Hoeren Qnderkleeding Capes ee Regenjassen Wollen Dames- en Kindervesten Fotografie Atelier Pianoleerares Dr. RUPERT Dr. GROENMAN üotorkleeding Handelshuis „SOEST" „MODERN" Handelshuis „SOEST" „SOU DEO GLORIA" Soest Heeren en Jongens j. Ov@9*|asseni: Ulsters r «Jekkers Handelshuis „SOEST" Jongens en Meisjes en Heeren Gummijassen Handelshuis „SOEST" E. van Meurs, Handelshuis „SOEST" Leder en Waterproof Handelshuis „SOEST" Mededeelïng jOSF"" Aangekomen nieuwe zending Allernieuwste Pracht dessins. IETS EXTRA VOOR ST. NICOLAAS Soesterb.straat 15a - Telef. 200 en dat de gasleverantie in hoofdzaak is voor verwarming. De Gemeente heeft de zaak in handen. De strop kan ook nooit groot zijn, omdat er garantie moet zijn bij event. uitbreiding. De heer De Koning dus toch strop. Spr. is nu voldoende ingelicht. Spr. acht 31 jaar een lang tijdperk en zou niet gaarne willen dat als hij al lang in het graf ligt er reden was te spreken van de dwaasheid van dit contract, waaraan hij toch ook zijn stem had gegeven. Men denke maar aan de water leidingconcessie. De heer Besselsen ziet in dit contract een mooie oplossing eenerlang gevoelde behoefte. Mocht het contract later eens waardeloos worden dan zijn er twee gemeenten, Zeist en Soest, bij betrok ken, dus Soest niet uitsluitend. De Voorzitter beantwoordt daarop eenige tot hem gerichte vragen, betref fende technische aangelegenheden waar na het ontwerp-contract met algemeene stemmen wordt aangenomen. Weth. Van Elten brengt hulde aan de Gascommissie die onder Voorzitter schap van den Burgemeester dit mooie stuk werk tot stand bracht en hoopt dat Soest en Soestdijk eerlang ook aan de beurt komen. Spr. prijst nog eens de goede voorbereiding dezer zaak, welke oorzaak was, dat de overeenkomst zonder eenige bespreking van beteeke- nis werd aangenomen. De Voorzitter dankt voor deze woor den en zegt dat de zaak voor Soest in dat stadium is gekomen, dat de Gas commissie haar eigen conclusies kan gaan trekken uit een oordeel in deze van B. en W. 3. Aanbieding van een ontwerp-over- komst, aan te gaan met de N.V. Nederl. Thermochemische Fabrieken te Amster dam, inzake vernietiging van door den Vleeschkeuringsdienst afgekeurde dieren etc. B. en W. stellen voor een overeen komst aan te gaan, aangezien een rege ling met genoemde Maatschappij vóór de gemeente minder kostbaar is dan de KERKDWARSSTRAAT 15 DAGELIJKS GEOPEND - i.' i: jl» fci, .ru,- 3. FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN bestaande met met den reinigings- en ontsmettingsdienst te Amersfoort. De heer De Koning vraagt eenige inlichtingen en informeert, of deze over eenkomst niet in botsing kan komen met eenige bepalingen der wet op de Vleeschkeuring, enz., betrekking heb bende op de vernietiging van vleesch, wat steeds onder toezicht van den amb tenaar moet geschieden. De Voorzitter toelichtend zegt, dat deze fabrieken eerst dan gebouwd wor den als een voldoend aantal gemeenten zich aansluit; een 8-tal trad reeds uit deze provincie toe, Spr. ontzenuwt ver volgens het bezwaar van den vorige Spr. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. 4. Aanbieding van een verordening, regelende de vergoeding door buiten gemeenten te betalen voor hulpverleening bij brand. B. en W. stellen voor dit punt toch nog even aan te houden om eerst nog eens advies in te winnen. Aldus besloten. 5. Adres van den Heer C. F. van Eijndthoven, verzoekende eervol ontslag als onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door hem aan de gemeente bewezen. De Voorzitter voegt er aan toe, dat de heer Van Eijndthoven meer dan 40 jaren hier onderwijs heeft gegeven, zoodat -een groot deel van het tegen woordige geslacht van Soest leerling is geweest van dezen man, die zooveel heeft gedaan voor onze gemeente. Het spijt ons, zegt Spr., dat hij heen gaat, maar 't is te begrijpen dat hij thans rust wil nemen na een lang leven van moeite vollen arbeid. De Raad betuigt instemming met deze loffelijke woorden. De heer Endendijk merkt op, dat het een zeldzaam voorkomend geval is, dat iemand zoo lang op een plaats werkzaam is. Dat de heer v. Eijndtho ven de harten der kinderen steeds wist te winnen, weten wij allen en blijkt nog immer uit de tros kinderen, die aan de fiets van dezen populairen onderwijzer hangt. Spr. vindt het voor stel van B. en W. aantrekkelijk, maar zou nog gaarne willen, dat het college van B. en W. de laatste les van den heer van Eijndthoven ging bijwonen en in diens lokaal een woord van hulde sprak. De Voorzitter deelt mede, dat bij B. en W. ook al zoo iets in bespre king was. De heer Hilhorst beaamt zeer het denkbeeld van den heer Endendijk en hoopt dat B. en W. op een dergelijke wijze zullen handelen, nu deze alom gerespecteerde onderwijzer na een trouwe dienst rust wenscht te nemen. 6. Behandeling van het voorstel van het raadslid Besselsen tot instelling van een ophaal- en stortingsdienst voor be- lastmg^%et praeadvies meesteen Wethouders. B. en W. voeren aan, onder over- legging van eenige beschouwingen omtrent kosten en werking van zulk een instituut, dat een gemeentelijke ophaaldienst, hoe nuttig misschien op zich zelf, in geen dringende behoefte zal voorzien en het hun wil voorko men, dat de algemeen erkende nood zakelijkheid om op de uitgaven te be zuinigen, niet wettigt thans zulk een dienst, op sociale motieven alleen voor gesteld, in het leven te roepen. B. en W. ontraden den Raad daarom over te gaan tot het instellen van een der- gelijken dienst. Wol en Gemoltonneerd. Soesterb.straat 15a - Telef. 200 De Voorzitter eenigszins toelichtend merkt op, dat B. en W. elders hun licht op hebben gestoken, waar zulk een dienst bestaat, maar gebleken is, dat het resultaat niet beantwoordt aan de verwachtingen. Een dergelijk insti tuut, waarvoor alleen de kleine be lastingbetalers te vinden zullen zijn, zou te groote kosten voor de gemeente met zich medebrengen, waartegenover betrekkelijk weinig baten te boeken zullen vallen. De heer Besselsen beantwoordt in een goed op pooten staand document de bezwaren van B. en W. Zij hebben zich deze instelling veel te grootsch voorgesteld. Zooveel ambtenaren als B. en W. noodig oordeelen voor een goede werking van dezen ophaaldienst zijn niet noodig en waardoor de kosten derhalve veel te hoog werden geraamd. Ook meent Spr. dat het aantal boden belast met de inning der gelden niet zoo groot behoeft te zijn. Spr. acht 2 man voldoende. B. en W. spreken van 3 a 4 man. Spr. kent iemand die 200 kwitanties per 8 uur int. Op deze wijze gaat Spr. door met de raming van B. en W. af te breken. De heer Foeken sluit zich in hoofd zaak bij den wensch van den heer Besselsen aan. Ook Spr. is van oordeel dat B. en W. de gedachte organisatie te groot opzetten. Het kan veel minder en Spr. treedt dan in een nadere be schouwing der details. Spr. ziet bijv. niet in, dat voor dit werk weer een hoofdambtenaar op een groot salaris zou moeten worden aangesteld. Spr. wil dit werk aan een hoofdambtenaar van een der afdeelingen opdragen bij wijze van nevenbetrekking met een salaris van f 1000. Spr. geeft in over weging de zaak in handen te stellen van de belastingcommissie om met B. en W. tot een wat goedkooper oplos sing te komen. De heei Rietveld zegt, dat deze zaak iJ'_ JSPL hi nen eenen kant, de lichtzijde, staat de voorsteller, aan de andere zijde den schaduwkant, B. en W. Dat B. en W. in een dergelijke instelling een groot risico voor de gemeente zien en ze dus afraden is hun goed recht. Spr. is geschrokken voor de hooge cijfers door B. en W. geraamd, maar aan den anderen kant ziet hij weer lichtpunten, daar de genoemde cijfers aanvechtbaar bleken. Spr. gaat daarom mede met den heer Foeken om deze zaak nog eens aan te houden, misschien zijn vakvereenigingen te vinden-voor het innen der gelden. Eerst nog eens over leg plegen acht Spr. beter dan dadelijk beslissen. De heer de Koning heeft nota ge nomen van de cijfers door den heer Besselsen genoemd en die welke B. W. aangeven. Eigenaardig vindt Spr. het, dat volgens B. en W., bij meerdere deelneming de kosten groo- ter worden. Spr. dacht juist het om gekeerde. Wat de heer Besselsen aan voerde omtrent den bode die 200 kwitanties kan innen in zoo'n korten tijd, trekt Spr. in twijfel. Het zal niet zoo grif gaan, want de man zal nog wel eens terug moeten komen eer hij de duiten in zijn zak heeft. Dat weten wij toch allemaal. Spr. zou willen voor stellen eens een proef te nemen voor een jaar en acht dit verstandiger dan er weer commissariaal werk van te maken, want dan komen er weer andere cijfers. De heer Scheffer voelt daar niet veel voor, indien deze dienst niet aan de verwachtingen beantwoordt de strop er zou zijn. Spr. informeert wat er dan met de aangestelden ambtenaren moet gebeuren. De Voorzitter wil dadelijk bekennen, dat B. en W. de zaak misschien eenigs zins te somber hebben ingezien, maar de heer Besselsen daarentegen is te NED. HERV. ZANG-VEREENIGING DirecteurFRED. BREEKVELDT, Baarn De repetities worden gehouden des Woens dagsavonds van 8 tot 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Soest. Contributie bedraagt 75 cents per maand. Dames en Heeren die als werkend lid willen toetreden gelieven zich te vervoegen bij den Secretaris, den Heer D. Versluys, Steenhofstraat 57 Soest, of des avonds ter repetitie ambtenaren, ook pensioenvoorzienin: getroffen moeten worden, een en aii&r zou veel geld vorderen. Spr. is V sterk tegen, dat de voorstellen gez'ïfi den worden naar de belastingcommjSsie. Dit gebeurt zijns ondanks toch., 7. Adres van bewoners in het Vcsse veld, verzoekende straatverlichting. Dit adres geeft aanleiding tot eer ietwat uitvoerige gedachtenwisselfng waarbij uitkomt dat de leden voor betere verlichting van dit gedeelte van Soest zijn en tevens er op aandringen dat bij aanleg van nieuwe wegen een zeker bedrag verdisconteerd wqjdt voor verlichting in de som, te stotjen voor verharding en onderhoud dier wegen. Bereids zullen nog twee lampfn aldaar worden aangebracht. 8. Aanvrage Burgemeester en Wet houders te machtigen pensioengrojd slagen van personeel in dienst der ge meente vast te stellen en ie wijzigen, voorzoover deze vaststelling en wijziging door den Raad zou moeten geschieddji De machtiging wordt gegeven. 9. Antwoord van Burgemeester -In vanaf f 4.00 - f 5.75 en hoogsr. In de betere kwaliten zeer laag gestelde prijzen Modellen 1925—'26 Soesterb.straat 15a - Telef. 200 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦f Wethouders op het gesprokene door den heer Foeken inzake de gemeenterede- ning 1924. Voor kennisgeving aangenomen. De beantwoording luidt ongeveer alsvolgt In de raadsvergadering van 6 öct. 1.1. is bij de rondvraag door den h§er Foeken gesproken over gebrek aan samenwerking tusschen eenige afdoe lingen en takken van dienst, dat ten gevolge zon hebben, dat onnoodig op de begrooting 1924 vele af- en over schrijvingen gemaakt moesten wordön Het is ons aangenaam dat de heer Foeken hierop de opmerking heeft doén volgen, dat voor den dienst 1925 én ook in de ontwerp-begrooting 1926 de noodige verbeteringen zijn ingevoerd, waarmede dus tevens erkend wordt, dat bedoelde verbeteringen reeds óp eigen initiatief waren aangebracht. I^ë heer Foeken zich evenwel niet bepaald tot het maken van meergenoemde op merking ten opzichte van eenige amb tenaren en het geven van eenige voor- Kdol d Qtl ll 1 li Anft .1. optimistisch. Spr. bewijst dit door de cijfers van den heer Besselsen aan critiek te onderwerpen en eindigt met te verklaren, dat er niets tegen kan zijn de zaak nog eens te bespreken. Weth. van Elten wijst de geopperde bezwaren, tegen het voorstel van B. en W. aangevoerd, af. Men kan geen hoofdambtenaar met dit werk als ne venbetrekking belasten. Zij hebben al genoeg werk en zijn vaak tot 's avonds laat bezig. Er moet dus een nieuwe tak van dienst in het leven worden geroepen en waar deze ondergebracht vraagt Spr, het gemeentehuis wordt al veel te klein, daarvan weten de wet houders fSfspreken, die nog al eens te verhuiz^°9J|feben. Ook deze Spr. wijst er op dat voor de aan te stellen beelden hij heeft verder gemeend zi niet te moeten onthouden van het g< van critiek op het gevoerde belet ons college. Daarbij wordt oi verwijt gemaakt'aaTniV gewaakt is tegen de overschrijding van verschillende posten. Wij stellen ons voor hieronder post voor post na te gaan, teneinde uwen Raad aan te toonen, dat een en ander ten onrechte is ver weten. Wij beginnen op te merken, dat in de praktijk aan den post onderhoud meubelen een ruimere beteekenis wordt toegekend dan in het spraakgebruik algemeen geldende is. Hierin vindt het zijn oorzaak, dat bedoelde post aan vankelijk te laag geraamd was. Wij kunnen het gevoelen van den heer Foe ken niet deelen, waar hij spreekt van onnoodig aankoopen van een extra groote partij schrijfmachine- en cyclos tyle-papier, aangezien gebleken is, dat bedoelde partij reeds grootendeels ver bruikt is. Hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat ter bezuiniging in den laatsten tijd zeer vele formulieren, circulaires enz. worden afgedrukt, waar door de post „Drukwerk" in de des betreffende rekening met een bedrag van f 486 kon worden verminderd (be grooting was f 1000). Het verwondert ons dat de heer Foeken min of meer bezwaar maakt tegen het feit, dat in het jaar 1924 door Burgemeester en Wethouders nog een bedrag van f 80,80 aan koffie of thee is uitgegeven, aan gezien het hem bekend moet zijn, dat ons College uit eigen beweging in 1925 het doen van deze uitgaven heeft ]ge- staakt. Door ons college waren de noo dige maatregelen tot voorkoming van overschrijding van den post „Keurings dienst" reeds genomen, waaruit blijkt dat wij in deze diligent geweest zijn. De opmerking dat door de politie te Soesterberg f70.20 in rekening is ge bracht voor het schoonhouden van een arrestantencel en het wasschen van een paar dekens, is ten deele onjuist. Het desbetreffend mandaat ad f70.20 is samengesteld als volgtschoonhou den van twee arrestantencellen f 20.70 verstrekken van maaltijden aan arres tanten en arme passanten f 42ver goeding wegens lichtverbruik in de arrestantencellen f 7.50. Omtrent de over schrijding van den post „Armenzorg en Werkverschaffing" worde hier opge merkt en in herinnering gebracht, dat de toenmalige wethouder van armen zorg, de heer J. J. de Koning, reeds tijdig den Raad heeft medegedeeld, dat deze post wegens den Iangdurigen en strengen winter in ruime mate zou worden overschreden. Ten opzichte van den post „Rente kasgeldleeningen" is ons gebleken, dat er een verkeerde op vatting bestond omtrent de betaling van rente wegens geleende gelden door het grondbedrijf. Deze misvatting was in de begrooting van 1925 hersteld. teit mededeeling had moeten zijn gedaan van de overschrijding der posten ge meente-reiniging en brandweer is vol komen juist, hoewel voor de overschrij ding zelve genoegzame redenen zijn aan te voeren, o.a. deze dat het de ge woonte was de aanbesteding te houden even vóór den aanvang van het jaar, dus na de vaststelling van de gemeente- begrooting. Wij vertrouwen hiermede afdoende de opmerkingen van den heer Foeken te hebben beantwoord, en in het bi zonder te hebben aangetoond, dat door ons zonder noodzaak geen posten zijn overschreden. 10. Behandeling van eenige reclames schoolgelden. Komt in geheime zitting in behan deling. 10a. Verzoek van G. W. Schothorst om ontheffing van art. 9 der Bouw verordening. Wordt verleend. .10b. Opnieuw behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening in verband met aaneengesloten bebouwing. De heer van Eek heeft geen bezwaar als er maar een beetje voortgang wordt gemaakt. De menschen zitten er op te wachten. De heer Foeken waardeert het mon deling gegeven juridisch advies, maar moet er op aandringen dat bij derge lijke gewichtige wijzigingen het juri disch advies in schrift wordt vastge legd, met het oog op eventueele latere raadplegingen. 10c. Verzoek van E. Breure e a. tot ruiling van grond met voorstel van B. en W. De heer Foeken informeert even of alle handteekeningen zijn geplaatst. De Voorzitter antwoordt bevestigend. DAMES EN HEEREN GABARDINE ZEER VOORDEELIOE PRIJZEN Soesterb.straat 15a - Telef. 200 10d. Voorstel van eenige Raadsleden tot benoeming van een derden Wet houder, tijdens de vacante betrekking van Burgemeester, gelet op de vele werkzaamheden der beide Wethouders, Benoemd wordt de heer Endendijk met 8 stemmen. Voor de rondvraag geeft de Voor zitter nog even inlichting over een onderhoud met heeren geneeskundigen betreffende geneeskundige verpleging van leden van het politiekorps en hunne gezinnen. De tarieven zijn 30 ct. per ;ri- h:"Anrr]if 5 burgemeester te mo^|^ichten. Spr. doet dit met vrijmoecfignéid, wijl de Voorzitter zelve er aanleiding toe gaf door zich hier tot Spr. en het ambte naars- en politiecorps te wenden. Spr. betuigt zijn erkentelijkheid voor de warme woorden van dank tot hem en de ambtenaren gesproken. Al doet het leed dat U ons gaat verlaten zegt Spr., wij moeten U toch met deze benoeming feliciteeren, daar dit Uw wensch was, anders zou U niet gesolliciteerd hebben. Wij hadden steeds den stillen wensch dat U langer de belangen van Soest zoudt dienen, dit heeft echter niet mo gen zijn. Toch hopen wij op ander terrein op U te mogen blijven rekenen. Moge het U en Uw gezin goed gaan. De openbare zitting neemt hiermede een einde en vangt de geheime aan. DE GEMEENTE IN HET GELIJK GESTELD. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben 3 November j.I. uitspraak gedaan over de beroepen, ingesteld door het R.K. Schoolbestuur en het Bestuur der Vereeniging „School met den Bijbel" tegen het besluit van den Raad dezer gemeente, inzake de vaststelling der ver goeding in gevolge de Lager Onderwijs wet. Gedeputeerde Staten hebben bij hun uitspraak de beroepen ongegrond ver klaard en het bewuste raadsbesluit ge handhaafd. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De heer P. C. W. Foeken alhier bij de verkiezing op 3 Nov. j,L, bij enkele candidaatstelling gekozen tot lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken „de Geldersche Vallei' KerkbericHten. SOEST Zondag 8 Nov. 1925. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half drie (Hees) Ds. Brans. Lokaal Spoorstraat (Chr. U.L.O. School) Voorm. half elf Ds. G. van Mansvelt van Amsterdam. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort en y's avonds 6 uur de WelEerw. Heer C. Treffers van Eemnes-Binnen. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half 11 Dr. J. H. Gunning Hz. van Biithoven. NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schriftel. aanm. De meening van den heer Foeken,, dat eerder aan de afdeeling comptabiii- per kind, tot een maximum van 45 ct. per gezin; meerdere kinderen in een gezin worden dan gratis behandeld, De leeftijdsgrens voor de kinderen strekt zich uit tot hun 15e jaar, na dien tijd vallen zij buiten dit contract. Bij de behandeling der begrooting zul len nadere voorstellen aan de orde komen. Mr. Van Doorne wijst op de onbil lijke werking der straatbelasting. De belasting steunt op de grondbelasting inplaats van op de personeele. Spr. hoopt deze zaak in de financieele com missie grondig te bestudeeren en te zijner tijd er op terug te komen om op herziening of afschaffing aan te dringen. De heer Scheffer merkt op, dat alle belastingen onbillijkheden schept. Men denke maar aan belastingbetalenden die aan wegen wonen welke verstoken zijn van alle voorrechten, waarin andere gemeentewegen wel deelen. De Voorzitter merkt op, dat de wer king eener nieuw ingevoerde belasting steeds onbillijkheden aantoont en de ervaring wel voor de verbeteringen zorgt. Ook hier zal de ondervinding wel leeren hoe onbillijkheden zooveel mogelijk te verhelpen zijn. De heer de Koning wenscht onder zoek, of de manouvreerende troepen, die hier in September vreeselijke veld slagen leverden, niet te veel schade aan onze jonge dennetjes hebben aan gericht, om op vergoeding bij het Rijk aan te kunnen sturen, indien schade is aangericht. De heer Scheffer neemt de gelegen heid waar om te probeeren den heer Hilhorst nog even in een commissie te stoppen. Weth. Van Elten herhaalt zijn in de vorige vergadering gedane opheldering over de samenstelling der Commissie, waarvan het ledental overeenkomstig den wil van den raad, op drie werd bepaald. Spr. is tegen groote commis sies, anders wordt feitelijk ieder raadslid lid van zoo'n Commissie. Spr. als Wet houder is niet in de gelegenheid er voor, anders zou hij gaarne zijn plaats, die hij in een der commissies inneemt, af staan aan den heer Hilhorst. De heer Hilhorst is dankbaar voor de goede bedoelingen van de sprekers, maar zou er toch voor bedanken om op zulk een wijze benoemd te worden. Inmiddels treedt het corps ambtenaren en een deel van het politiecorps de raadszaal binnen. Thans komt aan de orde SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Als scheidsrechter Giese laat tossen, blijkt Soest volledig te zijn, terwijl Soes terberg eenige invallers telt en Manders in het doel staat. Soest trapt af, maar direct neemt de aanval van Soesterberg den bal mee en is voorioopig in 't oifensief. De gasten nemen al spoedig de leiding uit een vrije trap buiten 't strafschopgebied. Soest kan er maar niet inkomen, vooral de achterhoede loopt hopeloos naar haar vorm te zoeken. De gasten zijn sterker SF Pracht Sjaals Beis bijzonders Uitgezochte collectie - jSiilij^ejrnjzen Soesterb.straat 15a - Telef. 200 en weten zelfs te doelpunten doch zeer terecht wordt dit doelpunt wegens buitenspel geanueerd. Aan den anderen kant een mooie aanval, waarbij de links, binnen door alles heen gaat en met een onhoudbaar schot is de stand gelijk. Van nu ai aan pakt Soest beter aan, doch de goed spelende achterhoede der gasten, vooral Peters is in goede conditie. Nog een mislukte aanval en het is rusten. Na de thee wordt Suurbier al direct op de proef gesteld, heigeen hem zeer goed afgaat. Ook de backs, de spil en de halispelers komen er goed in en Soest wordt zienderoogen sterker. Een der veie aanvallen van Soesi wordt tot corner gewerkt. Deze goed genomen door den linksbuiten, komt op den schoen van den midvoor en den bal ligt achter Manders 2—1. Even later weer een aanval en het is 3—1. Dan een gelijk opgaand spel de midvoor gaat door alles heen en het is 4 1. Dan komt Soesterberg weer eens in den aanval maar het wil niet gelukken. Een vrije trap door Soesterberg wordt door van den Hoek hoog over geschoten en het is einde. Scheidsrechter Giese leidde naar ieders genoegen. Zondag a.s. Soest II—Esvac II. Aanvang 2 uur. Terrein Soesterberg- schestraat. Soest III gaat naar Utrecht om Voor waarts 5 te bekampen. Doet allen U best 11Verzoek van den Heer Jhr. P. P. de Beaufort om eervol ontslag als amb tenaar van den burgelijken stand. Wordt eervol verleend. 12. Afscheid van den Heer Jhr. P. P. de Beaufort als Burgemeester, in ver band met diens benoeming lot Burge meester der gemeenten Driebergen en Rijsenburg. In ons vorig no. namen wij bereids de afscheidswoorden van den Voorzitter op, alsmede de toespraak van den heer v. d. Breemer. De Secretaris vraagt verlof van zijne plaats het woord tot den scheidenden! E.S.V.A.C. Het 1ste elflal heeft op 1 November te Barneveld van „de Schaifelaar" ver loren met 2—0. Terwijl het 2de in Amsvorde 2 (D.E.S.) haar meerdere moest erkennen met 6—1, gespeeld op eigen terrein, Koudhoornweg. A.s. Zondag 8 Nov. speeil het 1ste elftal tegen Amsvorde I, aanvang 2 uur aan den Koudhoornweg (einde Bosstraat) en behoeft alleen maar haar best te doen om met zoo laag mogelijke cijfers Ie verliezen, gezien deze vereeniging eerder in den N.V.B. ais U.P.V.B. be hoort te spelen. Niettegenstaande kan het een zeer aantrekkelijke wedstrijd worden en kunnen wij het publiek ten zeerste aanraden dezen strijd te aan schouwen. Hel 2de elflal heefl ook haar portie en zal tegen Soest II den strijd aanbinden, aanvang 2 uur op Soest-terrein. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur ds. J. A. Verhoog van Nw. Dordlrecht. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. 's Avonds 6 uur Ds. j. A. Verhoog Christel. Oeref. Kerk. Voorm. 10 uur en namiddag 2 uur Godsdienstoefening. Vrijz. Godsdienstige n. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half 11 Ds. F. Klein van Den Haag. Koorzang. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Extra collecte v.d. Eeredienst. Chr. School 's avonds 6 uur de Dj. A. G. van der Heijde van A'foort BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Gebouw „C a I v ij n" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en namiddag 6 uur ds. Meijnen. Christelijke Geref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur ds. G. Molenaar van Oud-Beijerland, bevestiging Ds. K. Groen. Avonds 6 uur Ds. K. Groan, in treerede. Nederl. Prot es tante n bond. Vrijz. Chr. Jongerenkerk. Voorm. haif 11 Mej. S. Gooszen, (heol. cand. te Leiden. Doopsgezinde Gemeente. Nutsgebouw Penstraat. Geen dienst. N&ct. 'Lutersëh Genootschap~vUor i In- en Uitwendige Zending. Afdeeling Baarn. zaal der vereen. Baarn's Mannenkoor Eemstraat 10 Ruime sorteering Groote omzet Soesterb.straat 15a - Telef. 200 's Avonds 7 uur Dr. P. Stegenga Az. van Amsterdam. LAGE VUURSCHE Nederl. Herv. Kerk Voorm. half 10 ds. Kolkerf van Eemnes Buiten en nam. 6 uur geen dienst. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half 11 prof. dr. A. M. Brouwer, Hoogl. Utrecht. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 Ds. J. Groeneweg van Doetichem. Maandag 9 Nov. vieren wij ons 2 jarig bestaan met een feest avond bij den heer Stalenhoef (de Gouden Ploeg) aanvang 8 uur met medewerking van o.a. Mandeline gezelschap Mignon - Soest dubbel mann. kwartet Con Amore te Soesterberg, humorist A. van Weert Soest. Na afloop bal onder leiding van den Heer Hopman. Arbeidsbeurs. anbieding werkzoekenden: 4 Metselaars 1 Timmerlieden 14 Grondarbeiders. 31 Losse arbeiders 1 Kantoorbediende 3 Incasseerders 2 Slagers 6 Opperlieden. 1 Fabrieksarbeider 1 Schilder 9 Landarbeiders 1 Electricien 1 Letterzetter 2 Stucadoors 1 Chauffeur. ZONDAG 8 NOVEMBER IS AANWEZIG Advertentiën. Bij vonnis van de Arrondlssements-Recht- bank te Utrecht d.d. 3 November 1925 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement JOHANNES MATERS, winkelier, wonende Ie Soestdijk, Veenhuizer- straat 38, met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. E. HAVELAAR tot Rechter-Commis- saris en den ondergeteekende tot Curator. Mr. H. J. O, JANSSEN VAN RAAY Baarn, Cantonlaan No. 5.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2