Graiisuoeionderzoeh liRlillireii P. Bouwcrediet beschikbaar. UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 VerkoophuisA.Benning BOUWMATERIALEN M. A. HAK, SCHOQLSTR. 7 Schrale Huid Ruwe Handen geneest men met PUROL J. van Hall Foeken's Beddenmagazijn DEKENS STOOM WASSCHER1J EN 5TRUKIKRICHTING ,.«v i i ÏLss.T a^j we m Steenhofstraat5 - Telefoon S 45 4e Jaargarttj No. 46 Gecontroleerde oplaag te samen 6300 exemplaren. Vrijdag 13 November 1925 SOESIR NBIISMD Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD. Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN. Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. VAN DAM, Rademakerstiaat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koeri worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baam, Soest, Soestdijk, Soest" berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels £1.00. Elke regel meer f 0.20 BAARN, Spoorstr. en Laanstr., Tel. 420 SOEST, F. C. Kuijperstr., Tel. 56 Wij ontvingen zeer groote voorraad nieuwe artikelen, zoowel in speelgoed als luxe. Zie de Etalages te Baarn en Soest. ÉW ALLES IS GEPRIJSD. Bestel tijdig SV1ECANN0 DOOZEN en ÖNDERDEELEN. ijverig door hem zelve en door zijn geest verwanten in de verkiezings-literatuur voort durend den minister verweten. Het heffen van indirecte belastingen, wettelijk omschre ven en met cijfers uitgewerkt, dus voor ieder waarneembaar, werd als perfide aanslag op de levensvoorwaarden van het volk gebrand merkt; als roof en aanranding van het volks geluk, aan de verachting prijs gegeven. En nauwelijks is het stof, door deze beweging opgejaagd tot rust gekomen, of men komt van die zijde met een uitspraak en bewerin gen, die den minister van financiën in het gelijk stellen. Tegenover diens optreden met duidelijk sprekende cijfers verdedigt men een belasting-heffing, die buiten de openbare con trole valt en die het mogelijk maakt, naar hartelust het volk te brandschatten. Nadat de turbines van de nieuwe kruiser Sumatra bij het proefdraaien in goede condities zijn bevonden, is het thans gedokt in het Juliana-dok der Amsterdamsche Droogdok maatschappij, waar hij nog eens zal worden nagezien en het zich onder water bevindend gedeelte zal worden geschilderd. Daarna wordt een proeftocht gemaakt op de Noord zee en wel om Ierland. De kruiser in het dok. Het beste adres te Baarn af Soest voor alle BAARN - TEL. 213 Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 BEDRIJF EN WINST Het verband tusschen overheidsbedrijf en winst levert geen moeilijkheden meer. Als vraagstuk heeft het zijn beteekenis verloren. Het al of niet geoorloofde van winst uit ge meentebedrijf is geen vraagstuk meer. Zoo heeft de Amsterdamsche wethouder van fi- nantiën, de heer Wibaut gedecreteerd en met deze Napoleon-geste is de zaak afge daan. Dientengevolge zijn zij, die hierin met dezen financier niet medegaan veroordeeld en iedere geestverwant van dezen sociaal dimo- cratischen wethouder, die nog blijft tornen aan en tobben over deze winstheffing als verkapte belasting, is niet op de hoogte van zijn tijd en dus: achterlijk. Het is altijd imponeer end als een lastig vraagstuk op zoo'n kloeke wijze een oplos sing vindt en zoo, zonder aarzeling een be slissing uitgesproken wordt. Men komt er toe om te betreuren, dat mannen, die het zoo bondig en afdoend weten te zeggen, het in dezen democratischen tijd nog zoo weinig maar voor het zeggen hebben. Bij deze regentenstijl past het regenten-regime, hetwelk uit den tijd wordt geacht. Begrijpelijk is het, dat deze uitspraak alge meen opzien heeft verwekt en tegenspraak en protest niet uitgebleven zijn. Want juist deze wethouder heeft, nog niet zoo lang ge leden, precies het tegenovergestelde beweerd en zijn partij heeft, al is het langer hoe meer theoretisch geworden, tegenover de politiek van „het gemeentebedrijf is een belasting- object", front gemaakt. Deze snelle afschuiving van oude plunje heeft opzien gewekt, herhalen we en de toe lichting, die gevraagd en op die vragen ge geven werd, heeft niet minder verbazing op geroepen. In een betoog, hetwelk nu niet door ieder een gemakkelijk te volgen is wordt geleer- aard-, dat het halen van winst uit een ge meentebedrijf beheerscht wordt door de vraag: wie het doet en waartoe die wist ge bruikt wordt. En het resultaat van dit be toog komt eigenlijk hierop neer: een sociaal democraat mag zulks doen, want hij besteedt de hierdoor vrijgekomen gelden voor so cialen arbeid. Via het gemeentebedrijf mag en moet dus het geld komen, hetwelk door den Gemeen teraad niet zoo grif zou worden toegestaan als het uit de directe belastingheffing zou moeten gehaald worden. Wat dus niet uit de voordeur kan uitgedragen worden, moet uit de achterdeur komen. Op deze uitspraak gaan we hier niet ver der in. De merkwaardige gevolgtrekkingen waartoe de heer Wibaut is gekomen, om deze uitspraak aanneembaar te maken, be wijzen reeds voldoende, dat het meer dan gewone logica eischt om voor deze stelling het bewijs te vinden. Maar wel wijzen we op de merkwaardige conclusie om aan te toonen hoe bedriegelijk en misleidend van sociaal democratische zijde het optreden is geweest tegen de rechtsche partijen en bizonder tegen den heer Colijn. Wat nu tegen de bewering van den heer Wibaut wordt ingebracht, werd Welke vooruitzichten bij zulke gemeente lijke politiek dreigen, zal ieder duidelijk zijn, die aan het inrichten en beheer van gemeen tebedrijven de eisch blijft stellen, dat zij, als publieke diensten de gemeenschap moeten dienen en nimmer gedenatureerd mogen wor den tot middelen, die er op gericht worden, aan het volk nieuwe lasten op te leggen on der de bedriegelijke schijn van het volks belang te dienen. ADMINISTRATIE EN ACCOUNTANCY belast zich met het inrichten, bijhouden en controleeren van boeken, 't opmaken van Balansen en geeft Advies in belastingzaken. BRAND BUITENHUIS Kantoor Driehoeksweg 2, b.d. N. Ger. Kerk, Soest KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk) Ds. J. F. v. Duine, van Zaandam. Voorm. 10.30 uur (Spoorstraat) Ds. D. P. Brans. Geref. Bond. (Rembrandtzaal) Voorin. 10 uur geen dienst. Nam. 6 uur de Eerw. Heer C. Treffers, van Eemnes-buiten. Donderdag 19. Nov., 's avonds 7 uur Ds. P. Zandt, van Delft. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Ringnalda, van Den Haag. Nam. 6 uur Ds. Derksen, van Pijnacker. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. Derksen, van Pijn acker. Nam. 6 uur Ds. Ringnalda, van Den Haag. Roomsch Katholieke Kerk Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Godsdienstoefe ning. Donderdag 19 Nov. 's avonds 7 uur Ds. Groen van Baarn. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Nam. 7.15 uur Ds. W. Mackenzie, van Amsterdam. Ned. Herv. Evang. Ver. De Nieuwerhoek, Hotel Eemland, ingang Korte Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Ds. G. Koning, van Utrecht. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de school aan de Postweg Ds. J. A. Radix. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Voorbereiding H. Avondmaal. Woensdag 18 Nov., 's avonds 7 uur Ds. A. Adriani. Gebouw „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. K. Groen, Dankstond voor het gewas. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Ned. Lutherseh Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur Gebouw Eemstraat 10, Prof. Dr. J. W. Pont, van Bussum. Extra collecte voor uitwendige zending van Ned. Lutherseh Gen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. Beijerman, van Am sterdam. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligings meeting. Nam. 3.15 uur Openluchtmeeting Oranjeboom, 's Avonds 8 uur Verlossingssa menkomst. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Donderdagavond 8 uur Heiligingsmeeting. Allen geleid door Kapiteine van Oudheus- den en Luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur Ds. Gun ning. Nieuwstraat 26 BAARN TELEFOON 303 BINNENLAND Het gezantschap bij den Paus. 52—42. De begroo- tings-behandeling opgeschort Ds. Kersten en Ds. Ling- beek kabinets-formateur? Een mooi voorbeeld. De behandeling der begrooting in de Tweede Kamer heeft wel een zeer geweld dadig einde genomen. De stemming over het amendement van Ds. Kersten tot opheffing van het gezant schap bij het Vaticaan, bracht een meerder heid van 10 stemmen voor dit voorstel, dat met 52 tegen 42 stemmen werd aangenomen. Tegen stemden alle R.K. en de Anti-revo lutionairen. De overige partijen stemden al len voor. Van de A.R. waren de heeren Duymaer van Twist en Prof. H. Visser afwezig. Wijl de vier R.K. minister hadden mede gedeeld, ontslag te willen nemen bij aan neming van het amendement en ook de heer Nolens een verbreking der coalitie zou over wegen, vroeg de minister-president schor sing der beraadslagingen en gingen de hee ren Kamerleden voorloopig naar huis. Een oordeel te vellen over wat nu staat te gebeuren, is niet gemakkelijk, of liever onmogelijk. De politieke toestand van de rechterzijde lijkt ons onherstelbaar gekrenkt. Voor hen, die doelbewust op een ontbinding der coa litie hebben aangestuurd, is dit een buiten kansje, dat, zoo wij vreezen aan de voort zetting van een christelijke staatkunde een gevoeligen slag zal blijken te hebben toe gebracht. Ds. Kersten en Ds. Lingbeek kunnen te vreden zijn, alleen is het jammer, dat hun de verplichting niet kan worden opgelegd, voor de samenstelling van een nieuwe re geering te zorgen. Aan voorspellingen willen wij ons liever niet wagen. Een samengaan van "R.K. met S.D.A.P., zooals velen mogelijk achten, lijkt ons in de gegeven omstandigheden uitge sloten. Is het gezantschap bij het Vaticaan een voorwaarde voor verdere samenwerking bij rechts, dan moet het dat ook Zijn voor een samengaan met een der linker parfljen. En deze stemden unaniem tegen. Met spanning zien wij de komende dingen tegemoet. Een mooi voorbeeld heeft minister Kooien gegeven aan het groote diner, dat de Re- geering aan de leden van de conferentie tot bescherming van den Industrieelen eigen dom aanbood in het restaurant „De Twee Steden" te 's-Gravenhage. Daar waren aanwezig behalve de leden van den ministerraad en de gedelegeerden dezer conferentie, bijna het voltallige corps diplomatique, de burgemeesters onzer drie groote steden en verder eenige hoogwaardig heidsbekleders in den lande. Terwijl dit druk converseerende gezelschap waarbij haast alle beschaafde talen der wereld beluisterd werden, zich aan de rijk voorziene Tafels begaf, klonk plotseling de bel van den voorzitter der tafel, Minister Kooien. Men keek even op, niet vermoedende wat dit ongewone signaal, nog vóór de tafel be gonnen was, beduidde. Maar veel tijd voor verbazing was er niet, want de heldere stem van den Minister klonk reeds door de groote zaal en in de Fransche taal verzocht hij een oögenblik stilte om ieder gelegenheid te ge ven voor een kort gebed. En meteen gaf de Minister het voorbeeld, maakte een kruisteeken en bad. Zijn voorbeeld werd onmiddellijk door ve len gevolgd, onder de diplomaten en gede legeerden en andere gasten maakten velen het kruisteeken en ook anderen vouwden de handen voor een kort en stil gebed. Wij, hebben, voor zoover wij ons kunnen herinneren, aan een officieel overheidsdiner iets dergelijks nog niet meegemaakt; het werd, om welke reden dan ook, meestal ver geten. Minister Kooien heeft met die gewoonte willen breken en een voorbeeld willen geven hoe het hoort. Deze daad geeft het „Hbld." aanleiding tot de volgende beschouwing: Ook hun voor wie godsdienst een zaak is van de binnenkamer, moet dit gebaar sympa thiek zijn geweest. De Minister was zich na tuurlijk ten volle bewust, dat onnadenkenden dit breken met een gewoonte min of meer bespottelijk zouden vinden, misschien zelfs hebben gespot over „poppenkasterij", toen de minister zelf voor het gebed het kruistee ken maakte. Dat heeft hem evenwel niet be let voor zijn overtuiging uit te komen. In dat opzicht kunnen velen ook van onze geestverwanten van den heer Kooien iets leeren. Wij hebben vooral in liberalen kring nog al eens den „défaut" van een goede kwa liteit. Wij drijven de verdraagzaamheid soms zoover, dat het zelfverloochening wordt. Dat maakt wel eens den indruk althans van laf- héid. Daartegenover steekt de houding van den heer Kooien in dit geval gunstig af. fiij had den moed uit te komen voor zijn overtuiging, op' een tijdstip en bij een ge legenheid, dat menigeen het maar gemakke- ü'/er^zou hebben gevonden het met zijn ge- Véten *oja een 'accoordje' te gooien. Dat is in onze dagen een niet zoo vaak voorkomend verschijnsel, dat het niet eenige aandacht verdient. M. Helsloot, W. C. van Hemert, J. G. d. Horst, J. D. Jongma, W. Th. van Kuijk, J. W. A. Meijer, R. Morsch, M. G. Salet; W. N. Schothorst, B. T. P. v. d. Vegte en, P. H. de Zwart, allen naar Uden, N.-Br., Missiehuis. A. v. d. Bedum, naar Maartens dijk, E 5 (Blauwkapel). A. M. E. Kooge, naar Amsterdam, v. d. Helstr. 56. R. H. Hekkers, naar de Bilt, de Leijen, p.a. H. Noordeman. F. C. M. Stolwijk, naar Schalkwijk, p.a. J. den Hartog. W. v. Pelt met gezin, naan Utrecht, 's-Grave van Sandestr. 27bis A. J. Heemskerk, naar Rotterdam, Oude Binnen weg 75. Th. Busscher, naar Den Haag, Trek- weg 47. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Van Weedestraat 34-34a, Soestdijk Speciale afdeeling voor complete slaapkamer-inrichting ZIE DE ETALAGES U hebt toch een Jubileumboekje. Denkt om de St. Nicolaas-verrassing. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Adrianus Albertus Tijman, z. v. C. Plooij en M. M. Hilders. Gerardus Antonius, z. v. E. G, Hilhorst en G. v. Dijk. Adrina Johanna, d. v. A. Marks en J. v. d. Steen. Alijda Hen-! drika Johanna, d. v. G. J. Bosboom en M. H. Kuijer. ONDERTROUWD: B. de Beer met A. T. Boomhouwer. GETROUWD: P. Huitsman met A. J. Teuben. OVERLEDEN: W. Cliteur, oud 34 jaar, echtg. van F. C. W. E. Honings. GEVESTIGD: H. H. van Beek, Birktstraat 54b, van Hoog land. J. van Maren, Sophialaan 15, van Zalt- Bommel. B. J. Snip met gezin, Laanstr. la, van Amsterdam. H. F. Valkeneer met gezin, Bosstr. 23, van Zeist. M. Gomes met gezin, Kerkpad Z.Z. 20a, van Eindhoven. J. D: Helmken, Hartweg 23, van Amsterdam. C. H. van Roest, Soesterb.straat 15a, van Ren- kum (Oosterbeek). A. C. J. van Luijn, Amersf. straat 18, van Amersfoort. W. F. Bijleveld, Amersf.straat 117, van Amersfoort. F. W. G. Schoeler met gezin, K. Brinkweg 36, van Utrecht. J. H. van Gelderen met gezin, Nieuweweg 88, van Deil. A. Hulshoff met gezin, Dorresteinweg 21, van Heemstede. S. A. van Dalen, Schoutenk.weg 25, v. Utrecht. E. C. M. Brölmann, Kolonieweg 13, van Noordwijkerhout. VERTROKKEN: H. L. Janssen van Raaij, naar Den Haag, Columbusstr. 279. G. Vergeer met gezin, naar Utrecht, P. C. Hooftstr. 16bis. P. A. v. Maa- ren, naar Den Haag, Laan v. Meerdervoort 104. G. H. Bloemheuvel, naar Amersfoort, Langestr. 71. A. C. Teuben, naar Rotterdam, Nieuwe Rubensstr. 79b. A. Dietrich, naar Bussum, 's-Gravelandscheweg 57. A. J. Mul ders met gezin, naar Hamburg. A. C. Hil horst, naar Hilversum, Graaf Floresstr. 42. C. M. Dijkland, naar Harmeien, p.a. Wed. Dijk land. R. van Mourik, naar Amsterdam. Vecht- str. 18. A. Sanders, naar Arnhem, Velper- weg, p.a. van Manen, H. A. de Beer, F. J. GELEIBILJETTEN VOOR VERVOER VAN MELK EN MELKPRODUCTEN Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat volgens hun besluit van 6 Nov. 1925, vervoer van, melk en/of melk producten en van als zoodanig aangeduide waren door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper uitoefent, in de gemeente niet mag plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester van de gemeente, waarin het bedrijf gevestigd is, verstrekt ge leibiljet, behoudens door B. en W. voor bepaalde bedrijven te verleenen ontheffing. Dit geleibiljet zal worden afgegeven, als de melkverkooper schriftelijk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedrijf zal wor den uitgeoefend, met vermelding of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rondgebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen wor den verkocht, alsmede welke behandeling of bewerking zij zullen ondergaan vóór de af levering aan de koopers. Dit geleibiljet is slechts geldig, zoolang geen verandering is ingetreden in den toe stand overeenkomstig dë opgaven hiervoren bedoeld, tenzij van die veranderingen aan den Burgemeester schriftelijk is kennis ge geven. Het vorenstaande is niet van toepassing op winkeliers, die uitsluitend melk en/of melk producten in blik- of glasverpakking aan ver bruikers verkoopen ook niet op den melk veehouder, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers, woon achtig in de onmiddellijke omgeving zijner hofstede^/ verkoopt^ FormuliererT voor liet Ik-YT opgavep zijn ter Gemeente-Secretarie ver krijgbaar. De gelegenheid om aanvragen tot het ver krijgen van een geleibiljet te doen invullen, wordt opengesteld: Te Soesterberg op Maandag 16 en Vrij dag 20 Nov. a.s., van 1012 uur voorm. in de hulpsecretarie te Soesterberg. Te Soest op Maandag 16 en Vrijdag 20 Nov. a.s., des nam. van 24 uur, ten Raad- huize. De melkverkoopers wordt aangeraden van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Bij vervoer zonder geleibiljet zijn ernstige moeilijkheden te verwachten. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. neerde burgerambtenaren, hetwelk uit het onderstaande blijkt, dat door mij als voor- beeld is genomen. Een burger-ambtenaar, die eenige jaren een bezoldiging heeft genoten van bijv. f1200. ontving bij het maximum aantal dienstjaren een pensioen van f 800.—. Bij de herziening der burger-pensioenwet is het percentage gebracht op 70 pCt., zoodat dezelfde burger ambtenaar, die als gevolg van de verhooging der salarissen thans een bezoldiging geniet van bijv. f 2400.— en een pensioen wordt toegekend van f1680. Aan den eerstbedoelden oud-gepension- neerden burger-ambtenaar is in 1920 een bij slag op het pensioen toegekend van 40 pCt., zoodat de als voorbeeld hiervoren aange haalde thans een pensioen zou genieten van f800.— plus 40 pCt. is f1120.—, terwijl zijn collega, vallende onder de nieuwe pensioen wet, f1680.— aan pensioen geniet. Hierte genover nu een overeenkomstig geval van ee:\ militair. Y&c* eej?. V i f f 150 die een salaris geniet van f 24übV v de burger-ambtenaar een pensioen van f1680, dan krijgt de oud-gepensionneerde militair niet evenals zijn oud-collega burger-ambte naar een pensioen van'fll20.maar slechts f480.—. Het standpensioen van een sergeant majoor plus 40 pCt. is f672.—. Een verschil dus van f448.tusschen twee, wat positie en salaris betreft, in alle opzichten gelijk staande rijksambtenaren. Deze schrijend on- billijken toestand wenscht ondergeteekende onder de aandacht van onze volksvertegen woordigers te brengen met het dringend ver zoek, om vóór de eventueele verhooging van de pensioenen, de oud-gepensionneerde, waar- ♦Het Java-comité, dat op 18 November a.s. 70 jaar zal bestaan, opende een bazer in het gebouw Frascati te Amsterdam. Opbrengst van dezen bazar is bestemd om den arbeid van het Comité uit te breiden onder de Madoereezen. Een kijkje op den bazar. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen INGEZONDEN STUKKEN NOODKREET Wil dit even lezen s.v.p. De oud-gepensioneerden van Koloniën, Zee- en Landmacht en hunne weduwe en wezen vragen niet om een aalmoes, noch om een ondersteuning, maar om recht, en recht geschiedt eerst dan, wanneer zij door de Nederlandsche Regeering in pensionneering niet worden achtergesteld bij de thans die nende militairen van Koloniën, Zee- en Landmacht. De oud-gepensionneerde militairen staan nog heel wat achter bij de oud-gepension- op de heer Ter Hal bij de algemeene be schouwingen over de begrooting voor 1925 heeft aangedrongen, de gelijkmaking van de oud-militaire pensioenen aan de oud-burger pensioenen te bewerkstellen. Dat uit deze gegeven cijfers blijkt, dat de oud-gepensionneerden van Land-, Zeemacht en Koloniën, niet alleen achter staan bij de na 1918 gepensionneerden van Land-, Zee macht en Koloniën, maar ook achterstaan bij de burger-ambtenaren, die vóór 1918 werden gepensionneerd. Dat het derhalve uit een oogpunt van recht en billijkheid toch zeer wenschelijk zou zijn, indien door de regeering allereerst maatrege len werden genomen, die er toe leiden, dat aan de oud-gepensionneerden van Land,- Zee macht en Koloniën minstens een pensioen bedrag wordt verzekerd, gelijk aan dat, aan de gepensionneerde burger-ambtenaren van vóór 1918 toegekend. D. L. v. PEURSEN, Voorz. Alg. Milit.-pensioenbond.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1