Staatsloterij KERK-CONCERT LOUIS LANDRY Tentoonstelling Dr. DE VOS Dr. v. LEEUWEN £p>©@fp©yT „SOU DEO GLORIA" TE SOEST op Woensdag 25 November 1925 Letterkundige Voordracht-Avond Dienstbode, Dienstmeisje Meisje, Vracht- en Veevervoer P. Hornsveld Flinke Loopjongen drie Schuifkozijnen, Dwarsliggers Wissel hout en Brandhout Nederlandsch Hervormde Zang-Vereeniging des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk Toegangsprijs f 1.00 plus plaatsel. belasting NEDERL. OOST-INDIË C 6 jonge hennen barnevelder met haan Zit- en Slaapkamer, Kunstzaal T. L. BLOK Briefjes spelende hierop verkrijgbaar Torenstraat 8 - Soest Groote voorraad Onderdee- len voor Patefoons en Gramafoons. Steeds de nieuwste Platen. 2 Jongens, Openbare Verkoopingen van en wel Ie Soest 25 perceelen liggende op ycïiucuKf lei i cm en te Baarn 54perceelenliggendeophet Stationsterrein der N.C.S. Solisten: P. H. CARSTENS, Tenor, Amsterdam. JAC. P. CARO, Bas, Utrecht. Dr. K. VAN DONGEN, Piano, Soest. Depart. Soest der Mij, tot Nut van 't Algemeen MAANDAG 23 NOVEMBER a.s. in het Gebouw „RELIGIE EN KUNST", Rembrandtlaan In genoemde straat reed n.1. in de richting Amersfoort eenhondenkarwaar- op was gezeten J. H. M. v. d. O. uit Amersfoort, toen de heer van W. uit Baarn met zijn luxe auto achter de hondenkar in dezelfde richting kwam aangereden. De heer v. W. gaf signalen, die ver moedelijk niet werden gehoord, waardoor hij genoodzaakt was links uit te wijken. Toen de heer v. W. nabij de hondenkar was gereden, kwam deze plotseling voor de auto terecht, met het gevolg, dat deze werd aangereden. De bestuurder der hondenkar kwam daarbij te vallen en brak het linker been. Dr. Rupert die spoedig ter plaatse was verleende eerste geneeskundige hulp en achtte overbren ging naar het ziekenhuis te Amersfoort noodzakelijk. Wij vernamen, dat de autobestuurder in deze niet de minste schuld treft. OPGEHEVEN. De Directeur van het Postkantoor te Soest brengt te Uwer kennis, dat met ingang van 15 November a.s. de Zon dagsbestelling wordt opgeheven. Gelegenheid tot afhalen ten postkantore van alle aangekomen stukken wordt ge geven des Zondags tusschen 12 en 1 uur namiddags. Voorts dat met ingang van Maandag 16 November de vierde bestelling in de kom vervalt en in een gedeelte der buiten wijken de tweede of middagbestelling of wel de derde of avondbestelling wordt opgeheven. EEN KUNSTAVOND. Men schrijft ons: Zooals blijkt uit de advertentie in dit blad, zal de heer A. R. de Jong uit Bussum op Vrijdag, 20 Nov. in „Religie en Kunst" voordragen het bekende werk van Henriette Roland Holst: Thomas More. De dichteres heeft zich geheel ingeleefd in het maatschappelijke en re- ligieuse leven van 1500 en is erin geslaagd op een onnavolgbare wijze in dit „treurspel en verzen" den atouden strijd te teekenen van het geweten te genover uitwendig gezag, dat met dat geweten in strijd komt. Thomas More is de bekende rijkskanselier van koning Hendrik VIll, den Engelschen koning, onder wiens bestuur op zeer onzuivere gronden de hervorming werd ingevoerd. In de algemeene verwarring heeft More het ideaal gezien eener nieuwe menschen- gemeenschap, wat hij vertolkt heeft in zijn bekend boek Utopia". Hij was echter als een roependein de woestijn. Overigens was hij volstrekt geen man van agritatie. Maar toen de koning hem wilde dwingen om als geleerde en man van gezag zijn sanctie te geven aan daden des konings, die zijn geweten hem niet toeliet goed te keuren, schroomde hij niet de con sequentievan zijn standpunt te aanvaarden. Na een lange gevangenschap werd hij met huip van een omgekochten getuige veroordeeld en in 1535 onthoofd. De dichteres bereikte in dit werk mee van het allerbeste, wat zij ons gegeven heeft. Wij hopen, dat het den heer De Jong gelukken zal deze schoonheid in zijn voordracht te vertolken. VRIJZ. DEM. BOND. Woensdag n n asuvig trad de HeerUVlr. L, Cf. van Dam, uit Haarlem, in het Gebouw „Religie en Kunst" op, met het Onder werp „Ontwapening en de Volkenbond" Alvorens tot dit onderwerp over te gaan, besprak de Heer Van Dam met enkele woorden het aftreden van de vier R.K. Ministers, waardoor de tegen woordige, nu 9 jaren bestaande en door de Vrijz. Democraten steeds bestreden rechtsche coalitie uit een gevallen is. Wat hiervan de gevolgen zullen zijn, is voorloopig niet te voorspellen. Tot zijn eigenlijk onderwerp overgaan legde Spreker uit, hoe de oprichting van den Volkenbond en de wensch naar Ontwapening in de lijn der historische richting ligt. In ouden tijden was elk individu zijn eigen rechter, totdat rechtsordening kwam en door neutrale instellingen onderlinge veten .beslecht werden. Die rechtsordening breidde zich gaandeweg uit tot steden en provincies en nu door den Volkenbond tot landen Hoe sterk die internationale rechts orde reeds is doorgedrongen, bewijst het incident tusschen Bulgarije en Grie kenland. De Volkenbondsraad gispte ten strengste het eigenrechter willen zijn van Griekenland, ook al ware het uit zelfverdediging, zooals Griekenland opgaf, slechts de neutrale Volkenbond heeft de onderlinge twisten te beoor- deelen en te beslechten. Hierbij wees Speker ook op het feit, dat het ontwapend Bulgarije door den Volkenbond beschermd werd en Grie kenland gelast werd zijn leger binnen zijn grenzen terug te trekken. Dat ontwapening niet in strijd is met het Volkenbondsidee zooals de militai- risten beweren,bewijst ook de inrichting van de militairistische zones, en het antwoord aan Duitschland, bij de be spreking van zijn toetreding tot den Volkenbond, dat ingeval van toepassing van sancties, met de ontwapening der landen rekening wordt gehouden. Indien dus ook wij ontwapenen, en de enorme sommen voor leger en vloot voor sociale doeleinden besteden zouden ook wij aan militaire sanctie niet be hoeven deel te nemen. Neutraliteit verdediging valt als lid van den Volkenbond van zelf weg, daar bij een inval van een lid in een ander land, alle leden van den Bond automa tisch de vijanden worden, van den in valler. Om tot ontwapening te komen staan twee wegen open. De parlementaire en revolutionaire weg. Langs parlemen taire weg hebben wij reeds 33% voor standers van ontwapening in de Kamer. De revolutionaire weg, door dienst weigering keurt Spreker af als zijnde tegen de rechtsorde en slechts door rechtsordening moet men geschillen beslechten en oorlogen voorkomen. Bij de gegeven gelegenheid tot debat was de Heer Rink dit laatste niet geheel met Spreker eens. De Heer van Dam bleef echter bij zijne meening, dat men niet door anarchie, maar door rechtsorde tot ontwapening en daardoor ook tot wereldvrede zou geraken. Onder dankzegging aan den Spreker voor zijn belangrijke en duidelijke uit- :etti(^0m Ont' eenzettiiflBTn Ontwapening en Volken bond sloot de Voorzitter de bijeenkomst. J.S. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een kastsleutel, Vulpen, Damesporte- monnaie, paar Dameshandschoenenkerk boekje, paar Handschoenen, Lorgnet. LEZING MET LICHTBEELDEN. Door den heer H. v. Kooij is in „De Gouden Ploeg" alhier eene lezing met lichtbeelden gehouden over veevoeding. De zaal was goed bezet. Op duide lijke wijze zette spreker uiteen, waarvoor voeding dient, vorming van vleesch, vet, melk, enz. Het voedsel moet de bestand deelen leveren. Vervolgens behandelde spreker de kwestie eiwitvorming en be weerde, dat eiwit noodzakelijk was en niet is te vervangen. Koeksoorten bezittten een hoog eiwitgehalte. „Delfia" muntte uit door goede verteerbaarheid en heeft een hoog eiwitgehalte. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Spreker wilde gaarne een ieder helpen bij het opmaken van voederrantsoenen, evenals de landbouwonderwijzer ter plaatse, de heer G. J. Lieshout. Een film over Delfia fabriek liet een helder beeld van de fabricage van Delfia grondnotenkoeken en kokosmeel zien. Hoogst voldaan over deze interessante lezing, keerden alleen huiswaarts. ANTI-REV. KIESVEREENIGING. Onder presidium van Dr. Hoek ver gaderde alhier de Anti-Rev.-kiesvereen. met een 50 leden. Aan de orde werd gesteld de verkiezing van een geheel nieuw bestuur, uitgebreid met 2 leden, daar het tegenwoordige en bloc meende te moeten aftreden wegens uitbreiding der vereeniging door de gevoerde actie in de laatste weken, en om zoodoende aan geestverwanten uit de Herv. en Chr. Geref. kerk de gelegenheid te openen in het bestuur zitting te kunnen nemen. Als voorzitter werd met groote meerder heid herkozen Dr. J. Hoek, en gaf daarna een inleiding op art. 1 van Ons Program van Beginselen. Na de uiteenzetting van dit artikel legde Spr. in een keurige peroratie er den nadruk op, dat we, hoe wel helaas kerkelijk soms gescheiden levende, als leden der Kiesvereeniging in eensgezindheid den strijd hebben aan te binden voor de ons heilige beginse len. Van de bespreking werd een druk gebruik gemaakt. Een en ander maakte den avond tot een leerzame voor alle aanwezigen. FEESTAVOND „E.S.V.A.C" Ter gelegenheid van het 2-jarig be staan van bovenstaande vereeniging, heeft een feestavond plaats gehad op Maandag 9 Nov. j.1., in het Hotel „De Gouden Ploeg", alhier. Een avond van feestgenot, herinne rende aan een dergelijken avond, des tijds gehouden op Maandag 27 April 1.1.welken thans, speciaal wat belang- stellimr^jfligjjk^den eerste in rmmer owiv Hiti mede het doel bereikt is geworden. Een pl.m. 200 personen vulden de zaal, waaronder vele zakenmenschen vertegenwoordigd waren. De inkleeding en versiering met bloemen en planten, liet wederom niets te wenschen over, zoodat een woord van lof, speciaal voor den Heer Stalenhoef, wederom op zijn plaats is. Ook den reclame kunstenaar Melis, zijnde één van den laatst toetredende leden dervereeniging, heeft hier in ruime maten bijgedragen en komt ook een bijzonder woord van dank toe. Door den nieuwen voorzitter P. J Clements, werd een inleidend woord gesproken en allen dank gebracht, voor hun (haar) medewerking op dezen avond verleend, in het bijzonder het Mandoline gezelschap Mignon, het dubbelmannen- kwartet Con Amore van Soesterberg, het medelid A. v. Weert (humorist) en Mej. Wiersma [piano], den Jongeheer C. Stalenhoef (viool) en Mej. Kamerbeek (piano) en den Heer J. A. Hopman, de laatste drie genoemde speciaal het bal betreffende. Verder de bestuurs- en feestcommissieleden, donateurs (tri ces) en adverteerders in de feestgids, enz. Gezien de prestaties van alle muzi kale en instrumentale medewerkers op dezen avond verleend, in de Gemeente Soest reeds voldoende bekend geacht mag worden, behoeven wij hierover geen afzonderlijke beschouwing te laten volgen. Als uitzondering kunnen wij nog releveeren, dat het Dubbel Man nenkwartet over een talentvollen bariton beschikt, die eenige schitterende solo's ten gehoore bracht, o.a. uit de (opera's) „Tanhauser" en „Lohengrin". Jammer dat de zaal voor dergelijke creaties niet voldoende geschikt is. Tijdens de pauze werd druk gebruik gemaakt van de tombola, waarvan de keurige prijzen collectie en uitstalling in bijzondere maten de aandacht trok. Als bewijs mag gelden, dat binnen een tijdsverloop van 10 min. alle loten verkocht werden. Tevens zij nog ver meld, dat door het Bestuur der vereeni ging E.S.V.A.C., aan verschillende me- dewerkers(sters), souvenirs werden uitgereikt, o.a. bloemen, linten, parti- tuurs enz. Voor het bal, dat onder bekwamen leiding van den Heer Hopman plaats had, bestond enorm veel belangstelling. Enkele prijzen waren daarvoor beschik baar gesteld en eindigde ruim 3 uur. Een en ander liet een prettigen indruk achter en kan de vereen. E.S.V.A.C. tot eer strekken. P. E. 4. BEVOLKING - VOLKSAARD. Wij zeiden reeds in ons vorig opstel, dat er groot verschil bestaat in ontwik keling tusschen de bevolking der ver schillende deelen van ons tropengebied. Even groot als dit verschil in ontwik keling is ook de geneigdheid tot het verrichten van geregelden arbeid. De meer ontwikkelde inlander heeft daarmee tevens grootere behoeften ge kregen en om deze te kunnen bevredigen is het hem duidelijk, dat er gewerkt moet worden. Zoo kan men zeggen, dat de bewoners van Java en ook meer dere anderen alle hun geregelden arbeid verrichten en wel voor het mee- rendeel als land-arbeider, ten deele ook als ambachtsman, als handelaar of in eenigen anderen tak van bedrijf. Dat echter dit werken met grootén lust en ijver geschiedt, zou ik niet gaarne beweren. Ter kenschetsing geef ik de volgende voorbeelden De meest geliefkoosde bezigheid voor den z.g. huisbediende is naar ik meen te hebben opgemerkt messen slijpen. Het slijpen geschiedt zonder eenige krachtsinspanning en duurt lang, zoo lang, dat hem nu en dan de oogen toevallen, uit welken slaap hij slechts wakker schrikt als hem het onvermijde lijke strootje (de inl. sigaret) uit den mond valt. Zoo kan hij uren lang „bezig zijn". Ik zag in der tijd op Java een ploeg inlanders werken met den z.g. trekhei. Kent ge den trekhei Het heiblok hangt in de stelling, het touw loopt over den katrol en is aan de andere zijde daarvan verdeeld in 8 of 10 trektouwen, elk touw in handen van een heier. Één dezer lieden is de „inzinger". Hij zingt of zegt een deuntje, waarop alle gelijk het blok ophijschen en laten vallen. Zoo'n deuntje moet, wat lengte betreft, geëvenredigd zijn aan den tijd, noodig om het blok voldoende hoog op te trekken. Het Javaansche deuntje ken merkte zich door zijn buitengewone langdradigheid. Het was meer dan slaap verwekkend, een wiegenliedje I Wat karaktereigenschappen betreft, zoo worden waarheidsliefde en eerlijk heid niet al te nauw genomen, wat vooral menige Holl. huisvrouw wel eens tot wanhoop heeft gebracht. Spaarzaam is de inlander in het al gemeen niet en heeft hij geld in handen, dan wordt dit spoedig uitgegeven aan spel of bioscoop, aan sieraden of door enkelen ook aan opium. Daar hij die genoegens ook najaagt als hij geen geld in handen heeft, is een zeer gebruikelijk iets het geld-leetten van zijn werkgever. Een inlandsch bediende of vast werk man zonder schuld is dan ook een uitzondering en lost uw bediende on verwacht zijn laatste guldens schuld af, dan vraagt hij onmiddellijk daarop „en zou ik graag een nieuw voorschot hebben". Sprak ik hier van de meer ontwikkel den, de inlanders uit de binnenlan den van Sumatra, Bomeo of Celebes, alsmede die van vele andere eilanden kennen slechts zeer weinig behoeften. Een prikkel tot arbeiden ontbreekt daardoor en deze doet zich slechts ge voelen als enkele hoog noodige zaken als hoedanig ik noem katoen voor eenig kleedingstuk of zout moeten worden aangeschaft. Is het zóó ver, dan trekt de rpan eenige dagen het bosch in, verzamelt er wat wilde rubber, damar.(hars) rottan en brengj naar een hand^ Arabier) om ëi'^Uc benoodigde war$n voor in ruil te krijgen. Thuisgekomen breekt nu weer een tijd van zalige rust aan, in welken tijd de man toeziet, dat zijn vrouw den noodigen veldarbeid verricht om in het dagelijksch levensonderhoud te voorzien. Moet een nieuw stuk grond in gebruik genomen worden (de inlander mest hier zijn grond niet, doch verplaatst een voudig zijn tuin, des noods ook zijn huis), dan heeft hij een zwaren tijd om een stuk bosch te kappen, om materialen voor het huis te verzamelen en dit te bouwen. Ik zeide reeds vroeger, dat den in landers een zekeren kunstzin is aange boren. Gaat de man zich in zijn rusttijd vervelen hetgeen zelfs voor een in lander mogelijk schijnt te zijn dan neemt hij zijn mes ter hand om een of ander srijwerk uit te voeren en wer kelijk komen dan fraaie kunstvoorwerpen voor versiering van zijn wapens oï van zijn woning voor den dag. Wij komen hierop later nog terug. Ook ter kenschetsing van de geringe arbeidslust bij de minder ontwikkelde inlanders wil ik een paar ervaringen vermelden. Op Borneo zijnde voor de opening van een nieuwe mijnontginning, moest daar begonnen worden met het kappen van een stuk oerbosch, op welk terrein wij onze woningen zouden bouwen. De Sultan zond mij een zijner rijksgrooten met een 50-tal arbeiders om het terrein te zuiveren. De eerste dagen daverden de bijlslagen in het woud en telkens hoorde men heele reeksen boomen val len. De Maleier verstaat de kunst om eerst een aantal kleinere boomen iets in te snijden en dan een zwaren woud reus zóó te doen vallen, dat hij al die verzwakte boomen in zijn val meesleept. Na 3 dagen echter verslapte reeds de arbeidslust en verscheidene arbeiders bleven onder hun afdak om te „rusten", lederen dag waren er meer thuisblijvers het geheéle werk, dat in een week beëindigd had kunnen zijn, duurde drie weken 1 bepaalde overeenkomst aangenomen en op kosten van den ondernemer aan gevoerd. Dit zijn de z.g. contract-koelies op wie de „poenale sanctie", waarover reeds veel gesproken en geschreven is, die door velen is veroordeeld, maar ook door velen onmisbaar wordt ge noemd, van toepassing is. Wij hopen later op deze „poenale sanctie", tegelijk met een ander belangrijk vraagstuk, nog terug te komen. W. D. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" AH Ready ISoest I. Soest 1, uitgenoodigd door A1I Ready, zou in Bilthoven een vriendschappelijken wedstrijd spelen. In Bilthoven aangeko men, was er van de gastheeren echter niets te bespeuren. Na drie kwartier gewacht en in verschillende richtingen geinïormeerd te hebben, keerde Soest, zonder een speler van All Ready gezien te hebben, onverrichter zake huiswaarts. Soest IIEsvac II. Niet doorgegaan wegens niet opkomen van den scheidsrechter. Toen werd be sloten vriendschappelijk te spelen. Direct na den aftrap bevindt Soest zich voor het Esvac doel, doch door te lang wachten met schieten gaan de kansen verloren. Esvac weet een geboden kans beter te benutten en neemt met een onhoudbaar schot de leiding, waarmee de rust komt. Na de thee komt Soest er beter in en weet den stand op te voeren tot 51. Voorwaarts VSoest III. Soest III vertrok 's morgens vol goeden moed naar Utrecht, maar kon het tegen Voorwaarts en den gladden kleigrond niet bolwerken en kwam met een 2I nederlaag thuis. De moed niet laten zakken Soest 111. Bij den volgenden wedstrijd weer flink aanpakken, dan blijft succes niet uit. Zondag a.s. Soest IISeherpenzeel II aanvang 12 uur. Soest ID.O.S.V. I, aanvang 2 uur. En Avant IIISoest III, aanvang 12 uur, terrein Welgelegen (Utrecht). Doet allen U best. E.S.V.A.C. Zondag 8 Nov. heeft het 1ste elftal verloren met 71 van Amsvorde. Het 2de elftal heeft, door niet opkomen van den scheidsrechter tegen Soest 11 vriendschappelijk gespeeld en het loodje moeien leggen met 51. Zondag a.s. Esvac 1—Voorthuijzen 1 om 2 uur aan den Koudhhoornweg. Het 2de elftal gaat op bezoek naar Bilthoven tegen B.V.C. 3. Het 3de elftal speelt op 23 November Ned. Lutersch GendBtschap voor In- en Uitwendige Zending Afdeeling Baarn. zaal der vereen. Baarn's Mannenkoor Eemstraat 10 Voorm. half elf Prof.Dr. J. W. Pont van Bussum. Extra collecte voor uitwendige Zen ding van Ned. Luthersch Gen. LAGE-VUURSCHE Neder 1. Herv. Kerk Voorm. half 10 en 's vonds 6 1 ds. Gunning. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half 11 ds. P. de Haas van Utrecht. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 Ds. J. A. v. Leeu wen van Bloemendaal. Ar-feeïeisgjeiar-s» Aanbieding werkzoekenden 4 Metselaars 12 Timmerlieden 15 Grondarbeiders. 27 Losse arbeiders 2 Kantoorbedienden 3 Incasseerders 2 Slagers 5 Opperlieden. 1 Fabrieksarbeider 9 Landarbeiders 1 Letterzetter 2 Stucadoors 1 Chauffeur. 1 Kellner ZONDAG 15 NOV. IS AANWEZIG ^eSwerterstiën. Gevraagd tegen 1 Dec. een nette eenvoudige bekend met alle huiselijke bezigheden. Ook eenigszins bekend met koken, voor dag of dag en nacht. Tegen hoog loon. Adres Me vrouw v. Veen, Kerkpad Z.Z. 25. Gevraagd een fatsoenlijk MEISJE, van 14 a 15 jaar, ter assistentie bij twee jonge kin deren. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur, Oude Utrechtscheweg 18, Baarn. Gevraagd een flink te koop, bij C. v. Breenen, Nieuwenweg 90. Te huur gem. of ZIT-SLAAPKAMER, met of zonder pension. Te bevragen Bureau van dit blad. SOESTPIJK Schilderijen, Etsen, Pastels en Aqua rellen van A. v. Weerel Errens, A'foort Opening Zaterdag 21 November 1925, 2 uur, en verder dagelijks vanaf 10 uur. JOHANNA HOEVE DUINWEG 4 en BRAAMWEG Beveelt zich beleefd aan voor alle soorten per vrachtauto BILLIJK TARIEF VINKENWEG 9 - S0ESTDIJK bij de Nieuwstraat voor de morgenuren, 15 h 16 jaar. Adres te bevragen Bureau van dit blad. gevraagd, W. Epskamp, Birkstraat 3a. ICefkberichtsn. Een ander voorbeeldOp Billiton, waar in het algemeen Chineesche Tim merlieden de huizen bouwen voor de daar werkende Tin-onderneming, wordt aan inlanders „bij aanneming" het ver zamelen der bouwmaterialen (planken, balken en dakbedekking), opgedragen. De aannemer begint natuurlijk met „geld leenen". De eerste bezending materialen komt vrij spoedig binnen weer wordt geleend, maar nu gaat de levering al trager en trager en het duurt maanden, soms zelfs meer dan een jaar, eer de geheele levering ten einde is. Dat een Europeesche onderneming, die in deze weinig ontwikkelde streken cenig werk ter hand neemt, met zulke arbeiders niet zal kunnen opschieten, moet den lezer wel duidelijk zijn na het vorenstaande. Men is daar dus ge noodzaakt werkkrachten van elders aan te voeren en slaat daarvoor de oogen op althans-iets-meer werklustige inlan ders, in hoofdzaak dan Javanen of op de als werkman zeer goede Chineezen. Deze lieden worden dan onder een SOEST Zondag 15 Nov. 1925. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. F. v. Duine van Zaandam Lokaal Spoorstraat (Chr. U.L.O. School) Voorm. half elf Ds. D. P. Brans Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur geen dienst en avonds 6 uur de WelEerw. Heer C Treffers van Eemnes-Buiten. Donderdag 19 Nov. 's avonds uur Ds. P. Zandt van Delft. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half 11 Ds. G. Koning van Utrecht. Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur ds. Ringnalda van den Haag. 's Avonds 6 uur ds. Derksen van Pijnakker. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds Derksen. 's Avonds 6 uur Ds. Ringnalda. Christel. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en namiddag 2 uur Godsdienstoefening. Donderdag 19 Nov. 's avonds 7 uur Ds. Groen van Baarn. Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Avonps 7]/4 uur Ds. W. Macken- zie van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Chr. School 's avonds 6 uur ds. J. A. Radix. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit, 's Avonds 6 uur Ds. Adriani. Gebouw „C a l v ij n" Tromplaan. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en namiddag 6 uur ds. Meijnen. Christelijke Geref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur ds. K. Groen* NederI. Protestantenbond. Vrijz. Chr. Jongerenkerk. Voorm. half 11 ds. Beijermans van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Nutsgebouw Penstraat. Geen dienst. Mevrouw Everts, Steenhofstraat 75, vraagt en ,Herv. gezin, plaatsing gezocht voor 4 en 5 jaar oud. Zich te vervoegen bij A. Legemaat, Torenstraat 10a, Soest. TE KOOP geheel compleet, met luiken, ramen en glas. Te bevragen Dorrestein en Rademaker. Deurwaarder KUIJTERS te Amersfoort zal ten verzoeke van de Nederlandsche Spoorwe gen publiek verkoopen op het Stationsterrein op DONDERDAG 19 NOVEMBER 1925 'S morgens 10 uur op het Station N.C.S. (Buurtstation) op DONDERDAG 19 NOVEMBER 1925 's middags half twee uur Dagelijks te bezichtigen. Eere-Voorzitter Ds. D. P. BRANS Directeur FRED. BREEKVELDT TE SOEST Er zullen worden uitgevoerd: Cantates van J. S. Bach, Kerkelijke werken van Mozart, Bortnianski, Gallus en Lotti. Kaarten verkrijgbaar bij de Heeren O. VAN DEN BOVENKAMP I. A. WIERSMA en des avonds aan het Kerkgebouw. Besproken plaatsen vanaf Zaterdag 21 Nov. bij den Heer O. v.d. Bovenkamp Extra autobus vanaf Nieuwerhoek des avonds half 8 en na afloop van het Concert vanaf het Kerkgebouw. door Voordrachtskunstenaar te 's Gravenhage Aanvang 8 uur Opening der zaal half 8. Leden vrije toegang - Niet-Leden toegang a 50 ct. plus pl. bel. aan de zaal op Vrijdagmiddag 20 Nov. van 2—4 1 introducees en Zaterdagmiddag 21 Nov. Na afloop extra autobussen Plaatsbespreken h 15 ct. uur uitsluitend voor leden ook voor niet-Ieden

Soester Courant | 1925 | | pagina 2