Soest er Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- ea Advertentieblad. VerscMjut eiken Zaterdag. Heerendassen STRIJKERS Rrandstoffenhandel La Porie Co T DEPOSITO'S iaa mmm §s geneesi 1 ALLE BANKZAKEN No. SO Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. Wollen, halfwollen, Gemoitonneerde Onderkleeding FOEKEN's BEDDENIViAOAZiJM, v. Weedestraat 34a Innerlijke beschaving. W. P. J. VENEMA Kinderen in de modder oyec's: S MEUBEL-TRANSPORT >N DEN SSING Co. Eng@zonden ALLE BANKZAKEN Bij Ruwe Schraie Huid PUROL Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Dertiende Jaargang Zaterdag ia Dec. I92S ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. P. C. W. FOEKEN - EVIANUFACTUJSSHJ VAN WEEDESTRAAT S4-34A - TELEFOON 23 Kousen, Schorten, Corsetten enz. - Heeren Motie-Artikelen Specials afdeeling voor alles wat behoort tot do Slaapkamer-Inrichting. Doorloopendo tentoonstelling - Vrijo toegang Grootste sorieering OEKEiaS Oe eenige ware beschaving. In dezen heerlijken, van beschaving uvervloeienden tijd, ontbreekt het ons niet aan middelen, om ons Ie beschaven. De overheid zorgt daarvoor door tallooze instellingen van onderwijs, enz. enz. En het particulier initiatief helpt nog een extra-handje door cursussen en instituten voor de meest uiteenloopende takken van wetenschap en kunst. En de prijs Wel, voor een appel en een ei kan men zich tegenwoordig beschaven. Schrifte lijke cursus en volksuniversiteit brengen U de beschaving thuis I Neen, beschaving is tegenwoordig spotgoedkoop. Behalve de eenige ware beschaving, de innerlijke beschaving, welke ten slotte niet anders is dan een cultiveeren en naleven van de eenvoudigste begrippen van naasten liefde, oprechtheid en zelfloochening. Deze is blijkbaar zeer duur en wordt slechts sporadisch aangetroffen. Ook al om de voor de hand liggende reden, dat de innerlijke beschaving zich niet op zoo ostentatieve wijze aan de wereld demonstreert,als dieandere,, beschaving", dat dunne vernisje van schijn-geleerdheid en dito ontwikkeling. Er is een wereldstreven merkbaar, dat er op gericht is, onzen aardbol beter bewoonbaar te maken, door oorlog en disharmonie voor goed uit te bannen, ontwapening tot stand te brengen en de volkeren te verbroederen. Maar wanneer men daarmede succes zal willen oogsten, zal men toch moeien beginnen bij hel eenig mogelijke beginverhooging der innerlijke beschaving. Oorlog en alle andere disharmonie spruiten voort uit een lid uit eigen Kring beleedigd te worden. Maar men zal hem daar wel niet „au serieux" nemen. Want we kun nen toch niet gelooven, dat het onder den adel de gewoonte is, een robbertje te vechten, als men het niet eens is. Beschaafd is anders. Dr. F. C. *"T—I I Ontvangen een PRACHTCOLLECTIE - IN DE ALLERNIEUWSTE DESSINS EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEF. 3G9 PU gebrek aan innerlijke beschaving. Een - beperking der béwapamtfg~Gf AfgêSëëfe ontwapening, hoe schoon dit denkbeeld ookopzichzelimogezijn.isnietvoldoende om oorlog uit te bannen. Want bewapening en oorlog zijn slechts gevolgen, gebrek aan innerlijke beschaving is oorzaak. En wanneer men de gevolgen wegneemt en de oorzaak laat bestaan, is men slechts heel weinig vooruitgekomen. Als we dus het onkruid willen uitroeien, dienen we niet alleen de lakken ai te snijden, maar den wortel uil te rukken. Ons wereld tuintje staat vol onkruid. Het wordt hard tijd, dat de wieders aan den arbeid gaan. Daar hebben we bijvoorbeeld het heer lijke Italië, oud centrum van cultuur en schoone kunsten, oud beschavings-cen- trum. De afkeer voor het onparlementaire gedoe van het communisme riep den geest van het fascisme. En nu zijn we in Italië zoo heftig beschaafd, dat zelfs de onschuldigste, meest gevaarlooze en machtelooze oppositie geregeld dooreen oppermachtige meerderheid wordt mis handeld. Italië heeft ook een Kamer van afgevaardigden. Waarin dus mannen zit ting hebben, die door den volkswil aangewezen zijn, om de belangen van bepaaldebevolkingsgroepentebehartigen en le vertegenwoordigen. Het is billijk, dat die mannen in de Kamer de gele genheid krijgen, om de hen toevertrouwde belangen te verdedigen. Dat lijkt ons nu niet zoo extravagant. Maar in Italië is dat anders. Daar waagde warempel een oppositie-man zich in de Kamer, „Mijnheer de voorzitter", riep een achtenswaardig fascist uit „heeft U gezien, dat een man van de Aventino-oppositie zich onder ons bevindt"? Een geweldig tumult brak los en de heldhaftige fascisti omringden den eenzamen oppositie-man en ranselden en (rapten hem de zaal uit. Dat noem ik radicaal. Dat is flink en waardig en beschaald. En het kweekt harmonie en vrede en is in het belang van het land I Maar de Franschen in Syrië willen daar voor niet onder doen. Wat nu de reden voor den opstand in dit Fransche gebied is, willen wij geen oordeel uitspre ken over de waarheid omtrent de eu veldaden der opstandelingen. Maar wan neer men in Damascus op een markplein een expositie houdt van gedoode op standelingen, als afschrikkend voorbeeld, dan wil het ons toch voorkomen dat zulks geen doorslaand bewijs is van overgroote innerlijke beschaving bij de „vrede- makers". Maar we behoeven niet zoover te zoeken. Ook in ons land gtoeil onkruid. Er was dan een zeker jonkheer Groeninx van Zoelen, die eenige brochures schreef. In éën daarvan werd de Rotterdamsche journalist, Dr. van Blakkenstein aange vallen. Deze bestreed een en ander in de N. Rt. C., waarna een ingezonden stuk van jonkheer G. geweigerd werd. De heer G. werd nu bóós en daagde Dr. B. uit tot een duel. We schrijven 1925. Toen dat niet hielp, slapte de heer G. het perron van de S. S. in den Haag op, juist toen Dr. B. zijn reis naar China zou aanvaarden. En hij begon met Dr. B. een bloedneus te slaan en hem ver volgens te mishandelen. Volgens de me thode van hel vuistrecht. „Ik viel terug op de tradities van mijn stand", ver klaarde de heer G. later. Het lijkt ons voor een adelstand niet prettig, zoo door Een aanklacht tegen de wereld. Het is goed, dat af en toe ons geweten ons wakker schudt. Nog al te vaak soe zen wij door, verloren in zelfgenoeg zaamheid, laten we het aan anderen over, te werken voor verbetering en opheffing van menschen, medemenschen die vielen in den harden levensstrijd, Als we onze kinderen zien, gezond doorvoed, krachtig en vroolijk, dan ver heugen we ons. Terecht. .Maar laten we niet vergeten, dat er duizenden kinderen in ons land zijn, die al die goede zorgen ontberen, die honger als hun dagelijksche kameraad hebben, die groote-menschen- leed met zich meedragen, die verdier lijken en afstompen. Stel U even voor, hoe Uw eigen knaap of meisje er uit zou zien, in die stinkende lompen, met dien hongerfrek om den mond, die Gogen, dte~ köonsacnfig wijd "eèrTvijan- dige wereld instaren. Dan zult ge, van welke richting of gezindte ge ook zijt, niet „neen" zeggen, als er een gave voor „het kind" van U wordt gevraagd. Maar niet alleen tot het Nederlandsche kind moeten onze helpende, steunende gedachten en daden uitgaan. Immers we zijn toch wereldburgers, niet waar i En in Nederland moge nog veel onge weten en ongestild kinderleed zijn, daar buiten, waar oorlog en revolutie hebben geheerscht, ginds in Rusland, stijgt een jammerkreet uit duizenden kindermonden omhoog, als een vreeselijke aanklacht tegen de wereld, die hen, kinderen, in de modder trapte. Honderden, duizenden, ja honderd duizenden kinderen, weezen, zwerven daar rond, dakloos, als vagebonden, levend van diefstal, roof, moord, in de donkere onder wereld der groote steden. Ze hebben geen thuis, geen ouders, geen voogden. Niemand kijkt naar ze om, niemand bekommert er zich over, of ze van honger omkomen, of ze stelen of moorden. En de parasieten der sa menleving, de exploitanten van verdachte etablissementen, de verfoeilijke hande laars in cocaine, vinden in die kinderen der revolutie gewillige werktuigen. De oorlog en de hongersnood hebben Rusland hevig geteisterd. Een leger van weezen en zwervers, leeft er in het Russische rijk. Maar weezen, waarvoor niemand zorgt, die verwilderen en ver dwazen, onder en boven de wet, die geen tehuis vinden in weeshuizen of andere instellingen. Driemaal honderd duizend ouderlooze kinderen leven daar ginds in de modder der samenleving lOinlehAcmJen-Wwhiüashn in de sinistere onderwereld, le midden van onlucht, ziekte en misdaad. En als wrakhout op de levenszee, slaan ze te pletter tegen de harde rotsen van het leven. Die havelooze, vervuilde, vertrapte kinderen, men vindt ze door heel Rusland. De „bezprizerni" noemen de Russen ze. In Moskou alleen moeten er 9000 zijn, in de streek van Noord Kaukasus niet minder dan 69.000. In de heele Sovjet Unie zwerven driehonderd duizend kin deren rond. De meesten hebben hun ouders verloren in den oorlog, door den hongersnood, of wel, door de epidemische ziekten, die als een geesel in Rusland gewoed hebben tijdens den burgeroorlog. Die honderdduizenden kinderen vormen een ernstige bron van ziekte en misdaad in het Russische volksleven. Er zijn er maar weinig onder, die geestelijk of lichamelijk normaal zijn. De bezprizorni leven van bedelen en stelen. En reeds worden talrijke ge welddaden op hunne rekening geschre ven. Zoolang die kinderen niet van de straat wordeit^geraapt, zal de crimina liteit in schrikbarende mate toenemen. Maar hoe dit aan te pakken. Dat is juist het moeilijke van het vraagstuk. Want dc Sovjetregeering zou er ten slotle wel in kunnen slagen, ze onder te brengen in toevluchthuizen en wees huizen. Maar daar kunnen die kinderen van de modder niet meer aarden. Want het zijn geen kalme, volgzame kinderen meer, waarvoor men gemakkelijk kan zorgen. Lange jaren van avonluriersleven, van zwerven, stelen, ja zelfs moor.:.;: hebben in hen een vagebondengrIst gecultiveerd, die tot het uiterste revolteert tegen de minste wijze van controle en leiding. In troepen trekken ze rond, onder aanvoering van de brutaalste, de oudsten en sterksten. Nu poogt de Sovjetregeering dit vr; stuk op te lossen, door het slichten van landbouwkolonies. Maar hier doet zich een dringend gebrek aan geschoold personeel gevoelen. Ook tracht men, door het verstrekken van premies-fin geld en land, de boeren er toe te be wegen, een wees te adopteeren. Maar het groote vraagstuk wordt steeds drin gender en een radicale oplossing is nog niet gevonden. Arme kinderen uit het riool. Dr. F. C, De crisisnachtmerrie - fse nieuwe formateur - Hoe men op het einde hoopt. Kabinetsformateur nummer twee. Dins dag was het de leider der Ch. H. fra£e, dr. de Visser, die naar het Koninklijk paleis werd ontboden om van H.M. de Koningin de opdracht te ontvangen tot de vorming van een parlementair kabinet. Zooals trouwens verwacht werd. In jdit opzicht heeft de R.K. fractie dus h'.&r zin gekregen n.1. dat, indachtig aan het „motto qui casse, paie", nu de leider van een andere fractie, die tegen iiet gezantschap stemde, die dus medewerkte aan het ontslaan van de huidige criyis, voor het vraagstuk van de kabinetsfor matie werd gesteld. Het spreekt, fiat men van R.K. zijde heel wat vriend- schappelijker staat tegenover de persoon van den tweeden kabinetsformateur, c?m tegenover den eersten. Immers <L, Visser nam op 11 November ni^ de stemming over het amenderr sten deel, hoewel zijn fractie z f afschaffing uitsprak. En uaü, in etc jaren, dat dr. de Visser minister werd het gezantschap bij den Paus handhaafd, droeg dr. de Visser dus ouk de verantwoordelijkheid daarvoor. Dit alles verklaard, dat men in het R.K. kamp den nieuwen formateur met wel willendheid begroet, „dat men vertrou wen heeft in dezen dokter", zooals een R.K. orgaan het uitdrukte. Maar, de liefde kan niet van één kant komen. En de laatste da gen zijn er symptomen waar te nemen ge weest, omtrent een houding der Ch.H. frac tie, die doet vermoeden, dat de weg naar het herstel der coalitie niet over rozen gaat. Wij uitten onlangs de veronder stelling, dat de Ch. H. wellicht wat water in den wijn zouden doen, ten opzichte van hun principieelen tegenstand betref fende het gezantschap. Zij zouden dan bijv. blanco kunnen stemmen. Die mo gelijkheid blijft vooralsnog open. Maar een andere mogelijkheid, die dezer dagen opgeworpen werd, n.I. dat de Ch. H. zich zouden kunnen vereenigen met het gezantschap, indien het buiten bezwaar van 's lands schatkist werd gehandhaafd, is vrijwel finaal geschrapt, door de po sitieve verklaringen van Ch. H. zijde, dat niet om een financieele kwestie gaat, maar om een principieele. Dus van een compromis wil de Tweede Kamerfractie in deze niets weten. Bovendien verwerpt de Ch. H. fractie het denkbeeld, dat zij mede schuld zou hebben aan de crisis. Neen, zegt men, de schuld ligt bij de R.K. Want elk der drie partijen, die tot nog toe de rechtsche coalitie vormden, had steeds den regel gehandhaafd, dat zij zich wel eens een wensch, die haar lief was, moest ontzeggen, ter wille van de goede samenwerking. Maar geen der drie heeft ooit van den ander geeischt, iets tegen het geweten te doen, noch heeft, om eenige teleurstelling, aan het door samenwerking gevormde kabinet den steun ontzegd. Op 11 Nov. is een der drie partijen in beide opzichten van den regel afgeweken. M. a. w. de schuld ligt bij de R.K. Deze wel zeer pertinente standpuntsverklaring doet niet veel goeds voor dr. de Visser voorzien. Doch, voor zichtigheid in de conclusie is hier ten zeerste geboden, te meer daar de Eerste- Kamer-fractie der Ch. H. het niet eens is met het standpunt der Tweede-Kamer fractie inzake het gezantschap. Het is dus op zijn minst gesproken, voorbarig, nu reeds een mislukkig van dr. de Vis- ser's pogingen tot herstel der coalitie te voorspellen. Maar, indien het op een mislukking zou uitloopen, dan blijft over, de kans op een minderheids-kabinet onder Ch. H. leiding. In verband met de geringe levenskansen van een der gelijke regeering, is niet aan te nemen, dat deze proef zelfs maar genomen zal worden. Dan rest nog een nationaal kabinet, met medewerking van alle frac ties iets waarvan men echter in het algemeen in Nederland geen vriend is, en, in dien niet intusschen de R.K de noodzakelijkheid van een rood-zwart bloc zouden hebben ingezien, de dictator, Waarvan het gros der Nederlanders een intense afkeer schijnt te hebben, als zijnde in strijd met onzen nationalen inborst. ongeduld wachten op de oplossing der crisis en de hervatting der werkzaamhe den door de Kamer. Daar zijn bijv. de ambtenaren. Op het adres van het comité van neutraal overheidspersoneel in zake nooduitkeering, ontving dit comité van den heer Colijn een telegram, meldende, dat bekrachtiging van het bezolderings- besluit thans spoedig kan tegemoet gezien worden, terwijl ook indiening der Wets ontwerpen eerstdaags zal volgen. Maar met het oog op de crisis is afdoening van de laatste onzeker. En er kan geen uitkeering volgen, zoolang de Wetgevende macht, geen gelden heeft gevoteerd. Of er dus met smart op de oplossing ge wacht wordt POLITICUS. VOOS UW VERHUIZINGEN KASSIERS J WII&NAPLE1N 5 - TELEFOON 163 SOEST ONDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK. VRIJE KLUIS KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 q CONCURREERENDE PRIJZEN g STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 g Buiten verantwoordelijkheid der Redacti: LEVE DE SOESTER BUS! Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U opname van 't volgende De klachten over de Soester Autobus- ondern. zijn tegenwoordig algemeen. Ik vind, dat 't hoog tijd wordt, om al dezen ondankbaren eens te zeggen, dat hun gejammer absoluut ongegrond is. Zelden heb ik een plaatselijke onderneming ge- ziSn, die zoozeer 't belang der inwoners op 't oog had, als juist de Soester Auto bus. Ik spreek niet over de verbinding SoestAmersfoort, maar de veel belang rijkere verbinding Soest—Baarn, d. w. z. Hilversum, Amsterdam is gewoon schit terend. Laat mij Uw oog daar eens voor mogen openen, lieve lezer 1 Stel U voor ge zijl een forens. Ge verteert Uw geld te Soest, doch zijt genoodzaakt het elders te verdienen. Gij moet den trein hebben die om 7.48 's morgens uit Baarn ver trekt. Ge zorgt, dat ge bijtijds bij de halte zijt. Na 10 a 15 minuten komt er een vehikel aangerommeld, dat verre familie- 'r;k!rgjj..met een btLS_yertoont._Ge heb! U toch niet boos gemaakt "Wat is ge zonder dan een kwartier in de Soester openlucht? Het is een gezondheids maatregel van den heer Geerestein, waar ge dankbaar voor hebt te wezen. Maar waarom komt er soms heelemaal geen bus Opdat gij zooveel te dankbaarder zijt, wanneer hij wel komt. Elke bus, die komt, blijft zoodoende altijd een prettige verrassing. Ge stapt in. Zonder de minste haast wordt het geld geïnd en naar Baarn gereden. Als ik mijn trein nu maar haal I Als de boomen nu maar niet dicht gaan 1 vraagt ge. Geduld, beste passagier 1 Deze heele rit is een door den heer Geerestein vernuftig uitgedachte paedagogische oefening in de zelfbe- heersching, een deugd, die ieder te pas komt. Laat ik nu eens veronderstellen, dal ge een geluksvogel zijt. Inplaats van net vóór de bus, gaan de boomen eens net achter de bus dicht, terwijl ge een heerlijk extra-ritje maakt om het Amaliapark rolt Uw trein binnen. Dank zij de voortreffelijke dienstregeling wordt ge nu vanzelf gedwongen tot een stevige looppas via het loket naar het perron. Voorwaar een heerlijke lichaamsbewe ging I Maar ge hebt nog niet alles gehad. Ge komt 's avonds van Uw werk naar huis. Ge komt uit't station, en daar staan BANKIERS BAARN SOEST BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING belang der plaatsgenooten behartigt, zult ge in 't gansche land vergeefs zoeken. Ik hoop, dat de Vroede Vaderen der menschlievende instelling door een ruime subsidie zullen trachten in stand te hou den. We zullen maar hopen, dat er geen concurrentie komt, want dan wordt er weer stipt op tijd gereden, er komen nieuwe groote bussen, men hoeft nooit meer te wandelen, kortom we zouden dan veel missen. Laten we daarom op onze hoede zijn en elke poging tot con currentie grondig den kop indrukken. 7-12-'25. G. M. Er zijn intusschen velen, die mei twee volgepropte,autobusachtige vehikels Ge ergert U toch niet, ondankbare, als er gezegd wordt, dat ge niet mee kunt Het is in 't belang van uw gezondheid. Een tiksche avondwandeling van Baarn naar Soest wordt door alle doktoren aanbevolen. Maar stel voor: ge zijt een gelukskind en ge wordt er nog tusschen gestopt. Ge hurkt hier of daar neer, 't welk een pracht beenspieroefening is, en daar gaat-ie. Er wordt aanvankelijk wat snel gereden, maar dat komt, omdat de Baarnsche zóne een beetje gevaarlijk is. Straks in Soest gaat 't wei langzamer. Ge zijl bang, dat 't krakende schomme lende kastje straks in z'n verschillende beslanddeelen uiteenvalt, ik hoor U spreken van een rijdende doodkist. Lieve vriend, bedenk toch, het staalt Uw moed, het traint Uw zenuwen. Ik zeg nogmaals een tweede onderneming, die zóó niet alleen het materieel, doch bovenal het hygiënisch en het geestelijk Geachte Redactie. Wilt U s.v.p. onderstaande plaatsen in het blad van 12 Dec.? Naar aanleiding van het geschrevene over de autobus van de Wed. Meyer kan ik haar antwoorden dat de ge meente Soest, d.w.z. het gemeentebe stuur niets kan doen aan de wijze van exploiteeren eener particuliere on derneming. Indien het vervoer voor de reizigers gevaar opleverde, zou het verdere ex ploitatie kunnen verbieden, dat is al, en dan hadden we heelemaal niets meer. We weten allen wel, dat toen de heer Geerestein en zijn broeder alléén chauf feerden, alles van een leien dakje ging. De bussen waren toen nog nieuw de gebroeders steeds op tijd, minzaam en tegemoetkomend tegenover het publiek. Dank zij deze goede eigenschappen groeide de onderneming en toen er een concurrent kwam was de Soester geest vóór Geerestein, en terecht. Maar men moet twee dingen niet vergeten le dat _CL mndetHrpotkanitaal werk-t en de gemeente weigert s'ubsidie, ómdat G. niet over „de bult" naar Soesterberg wil rijden, wat dubbele slijtage van de bussen beteekent, en waarom wij blij moeten zijn, want we hebben immers ondervonden, dat het dan voor s/t een sotdatenbus wordt. 2e. Rijdt G. nu met 5 bussen, die hij niet meer zelf bedienen kanhij moest dus chauffeurs aanschaften, en nu kwam de ellende, want dat is volkomen waar er is nu geen c o n t r I e. De heertjes chauffeurs doen, wat ze willen. Persoonlijk heb ik onder vonden, dat een chauffeur een sigaar rookte in de bus. Om nietgeboutaliseerd te worden vroeg ik beleeid(wij zaten alleen) „er mag toch niet gerookt worden hier". (We stonden te wachten tot het tijd van wegrijden was op Nieuwerhoek). Ik kreeg ten antwoord „Het is buiten diensttijd, Mevrouw". Als ik man geweest was, zou ik hem bevolen hebben buiten de bus te gaan rooken, nu liet ik 't er maar bij. En toen de andere bus, waarop wij wachtten, kwam, legde de chauffeur zijn sigaar neer, en we gingen op weg met een rookerige ram melkast. Mij dunkt er is één middel om in de goede richting iets te doen, n.I. dit: Schriftelijke klachten richten aan den Heer Geerestein, Lange Brinkweg met bijvoeging, en dit vooral niet vergeten, in ot met de bus van hoelaat een tekort koming plaats had, dan kan G. zelf controleeren welke chauffeur schuld heett. Ik ben overtuigd, dat wij hem daarmee een dienst bewijzen, want ik weet zeker, dat hij niets liever wil, dan dat de zaak goed gaat. Mits hij dan van zijn kant veel meer „onverwachte" contróle uitoefent, de bus eens inkomt en vraagt aan het publiek ot de bus op tijd was, ot er ook andere klachten zijn, of er behoorlijk op de vaste halten is gewacht, enz. En wat die rammelkasten betreftG. zou niets liever dan al z'n oude bussen atschaften en allemaal mooie nieuwe wagens nemen. Maar het geld 1Tenzij een kapitalist hem helpt, tegen rentevergoeding. Weest dus niet bang Uwe billijke klachten naar de L. Brinkweg te zenden, eerst dón kunnen we weten, wie de schuldigen zijn. Met dank voor plaatsing, Mevr. VAN DER MANDELE. OVERLEDENG. Koelewijn, wedr. v. E. Ravenhorst, wonend te Baarn Constantia Evers, 38 jr. ongehuwd A. W. Thiel, 70 jr, wedr, v. A. M. Kost, eerder v. E. M. Meijeringh. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 25 NOV.-9 DEC. 1925. C. v. Wijnen, W. Pyrmontl. 65, v. Dordreght B. E. Boodt, Kampweg 12, v. Nijmegen W. A. J, v. Lieshout, Middenlaan 2, v. De Bilt G. v. Zui- dam, Kolonieweg lc, v. Zeist A. v. Beele, Torenstraat 2b, v. 's-Gravenhage C. L. Zimmerman geb. Schlömer J. L. M., m. gezin, V. Lyndenl. 3, v. Utrecht H. v. Dooy weert, m. gezin, Molenstr. W.Z. 60, v. Zeist C. H. Westeneng, Schoolstr. 6, v. Achttienhoven G. Bok, Nieuweweg 91, v. Enkhuizen G. A. M. H. Schoor!, m. gezin, Bosstr. 23 bis, v. Amsterdam G. Ensing, Bfrkstr. 96, v. Amersfoort S. H. Ter- mond, Nieuweweg 97 v. Leiden S. P. M. A. Schoonebeek, Vredehofslraat 2, v. Alkmaar W. Robbertsen, Molenstr. W.Z. 44, v. Doorn J. M. v. Rossem, m. gezin, Soesterb. str. le, v. Utrecht G. de Gooyer, Smitsweg, v. Nijkerk J. D. F. Was, m. gezin, Pr. Hendrikiaan 5 inw., v. Heemstede Th. Noorlander m. gezin, L. Brinkweg 3, v. Ammerstel M. Klinkhamer, Rademakerstr 25a, v. Naarden J. C. A. Bergfeld, Amersf. str. 18, v. Utrecht H. Brinkhuis, Casino L. V. A., v. Amsterdam L. P. m. gezin, O. Utr. weg 17, v. de Bilt J. P. de Jong, Eigendomw. 20, v. Laren H. Bos, Laanstr. 8h, v. Hilversum W. C. Heberlé, Luchtv. afd., v. Assen S. W. Dam geb. v. Trigt, m. gezin, Kerkp. Z. Z. 20b, v. Rotterdam H. F. H. de Vries, de Beauiortl. 32, v. Amsterdam "O,- P'-H-s;, V|1 gezin,-ErSGró- thestr. 23, v. Duitschl. P. Veringa, m. gezin, Harlweg 6b, v. Haarlem G. M. Schimmel, Veenh. str. 30, v. Laren M. Wendt, m. gezin, Bakkersw. 2, v. Er- melo. van Handen en Gelaat Doos 30-6Q-90ct. Burgerlijks? Stand VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN. 26 NOV.—9 DEC. 1925. A. de Bree, n. Baarn, Laanstr. 69 P. Koetsier geb. v. Eeden, n. Amersfoort, Ber- benweg, p.a. v. Wessnm J. de Gier, m. gezin, n. Bunnik, Odijkerweg H Wisman, m. gezin, n. Zeist, O. Arnh. weg. 119 J. C. A. Bossulpe, n. Laren (N. H.) Molenweg 15 M. Mennekes, n. BUER, Duilschland C. Deijs-Polhout, m. gezin, n. Utrecht, Donkerstr. 34 bis J. Mosterd, m. gezin, n. Rotterdam, Pa radijslaan 7a T. Maaswinkel, Baan 103, n. O. Beijerland W. A. Bakker, M. A. de Ruijterstr. 7, n. Utrecht C. H. P. Muller, Driebooml. 152, n. Hoorn M. Hofman, J.Verhulslstr. 74, n. Amsterdam J. v. Logtestein, Vaartweg 96, n. Hil versum L. J. Seffens, til. A. Heijn, n. Utrecht C. G. v. Putten, Kampastr. 15, n. Amersfoort N. Stuivenberg, Groenekan, Maartensdijk D. Takken, Geersche w. 104b, n. Veenendaal P. Bolma m. gezin, n. Gieten J. P. C. W. Tennissen, G. Bolw. la, n. Utrecht C. Maarschalkerweerd m. gezin, Abri- koosstr. 17, n. Utrecht C. v. Veldhuizen m. gezin, Renonkelstr. 57, Amersfoort J. ten Hoedt m. gezin, Birkstraat, n. Baarn D. Versluijs m, gezin, Tabor- str. 53, n. Rotterdam D. Groenesteijn, Hoofdweg 26, n. Driebergen M. J. Jukes, Doornstr. 14, n.Scheveningen j. Th. Braun, Korverslaan 4, n. Bussum G. de Groot m. gezin, Bethlehemw. 65, n. Utrecht. Plaatselijk Nieuws. GEBORENJohanna Gijsberta, d. van Fedrik Rosendal en M. z. d. Heuvel Henry, z. v. A. Muicorps en H. Th. E. Athmer Wilhelmina, d. v. J. F. Lankester en P. Degens Een buiten echt geboren kind HermanusAalbertus,z.v.A.Frankena en G. Weener Cornelis Arie, z. v. W. G. Middelman en M. Lanser Mattheus Joannes Maria, z. v. M. Gomes en G. M. v. Bokhoven. ONDERTROUWD H Messie en W. Jaarsveld C. J. W. Brunings en J. C. Fischer. GEHUWD H Bos en B. S. J. Precht G. Schouwenaars**!: H. Woltsen G. v. Setten en M. Cleijndert A. v. Veen en N- v. d. Veer. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB Van de j.1. gehouden onderlinge schaakcompetitie is de uitslag als volgt gespeeld 14 partijen, behaalde punten v. Zwijndrecht 10y2, de Ruiter 91/,, Bos 81/!, Timmer Jr. 8, v. Boxtel en Timmer Sr. 6, de Boer 4, Roorda 3'/^. 22 Dec. begint de winter-wedstrijd al weer welke veel spanning zal brengen. Dames en Heeren die nog deel wen- schen te nemen aan dezen wedstrijd kunnen zich opgeven bij den Secr. den Heer D. F. Voigt, Burgemeester Grothe- straat 28. Ook bestaat er gelegenheid bij dezer vereeniging schaken te leeren Clubavond Dinsdag, half acht „Oranje hof", Spoorstraat 32. Naar wij vernemen zal de Soester Schaak- en Damclub dit jaar met een tiental in de Ned. Schaakbond uitkomen. Nu is het zaak goed aan te pakken en theorie te bestudeeren. Het tijdschrift ligt ter beschikking der leden.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1