JAC. KIEFT Jzn. Lunchroom 4 Banketbakker - Kok Levering van Diners en Soiwe's mei Zilver, Servies en PU ROL PU ROL 30c BS BAARN ijsvermaak geeft ruwe huid Delftsehe Jubileum!»^ i Tinnen Jubileumbordea1 Fa. P. DE RUIJTER BRSNKSTRAAT 17 - TELEF. 53 Roomsch Katholieke Kerk. Voortn. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Qroen. Dinsdag 26 Jan., 's avonds 7.30 uur, Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Jongerenkerk J. P. A. Eernstman, van Den Haag. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Donderdag 28 Jan., 's avonds 7.30 uur, lezing van Prof. Noordtzij, van Driebergen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 24 Jan., voorm. 10.30 uur, gebouw Eemstraat 10, Prof. Dr. J. W. Pont, van Bussum. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstrafit 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur Bij den dijkdoorbraak te Cuijck wordt momenteel hard gewerkt aan het dichten van het gat in den dijk. Om het verkeer over den dijk niet te belemmeren, is tijdelijk een schipbrug gelegd op de plaats, waar de dijk is weggeslagen. De heer Van Elten deelt nog mede, dat de Heete Akkerweg mede in orde zalwordert gemaakt, in werkverschaffing. Spr. vraagt daarvoor machtiging. Het sluit aan bij het geheele plan, dat wordt uitgevoerd en maakt het werk productiever. Aldus besloten. De voorzitter deelt mede, dat de comman dant van de brandweer gevraagd heeft de telefoon-aansluiting geheel voor rekening van de gemeente te nemen. Zelf zou hij de helft moeten betalen. Voor particulier gebruik ver langt hij geen aansluiting. Het verzoek wordt toegestaan, uit billijk heids-overwegingen. De commandant doet al zijn werk gratis, waarom de raad het niet meer dan billijk oordeelt het verzoek toe te staan. Hierna sluiting. MIJNHARDT'3 Zenuw-Tableften 75« Laxeer-Tabletten .60" Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. OFF1CIEELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester der gemeente Soest ter openbare kennis, dat het spreekuur van den wethouder, belast met de armenzorg, voortaan gehouden wordt op Woensdagnamiddag, van 2 tot 3 uur. o DIENSTPLICHT De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis van de ingeschrevenen voor den Dienstplicht, lichting 1927, dat bij Kon. Besluit van 24 Februari 1925, no. 71 is be paald, dat de aanneming als vrijwilliger voor het Reservekader slechts kan geschieden tof en met 31 Juli van dit jaar, en dat zij zich tot het verkrijgen van inlichtingen betref fende het Reservekader kunnen wenden tot den Inspecteur der Infanterie (afdeeling Re servekader) te 's-Gravenhage, Hofweg 2. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur (kerk^ Ds. S. H. j. Ja mes, van Délfshaven. Voorm. 10.30 uur. (Spoorstraat) Ds. D. P. Brans. 's Avonds 6 uur Ds. C. Bonthoorn, van Zeist. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Geen opgave. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtiaan, Voorm. 10.30 uur Dr. G, J. Sirks, van Den Haag. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Troinplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Woensdagavond 7 uur (kerk Brink) Ds. I. Kievit. heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur verblij- dingsmeeting. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Zangdienst. Donderdag, 's avonds 8 uur heiligingsmee ting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Gerrit Johan, z. v. D. Starink en B. Bruut. Jan, z. v. J. Verwoerd en J. H. Schouten. Jan, z. v. A. v. Vulpen en W. v. Garderen. Maria MargarethS, d. v. B. Lagemaat en S. P. Maas. Elisabtih Christina, d. v. N. van Elteren en C. J. Haars. Hendrikus, z. v. H J. v. Nes en A. M. v. Dijk. ONDERTROUWD: Wilhelmus van Hamersveld en M. v. Hof slot. P. Soer en W. v. der Glas. J. Kooloos en C. J. de Marie. GEHUWD: H. v. Rouwendaal en W Harskamp. P. J. Willemsen en A. v. der Vlist. M. C. Neven en H, M. E. Putman. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen, i&F* Vraagt Uw drogist. INGEZONDEN STUKKEN M. de Redacteur. Vergun mij een korte repliek op het schrij ven van W. J. H. Busch. Eerst een paar kleinigheden. De schrijver kon weten (zie Soester Nieuwsblad van 8 Jan. '26), dat ik niet schreef, losse bond, maar losse band, nu blijkt uit zijn schrijven, dat hij die losse band wil vasthouden en dus de voorkeur geeft aan iets, dat gemakkelijk uit elkander valt. Volkomen gelijk heeft de schrijver, als hij zegt, dat hetgeen de vakbonden verkregen hebben, niet kwam door den druk dien zij hebben uitgeoefend: het verkregene is vrucht van gepleegd georganiseerd overleg. Of de vakbonden actief zijn? De schrijver zegt ,,neen", maar ik laat vrij, ook anderen oordeelen. De schrijver maakt zich bezorgd over de zijns inziens, te lage steunuitkeering aan on georganiseerden, daarover heb ik niet te oor deelen of mij bezorgd te maken, de beslis sing daarover berust bij de plaatselijke re geering en vinden de ongeorganiseerden re den tot klagen, dan is dat door eigen schuld; die groep wil wel, dat de vakbonden hun be langen bevorderen, maar meer niet; zij wil len de vruchten plukken, van den arbeid van anderen en als zij die niet krijgen, beklaag ik ze niet. De aankondiging van de bespreking van de taak der overheid in zake werkloozen- actie, heb ik niet omgekeerd, lees mijn schrijven maar eens over. Over hetgeen U van den Heer Loco Bur gemeester schrijft, kan ik niet oordeelen, ik heb het niet gezien; als ik U een vrien delijken raad mag geven, ga eens bij hem op bezoek en doe hem eens de vraag, die U aan mij doet. De zin over de millionnairs, neem ik niet terug, die vind ik juist zoo mooi. En nu na de kleinigheden, een paar groo- tigheden. Ik zeg den schrijver dank, dat hij thans duidelijk en onomwonden heeft neergeschre ven, dat de arbeiders hun recht in de toe komst, zullen moeten afdwingen, in de toe komst, dat is dus nu nog niet. De geachte schrijver heeft dus eenige weken geleden, vermeend, reeds in de toekomst te leven; waarlijk hij was, naar zijn eigen woord, de tijd vooruit maar de toekomst is komende en daarmede het afdwingen door de groep waartoe schrijver behoord. Mijn waarde Busch, U heeft nu zelf ge schreven, niet op het zoogenaamde neutrale, maar op het echte revolutionaire standpunt te staan. En dan mag U ontkennen, gezegd te hebben, dat ieder arbeider zich moet orga- niseeren bij de groep waartoe hij behoort, iets wat toch meer dan één gehoord heeft, U heeft door Uw opentlijke verklaring een waarschuwing neergeschreven aan de R.K. en Christ. arbeiders, waarvoor ik U dankbaar ben en eerlijk gezegd, om U die te ontlok ken, schreef ik mijn eerste stuk. Ten besluite: ik kan slecht aannemen,, dat U niet weet wie ik ben, als U het niet weet, vraag het dan aan den Redacteur van dit blad; maar ik wijk van mijn gewoonte niet af; of vraag het een ander en men zal het U zeggen, maar ik teeken, met dank aah de Redacteur voor de plaatsing, Hoogachtend, SOEST, 20 Jan. 1926. K. L. Mijnheer de Redacteur. Zeer gaarne zagen wij onderstaand stukje in Uw veel gelezen blad opgenomen, bij voorbaat dank zeggende voor de verleende plaatsruimte. De Mannenzangvereeniging „De Bergzan- gers" te Soesterberg, deelt mede aan zijn begunstigers, donateurs en kunstlievende le den, dat zij wegens te weinig deelname der zangliefhebbers en de financieele noode,, ge noodzaakt zijn tot nader aankondiging geen repetities te houden. Hopende, dat wij binnen korten tijd door aanmelding van werkelijke zangliefhebbers, de vereeniging weder in bloei zien toenemen, zoodat wij de eenmaal ingeslagen weg, met succes voortgaan, daar deze vereeniging zijn kunnen reeds bekroond heeft gezien en het jammer zou zijn, ook gezien het materiaal tot een eventueele opheffing te moeten overgaan. Namens het Bestuur: P. OOSTERBAAN, Secr. o Mijnheer de Redacteur. Ten vervolge op het ingezonden bericht, dat voor een paar weken in Uw weekblad werd geplaatst en dat handelde over een door Soesterbergers aan den Raad der ge meente Soest gezonden adres over belasting verlaging, kan U worden medegedeeld, dat onlangs de volgende brief van Burgemeester en Wethouders door de adressanten werd ontvangen: „Naar aanleiding van Uw aan den Raad dezer gemeente verzonden adres, hebben wij de eer U te berichten, dat door het gemeente, bestuur alles in het werk is en zal worden gesteld om de gemeentelijke belastingen te doen verminderen. Teneinde daartoe te geraken, wordt het beheer reeds zoo zuinig mogelijk gevoerd en zou het de vergelijking met andere ge meenten zeer goed kunnen doorstaan. Tevens deelen wij U mede, dat er gereede aanleiding voor Burgemeester en Wethouders is om met voorstellen inzake belasting-ver mindering in de eerstvolgende Raadsziüin; te komen. Burgemeester en Wethouders, enz." Voor het opnemen van dit briefje in Uw blad betuig ik U bij dezen mijn dank. Uw dw. dnr., A. DRIE KONINGEN Het was een sombere avond. De zwarte lucht, hevige regenbuien en sterke windstoo- ten maakten de geheele natuur droevig en den mensch evenzeer. Op een bijna onbegaanbaren, eenzamen; weg bewogen drie vrouwengestalten zich zwijgend voort. Opeens kwam, tusschen het zwarte wolkgevaarte, een heldere ster door. die met buitengewonen glans schitterde. „Hoe mooi", zei de een. „Hoe grootsch", zei de ander. „Onze ster", sprak de derde. Toen ver dween de ster, doordat een wolk er langs trok. „Ik geloof, dat wij den moeilijksten weg hebben afgelegd", sprak de eerste weer. „En ik hoop, dat wij spoedig aan het einde van onzen weg zijn", zei de tweede en zij liet er op volgen, terwijl zij de derde aanspraK: „Zegt gij niets? Wat gelooft en hoopt gij?" „Ik geloof en hoop en weet", zei de aan gesprokene met zachten glimlach. „Wat weet gij?" was de vraag. „Ik weet, dat wij alles zullen overwinnen", En nu vervolgden zij zwijgend haren weg. De storm gierde, de regen sloeg hun in 't gelaat. Soms kwam de mooie ster even te voorschijn en dan glimlachte degene, die ge- ;d had: ,,Onze ster". Eindelijk scheen de weg ten einde. Daar deed zich een tuin voor, vol leven en lichte muziek. ,We zijn er", zeiden de twee, die van ge loof en hoop hadden gesproken, „laten we binnen gaan". Maar de derde zeide: „Wij moeten verder, hier worden wij niet ver wacht". En zij wees naar de ster, die weer te voorschijn kwam en die hen scheen te wenken. Vol schrik en afkeer zagen de twee anderen naar het vooruitzicht, dat zich ver toonde. Een smalle weg, vol kuilen en stee- nen, haast onbegaanbaar, langs ravijnen en onstuimige donkere wateren. En dengene, die „geloofd" had, wankelde en snikte: „mijn geloof is weg, ik kan niet verder, die weg is mij te lang en te zwaar". En dengene, die .gehoopt" had, wierp zich ook neer en riep: „ik heb niets meer te hopen, mijn hoop komt steeds bedrogen uit". Maar de derde sprak zacht: „Laat geloof noch hoop varen en volgt mij. Het doel is schoon, maar het ligt verder en hooger, dan waar wij nu zijn". Doch de beide anderen weigerden. Heur kracht en moed schoten te kort. „Vaarwel dan", zeide de eerste en toog op weg. Daar rezen de beide anderen overeind. „Wij kun nen haar niet alleen laten gaan", zeiden ze tot elkander, we zouden ons later schamen achter te zijn gebleven". En door het voor beeld gesterkt, volgden zij de gedaante, die vol bezieling voor hen uit scheen te zweven. „Wat is dat toch?" vroegen zij zich wel dra af. „Het pad leek ons zoo onbegaanbaar moeilijk en nu valt het zoo mee". Eindelijk was ook die weg ten einde. Zij hadden het doel van den tocht bereikt. „Hoe moe moet gij wel zijn", spraken de twee, tot degene, die voorgegaan was. Deze glimlachte slechts. Daar zagen de anderen opeens, hoe hare handen bebloed waren. „Wat is er gebeurd, wat hebt gij gedaan?" vroegen zij. Toen be grepen zij het: „Gij hebt ons den weg ge makkelijk gemaakt, de steenen uit den weg geruimd om alles te vereffenen, waarover wij hadden kunnen struikelen. Zeg ons, vanwaar gij, die zoo teer zijt, die zoo groote kracht hebt?" Maar weer was slechts een glimlach het antwoord. Zij traden een nederig huis je binnen. Een oude eenzame man zat er, met geen ander gezelschap dan een kleine lee- lijke hond. Hij had een open geslagen Bijbel voor zich, waarin ook een vrouwenportret lag. De man streek zacht met de hand over het portret en las: „En nu blijven Geloof, Hoop en Liefde, deze drie. Doch de meeste van deze is Liefde". C. M. BERG. Wegens plaatsgebrek kon opneming van bovenstaande eerst heden geschieden. verzacht-geneest PLAATSELIJK NIEUWS WATERSNOOD Een inzameling op de luchtvaart-afdeeling te Soesterberg, voor de slachtoffers van den watersnood heeft f400.opgebracht. ijs.-• 61.* V V i;* U'lilL POSTDUIVEN-TENTOONSTELLIGN De Postduiven-vereeniging „De Vlieger" te Soesterberg, houdt 30 Januari a.s. een tentoonstelling in 't Hotel „Huis ten Halve". De prijzen zijn geëtaleerd in het sigaren magazijn van den Heer Bekker. AUTOBUS AMERSFOORT-UTRECHT De nieuwe lage White Parlor-Coackes van den autobusdienst AmersfoortUtrecht v.v. zullen 1 Februari a.s. in dienst gesteld wor den. Deze wagens zijn laag bij den grond en hebben een snellen gang. De rijtijd wordt van 59 op 42 minuten gebracht. KINDERKOOR SOESTERBERG Te Soesterberg werd ter voldoening aan een reeds herhaaldelijk uitgesproken wensch opgericht het „Soesterbergsch Christelijk Kinderkoor". Teneinde het lidmaatschap voor iedereen open te stellen, is de contributie voorloo- pig gesteld op f 0.10 per gezin per week. Het ligt in de bedoeling de kinderen be halve het zingen ook de theoretische ken nis van de muziek, benevens de uitspraak enz, bij tc brengen. Daartoe wordt een zang klasse en een theorieklasse gevormd. Tot Directeur werd benoemd de heer Chr. Karstens, die de leiding der zangklasse op zich neemt, terwijl de heer P. v. d. Hemel zich bereid heeft verklaard de theorieklasse onder zijn leiding te nemen. De eerste repetitie is aangevangen voor de zangklasse op Woensdag 20 Januari j.l„ 's avonds 5.45 uur en voor de theorieklasse op Zaterdag 23 Januari a.s., 's middags 2 uur. De heer J. Koning heeft het Secr. Pen ningmeesterschap op zich genomen. De ouders, die hun kinderen lid willen doen worden, worden verzocht dit nu bij den aanvang te doen, daar dit voor de kin deren van groot belang is, vooral voor de theorieklasse. De kinderen zijn verplicht de beide klas sen te volgen. Reeds gaven zich ruim 30 kinderen op. De vereischte leeftijd is tusschen 7 en 15 jaar. De aangifte kan geschieden bij den aan vang der repetities en verder blij de heeren J. Koning, Sportweg 5; P. v. d. Hemel, Verl. Postweg 31 en Chr. Karstens, Andries- sestraat 18, allen te Soesterberg. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Bij Apoth. en Drogisten EEN GOED BEGIN..... Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Ver schuur, hoenderpark „Aukjes Hoeve" aan de Parklaan, behaalde op de 41e Internationale tentoonstelling te Den Haag op 15, 16 en 17 Januari j.1. den len prijs en de wisselbeker „Avicultura", met de mooiste brooskleurige jonge kalkoenhaan, den len prijs met een Ario Langshan Moders, een 2en prijs met Langshaan en den 3en prijs met een Langs han hen. Voorzeker een mooi succes. Een goed begin is 't halve werk. Proficiat. BENOEMD Met ingang van 1 Februari a.s. is benoemd tot scheikundige bij den Octrooiraad te Den Haag, de Heer Dr. A. Bloemen, alhier. CONCERT Wij herinneren aan het concert op a.s. Dinsdag in het gebouw „Religie en Kunst". Waar dit geheel gearrangeerd is door den heer Breekveldt en ook de namen der mede werkenden zulk een bijzonder goeden klank hebben, mogen we een avond van hoog kunstgenot tegemoet zien, als zelden in onze gemeente geboden wordt. Autobussen in beide richtingen zullen na afloop gereed staan aan het gebouw. Voor plaatsbespreking en verdere bijzon derheden zie men de advertentie in dit blad. BINNENBRAND Door het te heet stoken der kachel, ont stond Vrijdagmorgen een begin van brand in het kantoor van den heer Mohrman aan den Brinkweg alhier. Reeds loeide de brand- sirene en was de vrijwillige brandweer spoe dig ter plaatse. Met behulp van emmers wa ter was de brand inmiddels door het perso neel der timmerfabriek gebluscht. De zolde ring en wanden van het kantoor verbrandden. MILTVUUR Onder het vee van W„ aan de Wijksloot alhier, is een geval van miltvuur geconsta teerd. LAF Tijdens uitstedigheid van den heer A. al hier, hebben onbekenden de sleutelgaten van zijn woning met hout en steentjes volgestopt, zoodat de sloten moesten worden openge stoken. De politie heeft de zaak in onder zoek. GESLAAGD Aan onze plaatsgenoote, Mej. A. v. d. Linden, werd dezer dagen, na afgelegd exa men, gehouden door de Examen-commissie van Artsen te Amersfoort, het Diploma als Kraamverpleegster (Baker-Diploma) uitge reikt. COLLECTE WATERSNOOD De openbare collecte voor den watersnood in deze gemeente gehouden, heeft opgebracht f5190.96, benevens in ruime mate kleeren, schoeisel en levensmiddelen. Verschillende giften worden nog verwacht. VREEMDELINGEN VERKEER SOESTERBERG Maandag 8 Februari a.s. vergadert de Ver. voor Vreemdelingen Verkeer in het Hotel „Huis ten Halve". Aanvang 8 uur. AUTOMOBIEL-TENTOONSTELLING AMSTERDAM Naast het groote aantal deelnemers aan de Automobiel-tentoonstelling, welke heden te Amsterdam wordt gehouden, is het van be lang te weten, dat ook Soestdijk vertegen woordigd is. De heer H. Stam n.1., importeur der O.M. Automobielen, heeft op genoemde tentoon stelling een groote ruimte voor expositie doen inrichten, met welke stand, volgens bezoekers, door den heer Stam een goed figuur wordt gemaakt. Den heer Stam goed succes. COMITÉ WATERSNOOD Namens het comité tot inzameling van gelden ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood, brengt de Burgemeester ter openbare kennis, dat door hem ontvangen is een bedrag van f150.van Jhr. v. H„ f10.onder letter M„ fl.van X., f20. Xvan N.N. te Soesterberg, f10.van Mevr. B., f2.50 van E„ f50.uit de spaarpot van Crona, Bea en Sonja, Soesterberg. GEM. ARBEIDSBEURS In totaal werden ingeschreven 147 werke- loozen, verdeeld als volgt; 27 Metselaars, 3 Voegers, 13 Timmerlie den, 21 Opperlieden, 2 Schilders, 23 Grond- arbeiders, 41 Losse arbeiders, 8 Landarbei ders, 1 Kantoorbediende, 2 Incasseerders, 1 Kleermaker, 1 El^ctricien, 1 Stucadoor, 1 Chauffeur, 1 Boekhouder en 1 Schoenmaker. LIEFDADIGHEIDS-VERLOTING Moest voor eenige maanden veel geld bij eengebracht worden tot delging van de ge leden schade in Borculo en andere door den storm geteisterde plaatsen, thans zijn het de slachtoffers van den watersnood, die dringend om hulp roepen. Gelukkig komt thans wederom uit alle oorden van het land en ook verre daar buiten op velerlei wijze steun in. De heer Matthijssen, eigenaar der Model slagerij alhier, heeft mede een middel ge vonden om eenige gelden bijeen te brengen. Door hem werd een varken beschikbaar ge steld, welke, verdeeld in 2 helften, als 2 wel gewilde prijzen zijn verbonden aan een door hem georganiseerde loterij. De prijs dezer loten bedraagt fl.— Voor de slachtoffers hopen we, dat ook door den heer Matthijssen een flink bedrag aan het comité zal kunnen worden afge dragen. Ontvangen in diverse maten eiprijzen. I Spoedige bestelling met hettog op de late verschijning zee r getocht Eveneens nog verkrijgbaar snige Waarvan slechts 25 genummerde exemplaren worden vervaardigd en één in ZILVER, hetwelk namens de Gemeente BAARN aan H. M. de Koningin Moeder zal vprden aan geboden. Levering op volgorde der 4fcs£el//ngen. Voor Ëaarn en omstreken alleen verkrijgbaar in den Baarnsche Kunsthandel Parkstraat 19 Telefoon 579 telijken band. Innig aangrijpend werd het weergegeven en vooral het uiteenzetten van het elkander troosten werd op gevoelvolle wijze door den begaafden spreker vertolkt. Staande werd na het ontroerende „Ja, ik, van ganscher harte", door de gemeente den nieuw beroepen leeraar toegezongen, Psalm 20:1. Na deze bevestiging hield Ds. Alkema des avonds om 6 uur voor een overvol kerk gebouw zijn intrede met de woorden: En ik broeders, konde tot U niet spreken als tot geestelijken, maar als tot vleeschelijken, als tot jonge kinderen in Christus. Ik heb u met melk gevoed en niet met vaste spijs; want gij vermogt toen nog niet; ja, gij ver moogt ook nu nog niet. 1 Cor. 4 vers 1 en 2. Echt ongekunsteld bracht de nieuw beroe pen leeraar Gods Woord. Het sprak van hart tot hart. Hier kwam de geest van Chris tus ons tegen en het jubelen van echt ge loof, vertrouwen kwam van des leeraars lip pen. Hij stelde zich aan de gemeente voor als een slaaf in den dienst van God, wien hij vreesde en liefhad en voor wien hij zich ge roepen gevoelde altijd te blijven werken tot geestelijk heil van zijn medemenschen. Een voudig en machtig diep werd dit woord ver kondigd. Na deze rede bedankte Ds. Alkema het dagelijks bestuur der gemeente voor hun aan wezigheid, afgevaardigden van Zuster ge meente, Christelijk schoolbestuur en anderen. Tot slot sprak Ds. Alkema tot heel de ge meente. Ernstige, diepdoordringende woor den, ongekunsteld een en al herder en leeraar. Hoe eenvoudig: „Geliefden, ik meen het en het is mijn wensch een met u te zijn, neem mij in uw midden op. Vraag niet wie is U, maar laat mij u troosten, indien gij dit van noode hebt. Vervolgens voerden Ds. Mijnen uit Baarn en Dr. J. Hoek het woord, die in warme bewoording Ds. Alkema in hun midden op namen. Staande werd de nieuw beroepen leeraar Psalm 134 3 toegezongen. De predikbeurt werd besloten met het zin gen van Psalm 19 6 en vol en warm klonken de tonen door het kerkgebouw. Dus krijg ik van mijn nlirhf correspondentie Wegens plaatsgebrek moet een verslag van de winterlezing, Woensdag j.1. gehouden, iot ons volgend nummer overstaan. UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau Stationsweg 22a Diverse portemonnaies, Divense handschoe nen, 2 Stel lederen motorhandschoenen 2 zilveren spelden, 1 Zilveren collier 1 Klein zwart hondje, 1 Zakdoek met 25 cent 1 Rozenkrans, 1 Paar leeren pantoffels Di verse sleutels, Zilveren kinderarmband'ie 1 Etu.'s potlooden, enz 1 Eversharp vulpot lood (zilver), 1 Zaketur met spiegel kam De groote brand te Enschede. Nog een kijkje bij de met sneeuw bedekte overblijf, selen der groote fabriek. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Te Soest een Werkmanspak, Paar broek- veeren, Handschoen, Kinderhandschoen, een Schaats en een Knipmes. Aangeloopen een jonge zwarte poes en een jong hondje. Te Soesterberg een Rijwielkaarslantaarn, Dameshandtasch met inhoud en een Grif feldoos. INTREDE EN BEVESTIGING Ds. ALKEMA Op Zondag 17 Januari j.1. werd in de Geref. Kerk te Soestdijk, des voorm. om 10 uur, op pakkende en gevoelvolle wijze Ds. Alkema, naar aanleiding van Jesaja 40 vers 1 en 2, „Troost, troost mijn volk, zal ulieden God zeggen", door Dr. Hoek beves tigd. De rede kenmerkte zich door een treffen- den, alles omvattenden, diep gevoelenden gees- enz., 1 Jonge grijze herdershond, 1 Ijsmuts, 1 Onderdeel van een autokap, een Leesboek' getiteld: Droomkabouter door Stamperius 1 Ceintuur, 1 Witte wollen sjaal, 1 Gouden kogeltje met inscriptie, een Kat, Een lederen taschje met zakdoek, 1 Zilverbon van f2.50. BAARN's BLOEI De sub-commissie van Baarn's Bloei deelt ons mede, dat zij voornemens is vóór het einde van Februari nog een propaganda- avond met attractie te organiseeren, terwijl voor de zomer-campagne nu reeds bespre, kingen worden gehouden met vereenigingen, op vocaal en instrumentaal gebied, zoowel in als buiten Baarn, om de voorgenomen con certen, zoowel avond- als middag-concerten, in dezen zomer te organiseeren.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2