H. J. SUKKEL Opruiming kunsthandel EngeSsche Sloffen Heerencostuums naar maat vanaf f22.50. BAARNSCHE (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het as. VOORJAAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter inzage gezonden. WIJKGEBOUW v Te Soesterberg bestaan plannen tot stich ting van een Wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk, waarvan de plannen worden geraamd op f14000.—. MILTVUUR Een geval van Miltvuur vverd geconsta teerd bij den veehouder N. D. in de School straat. UITVOERING Zondag 14 Februari geeft de R.K. Too- neelvereeniging „Kunst na Arbeid", met me dewerking van de zangvereeniging „Sancta Naar aanleiding van het Zilveren Huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik, vervaardigt de Koninklijke Delftsche Aardewerkfabriek „De Porseleijne Fles" een viertal herinneringsborden in blauw Delftsch. UIT DE RAADSZAAL In ons laatste raadsverslag deden wij een onjuiste mededeeling betreffende de voor stellen van den heer Foeken, geamendeerd door Mr. van Doorne tot betere regeling van de comptabiliteit der gemeente. Het voorstel van B. en W. benoeming Commissie werd verworpen met 85 stem men, het voorstel Foeken aangenomen met 12—1 stem. (Uitbreiding bevoegdheid der gemeente-accountant. R. CHR. COMITÉ VAN WINTERLEZINGEN Dc vierde dezer lezingen zal worden ge houden op Woensdag 10 Februari a.s., des avonds om half acht, in het gebouw „Re ligie en Kunst", door Ds. James, van Delfs- haven, over Domiriee's-typen bij Ibsen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Koperen winkelbel, Dames handtaschje, Rieten reiskoffer, Zeeuwsche broche, School- tasch met inhoud, Buigtang, Doode tamme konijn, Zilveren dames-armbandhorloge en een R.K. kerkboekje. Aangeloopen en klein hondje. Aangevlogen een postduif. DIRK WITTE Blijkens advertentie in het nummer van heden, zal Maandag 15 Februari a.s. voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen optreden, de heer Dirk Witte. Voor velen zal genoemd persoon ongetwijefld geen.on bekende zijn. Wij herinneren slechts aan eenige van z'n liedjes, bijv. als oudste: „Aspirine" en ver der het door Pisuisse zoo buitengewoon ver tolkte levenslied „Mensch, durf te leven" (Memento Vivere). Tenslotte z'n laatste wer ken als „Opgang", „Vodden" en „De laat ste wagen van lijn elf". Zooals misschien niet bekend is, begeleid de Heer Witte zich zelf aan "de vleugel. We zijn ervan overtuigd, dat Dirk Witte, hier, evenals elders waar hij optrad, een groot succes zal oogsten. INSTALLATIE DE HEER H. RAAT Maandag 1 Febr. j.1., was het voor hen, die belang stellen in de Chr. School te Soes terberg een bijzonderen dag, n.1. de heer H. Raat, voorheen hoofd der Chr. School te Waspik, nu als zoodanig benoemd te Soes terberg, werd door het bestuur der school aldaar bij monde van Ds. J. A. Radix ge ïnstalleerd. Aanwezig waren o.a. de heeren Jhr. Quar- les van Ufford, namens de Ver. voor Chr. Volksonderwijs, L. W. van Loon, Inspecteur L. O., district Amersfoort, Frederiks, Hoofd der Chr. School te Hees (gem. Soest), Weg man, Hoofd der Roomsch Kath. School te Soesterberg. Ds. Radix sprak een installatie-rede naar aanleiding van 1 Cor. 3 vers 115, waarna hij de aanwezigen verzocht den heer en me vr. Raat toe te zingen Psalm 134 :3. De heer Van Loon het woord verkrijgend, sprak in welgekozen woorden zijn beste wen- schen uit, tevens memoreerend de groote plaats, die de voorganger van den heer Raat, n.1. de heer Hack in de harten der kinderen had. Jhr. Quarles van Ufford, sprak zijn beste wenschen uit en dat het nieuwe hoofd der school tot zegen mocht zijn voor de Soes- terbergsche jeugd. De heer Frederiks sprak in zelfden geest. De heer Wegman herinneerde aan de goe de samenwerking tusschen de heer Hack en spr., hij zag gaarne de samenwerking voort gezet, opdat de onderlinge verdraagzaam heid vermeerdere. Het personeel bij monde van den heer Jongsma sprak ook nog eenige sympathieke woorden. Niemand meer het woord verlangend, ver zocht Ds. Radix, de vergadering te zingen van Psalm 133 3, waarna hij deze zeer plech tige vergadering sloot met dankzegging. Cecilia" een uitvoering in de R.K. Militaire Vereeniging, voor de leden der R.K. Werk lieden-Vereen iging. Opgevoerd zal worden: „Van den regen in den drop" en „Hercules". BOTSING Een dezer dagen reden een paar wagens var. de O.S.M. te Soesterberg tegen elkan der, doordat een der wagens te ver door den wissel was gereden. Beide wagens wer den nog al beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen echter niet voor. VREEMDEL.-VERKEER A.s. Maandag, 8 Febr., 's avonds 8 uur, vergadert de Ver. voor Vreemdelingen-Ver keer te Soesterberg, in het Hotel „Huis ten Halve", met de volgende agenda. Opening. Notulen, Ingekomen stukken. Me- dedeelingen. Aantwoörd van het gemeente bestuur op het verzonden adres. Mededee ling commissie aansluiting bij Zeist. Ver slag bezoek bij den commissaris der Konin gin. Boemoeing inzake Burgemeester-benoe ming. Rondvraag. Sluiting. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden 70 werkeloozen ingeschreven, verdeeld als volgt. 4 Metselaars, 2 Opperlieden, 4 Schilders, 14 Grondarbeiders, 24 Losse arbeiders, 5 Landarbeiders, 11 Timmerlieden, 1 Kantoor bediende, 1 Incasseerder, 1 Chauffeur, 1. Schoenmaker, 1 Electricien en 1 Stucadoor. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Hendrika Johanna Christina, d. v. Chr. Klabbèrs en J. H. Schols. Theodora Wou- tera, d. v. S. v. Leeuwen en A. Elsendoorn. Petrus Adrianus, z. v. A. Riksen en A. C. Schwegler. Sophia Anna, d. v. W. v. Doorn en C. W. Middelman. Maria Mathilda, d. v. H. Huigen en M. E. Willems. Adriana Aleida, d. v. G. v. Ooyen en W. v. Velzen. Daniël, z. v. J. Ruyer en G. J. v. der Win kel. Cornelis Jacobus, z. v. P. J. Beuke en W. A. v. d. Brink. Arno Maria, d. v. J. J. M. Brouwer en J. J. P. Verhagen. GETROUWD: Wilhelmus van Hamersveld en Maria v. Hofslot. Johannes Cornelis van Kooi en Wil- lemijntje Jansen. OVERLEDEN: Huibert Kleijn, oud 72 jaar. Philidor Ber- hard Marcella, 68 jaar, echtg. van Anna Ma ria Allcgonda de Koning. GEVESTIGD J. D. Zwiep met gezin, Molenstr. O.Z. 10, van Rotterdam. A. Gaasbeek met ge zin, Verl. Postweg 7a, van Utrecht. C. M. Helmken met gezin, Molenstraat O.Z. 93, van Amsterdam. G. Boom, Soesterbergsche- straat 20a, van Nijkerk. Th. Wildebeer met gezin, Soesterbergschestraat 41, van Gronin gen. C. Klomp met gezin, Dijkhuisstraat 19, van Amersfoort. VERTROKKEN: S. L. Lina, naar Utrecht, Heerenstraat 25. G. A. v. Vliet, naar Snelrewaard no. 16, bij ouders. L. C. Hack ifiet gezin, naar Utrecht, Oude Gracht 351. J. v. Berloo, naar Bloe- mendaal, Kleverlaan 65. F. H. de Haan, naar Stoutenburg, C 26, p.a. C. v. Burgsteden. A. Bloemen, naar Den Haag, F. Valentyn- straai 104. J. Kaper, naar Zaandam, O.Z. 99. G. M. G. v. Deijl met gezin, naar Utrecht, Poortstraat 106. Chr. v. der Meijden, naar Zaltbomrr.el, Karstraat 196. J. E. v. Tonge ren, naar Amsterdam, Heerenmarkt 4 boven. W. J. Dercksen, naar Gouda, v. Beverning- laan 6. OM HET GEZAG De kalme rust, een der eigenschappen van ons volk, dat niet ligt uit de strakke plooi komt en de stroom van ons volksleven pas doet rimpelen als elders die stroom 'reeds bruist, heeft tengevolge,"■dat niet aanstonds opgemerkt wordt wat in ons volksleven gist en wat straks ontroering kan wekken. En daarom wordt in onze pers en door de pu blieke belangstelling vaak voorbij gezien hoe ook ten onzent dezelfde vraagstukke#* die buiten onze grenzen aandacht wekken, in het eigen leven aan het woord komen, hoe ook in Nederland, voorzichtig en aanvanke lijk nog aarzelend, gestreefd wordt naar re sultaten, elders reeds bereikt. Men is in ons goede land niet voor ingrijpende veranderin gen; waar men meent tegen de publieke opinie te moeten ingaan doet men dit uiterst voorzichtig en wijzigingen in het bestaande en veranderingen, die voor het volksleven van beteekenis kunnen zijn, worden lang zaam voorbereid en langzaam voltrekken. De machtige ommekeer die Italië te aan schouwen geeft; een volk in enkele J^aren van de anarchie tot de dictatuur gekomen, is in Nederland ondenkbaar. Maar de instemming met zulk een omme keer blijft toch ten onzent niet onuitgespro ken en voor velen en niet de eersten de" bes ten, is wat daar verwezenlijkt werd een ideale toestand. De naam facist is in de kolommen van het Binnenlandsch nieuws niet onbekend meer. Voor personen en groepen heetst die naam reeds bekoring en al is de bijval nog niet groot, als beweging groeit het streven om, zij het op afstand, hier na te velgen wat er buiten onze Nederlandsche samen leving reeds is. De onmacht van het parlementaire stelsel, niet het minst in ons land, spreekt hierbij een ernstig woord mede. Het is te begrijpen, dat de onmacht om een politieke crisjJJ ten einde te brengen onlust wekt en meer radi caal aangelegde naturen uitzien doetvnaar een krachtige persoonlijkheid en een fo'rsche greep, om aan zulk een toestand van poli tieke lamlendigheid, een einde te maken. Zoo ooit dan worden in deze dagen de gebreken van het parlementaire stelsel gezien en wat voorbij gezien wordt is de hooge beteekenis van dit stelsel als historisch verschijnselen zijn beteekenis voor de ontwikkeling van het volksleven en de volkskracht. Voorbij gezien ook wordt, dat het optreden van een dictator als Italië heeft, wel tijdelijk ten goe de kan werken, als overgangs-tijdperk een eigen beteekenis hebben kan, maar dat hier mede de ontwikkeling van de ware democra tie achteruit gezet wordt en deze toestand, omdat zij met de geschiedenis in botsing- komt, veel verderven kan en schaden. Het is geen opwekkend en moedgevend verschijnsel als de macht over een volk of natie in de handen komt van enkelen, die blijk geven tegen de aanvaardde taak niet te zijn opgewassen. Als de massa zich gelden laat en egoïstische instincten invloed uitoefe nen, wordt het volksbelang geschaadt en de gemeenschap ontredderd. Maar als heel een volk zwichten moet voor den wH van den enkele en de gemeenschappelijke onmacht, de heerschappij van één mogelijk maakt, als alle correctieven tegen onnatuurlijke over- heersching buiten werking gesteld worden, is er weinig reden om een volk, zoo diep ge bogen, met zulk een toestand geluk te wen schen. Het is de oude strijd tusschen dwang en losbandigheid, niet tusschen gezag en vrijheid, maar meer tusschen hetgeen! van beide de carricatuur is. Het is bij beiden een tegengaan vanjwat als Goddelijke ordinantie voor het leven gelden moet. Ongezonde reactie op een on natuurlijke actie. Botsing van radicalisme en conservatisme, een botsing die niet gestuit op ontwrichting van het volksleven uitloopen moet en waardoor op allerlei gebied het volksleven geschaad wordt. Van langen duur, dit getuigt de geschiedenis, zijn zulke perio den niet.' En allerminst in deze dagen, die van ongeëvenredigde snelheid, kan zulk een toestand lang duren. Maar lang of kort, als verschijnsel merkwaardig of als overgang niet zonder beteekenis, zij leeren, dat niets boven de handhaving der constitutioneelë vrijheden gaat en dat dezen, heel het volk ten zege, al leen gewaarborgd zijn waar niet de. mensche- lijke willekeur, maar het recht van God heerscht en het heil des volks gezocht wordt waar het alleen te vinden is: in het eeren van Hem als de bron van het gezag en het beleven van Zijn Wet voor het leven. UIT DEN OMTREK BAARN UIT HET POLITIERAPPORT Vrijdag 29 Januari 1926 werd de politie telefonisch in kennis gesteld met het feit, dat een auto nabij de Hooge Vuursche in brand was geraakt. Oogenblikkelijk vverd met eenige snelblusschers uitgerukt en mocht het na veel moeite gelukken de brand te stuiten. De auto brandde grootendeels uit. Verzekering dekt de schade. Op het terrein van de brand waren 'aan wezig de Burgemeester en de Commissaris van Politie van Baarn. o Voor diverse feiten werden diverse perso nen bekeurd. o Bij besluit van den Burgemeester is met in gang van 1 Februari 1926 benoemd tot Ad junct Inspecteur van Politie alhier de heer P. G. Gerlings, van Amsterdam, De Heer Gerlings is gediplomeerd Inspec teur van Politie en was voorheen studeerend aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda. o De Commissaris van Politie maakt be kend, dat met ingang van 1 Februari eene met de Duitsche Regeering getroffen rege ling in werking treedt, volgens welke de onderdanen van Nederland en Duitschland ovei en weer worden vrijgesteld van het verplichte bezit van een pasvisum. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie waarschuwt de ingezetenen dringend, geen coupons stof fen of witte ondergoederen, sokken, enz. te koopen van twee uit Amsterdam afkomstige Israëlieten. Zij spreken soms Duitsch en ko men met eenige koffers. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie, Stationsweg 22b. 3 Honden, Padvindersmes, Damesarmband, Grijs wollen ceintuur, 3 Sleutels, 2 Rijwiel- belastingmerken 1926, Gekleurd waschdoek ceintuur, Kous, Muts, diverse Handschoenen. EEN NIEUWE WATERSNOOD-COLLECTE De dames en heeren, die zich voor de wa tersnood-collecte belangloos gegeven hebben, zijn opnieuw uitgenoodigd om hunne mede werking te verleenen, nu het betreft een be kend inwoner van Baarn, zoo mogelijk scha deloos te stellen voor de finantieele ramp, welke hem bij een overstrooming van de Eem getroffen heeft. Ieder weet, dat de heer J. van Schaaik, die gedurende den laatsten zomer zoovelen in de gelegenheid heeft gesteld om van Baarn's schoone omgeving op het water te genieten, zijn bekende tuin aan de Eem met koepels, meubilair en kostbare motoren door het wa ter zag bederven en dientengevolge is de door hem geleden schade groot. Het is te hopen, dat, waar velen willen helpen deze schade te vergoeden, de medewerking van allen dit mogelijk zullen maken. Is het ver leenen van hulp en bijstand op zichzelf reeds een schoonen arbeid, waar het een man geldt, die zich voor Baarn's belangen verdienste lijk heeft gemaakt, is die hulp temeer ge- wenscht. Moge daarom de uitkomst dezer inzameling zóó zijn, dat herstel der schade volgen kan en de heer Van Schaaik in de gelegenheid gesteld wordt opnieuw werk zaam te zijn, zooals hij dit in het belang onzer gemeente steeds gedaan heeft. JUBILEUM H.M. DE KONINGIN De plannen tot viering van het Zilveren Huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Prins Hendrik hebben thans definitieven vorm aangenomen. De Christelijke Oranje-Vereenigïng heeft daarvan voor hare leden reeds melding ge maakt. De Permanente Oranje-Commissie ver zocht ons het volgende programma te publi- ceeren. Op Zondag 7 Febr. den eigenlijken her- inncringsdag zal alleen des ochtend om 9 uur door het orkest van Crescendo op den Brink gedurende ongeveer een half uur ko- raalmuziek worden uitgevoerd. De viering vindt den volgenden dag plaats, Maandag 8 Februari. Met het oog op den ernst der tijden en ingevolge den uitdrukke lijk uitgesproken wensch van het vorstelijk Bruidspaar, zal deze zich grootendeels be perken tot een feest voor de kinderen. De leerlingen der 3 laagste klassen zullen in twee schoollokalen, de Bonifaciusschool in de Kerkstraat 32 en de Nieuwe Baarnsche School in de Smutslaan, groepsgewijze wor den onthaald. Mevrouw Antoinette van Dijk en de heer Vrede zullen met voordrachten en wonderlijke verrichtingen den dag voor de kleinen onvergetelijk maken. Den hoogeren klassen wacht eene filmver- tooning in het Promenade-hotel, waarvan het programma speciaal voor dezen dag is in elkaar gezet. Voor circa 1700 Baarnsche kinderen is dus gezorgd. 's Avonds om 6 uur zal een groot koor van zangers en zangeressen bijeenkomen op den Brink en met lampions en trommels op- marcheeren naar: 1. de Oosterschool; 2. het Stationsplein; 3. de Niettw-Baarnstr. hoek Laanstraat; 4. de Acacialaan hoe Verl. Dalweg; 5. den Brink, waar, onder leiding van onzen genialen jongen dirigent Johannes Röntgen, telkenmale een programma van enkele a capella-liederen zal worden uitgevoerd. De Oranje-Commissie verzoekt de burge-' rij in de lanen en straten waarlangs de stoet zich zal bewegen, de ramen te verlichten en de gordijnen op te trekken. Voorts hen, die mee willen loopen, zich zooveel mo gelijk van lampions te voorzien, zoodat alles een zoo feestelijk mogelijk aanzien moge verkrijgen. Dat gedurende de uitvoering der zangnummers door de toehoorders de groot ste stilte moet worden in acht genomen, be hoeft geen betoog. Een ieder wordt verzocht daartoe mede te werken. De stoet volgt onderstaanden weg: Brink, Boschstraat, Oosterstraat, terug Oosterstraat, Javalaan, Stationsweg, Amalialaan, Nieuw- Baarnstraat, Eemnesserweg, Acacialaan, terug Acacialaan, Eemnesserweg, Nieuwstr., Laan straat, Brink. Nu is voor de uitvoering van dit avond programma nog een andere medewerking ver- eischt en dat is die van het weer. Wij moeten ons niet te spoedig laten ontmoedigen, maar er zijn grenzen. Mocht de feestviering niet door kunnen gaan, dan zal zulks uiterlijk 4 uur bekend worden gemaakt. Bij verschillende winkeliers zullen dan eventueel aanplakbiljetten de droeve mare verkondigen. Zoo mogelijk zal dan alleen van uitstel sprake zijn. De voorzitter, Heem stralaan 4, telephoon 149, is ook bereid hen, die zich tot hem wenden, omstreeks dien tijd, in te lichten. Op verzoek der Oranje-Commissie deelen wij nog mede, dat op de bovenvermelde plaatsen de volgende liederen zullen worden gezongen WILHELMUS Wilhelmus van Nassauwe Ben ik, van Duitschen bloed. Het Vaderland getrouwe Blijf ik, tot in den doet. Een Princ van Oranje Ben ik, vrij, onverveerd; Den Koning van Hispanje Heb ik altijd geëerd. Mijn schild en mijn betrouwen Zijt gij, o God en Heer. Op U zoo wil ik bouwen, Verlaat mij nimmer meer. Dat ik toch vroom mag blijven, Uw dienaar te-allen stond, De tyrannie verdrijven Die mij het hart doorwond. gO HEER, DIE DAAR DES HEMELS TENTE SPREIDT O Heer, die daar des hemels tente spreidt En wat op aard is hebt alleen bereid; Het schuimig woedig meer kond maken stille En, alles doet naar Uwen lieven wille: Wij slaan het oog tot U omhoog, Die ons in angst en nood Verlossen kondt tot aller stont Ja zelfs ook van den dood. Als ghy o vrome dickwijls hebt gesmaackt Vermaekt u nu vrij dat U herte raeckt, Looft God den Heer met zingen ende spelen, En roept vrij uit te saam met luyder kelen: Hadt ons de Heer (Hem sy de eer) Alsoo niet bijgestaen Wij waren lang (ons was soo bang) Al in den druck vergaen. WILT HEDEN NU TREDEN Wilt heden nu treden voor God den Heere, Hem boven al loven van herten seer, End' maken groot sijns lieven naemens eere Die daer nu onsen vijant slaet ter neer. Ter eeren ons Heeren wilt al uw dagen Dit wonder bijsonder gedenken toch, Maekt u o Mensch, voor God steets wel te dragen, Doet yder recht en wacht u voor bedrog. Bid, waket en maket dat g'in bekoring End' 't quade met schade, toch niet en valt, Uw vroomheyt brengt de vijant tot versto ring, Alwaar sijn rijck noch ens zoo sterk bewalt, Heer, maak ons vrij. ONS LIED VAN DE ZEE Daar bruist in de branding, langs duinen en strand, Een lied uit een heerlijk verleen, En suizelt de koelte, of buldert d'orkaan, Dat lied klinkt er altijd doorheen. Het zingt van de tijden toen Neêrlands Leeuw Alom werd gevreesd om zijn kracht, En Nederlandsch volk, zoo te land als ter zee, Om stoerheid en trouw werd geacht. Eens voerden de golven het ver met zich mee, Tot hoog in het ijzige Noord. En menigmaal werd het, na bloedigen strijd, Als zang van de zege gehoord. En komt er een vijand de vrijheid tena, Dan klinkt het zoo forsch als weleer; Want één met ons land en ons volk is de zee, De wachter van Nederlands eer. Bruis, o golven rustloos voort, 't Lied dat van fierheid getuigt Dat spreekt van een volk dat zich wel voor zijn God, Maar anders voor niemand zich buigt. En klinke het machtig, als lied van den strijd Of zacht als de zang van de vree, Het melde nog eeuwen, dat Nederlands volk Zal blijven het volk der zee. VERKEERSAGENTEN Door den Dalweg gaande, kan men aan schouwen een model van de door den Ar chitect Wolter Bakker voor Baarn's Bloei ontworpen reclame-handwijzers, welke ge plaatst zullen worden langs den Amsterdam- schen straatweg. Deze reclame-wegwijzers zijn geschilderd in de natuurlijke kleuren en vervaardigd in den vorm van een verkeersagent, een hand opgeheven ten teeken van „stop", de andere hand wijzende in de richting Baarn. Het ge heel heeft als opschrift: Halt, door mooi Baarn. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 2530 Januari. Kuipbaden: Hoog tarief 22 Laag tarief 40 Stortbaden: Hoog tarief 64 Laag tarief 113 Schoolbaden 37 Totaal aantal baden 276 in den Parkstr. 19 - Tel. 979 Uitsluitend kwaliteits artikelen tegen zeer LAGE PRIJZEN. Buitengewone aanbie ding in Lederwaren, Byouterieën, Kop en Schotels, Thee- en Ontbijt-serviezen etc. „Middenbosch", op Woensdag 27 Jam had Woensdag j.1. de veiling in combin plaats, waarvan de uitslag is als volgt: Combinatie perc. 1, 15 en 16, staande f16450.—, verhoogd met f500.—; to f19500.—. Comb. 13 en 14, staande op f1750.—, I verhoogd. Comb. 41 en 12, staande op f1930—, i verhoogd. Comb. 9 en 10, staande op f1846.—, hoogd met f30.totaal f1876. Comb. 11 tot en met 14, staande f3680.verhoogd met f50.tot f 3730.—. Comb. 8, 9 en 10, staande op f3246. verhoogd met f180.totaal f3426. Comb. 8 tot en met 14, staande op f692 niet verhoogd. Comb. 1, 8 tot en met 16, staande f17376.verhoogd met f1600.tot f18976.—. Comb. 2, 17 en 7, staande op f1050. verhoogd met f800.totaal f1850. Comb. 3 en 4, staande op f7130.—, n verhoogd. Comb. 3, 4, 5, 6, 7, 2 en 17, staande f20637.verhoogd met f90.—, tot; f 20727.—. UITVOERING KINDERKOOR „KINDER VREUGD" Woensdag j.1. gaf Mevrouw Bethe m haar Kinderkoor de eerste uitvoering in e stampvolle zaal in Hotel „De la Promenade Helder en klaar en vol blijheid klonk* de lieve kinderstemmen door de zaal. Niet alleen als verslaggever, doch, wete de wat Mevr. Bethe ons met haar uitvoeri gen biedt, zijn we ook als belangstellem gegaan en onze verwachting is niet b schaamd geworden, veeleer overtroffen. Voor een aangename afwisseling was g zorgd door, mede onder leiding van Mev Bethe, het Dames-sextet „Nieuw-Lëven" „vo< en na de pauze te doen hooren. Voor de pauze wellicht door een weini plankenvrees bevangen, hetwelk na de pau; niet meer merkbaar was, klonk het gezongen helder en frisch, niet minder getuigenis g< vende van goed kunnen. Met iets heel bijzonders werden wij vei rast bij het optreden van Mevr. B. Roe denburg van der Harst, die een aantal ge dichten en gedichtjes voordroeg, w.o.: Tie te slim af, Zoo'n dommert, Groote hond e kleine kat, In 't Bad, Sluimennanneke ei Regendag. De Heer en Mevrouw Visser—Hooft, de bekende NprlPrlunric^. l- kers, arriveerden Zondagmorgen 10 uur met de „Prinses Juliana", van de Mr^deXd te Amsterdam, waar wij hen met hun hond kiekten. HARMONIE CRESCENDO Het bestuur van de jjTarmonie „Crescendo" verzoekt ons mede te deelen, dat door bo vengenoemde vereeniging Zondag 7 Febr., ter gelegenheid van den 25en herdenkings dag van het huwelijk van H.M. de Koningin, het navolgende programma van Koraal en ge wijde muziek zal worden uitgevoerd: 1. Den Hoogen God alleen zij d' eer, Ko raal uit „Paulus", F. Mendelssohn-Bartholdy; 2. Koraal, J. S. Bach; 3. Ambrosiaansch Lof gezang-melodie 18e eeuw; 4. Arioso, G. F. Handel; 5. Halleluja Evang. Gez. 96; 6. Nun danket allen Gott, Crüger; 7. Wilhelmus van Nassauwe. De aanvang is bepaald op 9 uur des mor gens, onmiddellijk na het luiden der kerkklok. Bij slecht weer of strenge koude gaat de uitvoering niet door. MIDDENBOSCH Na de gehouden veiling bij opbod van Na de pauze werd door laatstgenoemde dame voorgedragen: Scheepje, Geitenweitje, Keuterboer, Kindergedachten en De wilgen. Al-deze gedichtjes, in aansluiting en pas send bij een uitvoering van een kinderkoor, werden op meer dan verdienstelijke wijze gezegd. Gaarne zouden wij Mevr. Roodenburg eens hooren in andere kring, meer in een genre van grootere dichtwerken, want zoo wel in de vertolking van kinderlijke een voud, van blijheid en guitigheid als in het meer dramatische in 't Scheepje, van Speen hof, was het een genot haar te hooren. Een aardige verrassing viel nog het dames- sextet ten deel. Toen de laatste klank erf wegrolden, kwamen zes kleine kleuters uit het kinderkoor achter elkander aangewandeld, om aan genoemde 6 dames een tuil bloemen aan te bieden, vergezeld met de wensch van den voorzitter, dat zij nog vele malen hun gewaarden steun zouden kunnen- verleenen.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2