Heeren- en JnngensHleeding Leeren IYIoiop- en Aula jehKers JilftlsMS SOEST" Het Kinderparadijs OPRUlMI MG Po ppe nkH niek Baarnsche Kunsthandel oaarnsLuc TELEfoon 5» Leeuwenstraat 26 - Hilversum Is toch het best gesorteerde SPEZLGOEDNlAGiUiJN TELEFOON No. 2175 meester aan een ieder de gelegenheid gege ven nader met hem kennis te maken. De daarvoor bepaalde receptie zal gehouden worden van 3 tot 4.30 uur in het gemeente huis. Ten slotte wordt onze medewerking ge vraag d bekend te maken, dat het de wensch van het Gemeentebestuur is den Burgemees ter feestelijk in te halen aan de grens der gemeente. In dit verband wordt de mede werking ingeroepen van de inwoners en ver zocht algemeen te vlaggen. Te utrecht zijn dezer dagen bij de verbouwing van het oude Burgerweeshuis, in den tuin meer dan honderd geraamten opgegraven. Op de plaats, waar deze gevonden zijn, stond vroeger een oude kloosterkerk, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat men hier met de overblijfselen van de monniken uit het oude Regulierenklooster te doen heeft. Echter zijn er ook vrouwen- en kinder-ske letten gevonden. Studenten zijn aan het snuffelen. eigenlijke god van Egypte. Want, zoo zcide de koning Amon-Hetep, de verschillende vormen zijn slechts afbeel dingen van de verschillende hoedanigheden van den eenen onzienlijken God. Uit dit tijdperk dateeren de prachtigste kunstwerken, welke heeten: werken van de Tell-el-Amarnische kunst. Dan laat spr. ons verschillende beelden zien van Farao's; bespreekt de symboliek, die uit die vormen en koppen tot ons| spreekt, maar vooral over de vormen spreekt hij. Na eenige minuten pauze komt spr. tot de doodenvereering in oud-Egypte. Deze doodenvereering vond zijn oorsprong in de leer der onsterfelijkheid van de ziel.. In verband daarmede werd de mensch ge acht te bestaan uit 9 deelen. Het sterfelijke lichaam (Khat) het geeste lijke lichaam (Sahu), de dubbel (Ka), de ziel (Ba), het hart (Ab), de schaduw (Khaibit), het schijnsel (Khu), de naam (Ron), de vorm (Sekhem). Met den naam werd niet de ge wone naam bedoeld, maar ieder had behalve z'n naam, nog een andere naam, welke alleen maar bij den hoogsten god bekend was en welke naam, de uiting was van de geheele persoonlijkheid van zulk een mensch. De schaduw, die moest er in dit zonneland ook bij, want symbolische beteekende het, dat als iemand geen schaduw meer had, hij in duisternis leefde. Zoo verteld spr. van al die deelen iets. Voorts, dat de Ka, altijd in de mummie moet kunnen terugkeeren en voor het geval, dat de mummie toch nog mocht vergaan, plaatste men verschillende afbeeldingen van den overledene in z'n graf kamer, Ka-beelden, opdat dan de Ka, daarin z'n wijkplaats zou kunnen nemen, want deze Ka blijft altijd op de aarde. Ook werden den dooden nog beelden mee gegeven van dienstpersoneel. Deze beelden heetten Ushabdi. En meestentijds stond op die beelden gegrift: „O, gij Ushabti, indien Uw Meester wordt aangewezen voor de werkzaamheden in de andere wereld, om de velden te doen groeien, om de oevers te be sproeien en om dan de kruien van het Oos ten naar het Westen, dan antwoordt gij: Ja waarlijk, hier ben ik". De reis naar de andere wereld was niet gemakkelijk. Elke overledene moest 10 poor ten en 7 hallen passeeren. Elke poort en iedere hal werd bewaakt door 3 geesten, die de overledene met name moest noemen en waarvoor hij een spreuk moest opzeggen. Was hij die allen veilig door, dan kwam hij in de eigenlijke rechtszaal van Asar, hier was het laatste oordeel. Hier moest hij eerst 42 geesten aanroepen en dan werd hij door Horu, Asar's zoon naar de weegschaal ge leid, waar de god Anpu z'n hart woog, of het genoeg gewicht had aan rechtvaardigheid en waarheid. Was het te licht, dan werd het het hart verslonden door Amrnit den dooden-' eter, een monster met een lichaam van een nijlpaard, manen en voorpooten van een leeuw en een kop van een krokodil. Dit alles verduidelijkte de spr. met lichtbeelden en las verschillende stukken voor, waaruit het religieuze denken van de oude Egypte- naren bleek; zijn gehoor er toch maar voort durend op wijzend, dat dit alles symbolische beteekenis had. Na nog een serie platen te hebben ver toond van Egyptische bouwwerken en land schappen, sloot spr. de bijeenkomst. De opkomst had wel beter kunnen zijn, voor zulk een interessant onderwerp. Gedurende de pauze werd door den orga nist zeer verdienstelijk gespeeld: Het koor uit de Schepping van Haydn en Largo van. Handel. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang, zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en ra dicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. INSTALLATIE BURGEMEESTER Het Gemeentebestuur verzocht ons langs dezen weg bekend te maken, dat bij Konink lijk Besluit d.d. 4 Februari 1926 No. 12, tot Burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer Mr. G. Deketh, thans wonende te Hilversum. Voorts kunnen wij U meedeelen, dat het in de bedoeling ligt genoemden Burgemees ter in zijn functie te installeeren op Vrijdag 19 Februari a.s. De daartoe noodige raads vergadering zal gehouden worden des voorm. 11.30 uur. Van de zijde van het Ge meentebestuur worden geen uitnoodigingen tot bijwoning der installatie verzonden. In den namiddag wordt door den Burge- Over de wijze, waarop de feestelijke in tocht zal plaats vinden, stelt het Gemeente bestuur zich voor een bespreking te houden met afgevaardigden uit alle vereenigingen eti organisaties hier ter plaatse. Deze vergadering, welke niet nader hoof delijk wordt bekend gemaakt, is bepaald op Maandag a.s., des avonds te 8 uur in Hotel „Eemland". Verzocht wordt aan bovenstaanden oproep van het Gemeentebestuur gevolg te willen geven. Nadere bijzonderheden zullen na de ver gadering bekend gemaakt worden. CHRIST. ORANJE-VEREEN. „JULIANA VAN STOLBERG" Woensdag 17 Februari 1926, 's avonds 7.30 uur, houdt de Christelijke Oranje-Vereeni- ging „Juliana van Stofberg", een feestavond ter herdenking van het 25-jarig huwelijks feest van het Koninklijk echtpaar. Voor nadere bizondereheden zie men de in dit blad voorkomende advertentie. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Een zilveren damesarmband-horloge, nieuw R.K. kerkboekje, étui inhoudende potlooden inktlap enz., mantelceintuur, buigtang, doublé speldje met pareltje, huissleutel, kindermuts, sjaal, zilveren sierspeld met pareltje, notitie boekje. Aangeloopen een hondje. BUITENGEWONE RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is tot installatie van den nieuw benoemden burgemeester in openbare vergadering opgeroepen tegen Vrij dag 19 Februari 1926, des voormiddags 11.30 uur, ter afdoening van de volgende agenda: 1. Installatie van den Heer Mr. G. De keth als Burgemeester dezer gemeente. 2. Voorstel benoeming van den Heer Mr. G. Deketh tot ambtenaar van den Burgerlij ken Stand. MOORDAANSLAG Zondagmiddag omstreeks vier uur zagen de bewoners van den omtrek Lazerusberg, dat twee mannen met elkaar in twistgesprek waren op den Hellingweg voor de Lazerus berg. Het bleken te zijn de bekende Jan Martens, wegwerker en Anthonius Roest, gemeentewerkman. Na eenige minuten zag men hoe Martens plotseling zijn rijwiel tegen een hek plaatste, op Roest toeliep, onderwijl een revolver uit zijn zak trok en direct snel achter elkaar twee schoten op Roest lostte. Martens sprong snel op zijn rijwiel en vluchtte weg, terwijl Roest nog liep tot aan het tuintje van mijnheer de Jong (Wilhelminastr.) en daar doodelijk getroffen neerviel. Onmiddel lijk werd de politie en de R.K. geestelijk heid gewaarschuwd. Terwijl de getroffene bij den heer De Jong werd binnengedragen, bleek reeds, dat Roest was overleden, waar na hij naar de stichting „Nieuw Mariënburg" werd overgebracht. Snel verspreidde de tij ding van dezen laffen aanslag zich door de gemeente en allerwege werd de hoop uitge sproken, dat de dader spoedig gepakt mocht worden. De politie, die eenige minuten na den aanslag aanwezig was, stelde alles in het werk om Martens op te sporen en slaag de er in omstreeks anderhalf uur later den dader aan te houden. Martens, die oogenblikkelijk aan een ver hoor werd onderworpen, bekende Roest te hebben doodgeschoten. Nog dien zelfden avond werd hij met het lijk geconfronteerd, waarna dit ter schouwing naar Utrecht werd overgebracht. De geladen revolver werd hier na door de politie op het land naast den Hellingweg terug gevonden. Nadat dien nacht nog het procesverbaal was opgemaakt, werd de dader Maandag onder groote be langstelling van het publiek, naar de Justitie te Utrecht overgebracht en ingesloten. Omtrent de aanleiding tot deze uiterst laffe daad, kunnen wij wel melden, dat Mar tens sedert langen tijd met zijn familie in onmin leefde. Dien Zondagmorgen had Mar tens zijn vrouw (van wie hij gescheiden leefde) in gezelschap van juffrouw Roest ontmoet en toen ruzie met hen gezocht. Om deze reden zou Roest Marten's vrouw dien middag afhalen, die, toen hij daar kwam, zooals gemeld, werd gedood. Dc Justitie zal nu onderzoek doen, waarom Marten's Roest tot zijn slachtoffer koos. Toen de echtgenoote van Martens de tij ding ontving, dat haar zwager door haar man was vermoord, ontstelde zij zoo ern- OVERHEMDEN BOORDEN DASSEN SOKKEN beenstukken beenkappen LEEREN VESTEN enz. SOESTERBERGSCHESTAAT 15a. Tel. 200 Oudste en grootste speciaal zaak te Soest stig, dat zij, na nog eenige dagen in „Nieuw Mariënburg" te zijn verpleegd, Donderdag morgen naar een zenuw-inrichting is over gebracht. Onder enorme belangstelling had Donder dagmorgen de droeve plechtigheid plaats van de teraarde bestelling van Anthonius Roest. Voor een stampvol kerkgebouw werd de lijkdienst opgedragen door pastoor Vosse- naar, waarna de droeve stoet zich naar "het R.K. kerkhof begaf. Bij het graf merkten wij op B. en W. van Soest, de vaste en losse werklieden in ge meentedienst, architect en opzichter, directeur publieke werken, enz. Tijdens de plechtigheid werd de echtge noote van den overledene zoodanig door droefheid overstelpt, dat zij werd weggeleid. Aan het graf werd niet gesproken. Roest stond bekend als een goed huisva der. eerlijk en trouw en was onder zijn ka meraden gezien om zijn groot rechtvaardig heidsgevoel. NOODLANDING Dinsdagmorgen moest, de sergeant-vliege- nier Rombout, wegens de mist, een nood landing maken in de gemeente Tilburg. Bij het uitloopen kwam het toestel in een voortuintje van een woning terecht, waar een hek werd vernield. Het toestel werd hierbij nog al ernstig beschadigd, terwijl de vliegenier geen letsel bekwam. Het toestel is ter plaatse gedemonteerd. WAARSCHUWING De Burgemeester van Stompwijk en Veur waarschuwt klompenmakers en handelaren, voorzichtigheid te betrachten bij het zaken doen met J. J. D. Rip, handelende onder den naam klompengroothandel „De vergulde Klomp", handel in aardappelen, groenten en brandstoffen, Molenstraat te Veur (Z. H.). ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest in de 2e helft der maand Januari 1926. 1. Raad van Arbeid, Amersfoort. 2. Mr. J. F. Olivier, Scheveningen. 3. Mr. Fn. Tonoro, Los Angeles. 4. H. I. Bon, Wormerveer. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden zijn ingeschrevei^|51 e€ werkeloozen, verdeeld als volgt: f d< 3 Mets.elaarv 3 r Opperlieden, 2_So]yjA^ 10 Grondarbeiders, 13 Losse arbeiders7 2 Landarbeiders, 11 Timmerlieden, 1 Kantoor bediende, 1 Incasseerder, 2 Chauffeurs, 1 F.lectricien en 1 Bakker. Qvarspannsn Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuwsterkend middel. Mijnhardt's Zenuwtabletten beant woorden volkomen aan dit doel. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VEREENIGING TOT BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN SOESTERBERG EN HET BEVORDEREN VAN HET VREEM DELINGENVERKEER Hoewel wij een uitnoodiging ontvingen voor de vergadering dezer vereeniging op Maandag j.1., konden wij er tot onzen spijt niet tegenwoordig zijn, om de simpele re den, dat wij maar op één plaats tegelijki kunnen zijn. Onderstaand verslag vonden wij in het Utrechtsch Dagblad (uitgave firma L. E. Bosch). Bekend met de goede verzorging van het Provinciale Nieuws, zijn wij overtuigd, dat het wel een nauwkeurig relaas bevat van het behandelde. Wij geven het zonder commentaar. Mis schien dat wij de volgende week er op te rug komen. Actie: Afscheiding van Soest. Maandagavond vergaderde de „Vereeni ging tot Behartiging van de Belangen van Soesterberg en het Bevorderen van Vreemde lingenverkeer" onder presidium van den heer Grootewal in het Hotel „Het Huis ten Hal ve" alhier. Na opening door den Voorzitter, waarin deze met groot genoegen constateerde, dat de vergadering druk bezocht was, werden de notulen van de laatste ledenvergadering door den Secretaris voorgelezen en overan- derd goedgekeurd. Nadat nog enkele ingekomen stukken wa ren behandeld, kwamen de voornaamste punten van de agenda, n.l. Ie. Antwoord van het Gemeentebestuur op ons adres; 2e. Me- dedeeling Commissie aansluiting bij Zeist, 3e. Verslag bezoek bij den Commissaris der Ko ningin; 4e. Bemoeiing inzake Burgemeesters benoeming. Allereerst releveerde de voorzitter, hoe twee adressen aan den Gemeenteraad van Soest waren verzonden, n.l. één van de Ver eeniging en een ander van eenige particu lieren, hoogst-aangeslagenen in de belasting, wonende te Soesterberg. In het adres werden verschillende grieven genoemd, o.a. on-eco- nomisch beheer van de gemeente-financiën; bovendien werd niet geijverd voor belasting verlaging; de navorderings-belasting 1923 en 1924 werd zeer onbillijk geacht, waarvan men verwachtte, dat de hoogst-aangeslagenen in de belasting zouden gaan verhuizen naar andere gemeenten en de vestiging van kapi taalkrachtige personen tegengewerkt zou worden. Terzelfder tijd was ook het adres met on geveer dezelfde grieven van de particulieren aan den Gemeenteraad verzonden. Bij de behandeling van deze adressen in den Ge meenteraad werd aan deze grieven niet de noodige aandacht geschonken. Zoo werd door een der Raadsleden, naar aanleiding van de zinsnede in het adres dat men anders ge dwongen zou zijn de gemeente te verlaten of een actie te voeren tot afscheiding van Soest, gezegd dat deze bedreiging toch niet uitgevoerd zal worden. Het antwoord op het adres van de Ver eeniging was, dat het meerendeels onjuiste opmerkingen bevatte, waarin het niet grief voor grief behandeld kon worden. Zoo werd o.a. aangevoerd, dat het kapitaal van de ge meente niet aangetast mag worden, om te komen tot verlaging van de belastingen. In het antwoord op het adres van de par ticulieren evenwel kwam voor, dat er gereede aanleiding toe bestond op de eerstvolgende vergadering met voorstellen te komen tot be lastingverlaging. Op de eerstvolgende ver gadering is dit eyenwel nief gedaan. Zoo werd men met een kluitje in het riet ge stuurd. Het antwoord op het request van de ver eeniging bevatte ook geen weerlegging van den inhoud, of aanwijzingen van de fouten en onjuistheden, niettemin wordt het mee rendeels onjuist genoemd. Naar aanleiding van de Burgemeester-va cature is een Commissie van 3 afgevaardig den bij den Commissaris der Koningin ge weest om te wijzen op den geest en de strooming in Soesterberg in zake het solli- citeeren van een der wethouders der ge meente Soest voor Burgemeester, dien men niet de geschikte man achtte. Het bleek aan de Commissie, dat, hoewel 't reeds laat was, dc Burgemeestersbenoeming nog niet geschied was, waarom het Bestuur der Vereeniging in spoedvergadering bijeenkwam en een tele gram aan den Minister van Binnenlandsehe Zaken zond met het verzoek den Wethouder van Soest niet te benoemen tot Burgemees ter. Bij Kon. besluit van 6 Februari j.1. is daarop Mr. G. de Ket benoemd tot Burge meester. Bovendien werd door deze Commissie bij den Commissaris der Koningin de wensche- lijkheid van een aansluiting bij Zeist betoogd. Na deze breedvoerige bespreking door den Voorzitter werd nogmaals het adres van de vereeniging voorgelezen en besproken, waar uit bleek, dat de posten der Gemeente-be grooting telkens overschreden werden, dat een derde van de gemeentelijke inkomsten betaald worden aan ambtenaars-salarissen. Hieronder zijn niet de onderwijzerstractemen- ten begrepen, die door het Rijk betaald wor den. Aan ambtenaars-salarissen wordt uitbee- taald plm. f 117.000.terwijl het gemeente lijk inkomen bedraagt plm. f350.000.Bo vendien werden nog andere cijfers genoemd (resp. f105.000.en f250.000), maar de ver houding 1 3 bleef bestaan. De bespreking van dit adres droeg de goedkeuring der ver gadering weg, terwijl van onjuistheden niets bleek. Daarna volgde het verslag van den heer Houbaer, over de besprekingen met den Com missaris der Koningin en met den Burge meester van Zeist over eventueele afschei ding van Soest en aansluiting bij Zeist. De Voorzitter deelde nog mede, dat, zoo men mocht besluiten tot afscheiding van Soest, men handteckeningen zou verzamelen om te komen tot een petitionnement. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen en vragen te stellen, werd door een viertal aanwezigen gebruik gemaakt. Op de vraag, welke ambtenaren te veel zijn in ioest. w^rd medegedeeld, d„at de salarisrege ling niet schitterend is en toch zoo'n voor naam deel der gemeente-financiën er voor benoodigd is; met moet dan wel komen tot de conclusie, dat er te veel personeel is. De voorzitter is er voor om salarisverhooging te geven, maar dat dan ook met minder perso neel meer gepresteerd wordt. De Secretaris illustreert nog, hoe de technische dienst func- tionneerde o.a. bij den aanleg van een fiets pad. Een ander wenscht met kracht de aan sluiting bij Zeist door te zetten en zoo spoe dig mogelijk een petitionnement op te stellen. De Voorzitter deelt hierop mede, dat men reeds een conceptje gereed heeft, doch dat vooraf het vóór en het tegen dient overwo gen te worden. Hij zegt echter toe, zoo spoedig mogelijk een nieuwe vergadering uit te schrijven, waarop dit concept zal kunnen worden besproken, aangevuld of gewijzigd. Aangaande de vraag, of Soesterberg een zelfstandige gemeente zou kunnen vormen, werd medegedeeld, dat men wel wil samen voegen van gemeenten maar niet wil decen- traliseeren. Ook werd de vraag, aansluiting bij Huis ter Heide, Bosch en Duin en Den Dolder nog besproken, maar, als niet verder vatbaar voor verwezenlijking, weer verwor- pen. Aan de Commissie werd ten slotte opge dragen gegevens te verzamelen met het vóór en tegen van de aansluiting bij Zeist. Nadat nog opgemerkt is, dat Soesterberg zich al leen kan uitbreiden in de richting Zeist en geografisch reeds hiertoe behoort, sluit de Voorzitter de vergadering met dank aan de aanwezigen. PUBLICATIE Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat door hen bij besluit van 2 Februari j.1. zijn vastge steld: I. de wegen langs welke de in- en door voer van vee en vleesch binnen de gemeen te uitsluitend zal mogen plaats vinden. II. De plaatsen en uren, waarop de aan gifte volgens de keuringsverordening zullen kunnen worden gedaan en III. de uren, waarop keuring van vee en vleesch zal kunnen plaats vinden. Voor nadere inlichtingen verwijzen zij naar het officieele aanplakbord, terwijl voorts ter secretarie der gemeente omtrent deze aange legenheid nadere inlichtingen kunnen worden verkregen. UIT DEN OMTREK BURGELIJKE STAND GEBOREN: Albertina, d. v. S. Prins en Th. M. E. Balvers. Johannes Gerhardus Arnoldus, z. v. J. G. A. Batenburg en B. M. F. Stoffels. Teuntje, d. v. W. Stemerding en S. Hen- drikse. ONDERTROUWD: W. Kleijn en G. Meerding. GETROUWD: J. H .v. Breukelen en M. v. Renswouw. G. v. Nimwegen en M. J. Willemars. J. Kooloos en C. J. de Marie. OVERLEDEN: Anthonius Arnoldus Roest, 29 jaar, echtg. v. Petronella de Ruijgt. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN SCHOUW Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Dinsdag 23 Februari e.k., zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen, enz. Belanghebbenden worden daarom herin nerd aan de artt. van het Reglement op het Onderhoud en gebruik der wegen in de Provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende be palingen wordt overeenkomstig dat Regle ment gestraft. BAARN BAARN'S BLOEI Onderstaand adres werd een dezer dagen verzonden aan den Minister van Waterstaat. Excellentie. Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, J. M. van Hoogstra ten en J. van den Brink, in hunne hoedanig heid van Voorzitter en Secretaris van „Baarn's Bloei", Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer en de Welvaart van Baarn en handelende in opdracht dezer Ver eeniging; dat zij kennis hebben genomen van de plannen van het Rijk om een telefoonleiding langs palen aan te leggen van den voorma- ligen Tol naar de Eembrug; dat zij van oordeel zijn, dat door plaatsing van bedoelde palen het fraaie landschap aan de Eem met zijn mooie uitzichten zeer ern stig zal worden ontsierd, en dat deze ont siering allerminst in het belang dezer ge meente zou zijn, omdat juist het natuur schoon Baarn als woonplaats aantrekkelijk maakt en daardoor aan vele ingezetenen (pen sionhouders, hotelhouders, enz.) een bestaan oplevert; dat zij verder van oordeel zijn, dat deze maatregel lijnrecht indruiseht tegen doel en streven van de Vereeniging „Baarn's Bloei", die, krachtig financieel gesteund van gemeen tewege, juist alle pogingen wil aanwenden om meer partij te trekken van dit natuur schoon, speciaal van dat, hetwelk de Eem en haar omgeving zoo rijkelijk biedt; dat zij tenslotte van oordeel zijn, dat de weg van den voormaligen Tol naar de Eem brug een deel vormt van den eenigen verbin dingsweg met Bunschoten en Spakenburg, welken weg de Vereeniging „Baarn's Bloei", volgens haar werkprogram, voornemens is in exploitatie te brengen; redenen, waarom ondergeteekenden Uwe Excellentie beleefd, doch met klem verzoe ken, te willen beslissen, dat voor genoemde telefoonleiding gebruik gemaakt wordt van een ondergrondschen kabel. Hetwelk doende, enz. Namens „Baarn's Bloei": w.g. J. M. v. HOOGSTRATEN, Voorz. w.g. J. v. d. BERG, Secretaris. MIDDENBOSCH Volgens de gedane mededeeling zijn de gronden en gebouwen van „Middenbosch" door de gemeente aan de hoogste bieders gegund. TELEGRAM Maandag j.1. werd het volgende telegram naar Het Loo verzonden: Hare Majesteit Koningin-Moeder Hooge Ambachtsvrouwe van Baarn, Paleis Het Loo. Bestuur „Baarn's Bloei" biedt U eerbiedig gelukwenschen aan ter gelegenheid zilveren bruiloftsfeest vorstelijk echtpaar. v. HOOGSTRATEN, Voorz. v. d. BRINK, Secretaris. ONGELUK De heer v. K., de Baarnsche vliegenier, die nog kort geleden met zijn motorrijwiel tegen de overwegboomen reed, is Zondag morgen weder tegen een boom terecht ge komen, waarbij hij zijn beeen brak en per brancard naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. van een groote voorraad ^JwareiI) BjS; ïhee- en 0,ltb')ts®Jv'"o0'(ten,Bonbonnières, outerieën, Vazen, Bloempotten, Kussens, Kleedjes, Sjawls. Tea W KORTING VAN 10 TOT 35 PROCENT PARKSTRAAT 19 - 1 tL gevonden voorwerpen Omtrent de °a*0Jf0™f/b®e^dlUon^ 2P2b Xernadere'nlichtingerte bekome, 1 Riil Boekje, Autocrtck, Ceintuur, ttw mèt kam, Kistje' met automobtel-onderte. len, Rwielsleutel, Bak van weegschaal, and. schoen. Zweep RljwieU.ehrtntae*!^ Haarsierspeld, Pijp, Kindertaschje, Zwartfe. deren portemonnaie. Aangeloopen een hond. JUBlLé Naar wij uit goede bron vernemen, zal het Maandag 15 Februari a.s. 2o J.tai ge. leden zijn, dat de heer W. B. Schouten, sinds eenige jaren mede administrateui aan het Koninklijk Part. Domein Soes'dllk: als Rentmeester-secretaris in functie trad bij de familie Boissevain, op „Prins Hendrik- oord". HET VERKEERSHUIS Dc werkzaamheden in de vroegere politie post op het Stationsplein zijn reeds zoover gevorderd, dat het gebouwtje nog deze maand als Verkeershuis in gebruik zal kun nen worden genomen. Waar echter met het oog op de weeromstandigheden in dezen tijd van het jaar het buitenschilderwerk nog eenigen tijd moet worden uitgesteld, zal de officieele opening' wel niet voor half April kunnen plaats hebben. De commissie voor het Verkeershuis is druk in de weer om te zorgen, dat het ge bouwtje van binnen eenvoudig doch sma kelijk wordt aangekleed. Waar zij, met het oog op de beschikbare gelden, de grootste zuinigheid moet betrachten, kan alleen het allernoodzakelijkste worden aangeschaft. Hier is dus een mooie gelegenheid voor onze Baarnsche winkeliers, die in de eerste plaats zullen profiteeren van het werk, dat in het Verkeershuis zal worden verricht, om te toonen, dat zij het streven van „Baarn's Bloei" op prijs stellen. Men informeere eens bij de commissie, wat alzoo op het verlanglijstje staat en kijke dan eens in zijn magazijn, of men ook kan meehelpen om het Verkeershuis een gezel lig interieur te geven. De Verkeershuizen in Hilversum en Bussum zijn door de plaat selijke winkeliers ook niet in den steek ge laten. DIEREN BESCHERMING De afdeeling Baarn, Soest en Omstreken der Ned .Vereen, tot bescherming van die ren, houdt morgen Zaterdag 13 dezer, des nam. ten 3 ure een ledenvergadering in ho tel „de la Promenade". Aan de orde komt o.m. de verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke af treding van den heer P. Korsten en wegens het bedanken van den heer J. E. du Celliée Mullet. COLLECTE VAN SCHA AI K De collecte ten bate van onzen door wa terschade getroffen plaatsgenoot, den heer Van Scliaaik, is Zaterdag niet doorgegaan daar er Vrijdagavond niet voldoende col lectanten aanwezig waren om den volgen den dag de collecte te gaan houden Naar wij vernemen zullen de ingezetenen thans het voor den heer Van Schaaik be stemde bedrag kunnen deponeeren in een bus in het Gemeentehuis of bij den Heer André de la Porte. eei „BAARN's MANNENKOOR" „Baarn's Mannenkoor", directeur de h^r J5cob Hamel, hoopt a.s. Dinsdag haar laar lijksche donateurs-uitvoering te .zeven i j concertzaal van Hotel „de ia Door het koor zal o.m. worden voerd: „Hymne aan den Vrede" uitge- van Henry De stadsgrachten te Franeker. En hier nog een zeer mooi grachtje, de Groenmarkt tevens op de nominatie om gedempt te worden. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen eek in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 1 tot 6 Februari). Kuipbaden: Hoog tarief 20 Laag tarief 50 Stortbaden: Hoog tarief 64 Laag tarief 124 Schoolbaden: 42 van Nieuwenhoven, „Het Lied van Mei" Jac. Bonset en een paar Fransche werken' Medewerking wordt verleend door de hee ren Jo Blok, violist en P. L. Schaaf, tenor beiden uit Soest. De begeleiding berust bij onzen plaatsge noot, den heer Fr. Breekveldt.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2