Junfluhiiiiis lOEST" Heeren- en Jongenshleedino ïlolop en Auto-jekkers H. J. SUKKEL Engelsche Sloffen (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het as. VOORJAAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter inzage gezonden. ten gehoore, onder leiding van den heer Wegman, welke uitstekend werden gezongen. Het was een gezellige avond. JAARFEEST Maandagavond j.1. vierde de Qeref. Jonge- Iings-vereeniging haar 16e jaarfeest, in de nieuwe Geref. Kerk aan de Soesterbergsche- straat alhier. Circa half acht uur opende de voorzitter, de heer Visser, op de gebruikelijke wijze en riep allen een hartelijk welkom toe. Nadat de secretaris en penningmeester hun verslad hadden uitgebracht, verkreeg W. S. Veltman het woord en leidde een keurige inleiding over het boek Job. Hij schetste OVERHEMDEN BOORDEN DASSEN SOKKEN BEENSTUKKEN BEENKAPPEN LEEREN VESTEN enz. SOESTERBERGSCHESTAAT 15a. Tel. 200 Oudste en grootste speciaal zaak te Soest Koningsgezinde hart van gruwt. Oij jooge- naamde Koningsgezinde, gij zijt een verrader van ons Vorstenhuis. Mijnheer "de Redacteur, bedankende voor de plaatsing en de volle verantwoordelijkheid op mij nemende, C. UITERWIJK, Waldeck Pyrmontlaan 1. UIT DEN OMTREK Bij de N.V. Ver9chure Co. te Amsterdam ligt ter aflevering gereed, een voor rekening van een groote Rotterdamsche firma gebouwde drijvende kraan, welke een hefvermogen heeft van 120 ton. Het vaartuig, dat geheel electrisch verlicht is, zal Maandag naar de Maasstad worde^ gesleept. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Notitieboekje, Sierspeld met steentje, Por- temonnaie met inhoud, Kastsleutel, Kinder- portemonnaie met inhoud, Pakje, inhoudend kousen enz., Portemonnaie, inh. een bon, Theedoek, Etui van een rijwiel-belasting plaatje. Aangeloopen een bruine hond. Aangevlogen een postduif. DIRK WITTE Voor de afd. Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, trad Maandagavond op Dirk Witte, dichter-zanger van het levens lied. Na een korte aanbeveling van enkele zij ner collega's en van zichzelf, zong hij zijn program af. We hoorden achtereenvolgens een serie liedjes, welke door een dankbaar applaus be loond werden. ,,'t Meisje op 't Amsterveld", een rustig stukje. De ooggetuige, waarbij 't wel geleek, of Witte met een ratel bezig was en waar het moeite kostte hem te volgen, zoo snel duikelden z'n woorden de zaal in. „De kolendrager". Een lied uit den distri- bitie-tijd. „Een briefje van hem aan haar, en een briefje van haar aan hem", verplaatst ons naar het Indische leven. Een liedje van haar vriendin Louise, in de Kinkerstraat. „Naar buiten", „Kringloop" en nog vele an deren, deed hij de aanwezigen hooren en de geheel gevulde zaal was voortdurend een en al pret, om de koddige wijze van zingen, de sneedige en puntige gezegden, of ook de verborgen strekking, welke er in de gezon gen nummers lag. Hiermede moeten wij tot onzen spijt ein digen, daar onzen tijd beperkt was en wij niet langer konden blijven, dus over het 2e ge deelte geen verslag kunnen uitbrengen. OPLICHTING Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen J. P. M., thans te Utrecht gedetineerd, terzake vermoedelijke oplichting van een naaimachine. ons dat in de tweekamp tusschen God en satan het bewijs werd geleverd, dat de vrome zijn God niet dient, zoolang er goede dagen zijn en bij kwade dagen zijn Godvruchtig heid gaat verdwijnen, maar dai hij God dient, om Zijns zelfs wil. De levendige bespreking, die hierop volg de, bewees met welk een ernst de jonge man nen zich trachten te bekwamen, ook op ker kelijk terrein, waarin tevens de inleider blijk gaf zeer goed in zijn onderwerp te zijn ingewerkt. Toen hierop het orgel het bonds lied inzette, klonk het spontaan „Op broeders op, gezongen van jeugd en moed en kracht", enz. Gedurende de pauze, die nu volgde, wer- den versnaperingen rondgediend en werd or gelbespeling gegeven. Verschillende afgevaar. digden van zuster-vereenigingen van den kring, van kerkeraad en anderen voerden het woord. Vriend J. Muts leidde hierna het onder werp in „De roeping der jongelings-vereeni- ging", hetwelk mooi ingeleid werd, maar om der tijds wille niet voldoende tot zijn recht kwam. Gedurende den avond werden telkens voor drachten gegeven, waarvan de ernstige voor dracht, getiteld „Het graf mijner moeder" door den heer Dijkman wel het mooiste was. Dt zaal was stampvol. Het geheel was een avond vol genot. j-j. DIERENBESCHERMING Het Bestuur der Af deeling Baarn, Soest en Omstreken der Ned. Vereeniging tot Bescher ming van Dieren maakt bekend, dat, indien iemand zich wil ontdoen van een hond, kat of ander huisdier, daarvan kennis kan geven aan bovengenoemd bestuur of aan den heer A. G. Vermeulen, inspecteur der afdeeling te Baarn, Gaslaan 14, die bereid zijn van raad te dienen. INGEZONDEN STUKKEN DE TWEEDE KARAKORUM-EXPEDITIE HET ECHTPAAR VISSER TE BAARN De Heer en Mevr. Visser, die zoo zacht jes aan een wereldbekendheid genieten, om hun buitengewone prestaties, die ze verrich ten op het gebied van exploreeren van het Kara-korum gebergte, waren Donderdag avond 11 Febr. j.1. te Baarn, om de-toege stroomde menschen in het Badhotel te ver tellen van hun interressante reizen in onbe kende gebieden en gebergten. De voorzitter van het comité opende met een enkel woord deze bijeenkomst, er op wijzend, dat zelfs het buitenland erkent, dat het een nationale eer is, zulk een paar men schen onze landgenooten te kunnen noemen, maar nog meer ze thans in ons midden te hebben. De Koningin benoemde de heer Vis ser tot officier in de Orde van Oranje Nas- Zoo vertelde de heer Visser, die een aan genaam causeur is, van vele sensationeele voorvallen in het hooggebergte. Hij kruidde zijn speech met sprankelende humor, maar toch, 't voornaamste was, dat de spr. ons iets wist bij te brengen van de geweldigheid der Kara-korum-reuzen, van gletschers van 60 K.M. lang, 3 en meer K.M. breed, terwijl op sommige plaatsen de ijsdikte meer dan 200 meter bedroeg. Soms vlak naast zulk een ijs veld vond men een tropisch plekje, met ge weldige rozenboomen, hetwelk bleek uit de foto. welke hij ons toonde. Een rozenstruikje in vollen bloei, zoo groot als het Badhotel. Van wonderlijke uitreddingen en van bij zondere bewaringen wist de heer Visser eveneens te gewagen. Jammer, dat hij niet Gode de eer gaf en er niet een hymne van lof en dank opsteeg uit zijn mond, voor zooveel wonderlijke uitred dingen. 't Hart staat er bijna bij stil, als spr. ver teld, dat zij met het geheele kamp eenigen tijd ergens hadden vertoefd, 's morgens het kamp opbraken en dat 's avonds die plaats bedekt was met milliarden tonnen steen, die daar neergeploft waren, zoodat, aldus spr., indien hun kamp daaronder bedolven was, een expeditie nooit de plaats had kunnen terugvinden, waar hun kampplaats geweest was. Bij ons kwam voor de aandacht: Als ik uwen hemel aanzie, het werk Uwer ving'ren, wat is dan de mensch, dat Gij zijner ge denkt. Maar na al de wederwaardigheden in het woeste gebergte, waarin door allen gedeeld werd en zeker niet het minst door mevrouw Visser, trok toch het hart Weer naar het mooie land op aarde, ons eigen kleine Hol land en dankbaar aanvaardden zij de terug reis. In de pauze sprak de heer Burgemeester eenige waardeerende en vleiende woorden tot het echtpaar Visser, feliciteerde hen met hun succesvollen tocht en wenscht hun evenveel succes met hun lezingen toe in ons land, als zij nu reeds hier in Baarn hadden. De zaal was stampvol. Mijnheer de Redacteur. FEESTAVOND Dinsdagavond j.1. gaf de Voetbalvereni ging S. V. V. te Soesterberg een feest aan hare leden en genoodigden, in de zaal van den heer Putman. Medewerking verleenden: Jazz-band, Dir. de heer P. v. d. Griend, het dubbel mannenkwartet Con Amor, Dir. de heer Karstens en de humorist Kees Schoo- nens. De avond was echt gezellig en mag als uitstekend geslaagd genoemd worden. LUCHTVAART-AFD. SOESTERBERG Naar wij vernemen, hebben de proeven, welke rnet de Helicopthère te Soesterberg zijn gehouden, bevredigende resultaten opge leverd. Nadat door den technischen dienst der Lucht- vaart-afdeeling in den laatsten tijd verbeterin gen zijn aangebracht, is het toestel Vrijdag in de vorige week, met kapt. F. A.- van Heist als bestuurder, van den grond geweest en werd uitsluitend in de lucht gehouden door de draagschroef. Men is zeer tevreden over het bereikte resultaat. DIPLOMA Op de Bakkerij-tentoonstelling, 11 Febr. j.1. te Almelo gehouden, behaalde de heer A. Tammer, te Soesterberg, een diploma in de afdeeling beschuit. FEESTAVOND Zondagavond 1.1. had er een feestavond plaats voor de leden der R.K. Werklieden- vereeniging „St. Jozef", met medewerking van den R.K. Tooneel-vereeniging „Kunst na arbeid" en de zangvereeniging „Caneta Cecilia". Opgevoerd werden: „Van de regen in den drop" en „Hercules". Om beide stukjes werd hartelijk gelachen, terwijl ook nog een stukje werd opgevoerd door drie jongens van den Jongensbond, genaamd „Cisje in den Scheer winkel", wat zeer goed werd gespeeld. De zangvereeniging bracht eenige nummers U een compliment makende, dat U het blad aan Uw zorgen toevertrouwd, hebt doen kennen als een blad, waarin niet alles, wat uit de pen vloeit, wordt opgenomen, vooral waa het gaat oih de belangen van ons Vorsten huis en vaderland, is het van belang, dat die- genen, die weten, dat wat zij kunnen uitbra ken, daarvoor een geschikt orgaan kunnen vinden in „De Soester" en niet in Uw blad Mijnheer de Redacteur, een woord van hulde zij U hier gebracht, dat Uw blad niet is bevuild door een zich noemende Ko ningsgezinde, die voor mij nog minder is dan - een.anarchist. In dat blad, dat zulke vuile ingezonden stukken opneemt, voel ik mij te koningsge zind om daarin een stuk te plaatsen, om die zoogenaamde Koningsgezinde de les te lezen. Toch in Uw blad neem ik de vrijmoedig heid zulks te doen. De huichelaar, die zich Koningsgezind noemt, schijnt zich eens te hebben willen overtuigen, hoeveel vlaggen er wapperden in onze gemeente op den dag, dat onze Koningin met haar gemaal hun 25- jarig huwelijksfeest mochten herdenken. En is de wandeling volbracht, ja dan komt de ontboezeming: Hoe dichter bij Rome, hoe minder Roomsch. En inplaats van zich daarover te bedroeven' en eens te bepeinzen, hoe onze Koningin zich heeft opgeofferd in de laatste dagen, toen ons land zoo zwaar werd getroffen door een watersnood en dat dit in onze gemeente oogenschijnlijk zoo weinig werd beseft, gezien het weinig aantal vlaggen, dat ware beter geweest. Neen, die Koningsgezinde had op zijn wandeltocht iets gevonden, waarop hij onze gemeentenaren .kon vergasten. En dat was een vlag, die omgekeerd aan den stok was bevestigd. Foei, wat laag, wat schandelijk, om dat kwalijk te nemen, inplaats van blijde te zijn, dat de moeite gedaan was om uiting te geven' aan de verknochtheid van ons Vorstenhuis. Neen, nu spijkers zoeken op laag water en daarover een stuk schrijven in een blad, waar ik niet gaarne uitgever en verantwoordelijk redacteur van zou willen zijn. En dan nog zulk een stuk onderteekenen met een Koningsgezinde, dat is lof. Dat recht ontzeg ik aan hem of haar, die den moed had dit stuk te schrijven. Neen, dat is geen Ko ningsgezinde, dat is een lafaard, waar onze Als dan de heer Visser naar voren treedt, wordt hij met een hartelijk applaus begroet en worden hem prachtige bloemen overhan digd. Hij vertelt dan met een enkel woord, dat het niet maar louter een sportief of alpinis- tisch doel was, wat hun voor oogen stond. Neen, dat was in dit geval slechts bijkom stig. De hoofdzaak van het doel was, om in het tot nog toe onbekende, onherbergzame berg land in te dringen en zoo mogelijk een ge deelte daarvan te exploreeren en in kaart te brengen. Daarnaast stonden dan onderzoekingen op batonisch gebied, welke vooral door me vrouw Visser werden geleid. Verder zoölo gische. En op verzoek van het Meteriologi- sche Instituut in De Bilt, meteriologische waarnemingen en onderzoekingen. Dan nog Geologische en Physiologische. Wat dat laatste betreft, moest hij proeven nemen, met zichzelf en anderen op het gebied van den. ken en vaardigheid op verschillende hoog ten 4, 5 en 6000 M. Hij vertelde, datr hij dit deed met een dominospel, daarvan moesten de steenen omgedraaid en goed a^^elegd worden in den kortst mogelijken tijd. De voorbereidingen voor deze expeditie kostte ontzaggelijk veel tijd. Door middel van buitenlandsche zaken, had hij lang te voren reeds toestemming gevraagd aan de Engelsche regeering, maar toen hij reeds in Indië gearriveerd was, had hij die toestem ming nog niet. Door de groote vriendelijk heid en bemoeiing van Lord Reading, onder koning van Indië, verkreeg hij de toestem ming der Engelsche regeering, die toen ech ter met man en macht hem op z'n reizen heeft ondersteund en geholpen. Een groot bezwaar zijn in dat onherberg zame land, de gebrekkige transportmiddelen. Alles wat je op reis noodig hebt, moet door menschen worden meegedragen. Zoodoende bestond de karavaan uit plm. 100 koelies. En juist deze koelies gaven telkens de groot ste moeilijkheden, want hoewel wij hen een O.W.-salaris betaalde van 40 cent per dag, wenschten die koelies ook telkens weer, voor al na zware marschen of groote moeilijkhe den, naar hun dorpen terug te keeren. Had hij een vorige maal nogal te kampen met voorgewende ziekten onder de koelies, waarvoor hij hen dan gewone broodpilletjes' liet slikken, waardoor ze merkwaardig gauw genazen, ditmaal had hij daar geen last van, de enkele zieken had "hij zoo goed als in z'n vermogen was, geholpen. Eén uitzon dering had hij gemaakt; de chef van die koelies vertelde hem, dat koelies altijd simu leerden ziek te zijn, maar dat hij ernstige pijn hier of daar had en met een heel ge wichtig gezicht, slikte hij dan de gewone broodpillen. De taal daar was ook een ernstig bezwaar, want niet minder dan 4 verschillende tolken waren noodig om de bevelen aan de koelies te kunnen overbrengen, wat vooral lastig was, als je boos was en die kerels een standje wilde geven. Om nu het gebied, wat hij exploreeren wilde, te bereiken, moest hij eerst nog enkele bergketens overtrekken. Aan de hand van kaartjes verduidelijkte de spr., hoe hij z'n reis had gemaakt. Maar de grootste attractie was toch voor de hoorders het vertoonen der lichtbeelden uit dat machtige bergland, want daardoor kwam er geest en leven in de'woor- den van den heer Visser. Buitengewoon mooi geslaagde foto's van dat gigantische bergland werden op het doek geworpen en de aanwezigen werden er stil van en hielden den adem in. Voorts sprak spr. over sneeuw-, steen- en ijs-lawines en toonde er ons foto's van. Hij liet ons zien hoe men, elkander ondersteunend de rivieren moesten overtrekken. Eens zelfs bij de Shim- shalrivier moest men bruggehoofden bouwen uit steenen, een paar dikke boomstammen daarin bevestigen en toen een touw spannen, om langs dat touw de geheele karavaan over te brengen. Men bedenke nu, dat zulk een touw daar niet bekend was, dat het uit een soort wollige vezels moest worden samenge steld uit 59 stukken, waarin dus ook 59 knoo- pen zaten. De leden der karavaan gingen nu aan een houten ring hangen en werden dan door 7 a 8 man met rukken over die knoopen ge trokken, terwijl onder je een woeste stroom kolkte, waarin geweldige stukken ijs en rots blokken van verscheidene M3. medege voerd werden. Daar was men mee bezig van 's morgens 9 uur tot 's avonds half 9, toen Z. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 8 tot 13 Februari). Kuipbaden: Hoog tarief 19 Laag tarief 36 Stortbaden: Hoog tarief 74 Laag tarief 117 Schoolbaden: 33 Totaal aantal baden 279 „BAARN'S BLOEI" Naar aanleiding van het telegram „Baarn's Bloei" aan H.M. de Koningin Moe der, Ambachtsvrouwe van Baarn, ter gelegen, heid van het zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik, mocht het Bestuur van den particulieren secretaris van Hare Majesteit Zaterdag j.1. een dank betuiging ontvangen. Naar we verder vernemen, heeft de heer D. Daniëk alhier een regulateursklok aan het Verkeershuis geschonken, terwijl de Kamer van Koophandel en fabrieken te Hilversum donateur van „Baarn's Bloei" is geworden voor een contributie van f25.— per jaar. BAARN'S MANNENKOOR Dinsdag 16 Februari j.1. gaf Baarn's Man nenkoor, Directeur Jacob Hamel, in de zaal van hotel „de la Promenade" haar jaarlijk- sche Donateurs-uitvoering met een speciaal daarvoor .bestemd programma. Medewerking verleenden de heeren Jo Blok, violist te Soesl en P. L. de Schaaf, tenor, eveneens te Soest, De heer Breekveld van Baarn verzorgde de begeleiding van viool en en tenor. In No. 1 „Het lied van Mei", van Jac. Bonset, was het koor niet gelukkig, evenals in no. 9 „Hymne aan den Vrede". Concours, nummers met veel gewilde moeilijkheden, welke veel tijd aan studie vorderen en waar mede men bij 't publiek niet bereikt wat men beoogt; de groote meerderheid kan de waar de van deze stukken niet voelen en is on bevredigd. Geheel iets anders was het met „Ecce Quo- inodo Moritur" van Jacob Hönde en „Sur les Remparts", van A. Saintes. Vooral het laatste voldeed uitstekend en het aanhoudend daverend applaus met het verzoek tot her haling was oorzaak, dat dit nummer tot slot werd herhaald. „Le Rossignol", van Crétzij en „Abend- standchen", van Schiebolt, voldeden zeer goed en getuigden van veel oefening en goe de leiding. Na de pauze voldeed de heer Jo Blok, beter als voor de pauze. Waarschijnlijk is dit aan ons te wijten. Vast staat, dat deze, kunstenaar over zeer veel en goede techniek beschikt. Geheel nieuw voor ons was het optreden van den heer Schaaf, naar schatting ongeveer zestig jaar, gekleed in bruin manchester pak, doch dit ongewoon verschijnen werd weldra vergeten door het zingen, zuiver zingen van dezen hoog bejaarde. Gevoelvol was o.a. het „Jezus, unser trost und leben" van Bach en het „Panis Angelicus" met begeleiding van viool en piano; kloek; zeer mooi. Het stemgeluid bleek wel niet krachtig genoeg om de zaal te vullen, doch gewaardeerd moet worden de lust en den moed, om in de avond des levens zich nog te geven aan de kunst. Raadslid, den Heer P. H. van Calmpthout, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd om het storten van vuil achter het woningcom plex van de Bouwvereeniging „Ons Belang' te staken en het niet aangeplempte terrein aan te vullen met verteerd vuil van het ter rein der Gemeente-Reiniging. 4. Benoeming van 4 leden in de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim, wegens periodieke aftreding van de heeren J. K. Möl Ier, T. Pluim en P. de Jong en ter ver vulling van de tusschentijds ontstane vaca ture A. van der Laan. 5. Benoeming van twee Leden der Com missie van advies voor Werkloosheidsver zekering, wegens periodieke aftreding op 1 Maart 1926 van de Heeren E. Hartog en T. van der Veer. 6. Verzoek van Mevr. L. Peereboom-Pijl man haar, in verband met haar voorgenomen vertrek uit de gemeente, eervol ontslag te willen verleenen als lid van het Burgerlijk- Armbestuur. 7. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de woning Acacialaan No. 9 voor den tijd var. één jaar en anderhalve maand, ingaande 15 Maart 1926, tegen een jaarlijkschen huur prijs van f500.—. S. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de woning Acacialaan No. 11, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei 1926, tegen een jaarlijkschen huurprijs van f500.—. 9. Voorstel van B. en W. tot uitgifte in erfpacht aan de Provinciale Utrechtsche Elec- triciteits-Maatschappij van de. stukjes ge meentegrond Sectie B- No. 6483, gedeeltelijk groot 4.54x3.56 M., gelegen aan de Prin ses Marielaan en Sectie B. No. 8805, gedeel telijk, groot 4.5x4 M., gelegen aan den Sta tionsweg, voor den tijd van 29 jaren, ingaan de 23 Juli 1920 en tegen betaling van een recht van fl.— per jaar per terreintje. 10. Nadere behandeling van het1 request, houdende verzoek om toekenning eener ge meentelijke subsidie van f175.ten behoeve der Volksturnklassen voor jongens en meis jes. U. Voorstel van B- en W. tot opnieuw verlenging van het dienstverband van G. van der Laak, nachtgasmeester aan de Gasfabriek, overeenkomstig het bepaalde in artikel 44 van het Ambtenaren-reglement tot 5 Juni '26, behoudens toekenning van invaliditeitspen sioen en hem gedurende deze verlenging van het dienstverband krachtens artikel 35, twee de lid van het Ambtenaren-reglement een uitkeering toe te kennen van het volle loon. 12. Nadere behandeling van het adres van de Afdeeling Baarn, Soest en Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis-Restaurant houders en Slijters, houdende verzoek het vergunningsrecht voor de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank zoodanig te wijzigen, dat het minimum recht zoo laag rno. gelijk worde gesteld. 13. Voorstel van B. en W., gehoord de Commissie van Bijstand in het beheer dei- Gemeentebedrijven, -Werken en -Eigendom men, tot aanwijzing van de gronden, welke in de naaste toekomst bestemd zijn voor den aanleg van wegen. 14. Adres van het bestuur der Vereeni ging voor Ziekenverzorging te Baarn, hou dende verzoek, in verband met den voorge nomen bouw van een ziekenhuis: a. aan voornoemde vereeniging in erfpacht te willen afstaan het terrein, genaamd het Oranjepark, tegen een canon van fl.— b. te willen garandeeren de rente en af lossing van een door die Vereeniging, 4en behoeve van vorenvenfreïden bouw te sluiten 3 pCt. obligatie-leening, groot f 150.000.—, af te lossen in gelijke termijnen in twintig jaren. 15. Voorstel van B- en W. om de tot de fondsen der gasfabriek behoorende 3 pCt. schuldbrieven Nederland, alsmede tot het be leggen van een bedrag van ten hoogste "6559.21 eveneens in 5 pCt. schuldbrieven Nederland. 7 y-v r j tewege daartoe gedaan verzoek, hare be moeiingen wil uitbreiden en tot het aanbren gen van de daartoe benoodigde wijziging m de Gemeente-begrooting. 21. Voorstel van B- en W. tot het votee- ren van een bedrag van f 7000.ten behoe ve van de verbetering der aan de Ferdinand Huycklaan gelegen middenstands-woningen en tot het aanbrengen van de daartoe benoodig de wijziging in de Gemeente-begrooting. 22. Voorstel van B. en W., tot het geven van de volgende namen aan de hierna aange duide, in aanleg zijnde wegen: d'Aulnis de Bourouillaan, voor weg, loopen- de door het terrein Middenbosch; Vondellaan, voor weg, loopende door het voormalige Pekingbosch, verbindende den Stationsweg met de Torenlaan; Nicolaas Beetslaan, voor weg, loopende door het voormalige Pekingbosch, parallel loopen de met den Kettingweg. 23. Tweede wijziging der Gemeente-be grooting, dienstjaar 1926. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING De 3e nationale Pluimvee-tentoonstelling^ door de Pluimvee-vereeniging „Eemland" op Vrijdag 12, Zaterdag 13 en Zondag 14 Febn gehouden, kan als geslaagd beschouwd wor den. Niet minder dan 673 inzendingen waren er en in de drie dagen is deze tentoonstelling bezocht door ongeveer 1000 personen. Dat alles zoo goed geregeld was is te danken aan het eminente bestuur, bestaande uit de volgende Heeren: Mr. Dr. A. E. Schouten, voorz.; A. Horsman, 2e Voorz.; R. M. C. Rijkenvorsel, penningm.; E. G< M. Rombouts, secret.; J. L. A. Riem Vis; S. Enthoven; J. P. Leeuwenberg; B. v. Marken; C. W. Roggeveen en A. de Weerd. De Technische- en Regelings-coininissie bestond uit de heeren: F. H. de Boois, Ernst Ostermann en P. Korsten. Keurmeesters waren de heeren G. Muis, Amersfoort; Joh. van Piggelen, Utrecht en H. Logman Jr., Groningen. De catalogus bevatte een lijst van 224 prijzen met een supplement aan eere-prijzen van 47 stuks, dus was de kans om een prijs te winnen, zeer groot, hetgeen een aanspo- zal zijn- een volgend maal weder in te zen den. Een groot bezwaar aan deze tentoonstel ling verbonden was, dat op 3 verschillende plaatsen de inzendingen waren ondergebracht. Door gebrek aan een goede gelegenheid. Als in de naaste toekomst geen verbetering komt in plaatsruimte voor dergelijke doel einden, vreezen wij, dat de besturen den, moed zullen laten zakken. Baarn moest toch een terrein of gebouw bezitten, waar derge* lijke ondernemingen ondergebracht konden worden. Ten slotte vragen we nog dit: Waarom) ook de Zondag geëxploiteerd; we weten,) dat op andere plaatsen, waar de Zondag nielj gebruikt wordt om een dergelijke tentoonstel ling te organiseeren, deze toch wel slagen kan. Wij zouden gaarne zien, dat hiermede» een volgende maal rekening wordt gehouden. GEMEENTE-BEGROOTING Ged. Staten hebben hun beslissing verJ daagd omtrent de gemeente-begrooting '26,) op grond, dat aan de uitgetrokken vergoe-t ding voor administratiekosten voor het vak onderwijs a f 0.75 per leerling en omdat zij; zich niet kunnen vereenigen met de verla ging der percentages van .■T.^l|yi<Vmo- van dQ Gein. Gasfabriek, waardoor *sprijs^:erla"- ging mogelijk zou worden. HET NIEUWE ORGEL In de Woensdagavond beurt op 24 Febr, a.s., zal in het gebouw „Calvijn" in dq Tromplaan het dezer dagen geplaatste orgel in gebruik worden genomen. Moge het koor 't volgend jaar haar 20- jarig bestaan vieren in een zaal haar waardig, Eén ding moet ons nog van 't hart. Van de zes door het koor gezongen liederen wa ren er slechts 2 Hollandsche. Van de zes lie deren door den Heer Schaaf gezongen, geen enkele Hollandsche. Is er werkelijk zoo weinig Hollandsche zang en muziek, moet het nu alles Duitsch, Fransch of Latijn zijn. Wij geven toch in ernstige overweging te bedenken, dat het meerendeel der hoorders alleen haar eigen taal verstaat. Wij hopen op een volgend, maal op beter, tenminste anders. RAADSVERGADERING de laatste koelie overgetrokken werd. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen heden Vrijdag 19 Februari 1926, des voormiddags te 9 uur, ter afdoening van de volgende agenda: 1. Mededeelingen. 2. Vaststelling van de notulen der Raads vergaderingen van 4 en 29-30 Dec. 1925. 3. Stemming over het voorstel van het iMpti Verkeerstent Modellem Stopborden. Rechts zooals in Denemarken in gebruik en links msterdam met veel succes worden gebruikt. king van het bepaalde bij letTaadsbesZ" j December 1925, een gedeelte van de door den verkoop van het terrein Midden bosch met gebouwen verkregen gelden (en bedrage van f 10181.83, aan te wenden to hïkn!»wan ee" deel der bouwkosten van het koelhuis, en het overige deel na aftrek van de kosten van aanleg van een' wen don genoemd terrein, te belegge» In 8 t°r medUdtot7ent in Verband hi<^ mede tot het brengen van een wijziging in het leeningsbesluit d.d. 27 October 1906 waarbij gelden o.m. ten behoeve van 2' denbosch werden geleend. 1926! Wi,'zistinS Gemeente-Begrooting dienst 18. in™' T ,B' ,e" W" tot on'nbaar- leprlinrr schoolgeld, verschuldigd voor Lage Viuirsche. SCh°°' met gerii'ik tl™!15 van een lid het Bur- vacafnre M ,Ur' ter ver™lling van de vacature Mevr J. Peereboom-Pijlman. leenén 00rsteI van B" en W., tot het ver- leenen van een extra subsidie van f 500.— aan ereeniging tot 'Verfraaiing van Baarn, in verband met het onderhoud van den Wil- e minavijver, waarmede voornoemde veree niging, naar aanleiding van een van Gemeen- UIT HET POLITIERAPPORT Door de politie werd alhier aangetroffen een persoon uit Utrecht, die hier kaarten in de bus stopte bij verschillende ingezetenen, waarop „gummiwaren" te koop werden aan geboden. Tegen dezen persoon zal procesverbaal worden opgemaakt, terwijl tevens een onder zoek naar een en ander wordt ingesteld, bui ten deze gemeente. Voor diverse feiten werden diverse perso nen bekeurd. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen op het Politiebureau, Stationsweg 22b, alhier. Dameshorloge, Armband, Duimstok, Hand- tasch, Actentasch, Handschoen, Portemon naie, Pakje verbandmiddelen, Kinderhand schoen, Rijwielbelastingmerk, Ceintuur, Rij wielkussen, school-étui, Kindertaschje.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2