in ea Brandstoffen .A.HAK - BAARN LA PORTE Co. Waarom zoudt U meer betalen Probeert U eens een doos! Rivier- en Berggrind TH. B. SUKKEL Uitgave: G.J.SMIT, v.Weedestraat35,Soestdijk -Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 LLE BOUWMATERIALEN é*2ï ■fspi MIJNHARDT's D„ F. VOIGT Steesihofstraatö - Telefdbn S 45 Bouwcrediet beschikbaar. als U een groote doos prima Astra Schoencrême kuntkoopen voor 16 cent per doos. Duurder is er wel, betere niet. N.V. L 0E RUITER Co's Brandsfoffenhandel PRIVAATLESSEN CLUBLESSEN Jaargang No. 9 Gecontroleerde oplaag te samen 6400 exemplaren. Vrijdag 5 Maart 1926 lactie-Adies te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. D1JXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis buis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels (1.00. Elke regel meer f 0.20 SCHOOLSTRAAT 7. gazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 ticane. Bij nadere detailleering van dit laatste punt sprong het gezelschap van negen, dat den 25en Februari met moeite bijeen was ge bracht, den 26en weer uiteen. Tot zoover de naar buiten bekend geworden feiten. En daarmee is tegelijk de oorzaak der mislukking aangewezen. De C.H. Unie had in haar verkiezingspro- if. Mr. J. A. v. Hamel benoemd tot hooge commissaris van den Volkenbond te ntzig Zaterdagmiddag gekiekt bij zijn vertrek met de „Erato", van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. aan de Levantkade te Amsterdam. BINNENLAND Wat nu? Waar de fout lag. ■lu ook de pogingen van Mr. Limburg >ben gefaald, schijnt wel allerwege de mo- ijkheid tot. vorming van een nieuw kabi- afgesneden. fit velerlei kringen, hoewel niet van A.R. Ie, gaat de verwachting uit, dat het de- isionaire ministerie nu aanblijven moet, al re het dan ook als Koninklijk kabinet. Vij betwijfelen of voor deze gedachte re- ijke gronden van verwachting genoemd inen worden. )oor deBvoornaamste vertegenwoordigers de A.R. partij is het onomwonden uit- proken,Fdat zij voor een terugkeer van .llfgftfe; WSeïl Jjfficf «WS& m groot gewicht zijn, indien hare mannen i de verantwoordelijke posten in de rijen zer partij een terugtrekken in eigen huis, dement de partij geheel zelfstandig hare ositie zou gaan vaststellen. Juist de A.R. partij is het, die ook thans, /aar zij aan deze crisis part noch deel heeft, an alle kanten wordt aangevallen. Evenals vroeger staat en vooral haar leider de vuurlinie en heeft zij van mede- en igenstander de slagen op te vangen. Daar- an moet een einde komen. Wie voor den haos, waarin wij thans op staatkundig ter- sin leven, verantwoordelijk zijn, zullen die ok moeten dragen. Daarom zouden wij het etreuren, indien deze regeering aanbleef, hoe /mpathiek ze ons ook is. Naar onze overtuiging eischt het welzijn nzer partij een terugtrekken in eigen huis, atdat het Nederlandsche volk zijn bezinning /eer vindt en geen negatieve leuzen van nti-papisme of avonturen van revolutionaire rachten het besturen van ons land onmo- elijk maken. Tot zoolang zouden wij zeg den: Huis toe. In ons isolement ligt ook thans onze kracht. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Mr. Limburg is niet bereid gevonden ope ning van zaken te geven. De inlichtingen, die velen wenschen over het verloop van zijn pogingen 'tot formatie van een kabinet, meent hij wel te mogen geven. Onder bovenstaanden titel schrijft „De Standaard": Het besluit van Mr. Limburg om geen opening van zaken te doen, heeft men te eerbiedigen. Niemand kan hem tot een an dere houding nopen en zijn argument is sterk. Ik heblzoo laat Mr. Limburg publi- ceeren niet met politieke partijen on derhandeld, maar met personen en ik kan geen vrijheid vinden om deze persoonlijke besprekingen openbaar te maken. Niet veel tegen in te brengen. Alleen zal ieder nu, op grond van de hem ten dienste staande onvolledige gegevens, zijn conclusiën moeten trekken en daarbij mis schien wel eens fouten maken. Op gevaar af van zulk een fout te begaan, willen we nochtans ons oordeel over de oor zaak der mislukking onzen lezers niet ont houden. De bladen hebben gemeld, dat Mr. Lim burg Donderdag zijn personen alle negen bijeen had. Daaronder waren 1 parlementaire en 1 niet-parlementaire R.K. (de heeren Mr. Van Schaik en Mr. Waszink) en 2 parle mentaire C.H. (de heeren De Geer en Slote- maker-dc Bruine). Voorts 4 linkschen en de partijlóoze heer Van Karnebeek. Begin Februari was de heer Limburg met een program gereed en op dat program kwam* zoo is ons gemeld, óók voor het integraal herstel van het gezantschap ten Va- gram van dezen zomer verlangd, dat naar afschaffing van het gezantschap zou worden geslreeïd. Practisch was dat gezantschap op 11 November afgeschaft, en nu zou een ka binet, met 2 prominente C.H. staatslieden er in, weer trachten de missie bij het Vaticaan te herstellen. Dat was toch een ietwat zonderlinge fi guur eti Mr. Limburg had o.i. belangrijk groeier kans van slagen gehad, wanneer hij van meet aan deze situatie had uitgeschakeld. Wanneer hij gekomen was met een ka binet, saamgesteld uit niet-parlementariërs. Thans verlangde hij van de 2 genoemde vooraanstaande C.H. politici iets, dat zij al leen konden geven, als zij tevens bereid wa ren den strijd tegen de gangbare meening in de C.H. Unie te aanvaarden. Met de mocre- ,.jrvni_iu; u<n iij ren"-tncrvct ->woi ure -ccnse- quentie zouden terugdeinzen, heeft Mr. Lim burg blijkbaar niet gerekend en over dat verzuim is hij gestruikeld. Andere hebben dit gevaar voor zijne po ging wel gezien. Althans is ons bekend, dat van invloedrijke A.R. zijde den heer Lim burg raad is gegeven om zoo het met de beide C.H. niet vlotte in hunne plaats 2 linkschen uit te noodigen, terwijl daaraan de mededeeling werd toegevoegd, dat de levensvatbaarheid van zijn kabinet voor zoo veel de A.R. betrof, daardoor niet minder zou worden. Want we herhalen dit nog eens het slagen van Mr. Limburg zou ons aangenaam zijn geweest. Er zijn menschen, ook in de politiek, die van alle wallen kunnen eten. Tot die cate gorie behoort de president van het zittend kabinet niet. Die is gewoon voet bij stuk te houden en eigen koers te zeilen. Maar daar bij hoort een parlementaire meerderheid, waarop te rekenen valt. Is die er niet, dan is men beter af met wat soepeler persoonlijkheid, die nu eens hier en dan weer elders den steun zoekt, dien hij behoeft, om de machine op gang te houden. We zouden den minister-president en zijn ambtgenooten niet gaarne in dien hulpeloo- zen toestand zien en daarom begeeren we hun terugkeer niet. Integendeel, we hoopten dat Mr. Limburg slagen zou en daarom be treuren we, dat hij zich, van het begin af, zoo krampachtig aan de beide C.H. leden van zijn kabinet heeft vastgeklampt. Daaraan is o.i. het stranden van het schip vlak voor den haveningang te wijten. Maareen schip op 't strand is een "ba ken voor den zeeman. Misschien komen er nog andere pogingen. Men weet dan, hoe het niet moet. plaats komen. En vooral Colijn moet weg. Daarom gaat het eigenlijk. Al zouden wij nu vooral voor onze A.R. partij een tijd van rust, van een zichzelf zijn, zeker verkiezen, boven de tegenwoordige moeilijke positie, toch behoeven de heeren niet te denken, dat de A.R. partij een oogen- blik zal aarzelen haar plicht ten volle te doen. Desnoods met offering van eigen belangen. In „Het Volk" van Maandagavond wordt in een hoofdartikel „Wat morgen", de vraag- gedaan of de Tweede Kamer bereid zal zijn haar eigen doodvonnis te teekenen. 'Met spanning werd de uitslag tegemoet gezien. Die uitslag is wel een ontnuchtering ge weest. Een uitslag, die wel niemand zal heb ben verwacht, de S.D.A.P. wel allerminst. De rede van den heer Alberda, was wat redelijkerwijs daarvan verwacht mocht wor den. Zijn fractie was van oordeel, dat Kamer ontbinding noodig was. Met voorbeelden uit de geschiedenis toon de de voorsteller aan, het recht van de Ka mer om een daartoe strekkend voorstel aan H.M. de Koningin te doen. Vervolgens de pogingen van de verschillende formateurs be sprekende, concludeerde de heer Albarda, dat ontbinding der Kamer alleen uitkomst kan brengen. De nieuwe oriënteering komt aan de orde. De R.K. zullen dan maar hebben te bukken en zich te voegen naar den wil van de S.D.A.P. Het werd door den heer Alberda duidelijk te verstaan gegeven. „Nu willen jullie nog niet, straks zult ge wel moeten". Evenwel de Kamer is zoo verstandig ge weest, zich niet op het glibberig pad der revolutionaire proefnemingen te wagen. Nog afgezien van de groote, maar dan groote waarschijnlijkheid, dat een nieuwe verkiezing slechts van weinig beteekenis kan zijn voor de samenstelling van de Tweede Kamer, zou zij ten eenenmale een onjuist element brengen in de oplossing van de crisis. Deze crisis is uitgelokt, dadelijk na de uitspraak van de kiezers, met de duide lijke bedoeling die uitspraak te saboteeren. Respect voor zichzelf als vertegenwoordi- p-pre des volks, moest de Kamer Dinsdag doen besluiten ai,,. En voorts is met al deze dingen, de onmo gelijkheid aangetoond, dat een vruchtbare regeering uit de linkerzijde onmogelijk is. BANKIERS BAARN SOEST - BUSSUM In Bxand- en Inbraakvtije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.— per jaar en hooger. KERKBERICHTEN Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk P* Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN KAMERONTBINDING Veel pleizier hebben de heer Albarda en zijn partij van het voorstel tot Kamerontbin ding niet beleefd. Met 7024 stemmen heeft de Tweede Ka mer zonder debat het voorstel verworpen. Behalve de heer Albarda, die namens de S.D.A.P.-fractie het woord voerde ter ver dediging van het voorstel, is er geen woord over gesproken. Noch van de rechter, noch van de linkerzijde. De overgroote meerderheid van de volks vertegenwoordiging was blijkbaar niet van plan, zich door de S.D.A.P. de wet te laten voorschrijven en nog veel minder naar huis te laten zenden. Waarom het die partij te doen is, is zeker wel duidelijk genoeg. De tegenwoordige par- tijgroepeering, het samengaan van de recht- sche partijen moet, kost wat het kost, worden beëindigd en de uiterste noodzaak een coalitie R.K.-S.D.A.P. moet er voor in de SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Kerk), Ds. B. N. B. Bont hoorn van Zeist (Doopbediening). Voorm. 10.30 uur (Brinkweg), Ds. E. v. meer, van Wageningen. Nam. 6 uur (Spoorstr.), Ds. R. Bartlema, van Zeist. Donderdag 11 Maart, 's avonds 7.30 uur, (Spoorstr.), Ds. I. Kievit, van Baarn. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Alkema. (Bidstond voor het gewas). Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Woensdag 3 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. Salomons, van Amersfoort. Bidstond voor gewas. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. Fr. Klein, van Den Haag. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. j. G. Meijnen. Voorbereiding H. Avondmaal. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en t uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Vo^5sm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur, Dr. J. A. Beijerman, van Amste?dam. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Ui/wendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 7 Maart, voorm. 10.30 uur, gebouw Eemstpat 10, Dr. P. Stegenga Azn., van Arri- sterdan. Doopsgezinde Gemeente. Voojm. 10.30 uur, Ds. R. C. de Lange, van Krommenie. Le£er des Heils. (De Wetstrafit 25). Voorin. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligiygsmeeting, nam. 3.30 uur verblijdings- samenkomst. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitrjiante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen'opgave. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk met aai- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkeüuizen. Bouwterreinen en vaste goederen PLAATSELIJK NIEUWS JUBILEUM G. MUTS De tfeer O. Muts, beambte bij de Ned. Spoorvpgen alhier, hoopt a.s. Maandag, 8 Maart, jden dag te herdenken, dat hij vóór 25 jareji bij de N.C.S. in dienst is getreden. Veler in onze gemeente kennen dezen plichtgetrouwen en hulpvaardigen spoorweg ambtenaar, werkzaam aan het station Soest dijk. Het ;zal den geachten jubilaris, dien wij van harte met dit feest gelukwenschen, dien dag zeier niet aan belangstelling ontbreken. DOODGEBETEN In den nacht van Zaterdag op Zondag, zijn ten nacjeele van v. d. B., alhier, een aantal kip pen doodgebeten, vermoedelijk door een hond. GESIGNALEERD Dooi; de politie werd een woonwagen-be woner 'aangehouden, die nog eenige schuld had te'vereffenen. Nadat hij zijn böete be taald had, kon hij vrij uitgaan. POSTZAKEN Het heeft de aandacht getrokken, dat de grootste toeloop van het publiek ten post kantore in de middaguren valt, terwijl dan slechts één loket is geopend. In verband daarmede, vestigt de directeur er de aandacht op, dat sedert 16 Februari j.1., des morgens van 9 tot half 1 uur, twee loketten voor den vollen dienst zijn ge opend, waardoor het publiek des morgens veel spoediger kan worden geholpen dan in de middaguren. KIERKEGAARD Voor de Vereeniging van Vrijzinnig Gods dienstigen trad Maartdag 1 Maart op Ds. G. van Duyl, van Hilversum, met het onder werp r '„-Kierkegaard". Of het nu kwam, dat de menschen hier niet wisten wat er nu eigenlijk met dit on derwerp bedoeld werd, (ik hoorde ook spre ken van een „kriekengaarde" in den zin van een kersenboomgaard), de zaal was zeer slecht bezet. Spr. heeft echter op verschillende zijden van kierkegaard het licht laten vallen om zoo, zooals hij zeide: „Z'n levensgang en z'n schrij verswerk" te teekenen. En 't moet gezegd, dat hij dat met veel talent heeft gedaan. Met een groote rapheid van tong, die het soms zelfs moeilijk maakte hem te volgen, boeide hij z'n hoorders, door de vier stadden van Kierkegaard's leven te schetsen. Wij zelf hadden ook al een en ander van dezen Deen gelezen, maar wij willen hier wel zeggen, dat we er nu een andere kijk op hebben gekregen, al kunnen we helaas niet mededeelen, dat die kijk in 't voordeel is van Kierkegaard en van Ds. v. Duyl. 't Valt niet tegen te spreken, dat Ds. v. Duyl 't met vuur opgenomen heeft voor Kierkegaard, die „onze moderne theologie voor het allergrootste deel beïnvloed heeft. De vader van den grooten schrijver hoedde schapen, toen hij jong was en „eens in vreeselijke verlatenheid vervloekte hij God de Heere, als die tenminste bestond". Maar „hij was toen nog een kind". „Zijn heele leven is hem dat bijgebleven en hij is 82 jaar oud geworden". „Maar waarom vervloekte hij God?" Hij was nog een kind en voelde zich vreeselijk verlaten". Toen ging hij naar Kopenhagen en opende er een kousenwinkel en een han del in comestibles, 't Liep hem mee en hij werd rijk; zeker welgesteld, 't Zevende kind, dat hem werd geboren was Sören, de be kende kierkegaard, of liever de onbekende, 't Eene kind na het andere stierf en al de liefde, die de vader had, concentreerde hij op Sören. Om z'n soberheid in z'n kleeren, noemden de jongens op school hem „de koorknaap", maar orn z'n scherpte „de vork". In vele dingen was hij als z'n vader, zwaar moedig en melancholiek. Op 17-jarige leeftijd werd hij student te Kopenhagen om. voor dominé te Ieeren, wat hij nooit geworden is. Op 16-jarigen leeftijd echter reeds, „begon de kolos van het chris tendom voor herfi te waggelen". Aan de universiteit begon hij met boemelen en veel geld te kosten. „Dat was de duisternis van z'n leven meer waanzinnig, dan schul dig". Hij leefde er maar op los. Zoo waren ook z'n ideeën. „Wat hebben wij aan de waarheden van het evangelie? Wat heb ik er aan of God liefde is? Ik moet weten, dat de waarheid waarheid is. Maar ondertusschen deed hij alle deuren dicht, om alles van het christen dom er buiten te kunnen sluiten". In 1838 openbaarde de vader hem het ge heim van z'n Godsvervloeking en stierf kort daarna. Dat pakte hem buitengewoon aan. En nu ging hij werken voor z'n examen. In onge looflijk korten tijd is hij klaar en promo veerde op 'n dissertatie over „Ironie". In 1839 verloofd hij zich met een 18-jarig meisje, maar direct heeft hij er spijt van en na veel wederwaardigheden verbreekt hij de vverlooving. .Hcttmeisj;? bleef, hem haar leven lang trouw, maar hij dacht en dacht er over, maar is er niet mee klaar gekomen, had er geen oplossing voor. Het eerste boek, dat van zijn hand in 't licht kwam was een geweldig succes, 't Droeg tot titel „Of of", uitgegeven door Victor de kluizenaar. Daarin stelt hij twee levensbeschouwingen tegenover elkaar. Die van m'nheer A. en van m'nheer B. De le vensbeschouwing van heer A. is vervat in „het dagboek van den verleider". Die van B. in brieven over plichtsbesef, trouw en eer lijkheid. ongelijk en de rnensch gaat vrijuit. Maar volgens Ds. Duyl was al dit schrij ven er op gericht, of uitvloeisel van z'n pogen, om te komen uit de ethische en ze delijke sfeer in de religieuze sfeer. En dan leest hij stukken voor over de offerande van Izaak door z'n vader Abraham, die Gods- lasterijk zijn, in hun sophisme. Hij laat Abraham tegen Izaak zeggen, dat hij (Abram) een afgodendienaar is en dat hij daarom zijn zoon slachten wil en als Izaak dan den God in den hemel aanroept en Deze Abraham verhinderd z'n voornemen te vol voeren, zegt Abraham: 't Is beter, dat ik m'n zoon laat gelooven, dat ik een onmensch ben, dan dat hij zou denken, dat God zóó Jets onmenschelijks van mij zou vergen. Maar, zegt hij dan, zoo zou Abraham heb- kunnen denken, maar dat deed hij niet. Abra ham geloofde het ongerijmde en Abraham was een gewoon mensch, hij leefde in de oneindigheid en in de eindigheid krijgt hij alles wat hij noodig heeft. En omdat het religieuze de wereld niet vloekt en het god delijke lief heeft, is ook kierkegaard uit het zedelijke, in de religieuze sfeer gekomen. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 VOOR ALLE DOELEINDEN ffi322^35^3222 Even later vertelt Ds. van Duyl ons van dat religieuze van Kierkegaard: In „een brokje filosophie" waar hij zegt „er niets voor te voelen om Jezus Christus, die 18 eeuwen geleden in Palestina geleefd heeft, nu nog achterna te loopen". En Ds. van Duyl voeg de er aan toe, dat zulks thans ook nog voor vele moderne religieuzen „een probleem" is. Volgens het officieele christendom is God een god van de kwaden en niet van de goe den, want men moet een zondaar zijn om uitverkoren te worden. Stadhuisverbouwing te Amsterdam. Het poortgebouw tusschen het oude en het nieu we stadhuis nadert zijn voltooiing. Aan de eene zijde van de poort ziet men een klein beeldje, voorstellende Gijsbreght van Aemstel, vervaardigd door Hildo Krop. A. leeft er op los en gaat om de proble men heen. B. gaat er recht op af en neemt het leven zooals het is. De lezer moet kie zen, of A, of B. 't Leven van A. is zinneloos. Als een spin zakt hij neer in een ledige ruimte en van de menschen ver trouwde hij niemand. Hij wenschte van Mer- curius, dat hij de lachers op z'n hand zou hebben .en toen ze in een geweldigen scha terlach uitbarsten, vroeg hij: „lachen ze me nu uit, of vervullen ze m'n wensch?" Voor alles ging A. op zij en hij deed dan ook aan niets. B. is heel anders, die is getrouwd en schrijft aan A. over dJÈRschoonheid van het huwelijk en over de trouw en het plichts besef en zqgt, dat A. op den verkeerden weg is. Hij moet niet twijfelen maar „vertwij felen, want dan kan hij weer in de ethischeA en zedelijken sfeer komen. A. zoekt het buitengewone, B. het ge wone. lederen dag hetzelfde, dezelfde trouw, dezelfde plicht. A. altijd nieuwe prikkels. B. schrijft: „De herinnering" is een oud kleed, 't is versleten. „De hoop" is een splinter nieuw kleed, maar ge weet niet hoe het u staan zal en hoe het zitten zal. „De herha ling" echter, daarvan weet ge, dat het past, dat het u staat, dat het u siert. B. laat A. een preek lezen „Over het stichtelijke van de gedachte, dat we tegenover God altijd ongelijk hebben". Want, zegt hij, God is liefde en door Zijn liefde zegt Hij: Ik „neem" LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG. GROTHESTR. 63. SOESTDIJK Het christendom wordt pasklaar gemaakt voor het leven en alleen die, welke daaraan niet mee doet, kan het eigenlijke ideale christendom bemachtigen. De ganzen houden kerk en een gans preekt over de hooge bestemming van den gans. Zoo worden ze vet en dik, maar met St. Maarten worden ze allen opgegeten. Maar er waren er, die met ernst dachten om te gaan vliegen. Die door God gezegend wer den, werden vet en dik, maar de magere had den Gods zegeningen niet, zij echter konden weg vliegen en zelf hun weg hemelwaarts nemen. 11 November 1855 sterft Kierkegaard, on begrepen. We zouden zeggen, nogal begrijpelijk; wie kan nu zulk soort ideëel Christendom be grijpen? Z.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1