iipinosjureati li Brandstoffen H.A.HAK - BAARN Probeert U eens een doos! Rivier- en Berggrind Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 ALLE BOUWMATERIALEN SteenhofstraatS- Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. Schoon maak D, F. VOIGT IVSIJNHARDT's N.V. L DE RUITER Co s Brandstoffenhandel Parelcokes per H.L. 75 ct. Schrale Huid ;i l ff 5e Jaargang No. 10 Gecontroleerde oplaag te samen 6400 exemplaren. Vrijdag 12 Maart V926 Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk I Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huls aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 massa en thans weer krachtig zich kan geven aan haar nieuwe taak. De S.D.A.P., met name „Het Volk", be roemt er zich op, dat zij althans gezorgd heeft, dat Colijn weg is. Evenzoo op ver gaderingen en meeting wordt den volke ver- De Kynologenclub „De Baronie" te Breda, hield Zondag haar derde Intern. Honden tentoonstelling in „Concordia" te Breda. Het voorbrengen van Duitsche Herdershon den, die voor prijzen in aanmerking komen voor de keurmeesters. KOMEN EN GAAN 'v 'Het nieuwe kabinet is gekomen, het oude is [heengegaan. B^Na een crisis van honderd vijftien dagen hebben wij dan eindelijk weer een ministe rie. 5" Het mag gezegd worden, het kabinet De Geer maakt wat de personen aangaat geen kwaad figuur. Daar zitten onderschei den mannen in, met goede kwaliteiten, waar van zeker wel iets te verwachten is, indien het den minister-president gelukken mag, de moeilijke kwestie van het gezantschap bij de H. Stoel te boven te komen, n Over de oplossing van de regeerings-moei- lijkheden verheugen wij ons. Voor ons A.R. kan nu een tijd komen van ernstigen arbeid in| onze éigen gelederen, nu onze partij niet meer de verantwoordelijkheid in zoo groote mate draagt, voor het bestuur van ons land. ËwHoe welwillend ook de houding van onze Kamer-fractie tegenover het nieuwe bewind zijn mag, zij draagt voor de daden dezer regeering geen enkele verantwoordelijkheid. Zij staat daar geheel los tegenover, ook al mocht het Mr. De Geer gelukken een twee tal bekwame mannen onzer partij bereid te vinden in zijn kabinet zitting te nemen. „De Standaard" de houding der A.R.-par- tij tegenover het kabinet besprekend, zegt o.m.: u „De vraag komt nu, hoe onze houding tegenover dit nieuwe kabinet zal zijn. En dan sta voorop, dat wij door geen en kelen band aan dit kabinet verbonden zijn. Wij staan er volkomen los van. De twee anti-revolutionaire mannen, die er zitting in hebben genomen, hebben dit gedaan op eigen verantwoordelijkheid en eigen risico. Gaarne spreken wij echter het vertrouwen uit, dat zij, hoewel lid van een extra-parle- mantair Kabinet, hun herkomst als anti-re volutionair niet vergeten zullen. En overigens kunnen wij in het algemeen wel dit zeggen, dat het Kabinet, zoolang het niet ingaat tegen de beginselen onzer partij en geen voorstellen doet, die wij niet in overeenstemming met 's lands belang achten, allerminst voor een onwelwillende behande ling van a.r. behoeft bevreesd te zijn. Wij kunnen voorts niets anders doen, dan wachten op de regeerings-verklaring, waar mede het kabinet straks voor de Kamer zal verschijnen". Is er alzoo sprake van een zeer loyale hou ding tegenover de nieuwe regeering, zulks neemt niet weg, dat de oorzaak waardoor deze wisseling is ontstaan, zeer teleurstel lend is. De rechtsche samenwerking is nu voor lan gen tijd waarschijnlijk verbroken, al mogen wij er aanstonds aan toe voegen, dat de A.R. partij zich daaromtrent niet heeft te ver wijten. Zonder ons toedoen en zonder onzen wil zijn wij nu in een toestand gekomen, dat wij als partij geheel vrij zijn komen te staan. Wij hebben nu lange jaren de slagen van links moeten opvangen en daarbij nog dik wijls slechts gebrekkige steun van geestver wante partijen ontvangen. Het doet daarom goed nu eens, zonder dat wij er aansprake lijk voor zijn, de verantwoordelijkheid aan anderen kunnen overlaten. En dan zou het ons, indien wij alleen re kening hielden met onze eigen belangen, kun nen spijten, in het opgetreden kabinet, twee van onze eigen mannen te zien opgenomen. En eerlijk gezegd hadden wij hen er ook liever niet in gezien. Hoe dit ook zij, zooals de toestand nu is geworden, mogen wij onze volle vrijheid ge bruiken en ons met volle kracht geven aan de propaganda onzer eigene beginselen, om die, zooveel in ons vermogen is, op het leven van ons volk te doen inwerken. Een groot voorrecht is het bij alles, dat de A.R. partij zich niets heeft te verwijten haar leider en de partij de inpopulariteit heeft verbogen boven de gunst van de voorgelogen Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen teld, dat het extra-parlementair-kabinet eigen lijk hun werk is. Een lawaai, dat we niet voor ernstig be hoeven te nemen. Nu de samenwerking van de zgn. Demo cratie is afgestuit op de besliste houding van het overgroote deel der R.K. Staatspar tij, is het te verstaan, dat van de zijde der S.D.A.P. getracht wordt den schijn te red den. „Het Vaderland" (lib.) steekt met deze bewering geestig den spot en zegt: „Wij hebben uit de meeting in den Die rentuin vernomen, dat het extra-parlementair kabinet eigenlijk het werk is van de S.D.A.P., een gevolg van haar voorstel tot Kameront binding. Ons wel, wij hebben ons nooit geërgerd, maar altijd geamuseerd over Chantecler, die zoo goedig geloofde, dat de zon opging, om dat hij kraaide. En het zal natuurlijk het ge volg hebben, dat de S.D.A.P. het kabinet De Geer met evenveel toewijding zal steu nen, als het indertijd het kabinet Cort van der Linden deed, zoodat in 1929 zij met Tol lens zal kunnen zeggen: „Ik heb het ge troeteld, gekoesterd, bemind, bemind als het licht van mijn oogen". Evenwel Colijn is weg. En met hem voor- loopig althans de mogelijkheid van een rechtsche samenwerking. Bezinning is noodig. Bij alle drie. Ook hierom, wijl de onmiskenbaar sterke stroomingen van onzen tijd tot ernstige overweging van ons standpunt ter zake nopen. Men heeft het van den kant der moderne democratie wel willen doen voorkomen, alsof de Anti-revolutionaire Partij haar ver leden in de laatste jaren heeft verloochend en in een verstard conservatisme, bij voor keur reactie geheeten, was vervallen; maar ook dat gaat voorbij. Op zijn tijd zal men toestemmen, dat een gezonde financieele toestand de onmisbare voorwaarde is voor een progressieve poli tiek die duurt. Onze finantieele toestand was in 1922 zeer ongezond geworden en is, ondanks alles wat ter verbetering is gedaan, nog geenszins zooals hij behoort te zijn. Gelijk over een paar jaar wel blijken zal. Wie dien toestand klaar voor oogen heeft, wijst eenerzijds den drang tot daden waarvoor de tijd nog niet gekomen is, te rug en werpt aan den anderen kant den blik vooruit naar het oogenblik, dat het juiste tijdstip wèl aangebroken zal zijn. Om dan gereed te zijn voor hetgeen uitvoerbaar is. Dat óók hierbij eenstemmigheid onder de groepen der Rechterzijde verkregen moet worden, vóór men weer saam het regee- ringsschip gaat bemannen, staat voor mij vast. Daartoe mede te werken, zal mij oorzaak van vreugde zijn. Vooral om het te doen zcoals het Calvinisten betaamt en zooals het bij onze geaardheid past. Den hemel in het hart en beide voeten stevig op den grond. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstrar.t 25). j Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur Jreiligingsmeeting, nam. 3.30 uur verblijdings- samenkomst. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden 'en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Zondag 14 Maart, voorm. 9.30 uur, de hefer Van Ginkel, van Bilthoven. Nam. 6 uur Ds. Gunning. geeft menige huis vrouw en dienstbode ruwe en roode werk handen. Deze worden wederom gaaf, zacht en blank door Purol DE SCHEIDENDE MAN Verlangen en realiteit; geen van die bei- De hoofdredacteur van het Utrechtsch kan «mist. En tot dat realiteitsbesef be- w'Ist «n b.jzonder sympath.ek artikel op de beteekems van den afgetreden minister-president, den heer H. Colijn. Ook in andere bladen, vooral R.K., trof fen wij uitingen aan van waardeering van den arbeid en den persoon van den leider der A.R. partij. Wij volstaan met een groot gedeelte over te nemen van het artikel van Mr. Ritter, die steeds, ook als tegenstander, een ruim stand punt wist in te nemen: Onwillekeurig dringt voor wie Colijn be schouwt, de vergelijking naar voren met Dr. Kuyper. Zij hebben veel gemeen. In de de kan gemist. En tot dat realiteitsbesef be hoort ook, dat wij niets van onszelf ver wachten, maar het al van onzen God af bidden, dat Hij ons werk zegenen wil. Colijn is weg. Zeker, als minister-president ging hij heen. Wij anti-revolutionairen zeg gen hem dank voor zijn arbeid in het belang van land en volk en wij ontvangen hem als onzen leider terug, met vreugde en jonge blijdschap. Drogist. Gediplomeerd Opticien. eers*e Plaats moed en krach*> den moed. zich BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soeatdijkl'Klpf0P-U'alf "}aken> de kracht der daad' VHet zijn beide figuren die werden voortge- Eerste Soester- Electrische Brillecshf'pér;/ GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Zenuw-Tabietten 75 ct Laxeer-Tabletten60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten ln zijn eerste hoofdartikel in „De Stan daard" schrijft de heer Colijn, zijn arbeid als hoofdredacteur en leider der A.R. partij her vattende: Steeds sterker voel ik, dat moeilijke tij den naderende zijn. De zichtbare afbrokkeling van het parle mentaire stelsel de verwording daarvan tot parlementarisme, zooals Benoist het onlangs uitdrukte in de meeste landen van Europa, plaatst voor uiterst moeilijke vragen. Het wegvallen ten onzent van de samen werking der rechtsche partijen, en daar mee voorshands van de mogelijkheid van een normalen toestand op Regeeringster- rein, roept tot zeer ernstige bezinning. Ik blijf welbewust voorstander van die samen werking en zal haar ook in ons blad naar vermogen bevorderen. Alleen tegen over haasting waarschuw ik thans reeds. Toen ik in 1920 als leider onzer partij optrad, vond ik een toestand, die reeds veel verschilde van dien van 10 jaren vroeger. Het coalitie-gebouw vertoonde onmisken baar ernstige scheuren. Het jarenlang samengaan van partijen, waarvan de een dit, de ander gindsch offer had moeten brengen; het tot een goed einde brengen van den strijd om de school; het niet klaar en gaaf gereed zijn met de oplossing voor allerlei andere vragen waarop Kuyper met zijn vragend „Wat nu?" reeds heengewezen had dat alles was oorzaak, dat met een uiteenvallen van de Coalitie te eeniger tijd ernstig gerekend moest worden. Wat te duchten viel, is dan nu geschied. Maar nu moet dan ook de eenheid weer groeien. Gemaakt mag ze niet. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. "10.30 uur (Kerk), Ds. J. D. G. Idenburg, van Amsterdam. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. B. Batelaan, van Utrecht. Voorm. 10 uur (Spoorstr.), Ds. R. Bart- lema, van Zeist. Nam. 6 uur (Spoorstr.), Ds. D. P. Brans. Voorm. 10 uur (Chr. School Hees) Ds. M. G. Gerritsen, van Amersfoort. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 16 Maart, des avonds 7.30 uur, Ds. Salomons, van Amersfoort. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Vethake, van Utrecht. H. Doop. Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg Candidaat H. Dekker, beroepen pre dikant te Haskerhorne (Fr.). BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Nam. 6 uur Dr. L. Onvlee. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. K. Groeir. Biddag voor 't gewas. Protestanten Bond. 's Morgens geen dienst. 's Avonds 8 uur Radiodienst. Mej. Dr. N. Bruining, Ds. W. Mackenzie, Prof. Hee- ring, Jonker Repelaer v. Driel (zang). ■ht door de noodzakelijkheid van vaste omlijning in het staatkundig kleven, het zijn strijders, geen bruggebouwers, het zijn ge stalten die kunnen vallen, maar nimmer om vallen. Wanneer er vergelijk noodig is in de politiek, dan treden de Cort van der Lindens, de Heemskerken, de De Geers naar voren, wanneer de politieke structuren moeten ge bouwd worden of de nood van het land straf handelen eischt, dan verschijnen de Kuijpers en Colijns. Beide vertegenwoordigen de persoonlijkheid tegenover den politicus. Zij zijn er en zij richten, zij zijn geen speelballen maar scheppers van omstandigheden en om de beteekenis, die een man als Colijn heeft voor het geheele volk te bepalen, kunnen wij niet beter doen dan de uitspraak weer te geven van een zijner verklaardste tegenstan ders, een sociaal-demokratisch Kamerlid, die eenmaal in een persoonlijk onderhoud uit riep: „Colijn, dat is een kérel, zijn eenige fout is, dat hij niet staat aan onze zijde". Zij hebben beide, Kuijper en Colijn, den moed gehad der impopulairiteit Kuijper sloeg de spoorwegstaking neer met geweld dadige hand en sprak daarna, van „misdadige woelingen". Colijn offerde de ambtenaren salarissen aan het geldelijk welzijn van den Staat, maar hij heeft dat, ieder die hem per soonlijk kent weet het, gedaan met een bloe dend hart. De staatsman Colijn kende geen erbarmen, de mensch Colijn heeft velen per soonlijk geholpen, die de slachtoffers waren Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. van zijn onwrikbaar stelsel. En hier komen wij op het spoor van een tegenstelling. Bij Kuijper had het verbeeldingsleven, de staat kundige idee op zijn daden invloed, hij dacht staatkundig, hij athi-thezeerde en syn- thetizeerde. Colijn wist zich vóór alles die naar van een voorhanden, objectieven plicht. Kuijper was de kunstenaar in de politiek, zooals hij de taal boetzeerde, zoo boetzeerde hij de staatkundige verhoudingen, zijn sug- gestiviteit, zijn vermogen tot massa-beïnvloe ding, hing samen met zijn letterkundig genie en met zijn doordringende kennis van de volksziel; Colijn wien niet tot taak was op gelegd de politieke vormen te scheppen, maar ze te behouden, vond de systematiek der volksbeïnvloeding door Kuijper gesmeed en de partij-discipline door Kuijper gegoten tot zijn dienst en hij had, anders dan Kuijper, de argumenten te groepeeren in stede van ze te scheppen. Kuijper maakte in de volks vertegenwoordiging indruk door een beeld, Colijn maakte indruk door een keuze. Met diplomatieke talenten zijn beide per soonlijkheden rijk begiftigd, maar beide ken nen alleen de lijnen, niet de slingeringen der politiek. In momenten van spanning beheer- schen zij de situatie, maar als alle geboren volksleiders falen zij, zoodra er te lappen en te marchandeeren valt. Men laat hen strui- kelen over kuilen, nimmer sneven in open gevecht. Zij overzien de psyche der massa, de ontwikkeling der landhistorie, de kracht van den tegenstander, maar zij overzien niet den afval en het verraad van onderdeelen van eigen gelederen. Zij zijn opgewassen tegen den ongunst der massa, niet tegen per soonlijke ambities, welke zich van dien on gunst bedienen. Verwant is het samenstel van oorzaken dat Kuijper ten val bracht en dat hetwelk aan Colijn's Ministerschap een einde maak te. Het zijn allereerst de door een consequent systeem gewonden, die te hoop loopen, maar het is vooral de weerzin van ons individua listisch volk tegen de overheerschende per soonlijkheid, die zich van een veelheid van factoren bedient, waardoor zulke figuren dui kelen. Nederland verdraagt geen krachtige fi guur, ieder Nederla'nder wil tenminste de illusie hebben, dat hij zelf wat mee te zeg gen heeft en wie dan bovendien individueele en groepsbelangen aantast ten bate van een ijzeren gemeenschapsnoodzaak, hem treft de volkshaat in verhevigde mate. Tegenover het odium dat de Heer Colijn zich op den hals heeft gehaald, toen hij per soonlijk welaangenaam-zijn ten offer bracht aan hetgeen hij tegenstanders zullen dat erkennen naar eigen beste weten achtte in 's lands belang, heeft hij, in rijker mate dan Dr. Kuijper de waardeering van niet-geest- verwanten geoogst. De liberalen mochten van hem verschillen in methode, met de alge- meene richting van zijn financieel beleid ging een man als Van Gijn accoord. Co lijn's groote voldoening zal hierin gelegen zijn, dat, terwijl het aan Kuijper gegeven was den vorm van ons partijwezen te scheppen, Colijn als groote regenereerende en construc tieve kracht is gewaardeerd door allen, die als eisch van dezen tijd nog andere doelein den zien dan een ad libitum verleenen van sociale maatregelen, die beseffen hoe vóór alles welvaart de voorwaarde is van den socialen vooruitgang en hoe de vooruitgang der arbeidersklasse door een gezonden toe stand der staatsfinanciën noodwendig wordt bepaald. Hij heeft geregeerd in het be wustzijn op te komen voor het nationale be lang, en in zooverre was zijne roeping wij der dan die van Kuijper, die zich het recht van bepaalde volksgroepen als levensideaal zag gesteld. Colijn's persoonlijkheid heeft even anti thetisch gewerkt als die van Kuijper. Maar uitgeput parlement verschijnt. De onder gang der coalitie beduidt eene verarming en versplintering van ons nationale leven. In stede van eene breedere oriënteering van partijen, die met den godsdienst rekening willen houden in het staatkundig leven, oriënt'eering welke ook liberaal-gevoelende en vrijzinnig-godsdienstige elementen zou om vatten, eene oriënteering waarheen de ster vende de Savornin Lohman in zijn „Scheids lijn" den weg gewezen heeft, heeft deze cri sis ons eene toespitsing bezorgd van gods diensthaat en godsdienstverschil, want men zal het ons nog mogen bewijzen, dat de Ka tholieken, nu het gezantschap waarschijnlijk verdwijnen gaat, zonder wrok zullen blijven en dat de borst van den Heer Kersten bij de aanschouwing van een Protestantsch ka binet niet hooger zal zwellen. N1EUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 VOOR ALLE DOELEINDEN Indien de huid van handen, gelaat of lippen, schraal, ruw of gesprongen is, gebruik dan de terstond verzach tende en spoedig genezende Doos 30 ct. PUROL De coalitie, waartegen wij liberalen onze beste krachten hebben versleten en die in zooverre ze in het verleden de tegenstel lingen te scherp markeerde en de nationale samenhoorigheid te zeer uiteen rafelde, noodzakelijk bestreden moest worden, krijgt in het licht van dezen tijd een geheel andere beteekenis dan ze in Dr. Kuijper's dagen had. Zij vertegenwoordigt thans de samen werking tusschen Katholieken en Protestan ten, zij is thans, door de ontwikkeling der landshistorie dichter gekomen bij de liberale gedachte, terwijl het parool van den klerika- len heer Kersten de inzet is geworden van de nieuwe periode. Hier past een woord 'van waai schuwing aan onze Protestantsche landgenooten, om niet met Protestantsch fanacisme de natio nale samenhoorigheid en samenwerking te vernietigen, voor die nationale samen hoorigheid en samenwerking hebben wij de beste verwachtingen van den afgetreden Mi nister-President, die zijne goede verbindin gen met zijn Roomsche coalitie-genooten heeft behouden en die warme vrienden telt in het liberale kamp. Het historische Patriciërshuis aan het Lange Voorhout te Den Haag, waarin met Mei a.s. de R.K. Leeszaal en bibliotheek zal worden gevestigd. eigenaardig, het is vooral de sociale antithe se, welke door Colijn's bewind is aange scherpt, terwijl toch eigenlijk de religieuze anti-these de figuur was waaruit hij is voort gekomen en wier beteekenis den grootsten invloed heeft behouden op heel zijn denk leven. En ziet hier een element in de Colijnfiguur, dat op den achtergrond gedrongen is door het conflict tusschen de eischen der bezui niging en der sociale belangen. Op het allerlaatste oogenblik van Colijn's bewind verscheen de geestelijke factor, wreek te zich de religieuze natuur van ons volk op de jarenlang volgehouden oeconomische concentratie. Colijn is gevallen, feitelijk door een combinatie van oorzaken, welke eene machtige, maar niet in regeerings-verantwoor- delijkheid geschoolde democratie te baat nam. Maar de naaste aanleiding tot zijn val draagt een religieus karakter. In 1925 ver drong een nieuwe geestelijke anti-these de groepeering op Kuijper's anti-these ge bouwd. Niet christelijk tegen paganistisch, maar Katholiek tegen Protestant was de plot seling naar boven gekomen figuur. En zoo is thans Colijn geworden, tegenover Kersten, de vertegenwoordiger en het zinnebeeld der Kuijperiaansche tegenstelling. Herschepping der partij-groepeeringen 'op de oude onderscheiding is twijfelachtig ge worden, nu een kabinet van bekwame man nen zonder hechte verbinding met de par tijen, tegenover een door crisis-knoeierijen PLAATSELIJK NIEUWS LEZING OVER TANNHaUSER De laatste Nutsavond, die in dit seizoen op 17 Maart a.s. zal worden gegeven, zal zeker wel een van de meest interessante avonden worden. Voor ons departement zal optreden de Heer A. Alt uit Bolsward, een zeer bekend Nutsspreker. De Heer Alt houdt volksvoordrachten over bekende opera's, die ingericht zijn voor een publiek, dat ondersteld wordt weinig muzi kale ontwikkeling te hebben, terwijl ook de meer muzikaal ontwikkelden daar zeker van zullen genieten. De te behandelen opera in dit geval de Tannhauser, wordt geheel doorloopen, bronnen en strekking worden uiteengezet en bij de voornaamste muzikale momenten wordt stilgestaan. Men verwacht dus niet een opera-concert met toelichting, maar een lezing waarbij lichtbeelden en muziek het gesproken woord komen ondersteunen. Wij kunnen een ieder aanraden deze inte ressante lezing te gaan hooren en zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. BRAND Door het stoken van een waschfornuis achter een rieten schuur, ontstond Dinsdag morgen brand ten huize van Van S. aan de Nieuwstraat alhier. De sterke wind zette in een minimum van tijd de rieten schuur in lichte laaie en deed de vlammen hoog op laaien tegen het woonhuis. Direct snelden de buren te hulp en slaagden er in om met

Soester Courant | 1926 | | pagina 1