Sester Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint Piano leerares Fotografie Atelier Veertiende Jaargang Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk N.V. MIDDENST ANDSBANK INCASSO'S - DEPOSITO': PALMPASCHEN. Bij Ruwe Schrale huid PUROL ,dató.<rfjnlfe,E Door VAN DIJK'S MEUBEL-TRANSPORT Ingezonden W. P. J. VENEMA STOFFEN en MODELLEN VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN W. D. BOS TELEFOON 84 MIJNHARDT'S J. s. E. van Nleurs, „SOLI DEO GLORIA" Soest No. 13 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiön worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur 37 Maart 1936 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker Er ligt een blijde glans en toch zoo wonderlijk wijdingsvolle stemming over de Palm-Zondag. Twintig eeuwen verva gen En dan zien we den Christus weer te Bethiagé, aan den Olijfberg. Op een ezelin gezeten, het jong eener juk- dragende ezelin, waarop nog geen mensch gezeten had, schrijdt de Messias voort over den zonbeschenen weg. Het volk, dat den proleet van Nazareth, wiens roep Hem reeds is vooruitgesneld, ziet, spreidt kleederen op den weg, terwijl anderen takken van de boomen snijden, en Zijn weg daarmede bestrooien. Onder het gejuig der bevolking, komt Christus Jeruzalem binnen. De heele stad is in beroering en groote scharen komen uil om Hem ie zien en met vreugde Ie begroeten. Het .Hosanna" weergalmt door de lucht. Een hooggestemde vreugde bezield de massa. Men voelt, de verlosser der menschheid is gekomen. Weerworden zieken en geraakten genezen, zonder tal. Meer nog verwachtte men. Verlossing uit de heerschappij der Romeinen. En nog veel meer. Alles goeds hoopt en verwacht men. Men juich! omdat de be lofte vervuld is, omdat het Licht der Wereld gekomen is, omdat men zonde, ziekte en dood ziet verdwijnen, als de Christus komt. Dit vreugdevolle gebeuren, dit komen van den Christus, de Waarheid, die alle dwaling te niet doet, is het, dat wij Christenen op dien prillen voorjaars dag, den Palm-zondag, herdenken. En op dezen Zondag vóór Paasch, straalt reeds iels ai, van den hemelschen glans van de grootste glorie in den aardschen loopbaan van den Christus, de weder opstanding, de overwinning van den „laatsten vijand", den dood. Hei is nog niet eens zoo heel lang geleden, dat ook in veie deelen van ons land cm sommure r-1----'- Palm-zondag werd gevrerd met groote vroolijkheid en met het gebruik van tal van zinnebeeldige attributen (als Palm- paaschjes, enz.) waarbij dikwijls wel veel van de geestelijke beteekenis van dezen feestdag verloren ging. Doch dit gebruik van de viering van den Palm-zondag is een gekerstende vorm van de voorjaars- ieestgebruiken der oude, oervolken. Onze eerbiedwaardigejvoorvaderen, de Germa nen, vierden eeuwen vóór de christelijke jaartelling, omstreeks het tijdstip, dat de zon den lentestand bereikte, hun lente feest. Bij de komst van het Christendom in deze streken, stuitten de predikers overal op de ingewortelde gebruiken van lente- en andere feesten, waaraan de volken zeer gehecht waren. Maar, wan neer zij tot het christendom bekeerd werden, moesten die heidensche ieeslen natuurlijk verdwijnen. Om aan deze moeilijkheid tegemoet Ie komen, werd langzamerhand aan die ieeslen de hei densche beteekenis ontnomen en een christelijk herdenkingsfeest ervoor in de plaats gesteld. Dit blijkt bij het Paasch- feest al zeer slerk, omdat dit feest geregeld wordt naar de stand van de maan. Het valt dus nooit op een vasten datum, zooals met Kerstmis bijv. wel nog het geval is. Waar onwillekeurig aan de lente gedachten van ontluikend leven, groei, wasdom, ontkieming (met het vooruitzicht van rijken oogst) geas socieerd werden, valt het niet moeilijk, de beteekenis van de in ons land be kende Palmpaaschjes, stokken met een zwaantje van brooddeeg op den punt, behangen met lekkernijen, slingers groen enz. Ie raden. In het oude Zulfensche gebruik voor den Palmpaasch, treedt al heel duidelijk de oorspronkelijke betee kenis van het feest naar voren. Men bakte daar namelijk vroeger wellicht thans nog wel hier en daareen eigenaar' dig soort koeken, in den vorm van een wiel. Dit wiel had vier spaken en door het kruispunt daarvan werd de „palm" -stok gestoken. Verder werd de Palm paasch op gelijksoortige wijze als elders versierd. Dit rad wijst zeer teekenend op een symboliseermg van de draaiende beweging van zon en aarde en meer speciaal van het bereiken van den len tezonnestand. In Zuidelijker landen, waar men heusche palmen ter beschikking heeit, zooals in Spanje en Zuid-Frankrijk, komt weer iets meer van de christelijke beteekenis van den Palm-zondag tot uitdrukking in de feestelijke versiering van huizen en baicons met de mooie groene takken van den dadelpalm. Daar voor is in het bijzonder de dadelpalm uit de omstreken van Elche, in het Zuiden van Spanje aangewezen. En waar het in die zoeter streken op den Palm-zondag onwillekeurig zonniger zal zijn dan bij ons, zat, ook al door de schilderachtige palmtak-versiering, de stemming daar onvermijdelijk meer in overeenstemming kunnen zijn met de wijdingsvolte hcr- inneringsdag, welke Palm-zondag voor ons Christenen is. Maar wanneer we uitsluitend de geestelijke beleekenis in het oog houden en deze is toch leitelijk de eenige die waarde bezit dan kan ook voor ons, ondanks ons traditioneele wintersche voorjaar, de Palm-zondag voor ons een dag zijn, die door zijn gewijde gedachten uitsteekt boven de sleur van ons dagelijksch leven en ons even lot piëteitvol nadenken stemt. FLORiS C. van Handen en Gelaat Doos 30-60-90ct. KAMERKRONIEK De Kamer aan het werk - Begrootingsarbeid - De vaticaankwestie - Er wordt spoed achter het begroo- tingswerk gezet. Het begrootingswerk in de Kamer is in vollen gang. Nadat een voorstel der begrotingscommissie, om het nieuwe voorstel in zake het gezantschap bij den Paus weder in de aideelingen te doen onderzoeken, welk voorstel werd gesteund en verdedigd door den heer van Rijckevorsel (r.k.) was verworpen, waarbij R.K. en A.R. vóór stemden, besloot de Kamer op voorstel van den voorzitter geen algemeene be schouwingen meer over de begrooting en de hoofdstukken te houden. Dadelijk werd begonnen met de behandeling der begrooting van Buitenlandsche zaken (Na Paschen komt de West- en Oost Indische begrooting). Eerst kreeg Jhr. de Geer echter nog even gelegenheid mededeelingen te doen over het verloop van de crisis en de oplossing, waarbij hij er op wees, dat ook aan de heeren Kan en Paj natuurlijk nog weer verschillend commen taar uit. Men is werkelijk geneigd zich af te vragen, waarom men zoo lang nog napraat over dingen, die voor het oogen- blik toch geen enkel belang meer hebben. Het is toch immers over duidelijk ge bleken, dat het een absolute onmogelijk heid is geweest, een parlementair kabinet te vormen. En waar de politieke partijen niet in staat zijn geweest, een kabinet voort te brengen, hebben zij niet veel recht om al te nieuwsgierig te zijn, naar de wijze, waarop er eindelijk een regee ring is gekomen. Van dit standpunt schijnt de heer de Geer de zaak ook te bezien. We begonnen dus aan de begrooting. Daarmede zaten we meteen weer in de gezantschapskwestie, door de voorgestelde toevoeging van den post van f 28.000 ten behoeve van het gezantschap van den Paus. De heer Kersten kwam met een amendement, dat hij later weer introk, waarbij hij voorstelde de helft uit te trekken, met de bedoeling het gezantschap te doen vervallen. De heer van Vuuren (r.k.) protesteerde ertegen, als zou deze gezant een andere plaats in het corps diplomati- que innemen dan elk ander gezant. De heer Heemskerk (a.r.) stelde in het licht, dat de r.k. met dit gezantschap niet bedoelen een erkenning van den Paus door de Ned. regeering. Hij meende dat dit niet door de r.k. wordt geëischt. Hij vroeg daarom den minister inlichtingen om te bewijzen, dat het belang van het land met het oog op de internationale betrekkingen door handhaving van het gezantschap gediend is. Spr. gaf als zijn meening te kennen, dat alle protes- tantsche oppositie in deze niet anders dan wind is. Maar daar kwam de heer Snoeck Henkemans (c.h.) tegen op. Hij ministers motiveering. Welk feitenmate riaal is er aanwezig, vroeg hij. Hij zou daarom tegenstemmen. Na eenig debat werd ten slotte gestemd, waarbij de post met 48 tegen 41 stemmen werd verworpen. Voor standen R.K. en A.R. Toen kwam de eigenlijke begrooting, waarbij de heer Braat zijn aangekondigde wraakoefening (in verband met de be handeling van zijn zomertijdvoorstel), bestaande in obstructie, door telkens bij de onbenulligste posten hoofdelijke stemming te vragen hetgeen gevaar voor avondzittingen oplevert in uit voering bracht. De begrooting werd ten slotte, ondanks de snoode plannen van den heer Braat, z.h.s. aangenomen, echter niet, dan nadat mons. Nolens een ver klaring namens de r.k. fractie had afge legd. Spr. gaf te kennen, dat zijn fractie de genomen beslissing ten zeerste be treurde en dat zij van meening blijft, dat deze beslissing tegen de internationale usance ingaat en niet in 's lands belang Maar met het oog op den aard van kabinet en de gewijzigde houding van de R.K. fractie tegenover het kabinet, zou zij,\ indien geen stemming over de begrooting werd gevraagd, niet tegen begrooting stemmen. Vervolgens kwam Binnenlandsche zaken en land bouw aan de orde. De heer de Visser (comm.) was erg tegen de verhooging van de ministerssalarissen met f 1000. de heer Braat betwijfelde of er nu* wel zooveel werk aan het ministerbaantje was. De minister, de heer Kan, vond van wel. Er werd wat kalmpjes, gezel- ligjes gekeuveld over wat min belangrijke postjes en wenschjes, de heer Braat voerde heftig obstructie, eenige wenschen ter zake van landbouwbelangen werden door den minister in overweging ge nomen en toen nam de Kamer ook deze begrooting z.h.s. aan. Zonder veel wederwaardigheden werd ook de Marinebegrooting afgehandeld. De heer Bijleveld wilde alleen weten, door de terugneming van den post tractement voor den directeur-generaal geprejudiceerd werd op de kwestie van de splitsing der marine. Minister van Royen ontkende dit, daar hij van meening is, dat men zich eerst in het vraagstuk van de splitsing moet inwerken. De beide vraagstukken samenvoeging van Oorlog en Marine en splitsing der marine zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden Kamer, zoodra nïj die wel heeft, daarvan in kennis stellen. Bij de Justitte- begrooting, die met eenige kleine op merkingen (de heer Sasse van IJsselt, ,k. wenschte meer rechters te den WORDT TJ GOEDKOOP EN NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL 69 zeide aan het oordeel van den heer Heemskerk niet veel waarde te hechten. De heer Vliegen (s.d.) vond het vaticaan geen belangrijk diplomatiek milieu. Hij zou daarom tegen stemmen, al was hij wel bereid mede te werken aan een regeling ten opzichte van den gezant. Natuurlijk werd deze gelegenheid door den communistischen heer de Visser aangegrepen om, nadat hij verklaard had, dat het gezantschap niets beteekent, te wijzen op het eminente belang van een de jure erkenning van Sovjet Rus land en de noodzakelijkheid van het zenden van een gezant derwaarts. Veel weerklank vond zijn pleidooi niet in de Kamer. De heer van Karnebeek verdedig de het regeeringsvoorstel, waarbij hij er de aandacht op vestigde, dat er ook zuiver Protestantsche staten zijn, die bij het vaticaan door een protestantsch gezant zijn vertegenwoordigd. En volgens den minister was het Vaticaan een inter nationaal ce^cum, dat zijn positie en invloed £3 behouden. De heer Dressel- huys (v.b.) walniet tevreden over 's Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan allen die meegewerkt hebben tot het welslagen der bazaar, op 16 en 17 Maart in Hotel „Eemland" gehouden wordt hiermede hartelijk dank gezegd. Inzonderheid ook aan de winkeliers, die in zóó ruime mate hun bijdragen ter verkooping afstonden. Namens het Bazaar-comité, Mevr. J. Beversen-Siemons Mevr. C. R. Brans-Wijtman Mevr. G. Landweer-de Visser Burgerlijke Stand GEBORENTeuna, d. v. A. Walraad en T. v. Tol Wilhelmina, d. v. Altena en C. Lam Margaretha, d.v. A. v. Essen en J. Vermeer Jacoba, d. v. J. J. Wanzing en J. v. den Deijssel Dirk, z. v. J. T. v. Splunteren en Z. Kramer Bram, z. v. J. C. v. Kooi en W. Jansen. OVERLEDENCornelis Anthonie Val- kenet, 79 jr, wed v. A. v. d. Wardt Claus Peter Schack, 61, jr. echtgen. v. D. Heining Barend v. d. Kamp, 25 jr, echtgen. v. G. v. d. Meij A. M. L. H. Janssen, 25 jr, echtgen. v. J. C. rBaaij Anna Maria Makaaij, 62 jr. echtgen. v. P. Veringa. Plaatselijk Nieuws. HEEREN- EN DAMBS- KLEERMAKERIJ Emmalaan 10 - SOESTDIJK - Tel. 169 Bericht de ontvangst der nieuwe voor het a.s. Seizoen CONCERT „SOLI DEO GLORIA". In „Religie en Kunst" gaf Woensd. 24 Maart S. D. G. haar tweede uitvoering in dit seizoen. Tot ons genoegen con stateerde we dat het mannelijk gedeelte der koristen aanmerkelijk gestegen is. In „Nieuw lied" van den Hertog zongen de tenoren er nog wel eens tegenaan, het geheel was uitstekend door Breekveldt met vaste hand en zeer temperamentvol geleid. Van het niet groote doch waar devol programma hebben we het meest genoten bij„Tenebrae factae sunt", M. Haydn, „De Wilgen", Dopper, „Zigeuner- leben", Schuman. Ter afwisseling hadden we het voorrecht Mevr. Röntgen te hooren zingen: Elza's Traumerzahlung aus „Lohengrin", Wagner, Rusalka's Lied an den mond aus „Rusalka"; en vier liederen van Joh. RöntgenJeannette", jpiüFidieft- „Das Nest" en jVjrLvr. mieest naar voren in Rusulka's Lied in Traumerzahlung klonken de lage zachte deelen wel wat te vlak. Over de vier liederen van Röntgen durven we na ze voor de eerste maal gehoord te hebben geen oordeel te vellen. Door de moderne behandeling der compositie deden de eerste indrukken meer aan declamatie dan aan zang denken. De begeleiding was bij joh. Röntgen de beste handen. Het publiek toont meer en meer de goede leiding van S. D. G. op prijs te stellen, ondanks het gevorderd seizoen was de zaal prachtig bezet. N. O. KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK VRIJE KLUIS KERKSTRAAT 20 JULIANASTRAAT 7 evenals de heer Marchant) werd opge merkt, dat de heer Braat van de dwalin gen zijns weegs was teruggekeerd en geen obstructie meer voerde door het uitlokken van stemmingen. Ook deze begrooting werd z.h.s. goedgekeurd. Evenals die van Arbeid. Hier werd echter nog door den heer Loerakker (r.k.) bezwaar gemaakt tegen de ver hooging van de tractementen van voor zitters van Raden van Arbeid. De heer Braai steunde deze opmerking en wensch te stemming. Met 85 tegen 3 stemmen nam de Kamer de post aan. Een amen dement van den heer van Dijk (r.k.) om de bijdrage aan het invaliditeitsfonds in gevolge art. 20 der invaliditeitswet voor memorie uit ie trekken, werd later, op aandrang van den minister ingetrok ken. Bij de Waterstaatsbegrooting wees de heer Ketelaar (v.d.) op het buiten gewoon belang van de verbinding van Amsterdam met den Rijn en hij drong op spoed aan bij de ten uitvoerlegging van de bestaande plannen voor het maken van die verbinding. Ook de heer van den Tempel (s.d.) sloot zich hierbij aan. Minister van de Vegte zei, dat hij zich bij deze kwestie op het standpunt stelde weinig beloven, maar veel doenl Een lofwaardig beginsel. Hij zal deze belang rijke zaak nader onder de oogen zien. De heer Deckeis drong aan op mede- deeling van de maatregelen welke de minister denkt ie nemen met het oog op de dijken, ter voorkoming van rampen ais bij den jongsien watersnood. Toen, na een heel tamme discussie, even onderbroken door een vinnig woordge- vecht tusschen de heeren Veraart (r.k.) en Albarda (s.d.) over een citaat dat laatstgenoemde verminkt zou hebben, een persoonlijk „feit" dus, volgde deze begrooting den weg van haar voorgang sters. Aangenomen, z.h.s. Communist de Visser tegen Onderwijs, dito, dito. We hebben in lang niet zulk een volgzame, dociele Tweede Kamer gezien. Waar een intermezzo al niet goed voor is. POLITICUS. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten75 ct. Staal-Tabletten90 ct. Maag-Tabletten 70 ct. Bij Apoth. en Drogisten. EVANGEL. MAATSCHAPPIJ. We verwijzen onze lezers gaarne naar een in dit blad voorkomende advertentie betreffende een buitengewone propagan- da-avond van de Evangel. Maatschappij op Maandag 29 Maart a.s. in het Gebouw „Religie en Kunst", waar als spreker zal optreden Dr. J. F. Beerens met JalsJ onder werp „Onze taak als Protestanten". BAZAAR VOOR EEN TWEEDE N. H. KERK. In mijn vorig verslag is een zet- of schrijffout ingeslopenhet schilderstuk „Anemonen" door H.M. de Koningin- Moeder aangekocht is niet bij den kunstschilder Blok gekocht, doch door hem aan de Bazaar afgestaan. Door aan mij verkeerd gegeven in lichtingen, meldde ik ook, dat dit schilderij verloot was, dit is foutief. Niet het schilderij „Anemonen" maar het „Bosch gezicht", vervaardigd door den kunstschilder Doeser werd door Mvr. Loten v. Doelen Grothe-v. Weede aangekocht en weder voor verloting be- beschikbaar gesteld. De uitslag der verlotingen was als volgt: de Sprei viel op No. 34; het schilderstuk „Bosch gezicht" op No. 125 het te raden getal voor het schilderij „De Schaapherder", door den kunstschil der Isings aan de Bazaar geschonken, was 367 en door den Hr. K. geraden bij de teraden prijs van de pop f29. kwamen twee personen even na, door loting viel ten deel aan Mevr. B. K. H. De sprei en het „Bosch gezicht" kunnen bij Mevr. Beversen, „Beverstein", Korte Brinkweg bij de Burg. Grothestraat, afgehaald worden, op vertoon van bo vengenoemde nummers. Men verzocht mij nog te melden, dat de timmerman H. en de bloemist K. de zaal geheel belangeloos in orde gemaakt en versierd hadden. Om de overgeschoten geschonken voorwerpen nog te gelde te maken, zal heden Zaterdag 27 Mrt, 's avonds 8 uur in de Rembrandtzaal een tombola ge houden worden. De bazaar op 16 en 17 Maart j.1. Hotel „Eemland" gehouden heelt opge bracht na aftrek van onkosten f 2395.77 Aan giften werd ontvangen f 556.06 Tezamen f2951.83 Die som werd aangevuld metf 48.17 door Mevr. B.-: dus totaal f 3000.- Aan giften werd ontvangen vanMevr. G. f 10.den heer van V. f 5.— Mej. H. f 10— Ds. V. f 1.— Den Heer W. f 5.= Ds. v. d. H. f 25.Mej. v. d. W. f 5.Den Heer W. f 5.Den Heer B. f 10.Mej. G. R. f 1.Den Heer v. V. f 10.Mevr. v. R. f 5.door be middeling van Mevr. B. v. V, f67. Mevr. d. L. f 10— Jhr. Q. v. U.f 100.— Mej. S. f 60.den Heer S. f 30.door Mevr. B.-S. f 2.50 door Mevr. M. 11. Mej. B. R. f2— Mej. M. v. E. f 1.50 Mevr. M.-V. f 100.— N. K. f21.25 de Heer v. d. B. f 2.den Heer v. S. f 1. Dames W. v. C. f 10.Mej. V. f2.50 den Heer S. f2.50 den Heer de G. f 2.50 Mevr. G. f 2.50 door N. N. f 35.81. OPERALEZING Op uitnoodiging van het Dep. Soest der Mij. tot Nut van 't Algemeen, hield de Heer A. Alt uit Bolsward, Woensdag avond 17 Maart j.1. in het Gebouw „Religie en Kunst", eene populaire Opera- lezing met lichtbeelden en muzikale voorbeelden. Het was een mooie, interressante avond, De Heer Alt beschikt over aangenaam, helder stemgeluid, eene prettige, onder houdende voordracht. Vooral hetdecla- meeren van verzen was schitterend. Spreker behandelde dien avond de Tannhauser, of de Zangerskamp op de Wartburg, dramatische opera van R. Wagner. Als inleiding wees Spreker er op hoe Wagner bij het componeeren zijner opera's, de muziek meer in overeen stemming bracht met de tekst en geheel brak met de oude manier, waarbij men het noodlot van een in het water gesprongen meisje een kwartier lang bezong, dan een k,wa-^'<ig al zingende aan, aus'ua een nalf uurm uc,- «aici gelegen te hebben, het meisje met haren redder een duet zong. Dit breken met de oude gewoonten werd Wagner hoogst kwalijk genomen de componisten van dien tijd ver galden door hunne spot en haat een groot gedeelte van Wagner's leven. De opera Tannhauser werd door zijne vijanden voor zedeloos uitgemaakt en hoewel Wagner, daarin het verschil van de uitsluitend hartstochtige en de geeste lijke liefde voor de vrouw doet uitkomen, die opera volstrekt niet immoreel. Door lichtbeelden van verschillende tafreelen, het weergeven op de piano van muzikale passages en het voortref felijk zeggen van de verzen uit die opera, deed de Heer Alt ons de Tann hauser hooren en zien. Hij schetste ons de komst van Tann hauser op de Wartburg als minnezanger, hoe hij liefde opvatte voor Elisabeth, de schoone nicht van zijnen gastheer en hoe hij, na een zangerswedstrijd de Wartburg ontvluchtte, in de meening, dat Elizabeth aan zijnen medeminnaar Wolfram de voorkeur gaf. Tegenover de Wartburg, door een dal gescheiden, lag de Venusberg in wier betooverend schoone grotten Venus en hare trawanten heerschten. En al werd ieder, die daar binnentrad, door de wereld uitgestooten en door den Paus eeuwig verdoemd verklaard, menig ridder kon de verleiding niet weerstaan. Ook Tannhauser trad in zijne moede loosheid de Venusberg binnen, om, naar zijne meening van de hoogste liefde van de vrouw te genieten. Na eenigen tijd echter voelt hij zich onvoldaan en besluit met de pelgrims naar Rome te trekken, om boete te doen. Onderweg ontmoet hij het jachtgezel schap van den Wartburg, dat hem wil overhalen weer op den burgt terug te komen. Eerst als hij verneemt, dat Eliza beth om hem treurt, geelt hij toe. Op een zangersfeest, te zijner eere gegeven, bezingt Wolfram de geestelijke liefde voor de vrouw. Tannhauser daaren tegen verheerlijkt in zijne zangen de zinnelijke liefde en verraadt daardoor, dat hij op de Venusberg geweest is. Slechts Elizabeth kan beletten, dat hij opslag doorstoken wordt. zonder vergiffenis en ontmoet Wolfram, die Elisabeth steeds met liefde en deernis gade geslagen heeft. Tünnhauser vertelt hem zijn zware boetedoening, maar desondanks had de priester tot hem gezegd: eer zal deze dorre staf weer bloeien, dan dat zulke zondaars vergeving zouden krijgen. Wolfram vertelt hem van de vurige gebeden die Elizabeth voor hem ten Hemel gezonden had en ten slotte haar leven voor zijne zonde ten offer heeft gebracht. En ziet het wonder geschiedt: de dorre staf bloeit. Nadat de Voorzitter, Dr. de Vos, den Spreker hartelijk bedankt had, mocht den Heer Alt een warm applaus in ontvangst nemen. Ook wij stemmen in met een welgemeend: tot wederziens. NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schrlftel. aanm. NAAR HUN HEIMAT VERTROKKEN. Dezer dagen zijn uit deze gemeente een 17-tal Oostenrijksche kinderen weder naar hun heimat vertrokken. Het behoeft wel geen nadere beschrij ving, dat bij het afscheid nemen der hun dierbaar geworden pleegouders menig traantje moest worden weggepinkt. ZILVEREN PLAQUETTE. Op de vergadering van de Nijmeegsche Legwedstrijd commissie van 3 Maart j.1. gekend aan den heer Wessel, hoenderpark „Aukje" ie Soest voor hen No. 5 met 270 eieren gedurende 360 dagen. POSTAGENTSCHAP. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, zal in het winkelperceel van den Nilsson aan de Soesterberschestraat alhier een postagentschap komen. Men stelt zich voor bij wijze van proef zulks voor den tijd van één jaar te probeeren. Het zal natuurlijk moeten blijken, dat aan het agentschap dringend behoefte bestaat en levensvatbaarheid heeft. In bedoeld perceel zal men zich alsdan belasten met den zegelverkoop, aanne ming van aangeteekende en expresstuk ken, binnenlandsche postwissels, binnen landsche postpaketten. Zijn wij goed ingelicht, dan is deze getroffen maatregel een hooge uitzonde ring in den lande. Wij vernamen, dat te Tilburg het le postagentschap is gevestigd en in onze gemeente het 2e tot stand zal komen. Den heer Directeur van het post- en telegraafkantoor alhier hebben wij in deze zeker veel te danken, aangezien hij de stuwende kracht is geweest en mede heeft bewerkstelligd, dat Soest in het bezit kwam van een postagentschap. Voor de bewoners van Soesterb.straat i omgeving zal het voorzeker een verblijdend nieuws zijn. Vele ingezeten behoeven alsdan niet meer dien grooten afstand naar het post kantoor af te leggen. NE0. HERV. ZANG-VEREENIGING DirecteurFRED. BREEKVELDT, Baarn De repetities worden gehouden des Woens dagsavonds van 8 tot 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Soest. Contributie bedraagt 75 cents per maand. Dames en Heeren die als werkend lid willen toetreden gelieven zich te vervoegen bij een der leden of des avonds ter repetitie. KERKDWARSSTRAAT 15 - DAGELIJKS GEOPEND - BRUIDSPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN Hij vluchl en gaat als boeteling naar Rome. In angstige spanning wacht Eliza beth zijne terugkomst ai, steeds voor hem biddende. Na maanden keeren de pelgrims terug, doch Tannhauser is niel onder hen. Eiizabelh ziel hieruil, dat luj geene vergiiienis heeit gekregen en be sluit haar leven ten olie" te brengen, tot delging van zijne zono* Tannhauser keert echfïi1 teTug, m GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op hel Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een rijwielbelastingplaatje, eenige sleutels aan een touwtje, ijzeren slinger van een auto, geborduurd kleedje, schroevendraaier, nota, zak koolrapen, damesparapluie, haarkam en een vulpen. Te Soesterberg gevonden portemon- naie met inhoud en zilveren polshorloge. Aangeloopen een hondje, (fox terrier). GESLAAGD Onze plaatsgenoote Mejuffrouw Chr. P. H. Rinse, slaagde te Utrecht voor het examen van Candidaat-Arts. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB De Soester Schaak- en Damclub, speelde Dinsdag j.1. een wedstrijd tegen het 2e tiental der Baarnsche Damclub O. K. K. De Voorzitter van O. K. K., de heer H. V. Kip, sprak een woord van welkom en zich tol den heer P. Knol wendende, sprak hij zijn leedwezen

Soester Courant | 1926 | | pagina 1