Wiiiillireii P. li Rivier-en Berggrind Radio-Costuums H.A.HAK - BAARN Bouwcrediet beschikbaar. UitgaveG. J. SMIT, v. Weedeitraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 ALLE BOUWMATERIALEN Qechofecboiscb cnOJcrktaigkundi^ D. F. VOIGT 'NGOEDWINKELIERZOEKT het beste uit voor zijn klanten. Daarom verkoopt hij ASTRA Schoencrême. Die is goed en kost slechts 16 cent per doos. Probeert U eens een doos. Steenhofstraat5 TelefoonS45 Nerveus en Overspannen Slapeloos en Afgemat Mijnhardt's Zenuwtabletten N. V. L. DE RUITER Co's Brandstoffenhandel H. J. SUKKEL Engelsche Sloffen Uitnemende kwaliteiten vanaf f 53.— 5e Jaargang No. 14 Gecontroleerde oplaag te aamen G500 exemplaren. Vrijdag 9 April 1926 soEmimsM) Redactie-Adies te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J, DIJXHOORN. Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koeriet" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meet f 0,20 SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 Schoolstr. 39 TEL. 213 schouwing het vergif ook in de staart zal zitten. Wij zullen trachten ons overzicht zóó objectief te houden, dat voor deze beschul diging geen plaats zal zijn. In een volgend en laatste artikel hopen wij nog ons inzicht te publiceeren over de nieuwe finantieele politiek, zooals die door ons geachte mede-raadslid wordt voorge staan en waarvan wij reeds eerder hebben Onze schitterende bloembollenvelden staan weer in vollen bloei en werden met de Paaschdagen door zeer velen bezocht. Een mooi veld bij Lisse. BELEGGING VAN GEMEENTE GELDEN III. Wij willen ons overzicht over dit vraag stuk nog aanvulleen met enkele opmerkingen te maken bij wijze van" tegenstelling. Reeds in ons eerste artikel hebben wij er op gewe zen, dat wij een gemengde politiek i.z. be legging van kapitalen mede voorstaan. Wij komen er alleen tegen op de gevolgde me thode als minder deugdelijk voor te stellen en toonden met de cijfers aan, dat de met name genoemde obligaties als zeer waarde volle stukken geen enkele reden tot onge rustheid behoeven te geven. Integendeel Er zijn echter ook nog andere overwegin gen, van minder materieelen aard, die hierbij in geding komen. Wij veronderstellen niet, dat zij tot de be paling der keuze hebben geleid, niettemin wenschen wij juist daarom er op te wijzen. Dat het crediet-vraagstuk in het algemeen van buitengewoon groot belang is voor het maatschappelijk leven, behoeven wij zeker niet nader uiteen te zetten. In onze kapita listische maatschappij, waarvoor wij nog voorloopig geen andere inrichting zien da gen, is het crediet-wezen eenvoudig onmis baar. Zonder dat was er geen bestaan mo gelijk. Het hypothecair-crediet maakt hierop geen uitzondering. Het is de machtige fundeering waarop geheel het vraagstuk van de volks huisvesting in den meest uitgebreiden en volstrekten zin berust. De enorme verbetering in de huisvesting, zooals die zich, vooral ook in ons land, doet kennen in de voortgaande ontwikkeling der woningbouw in het algemeen, ware ondenk baar, indien het crediet op onderpand niet zulk een belangrijke factor in het sociale leven was geworden. Een onderneming, als de U. H., wier doel het is de organisatie van deze maatschappe lijke functie van het kapitaal zoo productief mogelijk te maken, doet meer dan enkel materieele belangen te dienen. gezegd, dat wij 'er wel sympathiek tegenover staan, maar niettemin ontkennen, dat de ge volgde handelwijze aan rechtmatige beden king onderhevig zou zijn. UIT DE RAADSZAAL Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 2S - Soestdijk 3P^"~ Eerste Soester Electrlsche Brillenslljperij. GR00TE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN en de wijze, waarop aan de werklieden ont slag is aangezegd. De wethouder bestreed de zienswijze van den heer Van Eek, wat betreft de beëindi ging van de werkverschaffing. Zulks is ge regeld in de overeenkomst, die in overleg met de commissie is gemaakt. Naar het laatste zal nader worden onder zocht. De opzegging had tijdig kunnen geschie den. De heer Foeken verzoekt B. en W. op en kele punten banken te doen plaatsen. De heer De Koning meent, dat „Soest Vooruit" daarvoor kan zorgen, waarnaar B. en W. zullen informeeren. De heer Scheffer verzoekt voortaan de agenda niet zoo lang meer te maken en de heer Hilhorst informeert naar de uitbetaling van de wed. Roest. De bespreking van dit laatste geeft aan leiding tot een vrij ernstig debat, wat door wederzijdsch misverstand er niet beter op wordt. Het slot er van is, dat B. en W. deze zaak nader onder de oogen zullen zien. Het ontbreken van elke regeling van de rechtspositie van het gemeente-personeel doet zich telkens gevoelen. Het zal tijd worden, dat ook daaraan eens begonnen wordt. Een ieder doet nu maar wat goed is in zijn oogen. En vaak averechts. Na de rondvraag volgde nog een geheime vergadering, die niet meer door een open bare werd gevolgd. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat vanaf he den het kantoor van den ontvanger voor het publiek geopend zal zijn: a. te Soest ten gemeentehuize, van den voormiddags 9 tot des nammiddags 1 uur op Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van elke week, met uitzondering van de beide Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag; Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Qroen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. A. Klaver, van Hoorn. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur, Gebouw Eemstraat 10, Dr. P. Stegenga Azn., van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting, nam. 3.30 uur openlucht meeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur de beer Dijkman, van Zeist. Nam. 6 uur Ds. Gunning. BINNENLAND Een helder oogenblik. Het congres der S. D. A. P. Stenhuis contra Albarda. De bekende Amsterdamsche wethouder van b. te Soesterberg in de hulpsecretarie, van ['Financiën, de heer Wibaut, heeft kort ge> Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen Wij zeggen, doet meer. Wij zijn niet naief genoeg om de ideële overweging voorop te stellen. Wel stellen wij dit, bewust of niet, de uitkomst beslist ook hier. Een dergelijk bedrijf vervalt naast de materieele, ook een zedelijk te waardeeren taak. Zij is in het maatschappelijk leven even onmisbaar als het dagelijksch brood en oorzaak, dat duizenden bij duizenden nog hun arbeid kunnen ver richten en hun levensonderhoud winnen. Is de onderneming daarbij finantieel krachtig, dan zien wij niet in, welk bezwaar er zijn kan voor een gemeente, daar haar geld voor een deel te plaatsen. Evenwel, hoe ook te waardeeren, deze ideëele overweging kan bij de bepaling van het gemeentelijke finantieel beleid niet in de eerste plaats gelden. Integendeel, een fi nantieel economisch beheer zal de materieele overwegingen als eerste eisch moeten stel len. Zou het blijken, dat een belegging in onroerend goed, i.c. graslanden enz., meer rendement zou geven, dan een belegging in obligatiën als tot nog toe hier gevolgd, dan zou zeker daartoe moeten worden overge gaan. Zelfs zouden wij, als wij in ons eerste artikel opmerkten, bij ongeveer gelijke be- leggingsvoorwaarde, aan een gemengde be legging de voorkeur geven. De verwachting is wel, dat in deze be- Bij de rondvraag bracht de heer De Ko ning het verzoek van de raadsleden over aan B. en W. om H.H. Gedeputeerde Sta ten uit te noodigen bij de a.s. herziening van het salaris van den burgemeester, re kening te willen houden met de uitbreiding der Gemeente en de levens-omstandigheden hier ter plaatse. Voorts bracht dezelfde spreker dank voor de aangebrachte wandelwegen in het bosch naar „De Zevenspar" en verzocht nog door eenige gekleurde pijltjes de richting te doen aangeven. In de derde plaats informeerde de heer De Koning naar het resultaat van het on derzoek van den accountant naar de gemaak te fout en hoe het staat met de instructie voor den accountant. Ten slotte ontving spr. gaarne eenige in lichtingen omtrent het verclere verloop der onderhandelingen belangende de gaslevering. De beantwoording door B. en W. van dit lijstje van vragen en verlangen was kort. De eerste opdracht werd gaarne door B. en W. aanvaard. Inderdaad is het salaris voor de burgermeesters-functie hier ter plaatse veel en veel te laag. Het voorstel, dat blijk baar in gemeen overleg namens alle raads leden werd gedaan is ons zeer sympathiek. In Mei a.s. komt deze herziening ter spra ke bij H.H. Ged. Staten en kan een zach- ten drang om rekening te houden, met de groote moeilijkheden en verantwoordelijk heid, die het ambt van Burgemeester dezer Gemeente met zich brengen, volstrekt geen kwaad. De gewenschte pijltjes zullen worden aan gebracht, zij behooren bij het ontworpen wandelpark. Het onderzoek van den accountant heeft aan het licht gebracht, dat de fout niet aan een ambtenaar was te wijten. De verantwoor delijke persoon heeft een terechtwijzing ont vangen. De instructie voor den accountant is in de maak. Betreffende de gaslevering zijn B. en W. dilligent. Komt spoedig in orde. De heer Besselsen wijst op den toestand van de motorwals, die reeds weken in weer en wind staat te verroesten. Dezelfde spreker acht de werkzaamheden aan de Talmalaan niet afdoende, waarom wordt geen voetbrug over den spoorweg gebouwd en deze laan voor het verkeer af gesloten? Over deze laatste opmerking verwonder den wij ons wel van een man als de heer Besselsen. Gelet op het doortrekken van de zen weg tot aan de Beukenlaan zal hij voor het verkeer in de toekomst zekertovan belang worden. De motorwals zal van een nieuw zeil wor den voorzien. De heer Van Eek klaagt over het kap pen van een boom aan de Emmalaan, die beter verpoot had kunnen worden. Wethou der Van Elten zal een onderzoek instellen. Het is zonder zijn medeweten geschied. De heer Van Eek ontwikkelt voorts bezwa ren tegen het stopzetten der werkverschaffing des- voormiddags 10 uur tot des iv.ïUdaga-i uur op den laatsten Maandag van elke maand, uitgenomen de tweede Paaschdag, de tweede Pinksterdag en de Kerstdagen, zoo een dezer dagen op een Maandag valt. Burg. en Weth. van Soest, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. C. Bouthoorn, van Zeist. Nam. 2.30 uur (Kerk), Ds. D. P. Brans. (Doopbediening). Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Dr. G. W. Oberman, van Utrecht. (Wegens ziekte van Ds. W. Limburg). 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. B. N. B. Bouthoorn, van Zeist. Voom.r. 10 uur iChr. School Hees), Ds. H. v. Druten, van Soest. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. De Zwart, van Twijzel. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerk gebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. De Zwart. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 ep nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. Salomops, van Amersfoort, Vereeniging van Vrijz. Godsdlenstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. Dinsdagavond 7.30 uur. Historische Kring. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, (onbekend). Nam. 6 uur hoopt de Eerw. Heer v. d. Heuvel, adj. dir. „Kinderzorg" voor te gaan in de Bijbellezing in de Chr. School te Soes terberg. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. 's Avonds 6 uur de Heer Treffers. Gods dienstonderwijzer te Eemnes-Buiten. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur D«. J. G. Meijnen. den een zeer belangrijke redevoering ge houden. Onderwerp: „Het finantieel beleid van publieke lichamen". Een onderwerp waarover, sedert het veel gesmade beleid van den heer Colijn, vooral van de zijde van de S.D.A.P., veel is gezegd en geschreven. Critiek in alle toonaarden. Een goed woord kon er niet bij over schieten. De heer Wibaut heeft er niet het minst toe bijgedragen, hoewel zijn finantieel be leid als twee druppels water geleek op dat van zijn politieken tegenstander. Enkele zeer eenvoudige waarheden willen wij uit bovengenoemde rede overnemen, waarheden, die vooral de partijgenoten van den spreker in hun ooren gelieven te knoo- pen. „De Gemeente kan niet fl.50 uitgeven, wanneer zij slechts fl.heeft. Inkomsten en uitgaven moeten harmonieeren". Juist, Colijn zou het precies zoo hebben gezegd. „Om bijv. loonen uit te kunnèn keeren, die ver boven de collectieve contracten uit gaan, moet de Gemeente voor een deel van de particuliere arbeiders de extra guldens nemen". Zeer juist. Eveneens zeer juist was ook de waarschu wing van den heer Wibaut aan het slot van zijn rede: „Denk er om, zei hij, het finan tieel beheer moet deugdelijk worden ge voerd, anders komt de democratie in het gedrang en komt men onder de heerschap pij van de geldschieters. Een anti-revolutionair kan het niet beter zeggen en het is de onvergankelijke eere van het kabinet, dat ons finantieel beheer in evenwicht bracht, dat het ons volk niet on der voogdijschap van de geldmagneten heeft gebracht, zooals thans in België en straks onverbiddelijk ook in Frankrijk. Het is alleen jammer, dat zulk een helder oogenblik pas komt, als het geen effect meer sorteeren kan en men den tegenstander eerst met allerlei hoon heeft overladen. Voor de bewuste arbeiders om te onthou den. Het Paaschcongres van de S.D.A.P. is vo rige Zaterdagmiddag begonnen. Het duurde drie dagen. Tot partij-voorzitter werd geko zen de Heer Henri Polak, de bekende voor zitter van de A.N.D.B. De mededeelingen, die aan deze benoe ming voorafgingen, geven wel eenigszins den indruk, dat deze functie geen zeer begeerde is. De heer Vliegen, leider van het congres, vertelde, dat door het partijbestuur eerst was aangezocht de heer Drees, die echter later zijn bereidverklaring terugnam. Met eenige reserves heeft daarna de heer Polak zich 'bereid verklaard, een candidatuur te aanvaarden. Zonder stemming, bij acclamatie is de heer Polak toen gekozen. Men spreekt bij de S.D.A.P. zoo gaarne van het kraken in andere partijen. Het wil ons echter voorkomen, dat er in de S.D.A.P. ook heel wat binten los zitten, welk feit men liefst verdonkeremaant, door andere partijen, met name de A.R. en R.K., als gevaren voor de democratie voor te stellen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. De heer Ir. Alberda gaf een overzicht van de politieke situatie. Zij rede was naar het oude recept, een herhaling van hetgeen in de laatste maanden van de zijde is gespro' ken en geschreven. Colijn is weg, de coa litie is dood, tenminste zoo goed als, Prof. Veraart is een prul, alle R.K. arbeiders moe ten zich bij de S.D.A.P. aansluiten enz. De politieke toestand is voor de S.D.A.P. gunstig, de nieuwe regeering is veel makker, dan het kabinet Colijn en dit alles is het werk van Colijn. En even daarvoor vertelt de heer Wibaut, dat geen daalder kan worden uitgegeven, als er maar een gulden in kas is, of hij moet eerst van andere arbeiders „genomen" heb ben. De tegenstellingen zijn er blijkbaar om niet gezien te worden. De geschiedschrijver zal nog duistere pro blemen op te lossen krijgen. Van tegenstellingen gesproken, Paasch- Maandag kwam de groote tegenstelling aan de orde. Stenhuis contra Albarda. Ofwel. Politieke partij (S.D.A.P.) tegen vakbeweging. (N.V.V.). Stenhuis heeft zijn stellingen inzake een arbeiderspartij verdedigd. Stenhuis wil iets nieuws. Hij heeft ge noeg van het parlementarire werk. Hij ziet naar het Oosten. Rusland, Azië, met de machtige communistische woelingen. Hij ge looft aan een moment van samenwerking met het Oostersche communisme.. Op dat oogenblik is er voor een politieke partij geen ruimte meer. De arbeiderspartij ziet Stenhuis alleen in dienst der revolutie. Stenhuis is onvervalscht revolutionair. Alle arbeiders ge organiseerd in het N.V.V. dienen bij hem al leen om dat doel te bereiken. Een vakver bond is geen loonapparaat; het gaat om de komst van het socialisme, door de arbeiders beweging. De heeren Vliegen en Albarda hebben de zen heethoofd, die hun de mooie politieke perspectieven glad bederven zou een échec bezorgd. Een pak op z'n jongensbroek heeft hij gehad, evenwel is deze arbeidersleider on verbeterlijk en heeft de groote woorden van de hooge oom es aan zijn zolen gelapt. En ferm terug geschreeuwd. Deze eenheid onder de roode vaan is voor ons van weinig belang, alleen een ernstige waarschuwing ga er van uit aan alle chris ten-arbeiders, zoowel Prot. Chr. als R.K., die meenen, dat zij zich in het vakverbond van den heer Stenhuis kunnen organiseeren. Zij zijn nu gewaarschuwd. Voor de zoo- veelste maal. De moderne vakbond is, volgens Sten huis, geen loonapparaat. Het gaat dus niet om de belangen van de arbeiders. Om de gunstige arbeiders-verhoudingen. Het gaat om den strijd, om de macht, door de re volutie. Rechtuit naar de ellende, naar de vernie tiging van wat met veel moeite, vooal door de Chr. arbeiders-beweging, werd bereikt. N1EUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 W. Cramer. J. Altena, 74 jaar, geh. met H. v. Leijenhorst. GEVESTIGD: A. C. W. de Leeuw, van Wormerveer, Soesterb.str. 23c. P. Luursema, van Appinge- dam, van Maarenstr. 12. L. Heuvelman, van Leiden, Beetzlaan 10b. J. Bos met gezin, van Blaricum, Beckeringhstr. 9. C. Romeijn met gezin, van Medemblik, Dalweg 4. A. M. HüberNieboer met gezin, van Brummen, Nassaulaan 7. W. Sinning met gezin, van Den Haag, Waldeck Pyrmontlaan 19. J. Strumpel met gezin, van Baarn, Beetzlaan 70. J. Kuijper, van Schagen, Talmalaan 14. VERTROKKEN: J. Th. v. Leeuwen met gezin, naar Hens broek, Ned. Herv. pastorie. G. v. der Haart geb. v. Zuidam, naar Utrecht, Alberd. Thijm- straat 10b. A. P. M. v. Winden, naar Apel doorn, Arnh.weg 171. W. Th. Bosman, naar Baarn, Penstraat 21. H. J. Gilles, naar Zeist, Den Dolder W. A. Hoeve. F. Lameris met gezin, naar Appingedam, Jukwerderweg. L. J. Muller met gezin, naar Semarang (N. O.- 1.). M. v. Strijland, naar Amsterdam, Damrak 33. M. J. Kuijer, naar Baarn. Weteringstr. 42. H. M. A. de Rooij, naar Naarden, Kloos terstraat. Wed. DamesBesselsen, naar Den Haag, Eschdoornstr. 89. H. J. SmeekesJon kergouw, naar Utrecht, Acaciastr. 13. P. Kra mer, naar Hilversum, Diependaalsche laan 244. G. Hoekstra, naar Nederweert, St. Vinc. gest. J. Reiman, naar Utrecht, Agnieten- straat 2. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het a.s. VOOR] AAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter Inzage gezonden. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Mag ondergeteekende door tusschenkomst Op het Rokin te Amsterdam, waar het zeer smal is, moet worden geheid. De plaats is zelfs te smal voor het zetten van een hei machine en nu geschiedt het werk net als vroeger met acht mannen, die tegelijk het blok omhoog trekken en dan weer tegelijk loslaten. Het heien geschiedt op deze manier in de hoofdstad tegenwoordig nooit meer en trekt dan ook nog al belangstelling. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Bartholomeus Wilhelmus, z. v. N. J. v. Dijk en M. M. Gijtenbeek. Jannetje, d. v. W. v. d. Brink en T. Meerding. Jan, z. v. P. J. v. d. Schoor en L. C. Bruins. Helena Stephanie, d. v. J. H. v. Doorn en E. v, Hoogevest. Roelof Jacobus Jan, z. v. R. j. v. Laar en F. v. Soest. Hendrikus Johannes Gerarda, z. v. Th. Elbertse en J. M. v. Soest. ONDERTROUWD: B. v. Brienen en J. v. Es. J. C. Brouwer en C. J. Blommestein. OVERLEDEN: M. A. J. Verkouteren, 73 jaar, geh. met van Uw blad 't volgende bekend maken? Toen in Soest een afdeeling van het Groene Kruis werd opgericht op aandrang van Mevr. Droste en met behulp van vele anderen, werd bij ondergeteekende het ma- gazijntje gevestigd. En nu komt dezer dagen een brief per post met de mededeeling, dat de magazijngoederen zullen worden gehaald. Wanneer en waarheen, werd niet vermeld. Wat1 de reden zijn? Na informatie hoorde ik: 1. In de buurt van Lazarusberg en 't Hart wonen de meeste leden. 2e. Het wijkhuis met z'n verplegings-ar- tikelen ligt in mijn buurt. Daar zouden dus de liefhebbers 't eerst kunnen aanlanden. 3e. Zou 't magazijntje bij mij maar tijde lijk gevestigd zijn. (Dit was mij tot nog toe onbekend).

Soester Courant | 1926 | | pagina 1