H. lil. SPIJKER, Ui lÊDiTR. 25, TELEF. 43 PAREL COKES I. PILOT F.BREURE Gezeefd Tulngrind JJKJlM Dr. GROENMAN N. P. BALKEN ARCHITECT TH. B. SUKKEL Dr. van Dongen WITKALK TE KOOP Eenvoudige Huishoudster Massief Gouden Trouw- en Verlovings- Ringen vanaf f 8.50 Des avonds Brandstoffenhandel 60 cent per H.L PRIVAATLESSEN CLUBLESSEN Advertentiën. Te koop of te huur Groote Vulhrard Te huur Meisje Broedeieren Naaister net Dagmeisje DAGMEISJE Drie Pinken Te koop Wegens a.s. vertrek COUPEUSE STOFZUIGER TE HUUR. Luxe Auto te huur. Te Koop Flinke Jongen Gramophoon Te koop gevraagd Privaatlessen eenige meisjes en een waschvrouw. Broedeieren, H.C.Valkenet, Smederij nen schuur en grond te soesi ien perceel grond te soest, Wasscherij KALDEWAIJ HKKKHHKHKKHK HaHSHHMHHHHKH Aan de Loozerlaan bij Wateringen midden in het woonwagenkamp, kwam dezer dagen het nieuwe woonwagenkerkje gereed. Met Paschen is het in gebruik genomen. 4e. De menschen zouden bij mij wel eens voor gesloten deur kunnen komen, omdat ik er geen meid op na houd. Tot nog toe heeft bij mij niemand geklaagd te vergeefsch aan de deur te zijn geweest. Trouwens, ten •pijt van de meid, regel ik mijn zaakjes toch. Ja, toch ééns. Het gebeurde, dat juffrouw Westra mij uit een vergadering haalde voor... een ondersteek. En hoe nuttig zoo'n meubel is, onvervangbaar is het niet. Toen heb ik de netelige opmerking gemaakt, dat zoo'n ding wel een uur had kunnen wachten. Was 't voor een croupketel geweest, dan was 't een andere zaak. Ik was nog wel zoo blij met m'n magazijn zaakje, nu ik zooveel tijd over heb. Maar de politiek beschikt het anders. Natuurlijk geef ik de goederen zoo maar niet over; er moet eerst een inventaris op gemaakt worden en geconstateerd in welken toestand de goederen worden overgedragen. In dit opzicht ben ik een beetje punctueel. En daarom moet ik ook nog vertellen, dat ik eens een gulden extra ontvangen heb van een lid, die een croupketel gebruikt had en deze heb ik afgedragen aan het bestuur. Het schijnt gezocht, dit te vermelden, maar niet waar? Er hadden mij wel eens meerdere en grootere bedragen ter hand gesteld kunnen worden. Aan mijn verzoek, zoo'n post met voorletter van gevers naam te vermelden is niet voldaan. Dus geachte leden van het Groene Kruis, als jullie iets te halen of te brengen hebben, dan voorloopig nog naar ondergeteekende. E. v. d. WERF, Eemstraat 2. Wegens plaatsgebrek niet opgenomen in ons vorig nummer. Thans opgenomen met weglating van eenige regels. (Red.) moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat in- wrijven met een weinig Doos 30 ct. PUROL PLAATSELIJK NIEUWS PENNING-AVOND Naar wij vernemen, zal op Woensdag 14 April a.s., de Heer L. Penning, 's avonds half acht, in het Christelijk Tehuis voor Militai ren te Soesterberg een lezing houden over „Zuid-Afrika en Hongarije". „Oubaas Penning", is alom bekend en be mind om zijn zegenrijke en leerzame lezin gen. Een ieder houdt dus dezen avond vrij, de toegang is ook vrij, maar kinderen onder de zestien jaar zonder geleide kunnen echter niet toegelaten worden. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Sleutel, Portemonnaie met eenig klein geld, Schroevendraaier, Zilveren dameshorlo ge, Lipssleutel, Actetasch inhoudende eenige boeken, Jongensjekker, Gouden vingerring. VREEMDEL. VERKEER SOESTERBERG Op de in de vorige week gehouden ver gadering van het Vreemdelingen-verkeer te Soesterberg, welke druk bezocht was, is met algemeene stemmen besloten, om de actie, die gevoerd wordt tot aansluiting bij de gemeente Zeist, met alle kracht voort te zet ten. LEGAAT Van wijlen Jhr. W. H. de Savornin Loh- man, mocht de Diaconie te Soesterberg een gift ontvangen van f200.—. VLIEGONGELUK Dinsdagmiddag is op het vliegterrein een vliegmachine van het nieuwste type omlaag gestort. Het vliegtuig werd geheel vernield. De bestuurder bekwam alleen een kwetsuur aan zijn duim. REMBRANDTZAAL Dezer dagen waren wij in de gelegenheid een kijkje te nemen in de geheel ge restaureerde Rembrandtzaal, waarvan de heer A. J. v. Lume door aankoop eigenaar is ge worden en wien wij daarmede goed succes toewenschen. Allereerst heeft de heer v. Lume gezorgd voor een geheel nieuw entree en' zijn er nu ook openslaande deuren in den bui tenmuur aangebracht. Door een frissche ves tibule, waarnaast een ruime ontvangkamer, geschikt voor kleine vergaderingen, is men direct in de groote zaal. Deze zaal is geheel veranderd. Het groote podium is nu ook voor zitplaatsen ingericht terwijl de spreekplaats aan het tegenover gestelde zaaleinde is, waardoor een buiten- Kantoor: Kerkpad 19 Huis: Veenhuizerstraat 9 Telefoon 133 Telefoon 77 FRANCO THUIS gewoon goede acoustiek is verkregen. De aankleeding is in sobere tinten gehou den. Er is ruimte voor ongeveer 350 zit plaatsen. Voorloopig is de zaal gehuurd door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, voor het houden der Godsdienstoefeningen te Soest- dijk, waardoor die in Hotel „Eemland" en in de Ghr. U.L.O. school zijn vervallen. Zondag en Maandag j.1. werden de Gods dienstoefeningen reeds in bovengenoemd ge bouw geTiouden. VER. „HET GROENE KRUIS" Het Bestuur van bovengenoemde vereeni- ging verzoekt ons mede te deelen, dat het magazijn gevestigd is ten huize van Mej. R. Westra, Julianastraat 53. Artikelen kunnen daar ten allen tijde gehaald worden. WAARSCHUWING De Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht, geeft een ieder in overweging, al vorens in handeelsrelaties te treden met 'n ze kere Johannes Josephus Hendriks, wonende te Utrecht, inlichtingen in te winnen bij de afd. centrale recherche te Utrecht. ER VAN DOOR Tijdens de renoefeningen op de renbaan aan de Birktstraat alhier, ging Dinsdagmid dag een renpaard op hol en brak dwars door de schutting om het terrein heen. Het dier holde in woeste vaart de Birktstraat op en glipte op wonderlijke wijze langs een ■zestal auto's, waarna het werd gegrepen. De berij der van het paard lag ongedeerd aan de binnenzijde der schutting. AANGEHOUDEN Na ijverig samenwerken met de politie uit de omliggende gemeenten, is het gelukt den dader aan te houden van de inbraken bij de slagers in deze gemeente en ook van de inbraak bij den heer S. te Soesterberg. Het is een zekere J. afkomstig uit Zutphen. J., die inmiddels in het Huis van Bewaring is ingesloten, heeft volledig bekend. Een woord van hulde voor ons kleine politiecorps is zeker niet misplaatst. SOESTER. COöP. ZUIVELFABRIEK EN MELKINRICHTING Vrijdagavond 26 Maart j.I. hield bovenge noemde vereeniging haar ledenvergadering in café „Middelwijk", waarbij ongeveer de helft der aangeslotenen vertegenwoordigd waren. Uit het jaarverslag over 1925 bleek, dat 806.431 liter melk was verwerkt, waarvoor werd uitbetaald f83.260.96. Aan boter werd verkocht 169501/4 K.G., voor een bedrag van f40.536.40, terwijl nog voor een belang rijk bedrag aan nevenproducten werd om gezet. Op verschillende posten kon behoorlijk af geschreven worden, waarna tiog een behoor lijk winstsaldo kon worden geboekt, zoodat het jaar 1925 niet als ongunstig voor den bloei der coöperatie kon genoemd worden. De bijbouwing van twee nieuwe kelders en kantoor kwam het bedrijf zeer ten goede, zoodat dit een groote verbetering kan ge acht worden. Na enkele punten der agenda afgehandeld te hebben, werd door den vertrekkenden di recteur D. de Gier een vrij uitgebreid en dui» delijk overzicht gegeven vanaf de oprichting der vereeniging in 1920 tot het einde 1925, tijdvak waarin hij eerst als bestuurslid en later als directeur fungeerde. Geconstateerd werd, dat ondanks ver schillende moeilijkheden de vereeniging zich in gestadigen vooruitgang mocht verheugen en door spreker werd de wensch uitgespro ken, dat dit ook na zijn vertrek zoo zou mo gen doorgaan. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan weinig gebruik gemaakt werd, sloot de voor zitter omstreeks half tien de vergadering. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur der afd. Baarn en Omstreken der Nederl. Ver. tot Be scherming van Dieren. Naar aanleiding van een klacht over de huisvesting van een hond, wat veel te wen- schen overliet, heeft de inspecteur den eige naar bewogen het hok te doen afbreken en door een gerieflijker verblijf laten vervan gen. Bij een andere eigenaar van een hond geschiedde iets dergelijks. Tevens was er een klacht ingekomen, dat iemand was vertrokken naar Leeuwarden, terwijl hij zijn hond onverzorgd had achter gelaten. De zaak werd grondig onderzocht en besproken met den commissaris van po litie en is het gelukt een goed tehuis voor het dier te vinden. De paarden der woonwagens vroegen bi zonder toezicht door het vele komen en gaan der laatste dagen. De tuigdeelen waren in zeer slechten toestand en werden eerst h.er- steld alvorens zij verder mochten gaan. Ook werden er vele losse oogkleppen aangetrof fen, die óf verwijderd óf hersteld werden. Verder werd een hond, die schurftig was, en een paard voor een woonwagen, dat kreu pel was, uitgespannen. Ook werden twee katten en een hond op verzoek afgemaakt. Wegens plaatsgebrek kunnen wij boven* staande eerst heden opnemen. f SCHAAKNIEUWS De Soester Schaak- en Damclub kreeg Dinsdag bezoek van de Baarnsche Schaak club. De vorige wedstrijd te Baarn werd door Soest gewonnen met 56. Nu kwam Baarn met haar sterkste tiental om revance te ha len, doch het gelukte haar niet; ook ditmaal won Soest, nu met 64. Een mooie pres tatie. SoestBaarn A. H. van ZwijndrechtG. L. Engel 1-0. J. de RuiterP. Steenhoff 1 /2-1 /2. C. van BoxtelS. de Groot 1-0. J. Timmer Jr.—Verbon 0-1. J. Timmer Sr.Goedhart 1-0. D. F. Voigt—Pluim 1/2-1/2. K. de Boer Sr.Den Boer 0-1. J. Roorda—Bakker 1-0. H. J. van HengstumWestra 0-1. P. KnolMeijnen 1-0. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 27 werkeloo- zen, verdeeld als volgt: 4 Metselaars, 1 Opperman, 3 Grondarbei- ders, 9 Losse arbeiders^ 3 Landarbeiders, 4 Timmerlieden, 1 Kantoorbediende, 1 Slager, 1 Fraiser en 1 Betonwerker. DE WORM IN 'T GRASLAND Verlangend wordt er wederom uitgézien naar 't gras. Elk jaar weer aan, als 't voor jaar komt, zien we de weiden groen ivor- den, de een wat vroeger, de ander l\t.er. Hoe eerder gras, hoe liever ons dit is. V^ant wel mist 't vee 's winters 't groen, 't Geeft direct weer een mooi aanzien, als 't groen, hooi en meel vervangen gaat. De meikgift wordt hooger, de arbeid op de boerderij aanzienlijk minder. Mensch en vee verlangt naar de groene weiden. De laatste jaren zien we verschillende weiden ons verlangen niet bevredigen. Groen worden doen ze wel, maar 't zet niet door, op sommige plaatsen verdort het gras, de goede grassen verdwijnen, kale plekjes ver- toonen zich aan ons oog, terwijl biezen en zure grassen welig groeien en ons land ver slechteren. Tien tegen één is de emelt, de grauwe worm" de oorzaak van die groote schade. Is 't eenmaal zoover, dat ons weiland er slecht gaat uitzien, dan zijn we te laat. Nu is 't tijd de „grauwe worm" te ver nietigen. Nu is de schade nog maar gering. En ons weiland moet goed zijn. Ons hooi land moet veel opbrengen, want wie koopen moet, zal dit jaar duur uitkomen. Er zijn door verschillende overstroomingen in ons land zooveel bunders grond voor één of meer jaren ongeschikt geworden, dat de opbrengst van die landen gering zal zijn. Daarom zorgt ieder uit 't land te halen, wat er uit te halen is. In de eerste plaats door een goede bemesting, maar tweedens door een doelma tige bestrijding .van de emelten. Als we in 't gras goed kunnen zien, dat ze met hun nachtelijke maaltijden begonnen zijn, nog maals: dan zijn we te Iaat. Vóór ons land verwoest is, moeten we de vijand verslaan. Wie weten wil of er in zijn grasland „grauwe wormen" in groot aantal aanwe zig zijn, neme de proef. Steek met een stokje eenige gaatjes vlak bij elkaar in de zode, giet er een scheut benzine over en wacht. U zult er versteld van staan, hoeveel er soms uit een enkele zode te voorschijn komen. Tien tot twintig emelten kruipen van benauwdheid omhoog. Na de proef volgt natuurlijk de bestrijding. Als de nacht wat mild is, zijn alle wormen present om onze beste grassen te vernietigen. We strooien op ons grasland een mengsel van 25 K.G. ze melen en 1 K.G. Parijsch groen per bunder. Meer is niet noodig. De emelten zoeken de geurige zemelen op en vreten zich dood. Duizenden doode wormen vinden we boven den grond, terwijl slechts enkelen den doo- dendans ontspringen. Nu kan op alle gras land dit middel aangewend worden. Als 't vee er loopt niet meer, want Parijsch groen is een zwaar maaggift. We mengen zemelen en Parijsch groen droog dooreen, bespren kelen daarna de massa, om 't vergift beter te doen kleven. 't Uitstrooien geschiedt tusschen duim en wijsvinger, want 't valt niet mee om 25 K.G. op een bunder te verspreiden. Na één of meer flinke regenbuien heeft de werking van 't vergift opgehouden. Op de meeste landen is één bestrooiing voldoende, maar mocht 't noodig zijn, dan kan de bewerking gerust herhaald worden. Van 't weer hangt veel af. Droog mild weer verhoogt de werking. Ik hoop met deze regelen eenige nuttige wenken gegeven te hebben. Wie ze toepast, zal er geen spijt van hebben. Ik wensch allen veel succes. G. J. LIESHOUT. Wegens plaatsgebrek in onze vorige num mers, kunnen wij bovenstaand artikel eerst heden opnemen. DE CADET VAN SOESTD1JK (1575) door T. PLUIM Van een onzer Baarnsche ingezetenen, (Mevrouw Vink, Sophialaan), kreeg ik een gedicht ter inzage, betrekking hebbende op een aardig voorval, dat een cadet als schild wacht op ;t Paleis Soestdijk in 1775 over kwam. De eigenaarster had dit dichtstuk on der familie-papieren gevonden en stelde het mij gaarne ter beschikking. Ik geloof den lezers van dit blad geen ondienst te doen, als ik het vers hier laat volgen. Vooraf een 'korte toelichting tot beter be- grip. Prins Willem V, onze stadhouder, ver toefde met zijn gezin in den zomer van het jaar 1775 weer voor eenigen tijd op het Pa leis Soestdijk, bij welke gelegenheid steeds een schildwacht bij het bordes op wacht stond. Onze dichter, C. G. Withaus, nu, be leefde als schildwacht het bedoelde voor val, dat hij nimmer vergeten zou. Vijftig jaar later, dus in 1825, moest hij 't nog op zijn wijze bezingen. Er is sprake van een freule (gouvernante), die een jong Prinsesje de voordeur van 't Paleis uitlaat; maar 't dar tele kind ontsnapt haar, rent de trapepn af en zou gevaarlijk zijn gevallen, als onze cadet haar niet gegrepen had. En nu heeft deze hulp voor den jongen soldaat een onverwacht gevolg. Nooit heeft hij het feit dan ook kunnen vergeten en tel kens, wanneer hij Soestdijk als „Oranje's lustwarand" hoort roemen, denkt hij er weer aan terug. Hij had feitelijk geen militair willen worden (dienstplicht was er nog niet) maar zijn vader stond er op en zoo had hij als gehoorzaam zoon in zich zelf den eed gezworen een trouw en dapper krijgsman te zijn. Twee jaar had hij zoo reeds gediend, kalm en stil, want geen oorlogsgevaar had zijn leven bedreigd. Maar toen deed hij iets, dat hem plotseling in 't cachot bracht. Hoor nu het gedicht zelf. Gij noemt „Oranjes lustwarand", Soestdijk, door 't dankbaar vaderland Den held van Quatre-Bras geschonken? De plek, waar niet uit zucht tot pronken Maar hem ter eer, de Staat een Naald Geplaatst heeft, die zijn roem herhaalt? Als ik dat Lustverblijf hoor noemen, Laat zich 't genoegen niet verbloemen, Dat mij een zoete erinring geeft, Die vijftig jaar reeds overleeft 't Gebeurde niet, dat 'k al mijn dagen Het eervol krijgsmanskleed zou dragen; Maar 's vaders wil is 't kind een wet: 'k Begon mijn loopbaan als cadet. Nog jong, maar kloek en grof van spieren, Kwam 'k bij Leusdens grenadieren ln de eerste companie en deed, Niet weinig fier op die vereering En taamüjk trotsch op mijn monteering, Om braaf te zijn in stilte een eed. 'k Diende, onbeproefd door krijgsgevaren, Dus: zonder vrees, doch ook den naam Mijns vaders waardig: zonder blaam, In deugd en eer een tweetal jaren, Totdat een voorval onverwacht Mij in 't cachot (nu: kerker) bracht. 't Was te Soestdijk. Het Prinslijk Hof Sleet, als voorheen, met welbehagen Op 't lustverblijf de zomerdagen,, Eens stond ik daar, in hitte en stof, Op schildwacht. Nu filosofeerend, Hoorde ik gelach in 't voorportaal, En zag een freule, ver van schraal, De deur met statigheid ontsluiten; Maar tevens, haar te vlug, Prinses Louise springen op 't bordes; En 't dartel kind, eer zij 't kon stuiten, De trap afrennen, doch meteen Ook wanklen en van steen op steen Toen vallen. Biddend om erbarmen Stond de arme freule en stak haar armen Ten hemel. Ik wierp mijn geweer Van schrik en angst in 't grasperk neer, En vloog om 't lieve kind te vangen; Hief 't op en droogde 't oog en wangen, En gaf 't wat kon ik beter doen? Een zoen en troostend nog een zoen. Toen kwam de freule. 'k Ving weer aan Met langzaam op en neer marcheeren En pruilen en filosiféren; Maar 'k had, dus dacht mij, wèl gedaan. Zoo scheen een andre niet te denken; Het was de Prins, die van omhoog 't Gebeurde zag met eigen oog En strafloos niet de tucht liet krenken. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG. GROTHESTR.63,SOESTDIJK Wat keek ik vreemd, toen 'k, afgelost, Mij, om 't verlaten van mijn post, Moest in gestreng arrest begeven. Een kille doodschrik deed mij beven Het leven telde ik niet, maar de eer, In schande zonk mijn toekomst neer. Zoo dacht ik, bij betrokken luchten, Maar scheen de zon, dan kwam 't verraad, Gepleegd om zulk een goede daad, Te min mij voor om veel te duchten. De krijgsraad, dacht ik, is geen knecht; Die vierschaar is niet om te koopen, Zij wijst den harden Prins terecht. Den Prins, ik zou 't mij later schamen Gaf 'k in mijn hart de barre namen Van beul, van snoodaard, van tiran, Intusschen, 'k bleef gevangen man. Zijn Hoogheid gaf mij zeven dagen, 't Geweten scheen hem niet te knagen. In 't eind werd ik gedaagd. Doch waar? Aan 't Hof, voor d' aartsgeweldenaar. Hij lachte, toen 'k verscheen. Mijn lot Werd, blijkbaar dus, door hem bespotl De Prins vroeg niets, maar zeide stug, Dat elke krijgsman, die zoo vlug 't Geweer versmeet, zijn post begaf, Verdiende een ongemeene straf, En dat mijn straf stond in 't papier, Door hem gereikt aan d' officier Van 't regiment (die naast hem stond) Dat 'k haar zou hooren uit den mond Mijns kolonels; kreeg ik voortaan Eens weer Prinsessen bij te staan, Dan ried hij me aan, me't medicijn Van kussen niet zoo vlug te zijn. Dit zeggend ging Zijn Hoogheid heen. Ik was onthutst, ik stond als steen. Mijn straf. Wat zou die straf dan wezen? Al liep mijn leven geen gevaar, 'k Had alles voor den Prins te vreezen: De Prins was onmensch, was barbaar. Zoo volgde ik, eerder traag dan snel, Mijn leidsman naar mijn kolonel, Den wakkren Pain. Hij las 't geschreven, Mijn vonnis. Maar 'k bezwijmde schier, Toen hij verheugd, het stuk geheven, Mij toeriep: „Jonge vriend, kom hier, 't Is uw patent als officier. Ik officier? Het was zoo, ja, 'k Werd vaandrig. Kan men beter toonen, Hoe 't past te straffen en te Ioonen? Hoe 't recht verwant is met gena? Nog meer: ik heb mijn zilvren degen Van 's Prinsen Gemalin gekregen. Geen wonder, dat ik, opgetogen Naar huis vloog met mijn dubblen schat Nóg staat mijn moeder mij voor de oogen. Zooals zij voor mij dankte en bad. En daarom laat zich 't niet verbloemen. Wat zoets mij deze erinring geeft, Die altijd nieuw en frisch herleeft, Als ik 't Paleis Soestdijk hoor roemen. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. MORGEN (Zondag) AANWEZIG MORGEN (Zondag) AANWEZIG Sophialaan 13,. SOESTDIJK (bij de Emmalaan) SPREEKUREN: 9-11 voorin, en 13 uur nam. Hierbij deel ik mede, dat de vordering, die de heer G. VAN DEN BRINK op mij meende te hebben, door den "kantonrechter is afgewezen met veroordeeling van Van den Brink in de kosten. L. M. VERZAAL, Chef Baarnsche Bakkerij, alhier. een half landhuisje, gelegen dicht bij het station Soest, bev. 5 kamers, keuken, kelder, vlie ring, boven en ben. electr. licht, waterleiding, aangel. voor- en achtertuin. Kooppr. f3600. Huur prijs f27.per maand. Te be- vr. Kerkpad 20 N.Z., te Soest. te koop gevraagd. Br. fr. met opgave van fabj"., naam, capaci teit, afmeting eiï prijs, onder no. 205 bureau van dit blad. voor degelijk klein gezin, ged. huis, bev. 3 kamers, keukentje, schuur en ged. tuin, a f 15.per maand. Adres te vernemen bu reau van dit blad. Gevraagd tegen 1 Mei voor dag en nacht. Adres: Veen huizerstraat 2 D. van witte leghorn, over-jarige toom, 10 cent per stuk. Park laan 20. gevraagd, voor naai-, stop- en verstelwerk. Br. fr. onder no. 207 bureau van dit blad. Mevr. DAMMERS, v. Weede- straat 27, vraagt tegen 1 Mei een als tweede Meisje. gevraagd, met 1 Mei, niet be neden de 16 jaar, v.g.g.v., van 's morgens 8 uur tot 's middags 4 uur. Zich aan te melden Julia- naplein 3. te verkoop en. Adres: No. 20. Parklaan driewieler rijwiel, zoo goed als nieuw, merk „Humber", nikkelen uitvoering. Te bevr. Soester Eng- weg 46, Soest. uitverkoop van: Broedmachines, Kunstmoeders, Regulateurs, Ther mometers, Verwarmers, enz. Te vens een driewielige auto. Spoor straat 26, Soestdijk. voor H.H. stucadoors en parti culieren. Firma H. KLEIJN Zn. Aannemersbedrijf, Mariastraat 4, Soestdijk. biedt zich aan tot het maken van Costuums, Mantels, Japonnen, enz. Prijzen billijk. Levering van stoffen. Heuvelweg 16. 20 cent per uur, per dag fl. Te bevr. R. BEEK, Nieuweweg 60, Soest. Billijk tarief. Adres: C. VER SCHOOR, Nieuwstr. 57, Café Billard. wegens vertrek, een studie-pia no (zwart),' tegen elk aannemelijk bod. Soester Engweg 52, Soest. gevraagd. Melkinrichting B. J. Buxtorff, Waldeck Pyrmontlaan 4a, Soestdijk. gevraagd, P.G., in burger gezin van 2 personen. Br. franco onder no. 200 bur. van dit blad. door vertrek, van part. aangeb., een als nieuw zijnde salon-gra- mophoon (Vox), in massief eiken, 122x55 c.M., met 24 schit terende nummers. Gekocht voor f225.uiterst voor f105.Br. fr. onder letters E. B. aan v. d. VEN's Boekhandel. gebruikt Kasregister, merk „Na tional" en een priëel of tuin- tent. Br. franco onder no. 201 bureau van dit blad. Onderwijzeres heeft nog enkele uren beschikbaar. Billijke condi ties. Br. fr. onder letters D. T. aan v. d. VEN's Boekhandel. D- Hyg. Stoomwasch- en Strijkinrichting Fa. W. C. v. d. VEEN, Baarn, vraagt Wit Wyandotte, 12 ct. per stuk, Wit Leghorn 10 en 15 ct. p. stuk, franco thuis. E. v. OEST, Oude Grachtje 17 en Krommeweg 18, Soest. Solfège, Uitspraak (Nederlandsch en vreemde Talen). Cursus voor Dames en Heeren f 20 per jaar. Leden van Zangkoren f 15,- p. j. Clubjes f30.— p. j., resp. f25p. j, R. A. GOEDHUIJS Ged. leerares Mijt. b, d. Toonk, Gedipl. leerares in spreken EMMALAAN 1 - SOESTDIJK uit voorraad leverbaar, in ver schillende lengten, tegen gros siersprijzen, a contant. KERKSTRAAT 14 SOEST SOEST 1926. Notaris F. P. E. van Ditzhuy- zen te Baarn, zal op Dinsdag 20 April 1926, voorin. 11 uur, in hotel „Eemland" te Soest, krach tens artikel 1223 B. W. PUBLIEK VERKOOPEN: Beukenlaan 21 en 21a, hoek Heete Akkerweg, groot 10.85 aren. Bezichtiging Dinsdag en Don derdag, van 24 uur. VRIJWILLIG VERKOOPEN voor den Heer J. A. Wiersma te Soeét Klein EngendaaKveg, kad. Sectie G., nr. 1451, groot 11.30 aren. De perceelen zijn te aanvaar den bij de betaling der kooppen ningen 1 Juli 1926. Meerdere inlichtingen ten kan tore van genoemden notaris. Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen Ontwerpt plannen, maakt begroo tingen, geeft adviezen, op eik bouwkundig gebied. Vraagt inlichtingen. Torenstraat 9 - Soest

Soester Courant | 1926 | | pagina 2