uioninshureau r. MAit H.A.HAK - BAARN Probeert U eens een doos! D, F. VOIGT Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedes fraai 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Steenhofstraat5 TelefoonS45 Bouwcrediet^ beschikbaar. ALLE BOUWMATERIALEN MIJNHARDT's oieiier uoor Arüsiiehe Portret Fotograiie B. HUISINGH Q«rhofecbni5cb enWerktaigkundicj ^Bureau Sm 5e Jaargang No. 16 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 23 April 1926 soEsm NEüm® Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels fl.00. Elke regel meer f 0.20 Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen den Russischen transitohandel krijgen. Voor eenigen tijd werd een dergelijk ver drag (over neutraliteits- en handelszaken) ge sloten tusschen Tsjecho-Slowakije en Rus land, tusschen Italië en Joego-Slavië. In de laatste dagen evenwel hoort men weer van een verdrag tusschen Duitschland en Rusland. Van Duitsche zijde heeft men reeds verkla ringen daaromtrent afgelegd. 't Zou dan dienen, om Rusland gerust te stellen, dat de intrede van Duitschland in den Volkenbond niet een daad tegen Rus- Aan de Willemsbrug te Rotterdam is men sinds eenige weken bezig de landhoofden te verbreeden. Links de spoorbrug, rechts de Willemsbrug. KRONIEK VAN DE WEEK Profetie. Ze droomen re vanche. D'r wordt weer ge smoesd. Het oude spelletje. Ze knijpen de kat in 't don ker. Krijg ik nu haast een zetel? Beter tien vogels in de lucht, dan Neen, wacht, Euroop, geen heil van waapnen of verbonden. Uw moederschoot heeft nog den vuurberg niet verslonden, wiens ingewand van 't zaad des opstands woelt en blaakt; en schoon het ook niet; steeds de lavavloeden braakt, zijn gisting toch, verraad in trilling, rook en steenen die 't oprispt. Zij de krijg der volkeren ver dwenen; de kiem werd niet gesmoord, maar kruipt en woelt in 't rond en dreigt als tijd geest meer, dan ze ooit als krijg bestond. Zoo zong Da Costa reeds in 1840 en 't is een telkens weerkeerende profetie. Want zoodra de eene oorlog gedaan is en nauwe lijks den vrede is geteekend, gaan de volke ren zich weer voorbereiden voor een ande ren krijg, om de smaad uit te wisschen, door de nederlaag geleden in den laatsten oorlog. 't Is een voortdurende kringloop van de feiten. Niets nieuws onder de zon, zei Sa lomo en hij kon het reeds zeggen, maar wij, die uit de historie der volkeren en landen weten, dat de prediker uit de oudheid in het gelijk gesteld is en zeiven dagelijks de bevestiging van die uitspraak aanschouwen, we zien weer donkere wolken over Europa samentrekken, die straks misschien weer een geweldige uitbarsting zullen geven. Van alle kanten hoort men weer berichten over het aangaan van afspraken tusschen verschillende volkeren. Hier heet het een afspraak, daar een verdrag, weer elders een combinatie. En nu luiden die verdragen volgens de be richten wel vredelievend, maar wij, die ach ter de grooten staan, weten wel, hoe hoog we die vredelievende verdragen hebben aan te slaan. SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 Schoolstr. 39 TEL. 213 Hadden we nu geen Volkenbond, dan was 't nu tijd, daarvoor te werken. Echter we hebben zoo'n bond en in z'n statuten staat, dat het maken van afspraken en verdragen door de volkeren onderling niet gewenscht is en dat er geen beter instituut is, om de- volkeren nader tot elkaar te brengen, dan juist de Volkenbond. Dat weten de volkeren dus en toch doen ze, alsof er geen bond bestond en herhale het oude spelletje van verdragen en afsrpa- ken. Daar is vooreerst Rusland, een land, dat zou wenschen, dat de geheele wereld zich ontwapende, maar zij zelve blijft de bewa pening maar aldoor voortzetten. Dat land wil niets met den Volkenbond te doen heb ben en doet nu net alsof dien Bond Rusland buiten alle samenwerking wil houden en stookt nu danig tusschen de verschillende regeeringen. Maar tevens werkt het er op, om met verschillende landen afzonderlijke ver dragen te sluiten. Zoo heeft het reeds een verdrag gesloten met Litauen, 't welk heet; garantie- en neu- traliteits-verdrag. Dit verdrag bevat bepalingen omtrent we- derkeerige neutraliteit en een verbod omtrent deelname aan een andere coalitie, zooals lid worden van den bond van Oostzee-staten. Verder zijn nog van belang de clausules op handels- en transito-gebied, waarbij Litauen en de haven van Memel, het monopolie van Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten land is en voorts verklaarde het: dat het verdrag met Rusland geheel in de lijn van het pact van Locarno ligt. Vermoedelijk echter liggen er nog andere redenen aan deze onderhandelingen ten grondslag. Van den kant van Rusland, om het werk van Geneve en Locarno ongedaan te maken. Van den kant van Duitschland is het dit maal een soort wraakneming ten opzichte van de groote mogendheden wegens het niet toekennen van een zetel aan Duitschland in den Volkenbondsraad. Daardoor is Duitsch land ook niet toegetreden als lid en dus staat het geheel vrij en zoekt het dus nu langs anderen weg z'n positie te versterken. Een en ander zal niet zonder invloed zijn, als straks de commissie uit den volkenbonds raad tezamen komt om een oplossing be treffende de permanente zetels te vinden In verband met een en ander en met het ontwapeningsvraagstuk, is heel mooi, de laat ste plaat van Brakensiek in de Amster dammer. Op deze plaat staat Uncle Sam, de personificatie van de Ver. Staten van Ame rika. De lucht is zwart van de vliegtuigen en er onder staat: „Beter tweehonderd vo gels in de lucht, dan één in de hand". Gz. Oude Utrechtscheweg 10, Baarn, Tel. 295 Opname bij dag en bij avond in atelier en eigen omgeving Specialiteit in het maken van onveranderlijke vergroo tingen naar oude verbleekte portretten KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur (Kerk), Ds. D. P. Brans. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. A. F. P. Pop, van Vaassen. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. P. J. de Jong, van Amsterdam. Nam. 6.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. E. v. Meer, van Wageningen. Voorm. 10 uur (Chr. School Hees), Ds. A. F. P. Pop, van Vaassen. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Viering H. Avondmaal. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Viering H. Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Docent De Bruin, van Apeldoorn. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Spijkersloot. Nam. 6 uur Bijbellezing in de Chr. School te Soesterberg door den Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN" Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur, Jongerenkerk, Ds. L. R. van den Broek, uit Berkenwoude. (Ook voor ouderen toegankelijk). Ned. Lulherseh Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur Gebouw Emstraat 10, Ds. J. C. V. van Bemmel, van Hoorn. Extra collecte voor den Centraal Bond voor Inwendige Zending en Christelijk philantro- pische inrichtingen. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorin. 10 uur heiligingsmeeting, geleid door stafkapiteine Jager. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur Ds. Gun ning. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk IPI?"* Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN BINNENLAND Met frissche krachten. Wel gewichtiger werk. Forensen- Belasting. Leniging van den nood in den Z.-O. hoek van Drente. De Tweede Kamer heeft Dinsdag haar ar beid opnieuw begonnen. De Indische be grooting moest nog onder het mes. En hoe wel de feitelijke behandeling dezer begroo ting bij den Indischen Volksraad ligt, moet zij toch ook door de Staten Generaal wor den goedgekeurd. Gelijk met de behandeling der begrooting kreeg de communist Lou de Visser gele genheid zijn interpellatie te houden over de tegenwerking door de regeering van de com munistische agitatie en propaganda. Het spreekt vanzelf, dat deze binnenland- 'sche agitator ontkende, dat de relletjes en andere ongeregeldheden in Indië gevolg wa ren van de communistische agitatie. Veeleer moet daarvan de oorzaak gezocht worden in de maatregelen der regeering, die de massa onderdrukt en het kapitalisme toelaat de ar beidersbevolking uit te buiten. Ruim twee uren was dezen spr. aan het woord om de Regeering aan te klagen, de geachte afgevaardigde van de roode inter nationale schaamde zich zoo Nederlander te zijn, dat hem het voornemen wordt toege schreven, zich in Moskou te laten naturali- seeren. De minister Dr. Koningsberger diende slechts kort van repliek. Kort en krachtig. Z.E.A. vergeleek het communisme in In dië met moeraskoorts en de propagandisten met de malariamuggen, die de ziekte ver spreiden. De regeering in Indië zal alles doen om de communistische infectie tegen te gaan en buiten N.-lndië te drijven. Zij kan daarbij op de krachtige medewerking van den minis ter rekenen. Spr. hoopt, dat zijn duidelijke taal ook aan de overzijde van den Oceaan zal wor den verstaan. Aan duidelijkheid liet het al thans niets te wenschen over. De Indische specialiteit van de S.D.A.P., de heer Cramer, hoewel hij het niet eens was met den communist, hij was blijkbaar een beetje gepikeerd, dat deze de interpellatie voor zijn neus had weggekaapt, drong er eveneens bij den minister op aan gematigd op te treden. Het communisme in Indië was eigenlijk geen communisme. Het is een zuiver natio nalistische beweging. De regeering moest daar zeer welwillend tegenover staan. Ook 1 al noemt men z'ich in Indië communist, dan is dat nog geheel anders, als in Europa. Het zal wel zoo zijn, alleen de resultaten zijn gelijk. Opwinding en onrust met al de gevaarlijke gevolgen van dien bij een Oos- tersche bevolking. Wij houden het voorloopig liever met den minister, die in tien minuten op de lange redevoeringen van de heeren het eenige juis te antwoord gaf. in ons vorig O'.^rzicht wezen wij er reeds op, dat in vele -gemeenten het het met de financiën niet beft gesteld is. De laatste raadsvergadering van de tweede stad van ons land, Rotterdam, legde hier van wel getuigenis af en vernemen wij uit Utre 'ht, dat ook daar de belasting beduidend zal worden verhoogd. D Rotterdamsche raad heeft zich weer eens onledig gehouden met een salaris-debat, hetwelk aan den Soc. dein. wethouder Heij- koop^ de verzuchting ontlokte, dat er wel gewichtiger werk te doen was, dan elk jaar over een cent meer of minder te debatteeren. Het voorstel van den wethouder van fi nanciën was 81/2 pCt. aftrek toe te pas sen. De heer Schouten verdedigde zijn voor stel voortreffelijk. Het kon echter geen meerderheid krijgen. Een -voorstel van de minderheid van B. en W. om den toestand te laten zooals hij was, werd aangenomen. De moeilijkheden verschuiven tot de kas nog grooter gaten heeft en ten spijt van den heer Heijkoop het volgend jaar weer een salaris-debat. Dóór het bestuur van het R.-K. Werklie denverbond is d.d. 19 dezer aan den Minister van Financiën een adres verzonden, waarin den ^Minister verzocht wordt te willen be vorderen a.. dat een werkforens totaal niet meer be lasting zal betalen, dan een inwoner in de zelfde omstandigheden betaalt in de zwaarst belaste gemeente, waarin hij woont of werkt; b. dat in de wet een minimum-grens wor de vastgesteld van bijv. f2500.—, waar be nede ii geen forensen-belasting mag worden geheven; c. dat eventueel rekening worde gehou den -Tiet de opmerkingen, welke wij omtrent de Aft. 244a en 244b van het aanhangige wèfsuntwérp hebben gemaakt. Als vrucht van het bezoek der A.-R. Ka merleden Prof. Dr. H. Visscher en C. Smeenk, verleden jaar aan de veenstreken gebracht, is een vereeniging „Groen van Prinsterer-stich- ting" opgericht met zetel te Klazienaveen (gem. Emmen). De bedoeling van deze ver eeniging is aan flinke arbeiders, die met lust en ijver zich willen werpen op land- en tuin bouw, de gelegenheid te geven door den tijd eigenaar te worden van een stuk grond op gelijksoortige wijze als in de Landarbei- derswet is aangewezen. Op deze wijze wenscht de vereeniging de arbeiders uit den nood te helpen met ver mijding van de demoraliseerende steunactie, zooals ze heden ten dage gegeven wordt. De Regeering heeft aan de vereeniging finan- cieelen steun toegezegd. Het bestuur bestaat uit de volgende hee ren: Prof. Dr. H. Visscher, lid der Tweede Kamer, voorzitter; O. Norbruis, Burgemees ter van Schoonebeek, vice-voorzitter; Ds. J. A. Verhoog, Geref. predikant te Klaziena veen, secretaris; J. Gorter Kzn., Wethouder der Gemeente Emmen te Nieuw-Amsterdam, penningmeester; J. de Bruijn, hoofd Christ. U. L. O.-school te Klazienaveen, assessor; E. ten Napel, lid van den Gemeenteraad van Emmen te Klazienaveen; J. Wanders, lid van den Gemeenteraad van Emmen te Nieuw- Amsterdam. Tot verzekering van den goeden gang van zaken zal aan de onderstaande lichamen ge vraagd worden ieder een persoon aan te wijzen, die te zamen vormen een raad van toezicht: Dr. Abraham Kuijper-stichting, Pro vinciale bond van A.-R. Kiesvereenigingen in Drente, Patrimonium, Christelijke Landarbei- dersbond. Vooraanstaande mannen in onze partij zul len de vereeniging ten zeerste steunen. IETS OVER KUNST EN KUNSTWAAR- DEERING Kunst is niet een uitvinding van menschen, maar is een door God ingeschapen functie van den menschelijken geest. 't Is een gave, die de een wel en de an der niet heeft. Een talent, dat iemand, die het ontving kan ontwikkelen en een ander, die het niet ontving, nooit kan aanleeren. Wetenschap kan men verkrijgen door stu die, maar kunst heeft men, of men heeft haar niet. Een examen doen, moge voor velen een toer zijn, maar een kunst is het niet. Kunst is iets bijzonders, iets, dat een ander niet kan en ook niet kan leeren. Nu wil dat niet zeggen, dat een kunstenaar zich niet be hoeft te ontwikkelen, dat hij geen oefening noodig heeft; juist het tegendeel. Hij zal zich met heel zijn persoon moeten toeleggen, om zijn kunst goed tot ontplooiing te brengen Maar als men dien aanleg niet heeft, of men heeft het talent niet gekregen, dan helpt alle oefening niets. Een kunsttalent wordt daarom ook altijd „ontdekt", 't zij door den begaafde zelf, of door een ander, maar nooit wordt een talent aangeleerd. 't Een of ander kunstgebied is ook geen uitvinding van menschen, maar de kunst be staat evenals de landbouw, de handel en de nijverheid, bij de gratie Gods. Daarom noemt de apostel ook God de Heere, de Oppersten Kunstenaar en Bouwmeester. Nu staat naast het geven van kunst, het kunstgenieten en -waardeeren. Ook dit is een gave, die wel aan sommigen, maar ook weer niet aan allen is geschonken. Er zijn menschen, die een kunstenaar kun nen volgen en van hem genieten, al blijft het hun levenlang uitgesloten, dat ze zelf een kunstwerk scheppen zouden; daarvoor mis sen ze het specifieke van den kunstenaar, de inspiratie. Als een groot aantal menschen voor een mooi schilderstuk staan, zullen er maar wei nigen, het eigenlijke „schoon" aanschouwen; men vindt het „mooi", maar hef verhevene, net heerlijke, dat tot de ziel spreekt, ziet men niet. Wel ziet men kleuren en 'taferee- len, maar het leven en het genie van den kunstenaar kan men niet aanschouwen, een voudig omdat hun ziel en de vermogens hunner ziel daarop niet aangelegd zijn. Men ontmoet soms hoog-ontwikkelde men schen met een predicaat van de academie, Dr., Mr. of Ir. voor hun naam, wien allen kunstzin ontbreekt, terwijl anderzijds soms de allereenvoudigsten, zeg, door een heer lijke muziek, als betooverd worden. Elke po ging, om kunstzin gemeen goed te maken, moet dan ook op teleurstelling uitloopen. Men kan wel een menigte menschen zoo ver krijgen, dat ze doèn alsof ze de kunst op hoogen prijs stellen en daarvan intens genieten; vertel ze dan maar, dat het voor naam staat, dat het een blijk van hoogere be schaving is, maar het eigenlijke kunstgenot smaken ze nooit. Een andere zaak is, en deze verdient wel aanbeveling, om het kunstgenot onder In het leven komt men dan wel menschen tegen, die alleen maar oog voor 't schoon van den gevel hebben en de rest als bijzaak beschouwen, maar zulken plaatsen zich zeiven buiten het practische leven en als er per on geluk zulke menschen in een zoogenaamde schoonheidscommissie zitten, zijn de men schen van de praktijk de dupe. Want hoe hoogelijk ook de gevel of de stijl geroemd moge worden, als het gebouw in de prak tijk niet voldoet, is het een mislukking en een misproduct. In dit verband mag er wel eens op gewezen worden, dat in de gouden eeuw, de 16e en 17e eeuw, toen op alle ge bied kunstwerken geschapen werden, schoon heidscommissies contrabande waren. En zeg nu niet, dat men toen in die dagen de kunste naars hoogelijk waardeerde, want het faillis sement van Rembrandt en de armoede van Joost van den Vondel, zeggen u wel wat anders. Neen, schoonheidscommissies zijn een pro duct van onzen tijd, welke haar kracht zoekt in het „massregeln" van alles en nog wat. Ook in dien tijd waren alle gevels geen kunstwerken. Wat waarde heeft uit een oog punt van schoonheid, treedt altoos naar vo ren en verkrijgt de plaats welke het toe komt en wat zonder waarde is, ook al hebben 6 schoonheidscommissies ons verzekerd, dat het verheven is, blijft een prul. Niemand onzer zal meenen, dat er op het oorlogsveld muziek voor de militairen ge maakt wordt, om van de kunst te genieten, neen, dit heeft een practisch doel en dient zich dan oo"k als zoodanig aan. Het is dan ook bezijden de waarheid, als men bij de kunst van het begrip „schoon heid" alfeen uitgaat; men moet Uitgaan van het begrip „kunnen". Onze taal spreekt daarom van „kunst", zoowel bij het practische als bij het ideale doen des menschen en onz etaal heeft hier in gelijk. Dr. A. Kuijper zegt hiervan: „In den Heere onzen God is niet de Almacht een gevolg en uitvloeisel van de Heerlijkheid, maar om gekeerd, de Heerlijkheid van de Almachtig heid. Zal hier nu onze gelijkenis met het Beeld Gods spreken, dan is ook bij ons niet het kunnen uitvloeisel van onzen smaak, maar komt' omgekeerd onze smaak en schoonheids zin uit in de openbaring van onze macht, d.i. „kunnen". Bij Bezaleël en Aholiab is geen sprake van ideale kunst, maar van handwerk, maar wel zoo, om vernuftigen arbeid te bedenken. Uit drukkelijk zegt God de Heere zelf, dat deze beide mannen, deze gave van de kunst van Hem ontvangen hebben. Zoo is er ook opvoedingskunst en kook kunst pn honderd andere kunsten meer, doch Er bestaan plannen bij het rijk om de bekende R.K. Kerk te Halfweg, welke wij hierbij afbeelden, aan te koopen voor afbraak, ten behoeve van de verbreeding van den weg Amsterdam—Haarlem. Over drie jaar zal echter eerst oplevering kunnen worden geëischt. ieders bereik te brengen. Want 't is belache lijk te veronderstellen, dat alleen de intellec tueel hoogstaanden geschikt zouden zijn om kunst te genieten. Bij de toovering der klan ken is dit in nog veel sterker mate het ge val, dan bij het genieten van kleuren. Nu wordt wel eens gedacht en ook wel een beweerd, dat eigenlijk alleen de hoogere kunsten, zooals dichtkunst, toonkunst, beeld houwkunst en schilderkunst, maar onder het begrip kunst vallen. Dit is echter absoluut onwaar, want de kunst kan ook een minder ideaal doel vertoonen. Met de bouwkunst is dat al dadelijk te demonstreeren. Als er een kerk of een ge- eentehuis, een bankgebouw of een kasteel gebouwd wordt, dient zoo'n kunstwerk niet alleen om een mooie gevel te doen bewonde ren of om een grootschen stijl te doen aan schouwen, maar zulk een kerk dient, opdat er kerkdienst, eeredienst in zal gehouden wor den, zoo'n gemeentehuis, dat het gemeente bestuur het voor z'n bestuursorganen zal be zigen; dat het bankgebouw als kantoor dienst zal doen en het kasteel om door de eene of andere familie bewoond te worden. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. 't zou ons te ver voeren, die allen ook maar te memoreeren. Alleen dit nog: Nooit komt de hoogei ideale kunst het eerst, 't is altijd de practische kunst, die voorgaat. Ons kiinnen richt zich 't eerst op onze levensbehoeften, onze wo ning, onze kleeding enz. en eerst later gaat men uitsluitend het schoone zoeken. Bei den echter, zoowel practische als ideale kunst, zijn gaven Gods, maar evenals er onderscheid is tusschen oog en oor, evenzoo is er ver schil tusschen ideale en practische kunst Van het oog hoort men wel eens: „dat deze of die een paar wonderschoone oogen heeft". Maar van de ooren? Elk ding is schoon op zijn tijd.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1