sproeten *jhhvt qeneesi&n v&tftaait dzjfutcl Verzendhuis „Velas" Het Kinderparadijs ISPRUTOLI ZOMERPRIJZEN J* Th* Voskuilen GOUD en ZILVER TH. B. SUKKEL PINKSTEREN Po.ppenkliniek. tót' MIJNHARDT's N.V. L. DE RUITER Co's Brandstoffenhandel Modestoffen Manufacturen Lingerie's Verzendhuis „Velas" Armband-horloges handteekInen LIJNTEEKENEN DECORATIEF- TEEKENEN Meisjes PUROL Leeuwenstr. 26 - Tel. 2175 - Hilversum Extra aanbieding voor de Vliegende Hollanders vanaf f7.75 Grootejtrek wagens, eigen fabrikaat, met gar. f 8.95 Kruiwagens, Fietjes, Poppen en Sportwagens. Zandvormen, Emmers en Gieters. Bij aankoop van minstens f2.— een Ballon cadeau. v. d. Mandele bestrijdt, maar hare beschou wing over „het eene noodige" (modernisee ring), om van Soestdijk een stad te maken, (natuurlijk met verlies van het landelijke). Het zal dan worden een tweede- of derde rangs stadje, met bewoners, die doen „als of" met al het stadsgewoel, met inwoners die hunne bezigheden(l) altijd buitenshuis hebben, in één woord een stad; met al den aankleve van wat een groote stad voor den mensch, die zijn geluk in uitgaan vindt, biedt; maar ook met de donkere droeve zijde, die zoo menig leven ten onder doet gaan. De, laat ik zeggen, groote stadslucht Maandag 17 Mei j.1. vierde de heer J. Klootsema, directeur van het Rijksopvoedingsge sticht „De Kruisberg" te Doetichem zijn 25-jarig jubileum bij het Rijkstucht-opvoe- dingswezen. Door de Vereen, van Directeuren en directrices van Rijks- en Part. Opvoe dingsgestichten in Nederland, werd den heer Klootsema in de Algemeene Vergadering die op Maandag werd gehouden, gehuldigd. schijnt het afschuwelijke alleen hierin te vin den, dat er tweeërlei moraal in wordt ver dedigd. De man mag vrij zondigen, de vrouw niet. Indien de geachte inzender ernst wil maken met zijn afwijzen van deze beginselen, dan zouden wij hem willen raden het geheele gezelschap te mijden, waarin deze giftplanten tieren. „Haat ook den rok, die van het vleesch besmet is", zoo zegt het Woord Gods". Red. o- Geachte bewoners van Soest. Bij een open brief behoort een open ant woord. Welnu het zal aan het Bestuur dei- Stichting „Chreestarchia" niet onbekend zijn, dat elk goed beginsel, uitgevoerd en toege past in de practijk van het leven eenige cor rectie behoeft. Dat heeft Minister Heemskerk gevoeld, toen hij aan de Vrijdenkers-veree- n'ging »De Dageraad", goedkeuring harer statuten onthield, omdat deze vereeniging openlijk door de Chr. Regeering wilde laten sanctionneeren: opstandigheid tegen God. Hier werd dus van een goede gewoonte be ginselvast afgeweken. Dat werd natuurlijk ter linkerzijde afgekeurd. Niet alzoo is het echter met het goede be ginsel van de vrijheid van onderwijs. Dit be hoeft in de practijk des levens ook wel cor rectie. Doch dat hier aan het Chr. onderwijs wel eens een hinderpaaltje te veel in den weg wordt gelegd, vindt algemeen geen afkeu ring. Zoo ook met het goede beginsel: vrij heid van vereeniging en vergadering. De bo vengenoemde stichting meende voor dit recht op te moeten komen uit gemeenschaps plicht. Doch ons christelijk beginsel waar schuwt ons terstond om bij een communisten vergadering op onze hoede te zijn. Deze menschen zijn de meest brute vertegenwoor digers van het: Geen God geen meester. Welke argumenten de zaalhouders in Soest hebben gehad om de communisten te weren is me onbekend. Doch misschien heeft hier ook wel een „tot hiertoe en niet verder" mee gesproken. Dan zou het resultaat gewenscht kunnen genoemd worden. De statuten van bovengenoemde stichting zijn me ook onbe kend, doch vast staat, dat deze stichting een goede gelegenheid heeft laten voorbijgaan, om de gemeenschap in Soest van deze prin- cipieele Christendom-belagers te verlossen. De grondpilaar van de gemeenschap is en zal altijd blijven het Christendom en in de zen is van de communisten geen heil te verwachten. Twee geprononceerde groepen worden hier ontvangen terdege blijkt het beginsel dus in het geding te zijn. De heilsfeiten zul len aan de Bosstraat op Pinksteren wel niet herdacht worden en beschouwingen over hu welijk en huisgezin, zooals in he{t Soester Nieuwsblad van de vorige week, zullen wel niet worden gehoord. Het gemeentebestuur kan hier niet ingrij pen en het is niet te wenschen, dat onze rechtsche raadsmeerderheid zich in de door de stichting gewenschte richting beweegt. Over de kleeding der te verwachten jonge lui zal verschillend geoordeeld worden velen zullen deze onwelvoeglijk vinden. De onlangs overleden Donselaar, een eenvoudig Christen, die tegenover het terrein woonde, had zich geërgerd. Ten slotte kinderen zullen dit jaar geweerd worden en dat is winst. J. A. JONGSMA. MEI 1926. o— SOESTDIJK, 6-5-'26. Geachte Heer Redacteur. Vergun mij, als niet lijdend aan chronische ontevredenheid (al heb ik niet met alles vre de), eenige bedenkingen te maken, tegen de plannen, door Mevr. v. d. M. ter tafel ge bracht. Niemand zal ontkennen: dat er op velerlei gebied verandering en verbetering noodig is, maar wij moeten begrijpen, dat Keulen en Aken niet op één dag zijn ge bouwd. En om bij de spreekwoorden met hun kernachtigen inhoud te blijven, begrij pen wij, dat haastige spoed zelden goed is. Daarenboven zeiden onze voorouders reeds: „De beste stuurlui staan aan wal" en „het zijn niet alle koks, die lange messen dragen". Met deze wetenschap kunnen wij, buiten, staanders, toch onze belangen in het oog houden en behartigen. Daar onze sekse bij verschil van meening meestal personen en zaken met elkaar verwart, wensch ik vooraf uitdrukkelijk te verklaren, dat ik niet de per soon, van de mij geheel onbekende Mevr. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabietten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten waait nu al over de velden en brengt Soest dijk niet veel frissche wind. Het verwondert mij, dat juist Mevr. v. d. M., die, naar ik hoor, veel gevoel voor en kennis van mu ziek heeft, vergeet, dat de toon de muziek maakt. Dat UEd. dit (ik denk door de chro nische ontevredenheid) steeds uit het oog verliest, is zeer jammer. De autobus-geschie denis (waarbij soldaten te pas komen) en dit pleidooi voor den vooruitgang(??) van de plaats onzer inwoning zijn niet één toon muziek rijk. Het is een opeenvolging van dissonanten. Het verheugt mij daarom, dat Mevr. v. d. M. geen zitting in den Gemeente raad heeft en naar het mij voorkomt, dit ook niet zou verlangen. Als men iets van dien aard'wil oère'iken, 'laat men, geloof ik,'zich altijd op het voordeeligst zien en dat is hier niet gebeurd. Men denke aan de grove uit vallen tegen allen, die als lid van den Raad, of als ambtenaar werkzaam zijn. Niemand zal ontkennen, dat hier evenals in alle ge meenten nog zeer veel te verbeteren valt. Maar Soest ligt als het ware nog in de wind selen; en buiten „Plaatselijk Belang". Mevr. v. d. M. en de menschen, die de winteravon den hier „een dooie boel" vinden en hunke ren naar het grootstads leven, zijn er waar schijnlijk weinigen, die in de toekomst Soest tot een stad wilden maken. Een stad niet bewoond door een kerngezonde degelijke bevolking, bij wie de achtbaarheid van het kleed altijd achter staat bij de achtbaarheid van het hart, zooals Walt Whitman zingt, maar een stad waar men geen tijd heeft of wil hebben, om één enkel uur met zichzelf alléén te zijn. En niets is gevaarlijker dan zulk een leefwijze vooral in een tijd waarin, dank zij de op sensatie beluste vrouw, door de menschheid een afschuwelijke doodendans wordt gedanst. Wij, .die in Soest wonen om het landelijke, die bijna geen van allen (en kele uitzonderingen daargelaten) tot de groote of minder groote kapitaalkrachtigen behooren, wij hebben met groot genoegen de plannen van „Baarn's Bloei" gelezen en hebben in de woorden van Dr. R. zeer ze ker ook de muziek gehoord. En in die mu ziek sprak een groote belofte; zoo schoon, zoo rijk, dat wij als in een Fata Margana Soest aanschouwden. Soest, een deel van één onmetelijk lustoord, dat zijn roggevelden spaarde, zijn mooie boomen en heesters niet offerde aan het kapitaal, zijn vogels niet den wreeden dood deed sterven, door al dat schoons in den broedtijd te doen omhakken. En dat Fata Moragna gaf ook te zien, hoe er zelfs met weinig kosten veel verbeterd kon worden in het algemeen belang en hoe werkeloosheid vreemd was in Soest. "I verdwijnen spoedig dooreen pot T Bij Alle Drogisten Want om de jonge plaats zoo mooi moge lijk te maken, begon men reeds dadelijk aan hare vernieuwing te werken. Er kwamen op de wegen, vooral de hoofdwegen, drinkwa tergelegenheden, voor de trekdieren van groote waarde. De gemeente richtte een slachthuis op, het vuil werd vroeger wegge haald en in een daartoe gebouwden oven verbrand. Er kwam rioleering. Er kwamen ijzeren manden aan de boomen voor afval; banken langs de wegen, die tot rusten noo- digden, 's avonds verlicht, opdat men noch zou struikelen, nóch zou vallen. Opdat de winkelier met zijn gezin rustig zou kunnen maaltijden (vooal bij het middag maal is dit noodzakelijk), bepaalde men, dat dc winkel bijv. van 12.302 uur gesloten zou zijn en ook de telefoon geen gehoor zou krijgen. Met h§t oog op het snelverkeer, richtte men openbare speeltuinen op, waar ook zandhoopen hunne bekooring uitoefenden. Ook schooltuintjes werden aangelegd en de moeders bromden niet op vuile handen, maar lieten de oogst bewonderen. De te recht door Mevr. v. d. M. verfoeide splijt zwam, die onder ons gezegd nooit door kin deren, maar altijd door vowassenen zoo zorgvuldig wordt gekweekt, mocht nóch op de openbare speeltuinen, nóch in de school tuintjes eenig bewijs van tegenwoordigheid geven. Bij kinderen bloeit die woekerplant niet. Wat Baarn's Bloei droomde, werd in Soestdijk werkelijkheid. Boschpartijen met breede wandelpaden, zonder gevaar voor fietsen, motors of auto's gaven aan de men schen het evenwicht terug, dat het moderne stadsleven hun ontnomen had. Zelfs de vo gels kregen mooie goed beschutte broed- gelegenheden. Men richtte een volksbadhuis, zweminrichting op, roei- en zeilgelegenheden, sportterreinen. Er werd een ziekenhuis ge bouwd, waar zwakken, herstellenden en rustbehoevenden evenzeer in heerlijke lig- hallen (dank zij de gezonde lucht), levens kracht en levenslust opdeden. Mooie groote plantsoenen, vijvers, rosa rium, wandelpaden tusschen de heerlijke ko renvelden, die de zorg van het publiek on dervonden, dat alles voerde tot één groot doel. „Het algeméén belang". De mensch leerde eerbied voor al het geschapene heb ben, leerde genieten van de schoone verge zichten, verstaan het ritselen der bladeren, het ruischen der halmen. Het Soest, dat eenmaal verschijnen zal, als men in overeenstemming handelt met de plannen van „Baarn's Bloei", zal een lust oord worden, waar èn de stedeling èn de vreemdeling gaarne vertoeft; en er zich ves tigt, ook als hij zijn werk in de stad heeft neergelegd. De welvaart zal er stijgen, hoe meer Soest aan de natuur getrouw blijft. Dan verdwijnen tevens zij, die nu een voor werp van spot zijn voor man en vrouw bei den. De bewust of onbewust op sensatie be luste vrouw, die rookt, scheert, gekortwiekt, gewandelstokt, ten halve gekleed, haar roe ping als draagster der beschaving en der toekomst verloochent en haar geheele sekse een slag in het aangezicht geeft. En met deze soort menschen, slachtoffers van een mode, die volkomen past bij den zielstoe stand van haar, die deze mode uitvonden, verdwijnen dan tevens de splijtzwammen en dus ook de vrouwen-societeiten. Dit moderne wangedrocht, dat als een groote vleermuis op ons landelijk Soest is neergestreken, is dan ook onbetreurd ten grave gedaald. Een groote splijtzwam be dekte de baar. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing, teeken ik hoogachtend, Mevr. C. M. BERG. Prof. Ir. H. J. Heuvelink, Hoogleeraar in het landmeten, het waterpassen en de geo desie aan de Technische Hoogeschool te Delft, heeft als zoodanig eervol ontslag ge vraagd met ingang van 7 Sept. 1926. Prof Heuvelink wordt 3 September a.s. 65 jaar Profiteert voor Uwe Winterprovisie nog van onze uiterst laag gestelde Zie de prijzen in onze laatste prijscourant. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 PLAATSELIJK NIEUWS TELEFOON BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: B 441 J. Grader, Secr. Gezondheidscommv Heemskerklaan 28. S 242. J. P. v. d. Hoogt, villa „Veldzicht", Spoorstraat, Soest. B 521. Firma P. de Kleer, Koloniale- en Grutterswaren, Fourages, Noorder straat 25. B 628. H. van Lambalgen, juwelier, opti cien, Laanstraat 62. B 477 Firma H. de Zoete, Huis- en Plafond schilder, Faas Eliaslaan 6. B 573. A. B. v. d. Broek, Electr. Smederij, Draaierij, Fraiserij, Herstelplaats van Machinerieën, Autogene metaalbe werking, Eemnesserweg 11. B 630. J. de Ruig, Electro-Technisch In stallatie Bureau voor licht en kracht, Heuveloordstraat 23. S 246. J. Barendregt, Radio-shop, Birktstr. 23, Soest. S 248. W. F. van Oldenborgh, Burg. Gro- thestraat 71, Soest. S 249. J. Bazzilay van Kampen, Burg Gro- thestraat 75, Soest. B 584. Th. Wijnen, Procuratiehouder, hoofd kantoor Kreijmborg, Sophialaan 29, Baarn. B 442. Mevr. de Wed. CarpEborall, So phialaan 39, Baarn. B 54. H. Postema, Dames-modemagazijn, Laanstraat 81. S 251 j. Th. Voskuilen, Horlogerie, Goud en zilver, Optiek, Burg. Grothestr. 11 A, Soest. UITZENDING NEDERLANDSCHE KINDE. REN NAAR BUITEN Wie wenscht een van deze kleinen, welke in de groote steden zoo weinig frissche lucht genieten, eenige weken in het gezin op te nemen. Kinderen van 8—15 jaar, die voor uitzen ding in aanmerking komen, zijn naar lichaam en geest gezonde stadskinderen; geen zieke, zwakke of achterlijke kinderen. 'De tegenwoordige tijdsomstandigheden maken het noodzakelijk, dat ook midden standskinderen naar buiten moeten. Ten aan zien van godsdienst, leeftijd en geslacht wordt geheel aan de wenschen der pleeg ouders voldaan. Wie een van onze Hollandsche kinderen kosteloos, of tegen matige vergoeding, van de gezonde lucht wil laten genieten, richte de aanvrage tot T. G. HalberstadtJansen, Klein Engendaalweg 9, Soest, Corresponden te der Centr. Commissie, Frankenslag 83, 's-Gravenhage. P.S. Friesland nam in 1924 plm. 1566 kin deren uit de steden tot zich; het boschrijk Utrecht (prov.) slechts 72. VOLKSFEEST TE SOEST Door de besturen van „Soest Vooruit" en de Chr. Oranjevereeniging „Juliana van Stol berg' is in een gecombineerde vergadering besloten, te trachten, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Moe der, gezamenlijk een volksfeest te organisee- ren. Zij wekken thans reeds particulieren en vereenigingen op, hieraan medewerking te verleenen; plannen te beramen welke het welslagen kunnen bevorderen, opdat op een op nader te bepalen datum te houden vergadering, deze zaak definitief kan worden geregeld. i ZONDAGSCHOOL KERKEBUURT Voor kinderen, die wegens te verre af stand de Zondagschool Rembrandtzaal niet kunnen bezoeken, heeft de kerkeraad weder het lokaal boven de consistori beschikbaar ge steld, zoodat daar weder Zondags van 12 tot 1 uur Zondagschool wordt gehouden. Alle kinderen, die gewoon waren daar te komen, worden weder verwacht. GEM. KEURINGSDIENST Afgekeurd werden door de Gem. Keu ringsdienst in de maanden Maart en April 1926: 5 koeien, 1 paard, 1 varken, 1 kalf, 2 geiten en 1 schaap. Van Runderen: 18 longen, 11 levers, 1 hart, 6 nieren, 2 uiers, 1 borstvlies en 1 maag en darmen. Van varkens: 26 longen, 9 harten, 3 le vers, 5 nieren. Van paarden: 2 levers en 4 longen. PROCESVERBAAL Door de politie alhier is tegen Mej. A. T. B., wonende te Eemnes, procesverbaal op gemaakt terzake oplichting van kruideniers waren, ten nadeele van een winkelier alhier. AUTO-ONGEVAL Komende met zijn auto over de Middel wijkstraat alhier, Wilde de heer A. A. uit Arnhem, Donderdagmorgen uitwijken voor een hond. Bij dit uitwijken botste de auto met kracht tegen een boom, terzijde van den weg en werd zoo goed als vernield. De heer A. kwam met den schrik vrij, terwijl zijn inzittende echtgenoote een ernstige hoofdwonde bekwam, welke in de wijkver pleging werd verbonden. De auto was niet verzekerd. ERRATA ln ons raadsverslag van de vorige week vermelden wij foutief, dat bij het voorstel tot vernieuwing van de Nieuwe Steeg, de heeren Hilhorst en van den Breemer tegen stemden. Dit moet zijn Hilhorst en Scheffer. DANKBETUIGING Het Bestuur der Nationale Stichting „Te huis voor alleenstaande blinden" (Wolfhe- zen) bericht ons, dat de opbrengst der col lecte in de gemeente Soest f 132.95 bedroeg en zegt aan alle gevers en geefsters hartelijk dank. GEVONDEN VOORWERPEN Betreffende de volgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Lorgnet, drie Rijwielbelastingmerken, Jon genspet, Handtaschje, Portefeuille, Jekker, Boodschappentasch met eieren en een ro. zenkrans. Aangeloopen een hond. Bij de politie te Soesterberg: Armbandhor. loge en een paar Heerenschoenen. WERING VAN SCHOOLVERZUIM Tot voorzitter van de opnieuw saamge- stelde commissie tot wering van schoolver zuim is benoemd de heer H. Raat en tot secretaris de heer A. E. Wegman. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering opgeroepen tegen Vrijdag 28 Mei a.s., des avonds 7.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vo rige agenda. 2. Mededeeling van B. en W. inzake on derzoek naar de wijze van verharding der Nieuwe Steeg. 3. Adres van H. Geubbels en W. J. van Ee, verzoekende ontheffing der Bouwveror dening en aanbieding van strooken grond ter verbreeding van de Van Weedestraat en aanleg van een nieuwen weg. 4. Adres van J. van der Flier e.a., ver zoekende het vrijkomende terrein aan de Torenstraat niet te bebouwen, met voorstel van Burg. en Weth. 5. Voorstel van B. en W. tot benoeming eener commissie ter voorbereiding van een contract, regelende de watervoorziening der gemeente. 6. Behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de Gasvoorziening der Ge meente. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan vaarden van eene garantie aan de Gemeente Zeist in verband met de Gasvoorziening van een deel van Soesterberg. MOBILISATIEKRUIS Aan alle rechthebbenden pp het Mobili- satiekruis wordt onderstaande circulaire ge zonden. Voor het zomerseizoen brengen wij een sor teering van ruim 2000 verschillende stoffen en dessins vanaf de goedkoope FANTA SIE-KATOENEN tot de beste WOLLEN-, KUNSTZIJDEN- EN ZIJDEN STOFFEN. Vraagt nog heden STALEN-COLLECTIE, welke op aanvraag franco gezonden wordt door het Van Lyndenlaan 7 - Soest '%S - v Den heer Klootsema werd op den dag van zijn jubileum een beeld aangeboden, voor stellende „Drie boefjes"; het beeld is vervaardigd door den bekenden beeldhouwer P. Böhncke uit Blaricum. Burg. Grothestr. 11a - Tel. 251 in Op Zaterdag 29 Mei 1926, zal de uitreiking plaats hebben van het Mobilisatiekruis voor 'de provincie Utrecht, op het terrein Her cules aan den Amsterdamschen straatweg te Utrecht, des namiddags 2.30 uur. De uitreiking zal op1 plechtige wijze ge schieden door den oud-opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, Z.E. Gen. Snijders. Het vervoer van de rechthebbenden is als volgt geregeld: Voor personen wonende te Soest en Soestdijk is het uur van vertrek van station Soestdijk, 12.44 nam., aankomst te Utrecht 1.16 uur nam.; voor personen wo. nende te Soesterberg en omstreken heeft het vervoer plaats per Ooster Stoomtram, uur van vertrek uit Soesterberg, met de tram, die om 11.35 uur voorm. uit Amersfoort vertrekt, aankomst te Utrecht ongeveer 1 uur nam. Aan het centraal station te Utrecht zijn gemeentetramwagens aanwezig, voor het ver voer naar het terrein en terug. Op het terrein zal bekend gemaakt worden het uur van terugkeer (waarschijnlijk tus schen 5 en 6 uur). Het vervoer zoowel per spoor als per tram geschiedt gratis. De gelegenheid blijft open gesteld om het vervoer zelf te betalen, ten einde de onkosten van het comité te ver minderen. Er wordt verzocht tijdig op de plaatsen van vertrek aanwezig te zijn. In elk geval moet men uiterlijk om "1.45 uur nam. op hel terrein van Hercules tegenwoordig zijn. Bedoelde circulaire dient tevens als bewijs van toegang tot het terrein en vervoermid delen. Men gelieve daarom de circulaire op den dag der uitreiking mede te nemen. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG. GROTHESTR. 63, SOESTDIJK OROENEKRUISDAO Door het Bestuur van Het Groene Kruis te Soesterberg is op a.s. Maandag (2de Pink sterdag) een Groenekruisjes-dag, georgani seerd ten bate van het magazijn. Veel jonge dames zullen hun best doen om de kruisjes te verkoopen. ONGELUK Toen Zondagavond ongeveer 11 uur, de autobus Amersfoort—Utrecht aan „het Zwaantje", te Soesterberg stopte, om reizi gers uit te laten, werd aan den chauffeur een teeken gegeven achteruit te rijden, waar door iemand uit Soesterberg onder de bus terecht kwam. Gelukkig kwam hij er met een flinke schram aan 't been af. Van een en ander is door de politie procesverbaal op gemaakt. BAARN LEZING Dr. GEELKERKEN Woensdagavond j.1. trad te Baarn op in de zaal van hotel „Promenade", Dr. J. G. Geel kerken van Amsterdam. De vergadering was alleen toegankelijk voor leden en doopleden van Gereformeer de Kerken. De zaal was geheel gevuld. De voorzitter verzocht Dr. Geelkerken, een duidelijk antwoord te willen geven op een viertal vragen. Men heeft gezegd, dat Dr. Geelkerken in gaat tegen het gezag van Gods Woord. Is dat waar? Men heeft gezegd, dat hij de leer- vrijheid in de Gereformeerde Kerken wil invoeren. Is dat waar? Men heeft gezegd, dat hij ethisch is. Is dat waar? En wat zit er eigenlijk achter de gansche beweging? Op deze vragen gaf Dr. Geelkerken een duidelijk antwoord. Verder sprak hij uitvoe rig over zijn standpunt inzake Gen. 2 en 3. Na de pauze sprak Dr. De Troe, ouderling van Amsterdam—Zuid, nog enkele woorden en werden er door een viertal aanwezigen vragen gesteld, die door Dr. Geelkerken uit voerig werden beantwoord. Er was een groote aandacht. Er is geen deugdelijker middel voor het ver krijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. PRIJSVRAAG PEKINGBOSCH In de prijsvraag, uitgeschreven met be trekking tot de bebouwing van het voorma lig Pekingbosch, werden uit de 127 inzen dingen de volgende 15 ontwerpen door de jury bekroond. (Mei). S. J. Bouma, Teekenaar Gemeente werken, Hoornsche dijk 102 9b, Groningen (S.). D. Brouwer, Architect H. B. O 2de Const. Huygensstraat 471, Amsterdam m Dezeilde. (B.). G. W. Baas en A J M Buys, Goudsche Singel 218, Rotterdam <N Jan J. Dumrnen, Architect, Brunsum (M) Dezelfde. (11-5-1). H. Sutterland, Architect Bergsche laan 262, Rotterdam. (Mini maxi' J. W. de Groot en H. Russcher, Achitecten' Boezemsingel 19b, Rotterdam. (Moed) J c' van Epen, Architect, Bremlaan 2, Hilversum (Jewell). Dezelfde. (Groepeering). J. Boteren brood, Prinsengracht 799, Amsterdam. (Huis en Tuin). H. T. Zwiers, b.i., Florastraat 12 Haarlem. (Licht cn Lucht). Dezelfde (m' S.), J^ B. Fels, Architect, Leeuweriklaan 9' Den Haag. Robert). Ir. G. L. van Straaten b.i., Veiperplein 1, Arnhem. Het tusschen haakjes gestelde geeft aan het motto, waaronder de inzending plaats De jury bestond uit de Heeren: S. de Clercq, Architect te 's-Gravenhage- Corn de Graaf, Architect te Utrecht; H. ran der Kloot Meijburg, Architect te Voorburg Van 21 Mei tot 7 Juni zal van alle Inge- komen teekeningen een tentoonstelling wor den gehouden in het Lyceum te Baarn. BAERNE Dezer dagen werd in onze gemeente op- gericht de Openluchtspelclub „Baerne" Voor verdere bijzonderheden wende men zich voorloopig tot de secretaresse Mei A G. Rekswinkel, Verl. Dalweg 5.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2