m Zomerprijzen J.TH VOSKUILEN &r Oud Hollandsch Zilver Zaanlandsche Zilversmederij MiJNHARDT's N.V. L. DE RUiTER Co's Brandstoffenhandel Profiteert nog van onze lage Speciaal adres voor levering per KWANTUM en per WAGON. Onze rechtstreeksche Import Baarnsche Kunsthandel Hoofdhuid PUROL Burgemeester Grothestraat 11A Telefoon 251 - Soestdijk alleen-verkoop Uitgebreide sorteering» Billijke prijzen» Als voorzitter wordt door B. en W. aan gewezen de heer Van Elten. Wij bewonderden de onverstoorbare goed moedigheid van den voorzitter, zijn geduld was om jaloersch te worden. Gekomen aan dc behandeling van de ver ordening, regelende het beheer van het be drijf, stelt de heer Rietveld voor haar aqn te houden en om advies te zenden naar de commissie. Het voorstel wordt verworpen. In artikel 1 wordt voorgesteld te bepalen, dat de dagelijksche leiding en beheer van het bedrijf zal worden opgedragen aan een tech nisch ambtenaar. Deze ambtenaar zal blijkens de verdere artikelen ook het geldelijk be heer moeten voeren ,gn de boeken houden. Hij zal borg moeten stellen en dus niet al leen technisch maar ook administratief on derlegd moeten zijn. Hij zal naar alle kanten De voetbalwedstrijd Denemaiken—Nederland in het Stadion te Kopenhagen gespeeld. Deze wedstrijd werd door de Denen met een 41 overwinning gewonnen. ware geweest eerst advies der commissie te vragen. Ook de Heeren Endendijk, Mr. Van Door- ne en Foeken spreken voor aanhouding en advies van de commissie. De heer Endendijk is van oordeel, dat een bespreking in een kleine vergadering van veel meer belang zal zijn, dan in een groote, waarom hij even eens schorsing aanbeveelt. Weth. v. d. Berg meent, dat zoonoodig la ter nog weer gewijzigd kan worden. Dat gebeurt hier wel meer. De heer Rietveld behoudt zich voor straks met een voorstel tot aanhouding te komen. Bij de artikelsgewijze behandeling van de verordening, regelende de instelling van de commissie van bijstand, stelt de heer Riet veld voor als naam voor de commissie te redigeeren, niet als voorgesteld: „Commissie voor gas", maar als „Commissie van bij stand voor het Gasbedrijf. Deze wijziging wordt door B. en W. aan genomen. Bij art. 10 stelt spr. voor te lezen in plaats van den „Technisch ambtenaar vart het be drijf", „den ambtenaar belast met de leiding van het bedrijf". Tot toelichting van dit voorstel zegt de heer R., dat hier reeds vooruitgeloopen wordt op een te nemen beslissing in de bedrijfs verordening, welke nog niet is behandeld. Indien zijn voorstel wordt aanvaard staan wij straks vrij in de beslissing of de leiding aan een technisch, dan wel aan een aclminir stratief ambtenaar zal worden toevertrouwd. Hoewel de voorzitter geen bezwaar heeft deze redactie over te nemen, wenschen ver schillende leden van den Raad nu reeds een beslissing te nemen. De Heeren Van Eek en Besselsen willen dezen titel ook hier behouden. Art. 10 re gelt de verplichting van dien ambtenaar de commissie van advies te dienen in hare ver gaderingen of andere ambtenaren aan het bedrijf verbonden. Na een vrij langdurig debat, waaraan vrij wel alle leden deelnemen, wordt bij meer derheid van stemmen het voorstel Rietveld aangenomen. Met deze wijzigingen wordt de verordening aangenomen. De verkiezing van een commissie van 3 leden had nog heel wat meer voeten in de aarde. Het vierde lid, tevens voorzitter, wordt door het college van B. en W. aangewezen. Er is geen voordracht van B. en W., zoo dat de Raad vrij is in zijn keuze, waarschijn lijk uit oorzaak, dat de Raad niet altijd dc voordrachten van B. en W. zonder meer opvolgt. Wij meenen echter, dat het geneesmiddel erger dan de kwaal is gebleken. Gezien dat een negental stemmingen als wij goed tel den moesten worden gehouden, voordat een drietal raadsleden gekozen en bereid ge vonden waren de functie te aanvaarden, geeft wel iets te denken. Voor zulk een belangrijke zaak was het geen verheffend schouwspel. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer Besselsen, bij de tweede volgende vrije stemmingen behaalde geen der leden de meerderheid. Voordat herstemming tusschen hen, die de meeste stemmen hadden verkre gen, plaats kon hebben, moest eerst een stemming worden -gehouden om uit te ma ken, wie naast de drie hoogsten als vierde candidaat zou fungeeren. -T"M: Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. Bij de volgende herstemming wordt de hee.- Rietveld gekozen, die echter bedankt. De heeren De Koning en Endendijk be danken ook voor de eer en verzoeken geen stem meer op hen uit te brengen. De heer De Koning omdat hij reeds in 3 commissies zitting heeft. Het resultaat van de tweede volgende stemming is, dat gekozen worden de hee ren v. d. Breemer en Foeken, die beiden verklaren alleen om het belang van de zaak de benoeming te zullen aannemen. De commissie bestaat dus uit de heeren Besselsen, v. d. Breemer en Foeken. Deze laatste maakte ook deel uit van de eerste gascommissie. de verantwoordelijkheid dragen. Hiertegen nu gaat het bezwaar van sommigen in den Raad. De heer Endendijk zet uiteen, dat al deze kwaliteiten onmogelijk samen kunnen gaan. Of de leider zal als technisch man van ad ministratie weinig verstand hebben, óf wij krijgen iemand die geen van beiden is. De voorzitter zet uiteen waarom deze ti tel gekozen is. Wij zouden ook evengoed van Directeur kunnen spreken, ware het niet, dat daardoor te hooge adspiraties zouden worden gewekt, die tot te groote uitgaven zouden voeren. De bedoeling is een tech nisch man te zoeken, die dan zoonoodig voor eenvoudig administratief werk hulp kan krijgen, terwijl in de reorganisatieplannen voor de comptabiliteit het voornemen ligt, de boekhouding te centraliseeren. Er kan dus geen bezwaar zijn tegen den titel van technisch ambtenaar. De heer Foeken is het hiermede niet eens en vreest juist nadeelige financieele gevol gen van dezen opzet. De heer Rietveld zegt juist hierom de zaak ter sprake te hebben gebracht. Uit deze ver ordening blijkt niet, welk ander personeel er komen zal, integendeel is de indruk, dat de functionaris van alles tegelijk zal moeten zijn en daartegen gaat zijn bezwaar. De heeren Van Eek, Besselsen, De Ko ning en anderen verdedigen de voorgestelde redactie. De heer Foeken stelt voor het woord tech nisch te laten vervallen en alleen te lezen „ambtenaar", waartegen de voorzitter op merkt, dat zulks van zelf sprekend is en niet in de verordening zou passen. De heer Mr. v. Doorne wil lezen een technisch en administratief onderlegd amb tenaar. De heer Rietveld stelt voor door stemming over art. 1 uit te maken, of de leiding van het bedrijf aan een technisch, dan wel aan een administratief ambtenaar zal worden op gedragen. Spr. stelt na eenig debat voor te lezen in plaats van „Technisch ambtenaar", „admini strateur". Art. 1 in stemming gebracht wordt aan genomen, waarmede het voorstel Rietveld is verworpen. De geheele verordening wordt hierna aan genomen, nadat eenige financieel-technische opmerkingen van den heer Foeken zijn be antwoord door den voorzitter. Een wijziging in de verordening betreffen de de financieele commissie, op verzoek van H.H. Ged. Staten, wordt z. h. st. goedge keurd. Door een commissie in deze gemeente wordt beschikbaarstelling gevraagd van een gemeente-terrein en deelname in een garan tiefonds tot een bedrag van f700.om de zen zomer openlucht-uitvoeringen te geven van een tooneelstuk „Het teeken des Krui- ses". De heer J. Doeser alhier treedt namens dit comité op. De bedoeling is een vijftal voorstellingen te geven door leden van een bekend Nederlandsch Tooneelgezelschap. B. en W. stellen voor het terrein gratis af te staan, maar niet deel te nemen in het garantiefonds. In het comité hebben zitting verschillende personen in deze gemeente, o.a. de Weleer waarde Heer Pastoor Vossenaar, Mr. van Doorne, e.a. Mr. van Doorne verdedigt het verzoek en ligt de bedoeling toe. Spr. heeft zijn rede op schrift gesteld, om te voorkomen, dat de Chr. Soester (Soester Nieuwsblad) Z.E.A. weer dingen aanwrijft, die onwaar zijn. Spr. wenscht niet als spreek trompet dienst te doen, zooals genoemd blad heeft geschreven. Ook voor dit comité niet. Spr. heeft van de indiening van dit ver zoek niets geweten. Komende tot het stuk zelf, geeft de heer Van Doorne eenig inzicht in de strekking van het stuk. Het is een geschiedenis uit de eerste chris tenheid, waarin een jonge christin (gevan gene) liefde opvat van een romeinsch sol daat, welke liefde wederkeerig is. Het con flict tusschen geloof en liefde geeft grooten zielestrijd. De ontknooping even tragisch als ernstig is de bekeering van den romein en beider gewelddadige dood dóór de verscheu rende dieren. Door ruime reclame zal in de omgeving bekendheid worde gegeven aan deze uitvoe ringen, waardoor in velerlei opzicht het be lang van Soest zal worden gediend en goede kunst zal worden geboden. Waar hier ter plaatse alles ontbreekt, wat op werkelijke kunst lijkt, meent spr., dat het op den weg van het gemeentebestuur ligt, dit werk te steunen. De heer Rietveld ontkent in dit blad te hebben gezegd, dat de heer Van Doorne als spreektrompet is opgetreden voor de ver- eeniging „Soester Belang". Alleen heeft hij den raad gegeven dit niet te worden voor een vereeniging, welker optreden zoo on sympathiek is als de genoemde. Het stuk zelf heeft niet sprs. belangstelling, en ware het niet, dat in het comité ernstige mannen zitting hebben, die het vertrouwen hebben die voorstellingen te weren, waar naar men kinderen niet kan laten gaan, spr. zou zich zeker verzetten. De geheele opzet geeft echter den indruk, met een financieele onderneming te doen te hebben, waarbij het maken van winst niet is uitgesloten. Spr. gaat mee met het voorstel van B. en W., verder evenwel niet. Het spijt spr., dat de heer Van Doorne zich persoonlijk gegriefd gevoelt over zijn uitlatingen, spr. heeft niet de bedoeling ge had onaangenaam te zijn, alleen zijn antipa thie uit te drukken voor een vereeniging als bovengenoemde. De voorzitter verdedigt de voordracht. Z. E.A. heeft verschillende besprekingen gehad. De zaken zijn echter nog lang niet in orde. Ook financieel niet. De opzet daarvan is nog lang niet safe. Spr. ontraadt daarom deelname in het garantiefonds, dat een even- grootte risico bevat als het gevraagde bedrag. Het stuk zelf heeft spr. niet ter inzage, kunnen krijgen, wel het boek, waaraan het is ontleend. Zijn indruk is niet, dat het veel boeiends bevat. Het is spr. niet meegevallen. Verschillende andere sprekers, o.a. de hee ren Besselsen en Foeken verdedigen deel name in het garantiefonds tot een kleiner bedrag, indien er mogelijkheid is een twee tal goedkoope voorstellingen te geven, y De heer v. d. Berg meent, dat het gemeen tebestuur voldoende tegemoetkomend is doert" gratis een terrein af te staan. Mr. Van Doorne beantwoordt de verschil lende sprekers. Tegen den heer Rietveld zegt spreker, dat het wel gemakkelijk is te zeggeh het spijt me of het was niet de bedoeling, als men eerst iemand een teen heeft afge trapt. (Wij zullen hierop niet verder ingaan. Wat we gezegd hebben, hebben wij gezegd; waren wij, om redenen ook Mr. Van Doorne bekend, onwillekeurig wat scherp, wij had- (Als zij niet vlug komen, zullen zij wwrden afbesteld). De heer Van Eek wijst er den wethouder op, dat het schilderen van bordjes ge schiedt na werktijd, waardoor een man dub bel inkomen heeft en een ander niets. De heer Besselsen vraagt hoe het moge lijk is, dat op den Hooiweg een publieke weg hekken worden geplaatst, waardoor deze weg is afgesloten. De heer Van Elten stelt alle vragers en kla gers zooveel mogelijk tevreden en kan zelf ook tevreden zijn, omdat zijn voorkomende houding en vlugge afdoening van verzoeken door den Raad zeer gewaardeerd wordt. De hekken op den Hooiweg waren ten onrechte geplaatst door een der pachters van de bermen, waarop deze persoon koeien had loopen. Een beetje gemoedelijk maar niet toelaatbaar. Hiern asluiting. OFF1C1EELE BEKENDMAKINGEN VERJARING VAN VORDERINGEN Burg. en Weth. der gemeente Soest bren gen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Pro vincie en de Gemeente, over het dienstjaar 1925 voor of op den laatsten Juni aanstaan de bij de besturen en de Ambtenaren, die het aangaat, moeten zijn ingediend. Voorts worden belanghebbenden verzocht, 'niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening der bewijsstukken zooveel mogelijk te bespoedigen, aangezien het an ders aan hen te wijten zal zijn, dat de vol doening der nota's groote vertraging zal ondervinden. Burg. en Weth. voornoemd, G. DEKETH, Burgemeester. J. BATENBURG, Secretaris. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Nieuwe Maandagmiddag j.1. werden op den Benoordenhoutschenweg te Den Haag proefnemin gen gedaan met het apparaat, dat de snelheid van de auto controleert. Het is een Duit- sche vinding en wel van de heeren Ir. Füllmann en Hoofdcommissaris van Politie Fau- ré, uit Bonn. Het toestel, dat aan de voorruit van een auto wordt bevestigd, bestaat uit een platte ronde bus, dat aan de voorzijde een wit kruis vertoont op een rood veld. Wordt de snelheid waarop het is afgesteld, overschreden, dan draait een tweede wit kruis over het roode veld, zoodat de voorzijde geheel wit is. Aan de achterzijde is deze overgang te constateeren voor den bestuurder, doordat een kleine roode cirkel wit wordt. Door afstellen is het mogelijk den overgang zoowel geleidelijk als plotse ling te doen plaats hebben. den niet de bedoeling Z.E.A. te grieven. Daarvoor dan gaarne onze verontschuldiging. Red.). De heer Van Doorne zegt verder, dat geen vrees behoeft te bestaan, dat het stuk eenige aanstoot zal geven, daarvoor is ge zorgd. Iedereen kan gerust zijn kinderen laten gaan. Gaarne wil hij trachten aan het verlangen tegemoet te komen om goedkoo- pere (z.g. volksvoorstellingen) mogelijk te maken. Tenslotte stelt de heer Foeken voor, op conditie, dat twee voorstellingen zullen ge geven worden, tegen een maximum entree van f0.50, deel te nemen in het garantie fonds voor 25 pCt., met een maximum van f500.—. Dit voorstel wordt aangenomen. Tegen stemden Mevr. Droste, Weth. v. de Berg, de heeren Endendijk en Rietveld. Bij de bespreking van een adres van den Vrijz. Dem. Bond, krijgt Mevr. Droste van den voorzitter de verzekering, dat de qpen- stelling van een zwem- en badinrichting de aandacht van Z.E.A. heeft en geen vrees be hoeft te bestaan, dat de zaak op de lange baan zal worden geschoven. Een vijftal obligaties worden uitgeloot van een 51 ƒ2 pCt. leening, groot per resto f24.500.—. Uitgeloot worden de nummers 21, 35, 27, 110 en 115. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, die van geen publiek belang zijn, komt nog aan de orde het laatste punt van de agenda: Een voorstel van B. en W. tot het voeren van verweer tegen het door de N.V. Soester Bouwmaterialénhandel ingestel de beroep tegen het vonnis van de Arr. Rechtbank te Utrecht van 10 Maart 1926. De gevraagde machtiging wordt verleend. Genoemde vennootschap zag in eerste in stantie haar eisch ontzegd. Besloten wordt een vijftal uitgelote obli gaties op dezelfde wijze te beleggen, wijl nog geen zekerheid kon worden verkregen, dat Ged. Staten belegging in hypotheek zul len goedkeuren. Bij de rondvraag vraagt de heer Van den Breemer de belangstelling van den wethou der, voor den Hooiweg, om hem een beetje te laten bijwerken. De heer Hilhorst doet eenzelfde beroep voor het Oude Grachtje, Klaarwaterweg en Eigendomsweg. De heer Endendijk dankt den wethouder voor zijn spoedige hulp aan de Wycksloot. Mevr. Droste en Mr. van Doorne infor- meeren voor de zooveelste maal naar de naambordjes, die al lang geleden besteld zijn. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 Steeg, tengevolge van de aan te brengen vernieuwing in de verharding, vanaf Maandag 21 Juni a.s. tot nader order voor het ver keer gesloten zal zijn. Burg. en Weth. voorn., G. DEKETH, Burgem. J. BATENBURG, Secret. o GEEN AFZONDERLIJK RIJWIELPAD De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat het grintpad ten Z.-W. van den Rijks straatweg AmersfoortBaarn, vanaf de grens KerkstraatBirktstraat naar Baarn, niet als afzonderlijk rijwielpad is te beschouwen, zoo dat over dat gedeelte, evenals over de an dere wegen, in de bebouwde kom, door alle rij- en voertuigen, zoomede rijwielen, rechts van den weg gehouden moet worden. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Cornelis Wilhelmus, z. v. W. Kok en C. M. Hilhorst. Dirk, zoon van H. v. d. Broek en D. Radstok. Stephanie Lucia Maria, d. v. J. C. A. v. Duren en C. G. M. Peters. Theresia Anna Maria, d. v. A. C. B. Traut- wein en Clara Francisca Maria Peters. Ger- rit, z. v. R. v. Drie en T. Burgwal. Anna Margaretha Catharina, d. v. A. v. Drie en M. de Wit. Wilhelmus Antonius, z. v. H. Th. v. d. Berg en M. C. Hazelaar. Ella Ag- nes Antonia, d. v. J, D. L. Zoetelief en A. M. v. Geffen. Antonie, z. v. A. v. der Steen hoven en G. A. v. den Bogaard. Corstiaan Gerrit, z. v. H. de Jong en J. E. Kok. ONDERTROUWD: B. Veldhuizen en R. J. v. Lunteren. GEHUWD: J. v. der Valk en C. v. Asch. T. J. H. Werkhoven en H. Tietge. B. v. Brienen en J. v. Es. Th. H. de Moor en T- G- Meer- ding. OVERLEDEN: Nantje Oosterheert, 58 jaar, geh. met G. Mensinga. Margaretha Justina v. der Meij, 80 jaar, geh. met A. A. Lalk. Jacobus Hooft, 9 dagen. Petrus de Vries, 71 jaar, geh. met Th. A. M. Hogesteijn. GEVESTIGD: J. K. F. Kress, van Den Haag, Luchtvaart afd. A. J. v. d. Pol, van Amersfoort, Lucht- vaartafd. D. Barends, van Utrecht, Radema- kerstraat 29. J. Smeraldi met gezin, van Bergen op Zoom, Sinnemaplein 14. R. van Staveren, van Amersfoort, Luchtvaartafd. J. A. de Bruin, van Boskoop, Nieuweweg 83. De wed. J. G. Secrière, van Den Haag, Lin denlaan 14a. G. M. v. d. Hoorn, van Rotter dam, Vredehofstraat 2. J. Martens met ge zin, van Steenwijkcrwold, Stapelpl. den Dol- der. M. v. d. Peppel, v. Wageningen, Amers- foortschestraat 45. M. v. d. Craats, van Doorn, Lange Brinkweg 31a. G. v. Schalkwijk, van Amersfoort, Birktstraat 30. R. Brouwer, van Franekeradeel, Kerkstraat 15. W. Banda met gezin, van Kampen, Birktstraat 18c. G. Kool, van Wijhe, Nieuweweg 8. H. Ligtermoet, van ErmelOj Buntweg 3. W. C. v. Veenen- daal, van Utrecht, Luchtvaartafd. J. v. Dam, van Utrecht, Nassaulaan 26. VERTROKKEN: H. Bos met gezin, naar Hilversum, Noord- sche b. 44. H. Spitswieser, naar Amsterdam, Amstelstraat 11 boven. H. G. Hasken, naar Alphen a.d. Rijn, Raadhuisstr. 249. Wed. E. Hut, naar Ermelo, Nooitgedacht (S. Hop). C. F. Th. Peek, naar Schiedam, St. Liduinastr. 94b. G. J. Peek, naar Amsterdam, Prinsen gracht 439. J. v. Faassen, naar Amsterdam, Noordermarkt 9. G. Pach, naar Amsterdam, N. Achtergracht 98. H. G. v. der Laan met gezin, naar Amsterdam, Makasserstr. 441. C. A. Duller, naar Utrecht, Vijgeboomstraat 5. B. H. J. v. Reijn, naar Den Haag, Tamarinde straat 53. J. Stienstra, naar Dantumadeel, Roodkerk. H. J. Willer, naar Amsterdam, le Kostverl. kade 17II. H. v. d. HoefMaas- sen, naar Maartensdijk, Utr. weg 237a. Fransche en Italiaansche Lederwaren garandeert U smaakvolle modellen» nieu we kleuren en prima kwa liteit tegen billijke prijzen. Parkstraat 19 - Telefoon 579 Speciaal huis voor geschenken» PLAATSELIJK NIEUWS SOEST NAT. BOND „HET MOBILISATIEKRUIS" Afd. Soest Het plaatselijk comité maakt alle opgege ven rechthebbenden attent op de in dit num mer geplaatste advertentie, betreffende de uit reiking der Mobilisatiekruizen en Oorkonden. ledereen wordt verzocht op de bepaalde plaats en tijd aanwezig te zijn. De advertentie dient als algemeene kennis geving; persoonlijke oproepingen worden niet gezonden. ORGELBESPELING Donderdag 24 Juni a.s., 's avonds 8 uur, zal de heer A. J, C. Mooy een orgelbe speling geven in de Groote- of St. Joriskerk te Amersfoort, welke concerten men zich nog wel van de vorige jaren zal herinneren. Als sopraan-soliste zal dien avond optreden Mevrouw J. B. MooyMolenaar, terwijl te vens het Ned. Herv. Zangkoor (directeur de heer A. J, C. Mooy) medewerking zal ver- leenen. Voor verdere bijzonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven. der leiding en directie van Joh. Lemaire en Langenaren, een vijftal openlucht-voorste in- gen van „Het teeken des kruises" worden gegeven, terwijl het plan bestaat één avoni - voorstelling te geven met toortsen, welke voorstellingen ongeveer midden Augustus a.s. zullen plaats hebben. Het stuk speelt in de tijden der eerste christenen en het oude Rome. Op het schitterende terrein, hiervoor door de gemeente afgestaan, gelegen in de nabij heid van de Soesterbergschestraat en Heide weg, zullen een 500-tal zitplaatsen worden gemaakt, terwijl er tevens een gelegenheid zal zijn om in de pauze thee en andere ver- verschingen te gebruiken. Een gelegenheid voor rijwielstalling zal eveneens aanwezig zijn. ORANJEFEEST Op de in deze week gehouden bestuurs vergadering van de Oranjevereeniging „Soes- terberg" en de Chr. Oranjevereeniging, is met algemeene stemmen besloten tot samen werking met betrekking tot de feestviering op Koninginnedag. Hiertoe is uit beide vereeni- gingen een commissie gekozen, welke com missie wederom sub-commissies zal samen stellen. NIET MIS Als een bijzonderheid deelt men ons inede, dat door den Heer A. T. te Soesterberg, deze week de eerste aardbei uit zijn tuin werd ge plukt, welke ongeveer 6 c.M. in midden lijn was en ruim een half ons woog. BRANDWEER SOESTERBERG A.s. Dinsdag, 22 Juni, 's avonds 7.30 uur, zal de vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening houden. ONBESTELBARE STUKKEN De navolgende onbestelbare stukken zj^n terug ontvangen te Soest in de 2e helft der maand Mei 1926. 1. Van de Ven's Boekhandel, Baarn. 2. P. Kooyman, Mombassa. NOG TE GOED Door de politie alhier werd een zekere A. v. A. aangehouden, welke nog zes we ken gevangenisstraf te goed had. A. is naar Utrecht overgebracht. AANGEHOUDEN Door de politie werd een kermisreiziger, zekere A. H. A. aangehouden terzake dief stal. A. is ter beschikking der Justitie ge steld. ORANJE-VEREENIGING Op de in de vorige week gehouden ver gadering van bovengenoemde vereeniging, te Soesterberg, is het reglement vastgesteld en zijn tot bestuursleden gekozen de heeren J. W. A. Jansen, voorzitter; Desta, secretaris; Oosterbaan, penningmeester; Baars en Mul der, commissarissen. BENOEMD De Heer Wentink, conciërge der chr. mi litaire vereeniging te Soesterberg, is benoemd tot weesvader in Den Haag. DENK OM JE BELASTINGPLAATJE Toen J. S. te Soesterberg, even zijn rijwiel onbeheerd had laten staan, kwam hij bij zijn r' Een spelmoment voor het Hollandsche doel. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gein. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 23 werkeloo- zen, verdeeld als volgt: 4 Opperlieden, 2 Grondarbeiders, 5 Losse arbeiders, 4 Landarbeiders, 2 Kantoorbedien den, 1 Timmerman, 2 Incasseerders!, 1 Chauf feur, 1 Electricien en 1 Electro-techinci. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Eenige witte Schorten, Drie huissleutels, Overjas, Zakspiegeltje, Kosteloos rijwiel plaatje, twee Rozenkranzen, Medaljon, Por- temonnaie met inhoud, Zilveren collier, Le deren sigarenkoker en een regenjas. Te Soesterberg: Tasch en een Bril. OPENLUCHTSPELEN In aansluiting aan hetgeen hierover reeds in het raadsverslag werd gezegd, kan worden medegedeeld, dat het geven van bedoelde openluchtspelen thans een feit is geworden. Door de N.V. Groot Tooneel zullen, on- terugkomst tot de onaangename ontdekking, dat zijn belastingplaatje was ontvreemd. WAARSCHUWING De Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht geeft in overweging, groote voor zichtigheid te betrachten bij het in relatie treden met Hendrik van der Horst, geb. te Utrecht, 17 Mei 1903, reiziger, gewoond heb bende Van Brakelstraat 24bis te Utrecht thans woonachtig te Lohmar (D.), die in diverse bladen, o.a. „De Boerderij" hypo theek en crediet aanbiedt of schrijft op ad- vertentiën, waarin dit gevraagd wordt. In den regel worden de betrokkenen in hun verwachtingen teleurgesteld, doordat de z.g. door Van der Horst over hen ingewonnen informatiën ongunstig zouden luiden, doch waarbij die personen echter de door hen voorgeschoten gelden voor reiskosten, taxa tiekosten of informatiekosten niet terug ont vangen. „ZONNEGLOREN" De Ver. „Zonnegloren" tot oprichting enz. van sanatoria voor lijders aan t.b.c., houdt 'n

Soester Courant | 1926 | | pagina 2