Soester Courant wor Soest ea Omgeving Nienws- ea Advertentieblad. Verschijnt eikea Zaterdag. Algem. Begrafenis-Ondern. Soest Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint f® Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk NEVEIULAND. VENEMA Publicatiën Autogarage „MIDDELWIJK" VERHUUR-INR. VAN LUXE AUTO'S A. FUGERS - Kerkstraat 3 Door VAN DIJK'S MEUBEL-TRANSPORT BERG VAN DEN Co. ALLE BANKZAKEN Ingezonden W. D. BOS No. 32 Veertiende «laargang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER Zaterdag 7 Aug. 1328 ADVERTENT1ËN Van 1—5 regels 75 ct. Eikeregel meer 15ct. Qroote letters naar plaatsruimte. BQ abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. DirectieJ. KOETS, Tel. 226 en J. Arend W1ERSMA, Tel. 86 Eerste aanspreker W. VAN D1ERMEN, Talmalaan 17, Telefoon 118 Kantoor: Spoorstraat 24, Telef. 226 Vervoer van overledenen door geheel Nederland per trein en per auto. regeling voor crematie enz. Eigen kistenmakerij Veldweg 4. Twee berichten. Het eene: Duitsche chemikers, helden van het laboratorium, hebben een nieu we uitvinding gedaan. Ze hebben een mooie absoluut ondoorzichtige mist, een kunstmist uitgevonden. Ellendig, onheil spellend ding als een mist is vraag den zeeman eens wat hij op zee het meeste vreest heeft men er al dade lijk een onheilspellende bestemming voor gevonden, namelijk: militair wapen. Een geheel fort werd van een muur van kunstnevel voorzien en deze bleek zoo dicht, zoo ondoorzichtig te zijn, dat men geen 2 meter vooruit kon zien. Zoo kreeg de parabolische uitdrukking de „oorlogsmist", welke de gemoeds toestand der volken aangeeft, tijdens het vreeselijk oorlogsgebeuren, een meer materieele beteekenis. De oorlogsmist is tot een tastbare neerslag in de labora toria der oorlogschemikers geconden seerd. Het andereEen man in het Overijs- selsche dorp Vroomshoop, beging voor enkele maanden de onmenschelijke daad, een weerloos dier levend te begraven. Levend, met gebonden pooten, had hij het dier in een kuil gelegd, het een klap met den schop op den kop gegeven, er aarde op gegooid en den grond vast- gestampt. Maar het dier, in zijn stervens angst, had telkens en telkens de aarde losgewoeld, den kop vrijgemaakt, snak kend naar adem. Maar telkens weer had de man er aarde op geworpen, den grond weer vastgestooten, totdat eindelijk het dier de krachten begaven, en de kop voorgoed onder de vastgeplempte aarde bleef. Voor het loon van 20 cent per uur had de onverlaat zijn beestachtig werk verricht. En hij verontschuldigde zich met het jammerlijke gezegdehij had den hond nog willen verdrinken, ygenaar, voor wie ,hii VrichUe, li au sch had 5 kindei v-iü Die hét begraven als een spelletje hadden bijgewoond. Drie maanden vroeg de rechter voor dezen beul. En hij kreeg ze ook. Beide berichten: Mist. Symptomen van het nevelland, waarin volken en individuen dwalen, als met doode oogen, zich stootend hier, struikelend, strompelend daar. Nevel, kunstnevel is het, door ons zelf opgeroepen zooals de Duitsche chemikers hun kunstmatigen nevel uit hun chemische preparaten te voorschijn brachten een mist ontstaan uit onze KAMERKRONIEK Discussies - Da nieuwe Eerste Kamer - Do stem menverhouding - Wie gaan en kernen - Een vraag - Onze veiligheid. Zooals natuurlijk te verwachten was, nam de Eerste Kamer het Ned. Duitsche handelsverdrag ten slotte aan, nog wel z.h.s. Al ging het niet altijd „con amore" zooals de heer van den Bergh (v.b.) verklaarde, die van meening was, dat betere resultaten bereikt hadden kunnen worden, als men voor de onderhande lingen het meest geschikte moment had kunnen vinden, behoorlijk gebruik had gemaakt van de tijdsomstandigheden en krachtige medewerking van belangheb bendenhad gezocht. En ware de regeeging op het vrijhandelsstandpunt blijven staan, in plaate van vechttarieven en retorsie te aanvaarden, dan zou ons land een grooteren dienst bewezen zijn. De heer Westerdijk (v.d.) stemde voor, doch „contrecoeur". Maar minister van Karne- beek was de meening toegedaan, dat al was het resultaat nu geen 10°/o, het toch werkelijk niét zoo bar slecht is, ais men het wil doen voorkomen. Het nieuwe F. C. KUIJPERSTRAAT 10a - TEL. 169 SPECIALITEIT IN DE FIJNE HEEREN-MODEARTIKELEN tm DEPOT PALTHE voldeed inderdaad aan de maximum- eischen. En het liep slechts tijdelijk op het baanvak R'dam-Scheveningen (feite lijk als locaalspoorweg aangelegd), terwijl het speciaal voor den hoofdspoorweg A'dam-R'dam was aangeschaft. De aard van den als locaalspoorweg geconstru- eerden spoorweg is oorzaak geweest van eenige kleine ongevallen den laatsten tijd Maar door snelheidsvermindering en an dere maatregelen gedurende den tijd, dat dit materieel op den onderhavigen weg dienst doet, is de veiligheid volko men verzekerd. De heer Duys en ook wij, kunnen dus met een gerust gemoed in den electrisen trein stappen. POLITICUS. gedachten van vrees, haat, onverdraag zaamheid, naijver, egoïsme en geloof in het kwaad. Zooals boven een moeras, een poel van rottende planten, dikwijls een vage mist hangt, opgestegen uit de pestilente stankverwerkende verteren de planten, zoo ontstijgt aan al de tot ondergang gedoemde kwade eigenschap pen, waaraan individuen en volken nog tot slaaf zijn, een mist, een nevel, die verbijstert, die de goede eigenschappen tijdelijk verduisterd, die vrees brengt en onzekerheid, die verwarring sticht en disharmonie, en ten slotte sommigen zoo blind maakt, zoo ver doet dwalen van het licht, dat zij worden tot een weerzinwekkende caricatuur van het beeld van den eigenlijken, geestelijk volmaakten mensch. Zoo'n verwrongen beeld ver toont de man uit Vroomshoop. Eindelijk: iets geruststellends zit er toch ook in het bericht der chemikers. We weten, dat de diepste kern van een oorlog is, de nevel welke den geest der betrokken volken verduistert en verwart. En juist daarom zou, zooals een collega ginds aan de Theems op merkte, het wel iets bijster eigenaardigs zijn, wanneer we in de toekomst een oorlog zouden zien tusschen twee legers, in dichte ondoordringbare nevels gehuld, beide tastend naar een vijand, die ze in de algemeene en alles omhullende duisternis, met slechts een schijn van zekerheid zouden kunnen vatten. Mis schien zou daardoor de oorlog kunnen ontaarden (of verbeteren in een soort blindemans-slag, met een minimumverlies aan menschenlevens. Jammer genoeg is dit beeld van de zaak, hoe geruststellend ook, niet heel overtuigend. Want wanneer wij menschen kunstmatig nevel verwarring, dishar monie kunnen maken kunnen we ook een stap verder gaan en dien nevel vergiftigen tot een doodend gas. En daarom zijn wij, in elke beteekenis van tiet woord, door de mogelijkheden, door de Duitsche uitvinding opengesteld, be neveld". De mist der chemikers trekt door de wereld en maakt het zich duister. Nevelland Dr. F. C. régime is nu eenigen tijd in werking en groote kwesties hebbeen zich niet voor gedaan. De paardenkwestie is geheel in orde. En op de basis van dit accoord zal in de komende moeilijke jaren op economisch gebied veel tot stand kunnen komen. Nean, zoo «LechJ-k^^.midjster *11 etvverör<ig-Kief v imteii En toen ging onze brave Eerste Ka mer ook een paar weekjes vacantie genieten. Afgezien van het feit, dat het num meringsstelsel van invloed bleek op den uitslag, hebben de Eerste Kamerverkie zingen in Gelderland, Overijsel, Drente Groningen, en Zuid-Holland geen groote verrassingen opgeleverd. De koppen, waren, bij wijze van spreken, geteld. Een kleine verrassing was, dat de plattelander Braat en de heer Alblas (Herv. ger. st. p.) in Zuid-Holland op den Vrijheidsbond siemden, want er werden twee stemmen meer op de Vrij- heidsbonders uitgebrecht, dan er Vrij- heidsbondsche Statenleden in Zuid-Hol land waren. In totaal werden in groep II (Gelderl. enz.) gekozen: 1. v.d.,2a.r., 2 ch. H., 3 R.K., 2 Vrijh. b. en 3 s.d. en in groep 4 (Zuid-Holland) 2 Vrijh.b., 1 v.d., 2 a.r., 2 ch. H., 3 s.d. en 2 R.K. De partijverdeeling der nieuwe 25 Ka merleden is als volgt5 R.K., 4 ch. H., 4 a.r., 4 Vrijh. b., 2 v.d. en 6 s.d. Het eenige verschil met de oude samenstelling is, dat de Vrijheidsbond één zetel won, zulks ten koste der A.R. En de verhouding van de geheele Eerste Kamer is thans gewornen 30 rechts en 20 links. De persoonswisselingen zijn zeer gering. Slechts drie gezichten zijllen we meteen, als de Kamer weer bijeenkomt, missen. Namelijk Dr. H. Fransen, H. Amelink en dr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland, welke laatete niet voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. De andere twee heeren werden niet herko zen. En van de drie nieuw-gekozen leden, zijn er twee oude bekenden. In de eerste plaats oud-minister Colijn, die voor de in de Eerste Kamer zitting heeft. Verder hebben we prof. Alph. Steger (r.k.), die 17 October 1922 door Prov. Staten van Zuid-Holland in de vacature van Swaay tot lid der Eerste Kamer werd gekozen. Tot 1933 bleef hij lid van de Kamer. Deze hoogleeraar heeft een zeer bekende naam in industrieele ondernemingskringen. Het derde nieuwe lid is inderdaad een „nieuweling", Ir. J. Koster, lid van den Vrijheidsbond, die zijn lidmaatschap van de Kamer gedeel telijk aan den heer Braat te danken heeft. Directeur van de Nedderlandsche Maat schappij van mijnbouwkudige werken, heeft deze nieuwe senator zich tot nog toe zeer weinig op het politieke terrein bewogen. Zoodat we een „maidenspeech" te goed hebben. OPENBARE KENNISGEVING Dienstplicht. Wenschen omtrent toewijzing aan Land- of Zeemacht. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden 1. Hij, die voor de lichting van het volgend jaar in deze gemeente voor den dienstplicht is ingeschreven en zijn wensch omtrent de inlijving, in geval van bestemming tot gewoon dienstplich tige, niet reeds bij de keuring of recht streeks aan den Commandant in het Indeelings-district heeft opgegeven of wiens wensch veranderd is, kan vóór 5 September a.s. zijn verlangen ter secretarie dezer gemeente opgeven. Er kan geen zekerheid worden gegeven, dat daarmede rekening kan worden gehouden. Overlegging van stukken betreffende genoten onderwijs, werkkring of bekwaamheid kan aanbeveling ver dienen. 2. De ingeschrevene, die niet in het bezit is van het bewijs van voorgeoefend heid, kan, als hij in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige, in aanmerking wenscht te komen voor opleiding tot ziekenverpleger of tot ziekendrager bij de landmacht en dezen wensch niet reeds bij de keuring of rechtstreeks aan denindeelings-districts-commandantheeft te kennen gegeven, zich daarvoor alsnog vóór 5 September a.s. ter secretarie dezer gemeente opgeven. Voor indeeling als ziekenverpleger -in* -ui\s, i. studeeren in de geneeskunde, in de tandheelkunde, in de pharmacie of in de veeartsenijkunde en niet zijn aan gewezen voor officiersopleiding; b. met vrucht lager onderwijs genoten hebben en beschikken over een krachtig lichaamsgestel; van dezen genieten de voorkeur zij, die in het bezit zijn van een diploma als ziekenverpleger of daar voor in opleiding zijn, en voorts apotheker assistenten. Voor indeeling als ziekendrager komen in aanmerking personen, die met vrucht lager onderwijs, genoten hebben en be schikken over een krachtig lichaamsge stel. De voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij, die lid zijn van een transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid als zoodanig bezitten. Van de onder 2 bedoelde personen komen voor ziekenverpleger en zieken drager het eerst in aanmerking zij, die zich vrijwillig voor een dezer diensten hebben aangemeld. De duur der eerste oefening bedraagt voor de ziekenverplegers ten hoogste twaalf maanden, voor de ziekendragers ten hoogste vijf en een halve maand. De ziekenverplegers zijn vrij van her halingsoefeningen. gedurepde één dag of, indien de heen- en terijgreis onmogelijk in één dag kunnen' geschieden, bij uitzondering gedurende twee dagen) wordt door dezen commandant voor rekening van het Rijk gegeven overeenkomstig de laagste {klasse van het Reisbesluit 1916. De Chef van den Generalen Staf bepaalt,/wie voor indeeling bij de School- compaghie van den Motordienst of voor opleiding tot chauffeur of motorrijder bij de i artillerie in aanmerking komen. Soesf den 2 Augustus 1926. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH. .GAZELLE" RIJWIELEN Eindelijk was daar dan nogde vei- veiligheid op onze spoorwegen. De heer Duys had den minister een aantal vragen gesteld, zulks naar aanleiding van het spoorwegongeval aan het Hofplein te Rotterdam, met het onlangs op den spoorweg Haag-R'dam in gebruik geno men nieuwe wagenmateriaal. Voldeed dat nieuwe materiaal wel aan de maximum- eischen van veiligheid, vooral als het meteen op den diedst R'dam-A'dam ge bruikt zal worden, en was dat wel ver antwoord Dat wilde de heer Duys wel eens van den minister hoorJP.^Velnu. de heer Duys kon gerust zijn, vond de minister van Waterstaat. Het materiaal WORDT U GOEDKOOP EN NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 3. De ingeschrevene voor de lichting van het volgend jaar, die tot gewoon dienstplichtige wordt bestemd en niet in het bezit is van het bewijs van voor geoefendheid, kan aanvraag doen om bij de Schoolcompagnie van den Motor- dienst te worden ingedeeld of te worden opgeleid tot chauffeur of motorrijder bij de artillerie (onbereden). Hij moet dadelijk na ontvangst van de kennis geving dat hij tot gewoon dienstplichtige is bestemd zijn verlangen daartoe schriftelijk opgeven aan den commandant van bedoelde Schoolcompagnie te Haar lem. Hij moet daarbij vermelden zijn ge- slachtnaam, den datum zijner geboorte, de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven, het genoten onderwijs, het beroep en, voor zoover hij bij de Schoolcompagnie van den motordienst wenscht te worden ingelijfd, of hij genegen is in opleiding te worden genomen voor officier of onderofficier, indien hij daarvoor overigens in de termen valt. Het is noodig, dat hij bij zijn schrijven verklaringen overlegt, waaruit zijn be kwaamheid in het chauffeursvak of als motorrijder of monteur blijkt. Een rijbe wijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt. De commandant van de Schoolcom pagnie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op tot het afleggen van een proef. Vergoeding voor te maken kosten (voor eiken adspirant KASSIERS JULIANAPLEIN 5 TELEFOON 163 SOEST ÖNDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK VRIJE KLUIS ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerden voor stalling bruikbaar geacht wordt daarin te kunnen voorzien, vanaf 9 tot en met 23 Augustus a.s. ter secretarie aan de af deeling „MiJiiaire Zaken" ter inzage is neergelegd. Omtrent het indienen van bezwaren worden inlichtingen gegeven ter secre tarie. Soest, 4 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. G. DEKETH. v BEKENDMAKING De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, dat volgens ont vangen aanschrijving van den Heer Commandant van het Veldleger op 22 en 23 September a.s. eene gevechts oefening zal worden gehouden op ter reinen, gelegen in de strook begrensd door: a. den spoorweg Arnhem-Utrecht van halte Maarn tot station Driebergen. b. den stoomtramweg station Drieber- gen-Zeist-de Bilt tot de Bilt, van daar den kunstweg naar Soestdijk tot het snijpunt met den spoorweg Utrecht- Am ersfoort. c. den spoorweg Utrecht-Amersfoort- Apeldoorn van het snijpunt onder b genoemd tot het snijpunt met de Greb- belinie; d. de Grebbelinie tot het snijpunt met den kunstweg Scherpenzeel-Wou- denberg. e. den kunstweg Scherpenzeel-Wou- denber^f-Zeist tot het snijpunt met den kunstweg Amersfoort-Maarn. f. dc» kunstweg Amersfoort-Doorn tot het snM int met den spoorweg Arnhem- Utree!®^ /HcjWvornaamste deel der oefening- 'i.1-i'. u CTI o .LiofoTsïnnrQ.. terreinen Z.W. van Amerfoort en de onmiddellijk daaraan grenzende strooken. Het overige terrein zal voornamelijk voor den opmarsch der troepen moeten worden benut en dus vrijwel uitsluitend langs de wegen worden betreden. Van groot belang zal het zijn, wanneer daarbij ook van de particuliere wegen gebruik mag worden gemaakt. Eigenaars, die onverhoopt bezwaren zouden hebben tegen het betreden hunner wegen, worden uitgenoodigd deze te doen aanduiden tijdens de oefeningen door het plaatsen van staken of palen met stroowisschen (z.g. stroopoppen) bij de ingangen van vorenbedoelde wegen, en van hunne bezwaren, voor zoover de gemeente Soest betreft, schrif telijk of mondeling mededeeling te doen ten Raadhuize aan de afdeeling Militaire Zaken vóór 20 Augustus a.s. Mochten vóór dien datum geen be zwaren ingekomen zijn, dan zal worden aangenomen, dat tegen het betreden der wegen geen bezwaar bestaat. Soest 2 Augustus 1926. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH. VERZOEK OM VERGUNNING INGEVOLGE DE HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest: Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet: Brengen ter Algemeene kennis: dat op de Secretarie der Gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van W. J. Kuijer te Soest, om vergunning tot het vergrooten zijner stoomwasscherij door het bijplaatsen van een droogcoulise en het verplaatsen van eenige machines in het perceel Beetzlaan hoekNieuwstraat No 2, Kadastraal bekend als Gemeente Soest, in Sectie H, No: 915: dat op den 17 Augustus 1926, des voormiddags te 10 ure gelegenheid is om ten Gemeentehuize bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te bren gen en dat gedurende drie dagen voor dien dag op de Secretarie der Gemeente van te ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat niet tot even tueel beroep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge artikel 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, 3 Augustus 1926. Burg. en Weth. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. G. DEKETH. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de voor dit jaar opgemaakte lijst, be vattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. LANGS DEN WEG. Onze Wandelpaden. Zoowel aan den Amersfoortschen straatweg als (Birkstraat) als aan den Soesterbergsche straat verwijzen ons borden naar het gemeente-wandelbosch En wie een wandeling door deze bosschen maakt staat verwonderd over de schoon heid van deze natuur. Het is een heerlijke gedachte geweest van ons Gemeente bestuur hier wandelpaden te doen aan leggen. De vele Soesters die op Soestdijk wonen en de vele pensiongasten genieten ongetwijfeld van de mooie Baarnsche bosschen in het Koninklijk domein, maar wisten ze van de buitengewoon schoone rijke natuur van ons heerlijk gemeente bosch, ze zouden ongetwijfeld meer deze omgeving zoeken. Het heuvelachtig terrein de diepe valeien, de verfrisschende, ver sterkende dennegeur, de schoone kleur- schakeeringen van het mos, het loof- en naaldhout, het doet ons telkens uitroepen: prachtig, prachtig, prachtig. Vanaf den Soesterbergsche straatweg komt men direct op de mooie paden, die practisch, goed en eenvoudig zijn aangelegd. Het eerste bord verwijst ons naar de zevenspar een eenvoudig heuveltje meteen zeven- vèrFu^l^jk^v^rgezFcKt.^jSnfifierfOaiwat laag hout ons somwijlen vooral zittende het mooie gezicht ontneemt. De snoei- schaar van een plantsoenwerker kan hier verbeteringen aanbrengen. Vanaf het bergje „de zevenspar" loopt een eerst mulle, later eenigszins begroeide weg naar den Amersfoortschen straatweg. Aan dezen weg dient Openbare Werken zijn aandacht te schenken. Ook hier dient een goed wandelpad te worden aangelegd, ja ik zou verder willen gaan en er ook een rijwielpad willen doen aanleggen. Deze weg is toch vlak en het mooie heuveltje „de Zevenspar" is waarlijk te mooi, dan dat er ook niet de gelegenheid moet hebben het per fiets te bereiken, Voor de aanstaande winter een goede nuttige werkverschaf fing. Wanneer dan ook het bord aan den Amersfoortschenstraatweg naar „de Zevenspar" verwijst, zal men eens zien hoeveel menschen die nu van het mooie heuveltje en het bosch niets weten, er dan komen. En een directe verbetering zou kunnen ja ik|zou willen zeggen moet direct worden aangebracht, bij het begin van den toegangsweg aan de Amersfoortschenstraat. De bewoners van het daaraan gelegen café schijnen er geen behoorlijk vuilnisgat op na te houden en veel afval over den sloot te werpen. Het slootje dient gereinigd, de entré voor het mooie bosch dient waardig te zijn. En wanneer de café houder dan meewerkt, wat ook zijn belang is, zijn terrein aan de achterzijde eens duchtig opruimt en zorg draagt dat alles netjes blijft, zullen velen met genoegen deze omgeving met een bezoek vereeren. A. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw weekblad „de Soester" om het antwoord te geven aan den Heer K. omtrent zijn ingezonden stukken over Slagerij-misbruiken. Mijnheer K. U schijnt wel bizonder slecht op de hoogte te zijn met verschillende dingen in Uw ingezonden stukken genoemd. U vraagt of in Nederland geen wet bestaat waarin het bedwelmen van slacht dieren voor de slachting verplichtend wordt gesteld, ja zeker, Mijnheer 1 En tot zelfs in de binnenlanden van Soest, wordt door den Keuringsdienst daaraan streng de hand gehouden. Dus U be hoeft niet naar Zweden of Amerika om dat te gaan zien. Behalve bij ritueele slachtingen,worden hier de ouderwetsche wreede praciijken bij het slachten niet meer uitgeoefend. Het afmaken van zieke huisdieren wordt niet alleen zoo U meent in Haar lem, doch ook in Soest door middel van stikgas gedaan. Dan beschuldigd U een slager in de Julianastraat, geslacht te hebben zonder gebruikmaking van het schietmasker. Het is wel jammer dat U niet even is gaan zien, dan had U kunnen consta- teeren dat dien dag geen varken geslacht werd, noch aanwezig was, en bijgevolg positief niets kunnen vaststellen. Nu komt U met insunaties en verdachtmaking. Dat is niet fair. Ook Uw aantijging als zouden de slagers „misdadig onver schillig zijn voor het lijden van weer- looze slachtdieren is zacht uitgedrukt beneden A.P.". Ik kan U verzekeren dat zelden een slager een dier zal mishandelen of on- noodig pijnigen. Integendeel zijn onder die menschen zeer vele dierenvrienden. Ook beweert U dat men in de mid deleeuwen de varkens in hun bloed lieten stikken. Dus U weet niet dat dit het bederf van het vleesch zeer in de hand zou werken. Dit voor zoo ver Uw eerste stukje. Dat U de verbolgenheid heeft opge wekt van het slagersgilde is zeer juist, doch alleen daarom dat U geen feiten aanhalt, doch gewoon leugentaal bezigd. Verder schrijft U niets dan uitingen en meeningen. Het lust mij niet daarop verder in te gaan. Wacht nu maar rustig af wat die gerechtelijke aanklacht U zal zeggen. DU is ook niet zoozeer gericht tegen Uw persoon, doch wel om ons van de blaam te zuiveren, die ons door Uw ingezonden stukken ten onrechte zijn opgelegd. U Mijnheer de Redacteur vriendelijk dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, teeken ik mij namens de Soester Slagersvereeniging P. H. HESP Voorzitter. RIJWIELPAADJES. Nu de hooibouw ten einde is en de rogge wordt gemaaid zal binnen enkele dagen de boer den ploeg weer op den akker brengen en zal de stoppel weer ondergeploegd worden, om op den los gewoelden grond het knollenzaad aan de aarde toe te vertrouwen, .paar ik ST de PoTitiever§.Qfêit»J?i,t'heeft op ge- 1 nomen, waarin het verboden is opeen weg, een voetpad of een rijwielpad met een eg of ploeg te keeren of te wenden of een weg, een voetpad of rijwielpad op eenige wijze te beschadigen, zou ik bij dezen den landbouwers vriendelijk maar dringend willen verzoeken niet met de eg, de ploeg of het paard op den weg te komen. Op bijna alle engwegen is een vast paadje waar men fietsen kan. Beschadig dit niet. Gij rijdt zeker ook op de fiets en ge weet hoe onaangenaam het is, wanneer de paden vernield wor den. Burgerlijke Stand GEBORENWilhelmus Gerardus, z. v. G. N. v. d. Brink en M. Natter Petronella, d. v. H. v. Hoorn en K. v. d. Meuten Antonia |ohanna, d. v. J. H. Hom en C. M. C. van Wees Wilhelmina Martha, d. v. G. v. d. Geer en W. M. Hilhorst Helena, d. v. B. v. Brienen en J. v. Es Gezina Elbertha, d. v. Th. Groenensteijn en G. E. Masten broek Wilhelmina Alphonsa Hen- riette Maria, d. v. A. M. P. M. Cox en H. C. M. Ebbers. ONDERTROUWDA. Olieman en A. H. Thonhaiiser. GEHUWDJ. F. Walop en C. R. Brans W.P.J. VenemaenM.Veenendaal. OVERLEDENCorneiis Dumerniel, 27 jr, echtgen. v. C. J. Th. Woutman Gerrit van Dorresteijn, 70 jr, echtgen. v. M. Verschuur. VESTIGING 29 JULI—4 AUGUSTUS. J. C. v. de Meij, Ringweg 4, A'foort A. W. M. Pijpers, Veenh.straal 91, v. A'loort E. M. J. C. Boeser, Veenh. straat 9a, Schiedam Tollenaar-Ubens m. gez., Rembr.laan 16, v. Helder M. L. Wohllart, Heuvelweg 34, v. A'dam A. C. Duiver, Torenstraal 2b, van den Haag G. H. Doorenbos, Parkl. 12b, v. den Haag M. C. M. v.Kou- terik, B. Grothestraat 53, v. deBildt J. G. Kok, AmersLstr. 19 v. Mourik Ch. L. v. d. Veer, Hartweg 14b, van A'dam C. Oostrom, Julianaslr. 26, v. A'dam C. A. v. Houcke, Korleweg 5, v. A'dam. VERTREK 29 JULI—4 AUGUSTUS. J. Bieken, Zandvoortweg 2, n. Baarn Wed. A. L. W. SeijHardl, Sonijstr.41, n. den Haag E. A. L. Oskam, Breestr. 107, Leiden M. Lang, Gladbeck in Westfalen B. J. Vethaak, Hesserweg 2, n. de Bildt J. Niebuur, Kraanstr. 3, n. Utrecht A. Wenlenk m. gezin, Hoeikade 1, den Haag A.v. d. Burg Bloemendaallaan, n. Barneveld M. A. Roodvoets, bij ouders, n. Houten E. Cramer, n. Zuid-Alrika C. H. Spoor- Johst, n. N.O. Indië E. Th. M. J. Huijben, n. Horn in Limburg J. v. d. Sluis, Archimedesweg 14, n. A'dam P. J. M. Jansen, Bloemgracht 72, naar Amsterdam. KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7

Soester Courant | 1926 | | pagina 1