Behandelen alle Band en Elfecienzaken. Riiiillireai P. MAi! Laanstraat71,Baarn H.A.HAK - BAARN LA PORTE Co. UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraaf 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Steenhofstraat5, Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. C. F. W. RIETVELD Voor Uw Leder en Fournituren ALLE BOUWMATERIALEN D. F, VOIGT BANKIERS BAARN SOEST - BUSSUM 5e Jaargang No. 32 Gecontroleerde oplaag te stimen 6500 exemplaren. Vrijdag 20 Augustus 1926 SOEmiWSBMD Redactieadres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels fl.OO. Elke regel raeer f 0.20 Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhulzen, Bouwterreinen en vaste goederen tuigd, dat toch de balans neergaat naar de zijde van de voordeelen en ontwikkelings gang onzer gemeente en onzer partij. Profeet zijn we niet, maar we durven toch onze partij (hier in Soest vooral), zeer moei lijke dagen te voorspellen, waarin we eerst recht de kracht en het doorzicht, benevens het tactisch beleid van Rietveld zullen missen. Ten slotte willen we hier nog slechts open lijk onzen dank brengen namens organisaties waaraan Rietveld's naam is verbonden en vele anderen, voor al den arbeid aan ons chris tenvolk in het bijzonder door hem vericht Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur, Aula Lyceum, Vondel laan, Ds. J. P. van Heest, van Deventer. Ex. tra collecte voor de Inwendige Zending van het Hoofdbestuur van bovengenoemd Ge nootschap. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur geen dienst. Zaterdag werd op de nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam het stoffelijk overschot van Dr. Ph. Falkenburg, in leven secretaris der gemeente Amsterdam, ter aarde besteld. Een foto van den lijk stoet op de begraafplaats. De Heer Rietveld, welke vele jaren Jjier in Soest heeft gevvoond en ontzaggelijk veel voor de ontwikkeling van bevolking en ge meente heeft gedaan, gaat deze gemeente metterwoon verlaten en zich in Utrecht ves tigen. Verschillende argumenten voert hij aan voor zijn genomen besluit en we verstaan die argumenten; we begrijpen, dat de Heer Rietveld tot dit besluit gekomen is. Is het dus voor ons alleszins verklaarbaar, dit neemt niet.,weg, dat we zijn besluit be treuren. Allereerst verliest onze gemeente en daar mede onze A.R. Partij een zeer scherpzin nig en getrouw raadslid, wiens woord in den Raad der gemeente altijd met belangstelling werd aangehoord en wiens adviezen op hoo- gen prijs werden gesteld. Ook voor onze gemeentenaren is zijn ver trek een verlies, want nimmer zou men ver- geefsch den Heer Rietveld om raad en bij stand vragen en vooral aan zijn adres in de Talmalaan is hij door talloozen bezocht, die met hun kwesties en moeilijkheden bij hen kwamen, meestal met raad en toegezegde hulp en daarom verlicht huiswaarts keerden. Onze A.R. Partij vooral is veel, zeer veel aan den Heer Rietveld verschuldigd en ver plicht en 't mag hier wel eens gezegd, dat er zeker evenveel schuld is aan voldoende medewerking, ondersteuning en vertrouwen van 's Heeren Rietveld arbeid, als er vruch ten zijn van zijn werk voor onze partij. Vooral de laatste twee jaren heeft er aan die medewerking en waardeering nog al het een en ander ontbroken en al lust het ons nu niet om daarover reeds een boekje open te doen, dit willen we er alvast wel van zeg gen, dat in de toekomst het gemis van een kracht als de Heer Rietveld merkbaar en terdege zal gevoeld worden. We drukken ons niet te sterk uit, als we zeggen, dat het vertrek van den Heer Riet veld een grooter verlies voor onze gemeen te en onze partij is, als het vertrek van een predikant der kerk. Voor een predikant is de gemeente in de gelegenheid een ander kundig man in z'n plaats te roepen; voor de plaats die de Heer Rietveld in onze gemeente innam, zullen meerdere menschen noodig zijn. Want niet alleen in den Raad der gemeente was hij op z'n plaats en een geharnast strij der, maar zij, die hem kenden, als ambtsdra ger in het kerkelijk leven, weten, wat hij voor de Ger. Kerk te dezer plaatse gedaan heeft. En zullen we nu nog opsommen, wat hij deed als voorzitter van de A.R. Kiesvereeni- ging, Patrimonium, Vakorganisaties, Bestu renbond? Dan is deze krant veel te klein. Dit alleen willen we zeggen, dat na een tweetal jaren, als anderen reeds lang ver geten zullen zijn, (want we leven snel), het gemis van een man als Rietveld terdege zal gevoeld en betreurd worden. In Utrecht, z'n nieuwe woonplaats, waar hij trouwens geen onbekende is, zal men wel zeer spoedig trachten z'n medewerking op velerlei terrein te verkrijgen en we ken nen den Heer Rietveld wel zoozeer als een onvervaard Calvinist, dat hij nog geen leven van lijdelijk toezien zal gaan leven, op ker kelijk, staatkundig en maatschappelijk ter rein. Een extra saluut zij hem hier nog ge bracht, voor z'n arbeid aan het „Soester Nieuwsblad". Een arbeid, die vele nachten van z'n rust heeft geroofd; een arbeid voor welks resultaten velen onzer christenmen- schen blind waren, of schouderophalend voorbij gingen, maar welke door andersden kenden dikwijls beter werd gewaardeerd of gevreesd. Nu weten we zeer wel, dat alle menschen- werk feilen heeft, wij zullen die niet uit meten, want we blijven verzekerd en over- en zegene de Heere, ook zijn God en Ko ning, zijn huis en zijn werk, nu en in de toekomst. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. J. Enkelaar, van Rijssen. 's Avonds geen dienst. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. C. - Prins, van Bilthoven. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. Enkelaar, van Rijssen. Chr. School (Hees), geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Pauius Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm, 10 uur Ds. W. Bouwman, van Leiden. Nam. 6 uur Ds. J. v. d. Meulen. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 6 uur, Ds. W. Bouwman, van Lei den. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur, Ds. Helders, van Bilthoven. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. de Bruin, van Feijenoord. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. K. Win kelman, van Maastricht. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Roomsch Kathob'eke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo, van Culemborg. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur openbare verlossingssa menkomst. Woensdagavond 8 uur openluchtmeeting aan de Zandvoortweg. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Geleid door kapiteine Vendet en luitenante Strootman. SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 BINNENLAND Drentsche kinderen. De nieuwe wereld-leeraar. Langzamerhand begint bij ons volk en niet het minst bij de overheid het besef dieper door te dringen, dat de bevolking der Drent sche Veenplaatsen met tijdelijke maatregelen niet afdoende uit de groote ellende is te redden. De pogingen, welke worden aangewend om groote groepen der bevolking over te plaatsen naar andere streken, waar nog loo- nend werk voor deze gezinnen is te vinden, verdienen dan ook volle waardeering. Dat ook tijdelijke hulp noodig blijft, leeren de onderzoekingen, door verschillende co- mité's in den laatsten tijd ondernomen. Vooral het Drentsche kind in de Veen- streken is er ernstig aan toe, ernstiger nog als de pupillen uit Duitschland, Oostenrijk en Hongarije, die in onze gastvrije gezinnen herstel van krachten mochten vinden. Belangrijke gegevens omtrent de onder voeding dezer kinderen vinden wij in een schrijven van Dr. Lodewijks, arts te Nieuw- Amsterdam, waaruit wij het volgende ont- leenen: Het bestuur van 't Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies, dat zich zoo bijzonder interesseert vonr&gF*t ondervoede Drentsche veenkind, waf:; r wij zeker niet dankbaar genoeg kunnen' zijfilj" organiseerde in Juni, onder leiding van den Inspecteur der Volksgezondheid, Dr. Tuntler, een excursie in Z-Oost-Drente, waaraan deelnamen van het bestuur, de voorzitter Dr. A. Schuckink Kool, Dr. L. J. Sieburgh, beiden uit Utrecht, en de heer A. C. Bos, administrateur te Egmond aan Zee, terwijl verder uitgenoodigd waren Dr. Leydersdorff uit Meppel (die verhinderd was), de heer Reijntjes, voorzitter van het Roode Kruis te Emmen en ondergeteekende; daarbij sloot zich aan het dagelijksch bestuur van het On derwijzerscomité, voorzitter de heer A. Wes terhof uit Meppel, Mej. Groen te Nieuw- Amsterdam en de heer Mink te Holsloot. Bezocht werd eerst de Algem. Christel. van 9000, tot 124 zwakke kinderen; daarbij dient gevoegd het <|antal in de buurtgemeeji- ten en zal 't getal zeker 2000 worden, dat is 10 maal ineer als de Emmer medicus opgaf, waarmee dus gemoeid zouden zijn 3 ton Zullen ook de kinderen van den kleuterleef tijd geholpen worden, dan wordt dit bedrag oneindig veel grooter. Collega Tuntler stelde zich- voor, dat er 3 a 4 jaar mee gemoeid zijn. Zoolang de werkloosheid blijft, zal het telk .n jare terugkomen en zich verder uit- bre.den volgens mijne meening. hiernevens het lijstje van het onderwijzers- corj ié: Eriwi Kat) School Klazienav. Sirumlveenschebrug Zw rtemeer Herv. Sch. Zw' rtemeer I (openb.) Kameri.wijk (openb.) Barger Compasc. II (openb.) J21 Barger-Compasc. (Herv.) Bar;er-Compasc. III Emmer-Erfscheidenveen I Emnier-Erfscheidenveen II Odüornerveen II Alg" Chr. Sch. E.-Erfsch.v. Schoonoord (gem. Sleen) Eeserveen (Borger) Wezeperbrug (Zweeloo) 127 31 115 35 80 30 167 40 141 25 207 40 521 50 110 20 120 30 135 27 103 12 127 50 134 90 210 100 80 48 45 13 2022 539 Hieraan behoeven wij zeker niets toe te voegen. Deze gegevens zijn meer dan een oproep aan het Nederlandsche Volk om alle krachten in te spannen om aan deze arme kleinen hulp te bieden. De Ster in het Oosten. Te Ommen is deze ord«', waarvan Dr. Annie Besant de leid ster is, een tweetal weken geleden in we reld congres bijeen geweest. Wij hebben er in verschillende bladen van kunnen lezen Deze orde, die in haar midden den nieu wen, wereld-leeraar en verlosser heeft zien optreden, van wien zij het bevrijdende woord uit «le smarten dezer wereld verwachtte, heeft ovei het optreden en de verklaring van „Krishnamurti" het navolgende communiqué gepubliceerd: ,,'i/n zijn tijdens het kampvuur gehouden toesbraak zeide Krishnamurti, het hoofd van de prde, dat hij dezen avond zou verklaren waarom hij gedurende de vooraf gaande da. 'ÉJLp toehoorders als 't ware voortdurend .wm5~-¥,41Lüi dwingen hei door htm be doelde pad te betreden, het pad, dat vanuit de vergankelijke wereld leidt tot in het Rijk der eeuwige vreugde. „Op een dag in den afgeloopen winter", zeide hij, „toen ik wan delde in de Indische bergen, mij verheugende in de schoonheid der natuur en terwijl ik aan niets bepaalds dacht, zag ik plotseling, Drogist. Gediploraeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electrische Bril lenslij perij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Zaterdag werd in de Amstel te Amsterdam door het weekblad „Het Leven" een zwem wedstrijd georganiseerd om het kampioenschap van de Amstel. Een kijkje bij den start, die bij het clubhuis van de Amstel plaats vond. School te Emmer-Erfscheidenveen, zijnde een der slechtste uit de veenstreken. Het was daar, dat bij het binnentreden in een der klassen, de heer Bos uitriep: „stuur mij die geheele klasse maar" en een oogenblik later zeide: „25 jaren lang heb ik alle mogelijke zwakken en ondervoede kinderen ter ver pleging gehad, Duitschers en Oostenrijkers, doch nimmer zag ik iets dergelijks". Uit 't lijstje mij verstrekt door den Secre taris van het Onderwijzerscomité zag ik op gegeven op 134 kinderen 90 ondervoeden, dus ongeveer 67 pCt. Vervolgens bezochten we de openbare school te Emmer-Compas- cuum Zuid no. II, waar de toestand beter, doch ook niet rooskleurig was en daarna, waar de scholen reeds gesloten waren, eenige buurthuizen, waaronder o.a. die te Zwarte- meer. Op mijne vraag welken indruk het ge zelschap had gekregen, was het antwoord: „treurig". Een uitspraak als die van den heer Bos, teekent meer dan alles den toestand in dat deel der gem. Emmen. Het gemiddel de cijfer van 13.6 pCt. zal met verwijzing naar het bovenstaande en naar het lijstje van het onderwijzerscomité, denkelijk hooger worden. Nemen we nu echter het opgegeven ge middelde van 13.6 pCt., dan komen we voor Emmen toch, bij een getal schoolkinderen opkijkende... mijn Meester, den Grooten Leeraar, Hij, die de Heer der Wereld is. Ik kan het u niet beschrijven. Ik zag de boomen rondom mij, de geheele natuur, alles en allen door Hem, door Zijn alomvattende liefde. Van dien dag af aan is Hij eiken dag met mij geweest. Ik adem dezelfde pure lucht in als waarin Hij leeft. Ik heb dat geluk be reikt, dat door niemand of niets ooit meer kan worden teniet gedaan. Ik wensch, dat gij die vreugd met mij zult deelen; dat gij mede deelgenooten wordt van dit wondere aanschouwen, van deze kennis van Zijn groo te liefde, want dan zult gij weten, dat alle paden tot Hem leiden en welke hulpmiddelen, welke krukken gij ook noodig moogt hebben om tot aan deze aanschouwing te naderen, als gij éénmaal „gezien" hebt, zal werkelijke vreugde en werkelijk geluk uw deel zijn". Terwijl hij deze woorden sprak, ging Krishnamurti's stem in .groote teederheid over de 2000 verzamelde leden uit. Toen hij zijn toespraak beëindigd had, ging de bijeen komst stil uiteen." Ons vermoeden, zoo zegt het Vadert., dat de „Ster in het Oosten" eigenlijk een beetje in haar maag zat met de profetie van dr. Annie Besant en haar nieuwen wereldleeraar, en dat daaruit de groote geheimzinnigheid zoü zijn te verklaren, waarmee het Kamp te Ommen zich omringde, is dan toch uitge komen. Eindelijk heeft de heer Krishnamurti zich uitgesproken en de verklaring is gewaar merkt door het Congresbestuur. Zij geschiedde op den laatsten avond van het Congres aan het kampvuur; dus toen de tengere Hindoe in zijn witte kleed den ru wen zetel van boomstammen had bestegen. Ze blijkt te bestaan uit een visioen. Er staat in het officieele bericht bij, dat de bijeen komst stil uiteen ging na de verklaring. Wij vermoeden, dat het de stilte der na- melooze ontgoocheling is geweest en wij wenschen de Theosofen geluk, die op een afstand bleven bij het gedoe van den nieu wen wereldleeraar. In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f 6.-— per jaar en hooger. Maandag 16 Augustus vierde de Amsterdam sche Handboogschutterij „Claudius Civilus" haar 75-jarig bestaan, welk feest werd ingeleid met Koningschieten. Een foto van de jubileerende vereeniging, waarop v.l.n.r. R. A. Akkermans, H. B. F. van Tilburg, C. J. H. Muller, W. de Groot, C. van Werven, J. van Poppel, H. Maas, allen zittend. Inderdaad is de uitkomst minder dan niets. Het visioen als zoodanig haalt niet bij visioe nen van Petrus en Pauius, Franciscus van As- sisië en Jeanne d'Arc, ook niet van menigen oud-Testamentischen profeet. Natuurlijk misgunnen wij. den heer Krish namurti geen oogenblik zijn zielsverrukking, maar wat ter wereld heeft de Wereld aan die verzekering van persoonlijke gelukzaligheid stemming. Onopgelost blijft ook hoe Krishnamurti, zooals hij gezegd heeft, de menschen heeft willen dwingen om het pad te betreden, dat naar zijn ervaring naar het Rijk der eeuwige vreugde leidt. Welk pad is dat? Neen.... we dachten het wel, maar nu we ten we het, dat de andere Wereldleeraar, die de Menschheid kent als den Christus, nog altijd onovertroffen daar staat, zoowel toen hij leerde als Machthebbende, zeggen:„Komt allen tot mij, die vermoeid en belast zijt", als toen hij den besten leerregel neerlegde in „Draagt elkanders lasten" en toen hij durf. de zeggen: „Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven". Als iemand, als eenig sterveling het waagt, dezen Meester, al zou het alleen maar aan vullend zijn, terzijde te streven, dat moet hij heel andere dingen te zeggen hebben dan de heer Krishnamurti. Laten we nu zoo spoedig mogelijk de Krishnamurti-illusie bij de vele andere be drogen illusies begraven. Tot zoover „Het Vaderland". Wij zijn dankbaar voor de erkenning ook van dit li berale blad van de waarde van den Christus voor het leven der menschheid. Wie de Christus der Schriften mag kennen als zijn Verlosser en Zaligmaker, voor dien is deze ontnuchtering geen verloren illusie. Hij weet, dat vele valsche messiassen komen zullen. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Gerardus Wouterus, z. v. G. v. Logtestijn en C. A. Hilhorst. Gerrit, z. v. C. Radstok en A. Wijnands. Albertus, z. v. C. A. Boots en G. Schouten. Johannes, z. v. L. v. 't Klooster en J. Sukel. Gerardus Hendrikus, z. v. J. Cw v. Agterveld en H. Elschot. GEHUWD: Anthonie Olieman en Alijda Hermina Thonhauser. Adrianus van den Berg en An- nigje 't Lam. OVERLEDEN: Aaltje v. Dorresteijn, 75 jaar, wed. v. Hen drik Grift. Pieter Frederik Karei Hugo de Haas, 37 j., echtgen. van Hendrika Kwant, eerder wedr. v. Wilhelmina M. Bauersch. Haije Bouma, 4 jaar. GEVESTIGD: W. Krielen met gezin, van A'dam, Kostverl. weg 5. J. H. Marcelis, van Den Haag, Verl. Postweg 43. H. J. Hengeveld, van Elburg, v. Weedestr. 43. H. L. Morpurgo, van Anke veen, le Heeserl. 5. J. C. Bom met gezin, van Nieuwerkerk a.d. IJssel, Pr. Hendriklaan 13. B. J. Koopmans, van A'dam, Kerkpad Z.Z. 34. Wed. F. v. Eijk met gezin, van A'foort, Soesterb.str. 65. L. L. J. Heugen, van A'foort, Kampweg 74. C. ten Broek, van Hilversum, Dijkhuisstraat 7. G. G. Vogelaar, van A'dam, Koudehoekstr. 15. G. Pot, van Utrecht, Heuvelweg 16. J. Kruijtzer met ge zin, van Nijmegen, Steenh.str. 7.T. M. Hut. van Utrecht, Verl. H. Akkerweg. C. F. v. Mill Jr., van- Gorcum, Nieuweweg 98. Wed. W. Douma, van Amsterdam, De Genestet- laan 3. VERTROKKEN: A. P. M. Cornet, naar Alphen a.d. Rijn, Julianastr. 89. J. Bosman, naar Bunnik, Lan- gestr. 52. J. M. Cozijnsen, naar Bilthoven, Rembrandtlaan 60. G. J. Huigen, naar Bus- sum, Brediusweg 55. H. v. Diermen met gez., naar Hilversum, Hilvertsweg 112. B. J. van Loenen, naar A'foort, Anemoonstr. 25. M. Jansen, naar Dussen, B 234. G. P. v. d. Kleijn, naar R'dam, Geref. Burgerweeshuis. Wed. A. J. Abspoel, naar Zwitserland. Wed. J. B. Uiterwijk, naar Harderwijk, Stationsl. 2. E. E. J. Rotteveel, naar A'dam, Padang- str. 24. N. de Heer, naar BarneveldVoort huizen, Amersf.str. 227. J. Wesseling, naar Ede. M. C. Timmer, naar A'dam, Sumatra- str. 189. M. A. v. Bemmel, naar Gorinchem. J. Martens, naar Maurik, p.a. C. H. Moree. J. Th. G. Coljee, naar Zeist, Odijkerweg 18. j. v. Vliet, naar Harlingen, Lanen 21. C. R. Brans, naar R'dam, Hoevestr. 5. BAARN GEBOREN: Johannes Hubertus Martinus Frederik, z. v. S. J. Lengers en J. F. W. Stehmann. ONDERTROUWD: J. Akkerman en A. van Vulpen. O. L. Klouwer en M. H. C. Paarmann. OVERLEDEN: Willempje van der Poel, 90 jaar, wed. W. Jansen. Margaretha Sijberden, 63 jaar, geh. met H. Holtrust. INGEZONDEN STUKKEN Men verzoekt ons. opname van het vol gende: TREKHONDENELLENDE Naar aanleiding van het afschuwelijk ge val van dierenmishandeling, hetwelk 19 April in het Haagsche Bosch plaats vond en waarvan procesverbaal werd opgemaakt betreffende de hondenkar, afkomstig uit het woonwagenkamp Oldenzaal, waarvoor drie uitgeputte honden, toonbeelden van ellende, alsmede de trekhondenellende in het alge meen, roepen wij alle dierenvrienden(innen) op, hun medewerking te verleenen, het tot standkomen der wet afschaffing van den hond als trekdier te bespoedigen, opdat wel dra een einde kome aan een op het platte land maar ook in de steden helaas nog welig tierende hondenafbeulerij, menigeen onbe kend, een schande voor Nederland, tartend alle dierenbescherming. Zij die daartoe willen medewerken, ge lieve daarvan bewijs van instemming te be tuigen door het zenden van naamkaartje of briefkaart, duidelijk beroep en woonplaats vermelden en toe te zenden aan de Redactie van het blad: „Off. Orgaan van de Vereeni ging Dierenbescherming", Secretariaat thans Breelaan 118, Bergen (N.-H.). Maandagochtend wer'd te Soest een hond overreden door een auto.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1