I Adjunct iflspêcïëür Adjunct inspecteurs, ■V Het Kinderparadijs J. TH. VOSKUILEN j EXPOSITION 11 MEURS B. HUISINGH. Leeuwenstr. 2e - Te!. 2175 - Hilversum ^°PPetikliniek. N.V. L. DE RUITER Co's Brandstoffanhandel Horlogerie - Goud en Zilver. ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige Moderne Schoorsteenklokken. Nieuwste modellen ontvangen Fransche massieve Paarlen. Zuiverste imitatie. Onbreekbaar. Zie de Etalage* Zie de Etalage. H. W. SPIJKER - v. Weedestraat 25 - Telefoon 43 SA SON D'HIVER MAISON PLESMAN Advertentiën 'S e" £«f0ch het BESTE en GOED KOOPSTE adres voor öumrnl1haSnS met rfubbe' Engelsche wielen, 2 nden, geheel gevoerd, vanaf f 11.45 Benoemd is tot gewoon hoogleeraar aan de Hoogeschool te Delft in de afdeeling bouw- kunde, voor onderwijs en architectonische vormleer en geschiedenis der bouwkunst, Dn Ir. D. F. Slothouwer, architect te Amsterdam. 'T SCHITTEREND SILHOUET In September-zomerdagen, Zie ik, nauwelijks uit m'n bed, Boven op den Eng en vlakte, Een zoo schitterend silhouet. Een groote, oude boerenwagen, Met daarby een flinke „ket", En een heel oud mager manneke, Vormt dit schitterend silhouet. Knie gekromd en rug gebogen, Parels zweet onder zijn pet, Zwoegt en ploegt op grooten akker, En geeft 't schitterend silhouet. „Ket" besturend, zon trotseerend, Eiken dag daar strijk en zet; Met z'n oude stramme leden Werkt dit schitterend silhouet. 's Avonds moe van zwaren arbeid, Als de zon al is naar bed, Komt daar langzaam aangereden, 't Mooi en 't schitterend silhouet. Sept. 1926. A. K. B. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 OVER RADIO EN VRIJZINNIG KABAAL Mr. A. v. d. Deure, de voorzitter van de Chr. Radio.vereeniging, heeft een goed werk gedaan, door in de A.R. „Rotterdammer" eens de aandacht te vestigen op het holle lawaai, dat de vrijzinnige bladen maken ten opzichte van het rapport der regeerings.com missie voor den Nationalen Draadloozen Om. roep. Hij noemt het lawaai over dat rapport „oude liberale zelfgenoegzaamheid en ver achting van het standpunt van anderen". Die vrijzinnige bladen ontwikkelen daar. bij in hoofdzaak drie bezwaren: le. Zou er geknoeid en gekonkeld zijn met de aandee. len, doordat de politiek in den omroep is gehaald; 2e. Zullen de programma's niet neutraal zijn; 3e. Zal nu de radio gebruikt of misbruikt worden voor sectarische pro. paganda. Laten we nu ook voor onze lezers in 't kort de zaak eens even uit de doekjes doen. In slechts enkele jaren heeft de Radio ook in ons land een zeer groote vlucht genomen. „Na enkele proefuitzendingen van de Ned, Ver. voor Radio-telegrafie te Den Haag, was het de Ned. Seintoestellenfabriek te Hilver sum, die in technisch opzicht het radio-vraag stuk in Nederland met kracht ter hand nam" „Ter verzorging van de programma's werd eerst een commissie uit het personeel der fabriek aangewezen, welke commissie later werd aangevuld met enkele buiten de sein toestellenfabriek staande personen en welke personen zich ten slotte hebben geconsti tueerd als de stichting „Hilversumsche Draad- looze Omroep", de bekende H. D. O. De vijf of zes leden dezer stichting vullen zich zelf aan en zijn aan niemand verantwoording schuldig. De inkomsten der stichting bestaan uit vrijwillige bijdragen der luisteraars, die echter op de samenstelling en handelingen van het comité geen invloed kunnen oefe nen". Dat de samenstelling van dit comité zeer eenvoudig was en is, behoeft wel geen be toog, als men bedenkt, dat de katholieke en orthodox-Protestantsche volksgroepen, die dé grootste helft van ons volk vormen, daarin niet vertegenwoordigd waren. Daaruit volgde, dat ook bij de samenstel ling van de programma's der H. D. O. in 't minst geen rekening gehouden werd met de wenschen van deze groepen. De H. D. O. noemde dat „neutraal". En ze vond het niet in strijd met de neutraliteit om op Zondagavond uitzendingen te doen van cabaretzangers als Speenhof enz., maar ze vctfid het natuurlijk wel in strijd met de neutraliteit om psalmgezang en religieuze toe spraken uit te zenden. Zooals men ziet, de oude vrijzinnige neutraliteit. Om nu die zoogenaamde neutraliteit tegen te gaan, werd op het eind van 1924 de „Ne- derlandsche Christelijke Radio.vereeniging opgericht, aan wien het gelukte, met de seintoestellenfabriek een overeenkomst aan tc gaan, waarbij haar eiken Woensdagavond de beschikking over den zender werd ge-, geven. Ongeveer een jaar later werden, bijna ge lijktijdig, de Katholieke Radio-Omroep en de „Socialistische Vereeniging van Arbeiders- Radio-Amateurs"opgericht, terwijl als laat ste groep ook nog de Vrijzinnig Protestant- sche Radio-omroep zich constitueerde. Evenwel had de Regeering ingezien, dat het noodzakelijk was, om, wilde de Radio beweging haar niet boven het hoofd groeien, zij deze beweging dan ook in den kring van hare bemoeiingen had te betrekken. Na eenig geharrewar in een commissie, waarvan Dr. Posthuma voorzitter was, en welke geen resultaten opleverde, werd er een Regeerings-commissie benoemd, onder voorzitterschap van den oud-Minster-Presi dent Ruijs de Beerenbrouck en deze com missie heeft thans haar werkzaamheden be ëindigd en het is naar aanleiding van een ontijdig openbaar gemaakt rapport, dat de vrijzinnige groote bladen nu zoo'n „heibel" maken. En nu komen we op die „geweldige" be zwaren even terug. Allereerst is er dus het knoeien en konkelen met de aandeelen. Die regeeringscommissie wenscht de Nationale Draadlocze Omroep den vorm van een Ven nootschap ie geven en dan is er natuurlijk sprake van verdeeling der aandeelen. „Was nu de staa:sco;nmissie maar zoo „verstandig" geweest, om alle aandeelen aan de heeren van links te geven, dan was er natuurlijk niet geknoeid en niet gekonkeld. Dan waren de „Telegraaf" en de „N. Rott. Courant" vermoedelijk wèl tevreden geweest. Ataar nu, nu de katholieken en orthodox protestanten samen met de helft der aandee len tevreden zijn (hoewel zij volgens hun ge talsterkte zeker op meer aanspraak zouden kunnen maken) is Leiden in last. Het wil er bij die liberaal-neutrale groep nog maar steeds niet in, dat ze geen twintig procent van ons volk meer vertegenwoordigt en nu trachten ze dat tekort, door veel kabaal en luid geschreeuw aan te vullen en zich zelf en anderen wijs te maken, dat zij nog altijd de groote massa achter zich hebben, en het denkend deel der natie zijn. Het tweede bezwaar is dan, dat de pro gramma's niet meer „neutraal" zullen zijn. Daarbij valt al dadelijk op te merken, da\ die heeren wenschen aan te wijzen wat neu traal is en geen tegenspraak dulden, als an deren zich aan die zoogenaamde neutrali teit stooten. Als we denken aan de neutrale school en de gehechtheid van de natie daaraan, hebben we ook een goed voorbeeld. Neutraal is volgens hen ook dansmuziek en cabaret-lied jes, maar als anderen daar niet van gediend zijn, worden ze eenvoudig uitgemaakt voor dompers en nachtuilen. Daartegenover nu staat de Staatscommis sie, die heeft ingezien, dat neutraliteit opcul- tureel gebied een onmogelijkheid is en dat eerlijk toepast. Die Staatscommissie wil elke levensrich ting gelegenheid geven haar cachet op een zekeren avond te drukken, terwijl zij, door met twee zenders tegelijk te werken, wil zorgen, dat er altijd wel iets voor iederen luisteraar te genieten is. Want 't gaat hier om de samenstelling der programma's en de geest, die daaruit spreekt. We herinneren ons nog wei, hoe jaren lang de meening verkondigd werd, dat Christelijk onderwijs precies eender was als openbaar onderwijs, maar dat het 'm alleen zat in die Christelijke toevoeging. Toen werd dan ook de gek gestoken met christelijke aardrijkskunde, christelijk rekenen, christelijk* schoonschrijven enz. en men Was blind voor het feit, dat het de Christelijke geest was, die de leerstof doortrekt. Daarom mogen we ook het spreken met het levende woord niet aan die zoogenaamde neutrale verlichte heeren overlaten. In de derde plaats komen de liberalen ine; het bezwaar, dat radio nu ge- of misbruikt za! worden voor sectarische propaganda. Als wc dan letten op de evenredige volks vertegenwoordiging, dan zeggen die cijfers ons iets anders, want dan behooren 28 pCt. tot de Orthodox-Protestantsche groep; 30 pCt. tot de Roomsch-katholieken; 25 pCt.. tot de S.D.A.P. en maar17 pCt. tot de vrijzinnigeg. Deze cijfers spreken wel voor zich zelf. Maar bovendien is het een praatje en een on waarheid, dat de katholieken én-de christ. Radio.vereeniging én de Vereeniging van Arbeiders-Radio-Amateurs én de Vrijzinnig Protestantsche Radio-omroep, zouden bedoe len propaganda te maken voor hun begin selen. Ze willen met hun uitzendingen al lereerst hun eigen menschen bereiken. Als de menschen van de H. D. O. jazz-mu- ziek en dansmelodiën willen is dat hun goed recht, maar ze hebben bepaald nog niet Iee- ren begrijpen, dat menschen van Chr. huize, wat anders willen en dat het hun goed recht is te vragen om religieuze muziek. En nu is het eigenaardig, dat nóch de ka tholieken, nóch de Orthodox-Protestanten, nóch de S.D.A.P. den amusements-omroep wenscht, terwijl zij plm. 83 pCt. vertegen- woordiigen van ons volk, terwijl bovendien ook nog de Vrijzinnig-Protestantsche Radio- omroep zich fel verzet tegen een omroep, welke alléén ontspanning geeft. Die is dus ook tegen neutraliteit. Per saldo blijft er nog geen 10 pCt. van ons volk over, dat den amusements-omroep verlangt. Zoo bezien, komt het kabaal in de groote pers, in een ander licht te staan en zijn de tranen, die de verdorven sectaristen gestort worden, krokodillen-tranen. Het „denkend deel der natie" wil nog al toos uitmaken wat goed en passend is voor het geheele volk. Maar we hebben die heeren niet noodig, we zullen onze eigen boontjes wel doppen dat moet die kabaaimakers maar eens duidelijk aan 't verstand worden gebracht door den Nationalen Draadloozen Omroep Burgemeester Grothestraat No. IIA Telefoon 251 - Soestdijk Oud Hollandsch Zilverwerk in mooiste uitvoering. Zeer ruime sorteering. Inkoop van oud Goud, Zilver en Diamant liest het, maar zóó gemoedelijk de dingen laten zien geeft hem bij voorbaat al de ver zekering, dat zijn voorstel om die post met f4000.— te verhoogen in de volgende ver gadering zal worden aangenomen. Aldofn- de leert men. Onze wegen. Gedurig hoort men klachten of wenschen over een weg of wegen in of nabij de wo ningen of over de wegen in 't algemeen, en Baarn, Zeist of Hilversum enz. worden dan aangewezen als voorbeelden voor Soest.,' Zeker, vaak zijn er klachten en wenschen, die billijk genoemd kunnen worden, djich niet altijd is een vergelijking met boven genoemde plaatsen billijk, want men vergelijkt geen gelijke gevallen. Slechte nve- gen van hier met betere van elders. Ook' in die plaatsen hoort men klachten over slech te wegen, evengoed als hier. 't Is nergens geheel in orde. Ieder, die meer van nabij bekend is met het streven bij P. W. en de bedoeling van/ wethouder Van Elten, die zal waardeering hebben voor wat nog bereikt wordt met de beperkte middelen, waarover zij beschikken. Het wegenvraagstuk is nog niet opgelost, ook nog niet in Soest. Is het nu genofcg? Vorige week bracht de staatscourant» de mededeeling, dat Ged. Staten van Utrecht en in dit geval ook B. en W. van Soest, in het ongelijk zijn gesteld en de besturen ,van de Chr. en R.K. scholen eindelijk recht is gedaan. BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. 41 - SOEST m 4. Vaststelling van de lijst van oninbare posten behoorende tot de rekening 1925. 5. Adressen van S. de Zoete en W. Bak ker, beiden te Baarn, inhoudende beroep op de beslissing van Burgemeester en Wethou ders inzake het afwijzen eener bouwvergun ning. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders toe vaststelling van de rooilijn der Torenstraat en de Rademakerstraat. 7. Adressen van eenige vergunninghou ders, inhoudende bezwaren tegen den aan slag vergunningsrecht. 8. Adres van bewoners van Vosseveld, verzoekende bepalingen in het leven te roe pen ter voorkoming van kleinen bouw enz. 9. Adressen van het Bestuur der rijwiel- padvereeniging „Gooi- en Eemland", en van het Bestuur der Vereeniging Moederschaps- zorg te Heerlen, verzoekende subsidie in '27. 10. Adres A. A. Kerkkamp, verzoekende vergoeding van arbeidsloon voor het plan ten van boom en langs wegen in het Vos- s eland. 11. Verzoek van J. van der Sluis om eer vol ontslag als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim, en benoeming van een nieuw lid dier commissie. 12. Benoeming van- commissiën uit den Raad. 13. Schrijven van H. Aikes alhier, in ver band met de spoortarieven Soestdijk—Soest Nieuwe wegUtrecht. 14. Adres van het Bestuur der Vereeni ging Plaatselijk Belang, verzoekende ver plaatsing van het woonwagenkamp. 15. Adres van het Bestuur dér Vereeni ging Plaatselijk Belang, inhoudende eenige vragen met betrekking tot de door de ge. meente onlangs gesloten geldleening. 16. Mededeeling van ingekomen stukken VERGADERING BIJENHOUDERS De afdeeling Soest van de Nederlandsche uit Amersfoort in den a.s. winter een lezing zal houden over het onderwerp: „Hoe voor komt men het zwermen". RADIO-UITZENDING In het gebouw „Religie en Kunst", kan Zondagavond 12 Sept., 7 uur de uitzending worden gehoord van den V. P. R. O. Spr.: Ds. L. de Baan te Dragster.Compag- nie. Onderwerp: God?! D.w.z.: Twijfelt gij aan God? Neemt gij zijn bestaan zonder meer aan? Of is God uw dagelijksche vreugde?' Toegang vrij voor ieder. POSTZAKEN De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Soest, brengt ter kennis, dat in het wijkkantoor Soestdijk is gevestigd een publieke telefoon-cel. Openstellingsuren voor den telefoondienst op werkdagen van 8 uur voorm. tot 7.30 uur nam. Op Zon- en Feestdagen van 8—9 uur voorm. en van 12 uur nam. ONBESTELBARE STUKKEN Brieven en briefkaarten terug ontvangen in de 2e helft der maand Augustus en van welke de afzenders onbekend zijn: 1. Bureau van het blad? 2. Bureau van het blad? 3. Ministerie van koloniën, Den Haag. 4. Pensioenfonds, Alg. Burgl., 's-Hage. 5'. Hans Frey, Konstanz. 6. P. v. Rossem, Haarlem. 7. W. Braun, Salzburg. 8. F. Cerutte, Paris. 9. Bob Murray, Blankenberghe. Uit onze rijke keuze smaakvolle artikelen is het zeer eenvoudig een passend Cadeau te vinden. Geregelde aanvoer der nieuwste artikelen. Rechtstreeksche Import. BAARNSCHE KUNSTHANDEL Parkstr. 19 - Tel. 579 IMT* Speciaal buis voor GESCHENKEN. den nacht van Zaterdag op Zondag is nabij Westeroord een auto in brand ge raakt. De inzittenden bekwamen ernstige brandwonden. 1926-1927 LAAN STRAAT 77 BAARN TELEFOON 104 IN EN OM DE RAADSZAAL Aldoende. Door den Heer van Elten, wethouder van P. W., werd een noodkreet geslaakt, op een wijze, zooals ZEd. Achtb. dat alleen maar kan. Heel nuchter deelt hij mede de feiten, nl. 't geld is op, 'k heb er zuinig mede ge daan, ik had eigenlijk ook te weinig, denk eens aan, f12000.en dan 72 K.M. weg, vergelijk dat eens met Baarn, f70000.en zooveel minder wegen. Wat moet ik nu be ginnen, er zijn nog 4 maanden en er is werk te over. Telkens komen van uit den Raad nog klachten en verzoeken, maar ik kan niet meer, tenzijeen verhoogd crediet. Dat alles klinkt zoo nuchter, zoo overtui gend, 't is zoo gemoedelijk, dat niemand tegenspreekt; integendeel, van uit den Raad wordt even gemoedelijk de vraag gesteld: en hoeveel hebt ge nog noodig? Zie, dat is de goede toon, die overwinnen doet. Als de wethouder boos doet is het mis, en ver- Eigenaardig is, dat het college van B. en W. (met uitzondering van wethouder Van Elten) sinds zijn optreden, gestadig in bot sing is met de besturen van het bijzonder onderwijs, te meer, daar zij zich positief uitspraken als voorstanders voor bijzonder onderwijs. Het beweerde nauwkeurig napluizen van de L. O. wet, om die zoo rechtvaardig mo gelijk toe te passen, had altijd tot resultaat, dat de gevolgde regel onder het vorig col lege, ten nadeele van de bijzondere scholen werd getrokken, nooit viel het andersom uit. Ged. Staten schaarden zich aan de zijde van B. en W„ zelfs al stonden inspectie en onderwijsraad, aan de zijde der schoolbestu ren. En wat is nu het eindresultaat van al die moeite en van minder aangename din gen? Dat èn Ged. Staten èn B. en W. van Soest, het over de geheele linie verloren hebben. Als de officieele stukken in ons be zit zijn, hopen wij er nog weer op terug te komen. Inmiddels hopen wij, dat B. en W. ge leerd hebben, dat deze weg voor niemand wenschelijk is en bij eventueel verschil, aan onderling overleg, waarom door de bestu ren is gevraagd, de voorkeur zal gegeven worden. PLAATSELIJK NIEUWS RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering opgeroepen tegen Woens dag 15 September a.s., des avonds 7.30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vo rige vergadering. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe gemeenteraadslid E. Legemaat. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der begrooting 1925 en 1926. Vereeniging tot Bevordering van Bijenteelt hield Vrijdag 3 September j.L, des avonds half acht een vergadering in de zaal van „Religie en Kunst" aan de Rembrandtlaan. Nadat de voorzitter, de heer Veenstra, hoofd der openbare school alhier, de ver gadering had geopend, las de secretaris, de heer C. van Boven, de notulen van de vo rige bijeenkomst, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht hij als af gevaardigde van de afdeeling, verslag uit van het verhandelde op de algemeene vergade ring van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt, gehouden te Utrecht. Dit lijvige, belangrijke verslag werd met aandacht ge volgd en onder dank voor den secretaris werd het voor kennisgeving aangenomen. Daarna volgde het belangrijke punt: De suikerbestelling. Alle aanwezigen, het wa ren er helaas slechts 11 van de 27 leden, be stelden suiker. Sommigen het volle kwantum 7,5 K.G. per opzetter anderen een mindere hoeveelheid. Omdat niet alle leden het maxi mum aantal kilogrammen bestelde, kon de afdeeling een partijtje suiker in depot nemen. Deze suiker zal dienen, voor de leden, die nu hun volle kwantum niet bestelde, en straks in 't voorjaar nog gaarne wat willen voederen. Vorige jaren was de secretaris zoo vrien delijk, na deze gelegenheid tot suikerbestel ling, de niet aanwezige leden nog eens te bezoeken, om ze de gelegenheid te bieden, alsnog de benoodigde suiker op te geven. Dit nu zal dit en volgende jaren niet meer geschieden. Zij, die verzuimden ter verga dering te komen, of vóór de vergadering bij den secretaris te gestellen, moeten nu zelf maar zorgen, dat ze suiker krijgen. Ze kun nen zich nog wenden tot het Beijenhuis te Wageningen, maar moeten helaas tegen den verhoogden prijs van 26 cent per K.G. in- koopen, terwijl de leden, die Vrijdagavond ter vergadering waren, de suiker tegen 21 1 ƒ2 cent per K.G. ontvangen. Voor een volgend jaar wordt dus den leden dringend in overweging gegeven ter vergadering te komen, wanneer de suiker bestelling aan de orde is, te houden in het begin van Augustus. Een der nieuwe leden maakte de opmer king, dat in Soest zoo zelden wordt ver gaderd en stelde daarom voor meerdere ma len, bijv. eens per 2 maanden bij elkaar te komen en dan een of ander onderwerp, de bijen betreffende, te behandelen. Hoewel de belangstelling van de leden in den regel veel te wenschen overlaat, zal men toch met dit voorstel rekening houden, in de hoop, dat een trouwe opkomst het vergaderen moge lijk maakt. Om de gezelligheid te verhoo gen, zal men uitzien naar een zaaltje, waarin ook eenige consumptie is te verkrijgen. Wij vernamen nog, dat de heer Joustra WINTERLEZINGEN Het Chr. comité voor winterlezingen is dit jaar zeer gelukkig geweest met haar uit- noodigingen voor sprekers. Behalve de hier reeds zoo gunstig be kend staande sprekers Ds. Vundering en Ds. v. d. Bos, ontving zij toezegging van Ds, B.' Wielenga van Amsterdam, terwijl Ds. van Arkel van Utrecht, niet minder bekend, ons het eerst zal doen genieten van zijn reis naar Palestina met het onderwerp „Galilea", ver duidelijkt door lichtbeelden. Het comité zal zorgen voor de noodige publiciteit. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn 'inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Twee belastingplaatjes en een rozenkrans. Te Soesterberg: Dameshoed. Onderricht in; Bouwkundig teekenen, het "maken van Bestekken en Begroo tingen, Landmeten en Waterpassen enz. DALWEG 2 SOEST SOESTERBERG'S BLOEI Op de Maandagavond gehouden ledenver gadering van „Soesterberg's Bloei", werd mededeeling gedaan, dat 94 pCt. van de meerderjarige bevolking geteekend hadden voor afscheiding van Soest. Verder werd medegedeeld, dat de "Koninklijke goedkeu ring op de statuten was ontvangen. Bij de verkiezing van een lid voor het bestuur werd met op twee na algemeene stemmen gekozen de heer Koppe, die deze functie heeft aanvaard. INSTALLATIE HOOFD DER CHRISTEL. SCHOOL, SPOORSTR. Woensdag 1 Sept. heeft in de zaal van de !hr. U.L.O. school de installatie plaats ge had van het nieuw benoemde hoofd der Chr. L. O. school, den Heer C. N. van der Flier. Gezongen werd Psalm 25 2, waarna de vborzitter van het schoolbestuur, Ds. Brans, voorging in gebed. Het nieuwe hoofd werd door den voor zitter in warme bewoordingen toegesproken, hem gelukwenschende met zijn benoeming en hem toebiddende, dat hij tot zegen van de school mocht werkzaam zijn en verklaar de daarna de Heer v. d. Flier voor geïnstal leerd. Namens het personeel der school sprak de Heer Klein, oudste onderwijzer, hem toe naar aanleiding van Psalm 127 3, waarna de kinderen hun nieuw hoofd toezongen de bekende zegenbede „Dat 's Heeren zegen op U daal". Ds. v. d. Meulen, als vertegenwoordiger der Geref. Kerk te Soest, sprak zijn geluk- wensehen uit en stelde nog eens duidelijk in het licht de zegen, welke wij in de Chr. scholen hebben ontvangen, terwijl hij het nauwe verband tussclven gezin, school en kerk daarbij aantoonde. Collega's hoofden van de chr. school te Soesterberg, de Heer De Raad en die van de R.K. School voor L.O. te Soest de Heer Luijpen, alsmede de heer Van den Berg, hoofd van de chr. school te Alfen a.d. Rijn, waar de heer v. d. Flier eenigen tijd is werk zaam geweest, spraken hunne gelukwenschen uit, terwijl de Heer S. Fokkens, hoofd der chr. U.L.O. school, zich ten zeerste ver. heugde over deze benoeming, waarvan hij een aangename samenwerking met het niem we hoofd verwachtte. De Heer Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Amersfoort deelde mede, dat deze Chr. school zeer gunstig in zijn inspectie staat aangeschreven en dat het vorige hoofd de Heer Van der Sluis, als een uitstekend hoofd bij hem bekend was. Uit zijne be. zoeken, welke hij aan de school en aan de klas van den Heer v. d. Flier vroeger reeds bracht, sprak hij afe zijne verwachting uit, dat het nieuwe hoofd tot volle tevredenheid zou werkzaam zijn. Nog voerden het woord de heer J. v. d. Spek uit Utrecht, Inspecteur van Chr. Nat. Onderwijs en de heer C. Uiterwijk, die na mens de ouders van leerlingen der school bestuur en het hoofd zy'ne gelukwenschen aanbood. De Heer v. d. Flier daarna het woord verkrijgende, dankte alle sprekers voor hunne waardeerende woorden en achtte zich ge lukkig tot deze taak geroepen te zijn om het gedoopte zaad der kerk door het on derwijs op deze school tot den Heiland te brengen. Na het zingen van het laatste vers van Psalm 2, sloot Ds. v. d. Meulen deze plech tige en aangename samenkomst met dank zegging. Ook onzerzijds een woord van hartelijke gelukwensch aan het bestuur en den Heer v. d. Flier bij deze benoeming met de wenscli, dat onder Gods zegen de school verder mag bloeien en velen tot zegen mag zijn. v. NOODLANDING Woensdagmiddag moest de Luitenant-Vlie genier Steup van de Luchtvaart-afdeeling te Soesterberg een noodlanding maken op een terrein onder Bilthoven. De vliegenier be kwam geen letsel, doch het vliegtuig werd licht beschadigd. R.K. KIESVEREENIGING SOEST Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat door de R.K. Kiesvereeniging op Maan dag 13 Sept., 's avonds te 8 uur, een ver gadering wordt gehouden in het St. Joseph- gebouw. ORGELBESPELING Wij verwijzen qnze lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffende de orgelbespeling, te geven door den bekenden blinden organist H. J. Kruithof, van Kam pen. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Schriks- laan 51, Soest. Aan een hondenkar-bestuurder werd de plaats op de kar ontzegd, daar de kar zijn evenwicht hierdoor verloor; tevens de buik riem, welke tegen het zachte deel der buik drukte, doen verplaatsen. Het paard van een landbouwer een hoef ijzer doen aanbrengen. Aan een vischvrouw het gebruik van haar hond, welke kreupel was, ontzegd, totdat hij geheel hersteld is. Een geit, welke in een zak gepakt, tus- schen dierlijk afval op een wagen vervoerd werd, doen afladen en loopend naar huis laten brengen. Een hond wegens te geringe schouder hoogte (5'j c.M.) van voor de wagen onder den wagen doen spannen. Een hond, welke door een auto overreden is, door een bestuurslid in bescherming genomen eu onder behandeling van een rijks veearts gesteld. Genezen zijnde door den eigenaar afgehaald. LJcor een lid van de dierenbescherming en poesje tegen een hond in bescherming genomen en van een eigenaar voorzien. Een zaak betreffende dierenmishandeling (eekhoorn) met den commissaris van politie te Baarn behandeld. Oude Utrechtscheweg 10, Baarn, Tel. 295 VOOR EEN ARTISTIEK, FRAAI AFGEWERKT PORTRET HET AANGEWEZEN ADRES. Door de Vereeniging „Hendrik de Keijser" zijn aangekocht twee der oudste Arnster. damsche huizen aan het Kattegat 4 en 6. Voor het afsluiten van adverten tie-contracten in de omgeving, wordt een geschikt persoon ge zocht; goed bespraakt en gewend zakenmenschen te bezoeken. Br. franco onder lett. L. A. bureau van dit blad. Spaarverzekering vraagt voor on middellijke in dienst treding in de provincie Utrecht een vijftal bekend met de spaarverzekerings- branche. Hooge provisie. Bij ge bleken geschiktheid vaste toela ge. Br. fr. onder no. 501 bu reau van dit blad.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2