DEKENS liiiiglsireasi f. Ml Purol bij Ruwe en Schrijnende Handen UaHH alle Bi- ei EifgcienziHen. LA PORTE Co. FOEKESl'S KNEMKIZUI Da F, VOIGT Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Steenhofstraat5, Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. 5e Jaargang No. 38 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 1 October 1326 SOESTER, HIM5BL/1D Redactie-Adres te Soest: Van Weedestcaat 11 - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergRademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1 -00. Elke regel meet f 0J0 De Grieksche Staatsgreep: De eerste foto's sinds den val van Generaal Pangalos, de dictator die naar het eiland Egina werd overgebracht. Onze foto toont een motorwagen met geschut bewapend, gecamoufleerd als een postauto in Athene's straten. Van Weedestraat 34-34A Telef. 23 Adres van vertrouwen. NIEUWE ZENDINGEN. Groote sorteering. Prima kwaliteiten. Lage prijzen. Zeer zware driekleurige gestreepte marmer- deken 2 persoons f 11,75. M1N1STER1EELE VRIJGEVIGHEID In de N. R. Ct. kwamen de vorige week enkele artikelen voor, waaraan we onder staande in hoofdzaak ontleenden. Op 13 Febr. 1925 kwam opeens minister Colijn met een vijftal belastingvoorstellen bij de Tweede Kamer, waaronder er ook een was, beoogende het percentage van de suc cessierechten te verlagen. Nu heeft minister Jhr. De Geer dat ont- "-rr^TfT'tMet ingetrokken, "maar heeit er een en ander aan veranderd, dat wel de moeite waard is om het nader te bezien. Het gaat om de heffing van successie-schenkingsrecht voor ouderdoms- of invaliditeitspensioenen, die werkgevers aan hun arbeiders toekennen. Door de wet van 1917 was elk arbeider, welke een pensioen of lijfrente van z'n pa troon gekregen had, bij het overlijden van z'n patroon, verplicht, daarvoor een zeer hoog successierecht te betalen, waardoor de uit- keering of het pensioen vrijwel tot nihil ge reduceerd werd. Maar nu is plotseling op 12 Maart '26 dooi den Hoogen Raad een besluit genomen in een uitspraak, die daar eigenlijk maar zijdelings mede te maken had, dat deze uit- keeringen voortaan vrij zouden zijn, behou dens enkele speciale uitzonderingen. Minister Jhr. De Geer heeft nu gemeend met deze uitspraak en nog een andere van het Haagsche Hof, rekening te moeten hou den met het wetsontwerp. En dat is zeker te loven. Want we mogen gerust zeggen, dat het toekennen van pensioen door een patroon aan een arbeider, die eenigen tijd in zijn on derneming is werkzaam geweest, niet be schouwd mag worden als een uiting van ro yaliteit, maar als een symptoon van het besef van den werkgever, dat hij z'n oude arbei ders of soins ook hun weduwen en weezen, niet onverzorgd mag achterlaten. En zoo bezien wordt er een sociaal belang mede ge diend. Maar de manier, waarop minister Jhr. De Geer, deze zaak in de wet vastlegt, mag toch wel eens onder de loupe worden genomen. Echter kost dat nogal wat kracht, want 't schijnt wel, dat men altoos wetten maken moet in een soort Sphinxentaal, waar de doorsnee-menschen niets uit wijs kunnen worden, terwijl de rechter ten allen tijde zich op het standpunt plaatst, dat ieder Neder lander gehouden is de wet te kennen. Maar als men die artikelen eens een vijf en twintig maal heeft overgelezen en men gaat dan de bijzinnen en hulpzinnen afzonderlijk bezien, dan wordt het wel, nu, laten we maar zeggen een beetje minder duister. Dan zien we allereerst een regeling welke getroffen wordt voor het geval, dat een werkgever bij testament pensioen toekent aan een of meer werknemers. Maar dan mogen de werknemers geen naaste bloedverwanten van den werkgever zijn en het pensioen mag nooit meer be dragen dan f30.per week. Voor weezen mag dit niet hooger zijn dan f3.per hoofd en per week. Als aan deze voorwaarden voldaan is, be- hoeft geen successierecht over die uitkee- ringen te worden betaald. Nu zullen we de laatste zijn, om minach tend op een pensioen van f30.per week neer te zien. Maar waarom moet hier de mi nister den werkgever binden aan een betrek kelijk laag bedrag? Is dat het hoogste wat de minister voor een arbeider toelaatbaar acht? We kunnen alleen maar zeggen, dat we het bekrompen en benepen vinden. Want stel, dat een oude dame, haar oude dienstbode f 2000.— per jaar lijfrente liga- teerd, dan komt de minister, Jhr. De Geer, en zegt: „Dat is te veel, je moet van dat meerdere een flinke scheut successierechten betalen, anders heb je een te goed leven, dan wordt je te vet. Als je meer pensioen had willen hebben, had je maar officier in 't Nederlandsche le ger moeten worden, of bij de kolonialen, of anders minister, zooals ik. Nog erger wordt het in het wetsvoorstel, wanneer de pensioenen niet gelegateerd wor den bij testament, maar bij het leven van den werkgever door hem worden geschon ken. Dan is de minister eerst onderscheid gaan maken. Want hij heeft het dan over arbeiders in een bedrijf. En aangezien een buitenplaats en een ma kelaarskantoor bijv. geen bedrijven zijn, val len arbeiders in den zin der wet, aan zulke ondernemingen verbonden, er lekker bui ten. Verder eischt de minister, dat de uitkee- ring zij: „een redelijke belooning voor be wezen diensten". De opmerking komt ons in de pen: „als die diensten nu nog beloond moeten worden, dan is dezen arbeiders te vo ren te weinig loon betaald". Maar dit is maar bijzaak. Die arbeiders moet tenminste 10 jaren achtereenvolgende, in het „werkgeversbe- drijf" zijn werkzaam geweest. Dan wordt vrijstelling voor het betalen van successie rechten toegestaan tot een maximum bedrag van f4000.per jaar of van f1000.— per jaar voor de weezen. Als je dus een pensioentje van je baas hebt gehad, maar hij heeft je dat een half jaar te vroeg gegeven, toen je nog maar 9 1 /2 achtereenvolgende jaren bij hem in dienst was, dan neemt de minister straks, als die goede baas komt te overlijden, het grootste deel daarvan weer af. Of ook, als de minister meent, dat het een onredelijke belooning voor bewezen diensten is, of dat het een belooning voor niet be wezen diensten is, enz. (je kunt er nog wel meer uit halen), dan krijg je er ook maar een. heel klein beetje van. Sociale rechtvaardigheid? Ten slotte nog de schenkingen van een werkgever aan een pensioenfonds. Dat mag ook niet meer. Alleen als voldaan is aan zekere voor waarden. In de eerste plaats mag zulk een werkgever het niet uit „z'n eigen zak" geven, maar moet hij het geven uit de kas van de onder neming; ten tweede moet dat fonds rechts persoonlijkheid bezitten; ten derde moet het fonds door den werkgever of wel diens me dewerker of door diens rechtsvoorganger in het leven geroepen zijn. We willen ook hiervan nog iets zeggen. Als dus een pensioenfonds wordt gesticht door de arbeiders en de patroon schenkt een EEN MISDAAD „Medelijden met hen, wier toestand om barmhartigheid vraagt, is een der meest spre kende karaktertrekken van het Russische volk. Oe ziet dat, als een transport ongeluk- kigen, voor Siberië bestemd, in 'n plaats, aan den grooten lijdensweg gelegen, verschijnt. Men loopt uit, niet om z'n nieuwsgierigheid te bevredigen, maar om bijstand en hulp te verschaffen. Broederlijk wordt hetgeen men te missen heeft aan die ongelukkigen mede gedeeld. Men beklaagt hen en staat hen met troost en daad bij. Vraagt niet wat zij mis dreven, maar wat hun toestand eischt. En dit geschiedt als een vanzelfsheid. De lief de van den grooten Meester doet zijn be vel volgen en men is verheugd als men Zijn Woord mag opvolgen". Deze woorden van den grooten Russischen schrijver Gogol komen mij steeds voor den geest als ik op onze stationspleinen de cel wagen zie rijden of wachten en een cen traal punt van belangstelling zie. Hoe af schrikwekkend het uiterlijk van dezen ge- blindeerden wagen ook is, men beschouwt al gemeen zijn komst zonder leedwezen, want er valt iets te zien; wie weet welk interessant geval te aanschouwen en welk een sensatie men doorleven zal als deze kar ge- of ontla den wordt. De velen, die op ieder stations plein omzwerven, deskundig wat tijd van komen en vertrekken betreft, nemen de beste plaatsen in. Aankomende reizigers blijven toeven, begeerig naar het schouwspel, dat hun nog vreemd is en zij, die met gezwinden pas het station naderen, wachten, met ang- stigen blik op de klok, vreezende, dat hun iets ontgaan zal. Zoo spreekt ook hier belangstelling zich uit omtrent hen, die veroordeeld zijn of zul len worden, maar de geaardheid dier belang stelling is een geheel andere als ia Rusland's steppen het publiek beweegt en den veroor deelden verkwikken doet. Als ketens en boeien hier ontbreken, houdt de zaak op pikant te zijn. Komt, wat veelal gebeurt, slechts een schamel persoon schuchter te voorschijn, men beklaagt de tijd aan zoo'n triest geval besteed. Alleen als het publiek ingelicht is en weet, wie vervoert zal wor den en welke de zaak is waarvan hij beschul digd wordt en sterk politie-eskorte de be langrijkheid der misdaad toont, is het geval interessant en heeft men wil van zijn inspan ning. Men gaat dan tevreden gesteld door. Het was een opdringend publiek, dat on langs te U„ voor den uitgang van het sta tion den celwagen omgaf, Politie moest han delend optreden om den weg vrij te houden voor hen die aangekomen, zich den uitgang versperd zagen. De groep belangstellenden wies voortdurend aan, want van mond tot mond ging de mededeeling, dat een vader moordenaar op komst was. En dit was meer dan voldoende om de nieuwsgierigheid te spannen. Eindelijk werd die bevredigd. Het publiek werd meer achterwaarts gedrukt, een brigadier-veldwachter liep met papieren in de hand voorop en dan volgde een nog jonge man, die aan den pols geboeid naast een geleider ging en met de oogen op den grond gericht en de pet nog over de oogen getrokken in de richting der wachtende wa. gen zich bewoog en daar spoedig in ver. dween. Aan de nieuwsgierigheid was vol daan. Men had den interessanten persoon, wiens misdaad de pers aan kolommen copy had geholpen, zelf gezien en hiermede voor- loopig tevreden, verwijderde men zich of bleef de bizonderheden van deze misdaad nog even bespreken. Oogenschijnlijk heerscht er afkeer van den jongen, die tot zoo iets vreeselijks in staat was gebleken en maar weinig deernis werd openbaar met het vernietigen van een jeug- Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen zeke. bedrag aan dat fonds, dan gelden de vrijs'ellende bepalingen niet. Al- de baas, bijv. als hij 25 jaar getrouwd is, f ip.OOO.stort in het pensioenfonds voor z'n werknemers en hij geeft dat uitz'nprivé- kas, dan gelden de vrijstellende bepalingen lekk* r niet. 't is te hopen, dat de kamers bij de be- hantpling van deze artikelen, hier en daar een gewenschte verandering aanbrengen, wanzoóals het nu voorgesteld wordt, lijkt het ne toch wel wat wonderlijk. Dn gist. Gediplomeerd Opticien. BUR 3EM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk HWTV Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROlTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN KERKBERICHTEN BAARN Ned. Herv. Kerk. Vcorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Na n. 6 uur Ds. I. Kievit. Woensdag 6 September, Ds. Timmer, van Ermt'lo. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voprm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijren. Chr. Geref. Kerk (NassauHan), Vo jrm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Roomsch Katholieke Kerk. Vcórm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Vourm. 10.30 uur Ds. F. Kuiper, van Amers foort) L.|ger des Heils. (De Wetstraat 25). Voirm. 7 uur bidstond, voorin. 10 uur heilifjingsmeeting. N/zf. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Orr. 'Y Kom *'s Vxvonds 8 uur verlossingssamenkomst. Maandagavond 8 uur bijzondere samen komst. Woensdagavond 8 uur openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Proefnemingen met lichte aeroplanes te Lympne. De „Wood Piacon" wordt gekeurd, al vorens aan de proeftocht te mogen deelnemen. dig leven en verwoest familiegeluk, als ge volg van deze daad. Het viel mij, mede tot het publiek behoo- rende, moeilijk, in den jongen man, die nu op weg naar de terechtzitting was, een mis dadiger, een opzettelijk moordenaar te zien. Zijn half verlegen, half beschaamde houding deed vermoeden, dat hij op den weg der misdaad nog weinig verkeerd had en zelf gebogen ging onder het ernstig feit, dat hij bedreven en bekend had. Vandaar, dat ik zijn zaak volgen bleef en het verslag der zitting in welke hij terecht stond, met belangstel ling volgde. Daaruit bleek, dat zijn optreden een gunstïgen indruk maakte, dat zijn ver leden voor hem getuigde en daartegenover, de verslagene bekend stond als een drank zuchtig leeglooper, een schande voor zijn woonplaats en een schrik voor zijn gezin. De voornaamste getuige in die droeve zaak was de vrouw van den verslagene zelf, wier verschijning, dit getuigde alle verslaggevers, een indruk van stil gedragen leed en ellende maakte, die voortdurend haar jongen voor sprak en zonder den man, die gedood was te bezwaren, nadruk legde op de zorgzame liefde door den beschuldigde aan haar en de jongere kinderen voortdurend betoond, en wiens werken en goed gedrag nooit door den vader gewaardeerd of erkend was. Het werd een belangrijke rechtszaak. De officier van Justitie stelde in zijn requisitoir de zaak in een scherp licht, schetste het on natuurlijke van zulk een daad; de zoon de hand tegen den vader opheffende en dien vader doodende; noemde een dergelijk mis drijf gelukkig uiterst zeldzaam, maar daarom te meer strafwaardig en vroeg als straf, de ook hem bekende omstandigheden, onder welke deze misdaad was gepleegd, in aan merking nemende, een veroordeeling tot twee jaar celstraf. Deze gematigde eisch na zoo scherpe afkeuring, bracht liet talrijk aan wezige publiek in verbazing. Maar die ver bazing week en maakte voor andere gevoe lens plaats toen de verdediger, aan het woord gekomen, heel de toedracht van dit geval uiteenzette. Hier stond geen misdadiger, dit was de hoofdgedachte van zijn welspreken de verdediging, maar een held voor het tribu naal. Hier had een betreurenswaardige sa menloop van omstandigheden tot een mis daad geleid, die, gezien de omstandigheden, geen misdaad was maar een uiting van kin derliefde, die tot optreden genoodzaakt, tot een uitkomst had geleid, bedoeld noch ver wacht. Wat de vrouw en de beschuldigde hadden gepoogd te verzwijgen, werd nu openbaar, en als verdediger mocht hij niet zwijgen, al werden de gedragingen van moe der en zoon door hem geëerd, de man, die op zulk een vreeselijke wijze aan zijn einde was gekomen was een van die ellendelingen geweest, die het geluk van hunne omgeving verwoesten, geen vader maar een beul, geen echtgenoot maar een schurk en was als slachtoffer van zijn eigen optreden en wan gedrag, gevallen. Heel de droeve, helaas niet zeldzame, geschiedenis van een ongelukkig familieleven werd nu in een uitvoerig, van medelijden doorgloeid, pleidooi geschetst. De vader, een permanente dronkaard, zich alleen om zijn gezin bekommerend om zijn roes uit te slapen, het niet verdiende voedsel te eischen en verder vrouw en kinderen mis handelend. De vrouw en "kinderen, waarvan beklaagde de oudste, met onderwerping het wreede lot dragende en de dagelijksch we- derkeerende kwellingen ondergaande, zonder aan anderen hun leed te klagen en toch door iedereen beklaagd. Beklaagde bizonder reeds als kind zijn moeder tot troost en dag en nacht arbeidende om het gezin niet het al- lernoodigste te doen ontberen en daarom, door den vader meer dan de anderen nog gehaat en gekweld. Eindelijk, bij de onmoge- Uit de straatgevechten te Athene: Een troep manschappen, gevangen genomen bij de handgevechten tusschen Gouvernementstroepen en Republikeinen, die weigerden aan de orders van Generaal Kondylis te gehoorzamen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. J. Wijhe, van Amers foort. Ned. Luthersch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 3 Oct„ voorm. 10.30 uur Aula Ly ceum Vondellaan Prof. Dr. J. W. Pont, van Bussum. 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. H. Avondmaal. 's Avonds 6 uur (Kerk), Ds. J. Qoslinga, van Utrecht. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. L. derf Bliek. 's Avonds geen dienst. Donderdag 7 Oct. (Rembrandtzaal), des avonds 7 uur, Ds. J. E. Klomp, van Olde- broek. Chr. Geref. Kerk. Geen opgave. Vereenlging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. A. Klaver, van Hoorn. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voormiddag 10 uur, Ds. R. van Arkel, van Utrecht. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. R. v. Arkel, van Utrecht. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. lijkheid om verder in de ouderlijke woning te kunnen blijven, naar zee gegaan en daar, door goed oppassen vooruitgaande, het uit zicht had voor moeder en de andere kin deren nog beter te kunnen zorgen. De ont wikkeling van het drama, hetwelk deze voor beeldige zoon met den strafrechter in aan raking zou brengen, werd hierna onder adem- looze stilte aangehoord. Een lange reis had hem bijna twee jaar van huis doen blijven. Behalve het maandgeld aan zijn moeder ver maakt, was het hem gelukt door veel werk in vrijen tijd nog een belangrijk bedrag op te sparen en de verwachting, straks thuisko mende, de huisgenooten veel goed te kun nen doen, deed hem direct na aankomst in het vaderland naar huis gaan, vervuld van de meest opwekkende gedachten. Helaas, beweging om en voor het ouder lijk huis deed hem van ver reeds kwaad ver moeden en naderbij komende, hoorde hij het tumult door een dronken woestaard ver oorzaakt, zag zijn broertjes en zusjes hui lende naar buiten komen en vond naar bin nen vliegende, zijn moeder gevallen onder de mishandelingen van den schrik zijner kin derjaren, die niet verbeterd of veranderd bleek. Hem aan te grijpen en weg te slinge ren was voor den sterken en plotseling ver bitterden jongenman het werk van een oogenblik en ditzelfde oogenblik bracht voor den dronken huisvader het einde, daar hij, tegen de deurpost geworpen, dood bleef lig gen. Volgens de grechtelijke lijkschouw was echter de toestand van het door drankmis bruik gedegenereerde slachtoffer mede ver antwoordelijk voor de ernstige gevolgen van deze handeling en de advocaat aarzelde niet ook het geneeskundig onderzoek, te gebrui ken om» zijn cliënt te ontlasten. Maar hoofdzaak van zijn welsprekend plei dooi was aan te wijzen de natuurlijke reac tie, die in de ziel van den verheugd weder- BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting j loketten te huur in prijzen van f6.'— per jaar en KRONIEK VAN DE WEEK De patiënt maakt het. gofid. Huilbuien. Ook een portret. Gek is lastig. Verloop Ruzie. The old old story. Gewelds- betooging. Herinnering. De wapens neer, bij hun zeiven. De bokscorrespondent van de Daily Mail heeft een onderhoud met Dempsey gehad. Zooals onze lezers weten, heeft Dempsey, die wereldkampioen bokser was, gebokst met Tunney. Tunney heeft op punten gewonnen en nu is Dempsey wereldkampioen af. We hebben er geen belang bij en 't interesseert ons ook niet, of Tunney wereldkampioen is, of een ander proleet. Wat ons wel eenigszins interesseert, is de manier, waarop de één won en de ander ver loor. Daarvan vertelt bovengenoemde bokscor respondent. Een vakman dus. Hij vertelt dan, dat de vrouw van Demp sey op weg is naar hem toe, maardat zij moeite zal hebben om hem te herkennen, zuo ziet hij er uit. Het ergst is het linkeroog ei aan toe. Van de brug van den neus tot aan het einde van het linkeroog loopt een diepe wond, die gehecht moest worden. De lin kerzijde van het gelaat is hevig gezwollen en heeft een pruimenkleur; zijn neus is inge deukt en z'n rechteroog zwart en bloed doorloopend, terwijl het linkeroog dichtge slagen is. Hard gaat ie. keerenden zoon plaats vond toen hij, het ouderlijk huis naderend en vervuld van de streelende gedachte daar vreugde en blijd schap te brengen, plotseling al de ellende zijner jeugd weder voor zich vond en de geliefde moeder, weder aan mishandeling ten prooi. Daarom drong hij op vrijspraak en onmiddellijk ontslag uit de hechtenis aan, en zoo de rechtbank zich niet door hem overtuigd achtte, een voorwaardelijke straf zou, naar zijn overtuiging en verwachting, 't zwaarste vonnis zijn, dat hier uitgesproken kon worden. Een prachtige peroratie, waarin hij nogmaals een beroep op de schoonste gevoelens van het hart der rechters deed, be sloot zijn indrukwekkende rede en het pu bliek kon maar moeilijk weerhouden worden van op geestdriftige wijze aan zijn instem ming uitdrukking te geven. Het einde dezer procedure was een ver oordeeling tot 7 maanden gevangenisstraf, te verminderen met den tijd in voorarrest door gebracht. Geen vrijspraak, dus maar een uiterst clemente straf. Voor hen, die deze procedure gevolgd hadden, reden tot vreugde en instemming. Velen echter spraken hun af keuring uit over dit vonnis, dat, volgens hen, opnieuw bewees, hoe de eerbied voor het leven verdwijnt en hoe gemakkelijk het den misdadiger gemaakt wordt om zijn snoode daden ongestraft uit. te voeren. Ingezonden stukken en commentaren in de pers getuig den van de ontstemming, die dit vonnis had uitgelokt en gaven de verontwaardiging weer van velen, die de Nederlandsche justitie en de rechtbank te U., met verwijten overlaad den en niet schenen te begrijpen, dat het „oordeelt niet, opdat gij zelve niet veroor deeld wordt" ook in dezen tijd groote be- teekenis heeft en dat mede-voelen en mede lijden njet mogen ontbreken waar men het doen van anderen beoordeelt, ook al zijn die beschuldigd van een misdaad.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1