lil. L. de iiiir Cs's Brandsfolfanliandel BK Èfl 7' mm\ -* BËËSCHE KiSÏKAIiDEL PIIJS L IJ S T -< isjötkff - ÖS3!Wsm.. (w HET KINDERPARADIJS Groote reclame-dagen 35 cent. Moderne Schoorsteenklokken. Nieuwste modellen ontvangen. Fransche massieve Paarlen. Zuiverste imitatie. Onbreekbaar. H. W. SPIJKER - v. Weedestraat 25 - Telefoon 43 ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige J. J. MEUR3 Uw Hoofdhuid PUR0L TENTOONSTELLING OosMe en Perzische Tapijten Future Anthraciet, afm. 10-20 is speciaal geschikt voor Turenne Haarden en Kachels met nauvven rooster. SOEST Nieuwstraat 14. Telefoon 103. BAARN Telefoon kantoor 274. Telefoon huis 83. Terrein SS. Laanstraat 116—118 voor de maand October 1926. ANTHRACIET Afm. p H.L. Engelsche (Wales) 30-50 m.M. f4.75 20.30 f4.75 The future 50-80 f2.90 30-50 f3.30 20-30 f3.10 10-20 f 1.80 Belgische 50-80 f2.80 30.50 f3.20 20-30 x f3.— 10-20 f 1.70 Hollandsche, Wilhelmina of Oranje.Nassau 50-80 f2.60 Idem 30-50 f3.— Idem 20.30 f2.80 Hollandsche, Willem en Sophia 50.80 f2.70 Idem 30-50 f3.10 Idem 20-30 f2.90 Engelsche Import 30-50 f4.50 Duitsche 20.30 f 4.50 50-80 f2.70 30.50 f3.10 Concurrentie 20-30 f2.90 30-50 f2.70 20-30 f2.50 KOLEN Anthraciet Eierkolen f 1.80 Haardstukken f 2.60 Smeekolen, per 100 K.G. f2.10 Steenkolen, per 100 K.G. f 2.20 Steenkolen Briketten, per 100 K.G. f2.10 CENTRALE VERWARMINGEN Gietcokes, per 100 K.G. f2.40 Brechcokes, per 100 K.G. f 1.30 Stukkolen, per 100 K.G. f2.60 Stukkolen, per H.L. f2.20 GASCOKES Geklopte cokes, per 40 K.G. Grove cokes, per 40 K.G. Parelcokes, per 40 K.G. Parel Anthraciet, per H.L. HOUTSKOLEN Prima Houtskolen, reukeloos, p. H.L. f2.50 Briketten, per stuk f0.08 BRIKETTEN Bruinkool Briketten, per 100 K.G. per 100 stuks Bruinkool Union, per H.L. Bruinkool Briketten Holl., p. 100 K.G. j» )j 33 per 100 st. TURF lste soort Burgerturf, per 100 stuks 2de soort Burgerturf, per 100 stuks Lange losse turf, per 100 stuks kluiten, per H.L. Baggelaarsturfbriketten, per 100 K.G. Fabrieksturf, per 100 stuks Turfstrooisel, per baal, grof 3) >3 33 fijn HOUT Keuken- of Aanmaakhoutjes, p. H.L. Blokken, per H.L. Aanmaakbosjes, per 100 stuks VUURMAKERS Krulvuuraanmakers, per 100 stuks Bravo vuuraanmakers, per 100 stuks Baarn, Terrein S.S. Aanbevelend,- Turfstraat N.V. L. DE RUITER Co's Laanstr. 116-118. Brandstoffenhandel SOEST Nieuwstraat 14. Postgiro No. 28120 f 0.85 f 0.65 f 0.65 f 1.50 f3.- f 1.— f 1.50 f2.— f 0.70 f 1.40 f 1.20 f 1.80 f 0.90 f2.50 f2.50 f2.50 f2.75 f2.- f2.- f2.- f 0.50 f 0.25 The Future Anthraciet is een der beste kwaliteiten. Dit bewijzen de vele dankbetuigingen The future Anthraciet Is niet allen voordeelig in prijs, maar bijzonder in kwaliteit. V i 4 s die raad van af dat oogenblik het opperste gezag in ons land. Als straks de soldatenraad wordt pogericht, voeg u er naar. Zoo zeiden ze toen, zoo denken ze nog. Maar laat de soc. dein. zelf beginnen met het ontwapenen van hun eigen inenschen. ROODE KRUIS-COLLECTE Dinsdag den 5en October a.s. zal hier ter plaatse de jaarlijksche Roode Kruis.collecte ten bate van het Vredeswerk der Vereeniging „HetNederlandsche Roode Kruis" gehou den worden. Het is toch niet onbekend, hoe het Roode Kruis bij de gebeurtenissen van den jongste» tijd, waarin talrijke gemeenten geteisterd zijn door de rampen, die over ons land zijn gekomen, overal waar noodig bleek te zijn, onmiddellijk met zijn personeel en materieel ter beschikking heeft gestaan. Juist deze gebeurtenissen hebben overtui gend aangetoond, dat het Nederlandsche volk de handen ineen dient te slaan om het Nederlandsche Roode Kruis steeds paraat te doen blijven om, wanneer zijn hulp gevraagd wordt, die onmiddellijk en overal te kunnen verleenen. Daarom niet het vreeselijke oogenblik af gewacht om Uwe gift te geven, doch thans en ieder jaar weder. Diep doordrongen van de edele roeping van het Nederlandsch Roode Kruis, -doe ik thans op verzoek van het Hoofdbestuur als hoofd van deze gemeente een beroep op U, ingezetenen van deze Gemeente, onj het schoone vredeswerk van deze vereniging naar mate van ieders draagkracht zooveel mo gelijk te steunen. De Burgemeester van Soesc, G. DEKETHr SOEST, 27 September 1926. Laeuwenstr. 26 - Tel. 2175 - Hilversum ZATERDAG en MAANDAG a.s. WINTERAVONDSPELEN Alle soorten van 50 cent voor POPPEN KLINIEK. BURGERLIJKE STAND Door een tweetal mijnenvegers worden thans pogingen in het werk gesteld het wrak van den verongelukten TerscheLinger Loodschoener te vinden. Een duiker, kwartiermeester Meijerink, begeeft zich te water om een nader onderzoek in te stellen. Zie de Etalage. Zie de Etalage. SS 'TSJg tTJT'ï v" onjnantMui Ik denk, dat de dierenbescherming daar in Amerika slecht georganiseerd is. 20.000 Menschen waren naar dat gewel dige feest gaan zien en hadden er gezamen lijk 379.145 pond sterling voor betaald, of ruim 4,5 millioen gulden. Bovendien was er zwaar gegokt op Demp- sey en dus zwaar verloren. Gek is lastig. Gestadig blijft het aantal mijnwerkers, welke weer in de mijnen afdalen en de sta kingsleiders den rug toekeeren, in Engeland toenemen. Ze kunnen 't niet langer meer volhouden, de honger dwingt hen 't op te geven. Hoe langs zoo meer verliezen de lei ders hun invloed op de masse. Een en twin tig weken heeft deze staking reeds geduurd. In 't laatst dezer week komt het mijnwer kerscongres te Londen weer bijeen en dan zal het waarschijnlijk wel op ruzie tusschen de mijnwerkers en hun leiders uitdraaien. Precies zooals we reeds aan het begin der staking gezegd hebben. Nu reeds hebben Frank Hodges, de secretaris der mijnwer kers internationale en Cook, de leider der Engelsche mijnwerkers, het aan den stok. Hodges had van den beginne af voor een schikking gepleit, omdat de economische toe stand in Engeland het inwilligen van de eischen van Cook en de zijnen onmogelijk maakte. Deswege was hij door Cook voor een ver rader gescholden, 't Heeft er echter nu reeds allen schijn van, dat de bezadigde Hodges de grootste aanhang zal hebben op 't con gres. Evenwel is 't jammer, dat een zoo groote en sterke organisatie als die der Engelsche mijnwerkers, welke om en bij een millioen leden telt, waarschijnlijk in verschillende dee- len uiteen zal vallen. Prinses Astrid van Zweden heeft zich ver loofd met kroonprins Leopold van Belgie. Een correspondent schrijft daarover: Wat prinses Astrid betreft, zij is niet alleen knap van uiterlijk, maar haar opvoeding geeft waarborgen, dat zij een flink huismoeder worden tzal. Zij heeft een huismoedercursus en een cursus voor zuigelingen.verpleging doorloopen en heeft van hare leeraressen de beste getuigschriften gekregen. Zij kent de geheimen der kookkunst, zij kan koken, vogels plukken, visch schoonma ken, vaten wasschen en schuren als de beste en wat het verplegen van zuigelingen be treft, verklaarde haar directrice, dat weini gen met zooveel liefde haren arbeid verrich ten als prinses Astrid. Ze zullen het haar allen nadoen, de meer- gegoeden, die liever paard rijden of auto-be sturen of sigaretten rooken. In Den Haag is verleden week ontwape ningsconferentie geweest. Op Zondag. Dat is, voor zulke meetings, volgens de Esdea- peërs, de meest geschikte dag. Of ze al an dere menschen hinderen, 't Laat ze koud. Of ze anderen hinderen, die na zes dagen wer ken, één dag rust hebben, bovendien een dag, die bij de wet geregeld is, 't kan ze niet schelen. Zij komen om te demonstreeren. Of er al in de wet staat, dat bij kerkgebou wen, tijdens de godsdienstoefening geen ru moer gemaakt mag worden; ze gaan hun gang. Verdraagzaamheid en welwillendheid is maar alles. Wat is er echter in Den Haag gedemon streerd? Het geweld. Want het revolutionaire volksdeel gewaagt van den klassenstrijd, het revolutionaire mid del tot ontketening van den burgerkrijg. Een demonstratie van een partij, welker leider Mr. Troelstra in Nov. 1918 in het Ver kooplokaal te Rotterdam het volgende sprak: Verzuimt het oogenblik niet, grijpt de macht, die u in den schoot wordt gewor penwij maken een revolutie, omdat het moet. Ineengevallen is het militaire stelsel. De Nederlandsche soldaten gevoelen hun eigenwaarde en hebben reeds, terwijl zij nog de wapens dragen, de gehoorzaamheid opge zegd aan de heerschende klassenZondag zullen wij de gewichtige vraag hebben te bespreken of wij zullen overgaan tot een oppersten raad van arbeiders en soldaten voor het heele land en verder van plaatselijke raden. Hebben wij daartoe besloten, dan is GEBOREN: Antonie, z. v. J. Bakkenes en T. L. Scholte. Neeltje, d. v. A. de Man en D. v. Mourik. Sophia Jannetta, d. v. P. de Nooij en A. Arendshorst. Hermine Jeanette, d. v. J. A. C. Rozendaal en A. j. G. H. Mensink. Rijk, z. v. A. Klomp en N. de Nooij. Frans Johan, z. v. T. Wiersma en J. L. M. C. Mommen- hoff. Engelbertus Laurentius, z. v. B. A. Overgoor en M. Balster. li. nerber en M. Klein. GETROUWD: A. H. Roels en G. v. d. Esschert. j OVERLEDEN: Maria van den Heuvel, 78 j.,j?clAen. v W. v. Asch. Johannes v. Rijsb'erg^^rS j., echtgen. v. J. de Vries. GEVESTIGD: W. v. d. Glas, van A'foort, Kampweg 78. H. G. v. d. Schaft rnet gezin, van Drieber gen, Noorderweg' lg. C. C. Daatselaar, van A'foort, Amersf.str. S9. E. de Haan, van De Bilt, F. C. Kuijperstr. 1. H. Russcher met gezin, van R'dam, Plasweg 4. J. D. v. Kleef, van Kesteren, Amersf.str. 122. A. v. d. Heu vel, van Zeist, Banningstr. 28. A. Cruijff, van Haaksbergen, Kerkpad Z.Z. 23. I. Th. H. Hoks, van Apeldoorn, Dijkhuisstr. 6. M. Ol- denhof, van A'foort, Postweg 5b. C. v. d. Broek met gezin, van A'foort, Nieuweweg31. W. Dolfin, van Enschedé, Vosseveldlaan 40. K. F. J. v. Goelst, van Apeldoorn, Utr.str. 26. H. P. J. M. Willems, van A'dam, K. Kerkstr. 5. Wed. J. Amesz, van Wadenoijen, K. En- gend.weg 13. J. C. Bijhold, van Utrecht, Soesterengw. 54. J. Heerde, van Utrecht, Soesterengweg 52. T. v. Kolfschoten, v^n Woudenberg, Eigendomweg 4z. J. Offereins, van A'foort, Kerkpad Z.Z. 23. 19 Leerlingen in het Missiehuis St. Jan aan de Amersf.str. no. 18 te Soesterberg, allen jonger dan 15 j. VERTROKKEN: J. B. Diderik met gezin, naar R'dam, Hof- laan 103. J. J. v. Moorsel, naar Den Dolder, W. A. Hoeve. j. Martens met gezin, naar Haren, Tuindorp 622A. J. de Bruin, naar R'dam, K. Brandstr. 15. J. Zoetebier, naar A'dam, Oude IJselstr. 44 III. C. Stroink, naar A'dam, A. de Ruijterw. 13. H. v. d. Zanden, naar Bilthoven, Julianalaan 271. M. E. Nijen- huis, naar Den Haag, J. v. Stolberglaan 27. C. Verheij, naar Pernis, Ring 57a. D. v. d. Ha ven met gezin, naar A'foort, Muurh. 103b. M. Gomes met gezin, naar Utrecht, Vleu- tenschew. 259bis. B. K. v. Prooijen, naar Utrecht, Vleutenscheweg 259bis. W. v. Daat selaar, naar Leusden, Hamersveld, bij ouders. A. Reijersen, naar Kortenhoef, no. 187. J. Pot met gezin, naar De Bilt, Nieuwstr. 117. A. R. P. A. v. Heiningen met gezin, naar De Bilt, Parklaan 25. J. J. Huigen met gezin, naar Zeist, Egelinglaan 39. J. M. Eekhof met gezin, naar Hilversum, Chrysantenstraat 60. W. v. d. Bosch, naar Den Dolder, W. A. Hoeve. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mljnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. IN EN OM DE RAADSZAAL Hersteld. In een der vorige raadsvergaderingen werd het Soester Nieuwsblad door wethouder van den Berg gesommeerd om de onjuiste be wering, dat B. en W. het tegenover de schoolbesturen het over de geheele linie verloren hadden, weer recht te zetten, want B. en W. hadden het niet verloren, maar gewonnen. Nu zou het Soester Nieuwsblad den wet houder wel weer tot de orde kunnen roepen, want die is nog veel verder mis. Wij schreven op grond van de mededee- ling in de staatscourant, dat de raad van BESTEKKEN - BEGROOTINGEN h KERKPAD Z.Z. 41 - SOEST State de beslissing van Ged. Staten hadden verworpen, dat het eindresultaat van het ge schil tusschen B. en W. en de schoolbesturen was, dat B. en W. het over de geheele linie hadden verloren. Na de ontvangst van de officieele stukken bleek ons echter, dat het minder juist was uitgedrukt en wij beter hadden gedaan door te schrijven, dat B. en W. het op al de hoofd punten verloren hadden, want er waren enkele ondergeschikte zaken, die niet in die gunstige beslissing deelden. Hiermede is die kous in het gelijk gebreid en we hopen, dat onderwijs-kwesties voortaan bij onderling overleg geregeld worden. Verward. De laatste raadsvergadering was een echte vergadering van verwarring. De behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening met vaststelling der rooilijnen en erfafschei- dingen voor de geheele gemeente, gaf zoo veel stof tot bespreking en zooveel verschil van inzicht, dat ten slotte bijna niemand er meer uit wijs kon worden. Beheerscht werd het ook door den gemeente-architect, die aanwezig was om vragen enz. toe te lichten. Dit deed hij op zoodanige wijze, dat het van invloed was op de besprekingen en het bleek, dat de voorbereiding niets te wenschen over liet. Helaas het kon niet ten einde worden ge bracht en in een volgende vergadering be ginnen we weer. Nuttige commissie's. Waar een commissie toch al goed voor kan zijn, bleek in de laatste vergadering. Men kan tegenstander zijn van commissie's, maar als de omstandigheden er naar zijn, zoo'n commissie toch als redder in nood gaarne aanvaarden. Zoo zagen wij dat .gebeuren, toen na veel discussie, veel bezwaren, veel raadgevingen, tenslotte het voorstel strandde en men niet verder kon. Nog één uitweg, n.I. in handen stellen van de Bouwcommissie voor advies. Heel vaak is een commissie een kapstok om een zaak op te hangen. Wij twijfelen niet! of deze commissie zal werken en we hopen, dat zij vruchtbaar werk zal leveren, te meer waar de architect er bij tegenwoordig zal zijn. Laat ons afwachten. Waarom? Eén verschijnsel deed zich voor bij de be raadslaging over rooilijnen en erfafscheidin- gen, dat de aandacht moet trekken en waar van men zich afvraagt: wat mag de rede daarvan zijn? Over 't algemeen kon men zich vrijwel vereenigen inet het voorstel over de rooi lijnen en werd de opvatting van verruiming in dien zin gehuldigd, zelfs bij wegen, waar van men niet dadelijk zou zeggen, dat het noodig was. Verruimingen bij erfafscheidingen evenwel kon in sommiger oog geen genade vinden. In 't algemeen kan men zeggen, dat een niet te dichte bebouwing een zekere welstand aanwijst en niet alleen wordt daardoor het algemeen maar ook een particulier belang gediend. Natuurlijk zijn er grenzen en kan men door bovenmatige ruime erfafscheidingen bedui dende schade veroorzaken. Hier echter gold het in hoofdzaak slechts een verruiming van 1 of 1,5 Meter, wijl er zeer weinig wegen waren, die voor grootere wijzigingen in aanmerking kwamen. Te oordeelen naar de gewichtige discussie's daarover zou men den indruk krijgen, alsof alles onderst boven zou komen te staan, 't Zal nog wel meevallen. Begrijpen doen wij het echter niet. Onderricht in: Bouwkundig teekenen, het maken van Bestekken en Begroo tingen, Landmeten en Waterpassen enz. DALWEG 2 - OEST PLAATSELIJK NIEUWS NOG TE GOED Door de politie* werd de zwerver A. B. V. aangehouden, welke gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad. De man, die nog een tijdje te goed had, is naar Utrecht overgebracht. AANGEREDEN Vorige week Zondagavond stond de heer L. alhier, rustig met zijn rijwiel aan de hand op den hoek Koudehoekstraat te praten. Plotseling werd hij door een auto aangereden en, ware hij niet door een vriend terug ge trokken, dan had hier beslist een ernstig on geluk plaats gehad. Het rijwiel van L. werd totaal vernield. De autobestuurder, die het ongeval zag gebeuren, reed door. Het num mer der auto is echter bij de politie bekend, die de zaak onderzoekt. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest in cte lste helft der maand September 1926. 1. Mej. N. Drees, Den Haag. 2. J. Poels, Meerssen. 3. Baay, Rotterdam. 4. A. Braacx, Rotterdam. 5. Mej. H. v. d. Bel, Zeist. 6. A. Broere, Fontainebleau. 7. Mrs. Gerth, Michigan. 8. Melle N. Egge, Zermall. 9. T. van Thielmann, Duitschland. ROOF Donderdagmorgen is de 69-jarige J. v. d. Klist, in zijn woning door 3 onbekende jon gemannen aangevallen. Zij wierpenden ouden man een zak over het hoofd, waarna zij hem bonden en mishandelden. Vervolgens hebben de onverlaten het geheele huis doorzocht en circa f20.zoomede een revolver en ge weer ontvreemd. F., die langen tijd alleen lag te worstelen, kon zich eindelijk los wringen waarna de politie werd gewaarschuwd. Oogenblikkelijk begon onze en de mili taire politie een uitgebreid onderzoek en men slaagde nog dien zelfden morgen, de vermoedelijke daders te Amersfoort te arres teeren. Het blijken drie personen, afkomstig uit Kcrkrade te zijn. De mannen zijn ter be schikking der justitie gesteld. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 70 werkeloo- zen, verdeeld als volgt: 2 Metselaars, 11 Opperlieden, 14 Grond- arbeiders, 26 Losse arbeiders, 1 Landarbei der, 3 Kantoorbedienden, 3 Timmerlieden, 1 Letterzetter, 1 Chauffeur, 2 Schilders, 1 Electromonteur, 1 Slager, 1 Smid, 1 Stoker, 1 Incasseerder en 1 Verstelnaaister. IN ARREST Bij de Luchtvaart-afdeeling te Soesterberg zijn cenige personen in voorarrest gesteld., wegens vermoedelijke diefstal van onderdee- len van vliegmachines, die afgekeurd waren. Het onderzoek is in handen van de mili taire politie. R.K. WERKLIEDEN.VEREENIGING De R.K. Werklieden-Vereeniging „St. Jo- seph", houdt op Zondag 3 October 1926, des avonds te 5 uur, een vergadering, ter af doening van de volgende agenda. Opening. Notulen. Ingekomen stukken. In stallatie. R.K. Pers. Kinderfeest. Hulp in nood. Rondvraag. Sluiting. KRANKZINNIG De 29-jarige v. d. B. aan de Kolonieweg alhier, kreeg Woensdag j.I. plotseling een aanval van krankzinnigheid. Spoedig snelden omwoners te hulp en met behulp van de po litie werd de man overmand en naar het krankzinnigengesticht te Den Dolder over gebracht. GESLAAGD Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het Politie-diploma slaagde de heer Kromkamp van Soesterberg. wordt vrij van roos en uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. LEVERANTIE GROENTEN Bij de inschrijving voor de leverentie van groenten voor de manschappen der Luehtv. Afdeeling te Soesterberg, voor het tijdvak October 1926—April 1927, was de heer A. van Doorn, te Soesterberg, de laagste in schrijver, aan wien de leverantie ook is op gedragen. ABORTES PROVOCATES Door de politie alhier is een zekere C. W. v. d. K. uit Amersfoort aangehouden, tef zake het plegen van abortus, met mejuf frouw W. H. alhier. De zaak is in handen der Justitie gesteld. ONGELUK Tijdens de militaire oefeningen te Soes terberg, geraakten eenige paarden, bespannen voor een voertuig, op hol. Een militair ge raakte met zijn been onder het wiel waardoor hij eenige verwondingen opliep. De paarden werden bij het Vliegkamp tot staan ge bracht. OVERGEPLAATST De commies der belastingen G. Wegman, alhier, is met ingang van 1 Nov. a.s. over geplaatst naar Maastricht, terwijl de commies H. W. v. d. Brink te Sittard in gelijke be trekking op dien datum wordt overgeplaatst naar hier. AANGESTELD Onze plaatsgenoot, de heer Th. B. Suk kel, leeraar M.O. Teekenen, is met ingang van 4 Oct. a.s. aangesteld tot leeraar aan de Nationale Schilderschool te Utrecht. AANHOUDING VERZOCHT J In het Algemeen Politieblad van 16 Sep tember 1926 wordt de aanhouding en voor geleiding verzocht van een zekere J. F. Aich- man, fotograaf en wonende te Utrecht, die fotografische opnamen doet. Hij laat zich vooruit betalen, voorgevende; dat hij over eenige dagen de foto's zal toezenden, doch de foto's blijven gewoonlijk achterwege. Men zij op zijn hoede. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Damesportemonnaie met inhoud, Jockypet, Vulpotloodhouder, Twee belastingplaatjes, Twee damestaschjes met inhoud, Portemon- naie met inhoud, eenige postzegels. SOBRIëTAS-BLOEMPJE De verkoop van het Sobriëtas-bloempje, dat Zondag j.1. te Soesterberg heeft plaat» gehad, heeft een bedrag van phn. f25.— op gebracht. GEREF. KERK Men verzoekt ons er op te wijzen, dat, met ingang van a.s. Zondag, de op de Zon dagen in de Geref. Kerken te houden avond diensten zullen aanvangen te 5.30 uur. FEESTAVOND MILITAIREN Door de Chr. Oranje-ver. „Juliana v. Stol berg", werd vorige week Donderdag 'n avond georganiseerd voor de alhier ingekwartierde militairen. Waar door het bestuur gerekend was op hoogstens 150 man en het aantal bezoekers zeker wel 4 a 500 bedroeg, be hoeft het geen betoog, dat de avond uitmun tend geslaagd mag heeten. 't Was in één woord „schitterend" en de bloemen, door de bezoekers den dames, die voor de bedie ning zorgden, bij monde van den veldpre diker Ds. Peters aangeboden, vertolkten vol doende, dat het aangebodene door de aan- van 23 Sept, tot 3 Oct. a.s., in den PARKSTRAAT 19 Expositie eener fraaie collectie LEERDAM UNICA, ontworpen door den kunstenaar Copier en een zeldzame sorteering origineele Vrije bezichtiging. wezigen op prijs werd gesteld. Een hartelijk woord van dank aan de pre dikanten Ds. Alkema en Ds. Van der Meulen voor hunne kernachtige woorden is hier ze ker op haar plaats, zoomede aan de inge zetenen, die door hunne bijdragen dezen avond mogelijk maakten. De groote opkomst evenwel noodzaakte het comité meer uit te geven, dan beschikbaar was, doch.... dat komt toch wel in orde?? Het adres van den penningmeester is Kruisweg 4 en heeft men geen gelegenheid om zelf een bijdrage bij hem te bezorgen, welnu, hij wil 't met alle plezier halen, als U 't hem maar even Iaat weten. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB Dinsdag in de vorige week was de Amers- foortsche Damvereeniging de gast van bo vengenoemde club. Er was veel animo voor dezen vriendschap- pelijken wedstrijd; men kon in de goed ge vulde zaal van „Oranjehof" een speld hoo- ren vallen, vooral aan bord één was 't een zwaren strijd, welke tot laat in den avond duurde. De uitslag was als volgt: SoestAmersfoort. D. Staal—E. Kroes 0—2. W. HengerPh. Rinkel 20. S. de ZoeteJ. v. d. Velden 11. Jo de BoerA. P. Beij 02. J. Oskam—A. v. d. Starre 2—0. H. W. v. Zwijndregt—E. v. d. Wart 20. K. de Boer Sr.G. W. van Surksum 22. D. GundelachD. Brouwer 20. K. de Boer Jr.J. v. Munster 0—2. P. ReeringJ. de Winter 20. D. Waal—J. C. v. Heulen 0—2. Soest won dus met 139. KLEIN KOOR ZANGLUST De eerste repetitie, welke voorafgegaan werd door een bespreking, waarin o.m. be sproken werd, dat de commissie van op richting gedurende één maand 't bestuur zou vervangen, na afloop waarvan uit de leden een bestuur zou worden gekozen, heeft plaats gehad. De opkomst was niet groot te noemen, daar verschillende a.s. leden, welke hadden toegezegd te komen, verhinderd waren en aan hen, die de kat uit den boom willen kij ken, wordt bericht, dat bedoeld beest is weg gejaagd en dus de volgende week grooter opkomst wordt verwacht. 't Bericht in verschillende Utrechtsche bla den, als zou de heer Wiersma voorzitter zijn, is dus, zooals uit bovenstaande bjijii,- voorbarig. Zangliefhebbers kunnen zich opgeven des Dinsdagsavonds 8 uur in Hotel „De Gouden Ploeg" of bij den heer P. J. v. d. Schoor, Talmalaan 26. EERSTE ABONNEMENTS.CONCERT TE BAARN Op het eerste Abonnements.concert der Internationale Concert-directie Ernst Krauss, Zaterdag 2 October a.s. in de Nieuwe Aula te Baarn, zal de Berliner Spieloper (Musikali- sche Kammerspiele) optreden en ter uitvoe ring brengen: „Die verwandelte Katze", Fan tastische Operette van Offenbach en „Der Ehemann vor der Tür", Musikalische Bur- leke van Offenbach. De hoofdrollen zijn in handen van Claire Jache, Ruth Johnke, Herbert Neustadt en Karl Fischer; de muzikale leiding berust bij Max Volland. sen naar Amersfoort, Soest, enz. DE PREDIKANTEN DER HERV. KERK VAN SOEST Nu Ds. Brans j.1. Zondag zijn afscheid heeft genomen, is het misschien niet on dienstig de lijst zijner voorgangers te laten volgen. Na de invoering der Reformatie (in den Kerstnacht van 1582 namen de Hervormden bezit van de kerk, nam Bruno Jacobus van Amersfoort, een voormalige monnik uit de Birkt, den dienst waar, en wel gedurende den tijd van 8 jaren. Daarna werd tot pre dikant benoemd ,(15 Juni 1594) Theodorus Anthony Victor. Tot hoelang hij bleef blijkt niet, ook niet van zijn opvolger Samuel Po- tius, hij woonde in Juli 1606 de Synode te Utrecht bij. Regnerus ab Oosterzee, woonde in 1612 de Synode van Utrecht bij en stond in 1619 te Bunnik. Na hem krijgen wij vasten voet, namelijk: Paulus Lyndenïus 1615—1619 (als Remon strants gezind ontzet). N. C. Hoochvorst, 1619—1630. A. Heldius, 1630—1631. J. P. Baers, 1632—1645. A. Eilshemius, 16451649. H. M. ab Harlingen, 1649—1684. H. Appels, 1685—1700. P. v. d. Helm, 1702—1738. L. Evenhuys, 1739—1740. D. van Heughel, 17401741. B. van Essen, 17421744. H. v. d. Souw, 1744—1746. A. van Duuren, 17461752. J. Swart, 1753—1762. W. H. v. d. Pol, 1762—1767. H. Singraven, 17671770. L. A. de Rochefort, 1771—1776. H. G. de Beveren, Esveldt, 1777—1780. J. Horthemels Hanssen, 1781—1784 P. Pické, 1784—1787. F. H. Gelhuis, 1788—1801. D. J. Onink, 1802—1813. W. G. v. d. Broek, 1814—1817. P. Attendoom I'Allemand, 1818—1830. Dr. C. L. P. Metelerkamp, 1830—1840. J. J. Bos 1847—1892. D. P. Brans, geb. te Rotterdam op 19 Juli 1865; candidaat in Overijssel 1890; pred te Leersum 30 Nov. 1890; te Soest 20 Aug. 1893 tot 12 Sept. 1926; vertrokken naar Oos terhout. BAARN, Sept. 1926. T. PLUIM.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2