Brandstoffen Geweien die Bill en EMenzaken. tiniiiliriai f. 1AH TURFSTR001SEL I LA PORTE Go. d."f: VÖIGT dik mr 1 UitgaveG.SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN':; Boekhandel - Telefoon 139 N.V. L DE RUITER Co's Bran^stoffenhamlsi Je adres voor prima voor TUI?»3 en STAL FMT 7 - -MT - 8 BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM Steenhofsfraat5, TelefoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. 5Jaargang No. 40 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 15 Ootober 1926 SOEm UIBMMD Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat 11 - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baamsche Koerier" worden bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Met Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Vrij Rijksmuseum. Onze foto werd gemaakt op 8 Oct. j.1. bezocht de Koningin het het oogenblik, dat H.M. het Museum verliet. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 DE WATERLEIDING I. De taak van een gemeentebestuur van een zeer snel uitbreidende gemeente is niet ge makkelijk. Voor grootere plaatsen, waar voor allerlei diensten de fundeering is gelegd en •vele vraagstukken zijn opgelost, maakt het niet zooveel uit, of het aantal inwoners be- .'uid-euS^tecffeemt. Dit' is wè!' van bcteekenis voor een plaats als Soest, waar nog zoovee' moet worden opgebouwd en omgevormd om aan de nieuwe eischen, die gesteld worden, eenigszins te kunnen voldoen. Op het oogenblik bedoelen we meer het laatstgenoemde. Tn onzen tijd, meenen velen, dat allerlei critiek, op hetgeen eens was of voorgesteld wordt, maar verbouw is en dit te meer, zonder weloverdacht aan te geven, op welke wijze het wel had moeten geschie den. Dit kwam ons in 'de gedachten, toen we in een der plaatselijke bladen voor de Bilt en Bilthoven (De Biltsche Post) een be schouwing lazen over de nieuwe Biltsche watervoorziening. Wij vinden dit van groot belang, aangezien de belangen van Soest ten nauwste hierbij betrokken kunnen zijn. Voor ditmaal wenschen we het voornaam ste daaruit over te nemen om een volgende keer te trachten aan te geven wat o.i. wen- schelijk zou zijn voor onze gemeente. In bedoeld blad lezen we als volgt: „Zeer waarschijnlijk zullen er onder onze lezers zijn, die hebben opgemerkt, dat men nabij de Julianalaan, aan een kort geleden in orde gemaakten zijweg, onlangs is begonnen met een belangrijk bouwwerk. Dit voor onze gemeente zoo belangrijk feit, noopte ons daaraan de aandacht te wijden, omdat het ons goed en nuttig voorkomt dat de inwo ners met de bijzonderheden, die ten opzichte van het gemeentebestuur in het belang der ingezetenen worden genomen, op de hoogte worden gebracht. In dit geval vinden wij daartoe bijzondere aanleiding, omdat het hier een eminent ge meentebelang betreft, n.1. de gezondheid der bevolking. Daartoe immers kan de verstrek king van zuiver drinkwater wel in de aller eerste plaats worden gerekend en om aan de behoefte daartoe te voldoen, wardt thans, krachtens besluit van den Raad onzer Ge- .eiile, nabij de Julianalaan een geheel nieu we waterleiding-installatie gebouwd. Voor het zoo.ver kwam, dat aan de verwe zenlijking der plannen kon worden begon nen, zijn er heel wat onderhandelingen ge voerd. Er moest veel worden geschreven ,n er is veel gepraat, doch het resultaat van dit alles is er nu. Om dit duidelijk te doen uitkomen, zul len we nagaan hoe de zaken er vroeger voorstonden. Toen de Utrechtsche Waterleiding-Maat schappij in 1881, van .de gemeente Utrecht voor 50 jaar concessie verkreeg voor aanleg en exploitatie eener waterleiding, .oen werd de Prise d' eau voor Utrecht gemaakt te Soesterberg (gemeente Soest), vanwaar eene hoofdleiding naar Utrecht werd aangelegd die, vanzelfsprekend, door onze gemeente liep. De concessionaris was er natuurlijk direct op bedacht om, van uit deze hoofdleiding ook water te leveren aan de .gemeente De Bilt. En de pogingen daartoe hadden succes. De toenmalige Biltsche Gemeenteraad ver leende in 1882 aan de Utrechtsche Waterlei ding Maatschappij concessie voor 50 jaar. Deze concessie:, zou dus in 1932 eindigen. De gemeente Utrecht ging met de water levering aan De Bilt accoord, doch onder be ding, dat zij vanaf 1921 deze waterlevering zou kunnen verbieden. Daartoe is het geluk kig niet gekomen en de Utr. Waterl. Mij. kon ons tot heden steeds water blijven leve ren, doch wij waren geheel van Utrecht af hankelijk, wat o.i. een ongewenschte toe stand was. Waarschijnlijk ook in verband met den onzekeren toestand, werd door de waterver bruikers onzer gemeente, niet ten onrechte geklaagd over de wijze, waarop de water leiding werd geëxploiteerd. De distributie- miiddëlen waren niet berekend voor de voor ziening in de behoeften, die zich voorname lijk in de laatste jaren door de gestadige groei van Bilthoven, steeds meer hadden uit gebreid. Uit den aard der zaak werden vele klachten vernomen. Ook de concessionaris was blijkbaar daar van overtuigd, doch schroomde, om begrij pelijke redenen, om in te grijpen. Immers de concessie liep slechts tot 1932 en practisch kon de gemeente Utrecht elk oogenblik een spaak iin het wiel steken door de waterleve ring te doen stopzetten. In verband daarmede begon de Utr. Wa terl. Mij. voor een paar jaar terug, met ons gemeentebestuur de onderhandeling over een nieuwe concessie, en werd een concept daar voor ingezonden. Aanvankelijk ging het met de onderhan deling niet erg vlot. Doch midden vorig jaar pakte het College van B. en W. flink aan, door zich op het standpunt te stellen, dat .in een dergelijke belangrijke zaak, de noodige deskundige voorlichting moest wor den gevraagd en wel in tweeërlei opzicht, n.1. 1. Technisch Economisch en 2. Juridisch. De uitgebrachte adviezen werden voorge steld aan den raad en begin 1926 aange nomen. Ook het College van Ged. Staten keurde de nieuwe concessie goed, zoodat een knap stuk werk tot stand gebracht, definitief zijn beslag had gekregen. Hoe is nu de nieuwe toestand? In de eerste plaats wordt de watervoorzie ning van De Bilt geheel onafhankelijk van die van andere gemeenten, dus ook van Utrecht. Daartoe is het noodig, dat een eigen Prise d' eau wordt aangelegd, een pomplnstallatie met watertoren gebouwd en nieuwe hoofd leiding aangelegd. Deze nieuwe installatie is ontworpen nabij de Julianalaan, en zooals reeds gezegd, is met dit werk reeds begonnen. Volgens de concessie vereischen alle nieu we werken en uitbreidingen de goedkeuring van B. en W. van De Bilt, zoodat dus van gemeentewege de noodige invloed mogelijk is, wat een belangrijke factor is om te komen tot een behoorlijke en rationeele watervoor ziening. Het terrein waar de nieuwe Prise d' eau gemaakt wordt, bevat volgens gedane on derzoekingen en van gemeentewege ingestel de controle, op een diepte van ruim 30 Meter, een zeer ruime, voor de watervoorziening voldoende hoeveelheid uitstekend geschikt water, dat zonder eenige behandeling te on dergaan, aan de verbruikers kan worden ver strekt. De aanleg van hetgeen voor de installatie noodig is, is berekend voor de toekomst, en de watertoren wordt zoo hoog gemaakt (ruim 40 Meter boven het terrein), dat een voldoende druk is verzekerd. Vooral ook 'daarom, dat naar het dorp Bilthoven een zeer ruime nieuwe hoofdleiding wordt ge maakt, die aan het begin 0.30 Meter wijd is. Indien wij daaromtrent mededeelen, dat de tegenwoordige watervoorziening van af De Bilt plaats vindt door een 0.15 Meter wijde leiding en deze leiding, enkele Kilometers lang ,is, dan is duidelijk, dat te Bilthoven een heel wat hoogere druk zal komen dan thans. In de concessie is bepaald volgens welke regelen de concessionaris uitbreiding aan het buizennet moet geven. Zooals men ziet komt er een geheel an dere toestand dan thans, en wij mogen ver wachten, "dat, als eenmaal de nieuwe instak, latie in. bedrijf is, zal blijken, dat daaronjir^n uit technisch oogpunt geen bedenkingen zijn in te brengen. Drogist, Gödiplöraeerd Opticien. BURGEM. "GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN EXAMENS Kwam na lijden, geen verblijden, Zoo waar 't lijden groot verdriet, Maar na lijden, komt verblijden, Daarom acht ik 't lijden niet. GUIDO GEZELLE. 'k Las dit versje juist, toen de examen epidemie op het hevigst woedde. T oelatings-examensOvergangs-examens Eind-examens.... een examen voor dit, een examen voor dat. 'n Eindelooze reeks. Gelukkig, voor dit jaar hebben we 't erg ste gehad. En honderden jonge lezers en lezeressen zullen met 'n verruimd hart bovenstaand vers Guido Gezelle na kunnen zeggen, met een kleine variatie: „Na het lijden kwam verblij den". Examens. Elk examen kostte me een tand of een kies. „Zenuwen", zei dan de tandarts.... 'k Vond het best. Als hij me maar van de pijn verloste. Nu zit ik met de gebakken peren, heb noch tand, noch kies. In examentijd vind "jc alles best. Je staat dan zoo'n poosje met anderhalf been bui ten 't gewone leven. Aan één ding denk je.... 't examen. Van één ding droom je't examen. Over één ding hoor je thuis praten KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. W. J. Kol- kert, van Eemnes.Buiten. 's Avonds 6 uur (Kerk), Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. aoorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. C.£ v. Dijk, van Bloemendaal. •s Avonds 6.45 uur (Rembrandtzaal), Ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. Donderdag 21 October, 's avonds 7 uur, (K:rk), Ds. A. F. P. Pop, van Vaassen. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorin. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hi ogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d^ Meulen. Ham. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Wam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Donderdag 21 October, nam. '2.30 uur, Ds. Groen, van Baarn. Huwelijks-inzegening. Vereeniging van Vrïjz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandliaan. Voorm. 10.30 uur,'Ds. A. D. Wempe, van Arrsterdam. Geref. Gemeente. Donderdagavond 6 uur (Rembrandtzaal), Ds: Roelofsen, van Zeist. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. \oorm. 10 uur Ds. J. A. Radix, am. 6 uur in de Chr. School aan den* Po- tweg, de heer G. B. v. Prattenburg, Evan- gelst te Driebergen. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit, bjam. 6 uur Ds. Adriani. Vereeniging „Calyijn", Tromplaan. 6 uur Ds. I. Kievit. VI oensdag 20 Oct., 's avonds 7 uur, Ds. K. f v. d. Berg, van Amersfoort. tref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). m. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G Chr. Geref. Kerk (NassauDan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur openbare samen komst. Allen geleid door kapiteine Venus. 't examen. Over één ding schrijven jc vrienden....... 't examen. De menschen wijzen je na, je verbeeldt het je tenminste kijk daar gaat die jongen, die moet examen doen. „Ga een eindje wandelen", dringt vader vriendelijk aan. „Je ziet zoo bleek". „Pietje, Fietje, Mietje gaan jullie nu ach ter in den tuin spelen, broer moet studee- ren", hoor je als je boven, op je kamertje, zit te tobben voor 't examen. Je krijgt een extra eitje. „De jongen heeft het noodig", meent moeder. „Hij moet zoo hard blokken". ,JDenk je d'r om, dat je nog eens de on regelmatige werkwoorden nakijkt", waar schuwt groote broer, die 't examen ook deed en 'm daarop reed. Net zat je even rustig. Dat is waar ook. Met een paar sprongen ben je "de trap op. Gauw je boek openslaan. Ja, daar had je het. Even boek dicht. Probeeren zoo op te zeggen. Mis, 't raakt kant noch wal. Dan maar weer pompen. Nog eens probeeren boek dicht. 't Lukt niet. 't Angstzweet breekt je uit. Natuurlijk dat zullen ze vragen. Je voelt het en je voelt het nog duidelijker, dat je er dan heelemaal niets van terecht zult bren gen. Je slaat met de vuist op tafel en pompt. Je springt op, loopt heen en weer en pompt. Je gaat weer zitten en pompt. Minister Lambooy bracht Vrijdag j.1. een bezoek aan Burgerhouts Scheepswerf te Rot terdam, waar een drietal torpedobooten op stapel staan. Op onze foto Minister Laml- booy het ruim der machinekamer verlatende. 7K? De opening van het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Zaterdag j.1. werd te Amsterdam het Koloniaal Instituut geopend. Wij geven een foto van de zaal tijdens de rede vari Minister Koningsbergen. In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.— per jaar en hooger. Ha, nu gaat het. Eindelijk. Nu even den tuin in naar je konijnen. Ar me dieren, overdenk je. Voor jullie is 't ook een slechte tijd. Als de anderen zich niet af en toe over jullie ontfermden, zou je den hongerdood moeten sterven. Je voelt je bijkomen van het angstfge ge- pomp van straks. De frissche buitenlucht doet je goed. Het koele avondwindje waait de be klemming wat weg. Boven je zie je de ster retjes vriendelijk lichten. Je krijgt weer moed. „Maar na lijden komt verblijden". Na tuurlijk de rapporten waren immers steeds goed.... Triple Alliantie?? Schiet je ineens te binnen. Triple-Alliantie 1667? Och neen, toen was de vrede van Breda... 1665?... En- gelsche oorlog... 'k Heb het toch geweten... ,,'t Lijden wordt weer groot verdriet". Je stampt met je voet. De konijnen schrik ken er van en vliegen in hun nachthokken. Wat kan 't je schelen hè. Triple Alliantie... zestienhonderd... of was 't vijftienhonderd... Neen, dat kan niet... ,,'t Is bedtijd vent", komt moeder, bezorgd, roepen. „Ja moe, maar de Triple Alliantie..." „Kom ga nu maar rustig slapen, morgen weet je 't. Leg je boek maar onder je kusr sen." Vriendelijk gemeende raad. Je boek onder je kussen. Zeker, 't helpt, maar tegen een examen.... Welk boek moet je er onder leggen? Je kunt toch slecht je heele boekenkast in je bed sjouwen? Voor 't uitkleeden even 't geschiedenis boek nakijken. Je moet 't weten van de Triple Alliantie... Zenuwachtig gooi je de boeken door el kaar. Waar is dat boek nou... Niet op de tafel. Niet in de kast... Naar beneden... „Jongen, wat moet jij nu nog?" „Moe, heeft u mijn geschiedenisboek ook gezien?" „Wel nee jongen, hier is geen boek'-. Je barst in snikken uit. Boek weg en niet te weten van de Triple Alliantie. Vader wordt kriegel. „Kom, je hebt het natuurlijk zelf gebruikt. Denk eens na"-, 't Klinkt hard. De schrik, door die stem maakt je wat rus tiger. 's Kijken... O ja, 't ligt op school." „Wat moet je er uit hebben?" vraagt va der vriendelijker. „Och, 'k weet niet in welk jaar de Triple Alliantie gesloten is." „Had dat dan gevraagd, 't Was in 1668 hoor en kruip nu inaar rustig onder je wol letje." Hé, hoe k i hij zoo dom zijn. Natuurlijk was het in 1668. 'n Pak van je hart. Vlug kleed je je uit en kruipt er lekker onder, 't Is je nu allemaal zoo duidelijk... 1665—1667— Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting Geleid door majoor Bruins. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. H. G. van Wijngaar den, van Amsterdam. Ned. Luthersch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeüng Baarn. Zondag 17 Oct., voorm. 10.30 uur. Aula van Utrecht. j 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. IN EN OM DE RAADSZAAL Werkverschaffing. Naar ons van bevoegde zijde werd mede gedeeld, zal vanwege het Gemeentebestuur weer gezorgd worden, dat de werkloozen op de een of andere wijze gelegenheid zul len hebben om bang te zijn. Werkverschaffing is en blijft een noodmaat regel, al schijnt het langzamerhand een nor maal karakter te toonen, doch dat is nog schijn. Gelukkig zal er voorloopig niet veel werk loosheid zijn en zullen de betere arbeiders voor een groot deel wel .productief werk kunnen vinden bij den gasaanleg en wat daar mede verband houdt, terwijl in de bouw vakken ook nog wel eenigen geplaatst kunnen worden. Voor een deel zal toch werkgelegenheid gezocht moeten worden. De werkverschaf fingsperiode is voor niemand een aangename. De positie van hen, die daarin leiding heb ben te geven, is geen benijdenswaardige, ter wijl zij, die door de omstandigheden ge noodzaakt worden, arbeid te moeten verrich ten, die niet altijd past bij hun opleiding en dan nog voor een beperkt loon, 't is be grijpelijk, dat men dat werk niet altijd doet met de noodige opgewektheid en lust. Wederzijdsche welwillendheid en billijk heid zal moeten worden betracht. Dat 11668—1672—1673—1674... Ha... Nee maar best als je 't zoo op 't examen weet... Behaaglijk draai je je om. Trekt de dekens over je heen. Je hoofd, dat zoo moe is, diep in 't kussen. Je oogen vallen vanzelf toe. Plotseling schrik je wakker. Een stem klonk je duidelijk in de ooren. Jc zat op 't examen... Oppervlakte ruit, hè, hoe is die ook weer? Basis maal halve hoogte? Neen, da's een driehoeksom halve diagonalen... maal straal... 11... Je droomt verder. Een Vreeselijke man, met wilde haren, een lange baard staat voor ja, een zware knuppel zwaait hij boven je hoofd. Met 'n wreede lach op z'n afgrijselijk gezicht buldert hij je toe: „Tandformule van een aap"Je krimpt ineen. Probeert wat te zeggen... kunt er geen woord uitbrengen... Je keel is toe- geschroefd. 't Klamme zweet breekt je naar alle kanten uit band-formule van een aap", klinkt het dreigender. Met moeite breng je er een paar stamelende, onsamenhangende woorden uit... tand-formule... tripje-alliantie... Daverend hoongelach. „Zeg jongetje... je weet niks. Niks, totaal niks. Hoe durf jij hier te komen... D'r uit". Je voelt dat je opgenomen wordt. Ze smak ken je neer... Je valt, valt vreeselijk snel en diep, o zoo diep... Je bent wakker, zit naast je bed. Langzaam kom je tot de werkelijkheid schijnt niet altijd te zijn geschied. Niemand is daaraan natuurlijk schuldig. Laaf ons dat niet onderzoeken, maar hopen, dat in de toekomst wanverhoudingen zullen voorko men worden door onderling overleg. Onderling overleg. De commissie voor werkverschaffing en armenzorg heeft meer dan eenmaal een sa- menspreking gehad met de organisatie, ten einde door onderling overleg te komen tot wegneming van wat niet bevredigde in de bestaande regeling bij werkverschaffing en steun. Naar verluidt, heeft dat overleg tusschen commissie en organisatie's en B. en W. een bevredigend verloop gehad en zijn de orga nisatie's, hoewel niet al hun wenschen zijn ingewilligd, toch bevredigd door de wijze, waarop hun bezwaren zijn behandelt en voor een groot deel zijn weg genomen. Door deze wijze van handelen mag het Gemeentebestuur verwachten, dat de leiders in de organisaties hun medewerking ver kenen, om een noodmaatregel als werkver schaffing, voor allen zoo dragelijk mogelijk te maken, terwijl de arbeiders mogen ver wachten, dat de door onderling vastgestelde regeling zoo stipt mogelijk worde uitgevoerd. Pij evr-'*ueek ^Ujv- er schen de organisatie's en gemeentebe" Am.-, opdat de werkverschaffing geen bespotting worde als een vorig jaar. Aan de hand der ontworpen regeling zij er een welwillende, doch vaste leiding. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vetste goederen KRUUDMOES II. Op het Chemisch Congres te Philadelphia is onlangs door een Amerikaansch geleerde een voorstel gedaan, dat weer eens getuigt van den echt-practischen zin van uncle Sam. Voorgesteld werd om naar een chemisch preparaat te zoeken, dat, als poeder of in pilvorm ingenomen, voor den mensch de zelfde uitwerking heeft als de verkwikking- van den slaap. In de wereld waar „tijd en geld" het alles- beheerschende is, mag 't wonder heeten, dat dit voorstel niet veel vroeger is gedaan, ech ter „beter laat dan nooit" en bij uncle Sam is voorstel en uitvoering meestal bijna gelijk. Binnen niet te langen tijd verwachten wij dus de aankondiging, dat de anti-slaappillen terug. Je hebt gedroomd. Je kijkt op je horloge, 't Is half vijf en... Examen vandaag. Ineens ben je klaar wakker. Maar niet meer gaan slapen. Je denkt niet meer, kunt niet meer denken. Je ligt een poos wezenloos in de ruimte te staren. Dan sta je op. Werktuigelijk kleed je je aan. 't Ontbijt kun je niet door je keel krijgen. Als een konijntje, dat gehypnotiseerd door een slang, willoos, vanzelf, naar 't monster toekruipt om zich te laten verslinden, zoo ga je naar de examenzaal. Onderweg wil je wegloopen, maar je kunt niet. Plotseling... een kras besluit. Wat kan 't me schelen. Gezakt is gezakt. Af. 't Valt mee. Wonder, waar haal je nu opeens al die geleerdheid vandaan? Gisterenavond... Ja, gisterenavond was gisterenavond... Je voelt je overmoedig worden... Je weet veel meer dan je ooit geweten hebt. Je slaagt. En... je bent het roerend eens met Guido Gezelle „Maar na lijden komt verblijden", „Daarom acht ik 't lijden niet."

Soester Courant | 1926 | | pagina 1