ioor Heels 25 «s per mê. TMUM DflooieiiiMiensie. J. TH. VOSKUILEN Wekkers Wekkers Brillen - Brillen Dr.van Dongen FERMENT Uersteinaaisïep meisje, Groote Engelsciie Haard ,s. 4Ve Jongen gevraagd Leesgezelschap „Lectura" in diverse prijzen. H. W, SPIJKER, Van Weedestraat 25, Telef. 43 py Ro Cer opT" ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige H, W, SPIJKER, Kop en Schotels, Thee- en Ontbijtserviezen. BAARNSCHE KUNSTHANDEL Advertentiën spreeKuur alle uierkdagen. Verstopping Te koop ÜUMrüappSlBü VERLOREN Net dagmeisje Gedipiom. Kraamverzorgster Kindermeisje Kotonieweg 8, Soest. Voor Haarden en kachels KERKHOF Co. OVERSTROOM ING te Hilversum bij FERMENT's Muziekhuis, Net meisje Woont te Baarn TE HUUR een jongen, Biggen te koop Burgerwoonhuis aangebodan 4 Vulkachels Net Loopmeisje iongen of Meisje Zeer biilijK ie huur Aangeboden G u if aar les Guitaarles aangeboden Dagmeisje net meisje Te koop FLINK «ÏIEISJE Te koop Coupeuse Net meisje gevraagd een meisje, Wasschen Gevraagd w. de oraal - magnetiseur W. VERWEIJ, 2de Handsch Meubelen JOH. STEIN, BAARN, Burgemeester Grothestraat No. 11A Telefoon 251 - Soestdijk Steeds voorradig i uitgezochte sorteering gebruikte gouden en zilveren voorwerpen - aan zeer voordeelige prijzen - SPECIAAL ADRES voor inkoop van oud Goud en Zilver tegen de hoogste waarde Horlogerie - Goud eu Zilver - Brillen verkrijgbaar zijn en nu zouden wij 't niet kwaad achten, als een onzer Edelachtbaren bij de aanstaande behandeling der gemeente, begrooting voorstelde een bedrag aan te wen. den voor aankoop van een flinke dosis de. zier pillen. In de laatste raadsvergadering schijnen de heeren over één, zegge één punt zoowat een geheelen avond te hebben volgepraat met nog slechts het povere resultaat, 't nog maar eens weer naar een commissie te ver- wijzen. Dat wordt zoo zachtjes aan een beden kelijk verschijnsel in den Soester Raad. Er gaat teveel tijd verloren en gemeentetijd moet evengoed productief gemaakt worden als gemeentegeld. Wij hebben hier het genot van avondver gaderingen maar dan ook afwerken heeren. En daarom zal 't goed zijn als er straks voor de Edelachtbaren een middel beschik baar is om den sluimer te verdrijven. Misschien willen B. en W. wel eens een pïoef nemen om daardoor meer tijd te kun nen geven aan de voorbereiding en bestu deering der voorstellen, die zij den Raad willen doen. Ofwel, men zou bij wijze van vivisectie 't eerst op de ambtenaren kunnen probeeren. Er wordt bijna in elke Raadsver gadering geklaagd over gebrek aan tijd, wel nu, laat pillen slikken en ge zijt er. De ver plichte slapeloosheid veroorlooft te werken zonder ophouden. Ons dunkt, het college van B. en W. zal gaarne medewerken om een voorstel tot pil- lenaankoop te doen. De Burgemeester zal zich met zijn te klein politiecorps in een el dorado zien verplaatst, de pillen vermenig vuldigen het prestatievermogen van onze „Hermandads". Wethouder v. d. Berg be hoeft niet meer zijn collega met vijf raads commissies op te schepen om er zelf maai één te houden en Wethouder Van Elten be hoeft er dan geen ambtenaren bij te vragen en zal des niettemin nochtans toch in de ge legenheid zijn de hartewensch van den heer De Koning te vervullen door zeer spoedige indiening van een uitbreidingsplan dat af is. Men wake er echter voor, dat de pillen niet komen in handen van de burgerij. Het lijkt ons toe voor B. en W. 't beste te zijn, daarvoor voorhands slaappoeders gratis be schikbaar te stellen. PLAATSELIJK NIEUWS GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer, pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Kindermuts, Belastingplaatje, Paar heeren handschoenen, bovenstuk van een Paraplui, Stoffen ceintuur, Etui met schrijfbehoeften, Vulpotlood, Handrijwielpomp, Streng kora. len, Pakje sajet, Reismand. Aangeloopen een poesje, hondje en een konijn. BINNENBRAND Woensdagmorgen omstreeks elf uur, ont dekten de buren, dat er brand was ten huize van Van O. aan den Hartweg alhier. Alhoe wel de bewoners afwezig waren, slaagden de buren er in binnen in huis te komen en met emmers water het vuur te blusschen. Het bleek, dat de brand ontstaan was door de kachelpijp, welke te dicht bij de schoor steenmantel stond. Eenige stukken huisraad verbranden. Niets was verzekerd. OP STAP Een 11-jarige jongen, J. de B. uit Bussum, ging Woensdagmiddag op stap naar hier. Toen hij bemerkte, dat hij hier ontdekt was, sloop hij stilletjes naar Baarn, stapte op den trein en reisde zoo naar Bussum. ONBESTELBARE STUKKEN De navolgende onbestelbare stukken zijn terug ontvangen te Soest in de 2e helft der maand September 1926. 1. Burgemeester, Gorinchem. 2. R. de Vries, Blokzijl. 3. Mej. Goudswaard, Rotterdam. 4. Vesseraux, Paris. 5. M. v. d. Vlerk, Dinant. VEROORDEELD Mej. F. uit Amersfoort, tegen wien door de politie te Soesterberg procesverbaal was opgemaakt wegens het niet op geoorloofde wijze inzamelen van geld, daarbij voorgeven de, dat zij eerstdaags uit haar woning zou worden gezet, werd dezer dagen veroor deeld tot 2 jaar voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 2 jaar. Te Arnhem werd zij, eveneens dezer da gen, veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. RADIO Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Radio-avonden, die Dinsdagsavonds in de R.K. Mil. Vereen, te Soesterberg worden ge geven, voor een ieder gratis toegankelijk zijn. DUUR GEKOCHT De Huizer vischboer, tegen wien door de politie te Soesterberg procesverbaal was op gemaakt wegens wederspannigheid, werd de zer dagen te Utrecht veroordeeld tot f80.- boete of 40 dagen hechtenis, terwijl v. d. B. uit Zeist, tegen wien eveneens procesverbaal was opgemaakt wegens wederspannigheid en beleediging, werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. VLIEGONGELUK J.i. Zaterdag moest het Jager-vliegtuig 0 M No. 258, komende van Soesterberg, we gens een defect aan den motor, een nood landing maken op den Muiderstraatweg bij Diemen. Het vliegtuig kwam met den kop in een sloot terecht. De bestuurder sprong uit het vliegtuig en bekwam geen letsel. BRANDWEER SOESTERBERG De heer J. J. Putman, commandant van de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg, heeft als zoodanig ontslag gevraagd. SCHOUW Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 25 October e.k., zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herin nerd aan de artikelen van het reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende be palingen wordt overeenkomstig dat Regle ment gestraft. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snij wonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. K et verzacht en geneest UITLOTING Bij de dezer dagen gehouden uitloting van aandeelen der Chr. Geref. Kerk alhier, werden uitgeloot de volgende nummers: no: 4 groot f 100.No. 2 groot f50.— en No. f152.— groot f25.—. GEM. ARBEIDSBEURS Aan de Gem. Arbeidsbeurs alhier werden deze week 96 arbeiders ingeschreven, ver deeld als volgt: 1 Metselaar, 15 Opperlieden, 21 Grondar- beiders, 31 Losse arbeiderSj 5 Landarbeiders, 4 Kantoorbedienden, 5 Timmerlieden, 1 In casseerder, 1 Letterzetter, 1 Chauffeur, 2 Schilders, 1 Electro-monteur, 1 Slager, 1 Smid, 1 Stoker, 1 Loodgieter, 1 Betonwerker, 1 Metaalslijters, 1 Bakker en 1 Verstelnaaister. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Schriks- laan 51, Soest. Te Baarn heeft men een kreupel paard laten uitspannen en door den veearts laten afkeuren als trekdier. Een wagenbestuurder werd opmerkzaam gemaakt op het onoordeelkundig besturen van zijn paard; hij trekt nl. uit gewoonte onophoudelijk aan de leidsels, hetgeen zeer hinderlijk zoo niet pijnlijk voor den bek van het paard is. Tc Soest werd een hondenkarhouder ver boden tijdelijk zijn honden te gebruiken we gens ziekte zijner dieren. Te Soest werd assistentie verleend bij een hond, welke heette aangereden te zijn. Bij onderzoek bleek de hond een schotwond aan de hals te hebben, welke door den veearts behandeld werd. Met een van de bestuursleden is het cir cus van Bever te Baarn gecontroleerd en werd een voorstelling bijgewoond, waarop geen aanmerkingen waren. Op een felacht over. vjermoe>Lie, honden, welke iedefen' dag van Bunschoten naar Huizen de gemeente Baarn passeeren, is con trole uitgeoefend, echter zonder resultaat, daar de bespanning niet is opgemerkt. 'iESTKKKEN - BEGROOTINGEN tm kerkpad z.z. 41 - soest WERKVERSCHAFFING Onderstaande circulaire, door de ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Arbeid, Handel en Nijverheid toegezon den aan de betrokken gemeentebesturen, is, met het oog op de te verwachten a.s. wer keloosheid, ongetwijfeld van belang voor onze lezers. Het heeft onze aandacht getrokken, dat in verschillende gemeenten, alwaar met steun van het Rijk werk wordt verschaft, de te gen werkeloosheid verzekerde arbeiders, die werkloos zijn, eerst dan bij de werkverschaf fing worden te werk gesteld, nadat zij ge heel uit hunne werkloozenkas zijn uitgetrokken. Met het oog op het duidelijk vooropstel len van het beginsel, dat het verrichten van arbeid de voorkeur verdient boven eiken vorm van geldelijken steun, ook dien uit de werkloozenkassen, met het oog voorts op de belangen der tegen werkloosheid verze kerde arbeiders en ten slotte om ook langs dezen weg het zelf zorgen voor den tijd, waarin men door werkloosheid zonder in komsten is, te bevorderen, achten wij het van veel belang, deze personen, zoodra zij werkloos zijn, bij eene eventueele werkver schaffing te werk te stellen, en hiermede niet te wachten tot zij uitgetrokken zijn. Het zou door ons op prijs worden gesteld, indien Uwerzijds in dezen geest werd gehan deld. Dit verzoek geldt vanzelfsprekend alleen voor die arbeiders, die op grond van hunne gezinsinkomsten en gezinsomstandigheden en op grond van de door den eersten onderge- teekende gestelde voorwaarden, voor plaat sing bij een werkverschaffing in aanmerking komen. U gelieve den eersten ondergeteekende te berichten, of met dit verzoek voortaan re kening zal worden gehouden. Mochten tegen inwilliging wellicht bezwa ren bestaan, dan gelieve U deze eveneens mede te deelen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, enz. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, enz. WIE HEEFT ZIJN RIJWIEL VERGETEN TERUG TE HALEN? Op 27 Augustus 1926 werd aan het station Venray in bewaring gegeven een tot op he den niet teruggehaald zwart gelakt heeren rijwiel, rood gebiesd, gemerkt „Cosmos", welk merk voorkomt op het balhoofd, ket- tingkast en achterste slikbord, vernikkeld stuur met bel, vrijwiel, bandrem, buitenban den gemerkt Excelsior, zadel gemerkt „La Grande"; aan het zadel bevindt zich een ledig gereedschapstaschje. Het rijwiel ver keert in goeden staat. De Brigade-commandant der Kon. Mare chaussee te Venray verzoekt bekend te wor den gemaakt met de herkomst van dit rijwiel. HET WEGENVRAAGSTUK Naar het Vad. meldt, heeft Minister v. d. Vegte het troostrijke woord gesproken, dat binnen twee jaar de billijke klachten over onze hoofdverkeerswegen zullen verstomd zijn. We hebben Z.E. nadere uitlegging ge vraagd en hij heeft ons die welwillend ver strekt. Hoofdzaak is, dat hij vertrouwt, in het nieuwe jaar geregeld alle kracht aan de weg- verbetering te kunnen geven, nu hij het we genfonds zal ontvangen: de opbrengst van de autobelasting, de rijwielbelasfing, "het be drag voor het onderhoud van eigen, d.: rijkswegen, voorschotten van financiën, enz. Een allereerst de hoofdwegen omvattend werkplan wordt op het oogenblik opgemaakt. Dat plan zal de verschillende weg-directeu- ren in staat stellen, tegelijk en geregeld in hun afdeeling aan de wegverbetering te wer ken, en het is uitgesloten dat, zooals vroeger door gebrek aan geld maar al te dikwijls ge beurde, de eene directie kan doorwerken, de andere directie midden in het werk moet sta ken, waardoor men telkens kan ondervinden, dat dezelfde heirweg heel goede en abnor maal slechte stukken heeft. Dat de weg Den HaagRotterdam—Am sterdamAmersfoort het eerst aan de beur! komt, ligt voor de hand. TELEFOON BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen. B 635 H. Bon, Timmerman en aannemer, Eemnesserweg 80, Baarn. B 292 H. Jager, Oude Utrechtscheweg 20, Baarn. S 10 E. Kappé, Cafc-Restaurant, Stations koffiehuis, Torenstraat 6, Soest. in alle soorten, volgens recept. Het oudste adres. Van Weedestraat 26, Telef. 43 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Bernardus, z. v. C. Huigen en C. J. Mets. Erich Egbert, z. v. E. R. Behremd en M. Croiset. Hermine, d. v. D. v. Hummel en G. H. Kraaikamp. ONDERTROUWD: N. W. Breeschoten en W. Verbruggen. J. F. Meier en H. v. den Broek. A. Hilhorst en Th. Botterblom. Q. Wegman en M. Wan- rooij. B. Oosthoek en H. Veldkamp. OVERLEDEN: Een als levenloos aangegeven kind van. A. R. Schoonderbeek en P. A. v. Dijk. GEVESTIGD: J. C. Smits met gezin, van Doorn, Bos straat 32b. W. H. de Klerk met gezin, van VofftLw-g, - Kerkpad Z.Z., 29. J. Frantzeu w gezin, van Blaricum, Beethovenlaan 10. Wed. F. F. P. Wethmar, van Den Haag, Dijkhuis straat 15. A. v. der Bij, van Gorinchem, Ban- ningstraat 32. J. W. Sijberden, van Baarn, Veenhuizerstr. 78. W. v. Geenen met gezin, van Weesp, Laanstr. 9a. J. M. v. d. Vis met gezin, van Weesp, Laanstraat 9a. J. L. V. Schot—Weckesser, van Den Haag, Parklaan 6. A. Mulder met gezin, van R'dam, Steenhof straat 69. R. Grootveld, van Baarn, Wieksl.w. W.Z. 11. L. Groeneveld met gezin, van Baarn, Noorderweg 9. J. A. zur Kleinsmiede met gezin, van N.O.-Indië, Steenhofstr. 12a. D. J. F. Mansveld, van Eijsden, Nieuweweg 53. C. E. Dijkman, van Eijsden, Kerkpad N.Z. 41. A. v. d. Pol, van Hoogland, Juliana- plein 10. J. F. Dinnewet, van Leiden, St. Josephgest. J. H. Oorthuijs met gezin, van Naarden, Banningstraat 13. H. Hergraven, van A'foort, Kerkstraat 18. K. Rozendaal, van Blaricum, Oudegrachtje 16. A. Walraven, van Den Haag, Korteweg 5. J. L. Zaalberg met gezin, van Rotterdam, Kolonieweg 8. E. A. Rutgers, van R'dam, Emmalaan 3. M. v. Vliet, van Avereest, Koudehoekstr. 15. Wed. A. Kerbert, van Baarn, B. Grothestr. 17. B. P. Mulder, van A'datn, Birktstr. 34. M. C. Pas- nooij, van Valburg, Birktstr. 34. P. Zee met gezin, van A'foort, Nieuwesteeg 55. M. P. Cleveringa met gezin, van Zeist, Heuvelweg 44. L. E. Visser, van Sneek, Talmalaan la. J. G. A. v. d. Linden, van Wateringen, Mis- sieh. St. Jan. E. A. M. Hols, van Den Haag, Kampweg 48 cc. VERTROKKEN: G. v. Schalkwijk, naar Den Dolder, W. A. hoeve. P. Rentmeester, naar Den Haag, Val- kenboschkade 332. M. Klein, van Utrecht, Gasthuissteeg 9. J. W. Rutten met gezin, van Lugono in Zwitserland. J. Kleijn, Oud dorp, Molenweg 85. H. A. Raalten, van Hui zen, Beursweg E 156. J. W. D. Dobbinga, van Haarlem, Gen. de Wetstraat 4. M. Vonk, naar Baarn, Zandvoortweg 121. G. J. A. Derie, naar Hoorn, Gouw 26. W. Betcke Sim ons, naar R'dam, Bergweg 222b. J. F. Speijers, naar Barneveld, Berkstr. B 473. J. C. Gubbels, naar Ermelo, Groot Emous. H. v. Breukelen, naar Sittard, St. Josephgest. F. W. Preusser, naar Zeist, hotel Hermitage. J. v. d. Geest niet gezin, naar Zeist, Burg. Patijnlaan 5. J. H. Broekman met gezim, naar Utrecht, Biltstraat 204. I Rijke keuze - Aparte decors PARKSTRAAT 19 TELEFOON 57» Speciaal huis voor GESCHENKEN. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenutabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HERINNERING Onder 't helle gasgeflonker Van het stationne-licht, Liepen zij te saam te wachten Op een hoopvol trambericht. Klapperend van kouden nachtwind Wachtend op de laatste trem, Die vandaag hun weer kwam melden: Neennog geen bericht van hem. Hunkerend, met doffe oogjes Van den slaap reeds, o zoo klein. Zagen zij de menschenmassa Op het klein stationne-plein. „Zeg buur.... is vader nog niet binnen", Riepen beiden als uit één mond; „Heb je nu nóg niets vernomen, Zit zijn schip soms aan den grond?" „Och jongens, houdt den moed nog even; 't Kan wel dit of dat nog zijn; Je. vader zal gerust wel komen, Loop nog maar even naar den trein." 's Morgens, toen de eerste tram kwam, c Die misschien nog vader bracht, Stonden zij, met roode oogjes, Samen hand aan hand op wacht. Dbch vader kwam ook nu niet piede, Moeder was al zoo bedroefd; Liep van vroeg tot laat steeds huilend, Heur keel was soms als dichtgeschroefd. De tocht naar huis werd ondernomen Zonder eenig resultaat, Toen, ze kwamen iemand tegen, Een geestelijk', in zwart gewaad. Hij verzocht de jongens kalm: „Loop even nog een straatje om; Ik zal naar moeder gaan en zeggen: Misschien.... dat vader komt weerom". Klepperend op hun houten klompjes Liepen zij nu pratend door. Vragend, gissend tot elkander, Och, laat hij 't maar zeggen hoor. Ik durf al bijna niet meer binnen Want ik vind, het duurt zoo lang, En je weet nog wel van gister, Moeder was toen al zoo bang. Ze liet ons deze week toch bidden, Weet je, broer, nog wat ze zei, Qisteren, toen jij op je knietjes r Zoo heel stil voor je bedje lei? Was: Lieve Vader in den hemel Hoor ons smeekend avondlied, aat ons vadertje toch komen, Vergeet onz' lieve vader niet. Kleine advert. bij vooruitbetaling MORGEN (Zondag) AANWEZIG Soesterbergschestr. 10c - Soest Ziekenf. Dinsd., Dond., Zaterd.. 9-10 Op den 5en November a.s. ho pen onze geliefde ouders WILHELMUS BUTSELAAR en MARIA LUIF hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen. ANTOON en verloofde. TRUUS en verloofde. BEB. GERARD. Korte Brink weg 10. 1 aat c an •vig werden nu de jongens, Vaüer's thuiskomst zoo gehoopt, Verlangend nog naar de tram gekeken Waarna ze 't onheil niet ontweken. En 't was gebeurd, zooals met velen, 't Zeemansgraf is o zoo diep; Men gaat voor 't zuurverdiende broodje Het gevaar ervoor, dat ziet men niet. Soms met kloppend, bevend harte Was de vader uitgegaan; Het moest, 't kon eenmaal niet anders, 't Was z'n vak, zijn heel bestaan. De eerste bode, 't eerst bericht, kwam Bij den geestelijk' van het gehucht, Hij, die man, had zware diensten, Moest werkelijkheid maken van't gerucht. Ook bracht hij, aan deze weduw Het bericht van haren man, Troostend en met zachte woorden, Dat ook hij nu nooit meer kwam. Hartverscheurend dan zoo'n toestand, Wees en weduw, dan vergaard, Sprekend over man en vader, Die niet meer kwam aan eigen haard. Velen gingen er reeds henen, Oud en jong, soms stijf en krom, Er in geboren en gewonnen Is 't alsof de zee roept: „kom". Komt gij allen mannen, vaders, t Zeemansgraf is o zoo groot. Velen kan hij er nog bergen, Sluiten in zijn zilten schoot. Gedachtenis aan hen die gingen, Werkers voor hun dagelijks brood. D' herinnering aan hen, zij blijft ons Altijd bij tot aan den dood. October 1926. A. K. B. CORRESPONDENTIE Het ingezondene van de heeren L. v. M., S. P., A. W. K. en Opmerker, hopen we in ons volgend nummer op te nemen. o De uitnoodiging van de Anti-mik Ver. is ter bevoegder plaatse overgebracht. of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mljnhftrdt's Laxeert&b letten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Gezocht voor Soest, Baarn en omliggende plaatsen, flinke VERTEGENWOORDIGERS, voor den verkoop van Koffie en Thee aan particulieren. Voor personen met goede relaties en eenige verkoopkracht blijvende verdienste. Br. fr. onder no. 536 bureau van dit blad. zwart marmeren schoorsteenman tel, een portbrisée met portieken en vier kasten, geheel compleet en een drielichts raamkozijn. Te bevr. bij S. van Deijen, Zand'. voortlaan 3, Baarn. voor loopwerk en smederij, bij Wed. G. v. d. Burg, v. Weede straat 9. Zich te vervoegen aan de smederij. vanaf f3— per H.L. (70 K.G.). B. Hilhorst, Handel in aardappe len, groenten en fruit. Nieuwe weg 112. een bril. Tegen belooning terug te bezorgen Postkantoor Soester berg. gevraagd, Rembrandtlaan 5. biedt zich aan, genegen huishou delijke bezigheden te verrichten, de maand November nog vrij en nog half Januari. A. van der Lin den, Veenhuizerstr. 27, Soestdijk. Mevr. Malcor—Athmer, Talma laan 10, Soestdijk, vraagt voor direct een net Aanmelding na 7 uur 's avonds. AAN ONZE LEZERS. Zooals in ons vorig nummer werd bekend gemaakt, vragen wij, met ingang van het thans loopende kwartaal, voor ons blad een betaling van 25 cent per 3 maanden. Van velen onzer lezers mochten we in de afgeloopen week zoowel mondeling als schriftelijk blijken van instemming met onze plannen ontvangen, terwijl één, voor ons nog onbekende, zich de moeite gaf, zijn goede wenschen en raadgevingen in eenige dicht regelen uit te drukken. Den onbekenden dichter willen wij vrien delijk verzoeken zich aan ons bekend te wil len maken, althans toestemming te willen verleenen bedoelde regelen, als bijzonderheid in ons blad te doen opnemen. Langs dezen weg voor de goede bedoelingen, onzen har- telijken dank. In aansluiting aan genoemd bericht, zul len wij, om veel colportagewerk te voor komen, onze lezers dezer dagen een kwitan tie van genoemd bedrag aanbieden. De Uitgever, G. J. SMIT. JAC. L. ZAALBERG Wekelijksche aan huis bezorging van portefeuilles met Weebladen Inhoud der portefeuilles: Panorama, De Prins, Buiten, Wereld kroniek, Onze Tuinen, Revue der sporten, Eigen Haard, De Aarde en haar Volken, De Hollandsche Lelie, enz.; totaal 13 der beste weekbladen. Op vertoon dezer advertentie ontvangt ieder abonné, zoolang de voorraad strekt, een prachtige kalender cadeau. Voor het aan. brengen van een nieuwe abonné stellen wij een boeiende roman beschikbaar. STEENHOFSTRAAT 63 - SOEST het ruimst gesorteerd magazijn en het vaordeeiigsi adres door een groote collectie Gramophoons, Gramophoon- platen, Violen, Mandolines, Onderdeelen enz., enz., enz. Vakkundige Reparatie-inrichting. II gaat alleen naar het OUDE en BEKENDE adres van Nu Groest 29 HILVERSUNi Telefoon 1353 gevraagd, van 9—2 uur. Werkster aanwezig. Zich aan te melden Wilhelmdnalaan 8. aan de D'AuInislaan (lage belas ting). Div. landhuisjes te koop. voorz. van gas, electr. licht en wa. terleiding., bev. resp. 4 en 5 kal mers, keuken kelder, vliering, schuur en plm. 200 M. tuin. Prijs vanaf f6800.Te bevragen Dal- weg 9, Baarn. Winkelhuis, Middelwijkstraat. Te bevr. J. v. d. Flier, Stationsw no. 12. Voor direct gevraagd 1416 jaar, voor kantoor-werk zaamheden. Brandstoffenhandel Joh. Tak, Kerkpad la. bij W. van Hofslot, Birktstraat 59, Soest. te koop met grooten tuin. Tevens te koop antiek eikenhout Buffet met marmer blad, groote spiegel, 4 ijzeren Tuinstoeltjes met tafel tje. Bakkersweg 6. r 'sï 'T -• Volle melk, per liter 13 cent Karnemelk, per liter 8 cent Gortepap, per flesch 15 cent Versche eieren, per stuk 11 cent J. VAN DUINKERKEN - SOEST NIEUWE WEG 6 voor 2 heeren of dames, met of zonder huiselijk verkeer. Nieu weweg 2a. te koop, 1 kleine en 3 grootere, gebruikt doch in goeden staat. Wilhelminalaan 16 (Lazarusberg), Soestdijk. gevraagd. HOEDENMAGAZIJN PLESMAN MOLENAAR, Laan straat 77, Baarn. gevraagd voor kantoorwerkzaam heden; uitsluitend voor de eerste 3 dagen van de week. Eigenhan dig geschreven br. onder no. 531 bureau van dit blad. op lsten stand, mooie villa, bev. 7 kamers, keuken, bijk., kelder, hal, zolder en 1 dienstb. kamer. Mooie tuin. Br. fr. onder no. 533 bureau van dit blad. goed tehuis voor een nette com- mesaal. P. v. d. Krift, Manufac turenwinkel, Talmalaan 11B, te Soestdijk. Aan het zelfde adres biedt zich aan een huisnaaister. Schrikslaan 55 Soestdijk gevraagd voor halve of heele dagen of een werkster voor 2 dagen per week. Brieven onder letter H aan van de VEN'S Boekhandel, Baarn. Gevraagd tegen half October een voor dag, of dag en nacht. Nieuwer- hoekstraat 3, Soestdijk. Zich aan te melden liefst 's avonds na 8 uur. prima Amerikaansch Orgel, merk Packard, 2L/n spel, 11 registers. Prijs f 150.-. Te zien en te bespelen, Sumatrastraat 2, Baarn. gevraagd, hoog loon, voor dag of dag en nacht, desver- kiezend 's avonds vrij. Ge zellige werkkring. Van Duursen, Stationsplein, Baarn. nog eenige dagen over hebbende, biedt zich aan. Ook genegen om thuis te naaien. Br. fr. onder no. 534 bureau van dit blad. prima Geldersche kleiaardappe. len voor winterprovisie; 7 prach tige witte leghornhennen, tegen den leg en een mooie vulkachel, bij W. Verweij, Julianastraat 50a, Soestdijk. biedt zich aan tot het vervaar digen van Mantels, Costuums, enz. Ook veranderwerk. Atelier Heuvelweg 16, huis Wald. Pyr- montlaan 8. voor halve dagen. Anna Pauwlo. nalaan no. 18. Mevrouw VAN SOEST, Soester. bergschestraat 11c, vraagt een voor heele dagen. Noodlanding van een Jagersvliegtuig bij Diemen. Een Jagersvliegtuig van het vlieg veld Soesterberg maakte Vrijdag een noodlanding en kwam ongelukkig terecht in een sloot langs den Muiderstraatweg even voorbij Diemen. te koop. Kerkpad 17, Soest. Mej. POST, F. C. Kuijperstraat 6, vraagt liefst voor direct aan huis gevraagd. Uitst. verzor ging. Laag tarief. H. Suik, Beetz. laan 41, Soestdijk. R.K. Dagmeisje, voor heele of halve dagen, of werkster. Adres: Reintjes, Anna Paulownalaan 10. Lijdt U aan Zenuwen of aan Overvallen, wendt U tot SPREEKUUR: Dinsdag en Vrijdag van 1—8 uur. SPARRELAAN 3 BAARN CONSULT GRATIS; Leerares M.O, Fransch L.O. Engelsch MARIASTRAAT 2, SOESTDIJK. DOET UW VOORDEEL. KOOPT UW NOORDERDWARSSTRAAT 6-8 Alle soorten Meubelen cn Kleeding,

Soester Courant | 1926 | | pagina 2