Ui Uitgave: G.J.SMIT, v.Weedestraat35, Soestdijk -Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Steenftofstraatü, TelefaonS45 Bouwcredist beschikbaar. VG Herfstweer DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK SSl® Ziekte en Pijn 5e Jaargang No. 41 Gecontroleerde oplaag tè samen 6500 exemplaren. Vrijdag 22 Oetober 1926 Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat 11 - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldhrimweg 48 Adres te SoesterbergRademakerstraat 15. De overblijfselen van den grooten fabrieksbrand der N.V. Ver. Touwfabrieken te Edam, waarvan de schade ongeveer 1 millioen bedraagt. MNigww? uugs Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhulzen. Bouwterreinen en vaste goederen NOG EENS MINISTERIEEL^ VRIJGEVIGHEID In de „Maasbode" wordt over de belas tingplannen van Minister Jhr. de Geer ge schreven. Eerst maakt het blad ook een opmerking, dat het voor een doorsnee-lezer haast niet is wijs te worden uit het lange verslag der commissie van voorbereiding. Het vervolgt dan: „Wij hebben nu al gehad een plan Colijn, bevattend een geheel van belasting-verlagin gen en verschuivingen. Daarop een tweede plan Colijn. Toen is gevolgd een plan De Geer, dat wederom beduidend afweek". En verder: Thans kan men het „erS!po- jr,r Coai missie opmaken, dat minister De Geer zijn plan behandelt, zooals een ontaard vader zijn kind zou behandelen. Hij laat het over aan den aanvaller, er wordt aan gerukt en getrokken van diverse zijden en de heer De Geer verdedigt het maar slap. Door de ongepermitteerde hooge inkom sten der Rijksmiddelen vallen uit zijn plan van zes ontwerpen er eigenlijk twee weg, namelijk de weelde.verterings-belasting en de hotelbelasting. Deze nieuwe belastingen zijn niet meer noodig. Dat wil de minister niet erkennen. Hij wil slechts bewilligen in het verschui ven van de weelde.verterings-belasting naar later, om door die nieuwe heffing andere be lastingen te verlagenZijn plan van verla gingen houdt dan in: „Van de verdedigings belasting II 13,2 millioen minder heffen (de helft). De hoofdsom der personeele belas ting met 8 millioen verminderen, de opcen ten der personeele belasting verminderen met 5,8 millioen en de opcenten op de suikerac cijns met 8 millioen en eindelijk de successie belasting met 10 millioen". De „Maasbode" meent, dat deze plannen heel wat slechter zijn dan die indertijd van Colijn, welke eerst een vermindering van 13 millioen voorstond en later nog eens van 10 millioen op de inkomstenbelasting. Die vermindering en daar stak het voor ons zoo aantrekkelijke, werd gevonden door een verhooging van het onbelastbaar inko men en door een flinke verhooging van de kinderaftrek. Dit nam minister De Geer terug en zette er voor in de plaats een combinatie van schrapping van opcenten op de suikeraccijns en dito personeele belasting, gesecondeerd door vermindering van de personeele belas ting in hoofdsom. Dat ging gepaard met een betoog, dat al deze veranderingen bijster gunstig ware nvoor groote gezinnen. De „Maasbode" schrijft, dat zij die bewe ring al eerder weerlegt heeft en zegt dan: Voor de groote gezinnen en de smalle beurzen, waaraan de geheele aanvankelijk be raamde verlaging der inkomstenbelasting ten goede kwam, was er dus achteruitgang door het heengaan van Colijn en het optreden van De Geer. Het blad heeft het dan nog over het ge draai van minister De Geer bij al deze plan nen, want inmiddels heeft hij weer andere plannen meegedeeld en geeft het Rotterdam- sche orgaan nog meer mogelijkheden aan, maar eindigt met te vragen om terug te keeren tot de oorspronkelijke plannen van Colijn, verhooging van het bedrag voor nood zakelijk levensonderhoud en verhooging van den aftrek voor kinderen. Daar worden allereerst groote gezinnen en minder kapitaalkrachtigen mede gebaat. Nu kan de Kamer daar zelf verandering in aanbrengen, door het verdrag een andere plaats op de agenda te geven, maar mees tentijds schikt zich de Kamer naar de leiding door den voorzitter gegeven en voorgesteld. Wordt echter het voorstel van den voor zitter aanvaardt, dan zou het wel eens April kunnen worden, voor het verdrag in behan deling komt. Nu is hiertegen, dat door zoo'n lange baan, de oppositie vermoeid wordt, men gaat verslappen. Vandaar dan ook, dat het voorstel van den voorzitter der Kamer, nu reeds als af- mattingspolitiek wordt bestempeld. Iets, wat wel eens voorbarig zou kunnen blijken. Vooral^zal het voorbarig blijken te zijn, als de duizenden en duizenden Nederlanders (welke heilig overtuigd zijn, dat een verdrag, als ons thans voorgelegd wordt, ons land en z'n ontwikkeling over een zeer lange reeks van jaren schaden zal), met een heilig vuur de actie onderhouden en steeds meer en al tijd weer hameren op 't zelfde aambeeld, af wijzen van zulk een bedrag. Een verdrag, dat onze belangen in hooge mate schaadt, en waar we voor een groot deel nog bovendien zelf de kosten van uit voering moeten betalen. H SM r Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SQRTEERÏNG FOTO-ARTIKELEN Bij guur, vochtig weder worden huid en handen vaak ruw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct. PU ROL Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. A4is cn te 10.30 uw Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uuï Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 KRONIEK VAN DE WEEK Wat er achter de schermen ge beurde. En wat men verzweeg. Wat 'n schuld. Dan ging 't hier anders. Hulde aan Colijn. Wie aan de touwtjes, trekken? En wie het loodje leggen. De En- gelsche staking. Onbarmhartig en reactionair. Volbloed militai- risten. Domela Nieuwenhuis en Gerhard. Christelijke vakbewe ging. Het Belgisch verdrag. Met graat en schubben. Beschaven met vergif. 't Is in België, met z'n gekelderde valuta 'tl nog niet bepaald rooskleurig. Op een katholieke kiesvergadering te H. Avondmaal.!-'>cbaarbeek heeft de minister van financiën Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. een groote rede gehouden. H. Avondmaal. Allereerst deelde hij mede, dat de begroo- ting voor 1926 nu in evenwicht was. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Qok de buitengewone begrooting geeft Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. geen tekort meer te zien. H. Avondmaal. Hoe hij dat kunstje volbracht heeft, daar. Nain. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. van vertelde nu baron Houtart, minister van H. Avondmaal, financiën. Chr. Geref. Kerk. Alle schulden, welke België heeft, staan Voorm. 10 uur bevestiging van den weDm(^ op..de begro°ting. Eerw. Heer B. Oosterhor*: door Ds, Groen Nu ™or 1 Juni 1927 buiten de ge- an Baarn wone en buitengewone begrooting voor 8678 VN«m. 6'uur Ds. B. Oosterhoek, intrede- 7™^ te betalen Ende minister yer- redikatie 'klapte, dat dit bediag in de Kamer verzwegen p L was, om geen paniek in het land te doen Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. ontstaan. Dat mag daar!!! Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Bovendien vervalt er binnen een termijn r,van "5 jaar nog een schuld van 1879 millioen ''en een van 4479 millioen francs. Bovendien zijn er 9 milliard francs Belgi sche bankbiljetten in omloop, waarvan er, zal *de stabilisatie van den franc succes hebben, 6700 -millioen moeten worden teruggekocht. DE MACHTELOOSHEID VAN DEN MENSCH In de geschiedenis zal het jaar 1926 blijven aangeschreven staan als een jaar van natuur rampen. Nog nauwelijks was het ingezet, of een geweldige overstrooming veroorzaakte hier te lande een nationalen ramp. In Indië werd Padang-Padjang door een aardbeving verwoest en speelden zich aan grijpende tafereelen af. In Amerika en Japan ontzettende cyclo nen, welke eveneens heele steden tegen den grond smakten. En nu voor eenige dagen weer werden visschersdorpen in rouw gedompeld, omdat de woedende najaarsstormen slachtoffers vroegen uit die dorpen. De menschheid heeft al de eeuwen van haar bestaan geworsteld tegen de natuur en de elementen en ze heeft getracht, die ele menten aan haar te onderwerpen en de woe dende machten daarvan te bezweren. 't Moet ook gezegd, dat het den schijn wel eens had, dat zij daarin zou slagen. Dit bracht velen ertoe, om al te doen alsof zij die macht aan de natuur ontfutseld had den en als men de uitlatingen van de natuur- geleerden beluisterde, dan kon men reeds de triomfzang hooren, die van de overwin ning zong. Berthelot o.a. in een redevoering: „De be- duidenis der chemie in de toekomst", schil derde in wetenschappelijken opzet het was send menschelijk kunnen en kennen, dat hen onafhankelijk van den gril der natuurkrachten moet maken. De overwinning der natuur en natuur-ele- menten is het thema, dat door geleerden en niet-geleerden in allerlei vorm wordt uitge werkt. En nu De Almachtige spreekt en al 's menschen voorzieningen helpen geen zier. 't Gaat nu, als voor eeuwen, op pijnlijke wijze worden we herinnerd, dat we machte loos staan. Voorm. 10.30 uur Dr. K. F. Proost, van Zwolle. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Chr. School aan den1 den Postweg te Soesterberg de Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdag 27 Oetober, 's avonds 7 uur, Ds. Hupkes, van Wansweerd. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Chr; Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur Leesdienst Nam. half drie Ds. K. Groen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur bijzondere soldatenmeeting. 's Avonds 8 uur verlossingssamenkomst. Geleid door brigadier Rawie uit Den Haag. Woensdagavond 8 uur openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door kapiteine Venus. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Jongerenkerk. Ned. Luthersch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 24 Oct., 's avonds zeven uur, Aula Lyceum, Vondellaan, Dr. P. Stegenga, van Amsterdam. 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Daaraan en -ook aan de stabilisatie zullen vreemde banken de Belgische Staat helpen. 't Gaat er daar dus nog al van langs. Dan s het hier toch met minder krachtig ingrij pen gebeurd door minister Colijn, die daar voor de dank der natie verdiende, maar, die het de anti-revolutionaire partij en een groot lleel der Roomsch-katholieke, er voor be i-pot en gesmaad is. Evenwel zal de tijd wel 'en onpartijdig rechter zijn. OP DE LANGE BAAN? Volgens verklaring van den voorzitter der Tweede Kamer, wil deze zoo mogelijk eerst de begrootingen behandelen en dan eerst denken aan het Verdrag met België. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. K. W. Vethake, van Utrecht. 's Avonds 6 uur (Kerk), Ds. M. G. Gerrit sen, van Amersfoort. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. P C. Kiehl, voorheen Herv. Pred. te Joure. Thans Pred. der Evangelie te Hoorn. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. B. N. B. Bouthoorn, van Zeist.) Donderdag 28 Oct. (Rembrandtzaal), des avonds 7 uur, Ds. J. E. Klomp, van Oldenw broek. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. Terwijl België eenerzijds voor het pro franc te stabiliseeren, klemt obleem, op welk,en voet, die- plaats hebben! En dan varieeren de adviezen van 107 fr. tot 175 per Engelsch Pond. Nu liep de franc na de laatste maatregelen aardig op, maar dit schijnt niet naar den zin der Regeering te zijn geweest, want deze heeft groote hoeveelheden Dollars en Ponden ingekocht, waardoor de franc belet werd te rijzen. Men beweert nu, dat hier de Belgische grootindustrie achter zit, welke bij een lagen franc-koers meer uitvoer-mogelijkheden heeft, dan bij een hoogen koers. 't Schijnt, dat daar de sociaal-democraten en anderen, niet veel aan kunnen doen, want het is duidelijk, dat door deze manier van doen, de kleine spaarders en de arbeiders het loodje leggen. De „Libre Belgique" gaf eenige dagen ge leden een staatje, dat de uitvoer van België gedurende het eerste kwartaal van 1926 ver geleken met het eerste kwartaal van 1925, 760.000 ton is achteruit gegaan. Als dit over het geheele jaar zoo doorgaat, dan wordt er over het jaar 1926 ongeveer 7 milliard franc meer aan het buitenland be taald voor invoer dan het van het buitenland ontvangt voor uitvoer. En juist nu weer, door het lange wachten op stabilisatie, onthouden koopers zich er van, voorraden op te doen, wegens de onzekerheid en staat de uitvoer ook voor een groot deel stil. Er zijn er ook in België, die zeggen, dat een en ander verband houdt met enkele groot-industriee^en, die eerst hun voorraden aan den man moeten brengen. Dat zou dan wel het toppunt zijn. Men kan er dus van op aan, als de valuta gestabiliseerd is en dan automatisch de prij zen naar goudwaarde worden gerekend, de prijzen van de verschillende Belgische goe deren en kolen bijv. een stuk omhoog zullen gaan en groote werkloosheid het gevolg zijn zal. Allemaal gevolgen van het wachten met ingrijpen, om de finantiën van den staat op orde te brengen. In Engeland is Maandag te Margate het congres van de Engelsche arbeiderspartij ge opend met een rede van Robert Williams, den vodrzitter. HM» Weer in veilige haven. Zaterdagochtend liep de K.W. 103, waarover men zich zoo onge rust maakte, den haven van IJmuiden binnen. A. De logger in den haven terug. B. De schipper J. Keus (bovenrechts). Moeilijke Stoelgang Verstopping, onregelmatige of trage stoel gang wordt zonder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. De veel besproken diplomaat Lord Byng arriveerde 6 Oetober j.1. te Londen van zijn reis na^r Canada, waar hij werd opgevolgd docr Lord Wellingdon als Gouverneur-Ge neraal. Het blijkt, dat men in de Engelsche arbei derspartij niets meer van de extremistische elementen hebben moet, die met him dolzin- dig drijven de heele arbeiders-beweging in discrediet brengen. De voorzitter Williams heeft èn Baldwin èn de mijneigenaars gegeeseld, maar even eens heeft hij z'n violen van toorn uitge goten over sommige leiders der beweging. De mijneigenaars noemde hij de onbann- hartigste en meest reactionaire werkgevers- groep, die er bestonden. Van Baldwin zei hij, dat deze door zijn subsidie aan de mijnen, een groote industriee- le beroering onvermijdelijk had gemaakt. En tegen de arbeiders speelde hij op, dat deze hun mond altijd vol hadden over strijd. Zij noemden zich anti-militairisten en hun heele praktijk was op militairen geest ge schoeid. Van Juli 1925 tot April 1926 had hij niets anders gehoord als: „Maakt i1. \j voor Mei"/ „Stelt de strijdkrachten op^.^^thoon- schip, alles gereed voor het gevecht". Dat zijn niets anders dan militaire voorbe reidselen geweest. Williams zei, dat hij twaalf jaar lang onder vinding met stakingen opgedaan had en dat hij wist, dat, ofschoon het gemakkelijk was de mannen van het werk te roepen, het al lesbehalve gemakkelijk was, even bevredigen de voorwaarden te verkrijgen, als vóór de actie ondernomen werd. Dit deed ons denken aan een passage in het boek van Domela Nieuwenhuis: „Van Christen tot Anarchist". Hij schrijft daarin: „Op zekeren dag waren er eenige geestver wanten bij elkaar en het gesprek viel op het geen men doen zou den dag na de revo1- lutie, in de onderstelling, dat de overwinning behaald was door het volk. Deze zou dit, en die weer dat doen. Gerhard zweeg en liet allen naar hartelust uitpraten. Maar eindelijk was er iemand uit het gezelschap die hem zei: maar jij laat ons allemaal praten zonder iets te zeggen, kom, vertel ons nu eens wat jij in dat geval doen zou". En nadenkend antwoordde Gerhard: „Ik zou mij voor den kop schieten, want ik zie wel kans om het volk tot de overwinning te leiden, maar om dan de zaken goed in orde te brengen met dat volk, dat pas van den band is gekomen, waaraan het eeuwen lang was vastgeklonken, daar zou ik geen kans toe zien. (Zie blz. 53). Williams kan ze gemakkelijk laten staken, maar om ze ook een overwinning te bezor gen, daarvoor komt wat anders kijken. En vooral, als de uiterste elementen de leiding in handen hebben genomen, zooals bij de mijn werkers. 't Staat nu zoo, dat deze alleen nog maar in Rusland toegejuicht worden. Wat Williams zegt is gezonde taal en die taal gelijkt als twee druppels water op wat ten onzent de leiders der christelijke vakbe weging niet moede worden te zeggen. Maar ook die taak is een verloochening van het socialistisch standpunt. Terwijl algemeen in den lande de aanne ming van het verdrag ontraden wordt, zijn er toch nog bladen, die de aanneming be pleiten, om internationale redenen. Het zijn: „Het Volk" en.... „De Standaard". Beiden zijn met den Minister van Buiten- landsche Zaken van oordeel, dat de betrek kingen tusschen de beide landen Nederland en België vriendschappelijker nog zullen wor den en.... dat de mogendheden ook wel eens een woordje mee zouden kunnen gaan spre ken. Daarom adviseeren die bladen aan de Ka merleden, om het verdrag maar te slikken met graat en schubben. De A.R. Rotterdammer daarentegen, opent z'n kolommen en daarin bestoken nu mannen uit de praktijk den minister met zwaar ge schut en laten de „Standaard" in de kou staan. 't Is voor ons land te hopen, dat de Staten- Generaal van hun recht gebruik maken en het verdrag met groote meerderheid ver werpen. Dat zij zeggen, we lusten wel visch, maar geen graat en schubben. I Beschaven is een moeilijk werk. Vooral a er nog geld aan verdiend moet worden. Danj wordt het meestal beschaving met een luchtje. Men stuurt dan jenever en brandewijn (vuurwater) om de inlanders dronken te ma- ken en als ze dronken zijn, Iaat men ze con- traeten teekenen en voert ze gelijk weg, naar¥Fj een heel ander deel in de Archipel. Maar wat nu een inzender weergeeft in de Java.Post, grenst aan het ongelooflijke. Die m'nheer vertelt van de Molukken, waar hij woont en waar de Crediet- en Handelsver- eeniging Banda, een 20-tal vrouwelijke con tractkoelies van elders heeft aangevoerd.^Ê Deze Crediet- en Handelsvereniging Ban da heeft daar ondernemingen, waar zij blijk baar niet voldoende arbeidskrachten voor vinden kan. En nu heeft zij deze vrouwelijke contract koelies ingevoerd als lokvogels om zoodoende meer mannelijke arbeidskrachten te \erkrij- gen. Men offert hier een heel volk op,lom' wat meer geld te verdienen. Het bestuur staat er vrijwel machteloos te genover naar het schijnt, want deze bescha vende en gcldverdienende Crediet- en Han delsvereniging Panda heeft, r.ar.gc!: .ndigd, dat er binnenkort nog 20 vrouwelijke con tractkoelies komen zullen en zoo noodig nog meer. 't Zou ook al te mal zijn, als zulk een be stuur aan de handels- en de cultuuronderne mingen den voet dwars zou zetten. I Dan konden zij geen geld verdienen en dan zouden de dividenden en de tantièmes zakken. De briefschrijver eindigt zijn brief als volgt: „Zou nu de regeering werkelijk niet, al is het dan niet op grond van rechtstreeksche wettelijke bepalingen, maar op grond alleen van het gezond verstand, aan bovengenoem de Handelsvereeniging een ernstig verzoek kunnen doen, om de toediening van vergif aan het geheele Tanimfoareesche volk te sta ken en als zij niet gevoelig is voor een ver zoek, uit liefde tot den evenmensch gedaan, haar ertoe kunnen dwingen? Moet de regee ring dan maar lijdelijk toezien, datjgj haar eigen ruiten worden ingegooid? Het zal de genoemde Handelsvereeniging niet zijn, die later de- sommen gelds zal verstrekken om hier het herstelwerk te doen, dat j op Met ranke zooveel gekost heeft en nog kost, maar wel de regeering. ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's SanapiHn-tabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS CHRISTELIJKE BESTURENBOND Maandag 25 Oetober a.s. vergadert de Christel. Besturen Bond, 's avonds te 7.30 uur, in de christel. U. L. O. aan de Spoor straat te Soest, met de besturen en de leden der aangesloten afdeelingen. Aan de orde der behandeling zal gesteld worden „de verkiezing van een geheel nieuw bestuur en daarna bespreking en zoo moge lijk, voorloopige regeling van de door het C. N. V. uitgeschreven, propaganda vergade ring in Nov. a.s., welke, om te kunnen sla gen, de medewerking van de besturen en de leden der afdeelingen noodig heeft, ook bij de voorbereiding. De aangesloten vakorganisaties,) alsmede de afdeeling van patrimonium, zullen»goed doen, deze vergadering niet te verztamen, maar door in groote getale op te komen, blijk te geven van hun belangstelling en onmisbare medewerking. BEKENDMAKING De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat met Ingang van 1 November a.s. voor rekeninghouders bij den postcheque- en girodienst, de gelegen heid wordt opengesteld, de voor hen door de posterijen op quitantiën ingevorderde bedragen, tot een maximum van 1000.— voor elke quitantie, door de kantoren van invordering rechtstreeks op hun postrekening te doen storten. Daartoe moeten de quitantiën gesteld zijn op formulieren, welke tegen be taling van 1 cent per stuk aan alle kantoren

Soester Courant | 1926 | | pagina 1