S o e s t e r (1 o n r a n t voor Soest en ftnpviug Itienws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. HANDELSCREDIETEN HIT MOTIEF W. D. BOS Jr., Brandstoffen - Grint Ziekte en Pijn Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk N.V. MIDDENSTANDSBSNK INCASSO'S - DEPOSITO'S Door VAN DIJK'SS S MEUBEL-TRANSPORT S VENEMA A. FUGERS - Kerkstraat 3 Herfstweer NEDERL. OOST-INDE 'Jetèi'met een zeer goed bewa^rd VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN NO. 43 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiön worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Veertiende Jaargang Zaterdag 23 Oct. 1326 DE ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker Het is een verschijnsel van bijzondere beteekenis, dat over het algemeen hoe langer hoe meer waarde wordt gehecht en toegekend aan de motieven, die de drijfveeren zijn van onze daden. Want zoodra we inzien, dat het de motieven zijn, die tellen en niet de daden dan gaan we onvermijdelijk inzien, van hoe groot belang het is, onze motieven, dus onze gedachten „schoon" te houden, dat wil zeggen vrij van elke verkeerde, on eerlijke of onvriendelijke drijfveer. En dit streven alleen al, duidt op een men tale groei, die niet zal nalaten gulden vruchten af te werpen in onzen omgang met anderen. Waardoor het onderling begrijpen en waardeeren dermenschen onderling steeds grooter zal worden, de harmonie zal vermeerderen en de wereld ten slotte een oord worden, waarin het aangenamer zal zijn te verblijven, dan thans, nu het velen soms niet zoo'n heel aantrekkelijke verblijfplaats toeschijnt. Het spreekt vanzelf, dat we dan ook onze gedachten bij ons dagelijksch werk, wat dat ook zij, zullen moeten herzien. Velen vinden het dikwijls nog moeilijk om in den sleur van het dagelijksch werk een helpend, opbouwend motief te leggen Menschen met eigen zaken en dikwijls hun werklieden ook voor een groot deel, worden geplaagd en beziggehouden door gedachten aan concurrentie en concur renten. En heel vriendelijk zijn de ge dachten over deze laatsten soms niet. Meermalen hoort men verklaren, dat men werkt, nu ja, omdat men toch leven moet, nietwaar, om het noodige te verdienen, om in het z.g. levensonderhoud te voor zien. Maar anders„Leg nu maar eens een vriendelijk motief in het sjouwen den heelen dag met steenen, of in het timmeren van tafels en stoelen, of in het uitwegen van onsjes thee, of in het schrijven van eindelooze zakenbrieven op een ratelende schrijfmachine of in het inboeken van saaie posten in grootboek of journal". Zeker het lijkt wel moeilijk. Maar toch, wat belet ons eigenlijk het motief van ons werk te veranderen Zijn we begonnen, omdat het moest, omdat we geld moesten verdienen voor ons onderhoud, hoe bescheiden of veel- eischend onze denkbeelden omtrent „be hoeften voor levensonderhoud ook mogen zijn, niets belet ons in dat zelfde werk iets heel anders te zien, iets dat het werkelijk ook is, n.1. het verrichten van bepaalde diensten, om in zekere bestaande behoeften te voorzien. Dit ziet er al heel wat vriendelijker uit, dan dat „koude" norsche werken-omdat-het-nu- eenmaal moet. Want daardoor krijgt ons werk voor ons meer beteekenis, immers het is iets, dat een ander noodig heeft, nut verschaft. Oneerlijke motieven, vinden hierbij geen plaats en ook de gedachte aan concurrenten verandert. Zonder nochtans in onze pogingen om het al lerbeste te geven ol te produceeren te verflauwen want we moeten toch immers in een behoefte voorzien en die dus op de allerbeste manier vervullen kunnen we op die manier onze denk beelden omtrent onze concurrenten gron dig wijzigen en in hen medewerkers naar hetzelfde doel, in plaats van vijanden zien. Het is voor sommigen wellicht een buitengewoon eigenaardig gehoor, wan neer zij een door en door handig en bekwaam zakenman over een zoo im- ponderabel iets hooren spreken als „liefde" Hier dan in de beteekenis van naasten liefde. En toch zijn er thans in alle landen der wereld tallooze groote, be kwame zakenlieden, die over dit impon- derabele goed met meer waardeering spreken en vooral denken (en daarnaar handelen). De motieven worden veranderd, verbeterd 1 Er is zelfs een zeer uitgebreide beweging, uitsluitend onder leiders van groote ondernemingen in alle landen tot stand gekomen (de z.g. Rotary-beweging) die handel en be drijf wil veredelen en op ethische be ginselen baseeren. Charles Whitem, de voorzitter van de Brïtsche Rotary (een belangrijke persoonlijkheid in de groote zakenwereld) verklaarde onlangs het zaken doen is een toetsing van het ka rakter een proces van uitwisseling der levensbenoodigheden tusschen de men schen. Vroeger werd op den handel neergezien, omdat oneerlijkheid en be driegerij zooveel daarin plaats vonden maar sedert de toepassing van den Gul den Regel (behandelen van den naaste, zooals men zelf behandeld zou willen worden) zijn de zaken veranderd. Goede zaken zijn het resultaat van goed leven en dit is op zijn beurt weer het resultaat van goed denken. Het belangrijkste woord ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's Sanapirin-tabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten in de taal is „denken". Elk misverstand, elke ramp over ons huis, elke oorlog, is veroorzaakt doordat de menschen heelemaal niet dachten of verkeerd dach ten. Het grootste woord is „liefde". Een andere groote behoefte is de verbin dingsschakel tusschen denken en liefde vertrouwen, een noodzakelijk bij elke transactie tusschen menschen". Zei ik U niet, dat de motieven, ver anderd, verbeterd worden? FLORIS C. S WORDT U GOEDKOOP EIV NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 KAMERKRONIEK Overtandmeestersentand- heelkundigen - Minister Koningsberger onder het mes - Ned. Belgisch ver drag- De Belastingplannen de Kamer. Nu, buitengewoon weseldschokkend waren de onderwerpen niet, waarover de Tweede Kamer beraadslaagde, toen zij dan eindelijk weer voor goed bij eenkwam. Een ontwerp was bijv. dat, wat onze tanden en kiezen tegen onbe voegde handen en tangen beoogt te verdedigen, n.I. de herziening van de uitvoering van de wet van 29 Juni 1925. De wet was te ruim uitgevoerd, er was te kwisting met de visums voor tand- technici omgesprongen. Nu moest die herziening de uitvoering binnen de grenzen brengen, die men zich gedacht had, toen de wet tot stand kwam. Zij wier bewijzen van vestiging krachtens de wet voornoemd waren geviseerd, zouden hun stukken opnieuw moeten inleveren, waarna opnieuw zou worden onderzocht of het visum kan worden, verleend. Een commissie van advies (voorzitter-jurist, 2 tandartsen en 2 tandtechnici) zou worden ingestelt. Meneer Marchant (v.d.) was niet best over het beleid van den minister te spreken en hij verdedigde een amendement, waarbij na 31 Dec. 1926, desnoods een maand later, de visum krachtens de wet van 1925 ongeldig zouden worden verklaard. En degenen die de bevoegdheid tot uitoefenen der volledige tandprothese weer zouden wenschen te verkrijgen, zouden dan weer de bij wet van 1925 voorgeschreven procedure moeten volgen. Aldus kon het in den minister geschokte vertrouwen worden hersteld, vond hij. Dan was daar nog Mevr. de Vries-Bruine (s.d.) die, als in het amendement van de comm. v, rapporteurs, niet wilde spreken van tandheelkundige, doch van tandmees ter. Hoe kom je d'r bij, dacht haar partijgenoot DuijstanndmeesterDat was kleinzielige p.agerij van de tand artsen, verklaarde hij en zou verwarrend werken. Nee, kort en krachtig, „tandheel kundige" moest het zijn. De heer van Sasse van ljsseb (r.k.) vond dat het amendement van den heer Marchant te ver ging. Het had feitelijk de beteekenis van een motie van afkenring. Niet dat deze spreker ingenomen was met de uitvoering der wet. Geenszins. Maar dat amendement, nee dat was te bar. De Heer Snoeck Henkemans (c.h.) was van hetzeltde gevoelen. De minister, die zijn ontwerp verdedigde vond natuurlijk, dat het amendement-Marchant niet beter zou voldoen dan zijn ontwerp. Maar wilde men de menschen tandmeester noemen Fiat, dat kon ermee door. Maar ten slotte verwierp de Kamer den titel toch met 56 stemmen tegen 19 stemmen. Ook het amendement Marchant viel met 69 tegen 6 stemmen en het wetsontwerp werd toen verder z.h.s aanvaard. Zoodat de tandmeesters nu tandheelkundigen zullen heeten. De Indische regeering kreeg de noodige vriendelijkheden (e hooren, toen de heer Cramer (s.d.) zijn interpellatie hield over de houding der Indische regeering ten opzichte van de plannen van den Pol. Econ. Bond om met steun van den Java- Suiker-Werkgeversbond een anti-commu nistische actie te ontvouwen. Al dadelijk oefende de heer Cramer felle critiek over het feit, dat men invloed heeft trachten te oefenen op de verkiezingen voor de regentschapsraden en de prov. raden in O. Java en dat de regecring niet onsympathiektegenover cleze plannen stond. Dan kwamen de noodige vragen of het nevendoel van de anti-cominu- nistische actie (dus het voornoemde invloed oefenen) niet aan de Indische regeering bekend was, en of het regee- ringsschrijven aan de betrokken resi denten voor haar ambtenaren niet eigen lijk de beteekenis had gehad van een regeeringsopdracht om het streven van van de op te, richten inlandsche ver- eenigingen te gp'orderen. En of het niet gewenscht v ^Tieri indruk weg te nemen, dat er iets tusschen P. E. B. en Indische regeering bestond Ja, de minister gaf toe, de indruk van het regeeringsschrijven had wel die van een regeeringsopdracht kunnen zijn. Maar de bedoeling van steun te verleenen aan een politieke partij was het zeker niet geweest. En zeker was het streven van den P. E. B. om invloed uit te oefenen en verkiezingen, af té keuren. De behandeling in den Volksraad had verder volgens den mi nister wel den verkeerden indruk omtrent de houding der Indische reggeering weg genomen. Maar meneer Cramer was niet tevreden. Onzin, vond hij, de regeering moest toch geweten hebben, van wie het geld voor de actie afkomstig was. Spr. vond het antwoord van den minister niet royaal. De regeering voelde zich schuldig, meende hij, dat bleek uit alles. Waarom zei zij dan niet royaal dat zij zich had vergist Daarom een motie I Waarbij de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat het ongewenscht is, dat de Indische regeering bijzonderen steun verleent aan een politieke partij. Dat was koren op den molen van den heer de Visser (comm.), die onder afkeurend ge hamer van den voorzitter uitriep, dat de Indische regeering met vervolginswaanzin tegenover de communisten bezield is. De heer Joekes (v.d.) meende dat de Indische regeering een onoprechte hou ding heeft aangenomen en steunde de motie Cramer. Evenals de heer Droog- leever Fortuyn (v.b) die zei, dat de re geering ervoor dient te waken, dat zij den strijd tegen het communisme niet aan een politieke partij overdraagt. Ten slotte werd de motie Cramer verworpen met 51 tegen 29 (democraten) stemmen en was de interpellatie van de baan. Dan was daar nog de mededeeling van den kamervoorzitter, dat nog geen voorstel kon worden gedaan over den datum van behandeling van het Ned. Belgisch verdrag. Want op 9 November moesten de begrootingsdebatten aanvan gen, wilde men met Kerstmis gereed zijn. In verband met het groote aantal ontwerpen, dat nog voor de begrooting behandeld moest worden, was het niet mogelijk nu al een datum aan te geven. Eerst afwachten hoe de zaken loopen, wilde de voorzitter. Hetgeen in zeker parlementaire kringen werd beschouwd als een voorbereiding, dat het verdaag V zich vrij goed met de plannen vereenigen evenals de heer Snoeck Henkemans (c.h.) die het voor den minister opnam en het Verwijt, als zou deze van standpunt zijn veranderd ten aanzien van de wensche- lijkheid van vermindering van druk op de bevolking, ongegrond noemde. De heer Kortenhorst betoogde uitvoerig de wenschelijkheid van een weeldeveterings- belasting op in te voeren luxe-voorwerpen waardoor hij een bate van F 10 millioen berekende. Zulks in plaats van het te- igenwoordigeonlwerp-weldeverteringsbe- iasting. De heer van Vuuren (r.k.) zeide nog niet overtuigd te zijn van de mo gelijkheid van belastingverlaging, want :uan de hand van de cijfers meende hij, dat de toestand niet zoo gunstig is als jij schijnt. Daarna kwam minister de Geer zijn plannen verdedigen. En hij loonde zich dankbaar voor de welwilien- vritiek en den toegezegden steun. Zoodat liet er over het algemeon in de Kamer heel prettig en vriendelijk toeging. Een goed begin. POLITICUS. Dames- en Heerenkleermakerij F. C. KUliPERSTRAAT 10 - TEL. 169 Ontvangen de nieuwste Stoffen voor winterjassen, ulsters, demi saisons, wintercostuums enz. Ruime voorraad Regenjassen GAZELLE" RIJWIELEN niet voor de begrooting aan de orde zou komen. Heel zeker is die veronderstelling echter niei, daar men in bevoegde par lementaire milieux het nog zeer goed mogelijk acht, dat het verdrag vóór de begrooting behandeld wordt. De com missie van rapporteurs heeft eindelijk nog besloten enkele vragen aan den minister van Buitenlandschezaken omtrent het verdrag te stellen. Minister de Geer werd over het alge meen nogal welwillend becritiseerd in de Kamer, toen de verlaging der suc cessierechten, personeele belasting en opcenten op de inkomstenbelasting aan de orde kwam. De heer Veraart (r.k.) juichte toe, dat Verdediginsbel. H 'wordt gehandhaafd en de 25 opcenten op de ink. belasting worden geschrapt. Voor vermindering van successierecht en personeele belasting achtte hij den tijd echter nog niet aangebroken. De belas tingverlaging zonder compensatie keurde deze spr. af. De heer Oud (v.d.) vond dat oud-minister Colijn den toestand van 's lands financiën steeds zoo somber mogelijk heeft voorgesteld. Hij zag in de belastingvoorstellen voorts het streven om koste wat het kost te komen tot verlaging van de heffingen op de groote inkomens. Hij had den indruk, dat de minister de hotelbelasting op den achter grond zal stellen. Verlaging der personeele belasting achtte hij juist, maar niet in den vorm als door de regeering voor gesteld, daar het evenwicht der gemeen- te-financiën erdoor werd verstoord. Daarom wees hij nog op het door den heer van Aalten ingediende amendement om de gemeenten de bevoegdheid te geven een eigen personeele belasting in te voeren. Volgens de heer Oud behoorde de Rijwielbelasting het eerst voor af schaffing in aanmerking te komen. De heer Vliegen (s.d.) wilde het bestaande successierecht handhaven. De heer de Wilde (a.r.) toonde zich ongerust over Bij guur, vochtig weder worden huid en handen vaak ruw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct. PUROL het teil, of de minister wel een vaste lijn bij zijn financieele politiek volgde. Tegen belastingverlaging was hij niet, inaar hij betreurde de telkens wisselende belastingplannen. Tegen de voorgestelde verlagingen had hij echter vooralsnog bezwaren, al hoopte hij, dat de minister hem nader zou overtuigen van de juist heid ervan. De heer van Gijn (v.b.) kon 29. Oude Tempels. Aansluitend aan onze hoofdstukken over Indische Kunst, willen wij nu bespreken de tempels uit den Hindoe- tijd, toen de Boeddha-vereering op Java iti haar bloei was. Dit tijdperk heeft vermoedelijk onge veer gelegen tusschen de jaren 800 en 1400 van onze jaartelling, toen deMidden- Javaansche rijken hun grootste macht ontwikkelden. In Midden-Java vindt men dan ook de voornaamste overblijfselen dier Hin- ope-tempels, waarvan wij in de eerste plaats noemen de Tjandi tempel), i^endoet, een betrekkelijk eenvoudig gebleven, bijzonder fraai Boeddha-beeld, hetwelk in de duistere omgeving een verheven indruk maakt. De Koning van Siam, die indertijd Java bezocht, roemde dit beeld als een der mooiste hem bekende Boeddha-beelden. Ter weers zijden staan een tweetal Koningsbeelden, waarin men vermoedelijk moet zien den vorst onder wiens regeering de hierna te noemen Boeroeboedoer is gebouwd en diens vader. Door tijdig ingrijpen der regeering is deze tempel gelukkig voor verval behoed. De tempelgroep te Brambanan bestaat uit een zestal eenigszins pyramide- vormige tempelgebouwen, die zwaar beschadigd zijn, maar desondanks toch nog een fraai geheel vormen. Ook hierin zijn nog eenige vrij goed bewaard ge bleven beelden aanwezig. Tallooze kleinere gebouwtjes omringden eertijds deze groep, doch slechts eenige funda menten zijn hiervan overgebleven. Grooter, maar helaas nog meer be schadigd, is de groep, genaamd Tjandi Sewoe duizend tempels), waar de groote middentempel is omgeven door een 8-tal kleinere tempels, die op hun beurt weer tot drie maal toe zijn omringd door een aantal nog kleinere gebouwtjes. Daarbuiten lag een ommuring, waarvan de toegangen werden bewaakt door groote steenen tempelwachters. In deze zelfde streek alles nabij Djokjakarta ligt eindelijk ook de trotsche, wereldberoemde Boeroeboe doer. Dit bouwwerk is niet te beschou wen als een tempel, die men inwendig betreden kan, doch het bestaat uit een met muurwerk en terrassen omkleede natuurlijken heuvel. Zulk een werk, dat in de Boeddha-vereering meer voorkomt (o.a. zijn er ook overblijfselen van te vinden op Sumatra in de Padangsche bovenlanden), draagt den naam van „Stoepa" en is bestemd als reliek-be waarplaats. Met welk doel de Boeroe boedoer is gebouwd, is niet met zekerheid bekend, daar men bij de eerste weten schappelijke onderzoekingen de eigenlijke bergplaats reeds ontredderd heeft ge vonden en daarin slechts aantrof een onafgewerkt Boeddha-beeld, doch wij willen hier vermelden, dat volgens de overlevering de asch van Boeddha, die aanvankelijk over acht Voor-Indische steden verdeeld was, door Koning Asjoka weer verzameld werd om ze opnieuw te verdeelen en wel over 84000 plaatsen in en buiten zijn rijk. Ook de Boeroe boedoer zou een deel dezer asch bevat hebben. Om den lezer, wien het niet gegeven zal zijn, ooit deze Stoepa met eigen oogen te aanschouwen, hiervan toch eenig denkbeeld te geven, vermelden wij, dat de bouw bestaat uit negen terrassen, naar boven toe kleiner wordend. Het eerste terras meet ongeveer 120 meter in het vierkant en wordl gevolgd door vijf andere terrassen van dien vorm, terwijl de laatste drie den cirkel vorm hebben. De vierkante vormen worden door verschillende voorsprongen onderbroken, die een fraaie schaduw werking bevorderen. De voetmuur, vrij steil staande, en mooi gevormd, moet tijdens of na den bouw te zwak gebleken zijn, waarom men er een breede versterkingsvoet K A. S SIE R S JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERQRONDSCHE BRAND-1NBRAAKVRIJE KLUIS VOORHEEN FA. STRIJKER KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 tegen aan gebouwd heeft. Het is in hooge mate te betreuren, dat dit noodig is geweest, want juist deze oorspronkelijke voetmuur is zooals in 1886 den Heer IJzerman toevallig bleek voor zien van zeer fraai beeldhouwwerk in 160 reliefs. Men heeft toen deze tafereelen stuk voor stuk blootgelegd, gefotografeerd en daarna weder omkleed. De eerste vijf terrassen zijn omgeven door ballustrades met toegangspoorten en trappen, alles rijk met beeldhouwwerk versierd, terwijl zich langs deze terrassen voortdurend herhaalt hetzelfde motief, n.1. het in een nis zetelende Boeddha beeld in z.g. mijmerende houding. Dit beeld wordt aldus 432 malen aangetroffen. Daartusschen en langs de ballustraden bevinden zich in 1300 tafereelen afbeel dingen uit de Boeddha- en andere Hindoe-legenden. Op de drie cirkelvormige gaanderijen zijn de nissen vervangen door blokvor mige opengewerkte koepels, onder elk waarvan een predikende Boeddha gezeten is, die zich aldus 72 malen herhaalt. Zoo bereikt men ten slotte het bovenste terras, waar zich in een geheel gesloten koepel het bovenvermelde onafgewerkte beeld bevond. Deze koepel was eertijds bekroond door een hoogen pinakel, een obeliskvormige zuil, met een drietal zonnescherm-vormige verbreedingen bij den top. Het zonnescherm is ook nu nog in de Oostersche wereld een teeken van waardigheid. Geen Oostersch vorst vertoont zich in statie zonder dat hem een zonnescherm boven het hoofd wordt gehouden. A/ per AUTO van Garage „MIDDELWIJK" TELEFOON No. 1 (ÉÉN) Uit deze beschrijving ziet men, dat de Boeddhabeelden op de eerste om gangen, voorstellende den onvolmaakten, mijmerenden Boeddha, voor ieder zicht baar en bereikbaar zijn opgesteld, te midden van weelderige versierings- motieven. Komt men hooger, dan zit de zijn volmaking naderende Boeddha in predikende houding wel zichtbaar, maar reeds niet meer bereikbaar, onder de opengewerkte klokken. De omgeving kenmerkt zich hier door soberheid van vorm en versiering. Ten slotte het heilige der heiligen, de gesloten top-koepel, waar de vol maakte Boeddha troonde, doch on zichtbaar bleef voor den aardschen mensch I Het geheele werk is, evenals de andere genoemde tempels, vervaardigd uit vulkanisch gesteente. Men neemt aan, dat de Boeroeboedoer omstreeks 850 gebouwd moet zijn. Deze Stoepa werd door de uitspoelende werking van de tropische regens met verval bedreigd, doch is in het begin van deze eeuw onder deskundige leiding grondig hersteld en voorzien tegen verval, zoodat men mag hopen, dat dit wereldwonder voor lange tijden behouden is. Aanmerkelijk jonger, n.1. vermoedelijk omstreeks 1300 gebouwd, zijn de kleine tempeltjes van het Diëng-plateau. Ver moedelijk heeft hier eenmaal een soort tempelstad gestaan, die door von Saher in zijn beschrijving werd genoemd het „Benares van Java". Junghuhn vond hier in 1840'50, naast vele voetmuren en andere overblijfselen, nog negen tempeltjes, doch toen wij zelf in 1908 dit terrein bezochten, waren er nog slechts zeven van over. Men was in dien tijd bezig met het bovenbedoelde herstel van den Boeroeboedoer en dus klaarblijkelijk niet ongenegen tot behoud dier oudheden. Een noodkreet in Ind. en Holl. bladen heeft toen ook de aandacht gevraagd en gekregen voor deze Diëng-ruïnes. Met deze korte opsomming en be schrijving hebben wij de mooiste oud heden genoemd, hoewel nog verschillen de andere bouwvallen aanwezig zijn. In het Koloniaal Instituut zijn eenige beelden, uit deze tempels afkomstig, aanwezig, terwijl een uitgebreide ver zameling zeer mooie foto's als trans paranten voor de ramen zijn aangebracht, die den belangstellenden bezoeker van dit Museum, een duidelijk beeld van deze oude Javaansche kunst geven. W. D. Publicatiën DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 18 October 1926, bij hen is inge komen een verzoekschrift varvH. Oostingh van beroep Caféhouder, wonende te Musselkanaal, gemeente Onstwedde, om verlof tot den verkoop van alcoholhou denden drank anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: de beneden voorlokaliteit van het perceel, kadastraal bekend alhier in sectie H, no. 1505-1509, plaatselijk gemerkt no. 61 en gelegen aan de Van Weedestraat aldaar. Binnen twee weken nadedagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, den 22 October 1926. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. G. DEKETH. Burgerlijke Stand GEBORENHendrica, d. v. G. Maassen en B. Rozendaal Cornelia Maria, d. v. V. S. ten Haaf en R. A. v. Wegen Andreas Maria, z.v.Th. Tammer en C. M. Hersbach Johanna Sophia, d. v. E. B. Hoolwerf en S. E. F. Weekhout Jacob Huibert, z. v. G. M. v. Herwaarden en M. v. Dijk Jan, z. v. J. de Rooij en A. v. der Schagt. GEHUWDN. W. Breeschoten en W. Verbruggen J. F. Meier en H. v. den Broek. OVERLEDEN: Cornelis v. Paridon, 87 jaar, echtgen. v. A. Tijmense Geertje Bakker, 83 jaar, echtgen. v. K. de Haan Roelfje Hoevens, 73 jaar, Wed. v. L. Oosterveld Geertruida Salet, 54 jaar, ongehuwd, wonêhde te Zeist. 1 VESTIGING VAN 14—20 OCT. 1926. M. J. Vermeulen, v. Leerdam, Veen- huizerstr. 3 E. K. Steenbruggen, v. Deventer, Steenhofstr. 12a Wed. A. v. As—v. Zijl m. gez., v. Indië, Rembr. laan 22 J. J. P. Hoek, v. den Haag, Amersf.str. 18 J. E. A. Knops, v. Maastricht, idem D. de Jong m. gez., v. Bussum, Steenhofstr. 73 C. M. ter Weijde, idem, idem H. J. v. Lohuizen, v. Huizen, Lindenlaan 4c J. C. M. Janse, v. A'dam, G. Pelsweg 12 Wed. C. Marcusse, v. A'dam, Nieuweweg 84 H. Hiensch, v. Apel doorn, H. Blaekweg 2 M. v. Veeren, v. Bussum, Lindenlaan 4c E. S. G. Neumann, v. Alphen Rijn, W. Pyrmontl. 11 Wed. M. Bongaars, v. Abcoude- Proostdij, v. Weedestr. 6 A. Kraaij, v. Maartensdijk, G. Pelsweg 2 A. F. de Vries m. gez., v. Baarn, Molenstr. O.Z. 1 J. M. D. Rombach, v. R'dam, Talmalaan 21 J. C. v. Well, v. Hedel, Postweg 5 A. v. Son m. gez., v. Apeldoorn, Bosstr. 5. VERTREK VAN 14—20 OCTOBER 1926 E. L. Hüttig, n. Lisse, Heerenweg 103 G. v. Klooster m. gez n. Schoten, Leeuwerikstr. 61 G. H. B. Hofman, n. Delft, Markt 66 K. H. A. Linskens, n. Nijmegen, Broerstr. 64 J. Muis, n. Tienhoven bij M. Muis, Looidijk E. M. Grinwis, n. R'dam, de Vliegerstr. 7b Tj. Roossien, n. Treebeek, Sterrestr. 53 C. Brans, n. R'dam, Veerhaven W.Z. 16/17 Wed. C. A. E. Neeb m. dr., n. Zeist, B. Patijnlaan 98 C. v. Rouwendaal, n. Hilversum, Tulpstr. 24 C. A. de Vries, n. Wilhelminadorp, Pastorie R. Janssen Reijnen, n. Malden, gem. Heumen, Rijksweg P. J. L. Steffan, n. A'dam, Pieter Nieuwl.str. 7 E. Kloek m. gez., n. Baarn, Heems- kerkl. 20 Wed. H. J. Romijn, n. A'dam, Insulindestr. 42 J. P. Jaspers m. gez., n. Zelhem, Grindweg M. C. Schrijvers, n. Hilversum, Vermeerlaan 12 P. G. Veltman, n. den Haag, Prinsengracht 176 Wed. C. v. Schalk wijk, n. A'foort, Anjerstr. 40 J. v. Schalkwijk, n. A'foort, Soesferweg 317 H. Houtveen, n. Hoogland, bij D. v. d. Hoef R. J. v. Laar m. gez., n. Zeist, Antonlaan 11 G. E. Uiterwijk, n. Bussum, Hamerstr. 49 R. Kreuer, n. Utrecht, Stat.plein, Hotel C. M. v. Well, n. Bussum, Breedel. 9, (Central) H. L. Morpurgo, n. den Haag, Ac- casiastr. 112 W. Verbruggen, n. Utrecht, Tromstr. 17. Plaatselijk Nieuws. HUISSLACHTINGEN. Nu de huisslachtingen wederom aan de orde van den dag zijn, worden belanghebbenden eraan herinnerd, dat het bureau van aangifte voor het geslacht niet meer is gevestigd in het gemeente huis, doch aan de gemeentelijke slacht plaats aan den Langen Brinkweg, en wel bij voorkeur van 9 tot 10 uurv.m. OVERTREDING ARBEIDSWET. De politie maakte procesverbaal op tegen R. G. S. alhier, ter zake overtreding der Arbeidswet.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1