mmawm P. REN00IJ K HUIëlMdH. DMM ol Meidiiuis Als de HOEST MIJNHAP.DTS jCaxeSü*" Dr. J. RUPERT. houdster Te koop ol te buur Advies- en infor matie Bureau om cofflani ieifl uarHoopen: Vruchtboomen. Gevestigd L. BETLEM AbdüsirqOP Advertentiën A. Winter, Dierenarts Slagersleerling POST WOLFF, kweeker Melk 15 ct. per flesch 't slapen belet. -nio i evenwel deze post dit jaar met f3000 ~ogd} acht men dit bedrag in een H. Op vdorstel van den heer Foe- de post met f1000.— verlaagd, •erhangende lampen is nu berekend van den Keuringsdienst ingevolge de ^eeschfceuringswet (f 7232.76). De heer Hilhorst wil voor den, slachter H. van den Berg een zelfde regeling wat den kindertoeslag betreft, als van de overige ar beiders enz. in dienst dezer gemeente. (Voor de kinderen geboren na 1 Januari 1024 ont vangt deze beambte een kindertoeslag). De heer Besselsen wil een en ander rege len bij een te verwachten nieuwe salaris- regeling. Volksgezondheid Bad- en Zweminrichting. De heer Van Eek mist een post voor een badhuis. Spr. wil daarvoor een' memoriepost uittrekken. Mevrouw Droste steunt dit voorstel, even. als de heer De Koning. Tot eenig besluit komt men nier. werken zonder kramp of pijn. Doos 60 cent. Onderhoud straten en pleinen f 13.400.— De heer Hilhorst wil dezen post verhoo gen met een bedrag van f4600.dat be stemd is voor het plantsoen in het Paardegal De heer Van Eek wil wel verhoogen, maa wil de post werkverschaffing niet verlagen. De heer Besselsen wil het overschot van de werkverschaffing overbrengen naar dezen post. De heer Endendijk zegt, dat het voorstel Hilhorst niet mogelijk is, omdat voor werk verschaffing gedeeltelijk mag worden ge leend en voor den post „onderhoud van wegen" niet. De heer Besselsen wil de los.vaste arbei ders in vasten dienst nemen. De heer Van Eek vestigt de aandacht op de ongelijke loonregelingen bij het losse per soneel. De voorzitter zegt toe, dat een en ander zal worden geregeld bij de nieuwe salaris regeling en bij het reglement, houdende de rechtspositie der ambtenaren en beambten. Onderhoud Wandelplaatsen en plantsoenen (f2100.—). (Voor het plaatsen van een tiental banken is f300.— uitgetrokken). De heer Hilhorst vindt de prijs van een bank, f30.wel wat hoog. Bovendien acht bij banken meer ten kwade dan ten goede. Subsidie Rijwielpad-vereeniging Gooi- en Eemland en U.M.O. (f200.—). B. en W. stellen voor ieder f 100.te geven. De financieele commissie acht f 25.voor ieder voldoende. De heer Foeken stelt voor te halveeren ieder f50.Aldus besloten. Oude Utrechtscheweg 10, Baarn - Tel. 295 Geopend bij iedere weersgesteldheid bij dag en bij avond. Kosten van den bouw van semi-perrnanente woningen (f 11.000. Burg. en Weth. zijn voornemens den Raad een voorstel te doen tot bouw van eenige de zer woningen. Wethouder Van Elten licht toe, dat men voor dit bedrag 6 woningen denkt te kun nen bouwen volgens teekeningen en ramin- mingen van den gemeente.architect. De heer Van Eek meent, dat voor dit be drag geen 6 woningen kunnen worden ge bouwd. De wethouder zegt, dat het een blok woningen zullen worden, dat scheelt veel in den prijs. De heeren Hilhorst, Endendijk en Foeken willen deze woningen niet bouwen, 't Is be slist een verkeerde stap. We maken het slech te menschen hier te gemakkelijk. Ze zullen van buiten hier komen. Soest wordt een el dorado; werkverschaffing, steun, woningen. De heer Van Eek meent, dat het noodza kelijk is, dat hier zulke woningen komen. De heer Besselsen wil toezicht op de be woning laten uitoefenen. De heer De Koning wil hiermede de politie belasten. Vernieuwing, verharding, rioleering en ver breeding van wegen (f50.000.—). B. en W. lichten toe, dat verschillende wegen noodzakelijk algeheele vernieuwing eischen, o.a.: de Hellingweg, Korte Brink- weg, Groote Melmweg, Lange Brinkweg, Soesterbergschestraat. De heer Foeken vraagt of men voor de Soesterbergschestraat wel mag leenen. 't Is reeds een verharde weg. De heer Scheffer vraagt ook de aandacht voor de wegen op Soesterberg. Kosten voor scholenbouw enz. (f 12.000.— B. en W. zijn voornemens den Raad bin nenkort een voorstel te doen om de open bare school aan de Beetzlaan uit te brei den met 2 lokalen. De heer Van Eek bepleit de stichting van een gymnastieklokaal aan de openb. school aldaar. Nu moeten de kinderen zich oefe nen in de Mairiaschool. De wethouder kan thans geen geld voor dit doel uittrekken, wellicht een volgend jaar. De heer De Koning wil de grens verleggen en een aantal kinderen van de Beetzlaan sturen naar de school in de Kerkebuurt. De heer Endendijk heeft voor* zich zelf reeds een grens getrokken en kan dan een 35-tal leerlingen doen overplaatsen. Op deze wijze kan veel worden bezuinigd. Wethouder Van den Berg zegt, dat er een proces gaande is of men een grens wel mag verleggen. En volgens de wethouders is met grensverlegging de moeilijkheid niet opge lost. We komen er op die wijze niet. De post wordt voorloopig goedgekeurd. Subsidies-aanvragen. De drie uitgevers van een weekblad te dezer plaatse hadden een verzoek tot den Raad gericht, om vergoeding te ontvangen 't snoeien der boomen langs verschillende we gen. Ten slotte dankt de voorzitter den raad voor de medewerking bij de behandeling der begrooting en voor de groote welwil lendheid het geheele jaar tegenover B. en W. betoond. En nu we bijna aan het eind van het oude jaar staan, wenscht hij den leden een zalig uiteinde. 't Was bijna twaalf uur middernacht toen ive de trap afgingen. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door dc Zenuwstillende en Zenuwsterkend# Ml|nhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. ea Drogisten PLAATSELIJK NIEUWS R.K. WERKLIEDEN.VEREENIGING A.s. Zondag houdt de R.K. Werklieden- Verceniging alhier, des nam. te half 5. een vergadering in het St. Joseph-gebouw ter afdoening van de volgende agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Vergaderen en H. Familie. Bestuursverkie zing. Hulp in nood. Rondvraag. Sluiting. NED. HERV. KERK De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier ontving van de hoogere kerkelijke colleges goedkeuring op zijn besluit, betreffende het stichten der tweede Predikantsplaats. Als ge volg daarvan is er dus nu de tweede vacature, waarvoor, na bekomen handopening, het be. roepingswerk kan beginnen. MUZIEKVEREENIGING Te Soesterberg is een R.K. muziek-Ver- eeniging opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren J. B. Lensink, W. de Wit en E. Reinsma. UITVOERING A.s. Donderdag, 9 Januari, zal te Soester berg door den R.K. Jongensbond met me dewerking van de R.K. Gemengde zangver- eeniging, weder een uitvoering gegeven wor den in de zaal der R.K. Militaire Vereen. ZONDAGSCHOLEN Het bestuur der Ned. Herv. Zondagscho len bericht, dat 9 Jan. a.s. haar scholen Kerkebuurt, Beetzlaan, Rembrandtiaan en Hees weder een aanvang nemen. De Meester sprak: „Laaf de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet". Zoo, zendt Uw kinderen, er is nog plaats. Tevens onzen hartelijken dank aan allen, die ons hebben gesteund voor de Kerstfeest- viering. AUTO-ONGELUK Maandagavond reed de auto van Maison „Modern" uit Utrecht, op den Amersfoort- schen straatweg te Soesterberg tegen een boom. De chauffeur bekwam een paar schrammen in het gezicht; de auto werd ernstig beschadigd. ONDERSCHEIDING Aan den sergeant-majoor werktuigkundige W. M. v. d. Poel van de Luchtvaart afd. te Soesterberg, is heden de bronzen medail le uitgereikt voor 12-jarige trouwe dienst. naaiWe uitingen, kennis van de belangrijkste verrilttingen om dit leven te beschermen en te bl'orderen. Gedurig staat de imker voor het feit, dat hij het een of ander doen moet (of misschien nalaten). De vraag is maar wat? En dikwijls wordt hem geen tijd gegund, maar moet hij aanstonds handelen. Wacht hij te lang, verzuimt hij het geheel, doet hij verkeerd, de gevolgen zullen niet uitblijven en zij kunnen zich ongunstig genoeg laten aanzien. En al zou het zoo'n vaart niet loo- pen,-is het dan niet verdrietig te hooren, wat men had kunnen bereiken en dan te moeten beseffen, dat dit niet werd bereikt, dat men integendeel een heel eind terug bleef uit eigen schuld of eigenlijk, om dat men niet beter wist. De beginnende imker heeft drin gend noodig van een of ander op de hoogte te worden gesteld. Maar ook de gevorderde zal lelkens weer hebben te leeren en niet spoedig meenen, dat hij er nu ook genoeg van weet. Hierover zullen allen het wel eens zijn. Welnu, de gelegenheid om kennis op te doen komt--Men is zoo gelukkig geweest om den heer Joustra uit Amersfoort, de welbekende secretaris van de Nederl. Vereeniging voor Bijenteelt bereid te vinden in Soest een cursus te geven, bestaande uit een 10-ial theoretische lessen en eenige zomerlessen. De eerste les zal waarschijnlijk reeds deze week worden gegeven. Iedere deelnemer zal hóogstens 3 a 4 gid. lesgeld hebben te betalen voor den gehelen cursus. Is het aantal deelnemers 20 of meer, dan is het minder dan 3 gld. Er zijn reeds 15 deelnemers. Ieder kan mee doen. Bijenhouder of geen bijenhouder, lid of geen lid van de afdeeling Soest v. d. Ver. voor Bijenteelt, ieder is welkom. Bijenhouden Ts~ "Wf" möoiste. liefhebberij die er bestaat. Deiik-t niet, dat bijen steken. Wie ze niet plaagt, steken de bijen nooit. In Soest en Baahi wonen velen, ook dames, die aan lief hebberijen doen. Welnu, doet aan dezen cur sus iniee en ge krijgt kennis van een lief hebberij, die u het grootste genot verschaft engratis heerlijke honing, het beste voed sel Wat er bestaat. Men kan zich mondeling of schriftelijk opgeven voor den cursus bij den Heer C, van Boven, secretaris van de afd. Soest voor de Ver. van Bijenteelt, Bosstraat 3, Soest. Kleine advert. bij vooruitbetaling MORGEN (Zondag) AANWEZIG Ondergeteekende zegt hierme de dank voor de felicitatiën op 1 Jan. 1.1. ontvangen. Wederkee- rig de beste wenschen. J. H. A. RUPERT. Telefoon S 173 gevraagd, bij G. J. DE JONGH, Baarn. Nette blC^ersleérling gevraagd bij W. H. Daselaar, Beukenlaan 31a, Soest. Te huur gevraagd huis met flinke schuur en .groo- ten tuin. Ouderwetsch huis geen bezwaar. Br. fr. onder no. 7 bu reau van dit blad. Terstond gevraagd flinke heldere Werkster, voor Donderdag en Vrijdag, Beetzlaan No. 45. Soest. Pension aangeb. Plaats voor 2 of 3 dames of hee. ken, in een stil gezin, z. k., gezellige zit. en slaapkamer. Prijs billijk. Pr. ref., goede keuken. C. Koster, Birktstraat 12cc. IN HET Manufact-. Modemagazijn v ordt gevraagd een naaister Alleen zij, die prima werk leve ren en bekend zijn met het knippen van onder- en beroeps- kleeding, gelieve te reflecteeren. Kanarievogels te koop, vanaf f7.50 tot f20.- Bekroond sinds 1919 met de hoog ste onderscheidingen, bij D. Maagdelijn, Beetzlaan 92, Soest. dijk. voor dag en nacht en Dagmeisje gevraagd, van goede get. voor zien. Spreektijd van 1—S uur nans, Korte Bergstr. 3, „Sparren hof". Aan 't zelfde adres een naaister gevraagd. nieuw gebouwd Winkel- en Woonhuis, aan de Veenhuizer- straat, Soest. Te bevragen bij M. Hilhorst, Nieuwstraat 15, Soest. Voor het opmaken van allerlei brieven, bezwaarschriften, aanvra gen enz. enz., ook op het ge bied van belastingen, wende men zich tot BOSSTRAAT No. 12, „VREDEHOF". JOH. H. v. d. Ml AMERSFOORT Veenhuizerstraat 9BS Tel. 207 Notaris te Leuken te Amersfoort, zal Woensdag 19 Januari 1927, des morgens ten lQjfure precies, ten huize van den Heer P. Scho tanus, Schoutenkam'pweg 2 te Soest, publiek 4 koeien, hit, 5(1 kippen, brik je met opzet, stortkar, gier- bus, gierpomp, 2 broedma chines, hakselmachine, tui gen, gereedschappen, 2 kip penhokken met ren, vulka chel, pijpen, tafel, stoelen, evenaar met gewichten, melk bussen, koperen ketels, ko lenbak, doofpot, waschketel, een partij brandhout en tak kenbossen, enz. Daags te voren te zien van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Hoogstam appel f 1.75; Soorten Goudreinetten, Bellefleur, Sterap pel, Yellow transparant, Trans parant de Cronselles, Precent v. Engeland, Codling Keswick, Zoe te Campagne, Zoete Ermgaard, e.a. Hoogstam peer f 1.75; soorten Claps favoriete; Beurré de Me- rode; N..H. Suikerpeer; Winter- jan (stoofpeer); Giezerwildeman, stooft bloed rood; Pyramide ap pel en peer, in soorten f 0.90;Prui- menboomen, Reine Victoria, Boe- renwit f 1.25; Pyramide pruim f 1.Leiboom perzik, zeer mooi f2.Staande snoeren (peer) f 1 -Leiboom (peer) f2.—: Vruchtboomen worden gratis ge plant, hergroei gegarandeerd. Roode aalbessen 0.15; Kruisbes sen, Zwarte bessen f0.20; Fram bozen, Superlatief 3 ct.; Rhabar- berpl. (paragon) f0.20; Ampelop- sis Veitchi, zelfhechtende klim op, kleurt in 't najaar mooi rood f 0.35Klimrozen f 0.35Pioenro zen f 0.20; Bloemheesters in soor ten f0.40; Groen blijvende Coni feren f0.80; Rhododendrons, gr. planten f 1.25. Verder Seringen, dubb. roode Meidoorn, Gouden regen, Donkerroode Ribes, Buxus palm enz. Alles uit voorraad leverbaar en dagelijks te zien. KOUDHOORNWEG 4 - SOEST Einde Bosstraat. Hoogstam Meikersen f 1.50; Hoogstam Juttepeer f 1.90. Hoogstam Maagdepeer f 1.90. Moerbeziën, zwart f2. Heden verkrijgb. gepasteuriseerde Bereid in de Boerderij het „Vos- seveld", BIRKTSTRAAT No. 46. Het depót is gevestigd bij BOTER- EN KAASHANDEL BIRKTSTRAAT 26A SOEST Daar geen knollen of rapen wordt gevoerd, en de melk onder Rijks keuringsdienst te Utrecht staat, is de melk PRIMA van smaak. BELEEFD AANBEVELEND. Waarom zoudt LJ ook niet eens onze Zeeuwsche Drielingen probeeren? Mooi van stuk. 6 ct. per kilo, f3.80 per mud. d. v. NES, Soesterbergschestr. Ie Telefoon 228. KRAAMVERZORGSTER KOUDHOORNWEG 2 - SOEST TELEFOON 203. doordat er ontsteking veroor zakende slijm op Uw borst zit, zorg dan, dat er naast Uw bed staat, om U een rustigen nacht te bezorgen. Akker's Abdijsiroop lost de slijm op en verdrijft den hoesc- prikkel, beroemd en onge ëvenaard bij bronchitis, kink hoest, slijmhoest en asthma» Overal verkrijgb. in kokers a f 1.50, f 2.75, f 4.50 Dc groote flacons rijn voordcellgcrj

Soester Courant | 1927 | | pagina 7