RiiiiiDiriu r. in LA P0RTE Co. UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 D- Fb VOIGT Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Bouwcrediet beschikbaar. STATENVERKIEZINGEN Daar zijn groote belangen mede gemoeid. VOOR ALLEN THUIS 6EESTES SPORT en HERSER-GYIÏIIIflSTIcK DITJES ED DUTJES UODR DE VROUW Waschtafel compl. f 46-00 Gasfornuis compl. f 40-00 Willem Reith Uitvoering ven Eiiecienorders. Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit ONS KINDERH0EK1E 6e Jaargang No. 11 Gecontroleerde oplaag te samen 6S00 exemplaren. Vrijdag 18 Maart 1987 Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat II - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koeri* worden bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk. Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels fl.00. Elke regel meer f 0.2# Minister Slotemaker de Bruine bracht een bezoek aan den cursus voor opleiding van werkelooze bouwvakarbeiders, welke cursus aan de Ambachtsschool te Leiden verbon den is. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTiKELEN KRONIEK VAN DE WEEK Schrijvers. Ouwe koeien. Aan vallen om te verdedigen. De af weer. De knock-out. Eén en één is.... nul!?!? Twee socialisten; en ontwapening. De Engelsche minister van Finantiën, Win- ston Churchill, welke tijdens het begin van den wereldoorlog minister van marine was, heeft een boek geschreven over den oorlog. Hij is echter de eenige staatsman van naam niet, die van zeer nabij de loop der feiten heeft kunnen volgen, ja er zelfs de hand in had, en nu naa,r de pen lieeft gegrepen. Want ook dë Duitsche admiraal von Tir- nitz heeft zulks gedaan, en eveneens de ge wezen Rijkskanselier von Bethmann Hol weg. Maar het opmerkelijke bij die allen is, dat ze allen hebben geschreven, om hun eigen handelingen en daden, hun eigen politiek tij dens den oorlog bij het groote publiek te verdedigen. Dat nu deed Churchill ook in z'n nieuwe boek. Churchill heeft indertijd de expeditie naar de Dardanellen op touw gezet, welke zoo jammerlijk is mislukt en Zooveel nutte loos verspilde menschenlevens heeft gekost. Dit nu poogt hij in z'n boek goed te praten en door een heele serie aanvallen op de leidende personen uit den wereldoorlog, gelukt het Churchill inderdaad de aandacht van het Dardanellen-avontuur eenigszins af te leiden op andere gebeurtenissen, en dan smokkeld hij fijntjes z'n verontschuldigingen Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhulzen, Bouwterreinen en vaste goederen binnen en vestigt den indruk, dat andere leidende personen uit dien tijd toch nog veel grooter flaters sloegen. A-laar nu de vorige week heeft een ,,la- bour"-lid van het Lagerhuis aan Baldwin eenige vragen gesteld, omtrent het schrij ven van boeken door ministers. Daarbij werd Churchill's naam niet genoemd, maar elk begreep, dat z'n vragen daarop sloegen. En het antwoord van Baldwin is typisch en tevens vernietigend. Hij zeide o.a.: „Hoe dik ker de overdrijving op zulk een ministerieel boek ligt, hoe amusanter het is". Daarmede is het boek van Churchill ver oordeeld en blijven de groote beschuldigin gen, welke Churchill op onderscheidene mannen werpt, voor z'n eigen persoonlijke rekening liggen. Eén cn één is nul. Terwijl de Fransche Kamer een wetsvoor stel behandelde om het geheele Fransche volk in oorlogstijd te kunnen organiseercn en mobiliseeren en alzoo van elk onder daan, man en vrouw, oud en jong een sol daat te maken, van welk wetsvoorstel de socialist Boncour dc vader is, behandelde onze Tweede Kamer een wetsvoorstel even eens van een socialist o:n tot ontwapening •'er te gaan. In Frankrijk zijn dus de socialisten voor standers van algeheele mobilisatie van het geheele volk. M.a.w., het geheele volk ge wapend en geoefend. En hier sturen de socia listen aan op ontwapening en alzoo op het volkomen weerloos maken van het geheele volk en ook van het leger. Die heeren zitten gezamenlijk in één inter nationale organisatie. Ze beoogen volgens hun zeggen beiden de heilstaat aan het menschdom te brengen, maar deze middelen, eenerzijds algeheele bewapening en oefening, en anderzijds ontwapening en desorganisatie, loopen zoo radicaal uiteen, dat- twijfel aan beiden gewettigd is. Het standpunt der christelijke partijen is, algeheele ontwapening, maar dan voor alle volken tesamen. Laten de heeren Hollandsche socialisten, daar in hun internationale conferenties hun Fransche broeders ook eens op wijzen, en hun Belgische eveneens, dan zal het ontwa- peningsideaal spoediger bereikt worden, dan door hun paradepaardjes in de Tweede Ka mer. onder leiding van GEO VAN DAM. XI. OPLOSSINGEN Damprobleem No. 8 (Geo v. Dam). De diagramstand in cijfers was: Zwart 9 schijven op 2, 68, 10, 18, 20, 25 en 40, met 1 dam op 12. Wit 12 schijven op 11, 17, 21, 23, 27, 29, 33, 34, 37, 39, 45 en 49. Wit speelt 23—19 (7x16), 19—13 (zwart 8x19 A), 17x8 (2x13), 29—23 (zwart 18 x38 gedwongen) en wit nü 39—33, waar na de motiefstand is ontstaan, die gevormd wordt door de witte schijven 33 en 34 en daarachter de op curieuse wijze tot de vor ming van den slag zelf medewerkende, zwar te steunschijven: 38 en 40. Onverschillig hoe zwart nu ook slaat, steeds haalt wit dam en wint. Variant A. Slaat zwart inplaats van 8x19, 18x9, dan wint wit op fraaie wijze door meerslag met 2722 (16x18), 2924 (12x29), 34x5 (20x29) en 45 x 23. Schaakprobleem No. 8 (Jean Dufresne). De diagramstand was: Wit 7 stukken, n.1.: K gl en 6 pionnen op a7, b6, c5, d4, e3 en f2. Zwart 5 stukken, n.1.: K a8 en 4 pion nen op b7, c6, d5 en e4. Wit speelt achter eenvolgens f2f3 (e4xf3), K glfl (f3-f2), e3—e4 (d5 x e4), K fl x f2 (e4—e3), K f2-el (e3—e2), d4—d5 (c6xd5), K elxe2 (d5-d4), K e2—d2 (d4d3), c5—c6 (b7xcó), K d2xd3 (K a8—b7), K d3-c4 (K b7-a8), K c4—c5, (K a8b7), K c5—d6 (c6—c5), a7—aSDf (K b7 x a8) K d6—c7 (c5—c4), b6—b7f (K a8a7), b7—b8 D| (K a7—a6), D b8—b6 mat. De onder-varianten kan de lezer(es) nu gemakkelijk zelf vinden. Plaatsgebrek verhin dert daarvan de opname. Het is een typisch probleem. NIEUWE OPGAVEN DAMPROBLEEM No. 11 van JAN DUFRESNE. Zwart: 11. Wit: 11. De diagramstand in cijfers moet zijn: Zwart 11 schijven op 6, 8, 11, 13, 16, 18 20, 23, 24 en 30. Wit 11 schijven op 21, 22, 26, 27, 32, Afdoend geneesmiddel voor wonden excema cn huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. 36, 38, 39 en 4345. Wit speelt en wint. De compositie is „naar de partij" genomen. 1 2 3 4 5 46 47 48 40 50 SCHAAKPROBLEEM No. 11 van Dr. A. W. GALITZKY. Zwart: 8. Wit: 6. De diagramstand behoort te luiden: Wit 6 stukken, n.1.: K f5, D a5, L h6, P b4, P f4, en 1 pion op g2. Zwart 8 stukken, n.1.: K d4, L gl, P bl, P c3 en vier pionnen op b3, c4, c5 en f7. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Van dit probleem dienen óók de varianten te worden gemeld. o Oplossing Puzzle no. 8. (Weer een eigen aardig getal). De helft van 88. Zie maar: is 00 is nul. 00 Foutief zijn de oplossingen, die luiden: 99, TE WAPEN Met gelatenheid ondergaan de kiezers in onze dagen de mededeelingen omtrent de komende verkiezing voor de Provinciale Sta ten. Verschillende redenen zijn daarvoor mis schien aan te voeren. Maar geen is geldig. Dit al bij voorbaat. Weten de kiezers wat hier op 't spel staat? Begrijpen onze christen menschen, dat er hooge belangen in 't geding zijn? We willen ze even noemen. De Provinciale Staten kiezen de Eerste Kamerleden. Van alle kanten worden vlie gers opgelaten om een zoogenaamd demo cratisch ministerie te verkrijgen. Mocht er zoo iets komen, dan zal straks, als onze menschen op hun post zijn, de rechtsche Eerste Kamer veel kwaad kunnen keeren, dat door zoo'n kabinet wordt voorgesteld. 't Is ook nog mogelijk, dat de coalitie hersteld wordt. Maar als onze menschen nu hun plicht niet doen en rechtsche leden kie zen voor de Provinciale Staten, dan zal straks het coalitie-cabinet met lamheid ge slagen zijn, omdat dan een linksche Eerste Kamer het coalitie-ministerie in den weg treedt. En dan zullen de vrijzinnigen van alle gading weer juichen over de politieke mach teloosheid van een Christelijk Ministerie. En 't is ook niet uitgesloten, dat een po litiek kleurloos kabinet irog langen tijd het bewind blijft voeren. n is het eveneens van belang, hoe de Eerste Kamer reageert op de wetsvoorstellen, welke de Tweede Kamer passeeren. Daarom „Te Wapen", want de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten, zijn in hun uitslag van de allergrootste betee- kenis voor den politieken toestand van ons land. IN 'T GEWEER Maar behalve voor de Eerste Kamer, is de verkiezing voor de Prov. Staten van belang, van zeer groot belang voor de Provinciën zelf. Straks zullen er uit de gekozenen, Gede- Sfi puteerden moeten worden benoemd.. En de/',,, werkkring van Ged. Staten breidt zich no/-/ -J gestadig uit, omdat op allerlei terrein vMn deze laatste vooral is voor de gemeente zieni»gen moeten worden getroffen eft •=- ^''iieugewoon groot belang. regelen genomen. **1'* zien we later. Lang geleden maakte men de kiezers bang met de inededeeling, dat als er onver hoopt eens rechtsche Gedeputeerden moch- tèj optreden, het gras in de straten van R tterdam zou groeien, en de havens groo te- vischvijvers zouden worden, zonder sche pen. .Maar, toen er werkelijk rechtsche regenten kv,ainen, die niet tot het geconfijte denkend dijïl der natie behoorden, toen bleek, dat m n zich wel een weinig had vergist. ,n 't geweer dus. 't Gaat om 't behoud van de rechtsche meerderheid in de Eerste Ka- maar evenzeer om de overwegende re;htsche invloed in onze Provincie en de bestuursorganen. GEDEPUTEERDE STATEN ,iet samenstellen van gedeputeerde ge- sc liedt alzoo door de leden der Staten. erband daarmee loont het de moeite na^ te gaan, hoe 't er op 't oogenblik met de Urechtsche Provinciale Staten uitziet. Thans zij i de 41 leden aldus verdeeld: 5 A.R., 11 R.K., 6 C.H., 1 Staatk. Geref., S.D.A.P., 5 V.B., 2 V.D. Een verhouding aldus, 26 rechts, 15 links. Winneer we nu de in 1925 uitgebrachte ICjmerverkiezingsstemmen als maatstaf ne- i, dan zou er een verhouding komen A.R., 10 R.K., 5 C.H., 2 Staatk. Geref., •.D.A.P., 4 V.B., 2 V.D., 1 R.K.V.P, en 1 wevende, alzoo: 25 of 26 rechts tegen 16 of jló links. j'.eer waarschijnlijk zal derhalve, ook al, omdat er motieven genoeg zijn om de stem men van 1925 niet als juisten maatstaf te gel-ruiken, in het Utrechtsche de meerder heid wel „rechts" blijven. Hoe het zij, er is in allen geval voor de Christelijke partijen alle aanleiding om met kracht het stembusstrijdperk binnen te tre de.'!, niet alleen met het vaste plan om te be louden wat men heeft, doch om gelijk, winst te behalen. Vaarbij men niet vergeten moge, dat deze tenverkiezingsstrijd den inzet beteekent wat straks volgen gaat voor dc samen- ling van de Gemeenteraden. ..y Een prachtige opname uit het Engendaal in Zwitserland, waar thans ontelbare crocussen de lagere bergweiden tot een ware bloemenzee maken. PLAATSELIJK NIEUWS GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. Gedraaide poot van een kast, Kinderhand schoen, Heerenhandschoen, Vulpen, Mantel ceintuur, Twee rijwielbelastingplaatjes, Hee- renrijwiel (oud), Bankbiljet, Lederen hand- beschermer, Koperen gewicht, Lorgnet waar aan een broche. Aangeloopen een herdershond, kip en een klein wit hondje. R.K. WERKLIEDEN-VEREENIGING Spoedeischende ledenvergadering op Maan dag 21 Maart a.s., 's avonds te '7.30 uur, in want 00 is niet gelijk aan 11, en dus ook niet de helft. Hetzelfde geld voor 9/0, 8/0 enz. PUZZLE No. 11. EIGENAARDIGE GETALLEN Naar aanleiding van puzzle no. 8 plaatsen we thans nog eens een bijna gelijkluidende opgave, die echter een geheel andere oplos sing bezit, n.1.: „Er bestaat o.a. een getal tusschen de'vier honderd en vijfhonderd, dat de typische bij zonderheid heeft, dat er niets meer overblijft als men de helft er van aftrekt". Welk is nu het getal, dat wij bedoelen? De oplossingen dienen uiterlijk binnen tien dagen te zijn ingezonden aan onzen Prijs vraagredacteur Geo van Dam, Heemskerck- Iaan 4, „De Zonnestraal", te Baarn, ofwel bezorgd te zijn aan ons bureau te Soestdijk, Van Weedestraat 35. Voor elke goede op lossing wordt één punt toegekend. Voor iederen wedstrijd, waaraan dus ieder. e?n te allen tijde kan gaan deelnemen, wor den door den uitgever èn voor schaken, èn voor dammen èn voor puzzlen de volgende prijzen beschikbaar gesteld: A. Een prijs van f2.50 voor ieder, die achtereenvolgens 10 goede oplossingen in zendt. B. Een prijs van f2.50 voor ieder, die in totaal 50 goede oplossingen inzendt. Daar de punten, behaald in A., voor zoover daar mede géén prijs werd gewonnen, altijd gel dig blijven voor groep B., is dus prijswinnen voor ieder wiskundig zeker. De snelheid', waarmede dit zal geschieden, hangt nu slechts af van ieders persoonlijke oploskracht. o GOEDE OPLOSSINGEN van de damproblemen 6, 7 en 8 ontvin gen we van de heeren: A. P. F. Reeder (8), P. H. Stelwagen (7, 8), J. A. de Bakker (7, 8), C. J. Nobels, J. D. Lüseken, J. Klomp, W. F. Daniels (7, 8), P. Reeringh (8), W. Henger (8), H. N. Kip (8), L. M. Horns- veld, W. H. de Klerk, F. Bulens (7, 8), J. D. Gundelach (7), N. Mur, H. Staal, G. Staal, G. Middelman (7, 8), H. Bakker Jr. (8), P. Piccer (8), D. Waal (8), P. v. Soelen (7, 8), J. H. Romijn, A. Horns- veld, J. Steenkamer (6, 8), A. de Jong (7, 8), W. de Bruijn (7, 6). Van de Schaakproblemen 6, 7 en 8: Mej. Meijners en de heeren: A. P. du Pree, J. Timmer, A. de Jong, H. Keijser, J. Lub het gebouw der St. Joseph Jongelingen-Ver- eeniging. Belangrijke besprekingen. Alle leden wor den verzocht tegenwoordig te zijn. AANRIJDING Zaterdagmiddag had op het kruispunt Gal- lenkamp PelswegBirktstraat alhier een aanrijding plaats. Omstreeks half drie wilde de verpleegster L. B. alhier vanaf de Gallen- kamp Pelsweg' de Birktstraat op rijden. Op dit oogenblik naderde uit de richting Soest een luxe auto, welke niet kon voorkomen, 'dat mej. B. aangereden werd. Bloedend ver wond werd zij ten huize van den heer T. binnengedragen, alwaar door Dr. v. Dongen de eerste geneeskundige hulp werd verleend. De toestand van mej. B. is goed vooruit gaande. De oorzaak moet gezocht worden verkeerd uitwijken. NOG TE GOED Door de politie werd een zekere G. D. aangehouden, welke stond gesignaleerd in het algemeen politieblad. De man had nog circa 6 weken te goed. I "BINNENBRAND Ten huize van B. aan de Spoorstraat al hier ontstond Dinsdagavond bij het aan maken der kachel eeii begin van brand. Reeds loeide de brandsirene, doch gelukkig- wisten buren en politie de brand in den be ginne te stuiten. Een geringe schade werd aangericht. INTIEME KUNSTAVOND VAN MEVROUW MARGUERITE VAN HENGEL-COUPERUS Dinsdag 22 tylaart a.s. hoopt in de Rem- brandtzaal Mevrouw v. HengelCouperus te komen zingen. Deze zangeres is de laatste jaren op vele plaatsen opgetreden met zeer groot succes, dat zij bereikt door haar ori- gineele frischheid en door het samenstellen van haar programma. Op haar reportoirë staan o.a. Oud-Nederlandsche en Duitsche (7, 8), A. v. d. Laan (7), A. v. 't Riet (7), Joh. v. Keeken (7), A. W. de Ruig (7), G. J. Koelewijn (7), J. v. Buu'ren (7, 8), D. A. van d. Kaaij (7), L. M. Hornsveld (7), N. Mur, A. P. F. Reeder (8). Van de puzzles 6, 7 en 8 van de heeren: A. P. F. Reeder (6), A. P. du Pree (6, 7), Dr. A. Kijlstra (8), L. M. Hornsveld, A. van d. Laan (6), C. A. van Wijck (6), N. Mur, A. W. de Ruig (6), G. J. Koe lewijn (6), H. N. Kip (6, 7), J. van Dijk (7, 8), G. M. v. Krieken (6, 7, 8), C. J. Branderhorst (6, 7), B. v. d. Berg, J. Steen kamer (6, 7). Dé tusschen haakjes geplaatste cijfers ach ter sommige namen duiden aan, welke op gaven niet of foutief werden opgelost. Van den heer D. A. v. d. Kaaij, ontvingen wij nog een goede oplossing van puzzle no. 5. En van den heer A. P. F. Reeder van de puzzles 3 en 5, en van den heer A. P. du Prée, van de nos. 2, schaken en puzzlen. II. Ieder van ons heeft in haar „lappendoos" wel restjes zijde, laken of fluweel, die we altijd zuinig bewaarden en, nu ze bij den schoonmaak weer te voorschijn komen, eigenlijk maar weg willen doen als „on bruikbaar". Weet U, dat daar evenwel nog aardige kussen-overtrekken van gemaakt kun nen worden? Hebt U een lap uit één stuk, verdeel haar dan in negen rechthoekige vier kanten van ongeveer 10—15 c.M. Haak deze lapjes met een vroolijke, bijpassende kleur wol op de zijde om, (men kan ook de fla nelsteek gebruiken). Leg de lapjes nu in drie rijen van drie met de langste kanten in de lengte en haak ze zoo aan elkaar. We heb ben nu den bovenkant van 't kussenovertrek verkregen. Om het een beetje vlug te doen staan, kunnen we er een takje roosjes op haken. Voor den steel maken we een twin tigtal kettingsteken, terwijl we om de vijf of zes steken een blaadje haken. Hievoor maken we weer eerst vijf kettingsteken, een vaste in de eerste steek, dan drie (osse stok jes, nog een vaste in de vijfde steek en ons blaadje is klaar. Voor 't roosje haken we vijf steken rond. Nu 1 vaste in 't gaatje, 3 losse 1 vaste in 't- gaatje (4 maal). Vervol gens 1 vaste, in 't lusje 2 losse stokjes, 1 vaste (viermaal), nu maken we een vaste in de vaste van de vorige toer aan den bovenkant. BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM 4 losse 1 vaste in de volgende vaste der vo rige toer (viermaal). In de nu verkregen lussen, die dus achter de eerste blaadjes zijn, maken we 1 vaste in 't eerste lusje 3 losse stokjes 1 vaste (maal). We kunnen 't roosje op deze manier zoo groot maken als we willen, door telkens voor de lusjes 1 ket tingsteek en dan voor de blaadjes 1 stokje meer te maken. Heeft U lapjes van verschillende kleuren, dan zal 't zonder rozentakje een keurig ef fect maken. Voor we een japon of iets dergelijks was- schen, willen we natuurlijk weten of de stof waschecht is, wat we op 'n gemakkelijke en onschadelijke wijze op de volgende manier kunnen onderzoeken. We maken eerst een hoek van een witten doek met warm wa ter vochtig, dan leggen we er een gedeelte van de japon in, wat 't minst in 't oog valt, bijv. den zoom of den binnenkant van den oksel. Nu wrijven we flink en is de kleur niet waschecht, dan geeft ze op den witten doek af. Bij nieuw goed, is 't natuurlijk het eenvoudigste hiervoor een staaltje te ge bruiken. F. C. H. v. D. LAANSTRAAT 48, BAARN TELEF. 79 II. Lieve Nichtjes en Neefjes. Het deed mij genoegen te vernemen, dat het „Kinderhoekje" erg' in jullie smaak valt. Ik heb al heel wat aardige brieven ontvangen en zal over een paar weken beginnen met de beantwoording. Sommigen vonden de raadsels erg gemakkelijk, gelukkig is het niet met allemaal zoo gegaan. Denken jullie er goed om, dat je je naam en leeftijd ver meldt en vooral netjes schrijven hoor. Geluk kig waren het meerendeel der briefjes keu rig verzorgd. Ter afwisseling wil ik jullie zoo nu en dan eens een aardig spelletje ge ven, zoowel om buiten te doen als binnen in de gezellige huiskamer. Hier volgt dan het eerste. Als je met je verjaardag soms een kinder-visite hebt, is 't volgende een erg grappig spel. Plaats op den grond een kurk, doch recht overeind. Nu meet je viermaal de lengte van je voet af en gaat op dien afstand van de kurk staan. Thans moet je eens probee- ren om met je voet de kurk weg te schop pen en dan de voet weer naast den anderen te krijgen zonder dat je eerst den grond aanraakt. Om goed te kunnen nagaan of de kurk weggeschopt is, trek je er met krijt een vierkantje omheen. 1 Het leuke van dit kunstje is, dat je de on mogelijkste houdingen zult aannemen om je evenwicht te kunnen bewaren, zoodat alle toeschouwers aan het lachen raken. Ieder op zijn of haar beurt moet het probeeren; lukt het niet binnen de honderd tellen, dan moet een pand gegeven worden, evenals voor iede ren keer, dat je met je voet den grond aan raakt. Een steun mag niet worden gebruikt. Het is begrijpelijk, dat elke jongen of meisje den afstand naar zijn eigen voet bepaalt, waaruit volgt, dat een groote jongen ver der van de kurk af komt te staan dan een klein meisje en dat is niets meer dan eerlijk, vinden jullie ook niet? En nu komen de nieuwe raadsels. No. 6. Wat heb je aan de rechterhand als je van Maastricht naar Groningen spoort? No. 7. Verborgen plaatsnamen in Neder land. A. Je weet nog niet eens, of we er tegen opgewassen zijn. B. De vischboer had nog maar zes oesters in zijn wagen. C. Helaas, de ventilatie liet veel te wen- schen over in de zaal. No. 8. Van voren breed, Van achteren smal, Maar schrijf m'n naam eens op, Dan is 't in eens Eén raar geval, M'n staart is toch net als rr.'n kop, No.9. Wie kan het onderstaande lezen? 4 kom 5 No. 10. „Hocus pocus pats". Probeer dat eens met drie letters te schrijven, maar zóó, dat iedereen het goed lezen en begrijpen kan en meldt mij dan maar, hoe of je 'm dat geleverd hebt. Veel genoegen met dit nieuwe vijftal. Ik zie jullie lieve briefjes al verlangend tege moet. Dag. TANTE FREDY.

Soester Courant | 1927 | | pagina 1