gSOESTD/KJ VERGEET VOORAL NIET HET KINDERPARADIJS Fietsen PUROL A. BROUWER ARCHITECT I?r i vaatlessén MBinlir. w. pbhtier. JuiinBasiraaj 19. Sproeten komem vroeg in Dddio-instdJ/dJies ST BESSELSEN Loopjongen. deze week onze Etalage te bezichtigen, daar Is zeker iets voor U bij. Onze bekende kindertrekwagen in moderne kleuren met en zonder gummibanden vanaf f 8.95 KINDERFIETSJES, vanaff5 50 VLIEGENDE HOLLANDERS, vanaf f6.50 AUTOPEDS, vanaff 1.35 LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel. 2175 H POPPÊNKLINIEK MSM Het moment van „wecferverlichting" was goed gekozen. De voorzitter had zijn potlood nog op het papier om een punt te zetten achter de besprekingen van het gas, terwijl de klok voor de rondvraag juist begon te luiden. De P.U.E.M. begreep wellicht ook, dat de onderdeden van dit punt steeds een zuivere belichting voor een goede uitstraling naar de kiezers noodig hebben. De heer Van Eek vraagt bij dit punt waar om een bouwaanvrage van zekere Schalk wijk niet in deze vergadering is gebracht. Aanvrager heeft nogal haast. Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag werden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kon. Vereen, voor gepensionneerde officieren van het Ned. Le ger kransen gelegd op het graf van den oud- voorzifter en oprichter, wijlen luitenant-ko lonel der cavalerie R. A. L. Pelerin. Boven: Luitenant Generaal Neeteson spreekt aan het graf. uitgemaakt, mede in verband met verdere lasten. De heer Scheffer meent, dat ook aan deze zijde van den weg mag worden gebouwd. Het is spr. daarom niet duidelijk, waarom geen uitweg aanwezig zou mogen zijn. Hierna wordt besloten de bestaande toe stand te handhaven. In verband met het verslag der Gezond heids-commissie wijst Mevr. Droste nog eens op de noodzakelijkheid van het instituut schoolarts en hoopt dat B. en W. bij de volgende begrooting hiermede werkelijk re kening zullen houden. De agenda is hiermede ten einde, waarom de besprekingen van punt 1 worden voortge zet. De reeds genoemde ambtenaar doet mede- deeling, dat de thans gemaakte kosten voor het gasbedrijf een bedrag vormen van plm. f 225.000.waarna nog een opsomming volgt van posten, welke nog zullen volgen. Een totaalbedrag van f240.000.— wordt hier mede zeker bereikt. De heer Van Eek wenscht het bedrag tot f250.000.— te verhoogen, hetgeen ook aan den heer Van Doorn wenschelijk voorkomt. De voorzitter wenscht niet meer te leenen dan noodig is, waarop de heer Van Eek meent, dat een meerder bedrag wel noodig zal zijn voor aansluiting van de 160 wanin. gen der Bouwvereenigingen. De heer De Koning wil deze leening aan gaan als „stichtingskapitaal" voor het gasbe drijf en hetgeen eventueel verder nog zal moeten worden geleend te beschouwen als „uitbreiding" van het bedrijf. Spr. wenscht een en ander goed gescheiden te houden, opdat niet meerdere malen voor hetzelfde doel een leening moet plaats hebben. De heer Besselsen wijst er op, dat er thans reeds uitbreiding is, doordat er thans reeds veel meer aansluitingen zijn, dan aanvanke lijk werden genoemd. De heer Endendijk wenscht ook thans van „stichtingskapitaal" te spreken en latere pos ten als „uitbreiding" te beschouwen. Doorzitten bij wlelrijden verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. Verder wijst hij er op, dat Beijer een vor dering op de gemeente heeft van f234.35, voor werkzaamheden, die verband houden met het gasbedrijf, waarop nog geen beta ling is verkregen. Ook heeft spr. nog een punt, dat hij gaar ne in geheime vergadering zou behandelen. De voorzitter deelt mede, dat zeer vlug weer een vergadering zal plaats hebben, waarin de zaak Schalkwijk wel in behande ling zal komen. De heer Scheffer vraagt inlichtingen waar om door B. en W. aan Ged. Staten, met be trekking tot de aanvrage van de Broakway- Maatschappij, voor een autobusdienst Zeist SoesterbergBaarn, zoo'n onvoordeelige rou te is geadviseerd. (Soesterberg, Soesterb.str., Koudehoekstraat, Spooroverweg, Nieuweweg, Beukenlaan, Wald. Pyrmontlaan, Julianastr., Vredehofstraat, Baarn). ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. No. 41 De leening wordt goedgekeurd, nadat door den heer Van Doorne is verzocht, dat van de zijde van B. en W. in den vervolge bij gewichtige punten zooveel mogelijk toe lichting te voren wordt verstrekt, en nadat door den heer De Koning is verzocht aan de pers de gegevens te verstrekken, waarvoor deze leening benoodigd is, opdat het publiek zich in deze zaak een goed inzicht kan vormen. Als gevolg hiervan deelen wij mede, dat het bedrag der leening, groot f466.800. noodig is tot conversie van de leeningen per resto groot f 38.800.a 5 pCt. en f 68.000.- a 5,5 pCt., benevens tot dekking van buiten gewone uitgaven tot een bedrag van rond f 120.000.—bestaande uit de navolgende posten: Verbouw raadhuis f 2660.wegen f 5500, Nieuwe Steeg f20.800, rijwielpaden f720, brandweer-centrale f4770, wegen f3396, rij wielpaden f4488, wegen f744, brandspuit huis f706, noodslachtingsgebouw f961. werkplaatsen 1706, rijwielpaden f3417, we gen f13.299, branefspuithuis f3058, nood slachtingsgebouw f5648, leeniingskosten f840, wegen f 16.607, wegen station Soest- duinen f4121, rijwielpaden f3350, werkplaat sen f2909, leeningskosten f3746, ontginnin gen f'2492, inrichting brandweer f3974, idem f2192, leeningskosten f300. Voor het gasbedrijf moet f240.000, af te lossen in 40 jaar, worden geleend, onderver deeld 'als volgt: Buizennet f 130.000, dienstwoning f 15.003, gashouder f35.000, aansluitingen f9.000.—, muntgasinstall. f14.000, gasmeters f21.000, kosten uitvoering f 11.500, meubilair f2000, kosten voorbereiding f2500. De agenda is hiermede afgewerkt, waarna door den Voorzitter de rondvraag aan de orde wordt gesteld. De P.U.E.M. vroeg dezen avond ook nog aandacht, hoewel we haar keuze voor een moment, waarop een verduistering van haar „kunstzon" moest plaats hebben, nu juist niet gelukkig konden noemen. Ongeveer drie kwartier moest de Soester Raad het zonder licht stellen en zijn troost zoeken bij reeds lang afgedankt materiaal. De P.U.E.M. was er toch niet boos om, dat het gasbedrijf met deze leening thans vaste vormen verkreeg? Concurrentie? Het is spr. onbegrijpelijk, waarom hier smalle wegen, een onbewaakte overweg, enz. worden voorgeschreven, terwijlde geheele route niet een goede verbinding tusschen Soesterberg en Soest genoemd kan worden. Soesterberg heeft belang bij een autobus dienst, die door het hart van de gemeente gaat, zulks in verband met gemeentehuis, de daar gevestigde zaken, enz. De voorzitter zegt, dat zulks natuurlijk gedaan is, om Geerestein geen concurrentie aan te doen. Mevrouw Droste zegt, dat Geerestein juist het voordeelige traject BaarnSoestdijk— Amersfoort berijdt. Van Soesterberg heeft hij zich nimmer iets aangetrokken; kwam er een andere onderneming, dan concurreerde Gee restein die dood. De voorzitter zegt, dat B. en W. in deze genoemd advies hebben uitgebracht en dat Ged. Staten morgen in zake de aanvraag van de Brockway-onderneming een besluit ne men. De heer Endendijk kan zich niet met een dergelijke route ook niet vereenigen; dit lijkt hem niet in het belang van de gemeente. Ook de heer De Koning wijst er op, dat de ondernemer Geerestein steeds eiken concur rent heeft weggewerkt en het meermalen voorkomt, dat deze autobussen ontoereikend zijn alle passagiers te vervoeren. De heer Van Doorn stelt hierna de vol gende motie voor, welke met algemeene stemmen wordt aangenomen. De raad der gemeente Soest, in zijne ver gadering van 20 April 1927, van oordeel, dat een verbinding ZeistSoesterberg Baarn via den hoofdstraatweg zeer ge- wenscht is, verzoekt Gedeputeerde Staten hiermede rekening te willen houden bij het desbetreffend verzoek van de Braokway-Mij. Deze motie zal telegrafisch aan Ged. Staten worden overgebracht. De heer Van Doorn wijst er nog op, dat op den 'Dorresteijnweg een paar hooischelven van een boer in de onmiddellijke nabijheid staan van een daarnaast geregen woning, hetgeen gevaar zou kunnen opleveren. De heer De Koning zegt, dat op Eersten Paaschdag zooveel Paaschvuren gestookt zijn, dat Soest door een ring van vuur was omgeven, verschiliendn boomen en struik gewassen zijn hierdoor beschadigd. Spr. verzoekt voortaan de politie hierop te doen toezien, daar gevaar niet is uitgesloten. De voorzitter zal met beide opmerkingen rekening hóuden en sluit te 10 uur de open bare vergadering, waarna de raad overgaat in geheime zitting. Mej. C. van Benten, penn.esse, Burgem. Grothestraat 69, Tel. 2074. Mevr. W. Verkouteren-Cramer, Parklaan 5. Mevr. C. J. M. Bedijs—du Bois, Toren straat 10a. Mevr. G. den Bliek—Neeuwveld, Middel- wijkstraat 20. Mej. L. Funke, Vosseveld 42. Mevr. P. M. Goethals—Grossjohan, Wal deck Pyrmontlaan 21. Mevr. A. T. Kraaijenbrink—Bakker, Nieu- werhoekstraat 1, Tel. 2063. Mej. A. L. van Laer, Kolonieweg 2. Mevr. M. A. van OostenLimburg, Van Weedestraat 37. Mej. J. Scherft, Beethovenlaan 16. Mevr. T. Schuylenburg—Clay, Nieuwer- hoekstraat 6. Mevr. M. Veenstra—Witte, Middelwijkstr. 34, Tel. 2096. Mej. J. M. Vlaanderen, Steenhofstraat 7. Mej. A. Wragge, Parklaan 20. JMPILEUM LEGER DES HE1LS Ter regeling der inzameling te Soesterberg heeft het hier gevormde plaatselijke comi- welwillend bereid gevonden den ,Heer G. J. A. Baron v. Hardenbroek van Arinner- tol, Oude Tempellaan, aldaar. 3EDRIEGEL1JKE BANKBREUK^ Door de politie is J. B. alhier gearresteerd als verdacht van het plegen van bedriegelijke bankbreuk. Een groote partij goederen werden jrceds in beslag genomen. B., die volledig bcCTrnde, is ter beschikking gesteld der militaire ^iuto- rittiten. Het onderzoek wordt voortgezet in erband met schuldheling, i heer J. van Rhoon met zijn komischen assis tent voor de schoolgaande kinderen gooche len en meerdere komische stukjes geven. Poppenkast-vertooningen staan mede op het programma, terwijl tractaties niet uitblijven. Des avonds van 711 uur zal een too- neelvoorstelling worden gegeven door de Gero-tooneelvereeniging te Zeist, afgewisseld door zang van de zangvereenigingen „Soli Deo Gloria", „Con Amore" en „Sancta Ce- cilia". De heer Van Rhoon en zijn medewerker zullen ook des avonds een gedeelte van den avond vullen met hun handig en komisch werken. Programma's zijn verkrijgbaar bij A. Mul der, Boekhandel en aan de zaal, ad f 0.20. Voor leden van de Oranjeverenigingen ad f0.10. Soesterbergers op 30 April de vlaggen uit. BIJENNIEUWS Heden (Zaterdagmiddag) 2 uur geeft de heer Joh. Joustra uit Amersfoort een prac- tische les in bijenteelt op den bijenstarid van den heer C. van Boven, Bosstraat 3. Voor niet-leden toegang tegen 25 cent. PLAATSELIJK NIEUWS BAZAAR ORGELFONDS RELIGIE EN KUNST Het comité maakt bekend, dat de Bazaar gehouden zal worden van Dinsdag 10 tot en met Vrijdag 13 Mei. De officieele ope ning zai plaats hebben op Dinsdag 10 Mei ten 2.30 ure. De opening voor het publiek ten 3 ure. Degenen, die nog iets aan de Bazaar willen afstaan, worden beleefd verzocht het aan een der onderstaande adressen te zenden of bericht te geven het te laten afhalen voor 5 Mei. Mevr. M. A. v. KriekenLeliveld, voorzit ster, Steenhofstraat 78. Mej. G. M. Wragge, secret., Parklaan 20. voor L.O. en U.L.O. aan kinderen, die de school niet kunnen bezoeken of bijgejverkt moeten worden. Op verlangen aan huis. OEM. ARBEIDSBEURS i Tot en met heden werden in de Geul Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 48 werljeloo- zen, verdeeld als volgt: 5 Metselaars, 3 Opperlieden, 10 Groldar- beiders, 9 Losse arbeiders, 6 Landarbeiders, 1 Kantoorbediende, 6 Timmerlieden, 1 Chauf feur, 1 Loopknecht, 1 Monteur, 1 Slager, 3 Pannéndekkers en 1 Meubelmaker. GOED AFGELOOPEN Verleden week maakte luit. H. J. Krab, van de Luchtv. afd. Soesterberg, met zijn vlieg tuig een landing nabij Amsterdam, meenen- de dat de motor niet in orde was. Ztjnder ongelukken of schade kwam het vliegtuig op den grond neer. BRAND Woensdagmiddag werd de Vrijw. Bjand- weer te Soesterberg tweemaal gealarmeerd voor een heidebrand. De branden, die zich ernstig lieten aanzien, werden door de brand weer, die spoedig ter plaatse was, in kyrten tijd gebluscht. WAARSCHUWING Alvorens handelsrelatiën aan te knolipen met Johan Marie Gijselaar, handelaar^ in postzegels, Wearesiemofr-vut thans vertoevende in het buitenland, verblijf plaats onbekend, wordt men in. eigen belang aangeraden, zich om inlichtingen te wenden tot den Burgemeester van Hillegom. NUMMERING LIJSTEN Medegedeeld kan worden, dat j.1. Dinsdag de voor de verkiezingen van den Gemeente raad ingediende candidatenlijsten door het hoofdstembureau zijn geldig verklaard. A.s. Dinsdagmiddag te 4 uur zal ten üe- meentehuize de nummering van deze candi datenlijsten plaats hebben. VEREENIGING VOOR PLUIMVEE- BELANGEN Donderdagavond vergaderde de vereenl- ging voor pluimveebelangen in „'De 'Gou den "Pioeg". De opkomst was matig. De voorzitter, de heer Lieshout, opent de vergadering en spreekt de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Wanneer de zon schijnt, krijgt men de Soesters moeilijk meer ter ver gadering, aldus de heer Lieshout. Na lezing der notulen door de secretaresse Mevr. DralCoops, die ongewijzigd werden goedgekeurd, deelt de voorzitter mede, dat samenwerking is gezocht met de Postduiven- vereeniging „De Zwaluw" alhier, omtrent de aanstaande najaars-tentoonstelling. Hoewel het bestuur van „De Zwaluw" gaarne had samengewerkt, meende de ledenvergadering geen risico op zich te kunnen nemen. Toch had het bestuur als zoodanig gaarne indi vidueel zijn medewerking toegezegd. Thans vroeg spr. of onze vergadering met de tentoonstellingsplannen kon sympatisee- ren. Algemeen zonder eenige uitzondering was men van oordeel, dat de tentoonstelling in elk geval moest doorgaan. Het bestuur zal nu moeten worden aangevuld met eenige personen, die voorat bij de vele voorberei dende werkzaamheden behulpzaam zijn. Zij, die in dezen nuttig werk willen verrichten, worden verzocht zich te melden bij den voorzitter, de 'leer Lieshout, Talmalaan. Daarna volgde de lezing met vertooning van lichtbeelden over ,t „Kapoeneeren der jonge hanen", door den heer Bremiuers uit Utrecht. Allereerst besprak spreker de groote be- langen en voordeden van het kapoeneeren van /onge hanen. De dieren worden door deze bewerking veel zwaarder, het vlecsch wordt veel sma'Relijker en de prijzen 'der die ren is daaraan evenredig. Daarna vofgden de lichtbeelden, die zeer duidelijk en scherp op het doek werden gebracht en door den heer Bremmers nader werden verklaard. Tenslotte demonstreerde de heer Brem mers het kapoeneeren op 'twee jonge hanen. Alle aanwezigen konden de bewerking, die eenvoudig is, duidelijk zien. Met een hartelijk woord van dank voor de interessante en leerzame lezing en demon stratie, door den voorzitter aan den heer Bremmers gebracht, werd deze mooie avond gesloten. ORANJEFEEST SOESTERBERG Het comité voor de te houden feesten ter herdenking van den geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana, geeft gelegenheid mede te deelen, dat de feesten zullen worden ge houden in de concertzaal van Hotel „'t Zwaantje", op 30 April a.s. J Des middags van twee tot vijf uur zal dej' het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Wat is waarheid? Wat is misleiding? Ja heusch, vragen, die in „De Soester" op zijn plaats zijn; want de voorstelling van zaken, zooals die in „De Soester" worden gegeven, maken, dat iedereen rond loopt met vragen. Zooals de dingen gezegd worden, kan men er alles van maken, wat leelijk is. Is dat het doel, nu dan heeft men daarvoor gaven, die wij niet benijden. De aanleiding tot bovenstaande vragen was ons stukje „Eén zaak". Wat wij daar schreven handhaven wij nog ten volle, want inplaats van „niets, letter lijk niets", is door dien ambtenaar veel, zeer veel gedaan in de meest ongunstige omstan digheden. Dat over '23, '24 en '25 geen balans was, is niet een gevolg van „niets doen", maar omdat in verband met het beroep bij de Kroon, eerst in Nov. '25, de oprichtings-ba- lajis óp 't grondbedrijf kon worden ingediend. Is dat dan geen onware voorstelling geven van zaken, 't welk nu in het laatste nummer van „De Soester" werd herhaald. Dat op onwaardige wijze over de kwesties wordt geschreven, geeft iedereen volmondig toe. Over schorsing of ontslag lieten wij ons nog niet uit. Heeft iemand fouten, die daartoe vol doende aanleiding geven, dan vinden wij dat alleszins behoorlijk, maar dan niet met een massa gezwam dit als een pretje we reldkundig maken. Het zou ook nog wel eens van een an deren kant kunnen worden belicht en dan zou blijken, dat de verkeerde als zondebok wordt aangewezen. Een ondergeschikt amb tenaar heeft geen schuld, indien de leiding niet in orde is. Voor ditmaal echter genoeg. laatste maanden al verscheidene voorschotten op z'n eigen houtje opgenomen. De Kanfoneesche Bank, een der weinige Chineesche banken, die met een goudreserve werkte (deze bedroeg daar acht millioen dol lar) heeft Tsjang ook in bezit genomen en militairen onder zijn direct bevel daar met de leiding belast. Zooals men weet was Borodin, een Rus, de adviseur van de Kantonneesche Regee ring of wel de zuidelijken. Door het ingrijpen van Tjang-Tso-lin, die het Russische gezantschapsgebouw in Peking liet onderzoeken, zijn nu verschillende be zwarende stukken voor den dag gekomen en gepubliceerd. Zoo is daaruit gebleken, dat de Russische Sowjet-regeering last gegeven heeft, dat de Chineesche bevolking met alle mogelijke mid delen moet worden opgeruid legen de vreemdelingen. Woordelijk staat in een dier stukken: „Teneinde internationale tusschenkomst in China uit te lokken, moeten onverschillig welke methoden, toegepast worden; zelfs plundering en het vermoorden van vreemde lingen is te rechtvaardigen. Wanneer Chinee- zen in botsing komen met vreemde troepen, is dit een eenige gelegenheid voor agitatie". „De communistische beginselen moeten in China niet dadelijk toegepast worden, omdat Tjang-tso-lin hierbij gebaat zou zijn en dit een scheuring in de Kwumintang zou ver haasten". „Aan Borodin is daarom last gegeven de radicale maatregelen tegen de Chineesche ka pitalisten voorloopig op te schorten". Zoo luidt de schriftelijke instructie uit Mos kou aan Borodin. Maar Rijkof, de opvolger van Lenin als president van den raad van volkscommissaris sen, heeft op het Paaschcongres gezegd, dat Borodin heelernaal geen instructies heeft van de Russische regeering. Dat de Russische Sowjet-regeering geheel neutraal stond tegen over China, en daar rustig de gebeurtenissen zou afwachten. 't Treft wel ongelukkig voor Rijkof, dat juist nu de officieele stukken gepubliceerd worden, zoodat daaruit blijkt, dat Rijkof een officieele leugenaar is. uitgesproken beginsel, waar je van weet, wat je aan ze hebt. Maar gooit Uw stem en Uw recht niet te grabbel voor avonturiers. Kiest geen wilden. en alle onderc/ee/en voor ama/eur^ Gr&/is övOv/ezert1 SPOORSTRAAT lö Feng weer op 't tooneel. Om 't goud. Officieele leugenaars. Weer een nieuwe duikelaar is op het strijd- tootneel verschenen in China. De bolsjewisti sche generaal Feng-ju-Sjiang. 'Generaal Tsjang-kei.sjek, die het zuidelijke le gcr daar aanvoerde en onder wiens bevel Nanking en Hankon en Sjanghai zijn ver overd, heeft z'n jas weer eens omgekeerd. Eerst stond hij tegenover Tsjang-tso-lin. en nu staat hij naast hem. Daar -zitten de bolsjewisten nu wel een beetje mee. Want Tsjang-kei-Sjek heeft nu beslag gelegd op alle inkomsten der douanen te Nanking eit Sjanghai. Voorts had hij de „STOKPAARDJES" De vorige week schreven we enkele din gen neer, aangaande de „wilde" lijsten, waar mede onze gemeente bij deze verkiezing zoo zeer „gezegend" is. Welke doodgewone dingen hebben deze „wilde" candidaten in andere gemeenten tot stand gebracht? We herinneren aan „Had je me maar" en Zuurbier in den Amsterdamschen Raad en de Rapaljaan in den Raad van Rotterdam Vrijbuiterij en anders niet, is het uitkomen met een wilde lijst. Doordat men zoo Iemand niet meer in een georganiseerde partij wil opnemen, zal het nu met zulk een „wilde" lijst geprobeerd worden. Dat zou voor hem buitengewoon zijn, kwam men op die manier in den Raad. Maar 't zou den Raad van Soest buiten gewoon verlagen, indien er ook maar één lid op deze manier inkwam. Allerwegen wordt er geroepen, dat we 't parlemen tairisme moeten hooghouden en bevorderen, maar door zulke „wilden" wordt het ten zeerste 'geschaadt. Alle verband en alle verantwoordelijkheid raakt zoek. De Heèren „wilden" hebben enkele ideeën en die wenschen ze verwezenlijkt te zien en toegepast. Dat zijn dan: le dat zij in den Raad behoo- ren en er behooren te blijven. Maar men gevoeld toch wel, als de orga nisatie (tot welken dezulken behooren of behoorden) hen uitstoot of niet meer voor het bezetten van een Raadszetel de geschikte persoon acht, het dan voor een buitenstaan der alleszins gewaagd wordt, om nu maar te zegggen, hij is juist zeer geschikt daarvoor of zelfs „de eenige deskundige??" Dat er dan ook niet weinig egoïsme bij komt, om zich dan toch voor zulk een „wilde" lijst beschikbaar te stellen, ligt wel voor de hand. Terwijl het bij het bezetten van een zetel in Staten en "Raden juist gaat om het algemeen belang, waarbij men altoos persoonlijke en particuliere belangen heeft af te zweren. 2e. Dat zij veel knapper zijn dan de an dere burgers, die door de een of andere kies- vereeniging worden gecandideerd. Natuurlijk, want wanneer zij beschikten over de noodige bescheidenheid, zouden ze het wel nalaten zichzelf als een vademecum aan te dienen, of te doen aandienen. 3e. Dat zij meenen, dat het algemeen be lang ten zeerst egediend is, als zij maar lid van den raad zijn. De praktijk leert ons, dat het juist anders om is. Het algemeen belang, en de goede gang van zaken, eischt van ons, dat wij ons zullen inspannen om zulke menschen te weren. Die menschen berijden stokpaardjes en met zulk een ruiterij kan geen mensch ter vVereld iets beginnen. Ze staan altijd in den weg. Ze hebben geen welomschreven program, ze grasduinen maar wat, dan hier, dan daar. Neen, kiest een "man of mannen met een UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen kunnen- inlichtingen worden ver strekt aan het politiebureau, Stationsweg 22B, alhier. Potlood, Paardendeken, Rijwielpomp, Ver moedelijk zilveren speldje, Rijwielbelasting- merk, Portefeuille, Postduif, Broche, Kussen tje, Rozenkrans, Damestaschje met inhoud, Dameshorloge, Zeiltje van een kinderwagen, Pet. VERKEERSONGEVAL Maandagavond omstreeks half tien uur had op den Amsterdamschenstraatweg alhier, ter hoogte van den spoorbrug, een verkeerson geval plaats. Een motorrijder, gaande in de richting Amersfoort, werd aangereden door een hem tegenkomende auto, in de bocht bij het Carltonhotel. De motorrijder kwam te vallen, doch liep geen letsel op. Zijn duorij der kwam er echter niet zoo goed af. Deze werd door den val vrij ernstig aan het hoofd verwond. Dr. Astro, die kort na het onge- ■vavl ter plaatse verscheen, verleende eerste geneeskundige hulp, waarop de man, een slager uit Amersfoort, per politiebrancard naar het ziekenhuis alhier is vervoerd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Omtrent de oor zaak van de aanrijding tast men nog in het duister. Wellicht heeft de betrokken auto mobilist zelf niets van de aanrijding gemerkt. GEMEENTERAADSVERKIEZING Zooals bekend heeft de stemming voor den Gemeenteraad plaats op Woensdag 18 Mei aanstaande. Deze stemming wordt gehouden volgens de kiezerslijst '1927. De onlangs gehouden stemming voor de Provinciale Staten werd gehouden volgens de Kiezerslijst 1926. Het aantal kiezers voor den Gemeenteraad bedraagt dan 5841. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 1116 April 1927). Kuipbaden: hoog tarief 23, laag tarief 29. Stortbaden: hoog tarief 98, laag tarief 100. Schoolbaden: 6S. Gratis schoolbaden: 29. Totaal aantal baden: 347. „DRAKENBURG" Woensdag 27 April a.s. wordt in de bene denzaal van het Gemeentehuis van Baarn van tien tot twaalf uur een stemming gehou den van een Heemraad van het waterschap „Drakenburg", wegens periodieke aftreding van den heer D. B. Streefkerk. Voor het Waterschap „de Drie Zielen" wordt een stemming gehouden wegens het periodiek aftreden van den Heemraad, den heer A. C, Bouwmeester. De periodiek af tredende heemraden zijn herkiesbaar. PERMANENTE ORANJE COMMISSIE In de op 13 April 1.1. gehouden vergade ring van de Permanente Oranje Commissie werd besloten tot het houden van volks feesten op 2 Augustus e.k. Het voornemen bestaat om, bij genoegza me deelname, op 2 Augustus des voormid dag-s een "kinderfeest te organiseeren en des namiddags wedstrijden te houden in het ringsteken, terwijl op 31 Augustus ghymkana races (behendigheids-wedstrijden) zullen plaats hebben. „DE EEM" Dinsdag des avonds te 8 uur, werd in de sociëteit „De Vereeniging" de jaarlijksche al gemeene vergadering gehouden van de Baarnsche Watersportvereniging „De Eem". Aan de orde was o.a. de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren Cankrien en Ferwerda, en het bedanken van den heer Muilwijk. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Anni Maria, d. v. Q. van der Kamp en M. E. Kaiser. Cornelis Adrianus, z. v. A. van Lambalgen en A. Hartog. Johanna Aaltje, d. v. T. Seldenrijk en E. S. C. ten Bokkel Huinink. GETROUWD: J. H. A. Foeken en Q. van Otterlo. L. van Lambalgen en D. J. van Voort- huizen. OVERLEDEN: T. Heeren, oud 80 j., wed. van B. Gies- bert. A. Coops, 74 j., geh. met H. M. Creck- meier. De Aardappelen-, Groenten- en Fruitcentrale vraagt voor direct een nette De» TwtKden Paaschdag heerschte in de bollenstreek een enorme drukte. Hierboven talrijken, die met vreugde gebruik maken van de waterpomp; de een oin zijn band te repareeren, de ander om zich een koelen dronk te verschaffen.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2