KI VAN DEN BERG ulRiervBorrud COLBERT COSTUMES JOH. VAN KEEKEN Duren». deeliger^^ Dé Kampreen-strijder voor de Soester belangen. Lijst 9 Lijst 9 PORTRET 12 C' tfl S "i O 0) O) c 4> c re (Q Een-en twee-rij. In alle gewenschte kleuren Prijzen 20-25-30 35-40-45 gulden Prima stoffen. Prima bewerking. Vraagt zichtzendingen. KLEEDINGMAGAZIJN Laanstraat BAARN Telefoon ,508 A. BROUWER Vraagt prijs en monster voor Uw N.V. L de Ruiter Co.'s Brandstoffenhandel Wenscht U een werkelijk coed In artistieke uitvoering? Het Fotografisch Atelier van B. HUISINGH waarborgt U het beste. «M ■nee U) GEMEENTERAADSVERSLAG Vrijdag 13 Mei, 's middags te 2 uur, kwam de raad onzer gemeente bijeen, ter afdoe ning van een belangrijke agenda. Met uitzondering van den heer Foeken, die wegens ziekte verhinderd is, zijn alle le den aanwezig. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergaderingen van 28 Maart en 20 April ongewijzigd goedgekeurd. Alvorens de volgende agenda-punten aan de orde te stellen, doet de Voorzitter de mededeeling, dat aan de gemeente een dag vaarding is beteekend naméns W. A. Hil- horst, alhier, om op 18 dezer voor de recht bank te Utrecht te verschijnen in zake een vordering groot f594.—, waarvan voornoem de Hilhorst terugbetaling verlangt, als zou dit bedrag onrechtmatig door hem zijn ge stort in verband met een bouwvergunning. Zonder hoofdelijke stemming worden B. en W. gemachtigd tegen deze vordering eventueel verweer te doen voeren door Prof. Mr. Moltzer te Amsterdam. Tevens stellen B. en W. voor aan den heer H. W. Viegen te Utrecht een bedrag uit kee- ren groot f 130.45, wegens gedane werk zaamheden in de administratie van het We genfonds. De heer De Koning maakt hiertegen be zwaar en zou wenschen, dat de gemaakte onkosten worden gedragen door den amb tenaar, welke met de administratie is be last. Mevrouw Droste kan zich met deze ge dachte echter niet vereenigenhet wil haar voorkomen, dat ook anderen hier schuld hebben, terwijl de heer Van Doorne vraagt, waarom B. en W. de bestaande instructie niet hebben opgevolgd, dan was veel voor komen geworden. Thans ziet spr. ook schuld bij B. en W. De heer Besselsen spreekt zich eveneens uit tegen betaling door ambtenaar. Aan laatst genoemde moet gelegenheid tot verweer worden gegeven. De heer Endendijk merkt op, dat nooit is vastgesteld hoe de boekhouding van het We. genfonds moest worden ingericht, hetgeen spr. van belang noemt bij de beoordeeling van dit punt. Het voorstel De Koning hierna in stem ming gebracht, wordt verworpen met 7 te gen 5 stemmen. Voor stemden Mevr. Droste en de heeren Van Eek, De Koning, v. Doorn en Van den ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAO Z.Z. NO. 41 SOEST Hierna komt aan de orde: 2. Aanbieding van het rapport van B. en W. inzake de stichting van de gebouwen voor het Gasbedrijf. De heer Van Eek betreurt het, dat dit rapport zoolang is uitgebleven. Spr. wijst er op, dat door de fa. Priem Boersma was ingeschreven voor f1769.terwijl door een der opvolgers f24155.— was genoteerd. Volgens spr. was het aan B. en W. bekend, dat de laagste inschrijvers het werk niet voor dit bedrag konden uitvoeren. Spr. zelf heeft daarop reeds zeer vroegtij dig gewezen en kan met de moreele zijde van dit rapport niet mede gaan. Vanaf 12 Februri is in deze zaak gemeen- te-bemoeiing. Het wil hem voorkomen, dat de bedragen in dit rapport genoemd hadden betaald moeten zijn evenals de ar- beidsloonen. Spr. kan zich niet vereenigen met de ge dachte f300.te voteeren, voor een comm. buiten den raad, tot het instellen van een onderzoek; een dergelijke comm. noemt hij het een slag in 't gezicht van den raad en onnoodig. Spr. stelt voor de betalingen, welke nog moeten worden gedaan, ten spoedigste te doen en eveneens een bedrag van f500.— uit te keeren aan Priem, die 18 weken zon der loon heeft gewerkt in den tijd, dat het werk door de gemeente was overgenomen. De voorzitterlijk verklaart nadrukkelijk, dat, toen B. en W. het werk gunden, absoluut de gedachte niet heeft voorgezeten: „we zul len het er maar op wagen". Mevrouw Droste keurt het af, dat er geen procesverbaal van de aanbesteding bestaat en er geen borgen zijn. Dit noemt spr. ern. stige fouten, die hier op het gemeentehuis zijn gemaakt. Spr. verklaart zich tevens te. gen de comm. Wethouder Van Elten wijst er op, dat er een bindend besluit van den Ned. Aanne- mers6ond bestaat, waarbij het stellen van borgen is afgeschaft. Bovendien is door Priem en Boersma aan geboden om dit werk kosteloos af te ma ken, hetgeen door den gemeente-architect in ARCH.TECT, vergadering van B. en W^_ls medage.- Met betrekking tot de woorden van den heer Van Doorne, merkt de heer Van den Berg op, dat, wanneer er schuld is bij B. en W., er eveneens schuld is bij den raad, die over niet-opvolging van deze instructie's nooit heeft gesproken. Spr. ondersteunt de gedachte van den heer De Koning; het wil hem voorkomen, dat 3 jaar lang verkeerde gegevens zijn verstrekt. De heer Van Doorne vraagt of deze ad ministratie aan de aandacht van den accoun tant is ontgaan en waar de gelden voor het wegenfonds zijn gebleven, waarop door den heer Van den Berg wordt geantwoord, dat de posten verantwoord zijn in de boe ken van den ontvanger. De heer Van Doorne deelt mede, het voorstel van den heer De Koning te willen steunen, wanneer blijkt, dat aan den admini strateur alleen de schuld is. De heer Van Elten zegt er verontwaardigd over te zijn geweest, dat de administratie slechts bestond uit verschillende aanteeke- ninegn. Genoemde ambtenaar heeft echter ook hoofdambtenaren boven zich, aan wiens aandacht het blijkbaar eveneens is ontgaan, waarom hij zich tegen het voorstel De Ko ning verklaart. De heer Besselsen bepleit hierna de uitbe taling der gelden aan den heer Viegen, en het uitbrengen van een rapport over deze zaak met een verweer van bedoelden ambtenaar. De heer Van Eek ondersteunt deze ge dachte. De heer Van den Berg ziet de noodzake lijkheid hiervan niet in. De ambtenaren zou- den dan gesteld worden naast B. en W., waartegen verschillende personen gelijktijdig opkomen. Aan den voorzitter wil het voor komen, dat gedurende ongeveer 3 jaar de administratie niet voldoende is geweest. Spr. wil er op wijzen, dat zulks dus reeds het geval was voor zijn komst in de gemeente. In zijn tijd is genoemde ambtenaar steeds druk en met veel werk belast geweest. Dit neemt niet weg, dat voor den ambte naar, desnoods in de avonduren, toch altijd nog wel een oogenblik was te vinden voor bedoelde administratie. De heer Endendijk wijst er op, dat lang durige ziekte en groote drukte op de afdee ling van den ambtenaar aan déze zaak niet vreemd zijn. De heer De Koning wijst er nogmaals op dat in deze zaak niets onbillijks is gelegen Een ander persoon heeft hier werk moeten verrichten voor een- ambtenaar, die hiervan dus de kosten moet dragen. Zulks is niet als straf bedoeld. Het komt ook in andere gemeenten meerdere malen voor, dat op deze wijze wordt gehandeld. De heer Van Eek zegt, tot een andere gedachte te zijn gekomen, omdat spr. meent, dat schuld aanwezig is. De heer Endendijk verklaart tegen te zul len stemmen, omdat het hem wil voorko men, dat gelegenheid tot verweer moet worden gegeven. De heer Hilhorst zoekt de oorzaak in veel samenkomende omstandigheden, waardoor achterstand ontstond, hetwelk later niet of slecht meer was in te halen. deeld. De heer Besselsen wijst op het groote ver schil in de aanneemsommen; terwijl de laag ste inschrijvers toch „broekjes" genoemd moeten worden in verhouding tot de andere aannemers. Tevens wil het hem voorkomen, dat de termijnen te vroeg zijn uitbetaald, waarop door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat geen betalingen zijn gedaan, dan na goed keuring door den gemeente-architect. Den heer Van den Berg wil het voorko men, dat door de aannemers niet de noo- poed is betracht; op 10 Jan. hadden deze personen moeten voorzien, dat het werk niet binnen 3 a 4 weken kon worden opgeleverd. De heer Dc Koning deelt mede, zelf op het werk te zijn geweest en meent, dat op den bouw wel iets valt aan te merken. Z.i. gaat de technische dienst hier niet vrij uit. Spr. adviseert geen comm. te benoemen en genoemde f300.— maar te gebruiken voor de reparities, welke wel zullen volgen. De heer Van Doorne zegt, dat hij uit de besprekingen moet opmaken, dat door den gem.-architect een rapport is uitgebracht, waarin hij mededeelde, dat het werk binnen eenige weken gereed zou zijn, terwijl deze ambtenaar tevens geadviseerd zou hebben tot het doen van betalingen, welke als gevolg van den stand van het werk nog niet behoef den te geschieden. BI] N1EUWSTRAAT 14, SOEST TEL. 2103 In verband hiermede wenscht spr. een com missie te benoemen, waarin zitting hebben 2 raadsleden en een onpartijdig deskundige, die tot taak heeft een en ander te onder zoeken. Als leden van de commissie stelt hij voor de heeren Van Elten, Van Eek en Bronkhorst. De heer Endendijk zegt, dat weth. Van Elten wel degelijk op de hoogte was, dat de aanneemsom te laag was. Ook de heer Van Eek spreekt in dien geest; weth. Van Elten noemde een post van f20.000.— echter te stijf. Weth. Van Elten zegt de heeren Priem en Boersma als bouwers bij de gunning niet te hebben gekend. In een gesprek met den ge meente-architect bleek het hem, dat zij niet kapitaalkrachtig waren. Spr. zegt bezweken te zijn door het aanhoudend verzoek door Priem en Boersma, dit werk te mogen uit voeren, hetgeen echter mede gedaan is op advies van den gemeente-architect. Spr. wenscht hierin schuld te bekennen. De heer Endendijk constateert, dat er door het geheele rapport iets loopt, hetgeen de verantwoordelijkheid van B. en W. afwentelt op een ambtenaar. Spr. herinnert aan het ge zegde van burgemeester de Beaufort, die den heer Van Vliet een uitstekend gemeente architect noemde. Ook weth. Van den Berg, vervolgt spr., heeft Van Vliet destijds een flinken kerel ge- noemd. In verband met een geschil tusschen de gemeente en de Boaz-Bank, zulks eveneens als gevolg van de gunning aan Priem en Boersma, wijst spr. er nog op, dat niet de Bank, doch de leveranciers worden gedu peerd. De voorzitter ontkent, dat B. en W. een smet op den gemeente-architect hebben wil len werpen, deze heeft ongetwijfeld, in zake het gasbedrijf, getoond uitmuntende eigen schappen te bezitten. Het college ontkent absoluut geen schuld, doch spr. wil het licht laten vallen op de voorlichting, die B. en W. hebben gehad. De heer Endendijk zegt, dat de adviezen van den gemeente-architect zijn gegeven in overleg met weth. Van Elten, waarop de heer Van Elten zegt, dat dit onwaar is. De heer Legemaat kent een persoon, die nog een vordering heeft, uit den bouw van het gasbedrijf voortkomende, welke persobn echter niet op de lijsten is vermeld. Spr. verklaart zich tegen een uitkeering van f500.— aan Priem en Boersma en spreekt zich uit tegen de in het rapport ge noemde commissie. De heer Hilhorst noemt het rapport van en W. zeer oppervlakkig en meent, dat aan den raad zeer weinig tijd is gelaten voor het bestudeeren van dit rapport. Spr. meent verder met zekerheid te kun nen zeggen, dat in den beginne het werk vlot liep en pas stagnatie in de werkzaam heden kwam, nadat de betalingen wegens arbeidsloon minder vlot afkwamen. Spr. wijst op zekere Visser, die nog plm. f117.aan arbeidsloon te vorderen heeft. De heer Van Eek heeft becijferd, dat dit werk niet onder de f20.000.kon worden uitgevoerd. Hierop heeft spr. direct gewezen. Spr. had gemeend, dat het op den weg van B. en W. had gelegen om niet op de laagste inschrijving van ruim f16.000.in te gaan. Achter Priem en Boersma stond iemand, die het weten kon, die echter in zijn plicht is te kort geschoten en bij Priem en Boers ma in het krijt stond. Met nadruk verklaart spr., dat men vooruit heeft geweten, dat dit een fiasco moest opleveren. Spr. meent, dat waar de gemeen te het werk heeft overgenomen, zij ook alle finaneieele verplichtingen moet overne men. Spr. verzoekt den raad nogmaals om Priem en Boersma een tegemoetkoming van f500.— te verleenen. De heer Besselsen wenscht de bespreking te beëindigen. De grond in deze zaak is niet goed geweest. Spr. wenscht een comm. ir, te stellen. De heer Scheffer meent, dat de heeren Van Elten en Van Vliet geheel ter goeder trouw hebben gehandeld en alleen voor het belang van de gemeente hebben willen ijveren. Dat deze zaak thans op een voor de ge meente minder gunstige wijze is uitgevallen, wil spr. aan genoemde heeren niet wijten. Mevrouw Droste deelt mede, zich geërgerd te hebben aan het rapport van den gemeente architect, die, naar het schijnt, geen schuld wenscht te bekennen. De heer Van Doorne doet hierna nogmaals het voorstel tot instelling van de door hem bedoelde, comm., waarop de heer Van Elten te kennen geeft, hierin geen zitting te zullen nemen. Waar het al of niet instellen van een com missie door een stemming zal worden uitge maakt, wordt in de plaats van den heer Van Elten gesteld de heer Klaarwater, Aannemer, Baarn. Het voorstel tot instelling van bedoelde comm. hierna in stemming gebracht, wordt verworpen met 75 stemmen. Voor de com missie stemden de heeren Endendijk, Bessel sen, v. Doorne, v. d. Berg en Van Eek. De uitslag der stemming ziende, zegt de heer v. d. Berg, met dit enkele rapport geen genoegen te kunnen nemen. De heer v. Doorne stelt hierna een motie voor, waarin de raad verklaart het op prijs te stellen, dat B. en W. schuld hebben, er kend, doch waarin tevens wordt verklaard, dat de raad het betreurt, dat de gemeente- architect, klaarblijkelijk tegen beter weten in, aan B. en W. onjuiste adviezen heeft ver strekt. De heer Endendijk zegt, dat dit een be schuldiging is, die men niet kan bewijzen. De heer Van Eek zal tegen deze motie stemmen, omdat de tijd tot een diepgaand onderzoek heeft ontbroken. Wethouder Van Elten wil de gemeente architect op dit punt eerst hooren. De motie van Mr. van Doorne wordt hier na met 75 stemmen verworpen; vóór stemden Mevr. Droste en de heeren Bessel sen, De Koning, Van Doorne en "Van den Berg. Het voorstel Van Eek tot uitkeering van f500.— aan Priem en Boersma wordt even eens verworpen met alleen de stemmen van de heeren Besselsen en Van Eek voor. De heer Hilhorst doet hierna nog een voor stel de heeren Priem en Bitter en Visser als nog te hooren, welk voorstel ook wordt verworpen (7—5), met de stemmen van de heeren Besselsen, Scheffer, v. Eek, Endendijk en Hilhorst voor. De heer Van Elten bespreekt hierna nog een eventueele vergoeding voor Priem en Boersma groot f250.—, hetgeen echter niet in behancfeling komt. De middagvergadering is hiermede ten ein- de. Verslag avond-vergadering wegens plaats, gebrek in ons volgend nummer. DE ANTI-REVOLUTIONAIRE KlESVER. Nederland en Oranje te Soest hield Woens dag 18 Mei een buitengewone vergadering met het oog op de a.s. Gemeenteraads-ver- kiezingen. Als sprekers traden op Ds. B. Alkema, A. Endendijk, de aanvoerder van de A.R. lijst, D. A. de Bruijn no. 2 en Ds. B. Oosthoek- Zeer velen hadden aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg gegeven en zoo was de zaal der Chr. U.L.O. aan de Spoorstraat t dan ook dicht bezet. Na de gebruikelijke opening, sprak de voorzitter een enkel welkomstwoord en gaf het woord aan Ds. Alkema, Geref. Predikant alhier. Die zal een inleidend woord over de verkiezingen van Maandag a.s. spreken. En dan kan hij ook deze verkiezing niet anders zien, dan in het licht van onze be ginselen. Hij zal dan ook de geestelijke zijde belichten. In het Hoogepriesterlijk gebed bidt Chris tus: „Vader, ik bid, dat zij (die in zijn woord gelooven) allen één zijn". Van deze eenheid is deze vergadering het sprekend bewijs. Geen eenheid is hier bij overeen^ komst, maar naar het groote grondbeginsel. In de geschiedenis der Chr. kerk schijnt) het wel of de geloovigen zelf er voor hebben willen zorgen, dat die eenheid hier op aarde nimmer komen kon. En toch is er de gemeenschap der heiligen, die altijd weer bij belangrijke zaken naar voren treedt. Zoo ook bij deze stembus en in deze vergadering. Thans trekt de A.R. Partij als georganiseer de. christenen op. Dat kunt ge zien aan de lijst. Op die lijst staan mannen van ver schillende kerkelijke richting. Endendijk, Ge ref. kerk, de Bruijn, Ned. Herv. kerk, Beek man, Geref. kerk, Onderdelinden van Soes- terberg, Ned. Herv. kerk, enz. En als we letten op de lijsten onzer te genstanders, dan is er één groote verdeeld heid over de geheele linie. De minderwaardige actie van den Vrij heidsbond is een doorsijpeling van den haat tegen al wat van Christus is. Dat is de tegenstelling, die telkens weer naar voren treedt. De anti-these. En de ge schiedenis bewijst het telkens, als de chris tenen niet uit liefde, om Christus' wil, een eenheid willen vormen, dan gebruikt Chris tus soms de zweep der verdrukking om ze bijeen te drijven. Als de wereld dan daarover lastert en ze kan niet anders dan daarover lasteren, dan hebben wij aldaar, wat we schuldig waren te doen en leggen de uitkomst vol vertrou wen in de handen van onzen hemelschen koning. Dan verkreeg de Heer Endendijk het woord. Hij begint met te zeggen, dat bij alle versc'hil tusschen de Prov. en Gemeen telijke stembus, het bij ons toch gaat om hetzelfde beginsel. En waar de tegenstanders in casu de Vrijheidsbonders, nu zoo heftig afgeven op al wat beginsel is, hebben wij juist de wacht bij dat beginsel betrokken. De soc. dem. doen aan die hetze niet mee, ze wenschen zich niet te blameeren door een persoonlijke verkiezingsstrijd, dat eert en dat siert hen, maar daarom worden zij als partij, geheel door den Vrijheidsbond ge negeerd. Wat wil nu de Vrijheidsbond eigenlijk? Drie leuzen springen het meest naar voren. Ie Geen beginselen, 2e Hooge belastingen 3e Mannen van de daad. Geen beginselen. Alleen gemeente-belan gen, maar die belangen bezien door hun bril. Zij, de leiders, wij de dompers, de sfumperds. ^BescheirfpoiieiH ciaot ,1^.4 Jn hun woordenboek. Mannen van de daad. En dan wordt er één aanbevolen, omdat hij zoo sportief is aangelegd en een regelaar is van concerten. Spr. kan daar nog aan toevoegen, spreek buis van ontevredenen, welke evenmin als de spreekbuis op de hoogte zijn van het geval, waar zij het over hebben. En zulk een „man van de daad" zou dan de eenigste zijn, die kijk heeft op gemeente zaken. In welke zaken komt nu het beginsel te pas? In zaken van bioscoop, gebed, vloeken, onderwijs, armenzorg, gemeente-bedrijven, particulier intitiatief, werkverschaffing enz. Hun taktiek is ook doorzichtig. De Koning bevelen ze aan, omdat ze daarmede de ka tholieke lijst afbreuk kunnen doen. Van den Berg brengen ze naar voren om "de Chr. Hist. lijst te plunderen. En waar èn "De Ko ning èn v. d. Berg in den Raad altijd met de liberalen meegaan, daarom zou het prak tisch winst voor den Vrijheidsbond zijn, in dien een van beiden of beiden in den Raad kwamen. Hooge belastingen. Dit is het eenige punt an belang, dat ze hebben. Ze doen alsof die tegenwoordige belas tingen een gevolg zoude zijn van het vorig chr. gemeentebestuur. Maar dat is niet waar. Alle gemeenten tobben in deze na-oorlogs jaren, nog met stroppen, in.,de mobilisatietijd en kort daarna behaald. Men vergete ook niet, dat de hoogere wet geving op de gemeente verschillende lasten legt. Zoo bijv. de Woningbouw. Deze heeft in Soest 2,5 tnillioen gekost, waar Soest een gedeelte van moet betalen als exploitatie. Dan de onderwijswet. Men zegt wel eens, dat er te veel scholen zijn gebouwd hier. Maar dat alle bijzondere scholen tot den nok gevuld zijn, weerspreekt deze fabel. Ze zijn te duur gebouwd. Ook niet waar. Die hee ren zijn nog altijd in gebreke gebleven zulks te bewijzen. Wat hebben nu die mannen van den daad gedaan in deze vier jaren om de belasting te verlagen? Niets. Ze hebben de gemeente in opspraak ge bracht. En de begrooting, waar zoo over geschetterd is en zelfs in de groo'te bladen over geschreven is thans van Ged. Staten bij B. en W. teruggekomen, zonder één enkele opmerking dienaangaande. Dat ook de Vrij heidsbonders niet zoo heel erg met hun candidaat, Mr. v. Doorne zijn ingenomen, bewees wel de strubbeling bij de candidaat- stelling. Men zou zoo zeggen, die moest het toch zonder eenige opmerking gehaald hebben. Men had daar toch wel overtuigd te zijn, dat hij en hij alleen een man van de daad is. Maar 't heeft heel wat moeite gekost om hem no. 1 te krijgen. Wij hebben onze mannen no. 1 en 2 van lijst 2 bij acclamatie gesteld op de lijst. Laten we het zegel zetten op deze han deling, door tot Maandagavond 5 uur te werken voor lijst 2. De Heer De Bruijn alsnu het woord ver krijgend, zal heel kort zijn met het oog op het reeds gevorderde uur. Hij zegt: ,,'t Beginsel beslist", 't Begin sel, dat wij niet grijpen, want het beginsel grijpt ons. Hij was alreeds een 5 jaren in een andere gemeente lid van den raad ge weest, eerst alleen, in een geheel liberalen raad, die al het mogelijke deed om hem te weren of er weer uit te krijgen. En toen hij Oude Utrechtscheweg 10, Baarn Tel. 295 wegging, waren er van de 7 raadsleden 3 rechts en één wethouder. Over de praktische politiek kan hij nog niets zeggen. Want we moeten de feiten nemen zooals ze zijn. Gouden bergen belooven is goedkoop, maar we zullen dat belooven aan de tegen partij overlaten. Wij beloven niets, als trouw aan ons beginsel, wat insluit te arbeiden voor het heil der gemeente en de bevolking. Geven we met vertrouwen onze stem aan lijst 2. Ds. Oosthoek sprak nog een kort maar zeer kernachtig slotwoord, waarin hij even eens wees op de eenheid in Christus. Even wel moeten we niet vergeten, dat wij in ons zeiven de kiem voor alle verdeeldheid heb ben, want wij zijn van nature geneigd niet aan de bede van Christus te voldoen. Daarom moeten wij onszelve beproeven en in gebed onzen Koning smeeken om eenheid en overgegevenheid van ons zeiven, dan kunnen we niet vertrouwen de over winning in den strijd tegengaan. Groen zeide het reeds. Tegen de revolutie, het evangelie. In den grond der zaak is dat ook hier en altijd aan de orde. 't Gaat altijd uiteindelijk om de eer van onzen koning, om het heilig evangelie en de doorwerking daarvan. Laten wij dus allen getrouw zijn aan het vaandel onzes konings en stemmen we Anti- Revolutionair, lijst 2. De voorzitter dankt de sprekers, waarna Ds. Oosthoek dc goedgeslaagde vergadering met dankgebed sjoot. Z. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: jan Oosterbéek en Reijertje van Barneveld. GETROUWD: W. Hasselbach en J. Koppen. OVERLEDEN: Hendrikus Werkhoven, 27 j., ongeh. Jo- hanna Francina v. Riet, 12 jaar. PLAATSELIJK NIEUWS JUBILEUM LEGER DES HEILS De inzameling op 7 Mei j.1. gehouden door het plaatselijk comité voor de huldi ging van het Leger des Heils, heeft met eenige ingekomen giften opgebracht f 244.35, welk bedrag aan het Centrale Comité kon Ivorden overgemaakt. De secretaris van dit Centr. Com. schreef bij zijn dankbetuiging: „het komt mij voor, dat dit een buitengewoon mooi resultaat is voor Soest". Wij kunnen dus tevreden zijn. Alleen betreuren wij het, dat de muziek verenigingen, die ons steunden, niet meer hoorders trokken, hetgeen voor hen een vol- TJocirtng- iuu gyrgüweest. Wij wij echter openlijk 0iuWIjBljr5- hun belangeloozen steun™ „Soester Harmonie", de Mandolineclub en de H.H. Butselaar. Verder onzen dank aan de jonge dames, die ons hielpen, aan de uit gevers van onze. plaatselijke bladen, aan de H.H. Okhuijsen en Entrop, die hun lokalen beschikbaar stelden, aan den Heer Stalenhoef, die zijn piano afstond en vooral ook aan alle milde gevers en geefsters. ZEER BELANGRIJKE VERGADERING A.s. Zondagavond, half acht, houdt de R.K. Kiesvereniging een groote propaganda-ver- gadering, in het gebouw der St. Joseph Jon- gelingen-vereenlging. Als spreker zal optreden Kapelaan J. H. HOOYMAN, uit Zwolle, een der beste rede naars van ons land. Alle Katholieken van Soest en Soesterberg hebben vrije toegang. Niemand verzuime deze belangrijke vergadering bij te wonen. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs ingeschreven 46 werke- loozen, verdeeld als volgt: 5 Metselaars, 4 Opperlieden, 13 Grond- arbeiders, 8 Losse arbeiders, 2 Landarbeiders, 4 Kantoorbedienden, 2 Timmerlieden, 2 Chauffeurs, 2 Slagers, 1 Meubelmaker, 1 Ma chine-houtbewerker, 1 Rijwielhersteller en 1 Werkvrouw. ONDERZOEK LUCHTVAARTAFD. De commissie, ingesteld door den minis ter van oorlog-, in verband met de onregel matigheden aan het vliegkamp alhier, is haar onderzoek begonnen en is gelogeerd in het Hotel „het Zwaantje" te Soesterberg. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg zijn ver schillende personen bekeurd voor het met grootere snelheid rijden dan 10 K.M. over den spoor-overweg te Soestduinen. R.K. KlESVER. SOESTERBERG A.s. Zondagavond 7 uur, zal door de R.K. Kiesvereeniging te Soesterberg een vergade ring worden gehouden in de zaai der R. K. Militaire vereeniging. CONCERT Het concert op Dinsdag 17 Mei in „Re ligie en Kunst" gegeven, door het Arn- hemsch ensemble Berghout, was een beslist succes en een waardig slot van de gehouden bazar. De zaal was flink bezet door een aandachtig luisterend publiek, dat het niet aan bijvals-betuigingen liet ontbreken, die ten volle verdiend waren. Het zal wel zeer zelden voorkomen, dat zóóveel muzikaliteit in één enkel gezin te vinden is. Het viertal, dat het ensemble uitmaakt, n.1. vader, twee zoons en een dochter, bleek volkomen op de hoogte van de taak, die op hen rustte. Het harpspel vooral was een zware verrassing. De verschillende nummers werden met veel gevoel en groote zekerheid gespeeld. De bloemenhulde, aan de jeugdige har piste gebracht, was ten volle verdiend. Tot slot overhandigde de Heer Schuylen- burg, als lid van het Bestuur, met een van groote waardeering getuigende toespraak aan den leider van het ensemble, den Heer Joh. C. Berghout, een prachtige krans.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2