RADIQHANDEL BESSELSEN LA P0RTE Co. Termijnbetaling Uilvoering van Eitectenorders. incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit A. BROUWER ARCHITECT Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Bouwcrediet beschikbaar. ÜO@©$ter» Zomersproeten ver Sprutol. Bij alle Drogisten. 3SH2S3SSI3£S£3£3tS£iiSS8ü3£H33 U CO H313£3£KittiiSSSftS£iiEtfHHSSK Spoorstraat 18 Soestdijk Vert. der Ned. Radiowerken te Utrecht. Weerstandversterkingstoestel, Type 426 C, compleet met aDe toebehooren, te weten: 1 serie honingraatspoelen 25/400, 4 lampen accumulator, annodebatterlj 120 volt, hoofd telefoon en Brown luidspreker. Eerste betaling f37.50. 12 Maand termijnen van f 11 Contant f 150. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. Wat zag men nu gebeuren? Dat de beide Wethouders hun eigen voorstel- in den steek lieten en stemmen voor het voorstel De Koning. De Burgemeester bleef alleen staan en verdedigde het voorstel krachtig en waar schuwde ernstig tegen het voorstel De Ko ning. Toch werd het aangenomen met de stemmen van de beide Wethouders. Wij verwachten, dat blijken zal, dat de Burgemeester gelijk heeft. Men vraagt zich af: is dat beleid? RAADSVERSLAG J.l. Vrijdagavond, 17 Juni, kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van den Burge meester. Alle leden waren aanwezig. Bij de opening herdacht de voorzitter het overleden lid, de heer P. C. W. Foeken. Niet in veelheid van woorden, doch met een warm hart wenscht spr. te getuigen. Spr. heeft deernis met de familie van den overledene en betreurt het, dat een der beste leden aan den raad is ontvallen. Spr. schetst den overledene als iemand, naar 'wiens woord steeds gaarne geluisterd werd, wiens adviezen steeds van groot be lang waren. In den heer Foeken is een goed en hu maan mensch heengegaan. Ook doet de voorzitter mededeeling, dat de secretaris wegens ernstige ziekte niet op zijn plaats aanwezig kan zijn; de wensch tot een spoedig herstel uitsprekende. De notulen der vergadering van 13 Mei j.l. worden, na enkele opmerkingen van den heer Endendijk, hierna goedgekeurd. Daarna komt in behandeling^ 2. Stem mine: over het voorstel A.En dendijk inzake het Slachthuisvraagstuk. De voorzitter doet hierbij voorlezing van een nog laat ingekomen adres van de Sla- gers-Vereenigingen, waarin, in tegenstelling met een reeds vroeger ingezonden schrijven wordt medegedeeld, dat genoemde vereeni- ging zich met de stichting van een slacht huis, in den vorm van N.V., thans kan ver eenigen. Spr. stelt zich voor, dat de raad zich in principe zal uitspreken, opdat B. en W. later aan den raad een uitgewerkt plan kunnen aanbieden. In stemming gebracht, wordt het voorstel aangenomen met de stemmen van Mévr. Droste en den heer De Koning tegen. 3. Voorstel van B. en W. inzake aanwij zing van de middelen tot dekking van de uitgaven verbonden aan de terugbetaling der navorderingsbelasting en vaststelling van den factor der Inkomstenbelasting 1927-1928. Uit de besprekingen moest worden opge maakt, dat B. en W. voorstelden den factor der belasting te verhoogen van 1.9 tot 2.2, waaruit de benoodigde middelen (f43000.—), zouden kunnen worden ver kregen. De heer Van Eek wenscht niet aan belas ting-verhooging mede te werken en geeft in overweging de vaststelling van .den factor over te laten aan den nieuwen raad. Spr. meent, dat het tegenwoordig college alles in het werk gesteld heeft, om belasting-ver hooging te voorkomen. Waar de gemeente dit alles te danken heeft aan die groep, die met een vermeerdering van 200 procent aan leden in den nieuwen raad zal terugkeeren, meent spr., dat het op den weg van die groep ligt, de middelen tot dekking aan te wijzen. De heer De Koning houdt hierna een uitvoerige rede, waarin spr. laat uitkomen, dat de geheele zaak een uitzonderingsgeval genoemd kan worden. Door den raad aangenomen en door Ged. Staten goedgekeurd, is thans in deze zaak door den hoogen raad een uitspraak gedaan, waardoor f43000.zal moeten worden te rugbetaald. Een eventueele belasting-verhoo ging besprekende, wenscht spr. er op te wij zen, dat allen, die zich in de laatste jaren hier gevestigd hebben, zullen moeten be talen aan een zaak, dateerende van voor het tijdstip van vestiging dezer personen, ter wijl weer anderen, die voor betaling in aan merking kwamen, door hun vertrek uit de gemeente, hiervan verschoond blijven. Spr. vreest, wanneer tot verhooging wordt overgegaan, deze verhooging in de eerst volgende jaren niet zal verdwijnen, daarbij wijzende op de straatbelasting, die ook slechts voor den tijd van één jaar was be doeld. Een slechte roep voor onze gemeente zal door het geheele land hiervan uitgaan, het geen de vestiging niet zal bevorderen en het vertrek uit de gemeente in de hand zal werken. Het wil spr. voorkomen, dat ook Ged. Staten aan deze zaken niet voldoende aandacht hebben geschonken. Spr. stelt daarom voor de beleening van effecten tot een bedrag van plm. f40.000. om dan in de 10 eerstvolgende jaren telkens een tiende van deze som af te lossen en het hiervoor benoodigde bedrag, evenals de rente, uit de gewone middelen te bestrijden. Mochten Ged. Staten dit niet goedkeuren, dan zou spr. in beroep wenschen te gaan bij de Kroon. De heer Endendijk zou veel van hetgeen vervat is in den gedachtengang van den heer De Koning, kunnen onderschrijven, doch vreest het oordeel van Ged. Staten, welk lichaam zich thans reeds tegen een dergelijke regeling heeft verklaard. De 0.3 verhooging, door B. en W. be doeld, wenscht spr. over drie jaar te ver- deelen, zoodat een belasting-verhooging ont staat van 1.9 tot 2. De heer Van Elten meent, dat uit de be grootingen der laatste jaren, niet f4000. voor aflossing en nog een flink bedrag aan interest kan worden geput, waarom spr. de gedachte oppert, de 10 jaar, door den Heer De Koning genoemd, te veranderen in 20 jaar. De -heer Van den Berg ondersteunt even eens het voorstel van den heer De Koning en zegt, met betrekking tot het voorstel En dendijk, dat hij eerder kans zal zien f4000 uit de begrooting te putten zonder belasting- verhooging, dan f 13000.— a f 14000.bij een verhooging van den factor van 0.1. De heer Besselsen wenscht het voorstel van B. en W. te steunen, zoodat de geheele post in één jaar is weggewerkt. De heer Van Doom wijst er op, dat Ged. Staten in deze onaangename zaak evenveel schuld dragen als het tegenwoordige raads- college; zij toch hebben ook de navordering goedgekeurd. Ged. Staten zullen zich daar om ook op een royaal standpunt moeten stellen door niet datgene te verlangen,wat voor de gemeente zeer nadeelige 'gevolgen zou hebben. Bij eventueele weigering door Ged. Staten zou spr. een verzoek willen richten tot den Minister, opdat van den Minister een verzoek kan uitgaan aan den ontvanger, om de be staande gelegenheid tot terugbetaling alleen toe te passen op die personen, die een re clame betreffende deze belasting hebben in gediend. Met betrekking tot het gesprokene door den heer Van Eek, merkt de voorzitter op, dat het niet opgaat, de nieuw gekozen leden met de vaststelling van den factor te belas ten. Het is een zaak van het tegenwoordig college, die dit dus in orde hebben te bren gen. Spr. vindt het onaangenaam, dat de beide Wethouders hun eigen voorstel in den steek laten en verdedigt het voorstel tot be- lastingverhooging, oorspronkelijk van B. en W. uitgegaan, wetende, dat door Ged. Staten aan een andere oplossing geen goedkeuring zal worden gegeven, en tevens, omdat an ders een begrooting zal ontstaan, die B. en W. niet kunnen uitvoeren. Mevrouw Droste noemt de factor-verhoo ging van 1.9 tot 2.2 een paardenmiddel,' hetgeen wel eens doodelijk zou kunnen wer pen. Spr. wenscht daarom het voorstel De Koning te steunen. Ook de heeren v. d. Bree- mer en Legemaat spreken zich voor dit voor stel uit. Het voorstel tot verhooging van den fac- tot 2.2 hierna in stemming gebracht, wordt verworpen met 9—3 stemmen. Voor stem den de heeren Besselsen, Hilhorst Scheffer. BANKIERS BAARN' - U&0EST - BUSSUM 4. Voorstel van B. en W., om alsnog voor 1927 te bekrachtigen de op 30 Dec. 1920 ge garandeerde gratificatie (pensioenstoeslag; aan Mej. E. van der Werff. Aangenomen. 5. Opnieuw vaststelling van de gemeente- begrooting voor 1927 en de begrooting 'van het Grondbedrijf en van het Wegenfonds 1927, in verband met de gemaakte opmer kingen door Ged. Staten en met de sedert de laatste vaststelling gewijzigde omstandig heden. Na enkele vragen van den Heer Van Door- ne vastgesteld. 6. Vaststelling van eenige besluiten tot wijziging der begrooting 1926. Vastgesteld. 7. Behandeling van verzoeken om aan koop en huur van grond. Uit de besprekingen blijkt, dat er gelegen heid is een flink stuk grond te verkoopen nabij het vliegkamp. Kooper wenscht een aanmerkelijk hooger bedrag voor dien grond te betalen dan taxatieprijs, doch wenscht dan, dat op een of meer terreinen in de di recte omgeving een verbod zal rusten, dat daarop geen hotel mag worden geplaatst. B. en W. stellen voor gelegenheid te geven tot verkoop van dezen grond, doch wen schen niet, dat een servituut als door kooper bedoeld, op deze gronden zal rusten. Weth. v. d. Berg kan zich niet vereenigen met de gedachte, uitgedrukt in het advies van den gemeente-architect, om de winst, eventueel op dezen grond te maken, te ge bruiken voor aanleg van wegen. Spr. wenscht dit bedrag eventueel ten goede te doen ko men aan de debetzijde van de rekening grondbedrijf. De heer Hilhorst zou het betreuren, dat de verkoop hier bedoeld, zou afspringen, omdat geen servituut zou worden toege staan, vooral nu zich hier een prachtig ob ject voor werkverschaffing voordoet. De heer Endendijk vraagt wat er tegen een servituut is. De grond wordt niet waar deloos. Alles mag toch op bedoelde gron den worden bebouwd, uitgezonderd hotels. De heer Scheffer stelt voor dit punt aan te houden, om alzoo nog gelegenheid te hebben met den kooper te spreken, op wel ke gronden een servituut moet rusten. Het is spr. bekend, dat wanneer geen servituut wordt verleend, de koop niet zal doorgaan. Weth. van Elten vindt zulks overbodig, daar hem de geheele zaak bekend is. Het voorstel van"B. en W. (geen servituut) wordt hierna aangenomen met 75 stem men. Tegen de heeren Endendijk, van Eek, Hilhorst, Legemaat en Scheffer. 7a. Behandeling van verzoeken tot rui ling en aankoop van grond. Aangenomen. De heer Van Doorne maakt hierbij de op- ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. No. 41 merking, dat steeds adressen aan het ver? keerde adres worden gezonden. Spr. geeft in overweging het publiek te doen inlichten door den technischen dienst, tot welk lichaam zij zich hebben te wenden. (B. en W. of ge meenteraad). 8. Vaststelling van een staat van verhuur van gronden. Goedgekeurd. 9. Behandeling van vier verzoeken om ontheffing der Bouwverordening. Aangenomen. De heer De Koning vraagt bij dit punt, of in de toekomst niet premies kunnen worden gesteld op goede en van sinaak getuigende bebouwingsplannen. 10. Wijziging van het garantiebesluit lee ning Bouwvereeniging „Goed Wonen". Goedgekeurd. 11. Vaststelling van een ontwerp-beslutt tot wijziging der Verordening regelende dg administratie van het geldelijk beheer van het Wegenfonds. Vastgesteld. r 12. Adres van de afd. Volksonderwijs te Soesterberg, verzoekende de kosten van schoolreisjes geheel of gedeeltelijk voor re kening der gemeente te nemen. Voorstel B. en W. goedgekeurd. 13. Onderzoek van den geloofsbrief vah het nieuwe gemeenteraadslid H. Pastunin£ In een commissie hiervoor worden geko zen Mevrouw Droste en de heeren v. Eek en Besselsen. 14. Verzoek van den heer H. van Kloos ter om hem ontslag te verleen en als Direc: teur van Publieke Werken. De heer Van Eek vraagt, wat B. en W nu denken te doen. Het bevreemd spr. ten zeerste, dat bij dit punt door B. en W. niet iemand wordt genoemd, aan vvien de lei ding van dit bedrijf zal worden opgedragen. Mede met het oog op het finantieele belang zou spr. wenschen, dat door den raad wordt besloten, dat, nu de gelegenheid hiertoe wordt geopend, de afdeelingen Publieke Werken en techn. dienst onder één leiding komen. Meermalen is gebleken, dat beide diensten in de uitoefening niet naast, doch tegen elkaar stonden, hetgeen niet mogelijk is, wanneer beide diensten in één hand zijn. Spr. doet hierbij het voorstel den ge meente-architect, desgewenscht tijdelijk, met de leiding te belasten. Weth. v. d. Berg zegt, dat deze zaak door B. en W. nog niet is bezien. Dit was niet mogelijk, omdat een ambtenaar geen op zegtermijn in acht behoeft te nemen, waarom spr. de wenschelijkheid uit, dat een regeling wordt getroffen, waarbij bijv. een opzegtijd van 3 maanden in acht moet worden ge nomen. De heer Endendijk merkt op, dat de ge dachte van den heer Van Eek zeer juist is, Sinds jaren bestaat de gedachte, om beide diensten bijeen te voegen. De gelegenheid hiertoe wordt nu geboden. De heer Van Elten zou zich er mee kun- nen vereenigen, dat de leiding tijdelijk over ging' naar den gemeente-architect, doch litwcr geen overhaast besluit nemen, opi de raad later weer niet verplicht zou zijn ge noemd persoon deze leiding te ontnemen. De hee'r Hilhorst ondersteunt eveneens 't voorstel Van Eek. Weth. Van den Berg zegt, dat de leiding, zoolang hierin nog niet is voorzien, in han den is van B. en W. en de raad is gelukkig te noemen in den persoon van den heer Van Elten, in wiens handen de leiding zal be rusten. Spr. noemt het voorstel Van Eek tevens vreemd aan de orde van den dag. Weth. Van Elten wijst er op, dat het sa laris van den tegenwoordigen directeur niet als een voordeeltje voor de gemeente kan worden beschouwd. Voor leiding zal men toch weer hebben te zorgen; aan den techn. dienst kan wegens drukte niemand worden onttrokken, zoodat toch weer een ander per soon bijv. als opzichter zal moeten worden aangesteld. Hierna heeft stemming plaats om te doen uitmaken, of het voorstel v. Eek vreemd aan de orde van den dag is. Het voorstel Van Eek om den gemeente architect tijdelijk met de leiding van publieke werken te belasten, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 8 stemmen voor, de heer De Koning tegen, terwijl de heeren Van den Berg, Van Elten en Van Doorn ge acht worden de zaal te hebben verlaten. 15. Adres van bewoners van den Schou tenkampweg en Ossendamweg, verzoekende uitbreiding van de hoofdbuis. der gasleiding. De heer De Koning zou deze groep men- schen (15 gezinnen) nog gaarne spoedig van gas willen voorzien, waarop door weth. Van Elten wordt geantwoord, dat het de bedoe ling is van B. en W. dit als uitbreiding van het gasbedrijf te beschouwen, met welke uitbreiding toch zeer spoedig een begin zal worden gemaakt. Besloten wordt dit verzoek met meerdere aanvragen in een volgende vergadering nog eens te behandelen. 16. Adres van bewoners der Kerkstraat, verzoekende rioleering van die straat. Voorstel van B. en W. om dit verzoek af te wijzen, daar de benoodigde middelen niet aanwezig zijn, aangenomen. 17. Bezwaarschriften J. v. Kooy en J. Sta lenhoef tegen hun aanslag in het vergun ningsrecht over het jaar 1927-1928. Voorstel B. en W. om afwijzend te be schikken, aangenomen. 18. Behandeling van een adres van het bestuur der vereeniging Plaatselijk Belang, houdende verschillende verzoeken, als uitbrei ding en verbetering der straatverlichting, ver mindering electriciteits-tarieven en maatrege len te treffen voor beveiliging van wegen. Voorstel B. en W. aangenomen. Zie uit voerig bericht in ons vorig nummer. 19. Benoeming van een lid der Financieele Commissie ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. C. W. Foeken. Als zoodanig gekozen de heer Van Doorne. De voorzitter doet hierna mededeeling, dat nog is ingekomen een verzoek van de Pluim- vee-vereeniging alhier, met verzoek deel te nemen in het Garantiefonds tot een bedrag van f50.en beschikbaarstelling van eeni ge prij5ze0n, zulks in verband met de te hou den tentoonstelling. B. en W. stellen voor in het Garantiefonds deel te nemen tot het gevraagde bedrag, doch geen prijzen beschikbaar te stellen. Op voorstel van den heer 'Besselsen zal echter ook een medaille worden beschikbaar gesteld. De voorzitter wijst er hierna op, dat door het verwerpen van het voorstel van B. en W., de belasting-factor nog niet is vastgesteld, terwijl ook in het aangenomen voorstel De Koning evenmin een factor tot uitdrukking komt, waarom de voorzitter voorstelt den factor te stellen op 1.9, evenals vorig jaar, hetgeen zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Alsnog wordt hierna vastgesteld de veror dening op de keuring van waren, hetgeen bij een vorige gelegenheid was verzuimd. Bij de rondvraag vraagt de heer Besselsen of van gemeentewege niet een gelegenheid kan worden gemaakt bij het zwemmen aan de Eem. Thans wordt het zwemmen daar geheel onmogelijk gemaakt, doordat de eige naars van de gronden aldaar verboden heb ben op deze gronden te loopen. De heer Van Eek informeert, of het juist is, dat door ten gemeentehuize aan zekere Z. een bewijs van onvermogen is ter hand gesteld voor het voeren van een procedure, terwijl bekend is, dat bedoelde Z. vijf wonin gen bezit. Spr. protesteert tevens tegen het feit, dat bij het Gasbedrijf personen van bui ten de gemeente zijn aangesteld. Wanneer een oproep in de bladen was geplaatst, zou den de gemeentenaren hiermee gebaat zijn geweest. i Verder uit spr. nogmaals de wensch tot het instellen van een commissie, die tot taak heeft de financieele zijde van de werkzaam heden aan de gasgebouwen te onderzoeken. De heer Van Doorne vraagt steun voor den stormramp. Mag niet worden gegeven. De heer Scheffer betreurt het, dat, met betrekking tot de classificatie, B. en W. niet meer actief zijn geweest, waardoor zeer zeker zou zijn verkregen, dat Soest, evenals Soes- 'terberg, in de tweede klasse zou zijn opge nomen. Hierna sluiting der vergadering. Makelaar - Taxateur Bi| het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's. Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Hendrik Clasina, d. v. B. den Braven en C. Veeman. Maria Cornelia, d. v. C. J. Des- sing en C. A. Schueler. Maria, d. v. A. C. Bakker en M. Mulder. Alexandra, d. v. H. Kruiiner en H. A. Monsantofils. Theresia Ma ria, d. v. P. Stalenhoef en A. M. Boog. Jo zef Manuel Maria, z. v. G. v. d. Dijssel en A. W. M. v. d. Lugt. Anna Maria Catharina, d. v. H. Raat en A. M. C. ter Heege. OVERLEDEN: Gerrit Hendrik v. d. Broek, 65 j., weduwn. i' v. J. Maassen. Pieter Huijssen, 57 jaar, echt- gen. v. A. v. d. Wege. Jacobus Jansen, 90 j-, wedr. v. H. A. J. Gouverneur, eerder v. J. G. C. v. Beekum. BAARN GEBOREN: Maria Anna, d. v. J. Natter en J. C. Ver- weij. Trijntje, d. v. J. C. van Dijk en H. Pelt. ONDERTROUWD: P. Kleingeld en H. Timmer. OVERLEDEN: Gerhardus Goldschmeding, 69 j., geh. met C. van Leeuwen. Jacobus Hendrik van Es, 53 j., weduwn. van C. van der Kreeft. Mar- garetha Kylstra, 62 j., geh. met J. J. Heep. Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten. Geref. Kerk binnen 't Hersteld Kerkverband Kerkgebouw Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur de heer P. G. v. d. Hooft, theol. student te A'foort. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. 10.30 uur Ds. P J. Glasz, van Voorm. Utrecht. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Prof. Dr. B. D. Eerd- mans, van Leiden. Leger des Heils. (De Wetstraat 25 Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de „Groote Kom". Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Maandagavond 8 uur bijzondere samen komst. Woensdagavond 8 uur openluchtmeeting aan de Sparrenlaan. Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Frankpn. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Ned. Luthcrsch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 26 Juni geen dienst. 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. „Baarnsche Evangelisatie" Zondagavond 8 uur Evangelisatie-samen komst. Vrijdagavond 8 uur Bijbelavond. Deze samenkomsten worden gehouden Ba- listraat 11. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur geen dienst. Nam. 2 uur Ds. Gunning. Afscheid. ge ook beoefent Akkers Klooster balsem zal U waarde- drfi A volle diensten bewij- <S5 d» Be? I li ze,,. Masseeren met Akkers Kloosterbalsem (60 cent) maakt Uw spieren lenig en sterk en vergroot Uw uithoudingsvermogen. En als heelmiddel bij won den en open plekken (blaren In de handen door roeien en tennissen, doorzitten en doorloopen, stuk gevallen knieën, schrammen en andere kwet suren) is Akkers Kloosterbalsem onovertroffen. Zuiverend, genezend en ontsteking-werend - dat zijn de eigenschappen, waaraan Kloosterbalsem, naast zijn verrassende werking het eensluidende oordeel der ontelbare ke°r'WC dankt' ZOOgOSfl PLAATSELIJK NIEUWS dwijnen spoedig door een pot KERKRERICHTFN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk) Ds. J. Gunning, van Lage Vuursche. 's Avonds 6 uur (Kerk) geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. I. van SWiaick. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), geen dienst. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraa» Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. A. Tenkink, Em. Pred. Kerkgebouw Soesterbergschestraal. Voorm. 10 uur Ds. A- Tenkink, Em. Pred. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandllaan Voorm. 10.30 uur Dr. H. J. Toxopeüs, van Breda. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur te Huis ter Heide Ds. Ger ritsen, van Amersfoort. Nam. 6 uur aan den Postweg te Soester- berg de Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van 'Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. G. v'. d. Zande, van de Bilt. WAARSCHUWING "De Commissaris van politie te Leiden geeft in overweging, bij heiir inlichtingen in Xe wirïnen, alvorens in handelsrelatie te treden met Willem Vermeulen, geboren te Bode graven, 14 Maart 1895, wonende te Leiden, Lammerenmarkt No. 5. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litie bureau alhier. Kinderportemonnaie, Zakmesje, Damesman tel, Portemonnaie met inhoud, R.K. Kerk boekje in etui, Mantelceintuur, Damesvest, Zeeuwsche broche, Geldbeurs met inhoud en een*Kindertaschje. CONCERT Hedenavond, Zaterdag, zal te 7.30 uur in de tent tegenover het Gemeentehuis een concert worden gegeven door de Accordeon. Vereeniging „Excelsior", alhier. Tijdens genoemd concert, hetwelk aan dc gemeentenaren wordt aangeboden, zal een collecte worden gehouden ten bate van de slachtoffers van den stormramp. GAAT ER BIJ ZITTEN Langs het vliegterrein te Soesterberg zijn, evenals op andere punten in de Gemeente, 5 mooie banken geplaatst, wat voor die plaats een groote verbetering genoemd mag wor den en een groot gemak is voor de veie wandelaars, die daar dagelijks naar het vlie gen komen zien. KIEZERSLIJST KAMER VAN KOOP HANDEL Belanghebbenden verwijzen wij er naar, dat de Kiezerslijst voor de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor De Geldersche Val lei, van 114 juli ter inzage ligt aan het Bureau der Kamer te Amersfoort en aan de Secretarieën der Gemeenten in het district, dus eveneens op het gemeentehuis alhier. Verzoeken om wijziging dezer lijsten kun nen alleen in behandeling komen, indien zij gedurende de genoemde periode schriftelijk bij de Kamer worden ingediend. VANDALISME Zooals algemeen bekend zijn in één der nachten van de vorige week verschillende straten en panden, waaronder ook de kerken, op schandelijke wijze beschilderd, met op schriften tot vrijlating van Sacco en Van- zetti. De politie heeft deze zaak direct in onderzoek genomen en, naar wij vernemen, thans tegen de vermoedelijke daders proces verbaal opgemaakt. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest in de 1ste helft der maand Juni. 1. Fa. Voerman, Utrecht. 2. Mej. H. Brinkert, Gouda. 3. W. M. Morée Jr., Rilland Bath. 4. R. Zimmermans, Rotterdam, 5. C. de Wit, München. KERMESSE D'ETE De Kermesse d'eté te Soesterberg mag zich in een druk bezoek verheugen. Een bezoek van gemiddeld 2000 personen per dag mag worden geboekt. Naar wij verder vernemen heeft zich te Utrecht in verband met deze attractie een eigenaardig geval voorgedaan. Terwijl men boven Utrecht bezig was van uit een vlieg machine reclame-biljetten rond te strooien, zou een pak, inhoudende een groote hoe veelheid van deze biljetten, uit de vliegma chine zijn gevallen en terecht zijn gekomen op een huis, waarvan een gat in het dak zou zijn geslagen en waardoor genoemd pak op den zolder van bedoeld huis een plaats zou hebben gezocht. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. ONGEVAL Toen de dierenarts A. Winter Zondagmid dag een paard van den landbouwer W. H in de Birkt alhier aan een der pooten ope reerde, sloeg het beest plotseling van zich af en trapte juist Dr. W. voor het h/oofd. Alhoewel deze hevige pijn had, behandelde deze het dier eerst af, waarna hij zich onder medische behandeling stelde. Dr. W. was ernstig in het gezicht verwond en kreeg verbloedingen in het hoofd. Zijn toestand is bevredigend. VLIEGTUIG OMLAAG Woensdagmiddag moest sergeant-majoor vliegenier P. v. d. Griendt, van de Lucht- vaart-afd. Soesterberg met een vliegtuig, vlak naast het kennisterrein te Soesterberg een noodlanding maken wegens defect aan de motor. Het vliegtuig kwam hierbij op den kop in een greppel terecht, waarbij de schroef brak en de vleugels ernstig werden beschadigd. De beide inzittenden kwamen met den schrik vrij. KRANKZINNIGE Donderdagmorgen werd door de politie alhier een krankzinnigen man aangehouden. Het bleek te zijn een zekere H. L., ont vlucht uit het gesticht te Den Dolder. Door de zorg der politie werd de man naar het gesticht terug gebracht. VERLOTING NIEUWE R.K. KERK TE SOESTDIJK Met betrekking tot de te houden verloting ten bate van de nieuwe R.K. Kerk te Soest dijk, kan worden medegedeeld, dat de uit loting in plaats van op Donderdag 30 Juni thans is bepaald op Zondag 10 Juli a.s. Bedoelde uitloting zal een deel uitmaken van een te houden kunstavond, waarvoor zijn uitgenoodigd de in den lande alom be kende en gevierde Johan Schmidt en Tula di Vista. STORMRAMP-COMM. SOESTERBERG Op een dezer dagen gehouden vergadering van „Soesterberg's Bloei" werd besloten zelf een commissie te vormen, voor inzameling van gelden, voor de slachtoffers van den stormramp, daar geen enkele Soesterberger zitting kreeg in de te Soest ingestelde com missie. Tevens zullen stappen gedaan worden tot oprichting van een badhuis en een gym nastieklokaal. De momenteel meest beroemde moeder en zoon. Lucky Lind met zijn moeder bij aankomst in Washington.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2