Tentoon* telling qmteeslen ve%$taaii dejfuid J* TL Voskuilen Het Wiegekind. ijke Pluimvee nijnen- GilOOTE UITVERKOOP HET KINDERPARADIJS mam poppenkliniek wêBêë A. BROUWER ARCHITECT Bezoek de belangr en Angora op Zaterdag en Z ndag 12 en 13 den Ploeg. xiag van 10—7 uur. RADIO RADIO RADIO Heeft U bij Uw radio-ontvangst storing van Huizen? Wij moderniseeren Uw ontvang-apparaat. Technisch Bureau HL Schuyff De VERBOUWING is begonnen, dus nog slechts enkele dagen duurt onze PROFITEERT NU voor de St. Nicolaa9. Al onze speelgoederen worden voor extra lage prijzen uitverkocht. LEiU WENiTR. 2é, HILVERSUM - T»12175 wenscht de heer Busch dit bedrag te bepa len op t'50.— voor de geheele commissie. Volgens spr. is aan deze comm. niet veel werk meer verbonden. De heer Van Doorne vindt dit echter te laag én stelt voor f25.— per persoon.., De heer Dammers komt thans ter verga dering, hetgeen voor den heer Endendijk een aanleiding is het oordeel van den heer Dammers, welke tot heden, lid der comm. was, te vragen over het aanwezig zijn van veel of weinig werk bij deze comm. De heer Dammers wijst er op, dat bij in stelling dezer comm. f50.was vastgesteld. Door het vele werk is dit bedrag echter later verhoogd tot f 100. Nu de meeste werkzaamheden zijn ver richt, zou een kleiner bedrag billijk zijn. Met het oog op de herschatting van alle gron den, welke om de 5 jaar moet plaats heb ben, acht spr. een bedrag van f50.per persoon echter noodig. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met meerderheid van stemmen aangenomen. 13. Vaststelling van een suppletoir kohier Hondenbelasting dienst 1927. Goedgekeurd. 14. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot in schenking aanvaarden van een strook grond. Eveneens z. h. st. goedgekeurd. 15. Behandeling van aanvragen om aan koop en erfpacht van grond, en vaststel ling van de daarmede verband houdende besluiten. De heer Doorman wijst er op, dat aan den heer Van der Velden in de omgeving van het Julianaplein grond zal worden verkocht te gen f 3.per M. Spr. vindt dit voor dit ge val niet zoo erg, daar kooper reeds eerder gronden aldaar kocht voor een aanmerkelijk hooger bedrag. In de toekomst zou spr. echter voor deze gronden een zoo hoog mo gelijk bedrag willen bedingen. Spr. verklaart zich tevens tegen het bestaande verkavelings plan voor deze gronden. De perceelen zijn te klein. Thans zijn perceelen opgenomen, welke niet breeder zijn dan 10 M., waarop dus niet veel meer dan een arbeiderswoning kan wor den gebouwd. Het koopen door den heer v. d. Velde van 4 perceelen, waarop 3 wo ningen zullen worden geplaatst, is reeds een bewijs. Spr. wil de door deze gronden loo- pende weg verleggen, waardoor tegenover elkander liggende perceelen van elk 34 M. diepte worden verkregen. De heer Den Bliek betreurt het, dat door den heer Doorman de grondpolitiek wordt Hslfe-. "BS. van. hoog mogelijk aanhouden der grondprijzen. Daarmede wordt de vestiging in onze ge meente niet in de hand gewerkt. Met een ver koop der gronden tegen niet te hooge prijzen zaf de gemeente zich meer voordeel doen. De voorzitter wenscht dit verkavelingsplan niet aan te houden. Bij eiken verkoop zou spr. de werkelijkheid willen bezien. Dit punt wordt hierna z. h. st. aangenomen. Hierna komt aan de orde: toekomst niet hebben bekommerd, f IS. ontvangen. Spr. wil niet het hoogste vragen, doch wenscht, dat aan deze personen een toeslag zal worden gegeven van 50 pCt. van het loon, dat zij in werkverschaffing zouden ontvangen. De heer Van Klooster kan zich met de vorige sprekers vereenigen. Een beter loon zal zeer zeker zijn uitwerking vinden in meer en beter werk. Spr. is echter bang, dat geen werk genoeg voor werkverschaffing zal zijn te vinden. Velen toch zullen, evenals zij, die bijv. door slecht weer elders niet kunnen werken en alzoo geen loon ontvangen, er den voorkeur aan geven in de werkverschaf fing te worden opgenomen. Met betrekking tot het loon van f 18.zou de heer En dendijk dan niet willen spreken van werkver schaffing, doch van werkverruiming. Het loon van f 18.wordt ook uitgekeerd aan de losse arbeiders bij de gemeente. Weth. Koenders is bang voor de financiee- le gevolgen bij een uitkeering van f IS. Het ligt in zijn bedoeling verschillende wer ken uit te besteden, waardoor al reeds een hooger loon dan het voorgestelde kan wor den verkregen. Ook den voorzitter is de meening toege daan, dat een hooger loon dan f 17.niet kan worden gegeven. Tevens wijst spr. er op, dat het standaardloon voor de landarbeiders in den winter ook niet hooger is dan f2.50 per dag. In tegenstelling hiermede zegt de heer Busch, dat dit f20.— per week is. Velen zul len echter in de werkverschaffing worden opgenomen, die steeds een veel hoeder loon hebben genoten. Burgtm. Grothestraat 11A - Telefoon 2251 Beveelt zich beleefd aan vóór levering van alle soorten Medailles, Bekers en Kransen voor de a.s. Pluimvee-Tentoonstelling, Modellen en Monsters in voorraad. ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. No. 41 11. Aanbieding van een ontwerp-regle- ment voor de werkverschaffing winter 1927- 1928, en vaststelling van de in werkverschaf fing uit te voren werken. De heer Busch hierover "het woord ver krijgende, spreekt zijn leedwezen uit over het, rnet betrekking tot de werkverschaffing, ingediende ontwerp. Het punt werkverschaffing is voor spr. van het grootste belang en hij vraagt zich daarom af, wat gewenscht is in een derge lijke belangrijke zaak. Spr. noemt dan aller eerst de samenstelling eener comm. hiervoor en daarna het hooren van menschen, die bij deze zaak belang kunnen hebben. Dit alles heeft plaats gehad, doch er is niets van te recht gekomen. Van het voorstel deugt dan ook geen spaan''. Spr. wil het zich inden- ken 6 a 8 weken rond te moeten komen van een bedrag ad f 15.per week. Bij een uitkeering van een dusdanig be drag mag men niet verwachten dat de men schen zullen „werken". Spr. stelt daarom voor de georganiseerden voor een loon van f3.— per dag of f 18.per week met een kindertoeslag van 25 ct. per kind tot hoog stens fl per dag. Verder wil spr. een scheidingslijn trekken tusschen georganiseerden en ongeorganiseer den, door aan de ongeorganiseerden 5/6 van het loon der georganiseerden, dus f2.50 per dag uit te betalen. De heer Van Doorne kan zich hiermede vereenigen, mits dan ook door de menschen werkelijk gewerkt wordt. Een scherp toezicht zal dan ook noodig zijn. Ook de heer Grootewal spreekt aldus. Met betrekking tot het voorgestelde loon van f2.— voor kostwinners, merkt de heer Den Bliek op, dat een dergelijke vergoeding niet opbouwend kan werken. De heer Hilhorst merkt op, dat een loon van fl8.— reeds vroeger Ls besproken. Toen werd echter steeds medegedeeld, dat Ged. Staten dit niet zouden goedkeuren. Met een uitkeering van f 18.kan spr. zich vereeni gen. Waar hij zich niet mee kan vereeni gen is, dat georganiseerden niet worden te werk gesteld alvorens het recht op uitkee ring uit de werkeloozenkassen is vervallen. Op 'deze wijze wordt onrecht aangedaan aan die menschen, die het zich tot een plicht hebben gerekend, ook voor slechte dagen te zorgen. Hierdoor ontstaan gevallen, dat iemand f7.20 uit zijn werkeloozenkas ont vangt, terwijl aan anderen, die zich om de Als de bode intusschen de thee serveert, schorst de voorzitter de vergadering, om gelegenheid te geven de thee rustig te ge bruiken. In een half uurtje van „niet-vergaderen" weet men echter tot overeenstemming te ko men en doen B. en W. daarna het voorstel tot een uitkeering aan de georganiseerden van "f2.50 per dag, verhoogd met een huur- toeslag van f2.50 per week en een toe slag van 15 ct. per dag en per kind, gerekend vanaf het derde kind, tot een maximum van f4.Het hoogste loon in werkverschaf fing zal dus zijn f21.50. Aan de ongeor ganiseerden zal 5/6 van het loon worden uitbetaald. De heer De Bruijn wenscht als lid der Comm. voor Werkverschaffing zijn afkeu ring uit te spreken over de wijze van beslis sing nemen in deze zaak en betreurt het, dat de comm. niet meer wordt gehoord. Spr. bepleit de wenschelijkheid om 3 ar beiders aan de comm. toe te voegen, welke uitgebreide comm. de zaak dan nog eens Het nadere voorstel van B. en W. hierna in stemming gebracht, wordt met algemee ne stemmen aangenomen. Als door den heer Hilhorst nogmaals wordt gewezen op de in het ontwerp voor komende bepaling voor uit werkeloozenkas sen trekkende personen, deelt de heer Enden dijk mede, dat dit bezwaar ook door hem zeer goed wordt gevoeld. 't Geven van 'n toeslag op dezen steun kan echter in dit ontwerp niet worden op genomen. B. en W. zullen echter zeer gaar ne in dien zin handelen, waarom men dit aan B. en W. moet overlaten. Met betrekking tot vaststelling van de in werkverschaffing uit te voeren werken, stelt de voorzitter dit gedeelte van punt 11 gelijk aan de orde met: 10. Behandeling van het verzoek van een plaatselijk comité tot behartiging der sport, verzoekende tot het in erfpacht bekomen van gemeentegrond en medewerking te verlee- nen tot het oprichten van een sportpark. De heer v. d Bremer zal zich tegen de genoemde objecten niet verzetten; dit zal hem toch niet baten, doch vraagt of een beter object niet wordt gevonden in het ge deeltelijk opruimen van het Soesterbergsche hoogt. De groote scheiding tusschen Soest en Soesterberg is daar gelegen. Zonder hoofdelijke stemming worden ge noemde punten hierna goedgekeurd, waarna in behandeling komt: Voorstel van B. en W. tot het bouwen van 6 semi-permanente woningen, en afbraak van alle bestaande noodwoningen. De heer Busch juigt dit voorstel toe. Over de plaats, waar deze woningen zullen wor den gezet, kan spr. echter niet roemen. Zonder verdere discussies eveneens z. h. st. aangenomen. 7. Voordracht van B. en W. tot wijziging van belastingheffingen voor 1928 en vast stelling van de daaruit voortvloeiende ont- werp-besluiten. De heer Dammers zal niet csprekeri over het voorstel van B. en W. betreffende de opcenten op de personeele belasting, doch wenscht zijn geluid te doen hooren tegen de voorgestelde Vermogensbelasting. Spr. noemt het onbillijk, dat thans slechts een gedeelte der inwoners aangewezen worden om voor een groot gedeelte het gat te dem pen, waarvoor reeds eerder de navorderings belasting was bestemd- Dit acht spr. onbiL lijk. Alle inwoners hebben hiertoe bij te dra gen. Een besluit in dien geest zal de' vesti ging van kapitaalkrachtige personen tegen, houden. Tevens zal de invoering van deze belasting een unicum kunnen worden ge noemd. Aan spr. is geen gemeente bekend, welke een dergelijke belasting in het leven heeft geroepen. Verder vraagt spr. zich af, of deze belasting slechts tijdelijk zal zijn. Ook de straatbelasting is als tijdelijk bedoeld ge weest. De heer Den Bliek krijgt hierna gelegen heid een lange rede te houden. Spr. wijst op het bekende administratieve tekort van 1925, waarvoor later de navor deringsbelasting, loopende over 2 jaar, in het leven werd geroepen. Nadat door den Hoogen Raad deze belas tingheffing was vernietigd, kwamen B. en W in Juni j.1. met het voorstel tot factorverhoo- ging tot 2.2. In de vergadering, waarin dit voorstel ter tafel kwam, werd echter met groote meerderheid het voorstel De Koning tot het aangaan ivan een leening tot verkrij ging der benoodigde gelden aangenomen, met het doel deze leening af 'fe lossen in de eerstkomende 10 jaren. Ged. Staten hebben echter geweigerd het leeningsbesluit en de vaststelling van den fac tor op 1.9 goed te keuren, waarna een be roep bij de Kroon werd ingediend, waarop nog geen beslissing werd genomen. Het is spr. onbegrijpelijk, dat B. en W. thans wederom met een voorstel komen, waarbij met het rechtsgevoel in het geheel geen rekening is gehouden. Spr. gelooft niet, dat de benoodigde gel den kunnen worden verkregen zonder aan een kleinere of grootere groep onrecht aan te doen, doordat de fout in het verleden ligt en we thans in het heden leven. Spr. verzet zich echter met klem tegen een invoering van een vermogensbelasting, waar van slechts door een gedeelte der inwoners een groot bedrag zal moeten worden ge stort ten gunste van een veel grootere groep personen. Spr. wil terug naar het voorstel van Juni j.1., waarbij factor-verhooging wordt voor gesteld, Dit zegt voor de belastingbetalers niets, omdat zij meer zullen terug ontvan gen, dan zij hebben te betalen, doordat thans ook andere bronnen te hulp komen. Spr. wenscht de factor nader vast te stellen op 2.1, in de overtuiging, dat ieder zal me dewerken om den factor voor het volgend jaar op hoogstens 1.9 te brengen. De voorzitter wijst echter op de onmoge lijkheid hiervan, doordat een eenmaal vast- gesfelden factor niet meer kan worden ge wijzigd. De heer Den Bliek meent, dat Ged. St. dit zullen moeten toestaan, daar zij zelf iets wenschen, wat een factorverhooging wettigt. De heer Grootewal maakt bezwaar tegen de vjoorgestelde verhooging der opcenten van 50 op 65 op de personeele belasting. Spr. is de meening toegedaan, dat de her schatting van alle perceelen in "het volgend jaar tot gevolg zal hebben, dat meer belas ting zal worden opgebracht, waardoor bij een ongewijzigd laten van bedoelde opcen ten zelfs meer gelden voor de gemeente zul len inkomen, waarop de voorzitter mede deelt, dat de desbetreffende ambtenaren deze meening niet zijn toegedaan. De heer Busch wenscht in verband met het door de heeren Den Bliek en Grootewal aan gehaalde, dit punt aan te houden, terwijl de heer De Bruijn het voorstel Den Bliek, fac- terverhooging tot 2.1, wenscht te steunen. raadsvergadering betrekking hebbende, fe zenden. Dit is mogelijk doordat de sente in het bezit is van een cyclostiel. veel mogelijk zal hieraan voldaan 211. wcJTa|7jheer Van Doorne vraagt inlichtingen verkoop van gasartikelen over de om Intelijke toonkamer, welke inlichtingen gemtlJweth. Endendijk worden gegeven. r\ weer Busch steunt de gedachte van den e;Den Bliek omtrent het thuiszenden der heerBTukken en bespreekt de wenschelijk- raaeftyan een zekere wijze van aanbesteden ',eicygerneentewerken. va" jheer Van Doorne bepleit hierna nog de 'phelijkheid van de verstrekking van een ^fH.Hon aan den loco-burgemeester, vooral teleiijjef 00g- 0p f,ef a s oerlof van den bur- 111 /ester. gems j,eer Qen Bijek kan dit alleen goedkeu- uwanneer beide wethouders worden aan- ren> 'ten. gesfo eenige bespreking wordt de telefoon Na jden loco-burgemeester toegestaan, ter- !bïj de begrooting zal worden beraad- H over het tweede exemplaar. ,a.*lrna sluiting. H AmIIlm 1 - I TT«-. - MT». l HilT» -1—'f MEDEDEEUNG Tt genoegen kunnen wij mededeelen, dat Mfedactie's van de verschillende plaatse- ^bladen bij onderlinge afspraak besloten lijke I hebb-Jj der narei anaf heden een streep te zetten on. en strijd, die gevoerd is tegen ambte en functionarissen in deze gemeente, it besef, dat het gemeentebelang eischt, ''tr rust kome. Onze redactie zal zich an ook houden en ingezonden artike- ^arover zullen dus niet worden ge- t. Redactie. dat daa len plaai .Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit werzacht en geneest men met PU ROL Reu! Deij: ■'jEBap; jaq }o; ft» lOflSUEE BURGERLIJKE STAND GEBOREN: ristina, d. v. J. A. W. Iseger en Q. G n. Johannes Gijsbertus, z. v. J. v. d. se! en M. Grift. ONDERTROUWD: Kost en F. de Groot. J. Werkhoven Heijmeakamp. GEHUWD: Aartsen en W. M. Wunderink. OVERLEDEN: isine List, 67 j., geh. m. K. Kikkert. uvun:iïb'i De voorz. wijst er op, dat hij, bij verwer ping van het voorstel, andere bronnen moet zoeken. Het voorstel De Koning kan in geen geval worden uitgevoerd, daar dit voor de gemeente een strop is van f15000.a f16.000.—. Waar meerdere personen zich voor een nog nader bezien door de financieele en belasting commissie betreffende de opcenten op de pers. bel. uitsrpeken, wenscht de voorz. hier toe nog hedenavond gelegenheid te geven. De vergadering wordt daarom geschorst. De beide commissies worden uitgenoodigd te 7 uur bijeen te komen, waarna de raad te 7.30 uur in geheime vergadering zal gaan. Te half negen zal dan de openbare vergade ring wederom een aanvang nemen. Hoe goed zulks weLlicht was bedoeld, het werd ongeveer half 10 voor we de zaal bin nen gingen. Na heropening der openbar evergadering doet de voorz. mededeeling, dat B. en W. het voorstel tot verhooging der opcenten van 50 op 65 terug nemen. De heer Doorman doet hierna nog het voorstel de benoodigde gelden als volgt te verkrijgen: le beschikbaarstelling van het overschot van 1926, zijnde f 11.700.—2e iffem voor 1928 van het thans geraamd overschot van'f5800.—3e door ve'rhooging van den factor in 1928. Het gewijzigd voorstel van B. en W. hier na in stemming gebracht, wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Doorman, Dammers, Den Bliek, v. d. Bree- mer en De Bruijn. Hierna komt in behandeling: 9. Vaststelling eener bouwverordening en vleeschkeurings-verordening. Ongewijzigd vastgesteld. 16. Behandeling van eenige verzoeken om ontheffing der bouwverordening. Na een kleine opmerking van den heer Doorman goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken, waaronder een schrijven van de Vereen. „School met den Bijbel", worden daarna voor kennisgeving aangenomen. Hierna doet de voorzitter nog voorlezing van de conclusie uit het rapport van de Com missie van onderzoek inzake de beschuldi gingen tegen den heer Van Klooster, welke aldus luidt: Uit het vorengaande blijkt, dat de grond- belangen van den heer Van Klooster en van zijne vrienden voor hem geleid hebben tot conflicten, en nu gezien het groot-grondbe- zit van den heer Van Klooster in deze ge meente en derhalve de groote en talrijke grondbelangen, welke hij hier heeft en wel ke zijn vrienden hebben, en welke hij vol gens eigen verklaring zal blijven behartigen, acht de Commissie het in het belang van de gemeente, dat de heer Van Klooster ter vermijding van conflicten geen wethoudets- zctel inneemt. Rondvraag. De heer Hilhorst verzoekt aandacht voor de landarbeiderswet en vraagt op welke wij ze B. en W. de 2 paarden en de noodwonin gen van de hand wenschen te doen. Aandacht zal worden geschonken en ver koop zal in 't openbaar plaats hebben. De heer Den Bliek verzoekt in den vervól ge aan alle leden van den raad de stukken, U. SPORTKRONIEK De tegei eenk op VOETBAL R.K. SPORTVEREEN. DE PLOEG L.V.V. III— De Ploeg 111 6—1. Ploeg junioren hebben nog goeden stand geboden aan de Larensche ver ing. Tot de rust ging de stand gelijk n was de stand 21. de rust konden zij geen voldoende weerstand méér bieden en werd de stand- opgevoerd tot 61. Het programma voor a.s. Zondag luidt Limvio IIDe Ploeg I. De Ploeg IIE. M. M. III. Beide elftallen wacht hier een zwaren strijd. We zullen daarom niets voorspellen doch hun aansporen al hun krachten te ge ven, dan kan succes geboekt worden. o CLUBNIEUWS V.V. SOEST De op Zondag j.1. gespeelden wedstrijd Soest I—Woudenberg I is geëindigd in een gelijk spel 11. Het 2e elftal behaalde een zelfde resultaat in Amersfoort. Zondag a.s., 2 uur nam., terrein Soest: Soest I—Blaricum I. Het 2e elftal gaat naar Doorn om D. E. V. te ontmoeten. Vertrek per bus om 12.30 uur vanaf den heer v. Veenendaal. o E. S. V. A. C. Het le en 2e elftal wisten Zondag 30 Oct, beiden te winnen; het le elftal met 42 te gen „Steeds Voorwaarts" te Putten en het Ombouw van kristal - ontvangers voor storing- vrije ontvangst van Hilversum en Huizen. Levering van moderne radio-apparaten met geheele wisselstroom voeding, zonder accu en annode. Direct met een stekker op het lichtnet aan te sluiten. Groote selectiviteit. Prachtige weergave. BAARN, STATIONSWEG HOEK EEMSTRAAT, TELEFOON 458 2e elftal met 52 op eigen veld tegen Wou denberg III. De kansen om op een der bovenste plaat sen der competitieladder te eindigen, blij ven bestaan. Het le elftal bezet de 2e plaats en het 2e elftal de 3e plaats in hunne respectievelijke afdeelingen. Zondag a.s. voor het le elftal een plaat selijke ontmoeting en wel tegen S. V. A. te Soestdijk; de thuiswedstrijd werd wel ge wonnen, doch S. V. A. is in sterkte zeer toe genomen, dus opgepast en uw tegenstander niet onderschat. Wij rekenen in ieder geval op éen spannende, maar toch eerlijke en sportieve ontmoeting. Het 2e elftal ontvangt Amsvorde 3; wan neer met dezelfde animo wordt gespeeld als in de vorige wedstrijden, kan ook deze ge wonnen worden. Aanvang van den wedstrijd 2 uur, terrein einde Bosstraat. PLAATSELIJK NIEUWS GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. Portemonnaie met inhoud, Zilveren Col lier, Stuk zeil van een kap van een auto, Jon genspet, Belastingmerk, Huissleutel, Kinder- portemonnaie met inhoud, Hondenzweep, Portemonnaie met inhoud, Knipmes, Belas tingmerk, Heerenportemonnaie met inhoud, Spade, Gouden lorgnet. Aangeloopen een herdershond. Te Soesterberg gevonden: Gouden broche, Gouden medaillon, inh. portretten, Gouden lorgnet, Zakmesje en een militair kepi. WINTERLEZINGEN Het chr. comité van winterlezingen heeft voor de eerstkomende wintermaanden een 5-tal lezingen georganiseerd en wel op 25 5 Nov. 1927 Ds. R. E. van Arkel, over „Porn- peji" met lichtbeelden; 12 Dec. 1927 Ds. J. Gillebaard van Zeist, „De toekomst der Re ligie"; 11 Jan. 1928 Ds. G. A. Post, van Bo degraven, „Het Geloof"; 2 Febr. 1928 Ds. D. A. van den Bosch, van 's-Gravenhage, „D§ Voorzienigheid"; 15 Maart 1928 Ds. P. C, van der Vliet, van Utrecht, „Eén meester en 4 discipelen". De toegangsprijs aan de zaal bedraagt 50 ct. per persoon per lezing. Kaarten voor de 5 lezingen gezamenlijk ten bedrage van f 1.50 per persoon en van f4.voor gezinsleden gezamenlijk zijn eveneens aan de zaal te be komen en vanaf heden ook bij de comité leden, wier adressen zijn Stationsstraat 12, Talmalaan 22, Reinbrandtlaan 15, Utr. straat weg 6, Middelwijkstraat 30. Verzuim niet deze leerzame lezingen bij te Wonerf: 1 - NED. CHR. VROUWENBOND Donderdag 27 Oct. traden voor de afdee.- ling Soest van den Ned. Chr. Vrouwenbond op de dames C. Gravin van Limburg Stirum en Mevr. v. Deth, met het onderwerp „Iets over de Hugenoten in Zuid-Frankrijk voor heen en thans". Onder een aandachtig gehoor bepaalde de eerste spreekster ons, met verduidelijking van plaatjes, bij den toestand van voorheen, bij het lijden en de moeite, die de Hugenoten destijds hebben doorgemaakt. De tweede spreekster liet ons den tegen' woordigen toestand zien, die, hoewel geen vervolgingen meer plaats hebben, toch nog wel een beroep doen op ons meeleven, mee bidden en offervaardigheid. Spr. vestigde bi zonder de aandacht op het „Instituut Cal vin", waarvan Profess. Damerque de leiding heeft en waar jongelingen worden opgeleid tot den Dienst des Woords. De verrassende collecte sprak voor het ge- notene van den avond. TUINBOUWCURSUS Een tuinbouwcursus vooral voor leeken, maar waar ook zeer zeker de vaklieden veel kunnen leeren, zal dezen winter worden ge geven in „De Gouden Ploeg", te beginnen op Maandagavond 21 Nov. a.s., des avonds half acht. Ieder, die nog mee wil doen, kan zich nog aanmelden aan het adres Kerk' straat 10. FEESTAVOND V.V. SOEST Op 3 Nov. j.1. heeft „Soest" weer 'n uitste kend geslaagden feestavond gehouden in hel Stationskoffiehuis van den heer Bleijerveen. Een Hollandsche soldatenklucht „De Ha ring", opgevoerd door leden der V. V „Soest", onder leiding van den heer H. Fu- gers, is een waar succes geweest. Een woord van dank aan den heer Fugers en allen, die medegewerkt hebben aan het welslagen van dezen avond. PRIJZEN VERLOTING EN TENTOONSTELLINGSPRIJZEN Een gedeelte van de prijzen voor de ver loting bij de gelegenheid van de Pluimvee-, Duiven- en Angora-konijnen-tentoonstelling liggen ter bezichtiging in de uitstalkast vap den sigarenwinkel van den heer Legemaat aan de Van Weedestraat. Wie deze prijzen ziet, koopt allereerst eeni, ge loten van 25 cent en zal zeker evenmin verzuimen de tentoonstelling te bezoeken op 12 of 13 Nov. a.s. Loten zjjn verkrijgbaar bij de sigarenwinkeliers Legemaat en Kroons- berg, en de Boekhandelaren Bovenkamp en v. Loon te Soestdijk en Visser, Soest. AFGEWEZEN t Een 52-tal lidmaten van de Ned. Herv. Kerk te Soest hadden bij den Kerkeraad een adres ingediend, houdende verzoek eens per maand een morgen-godsdienstoefening tv willen houden in de buurtschap Hees. Met 6 tegen 4 stemmen besloot de kerkeraad evenwel afwijzend te beschikken uit over weging, dat men niet wilde terugkomen op een onlangs genomen besluit, waarin de kerkdiensten te Hees op het middaguur wa ren bepaald. De Hees-bewoners zijn door* dit besluit zeer teleurgesteld. Ze hadden ge hoopt, dat de kerkeraad hen in dit zeer be scheiden verzoek terwille had willen zijn. Zij toch vragen zich af, of datgene, wat wel kon in den tijd, dat Ds. Brans hier alleen predikant was, nu bij twee predikanten niet meer mogelijk is. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. WEER KONIJNENMOORD Thans heeft in den nacht van Woensdag op Donderdag weer een belangrijke konijnen slachting plaats gehad, nu in de Kerkebuurt. Een 14-tal dezer dieren zijn weer door een hond doodgebeten. Ongetwijfeld is de eige naar van den hond niet onkundig van dit, moordend werk. En dan vragen wij ons afj waarom wordt zulk een roofdier niet vast gehouden. Trouwens iedere eigenaar van een •Itenö- be-hoort- -deze -dea -nasfets aas -de ket ting te hebben, 't ls te hopen, dat het beest spoedig wordt gesnapt. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 101 werke- loozen, verdeeld als volgt: 4 Metselaars, 14 Opperlieden, 24 Grond- arbeiders, 26 Losse arbeiders, 7 Timmerlie den, 2 Chauffeurs, 1 Slager, 1 Loopknecht, 1 Hulp in de huishouding, 7 Landarbeiders, 1 Mach. houtbewerker, 2 Kantoorbedienden, 3 Schilders, 1 Costuumnaaister, 1 Pannendek- ker, 4 Stucadoors, 1 Koperbewerker, 1 Be hanger. NED. HERV. KERK De kerkelijke ontvanger houdt Woensdag 9 November zitting in de Kerkekamer, van voorm. 101 uur, voor het innen van den hoofdelijken omslag. •DE GROOTE STILTE Hoewel de wereld verschoond bleef van groote oorlogen, blijft het vuur smeulend onder de asch. En deze onrust zal blijven heerschen, zoolang de geest van vrede niet in de harten der menschen leeft. Een internationale beweging is reeds en kele jaren werkzaam om op Wapenstilstand dag, waarbij al de dooden in den groöten krijg worden herdacht, juist bij die stille plechtigheid tevens gedachten te wijden aan vrede over heel de aarde. Nederland, dat zich verleden jaar bij deze beweging heeft aangesloten, heeft met geestdrift daaraan deelgenomen. Wederom wordt thans tot U het verzoek gericht om op 11 November a.s., den Wa penstilstanddag, des morgens om 11 uur, n sterk te willen der jroederschap der vo van den oorlog veri gedurende twee minut ken aan vrede en de ken, opdat het gevaar moge blijven. BRIEFPORT VOOR NED.-INDIE Het port voor brievan naar Nederlandscl Indië bedraagt thans: Per zeepost: 7,5 ct. voor de eerste 20 gr voor iedere volgende 20 gram of gedeel daarvan 5 cent meer. Per landmail: 10 ct. voor de eerste 20 gi voor iedere volgende 20 gram of gedeel daarvan 5 ct. meer. AFHALEN VAN AANGETEEKENDE STUKKEN De wn. Directeur van het Post- en Te! graafkantoor vestigt er de aandacht op, c thans ook de gelegenheid opengesteld is, as gekomen aangeteekende stukken af te hal aan het Postagentschxp Soest-zuid (Soest bergschestraat 13). Een verzoek tot dcorzending van dt stukken naar het postagentschap kan drieërlei wijze geschijden: le. De afzender kan bovenaan op I stuk op duidelijke wijze vermelden: afl len Soest-zuid". De doorzending geschil dan kosteloos. 2e. De geadresseerde! kan, nadat hij de k< nisgeving van aankonist ontvangen hei schriftelijk aan den Directeur van het pc kantoor verzoeken, heit bedoelde stuk d< te zenden, hetgeen dan ook kosteloos schiedt. 3e. De geadresseerde kan tegen betal: van een recht >?an tJO.— per kalenderj verzoeken, hem alle voor hem aankomei aangeteekende stukken door te zenden n het postagentschap. I Het afhalen kan plaats hebben van 8 19.30 uur. HULDEBLIJK LUIT. KOPPEN De inzameling van gelden voor de hu ging van en het huldeblijk voor Luit. K pen en zijn metgezellen, bracht te Soes' berg op plm. f 500.terwijl ook te Sc nog een bedrag vanf125.werd bije georacht. noodl'anding Dinsdag j.1., ongeveer 1 uur, heeft milit. vliegtuig 104 uit Soesterberg, bestu door de korporaals Fijst en Fiener een no landing moeten maken in een weiland de „Lange Kei", urider de gemeenie F wijk. Het vliegtuig is terwijl de vliegers ge BEDRIEGEUJI Dnbeschadigd geibleA :n letsel bekwamen. E BANKBREUK Door de politie a'lier is de voorma caféhouder B. gearresteerd, als verdacht bedriegelijke bankbre partij goederen zijn dit verband zijn evei schuldheling P. P. aangehouden. Alle drï king der Justitie gestt ON( Mejuffrouw de B. dagavond op de Be ikenlaa.n met haar xk. Reeds een gre n beslag genomen, eens als verdacht J. B., beiden al !e worden ter besc ld. EVAL alhier, kwam Dom wiel zoodanig te v brak en zij zelf me Hen, dat haar rij^ gebroken been v opgenomen. 'Per aub werd zij naar woning vervoerd. Dr neeskundige hulp. Wegens plaatsgebi groote verslagen en V< oi (Ren bi Roomsch Ki Parochie St. Voorm. 7 en 9 uur Rupert verleende k moeten verschilli jdragen overstaan. KERKBBUCHTEN EST i. Kerk. erk), Ds. J. 1. lal. Herv. Ds. J. C. W. Ki (Itembrandtzaal), Ds irbereiding H. Av< SQE Ned. Voorm. 10 uur (Ke Schaick. H. AvondiniE Nam. 6 uur (Kerk hoop. Doopsbedienir Voorm. 10 uur C. W. Kruishoop. maal. Nam. 6 uur van Schaick. Jeugddi ze Levenskeus". Nam. 2.30 uur (Hees), Ds. J. C. W. K hoop. Woensdag 9 Nov., i 7 uui", Ds. J. C. W. voor het gewas. irandtzaal), Ds. :nst. Onderwerp: (Rembrandtzaal) Kruishoop. Danks tholieke Kerk Petrus en Paulus H. Mis en te 10.3A! Hoogmis. Parochie Marii Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 Hoogmis. Gerei Kerk KerkgebouwJulianastraat Voorm. 10 uur Ds. ;B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. L v. d. Meulen. Kerkgebouw So isterbergschestraaf Voorm. 10 uur D9. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds.j B. Alkema. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstige Gebouw Religie en Kunst. Rembrand Voorm. 10.30 uur Dr. L. J. van Holk Utrecht. Dinsdag 8 Nov-, 's avpnds 7.30 uur, F rische Kring „Ferdinand Huick". Kleine .Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Chr. Gerei. Kerk. Voorm. 10 uur en q&m. 6 uur leesd: Woensdagavond 7 jut Ds. B. Oost! Dankuur voor bet ge yas. SOESTIRBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur in de Chr. .school aan Postweg te Soesterbeir, de Eerw. Heer Heide, van Amersfoo t Nam. 6 uur te Huis drecht, van Austerlitz. ter Heide Ds. B LAGE VCURSCHE Ned. Hetfv. Kerk. v Voorm. 10 uur Ds. Adriani, van.' I 's Avonds geen dierst. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I Kievit. Nam. 6 uur Ds. Adriani. Een kijkje tijdens den feestmaaltijd in Hotel „SoesterdaP te Soesterberg, ter eere van de Holland—Indië vliegers Koppen, EUetnans en Frijns. Vereeniging „Cal 's /Wonds 6 uur Ds Woensdagavond 7.3( Den Haag, voor de üeref. Kerk (Oud Voorm. 10 uur en Meijnen. Woensdagavond het gewas. ijn", Tromp/laan Kievit, uur Ds. Biesiliaa 3er. Zeridin gsbc Utrecht scb iwej am. 6 uur Ds. uur Dunk stonc .1 L-.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2