„Handelshuis SOEST" J. Th. Voskuilen Winterjassen lllflÜS IIEIES Dr. K. v. Dongen, Dr.P. G. DE VOS Medelezers Heeren- en]Jongenskleeding ■jKiilfh SftHtB De Soester CouraDt in 1928 Advertentiën. A. Winter, Dierenarts Dennenkegels net Dagmeisje Kalenders Kerkplaats. Prima Roggestroo Assurantiekantoor van 1888 P. SCHAGEN Burgem. Grothestraat 11A - Telefoon 2251 Goud - Zilver Horloges - Optiek REPARATIE-INRICHTING. Inkoop van oud Goud en Zilver. De courant van SMIT draagt na 1 Januari aj$. den naam: DE SOESTER COURANT. Het abonnementsgeld voor dit blad, met in begrip der WEEK-ILLUSTRAT1E, bedraagt 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetaling. zich tot taak hebben gesteld de zoo uiterst moeilijke opleiding van achterlijke, blinde, doove of doofstomme kinderen. Al deze ar beid verdient onze warme sympathie, maar ook onze krachtige hulp. De Weldadigheids-postzegels wijzen ons een gemakkelijken weg om die sympathie te toonen en die hulp te verleenen. Reeds bereikte men een aardig resultaat in de afgeloopen jaren: verleden jaar be droeg de winst plm. f 100.000. Dat beteekent, dat men 200 l 250 kinde ren zou kunnen verplegen van deze gelden. Dus een resultaat waarover men tevreden kan zijn. Wanneer men echter dit resultaat verge lijkt bij wat men in het buitenland bereikt, dan zijn wij nog heel ver ten achter. In Duitscnland, in Denemarken, en vooral in Zwitserland is de opbrengst jaarlijks 'in aanmerking genomen de welstand en de dichtheid der bevolking veel grooter. De opbrengst van f108.000.leert ons tevens, dat ieder inwoner van ons land ge. middeld ruim één cent geofferd heeft voor het misdeelde kind. Dat kan beter worden De offervaardigheid van ons volk is groot; wij vragen slechts een kleine bijdrage van een ieder, want zoo ooit, dan geldt hier het spreekwaard: „vele kleintjes maken een groote". Clinge Doorenbos geeft in „de Telegraaf" het volgende vers. Recept: Men neemt de circulaire Leest die aandachtig door, Men schrijft een comité-Hd Of gaat naar 't Postkantoor. Men koopt een zending zegels, (Er zijn er o zoo'n boel) Men plakt ze op zijn brieven, Vanwege 't goede doel. Moraal: Het is zoo dood-eenvoudig, Véél kosten doet het niet, Véél kleintjes zijn één groote, Oók op dit plakgebied. Gij plakt gezonde kinders Plakt vreugd en zonneschijn, Bedenkt: een kinderlot kan, Door U be- zegeld zijn CLINGE DOORENBOS. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. ^JCinderportemonnaiemetMJjhoud^ederen hondenriem, mantelceintuur, kinderhand- schoen, portemonnaie met inhoud, zilveren horlogeketting, huissleutel, een paar zwarte dameskousen, zakmes, waaraan een fluit, schroevendraaier en een rijwiel-belasting plaatje. Aangeloopen Duitsche herdershond. Aangevlogen een duif. In ons volgend nummer zal gelegenheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARS GROETEN tegen den prijs van 50 CENT. Spoedige inzending gewenscht. AANBESTEDING Uitslag der gehouden aanbesteding van het ophalen vtfn asch en vuilnis in 1928 te Soest. A. Stuivenberg f810; A. Kaats f740; Wed. F. Vierkant f650; E. Zwan f647.50; R. Oos- terbeek f624; G. Meerding f598. Gegund aan G. Meerding. Te Soesterberg: D. Smorenburg f430; G. Stalenhoef f400 G. Tammer f298. Gegund aan G. Tammer. GEM. ARBEIDSBEURS Ingeschreven werden 243 werkeloozL ver. deeld als volgt: 37 Metselaars, 49 Opperlieden, 47 Grond- arbeiders, 40 Losse arbeiders, 16 Timmer lieden, 1 Chauffeur, 1 Loopknecht, 16 Land arbeiders, 3 Mach. houtbewerkers, 5 Kan toorbedienden, 16 Schilders, 3 Stucadoors, 1 Koperbewerker, 1 Pannendekker, 3 Voe gers, 1 Werkster, 1 Smid, 1 Winkelbedien de en 1 Rietdekker. Een schrikbarend cijfer, hoewel de inge vallen dooi dit aantal thans wel aanmerkelijk zal hebben verminderd. HET GOOISCHE TOONEEL De vereeniging „Het Gooische Tooneel" te Bussum, is voornemens op Dinsdag 10 Jan. a.s. in de groote zaal van Hotel „Bosch en Duin, van den heer S. v. d. Kuilen, K^nd- hoornweg 2, alhier, op te voeren drie den acters, n.l. De 37 stuivers van Middelburg (blijspel), De Doodenrit (Militair tooneelspel van J. Schuil), De Oruweldaden van Fie: bermann (oerkomisch blijspel). Voor deze drie stukken is de regie op gedragen aan den heer Bern Verwij te Bus sum. De avond zal besloten worden met een groot bal. Ook de muziek zal van goede kwaliteit zijn, zoodat we op een amusanten avond mogen rekenen. Autobussen zullen rijden voor bezoekers, heen en terug. Zie advertentie's in volgende nummers van ons blad. FOKKER-TOESTEL NAGENOEG IN TWEEEN Woensdagmorgen omstreeks twaalf uur heeft de Fokker-verkenner No. 501, bestuurd door luitenant Jongbloed, vergezeld van den mecanicien v. d. Kamp, een noodlanding moeten maken op een weiland in Oud-Zui len. Bij de landing geraakte het toestel in een sloot. Door den schok brak het vlieg tuig nagenoeg in tweeën. De beid# inzittenden bekwamen geen WAARSCHUWING De Burgemeester van Barradeel geeft ieder (en in het bijzonder de arbeidende bevolking zijner gemeente en van andere gemeenten in het noorden des lands) in overweging, al vorens in relatie te treden, of bestaande re latie'® te bestendigen, met het Administra tiekantoor voor Uitlootbare fondsen, geves tigd te 's-Gravenhage, waarvan exploitant is Hessel de Jong, alias Henry Th. de Jong, wonende Adelheidstraat no. 250 aldaar, of met diens vertegenwoordigers, met name E. Brand, wonende Groote Kruisstraat no. 9 te Groningen, inlichtingen in te winnen bij den chef van politie in zijn gemeente te Sex- bierum. MAXIMUM-SNELHEID VOOR AUTO'S De bepaling van een maximum-snelheid voor auto's en motoren in de kom der ge meente ie met de invoering der nieuwe mo tor- en rijwiclwet (1 Nov. 1.1.) automatisch komen te vervallen. De nieuwe wet laat niet toe de maximum-snelheid lager te stel len dan 30 K.M. per uur. 25-JARIG BESTAAN VAN DE GEZOND HEIDSCOMMISSIE VOOR BAARN c.a. In de op Dinsdag 13 dezer in het gemeen tehuis te Baarn gehouden vergadering van de Gezondheidscommissie, werd door den voorzitter, Dr. A. J. A. Thomas het feit herdacht, dat het den 28en November 1.1. 25 jaar geleden was, dat de eerste vergade ring van de Gezondheidscommissie te Baarn werd gehouden. Wel bestond er reeds sedert het jaar 1899 voor de gemeente Baarn een Gemeentelijke Gezondheidscommissie, doch deze werd in 1902 vervangen door een Rijks-Gezondheids commissie, ingesteld voor de Gemeenten Baarn, Soe6t, Leusden, Bunschoten, Eemnes, De Bilt, Westbroek, Achttienhoven, Hoog land, Stoutenburg en Maartensdijk, met Baarn als zetel der Commissie. Van de bij die in 1902 voor de Gezond heidscommissie benoemde nieuwe leden, zijn thans nog de heeren A- Koelewijn te Eem nes en G. L. Baron van Boetzelaer te Bilt- hoven lid, zoodat dezie beide Heeren ge durende 25 jaren onafgebroken het lidmaat schap der Commissie hebben vervuld. Genoemde Heeren werden door den voorzitter met dit jubileum gelukgewenscht en in een hartelijke toespraak hunne ver- dieneten herdacht en den wensch uitgespro ken, dat zij nog vele jaren lid van de Com missie zullen mogen blijven. Door den Heer v. Boetzelaer werd, ook namens den Heer Koelewijn, dank gezegd voor de hen toegesproken woorden. In zijn rede memoreerde Dr. Thomas ver der, welke mutaties ondeir voorzitter en le den sedert de instelling der Gezondheids commissie hebben plaats glehad en werd een kort overzicht gegeven van hetgeen door de Gezondheidscommissie in de afgeloopen 25 jaren i n het belang van die Volksgezondheid werd verricht. Als voornaamste ondtrwerpen werden daarbij genoemd, het in de jaren 19031905 door de Commissie geboudeto sytematisch woning.onderzoek in de elf onder de com missie ressorteerende gemeenten, waarbij ruim 3000 woningen werden onderzocht, terwijl in h et jaar 1908 op vooretel der Commissie een begin werd gemaakt met het hygiënisch toezich^op jde ^melkwinmmg en de contro- Verder werden herdacht de bemoeienis der commissie in de jaren IQ'141915 met de huisvesting der vluchteling»en uit België; de watervloed in den nacht van 13 op 14 Jan. 1916, waardoor gedeelten van de ge meente Baarn, Eemnes, Hoogland en Soest overstroomd werden. Een voortdurende zorg vereischte de over het algemeen minder goede drinkwatervoor ziening ten platte lande, waardoor als eind doel bij voorkeur op aanslfiuting aan- of aanleg van eene drinkwaterleiding werd aan gedrongen. De Geneeskundige armenveraorging had steeds de volle belangstelling van de Com missie; waar mogelijk, werd gewezen op het gevaar van het gebruiken van kwakzal vers-middelen en in het algemeen werd ge ijverd om een goede medische verzorging voor de bevolking zooveel mogelijk te be vorderen. Uit een over de afgeloopen 25 jaren sa mengesteld overzicht van de in het ressoort der Commissie voorgekomen gevallen van besmettelijke ziekten, kon met genoegen worden geconstateerd, dat gedurende dat tijdperk gelukkig geen bepaalde epidemiën in het ressort zijn voorgekomen, Zoordra het aantal gevallen van besmettelijke ziek ten echter ook maar eenigszins daartoe aan leiding gaf, was de Gezondheids-commissie steeds op haar post om door het aangeven van doeltreffende maatregelen verdene uit breiding der ziekte zooveel mogelijk tegen te gaan. SPORTKRONIEK A. VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. SOEST 2e Kerstdag, nam. 2 uur, spelen op „Soesf'-terrein aan de Soesterbergschest twee proefelftallen, van de navolgende menstelling. Elftal A. J. de B. (Soest). J. de Rijk, P. Heinhuis (beiden Soest)! K. v. Veenendaal, P. J. Kappers (Soest) Voorzanger (Blaricum). A. Woudenberg (Soestdijk), D. Let (Blaricum), J. J. Stuivinga (Duc), A. A doorn (Duc), Plateringen. Elftal B. W. Vos (Blaricum). - C. Stalenhoef, A. Mosterd (beiden EsV|g G. Camper (Soestdijk), W. v. d. Veer 0 ricum), P. Witteveen. Th. Spelt (Esvac), W. Heinhuis (Si W. v. Veenendaal (Soest), J. Voorthuizer J. Verwoerd (beiden Soestdijk). Dit kan een aantrekkelijke wedsj den, reden, waarom wij voetballi uitnoodigen een bezoek aan dezen strijd te brengen. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEGj Voor de beide Kerstdagen en Nieu\ dag zijn door den Bond geen wedsi vastgesteld. De courant van SMIT draagt na a.s. den naam: DE SOESTER COUR! Het abonnementsgeld voor dit blad, me begrip der WEEK-ILLUSTRATIE, bed^ 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetal vonden in een heffing van 25 cent per 3 maanden voor bezorgloon enz. Ons blad bleef daarmee een gratis blad, terwijl door de lezers alleen werd deelgeno men in de kosten aan de bezorging, admi nistratie en inning van 'het bedrag verbonden. De wenschen onzer lezers kennende en niet minder de eischen, welke wij zelf aan onze bladen stellen, waren oorzaak, dat wij meenden hiermede niet te kunnen volstaan. Onze, met zeer veel kosten gepaard gaan de foto-afdeeling moest uitgebreid, ver schillende rubrieken vergroot en nieuwe ru brieken ingelascht. Ons blad moest naast het vele noodige en zakelijke ook nog iets anders geven. Oud en jong, groot en klein moest iets in ons blad vinden, wat hem of haar zou kunnen interesseeren. Ons blad moest in ieder opzicht een ander blad zijn. Dit nu meenen wij gevonden te hebben in onze Week-Illustratie, hetgeen wij tegen den ongelooflijken prijs van f0.25 per 3 maanden zullen bijvoegen. Als gevolg van dit alles zouden wij dus kunnen zeggen: ons blad blijft gratis, ter wijl de lezers 25 cent betalen als tegemoet koming in de kosten van bezorging, ad ministratie en inning der gelden en 25 cent als vergoeding voor de illustratie. Als men bedenkt, dat nagenoeg alle plaatselijke bladen in den lande 65 cent per 3 maanden vragen, zal het voor een ieder duidelijk zijn, dat andere gedachten aan onze wijze van uitgeven ten grond slag liggen, als wij voor ons blad, met in begrip der week-illustratie, slechts 50 cent per 3 maanden noteeren. Aan onze lezers(essen) na 1 Januari het pgt I oordeel over DE SOESTER COURANT, 'g. DE UITGEVER. De courant van SMJT draagt na 1 Januari a.s. den naam: DE SOESTER COURANT. Het abonnementsgeld voor dit blad, met in begrip der WEEK-ILLUSTRATIE, bedraagt 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetaling. Ruime keuze, zeef Speci laag gestelde prijzen. Iial zaak in Soesterbergsehestr. 15a, ifcekGallenkanippelsweg, Tel. 2200 mm- ziet onzeTVIER etalages Ruwe Handen Schrale Lippen Winterhanden .Wintervoeten Doos 30-60ct.Tube 80et De courant van SMIT draagt na 1 Januari a.s. den naam: DE StOESTER COURANT. Het abonnementsgeld voor dit blad, met in begrip der WEEK-ILLUSTRATIE, bedraagt 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetaling. Uit de opsomming van deze feiten blijkt nog eens duidelijk het groote nut, dat de Gezondheids-commissies in haar tegenwoor dige samenstelling voor de Volksgezondheid in het algemeen kunnen habben. De voor zitter meent het daarom ten zeerste te moe ten betreuren, dat er indertijd stemmen op zijn gegaan om deze commissies op te hef fen of haar door een andere vorm van Staatszorg te doen vervangen. Waar hij echter de volDe overtuiging heeft, dat daartoe wel niet zal worden overgegaan, eindigde spreker zijn retie met den wensch uitte spreken, dat de Gezondheids-commissies nog vele jaren zullen Iblijven voortbestaan om in het belang van de Volksgezondheid werkzaam te kunnen zijn,, en werd een woord van dank uitgesproken aan allen, die de Commissie in den loop der jaren in haar werk hebben gesteund. Wegens plaatsgebrek kon bovenstaande in on9 vorig nummer niet worden opgeno men. KERSTNACHT-MELODIE Evenals vorige jaren, zullen de Gebr. But- selaar, met medewerking vran eenige plaats- genooien, ook dit jaar wederom een kerst nacht-melodie geven te 12 uur 's nachts (pre cies) voor hun woning in de Burgemeester Grothestraat Een en ander aal door zang worden opgeluisterd. In onsi velgend nummer zal bestaan tAt het plaatsen v^q NIEUW, Spoedige inzending geweLjèht. Zooals wij reeds voor eenige weker! ons blad hebben medegedeeld, gaat mij Januari a.s. de groote verandering en breiding van ons blad definitief in. Uit de toen gedane mededeeling is 't <j|nze lezers ook reeds bekend, dat met ingang van Jan. a.s. ons blad zal worden uitgegeven onder den naam DE SOESTER COURANT. Gedurende de thans loopende maand 1 eb ben wij, door bijvoeging van onze w ek- illustratle, eenig beeld gegeven van wat pns blad na 1927 zijn zal. Daarbij komt nog, dat gelijktijdig met| de naamsverandering, het redactioneele gedeel te, hier en daar eenige Wijziging zal onder gaan. Dat zulks op prijs gesteld wordt, bleek reeds na uitgifte van ons meer uitgebreid nummer. Niet alleen, dat, als gevolg van de gedane mededeeling, ons herhaaldelijk om. inlichtin gen werd verzocht en een onzer lezers zelfs meende in een aantal dichtregelen een lof tuiting te moeten geven over de belangrijke uitbreiding van ons blad, voor ons is van meer belang, het thans reeds geleverde be wijs, dat wij met onze uitbreiding, den ju is- ten weg wisten te kiezen. Van de weinigen, die een jaar geleden, bij de heffing van 25 cent voor bezorgloon enz., meenden te moeten bedanken, verzochten ver schillende personen, na ontvangst van ons meer uitgebreid blad gedurende de laaste weken, wederom ons blad met ingang van Januari te mogen ontvangen, terwijl wij, na colportage door onze bezorgers, in de gèle.- genheid waren nog ruim 100 personen als abonné in te schrijven, welke voorheen meen den voor ons blad te moeten bedanken. Slechts enkelen zullen nu met Januari a.s. niet ingeschreven zijn als abonné, doch wij twijfelen niet, of ook dezen zullen, na verschijning van De Soester Courant, in onze boeken worden opgenomen. Uit onze reeds eerder gegeven mededee ling weet ieder lezer ook reeds, dat wij met ingang van 1 Januari a.s. een bijdrage in de kosten vragen van 50 CENT PER 3 MAANDEN, of nog geen 4 cent per week en toch zouden wij kunnen zeggen: Ons blad blijft een gra tis blad. Hoe deze gedachte voor ons mogelijk is? Wel heel eenvoudig. In de jaren van uitgifte hebben wij ons steeds beijverd ons blad aan alle gestelde eischen te doen beantwoorden, daarmee be- oogende iets anders, iets beters te geven, dan men in plaatselijke bladen gewoon was aan te treffen. Zelfs hebben wij het aangedurfd vaste rubrieken in ons blad op te nemen, welke door specialisten moesten worden ver zorgd, waarmede onze onkosten wederom aanmerkelijk werden verhoogd. Onze steeds hooger wordende onkosten- rekening was het, dat wij naar andere mid delen moesten omzien, om de balans in evenwicht te houden, hetgeen we al spoedig FEITEN VAN DEN DAG BETREFFENDE KONING VOETBAL Vier en veertig rappe knieën Ziet men vliegen op het veld; Langs de lijn staan de genieën Mopperend en teleurgesteld. er er eens in een v^ereenig-in.g nieuwe kracht zijn kunnen toont, zegt men vaak, 't geen verbet'ring club wordt met verlies beloond. die, of die maar meegespeeld had, Die kan tenminste als hij wil, Die kan een keeper vaak verrassen, Maar ach, zijn wil staat meestal stil. Hij vergeet vaak, dat men speelt met elf, Hij drijft door 4, 5 tnenschen "heen; Wat dan? Och ja, het spreekt vanzelf, De 6e loopt hem „van de been". De and're tien staan suf te kijken En denken vaak, waar moet dat heen, Zij zien alweer hun club bezwijken, Hij maakt geen doelpunt, zelfs niet één. Daarom geachte ëlftal-commiSsie, Begrijpt uw taak, vervult hem goed; Blijft iemand weg zonder permissie, Zorgt, dat die man dan wordt beboet. U schept dan een gezonden clubgeest, U krijgt een elftal sterk en frisch, "Een vereeniging om mee te geuren; Begrijpt, wat Uw belooning is. De bovenste plaats der competitie; Maar heeren, wat nog wilt gij meer; Werk daarom met veel ambitie; U zelf en wij ontvangen d' eer. Ook een woord aan de elftalmenschen; De taak volbrengen is voor U; Uw bestuur toch zou niets liever wenschen; Daarom jongelui, probeer het nu. G. de Z. Wegens plaatsgebrek eerst heden geplaatst. hoord. In de taalboekjes nooit iets van be merkt. Ook in het dagelijksch leven hoorde men deze woorden niet zoo. Wel van fooien aannemen, van fooienstelsel bijv.; ook hoor de men wel de volksmond spreken van „achteroverdrukken" of „sam.sam spelen", als 't ging over laakbare dingen met fooien in verband staande maar van de woorden steekgelden en retourcommissies wist men niet goed de beteekenis, al begon men te vermoeden, dat die begrippen met een min der aangenaam luchtje samenhingen. Van daar dat onophoudelijk gevraagd werd naar de juiste beteekenis dier woorden. Om nu de juiste beteekenis dier begrippen te geven, dat zal moeilijk gaan, daar deze nog wel wat zou verschillen met de officieele om schrijving. Maar dit staat vast, dat er met die woorden iets wordt aangeduid, dat de gemeenschap geld, veel geld kost. Immers ware dit niet zoo, dan zou toch niet zoo kras worden opgetreden tegen hen, waarvan het uitgekomen was, dat zij zoo nu en dan eens een steekpenninkje, een fooitje opsta ken. Wie doet dat niet graag? Bepaald moet er dan ook iets leelijks achterzitten, als openbaar wordt, dat een ambtenaar beschuldigd wordt van zich schuldig te hebben gemaakt aan da den waarmede steekpenningen en retour-com missies gemoeid zijn en hij dies niet langer in zijn functie kan gehandhaafd blijven. Een zware straf voor een ambtenaar, al hoewel zijn straf vergeleken met de straf op een' dergelijke misdaad, begaan door iemand in de burgerlijke bedrijven, nog zeer zacht is. In de burgerlijke bedrijven toch zou men van den dader Jn elk geval de gelden terug eischen, waarvoor de zaak benadeeld was, indien men hem, om welke reden dan ook, niet met den rechter deed kennis maken. In de ambtenarenwereld gaat het echter anders, daar laat men het publiek de schade maar betalen en Jan Salie en Piet Lut vin den dat steeds goed. Toch kan men eigenlijk een struikelenden ambtenaar niet te hard laten vallen. Feitelijk heeft de overheid toch ook een weinig schuld. Wat worden ze al niet over het paard ge tild, de ambtenaren, als ze maar even hun plicht doen en niets meer dan hun plicht. Net of men 't niet van hen gewend was. En het zal dit over het paard tillen zijn, dat menig ambtenaar zijne bezinning doet ver liezen hij is ook een mensch en be gint te lijden aan eigen.waan en inbeelding, met het gevolg, dat vergeten wordt wat al dan niet oorbaar is. Hoe vaak toch leest men in de gmeenteraads-verslagen, dat de ambtenaren hoogelijk geprezen worden door de vroede vaderen, geprezen, dat de goe-gemeente wel moet gaan denken, dat deze ambtenaren buitengewoon zich ver dienstelijk hadden gemaakt voor de gemeen schap en dat zij en zij alleen het slechts waren, die dat konden doen, terwijl het, nuchter bekeken,, werkzaamheden betroffen, waarvoor zij waren aangesteld tegen mooie bezoldiging en welke werkzaamheden ook al weer nuchter bekeken toch niet zoo veel om het lijf hadden. Als wij dat bedenken, dan wordt het oor rii deel zachter voor~':;truikelericfe ambtenaren? Wat niet wegneemt is, dat op hen en niet op het publiek de schade verhaald moest worden, welke zij de gemeenschap berok kende. Wij vragen ons af, of dit middel alleen reeds niet alle lucht gezuiverd zou hebben. Velen toch werden nu voor goed geknakt. OCCASIONAL. In ons volgend num ner zal gelegenheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARS GROETEN tegen den prijs van 50 CENT. Spoedige inzending gewenscht. De courant van SMIT draagt na 1 Januari a.s. den naam: DE SOESTER COURANT. Het abonnementsgeld voor dit blad, met in begrip der WEEK-ILLUSTRATIE, bedraagt 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetaling. UIT DEN OMTREK hartigen omgang vele vrienden heeft ver worven, bij dit jubileum zeker niet aan be langstelling ontbreken. IJSVERMAAK Vanaf Vrijdag is er op de baan druk ge reden, vooral Zondag was het enorm druk. Dinsdagmiddag werden er wedstrijden ge houden voor meisjes en jongens beneden 16 en jongens boven 16-jarigen leeftijd. In de afd. meisjes waren de gelukkige prijswinsters: S. Boelens le prijs; W. Last- huis 2c prijs; C. Hoogendoom 3e prijs; R. v. Ewi]k 4e prijs. In de afd. jongens beneden 16 jaar: Boe lens le prijs; Lengers 2e prijs; Wijdema 3e prijs; Nieuwenkamp 4e prijs. In de afd. jongens boven 16 jaar (langere baan) de heeren Sweerts le prijs, v. d. Berg 2e prijs. Woensdagmiddag schoonrijden. Deze wedstrijd werd voor 't eerst in Baarn gehouden. Mevr. Roggeveen, Soest, le prijs. Mej. Herwaarden, Baarn, 2e prijs. Mej. Brouwer, Bussum, 3e prijs. Mej. De Bruin, Baarn, 4e prijs. Het eigenaardige weder van Woensdag was oorzaak, dat de deelname niet zoo groot was als verwacht werd. Ook het kijklustig publiek was niet talrijk. Toch was het erg gezellig op de baan. Het bestuur komt alle lof toe voor het initiatief. JUBILEUM 1 Januari a.s. is het 25 jaar geleden, dat gasfabriek in eigendom aan de gemeente Baarn is overgegaan. Van het toen aanwe- 'ge personeel is alleen nog in functie de chef lantaarnopsteker Krijgsman, die den 1 Januari a.s. 25 jaar in gemeentedienst is. BENOEMD Bij Kon. besluit is met ingang van 15 De cember j.1. benoemd tot reserve le luite nant bij het 20e Regiment Infanterie de heer Mr. J. C. Horsman alhier. De courant van SMIT draagt na 1 Januari a.s. den naam: DE SOESTER COURANT. Het abonnementsgeld voor dit blad, met in begrip der WEEK-ILLUSTRATIE, bedraagt 50 CENT per kwartaal bij vooruitbetaling. Kleine advert. bij vooruitbetaling EERSTE KERSTDAG AANWEZIG TWEEDE KERSTDAG AANWEZIG Sophiaiaan 13 - Telef. 2195 HET TWEEDE SLACHTOFFER TE BAARN Zaterdag werden onverwacht oproepings biljetten den leden van den Baarnschen Raad toegezonden, tot bijwoning eener spoed- eischende vergadering op Maandagmiddag j.1. Het te behandelen onderwerp zou in ge heime zitting worden medegedeeld. Ondanks al die geheimzinnigheid vermoe den vrijwel velen waarover het gaan zou en wisten ze ook al te voorspellen wat de af loop dezer vergadering zou zijn. En het kwam precies uit ook. In algemeene trekken zouden we hiervan willen zeggen: Alweer een hoofdambtenaar, die vergeten was, dat hij, die rijk wil worden, in verzoe king valt en in strikken, die den mensch in verderf en ondergang storten. Alweer een hoofdambtenaar heeft zich be zondigd en in strijd gehandeld met het ambtenaren-reglement en zijne instruc tie; heeft zich ingelaten met steekpenningen en retour-commissies. Retourcommissies, steekgelden of steek penningen; woorden een half jaar geleden nauwelijks bekend. Op school nooit van ge- BAARN HET TWEEDE SLACHTOFFER In de j.1. Maandag gehouden gemeente raadsvergadering werd, na een geheime ver gadering van 5 uur, het volgende besluit ge nomen: De Raad, kennis genomen hebbende van I het feit, dat de directeur van Publieke Wer ken, de heer F. F. Boois gehandeld heeft in strijd met het ambtenaren-reglement; overwegende, dat de heer De Boois in den loop der jaren zich vele verdiensten voor de gemeente verwierf; besluit, dat genoemde directeur niet te handhaven is in een leidende gemeente functie; dat hem daarom ontheffing van zijn functie van directeur van P. W. wordt verleend en dat hij tijdelijk als hoofdop-, zichter wordt aangesteld op een salaris van f4000. De raad noodigt verder B. en W. uit om ten aanzien van de vervulling der functie van directeur van P. W. met nadere voor stellen te komen. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 1217 Dec. 1927). Kuipbaden: hoog tarief 19, laag tarief 42; Stortbaden: hoog tarief 74, laag tarief 107; Schoolbaden: 23, gratis 34. Totaal aantal baden 299. POSTDUIVENVEREEN. „DE POOL" De Baarnsche Postduiven-vereen. „De Pool" zal op Zondag 25 Dec. haar jaar- Iijksche club-tentoonstelling houden in café „De Welvaart", Nieuw Baarnstraat. Belangstellenden worden uitgenoodigd deze tentoonstelling te bezoeken. Toegang vrij Indien er zijn, die een eereprijs willen be schikbaar stellen, zoo zal deze in dank wor den aanvaard. Het Bestuur. JUBILEUM De heer S. de Zoete, opzichter-tuinbaas ten paleize Soestdijk, hoopt 1 Januari a.s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden als assistent-bloemist bij H.M. de Koningin- Moeder in dienst trad. Gedurende de laatste jaren vervult de heer De Zoete de functie van opzichter-tuinbaas. Het zal den jubilaris, die niet alleen in vak kringen een bekende persoonlijkheid is, maar zich ook door zijn vriendelijken en open- Spreekuur: 9-11 en 1-3 uurT" Fondsleden 9-10 uur. Telefoon 2173 of 346 gevraagd in eene christelijke lees- club. Abonnement f10.p. jaar, 13 tijdschriften of bladen. Nu en dan een boek. Br. fr. onder no. 383 bur. van dit blad. worden vanaf heden eiken Za terdagmiddag ontvangen in café Van Raaij, Soestduinen. Mevrouw, v. Veen, Kerkpad Z.Z. 25, vraagt per 1 Februari een als 2e meisje. Zich te melden 's avonds na 7 uur. VISSER'S BOEKHANDEL KERKSTR. 20a TEL. 2272 Gevraagd, als medehuurder, zit plaats in de Hervormd: Kerk tij dens den dienst van Ds. Kruis- hoop. Br. fr. onder no. 385 bu reau van dit blad. verkrijgbaar, per duizend en per pak. W. Verwey, Julianastr. 50a, Utrecht - Pieterstraat Ibis Teletoon 11390 CREDIETEN - HYPOTHEKEN BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIËN Veenhulzerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- er Zadelmakerij :<iaat- en Reparatie-Inrichting.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2