REBEIIJA SS Eli T Het Wiegekind. TH. 4 5^^ Handelshuis Soest Heer«n-Confectie Motorkleeding fMynfijcnottls 1 zmmuia&Mtm 15. MededeeJing van ingekomen stukken Voor kennisgeving aangenomen. 16. Behandeling van het verzoek van den heer L. E. Visser, om ontslag als technisch ambtenaar bij het gemeentelijk Oasbedrijf, De voorzitter licht dit punt eenigszins toe. Spr. deelt mede, dat de ontslagaanvrage van den heer Visser is ingekomen na een onder, houd over een bedrag van plm. f700.— wat door hem zou zijn aanvaard als een yergoeding wegens gepresteerde diensten voor een der firma's, welke bij de installatie van het gasbedrijf was betrokken. B. en W. stellen voor in deze zaak advies in te winnen van de gascommissie. De heer Van Doorne meent, dat, waar het bezien der zaak toch alleen zal bestaan in het nemen van een beslissing inzake een eervol of niet eervol ontslag, doet spr. het voorstel niet de gascommissie, doch een comm. uit den raad aan te wijzen. Dit voorstel wordt echter met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Aan den heer Den Bliek komt het toch wenschelijk voor, de gascommissie met een 3-tal personen hiervoor uit te breiden, wel ke gedachte met algemeene stemmen wordt aangenomen. Voor uitbreiding der gascommissie worden gekozen de heeren v. Klooster, Busch en Van Doorn. Rondvraag. De heer v. d. Breemer vraagt aandacht, voor den Zwarteweg. Deze weg kan aan merkelijk verbeterd worden met een 100 M. bestrating. Zal in overweging genomen worden. De heer Den Bliek informeert of de goed- keurig op het besluit tot heffing van opcen ten op de vermogensbelasting reeds is af gekomen; het wil spr. anders voorkomen, dat de hiervoor geraamde post fictief op de begrooting staat. Is bij de Kroon. De heer Grootewal vraagt aandacht voor den Schoolweg te Soesterberg. Deze is zoo slecht, dat hij niet te bereiden is en waarom een militair ter vermijding van de allerslecht ste stukken van het rijwielpad heeft gebruik gemaakt. De veroordeeling van genoemden militair heeft plaats op grond van een door den voorz. afgegeven verklaring, dat de weg bereidbaar is. Waar deze zaak dezer dagen voor den krijgsraad komt en waaruit voor den betrokkene zeer zeker gevangenisstraf zal volgen, verzoekt spr. de afgegeven ver klaring nog eens te herzien en zoo mogelijk hierop terug te komen. Zal onderzocht worden. De heer Busch vraagt inlichtingen, waar om een persoon in dienst is gehouden, aan wien per 1 Jan. j.I. ontslag was aangezegd. Spr. vraagt eveneens naar de balansen van het grondbedrijf 1924, 1925 en 1926, terwijl hij het verzoek doet de gemeentezaken eerst aan de raadsleden bekend te maken. Nu stond een zaak reeds één dag vroeger in een der bladen, voordat de bescheiden in het bezit der leden waren. De heer Koenders deelt mede, dat be doelde ambtenaar nog tijdelijk in dienst is gehouden met het oog op het vele werk. De heer De Bruijn dankt den Voorz. voor de toegepaste bezuiniging op het plan der politie. De heer Van Doorne doet mededeeling van gehoorde klachten, betreffende het zeei wpinig wfrlf yprri^hfpn. u; beroep open binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Konin gin gericht, maar ingediend bij den commis saris der Koningin. De Raad der gemeente Soest; overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer nood zakelijk moet worden geacht, ingevolge Art. 8 van het Motor, en Rijwielreglement de na te noemen wegen gesloten te verklaren voor het berijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks in één richting; besluit gesloten te verklaren voor het b er ij den met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks in één richting; a. den Korte Melmweg, van de Van Wee- destraat af tot aan den Lange Brinkweg en wel in de richting van den Lange Brinkweg naar de Van Weedestraat; b. de Torenstraat, in de richting van Amersfoort naar Soest; c. de Kerkdwarsstraat in de richting van de Ferdinand Huycklaan naar de Kerkstraat; d. den Noorderweg vanaf het perceel, gele gen aan den Noorderweg kadastraal bekend als gemeente Soest in Sectie A No. 1661 tot aan de Vredehofstraat, en wel in de rich ting van de Nieuwe Steeg naar de Vredehof- straat. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. SOEST, Januari 1928. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 13 Januari 1928 het onderstaand besluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Konin gin gericht, maar ingediend bij den commis saris der Koningin. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat het in het belang van de instandhouding en bruikbaarheid van den weg noodzakelijk moet worden geacht voor de na te noemen wegen een klassenindeeling vast te stellen als bedoeld in art. 36 lid 3 sub c van het motor- en rijwielreglement; gezien het voorstel van Burg. en Weth. dd. 6 Januari 1928, le Afd. no. 23-1.14; giet op Art. 36 van het Motor- en Rijwiel reglement; besluit overeenkomstig het bepaalde in art. 36 van het Motor- en Rijwielreglement in te deelen: in klasse II. Andriessestraat, Anna Paulownalaan, Ban- ningstraat, Bartolottilaan, de BeaufortJaan, Beckeringhstraat, Beethovenlaan, Beetzlaan, Beukenlaan, van Beuningenlaan, Bosstraat (tot aan ombuiging bij Koudhoornweg), da Cos. talaan, Dijkhuisstraat, Eemstraat (vanaf Kerk straat tot Eemweg), Eikenhorststraat, Emma- laan, F. C. Kuijperstraat, Gallenkamp Pels- weg, de Genestetlaan, Heuvelweg, Juliana- plein, Julianastraat, Kampweg, Korte Berg straat, Korte Brinkweg, Korte Melmweg, Kou- dehoekstraat, Krommeweg, Laanstraat, Lan- ge Bergstraat, Lange Brinkweg, van Lennep- laan, Lindenlaan, van Lijndenlaan, van Maa renstraat, Mariastraat, Mendelssohnlaan, Mid denlaan, Molenstraat O.Z. en W.Z., Nassau- laan. Nieuwerhoekstraat. Nieuweweg. Oran- welke tot het schoonmaken der wegen zijn aangesteld, terwijl spr. eveneens Inlichtingen vraagt betreffende het in dienst houden van een persoon na 1 Jan. 1928. Nadat door den heer Pronk nog eenige inlichtingen zijn ingewonnen betreffende ver goedingen inzake het woonwagenkamp, wordt de vergadering gesloten. Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op 6ommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men mei PUROL OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN jelaan, Ossendamweg, Oude Utrechtsche weg, Parklaan, Paulus Potterlaan, Pieter de Hooghlaan (verhard gedeelte), Plasweg (ver. hard gedeelte), Prins Hendriklaan, Rem- brandtlaan, Rubenslaan (verhard gedeelte) Schoutenkampweg, Sinnemaplein, Soester- bergschestraat, Sophialaan, Spoorstraat, Sta tionsstraat, Torenstraat, Veenhuizerstraat, Vondellaan (van Soesterbergschestraat tot da Costalaan), Vosseveldlaan, Waldeck Pyrmont. laan, Wilhelminataan. als zijnde óf klinkerwegen óf basaltwegen of deels klinker deels basaltwegen op vas ten bodem. In klasse III alle overige wegen, gelegen binnen de be bouwde kom der gemeente. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. SOEST, Januari 1928. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 13 Januari 1928 het onderstaand besluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Konin gin gericht, maar ingediend bij den commis saris der Koningin. De Raad der gemeente Soest; overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer nood zakelijk moet worden geacht, ingevolge Art. 8 van het Motor- en Rijwielreglement de na te noemen wegen gesloten te verklaren voor het berijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks in beide richtingen; dat immers de hierna genoemde wegen voor dat berijden ongeschikt zijn, terwijl de breedte te gering is; dat door deze gesloten-verklaring het door gaand verkeer geen ernstige belemmering zal ondervinden, aangezien de Rijksstraatweg daarvoor de aangewezen weg is; besluit gesloten te verklaren voor het berij den met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks in beide richtingen; le. de Korte Kerkstraat, van het Kerkpad N.Z. af tot aan den Lange Brinkweg; 2e. het Kerkpad N.Z.; 3e. het Kerkpad Z.Z.; 4e. de Spoorstraat van de halte Soestdijk af tot aan den Korte Melmweg. Burg. en Weth. voornoemd-, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. SOEST, Januari 1928. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 13 Januari 1928 het onderstaand besluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende Afdoend geneesmiddel voor wonden excems en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. INGEZONDEN STUKKEN Soesterbergschestraat 15 A Telefoon 2200 Gemeentelijke Toonkamer kon worden ge leverd en die in een reeks artikelen, door den ouden Raad was vastgesteld, deze verkoop in overeenstemming der gestelde voorwaar den geschiedde. Waar de gesties van den bedrijfsleider th^ns veler aandacht heeft, is 't mij een behoefte, de mogelijk gewekten indruk, althans hier omtrent, weg te nemen, hetgeen door ziekte mijnerzijds, tot nu toe vertraagd was. U beleefd dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. dnr., A. W. P. VISSER, Molenstraat 42. SPORTKRONIEK VOETBAL E. S. V. A. C. Liefdadigheidswedstrijd. Zondag a.s. speelt het le elftal een wed strijd tegen Soesterberg I te Soesterberg. De baten van dezen wedstrijd zijn voor een speler, welke tijdens het spel een ongeval is overkomen en daardoor tot werkloosheid is gedoemd. Deze wedstrijd is tevens een oefenwedstrijd, daar een nieuwe opstelling wordt geprobeerd. Vertrek per rijwiel uiterlijk omi 1 uur vanaf Hotel „De Gouden Ploeg''. Het 2e elftal is vrij. Zondag 15 Jan. 1.1. verloor het 1ste elftal met 3—1 van het sterke V.O.P. te Veenen- daal; gezien het vertoonde spel, is de re-' turn wedstrijd te Soest een prachtige gele-- genheid om revanche te nemen. Het 2e elftal speelde met Woudenberg III 3—3 gelijk; voorwaar geen slecht resultaat- Leden, donateurs en begunstigers van Es- vac en tevens lezers van Het Soester Nieuws blad deelen wij mede, dat geen voetbalnieuws meer in het Soester Nieuwsblad wordt op genomen. R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" E. M. M. 2—De Ploeg 1 1—3. De Ploeg 2Limvio 3 110. Het 1ste elftal deed goed werk door de' Hilversummers met 31 te slaan. Dit succes' is te danken aan het stevig volhouden. Alle •doelpunten werden gemaakt na de rust, ter wijl E. M. M. tot een kwartier voor het eind de leiding wist te houden. Toen echter dej stand gelijk werd gemaakt, waren de Sof j., geh. met M. Roosendaal. André Lodewijk Willem v. Kasteel, oud 5 mnd. BAARN GEBOREN: Petronella, d. v. L. Sterk en F. van den Berg. Geertje, d. v. A. J. van den Oever en J. W. G. Keij. ONDERTROUWD: Dr. A. C. Polak en G. Benders. G. J. B. Becker en J. C. Schwegler. H. Schiedon en E. Bakkenes. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk) Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen, van Utrecht. 's Avonds geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. Th. de Visser, van Den Haag. Nam. 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. C. .W. Kruishoop. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. J. I. v. Schaick. Geref. Kerk Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Kerkgebouw Soesterbergscheitraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Donderdagavond 7.30 uur Bijbellezing door Ds. J. v. d. Meulen. Roomsch Katholieke Kerk. Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorin. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Vereeniging van Vrijz. Godsdiensligen Gebouw Religie en Kunst. Rembrandtlaan Geen dienst. Chr. Gerei. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Oosthoek. Nam. half zes Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond half acht Ds. B. Oosthoek. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Nam. 6 uur, in de Christ. school aan den Postweg te Soesterberg Ds. Reeser, van Hoogland. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. Tuinstra. kaWeren en worden gesterkt door e 75ct Bij Apoth en Drogisten PLAATSELIJK NIEUWS «AM 3—1 voor De Ploeg. Het 2de elftal deed minder goed. Hier moet nog meer ernst bij het spel komen. De stand van het 1ste elftal is als volgt: De rijen beteekenen: gesp., gew., gel., verl. punten, voor —tegen, gem. Saestum 8 6 1 1 13 31-7 1.62 Eemland 5 3 1 1 7 12.13 1.40 Limvio 2 7 3 3 1 9 20-14 1.28 Olympia 8 4 1 3 9 15-15 1.12 De Ploeg 10 3 3 4 9 26-29 0.90 Be Fair 8 1 5 2 7 24-25 0.87 E.M.M. 2 12 2 4 6 8 21-33 0.66 S.D.O. 2 8 1 2 5 4 14-27 0.50 SOEST, 16 Jan. 1928 Geachte Redactie. Bij de raadszitting van 13 dezer, bleek de publieke tribune weder geheel bezet te zijn. Dit medeleven door de gemeentenaren is een verheugend verschijnsel en eene waardee ring van het gesprokene. Ik heb mij ecjiter afgevraagd of 't niet tijd wordt, eens aandacht te wjjden aan 't vraag stuk der publieke tribune. Het valt geenzins te ontkennen, dat 't grootste gedeelte der tribune bezet wordt door een bepaalde groep partijgenooten. Thans beleefd men 't feit, dat voor de aanvang eener zitting, een gedrang en ge- jaag ontstaat om de tribune „in te nemen" door bedoelde partijgenooten. Het openlijk goed- en afkeuren van 't ge sprokene laat ik buiten beschouwing, als zijn de een quaestie van orde. De oplossing zou zijn, door verdeeling der ruimte in een gereserveerd en openbaar ge deelte. U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. dnr., A. W. P. VISSER. SOEST, 16 Jan. 1928 Geachte Redactie. U zoudt mij ten zeerste verplichten, door opname van 't volgende, in Uw veelgelezen blad. Na mijne publicatie over de Gemeentelijke Gas-Toonkamer.verkoopen, bleek mij bij in. zgge der bestaande verkoopvoorwaarden waarop artikelen voor gasgebruik door de Het programma voor Zondag a.s. luidt: De PloegBe Fair S.D.O. 3—De Ploeg 2 Indien de spelers er alles opzetten, kan deze wedstrijd Worden gewonnen. We hopen een mooien wedstrijd te zien en sporen velen aan eens een kijkje te nemen. Laten de spe lers de tegenstanders nfet onderschatten en fair den strijd aanbinden. o CLUBNIEUWS V.V. SOEST Zondag j.I. heeft Soest I in Hilvert I haar meerdere moeten erkennen, door met 31 te verliezen, waardoor twee kostbare punt jes verloren gingen. Denk er om, le elftal spelers, de kans is er nog, geef je geheel voor je vereeniging en tracht de twee restee- rende wedstrijden te winnen. Het 2e elftal bracht het er beter af en ver sloeg N.I.O. III in eigen huis met 2—1. Vast houden heeren, de kans is nog niet ver keken. Zondag a.s. speelt Soest II in Amersfoort tegen H.V.C. III. Vertrek per fiets één uur vanaf den heer v. Veenendaal Het le elftal speelt te Soest tegen Brede- rodes I uit Vianen. Aangezien deze club slechts één plaats onder Soest staat, kan een spannende wedstrijd tegemoet gezien wor. den. Aanvang 2 uur. S.v.p. voortaan vroeger copie zenden. Red. BURGERLIJKE STAND „ST. MARTINUS" -Rif- Door ben K-K- unQer-oincierei.c--.lv- „ji- Martinus", afd. Soesterberg, zal op Zater dag 4 en Zondag 5 Februari a.s. een bazar gehouden worden in 't Hotel ,,'t Zwaantje", te Soesterberg, waaraan verbonden is een loterij, ten bate van het reservefonds voor tuberculooze-bestrijding. VERBETERING RIJKSWEGEN Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot vaststelling van de begrooting van het Wegenfonds voor 1928. Voor verbetering van den Rijksweg tus- schen Soest en Amersfoort is daarop aan gevraagd een bedrag van rond f 100.000.— S. V. V. TE SOESTERBERG Door de Voetbalvereeniging S. V. V. te Soesterberg, zal op Maandag 30 Januari a.s. een feestavond gehouden worden in de con certzaal van 't Hotel ,,'t Zwaantje", met me dewerking van't duo Henny en Willy v. Noort uit Den Haag. Verschillende attracties zullen het feest verhoogen. VERLAGING DER POSTTARIEVEN Met ingang van 1 Febr. a.s. worden de vol gende wijzigingen in de posttarieven ge bracht. a. Brieven binnenland: Door uitzetting der tariefschalen wordt in het binnenlandsche ver. keer het port der brieven boven 20 gram ver laagd en wel voor brieven 20250 gram 15 ct.; 250—500 gram 20 ct.; 500—750 gram 25 ct.; 750—1000 gram 30 ct.; 1000—1500 gram 35 ct.; 1500—2000 gram 40 ct. b. Locaalport: Ingevoerd wordt een afzon derlijk locaal port van 5 ct. uitsluitend voor brieven tot 20 gram, en voor briefkaarten van 3 ct. Voor brieven boven 20 gram geldt dus het gewone binnenlandsch tarief. c. Gedrukte stukken: Het tarief der gedruk te stukken, indien althans geen behandeling met voorrang wordt verlangd, wordt ver minderd in dier voege, dat tot 500 gram en voorts van 500—750 gram 17,5 ct.; van 750 tot 1000 gram 20 ct.; van 1000—1500 gram 25 ct. en van 1500—2000 gram 30 ct. Voor behandeling met voorrang gelden de bestaan de tarieven. d. Nieuwsbladen: Het port der nieuwsbla. den en bijvoegsels, welke bij abonnement gefrankeerd worden verzonden, wordt be paald per nummer of exemplaar tot 55 gram op drie-vierde ct.; van 55—150 gram 1,5 ct. en voor elke 50 gram meer drie-vierde cent meer. e. Monsters: Het port der monsters wordt 2 ct. per 50 gram, met een minimum van 5 cent voor elke zending onder een afzonder, lijk adres. f. Expresse-recht: Ten slotte wordt nog het recht wegens expresse-bestelling ver laagd, indien de geadresseerde woont bin nen de kostelooze bestellerskring van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse, dan wel op een afstand van niet meer dan 15 minuten gaans van een hulppostkantoor. Het recht wordt dan voor briefpostzendingen 10 ct. en voor postpakketten 15 ct. UITVOERING Door de R.K. Muziek-vereen. „St. Jozef" te Soesterberg zal op Donderdag 26 Januari a.s., 's avonds 8 uur, een uitvoering gege ven worden in de concertzaal van Hotel ,,'t Zwaantje". SOEiT GEBOREN: Franciscus Gerardus, z. v. G. Timmer en E. M. A. J. Kleton, Bosstraat 21d. Florus Johan- nes, z. v. H. G. Wijnands en F. Vermeulen, Veenhuizerstr. 73a. Christiaan Jacobus, z. v. H. G. Wijnands en F. Vermeulen, Veenhui zerstr. 73 a. Margaretha, d. v. B. Legemaat en S. P. Maas, Korenweg 3. Marretje, d. v. J. C. Jaarsveld en M. v. Broekhuijsen, KI. En- gendaalweg 4. Willem, z. v. G. v. 't Klooster en C. v. d. Grift, Molenstr. W.Z. 27. Lamber- dina, d. v. M. C. v. Dijk en C. Knoppers) •Nieuwstraat 39. Mello Jacobus, z. v. J. L. P. Beekink en H. G. M. Bouman, Eigendoms- weg 22. GEHUWD: J. Lagemaat, 26 j. en M. Klomp, 19 j. M. de Bruijn, 52 j. en H. G. Schiere, 59 j. OVERLEDEN: Louise Cornelie Bekker, 64 j., ongeh. Ge- rard Fredrik August Lemcke, 61 j., geh. met E. Th. Beijer. Maria Sophia de Roij, 62 j., geh. met A. Eijgelaar. Cornelis v. Dijk, 68 LEZING OVER CHINA De bekende Zendeling onder de Chinee- zen, Rev. James Leynse, die reeds in vele plaatsen van ons land voor stampvolle zalen optrad, hoopt binnenkort ook hier iets te vertellen van zijn ervaringen in China. Maandag 30 Januari a.s., 's avonds half 8 uur, hoopt hij in de Rembrandtzaal een lezing te houden over „China zooals het was en zooals het is". De lezing zal door licht beelden worden opgeluisterd. Een ieder hou- de dezen avond vrij. R.K. DAMESZANG Zondag- -en Dinsdagavond gaf de dames zang vereen, in het gebouw der R.K. Jon gelingen-vereen., beide malen voor een uit verkochte zaal, een opvoering van „De H. Theresia van het kindje Jesus", tooneelen uit haar leven in 4 bedrijven en Apothéose met zang. Het geheel werd zeer goed vertolkt, ter wijl de tooneelen, zooals we dat van den heer Alders gewend zijn, wederom keurig waren verzorgd. Jammer was 't, dat de too neelen zooveel tijd voor verwisselen vroe gen, welke oogenblikken echter wederom benut werden door de onvermoeide club van den heer Horvers, die er met haar vrien delijke toonen ook op die momenten de goede stemming wist in te houden. Beide avonden zijn uitmuntend geslaagd. TELEFOONDIENST De wndw Directeur van het Post- en Tele graafkantoor vestigt de aandacht van de aan. geslotenen op de noodzakelijkheid van het voldoende afbellen wanneer een gesprek is afgeloopen. Dat is ook noodig, wanneer men aan het interlocale bureel een gesprek heeft opgegeven. Doet men dit niet, dan wordt men veelal noodeloos weder opgeroepen. Behalve de aan de abonné's veroorzaakte last geeft het moei lijkheden bij de bediening en daardoor weder vertraging bij de afwikkeling van het verkeer. POSTWISSELDIENST De bedragen van postwissels naar Est land behooren in het vervolg gesteld te wor den in Estlandsche kronen en Sents (1 kr. is 100 sents). RIJBEWIJZEN Alle voor 1 November 1925 afgegeven rijbe wijzen komen te vervallen op 1 Juli 1928. In het belang van een goede regeling, om tijdig de oude bewijzen te kunnen vernieu wen, worden belanghebbenden verzocht, reeds nu de nieuwe bewijzen aan te vragen. Rijbewijzen, afgegeven in het tijdvak van 1 November 1925 tot 1 November 1927 blij ven geldig gedurende twee jaren en acht maanden na hunne dagteekening. Houders van rijbewijzen uit dit tijdvak wordt eveneens verzocht tijdig, tenminste twee maanden te voren, de nieuwe bewijzen aan te vragen. Nieuwe rijbewijzen behooren mondeling te worden aangevraagd, uitsluitend ter Gemeen te-Secretarie, alwaar de benoodigde formu lieren daartoe aanwezig zijn. SOESTERBERGSCHE ZETEL Naar wij vernemen, zal op Maandag 23 Januari a.s., des avonds te 7.30 uur, in 't St. Joseph.gebouw, Steenhofstraat, een gecom bineerde ledenvergadering plaats hebben van de R.K. Kiesvereenigingen te Soest _en Soes- terberg, op welke vergadering de zgn. Soes. terbergsche zetel ter sprake zal worden ge- gebracht. GEMEENTERAADS-VERGADERING De raad onzer gemeente is gisterenmid dag te 2 uur in spoedeischende openbare vergadering bijeen geweest, teneinde opnieuw te behandelen het verworpen voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake wijzi ging van het reglement op de werkverschaf fing. TREKHONDENKEURING Maandag j.1. werd de trekhondenkeuring gehouden ten politiebureele alhier. Ter keu ring waren aanwezig 40 honden, waarvan er 34 werden goedgekeurd en 2 afgekeurd. Het nummerbewijs kon aan verschillende eigenaars nog niet worden afgegeven, daar deze de tuigen der honden niet ter keuring hadden aangeboden. Eerst als ook deze tui gen in orde zijn bevonden, kan het nummer- bewijs worden verstrekt. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Geni. Arbeidersbeurs alhier ingeschreven 231 wer- keloozen, verdeeld als volgt: 25 Metselaars, 42 Opperlieden, 48 Grond- arbeiders, 40 Losse arbeiders, 13 Timmerlie den, 1 Chauffeur, 1 Loopknecht, 14 Land arbeiders, 3 Letterzetters, 3 Kantoorbedien- denn, 20 Schilders, 3 Stucadoors, 1 Koper- bewerker, 1 Pannendekker, 1 Voeger, 1 Werk ster, 1 Rietdekker, 1 Metaalslijper, 1 Siga renmaker^ 1 Vertegenwoordiger manufactu ren, 1 Winkeljuffrouw, 1 Meubelmaker. WEGENPLANNEN In onderzoek is een plan om een nieuwen weg aan te leggen tusschen het bekende ho tel Trier te Soest en Amersfoort, welke nieu we weg de spoorbaan van Utrecht naar Amersfoort zal passeeren over een hoogvia- duct. Eveneens is een plan in studie om een breeden rijweg rondom de stad Amersfoort aan te leggen, zoomede een nieuwe verbin ding voor groot verkeer te scheppen tus schen het zooeven genoemde hotel Trier en Baarn. VERLOTING Zaterdag 28 Januari a.s., des avonds S uur, vindt, in „De Gouden Ploeg", de trekking plaats van de door de afd. Soest van den Vrijzinnig Democratischen Bond georgani seerde verloting ten bate van het houden van studie- en ontwikkelingsavonden, Na afloop der trekking zal de avond verder in gezellig samenzijn worden doorgebracht. Den leden wordt verzocht introducé's mede te brengen. AUTO-ONGEVAL EN DIEFSTAL Zaterdagmiddag reed een vrachtauto van den heer T. alhier, bij de Oude Spoorbrug te Baarn, toen eensklaps een der banden stuk sprong, waardoor de wagen kantelde en ern stige averij bekwam. Daar er geen gelegenheid was, om den wagen weg te sleepen, werd deze aan den kant van den Weg gezet, met de bedoeling hem Maandagmorgen op te vijzelen en weg te halen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben dieven van deze situatie gebruik ge maakt om een velgband te stelen. Van de daders is geen spoor te ontdekken. TOONEELAVOND In Hotel „De Gouden Ploeg" hield de Friesche vereeniging „Trjeonskip en Hen- fald" Vrijdagavond een tooneelavond. De voorzitter, de heer Jaarsma, heette de aanwezigen allen hartelijk welkom en schet ste meteen, dat de jonge opgerichte too- neelclub uit de leden der vereeniging haar eerste uitvoering zou geven. Indien er dus een klein foutje gemaakt werd, moest dit vergeven worden. Direct zij gezegd, dat de voorzitter dit niet had behoeven te zeggen, want de jonge club hield zich in zijn geheel flink, zoodat het een mooie uitvoering werd. Opgevoerd werd „Op e kwea „Njuggen", blijspel in één bedrijf, van D. H. Zijlstra en „Gied mei it spil oan", eveneens een blij spel in één bedrijf, van T. W. Zijlstra. Het zou ons te ver voeren alle spelers in het bijzonder te bespreken; allen waren goed. Toch moeten wij er een noemen „Auke Grouwsma", fry -en fen Jan Pas en in zijn rollen van „Sibe", arbeider, „In Brieverinde" en „Tsjomme" aldfeint, frejeon fen Ealse. Alhoewel deze speler vier verschillende rol len had, was hij in allen uitmuntend, 't Ge heel was een mooie uitvoering. Een gezel lig bal duurde tot lang na middernacht. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen te Soest in de eerste helft der maand Januari. 1. Fam. Id. Giessen, Delft. 2. Mej. E. Tonkes, 3. Werkeloosheidsverzekering, Den Haag. 4. Mej, M. Verspyck, Nijmegen. 5. Mej. J. Hamstra, Soest. 6. H. de Wilde, Breda. 7. A. Z-eelenberg, Den Haag. PLOTSELING OVERLEDEN Onze plaatsgenoot, de heer Philips, van beroep handelsreiziger, werd Maandagmorgen op het Buurtstation te Utrecht plotseling on wel, zakte in elkaar en overleed terstond. TE LAAT BEZOEK De caféhouder V. alhier werd bekeurd voor het hebben van bezoekers in zijn in richting na sluitingsuur. Ook de bezoekers kregen een procesverbaal. BOTSING Op de zelfde hoek, waar vorige week een botsing plaats had, n.I. Veldweg-Torenstraat, botsten Maandagmiddag twee auto's tegen elkaar. De auto van den heer G. uit Baarn, kwam in botsing met een auto van den heer W. uit Amsterdam. Hoewel de auto's nogal schade bekwamen, hadden er geen persoon lijke ongelukken plaats. De zaak is in onder zoek. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB "Dinsdag 17 Jan. j,l. ontving de Soester Schaak- en Damclub de Baarnsche Schaak club en mocht het de Soesternaren geluk ken revanche te nemen en met goede cijfers te winnen. SoestBaarn De GraafDe Groot 10. J. Timmer Jr.Bruins 1/2—1/2. L. HornsveldMuilwijk 1 /21 ]2. RenemanWestra 1—0. R. de Boer Sr.Post 10. J. RoordaStapelvoort 0—1. F. van MillLaros 10. Totale uitslag 52. Soest oneven borden wit. In de groepen wedstrijden waren de win naars: Groep I J. Timmer Jr. Groep II De Graaf. Groep III L. M, Hornsveld. MOTIE De volgende motie werd aan den raad der gemeente gezonden. Aan den Raad der Gemeen te Soest. Edelachtbare Heeren. De arbeiders van Soest, in openbare ver gadering bijeen op 18 Januari 1928 in „De Gouden Ploeg"; vernomen hebbende, dat de in tweede in stantie aangenomen regeling voor de werk verschaffing te Soest wederom in gevaar wordt gebracht door een nader voorstel van B. .en W., hetwelk beoogt een vermindering van inkomsten voor de bij de werkverschaf fing tewerkgestelde arbeiders van gemiddeld 4 gulden per week; gelet op de nog steeds dure levensmid delen en huishuur, welke zich eerder in stij gende dan in dalende lijn beweegt; gelet op de daaruit voortvloeiende zeer moeilijke omstandigheden waaronder een zeer groot deel der bevolking zich bevindt; gehoord hebbende, dat de financieele ge steldheid onzer gemeente zich niet in een dergelijke toestand bevindt, die een dergelijke ongehooorde vermindering wettigt; verwijzen alsnog naar het schrijven van de organisaties, ingediend in Uwe vergadering van 13 Jan. j.I., en verzoeken U beleefd, doch met nadruk, de bestaande regeling en de daar door ontstane rechten te handhaven en eer lijk uit te voeren; besluiten, deze motie ter kennis te bren gen aan den Raad der Gemeente en de Pers, •en gaat over tot de orde van den dag. Namens den R.K. Bouwvakarbeiders Bond „St. Jozef": J. van Breukelen, Voorz. A. Butselaar, Secretaris. R.K Landarbeidersbond „St. Deus-Dedit": J. van Dijsel, Voorzitter. W. Sukel, Secretaris. Nederl. Christel. Bouwarbeiders Bond: W. van Meerten, Voorzitter. H. Lijftogt, Secretaris. Afd. Soest v. d. Ned. Chr. Landarbeidersbond: Karei Lodeesen, Voorzitter. A. G. den Besten, Secretaris. Land. Vereeniging Werkloosheidsverzekering: J. v. d. Broek, Voorzitter. Van 't Riet, Secretaris. SOEST, 18 Jan. 1928.

Soester Courant | 1928 | | pagina 2