Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding VEN EMA Luxe Auto-verhuur f LA PORIE Co. l/tifnAamM's Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau:; Van Weedestraaf 35, Telefoon 2181 KLEERMAKERIJ C. Verschoor, Nieuwstr.57 Rijwielpad-Vereeniging U.M.Q. D, F. VÖSGT sv JlvoeriiiD Ellecienorders. incasso - Coupons {Prolongatie - Deposito S Safe-Deposit Raadsverslag. MIJNHARDT's 7a Jaargang Vrijdag 25 Mei 1928 No. 21 DE jlcjTED COUDAW Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baam ën'C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK Bijdragen, olet grooter dan 43 en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor deïe rubriek worden Ingebonden. Bi) opname vergoeden wij voor actueele (niet plaatseli)ke) gedichten 2,50. (Ingezonden.) DE SCHUTTEVAER Hulde aan de dapp're mannen Op die groote Oceaan, Die in zoo'n onnoozel bootje Heel naar Dollar-land toe gaan. Hulde aan die wakk're kerels Van de kleine „Schuttevaer", Die op d' Oceaan ronddobb'ren, Zoo alleen en vol gevaar. Met z'n vieren in dat bootje, Als een notedop zoo klein, Dan die groote zeeplas over, Moeten dat geen helden zijn? Altijd water voor hun oogen, Niets dan water om hen heen, Of zoo nu en dan een stoomer, Die snel aan de kim verdween. Hoevelen hebben 't niet beproefd, Dit te doen af door de lucht, Ach, hoevelen zijn gevallen Bij hun Oceanen-vlucht. Het is dan ook maar te hopen Dat de tocht gelukken mag, Wat een schitterend succes dan Voor de rood-wit-blauwe vlag. Maar tevens is dan bewezen, Door die kleine Schuttevaer, Met dit overzeesche tochtje, Verkleind is 't „verdrink''-gevaar. Hoe heerlijk is voor de zeelui, Dan veilig op zee te gaan, Men zal dan ook nooit meer lezen, Van schepen „op zee vergaan". En mocht dit toch nog gebeuren, 't Gevaar is dan niet meer groot, Dank zij de kleine „Schuttevaer", De onzinkb're reddingsboot. N. G. J. DAMES- EN HEEREN- HEEREPS MODE-MAGAZIJN F.C.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. 1 Mei 1928 was de dag, waarop 10 jaar geleden werd besloten een vereeniging op te richten, die voor den aanleg en het onder houd van rijwielpaden in het oostelijk deel der provincie Utrecht.zou zorgen. Deze ver eeniging is geworden de rijwielpad-vereen. „Utrecht met Omstreken", algemeen bekend als U.M.O. Op dien voor deze vereeniging zoo belang rijken 1 Mei 1918 kwamen een 16-tal men- schen bij elkaar, die al spoedig op papier een groot net van rijwielpaden hadden ont worpen. Maar wat beteekenen plannen, als er geen geld beschikbaar is en de vereeniging slechts 9 leden telt. Deze plannen waren echter het begin, maar een goed begin, want op die plannen is gebouwd een zoowel fi nancieel als technisch goed georganiseerde vereeniging, die thans met ruim 3000 leden meer dan 100 K.M. rijwielpad beheert en onderhoudt. Dit is in die 10 jaren bereikt; een resul taat, dat, zoowel voor de vereeniging als voor de velen, die wel van de paden gebruik maken, maar geen lid zijn, zoo belangrijk is, dat de vereeniging U.M.O. het 10-jarig be staan op een feestelijke wijze wil herden ken. Deze herdenking zal in de eerste plaats bestaan uit een rijwieltocht op Zaterdag 9 Juni a.s., van Zeist door het Zeisterbosch, langs „de kamp van Zeist" naar Amersfoort en vandaar terug over Soestduinen. De tocht zal aanvangen des namiddags 1.30 uur bij het Jagershuis in het Zeisterbosch. In het Berg- hotel te Amersfoort zal door de vereeniging aan de deelnemers de thee worden aangeboden, terwijl de herdenking besloten wordt door een eenvoudigen maaltijd in 'het hotel Figi te Zeist, die om 7 uur zal beginnen. Aan de rijwieltocht kan worden deelge nomen door U.M.O.-leden en hunne gezins leden; aan den maaltijd kunnen, behalve de officieel genoodigden, slechts leden der ver eeniging aanzitten; ook alle nieuwe leden, die zich nog vóór 26 Mei a.s. opgeven. De kos ten van den maaltijd, die, exclusief wijn, f3 bedragen, zijn voor rekening van de deal- nemers. Het Bestuur van U.M.O. vertrouwt, dat bij de herdenking van dit tweede lustrum der vereeniging, zoowel aan de rijwieltocht als aan den maaltijd door een groot aantal U. M.O.-leden zal worden deelgenomen en dat daaronder ook vele nieuwe leden zullen zijn, die zich, na het lezen van dit stuk vóór bo vengenoemd tijdstip zullen opgeven. Voor een behoorlijke voorbereiding" en re geling is het noodig vooraf te weten, wie aan den tocht en/of den maaltijd deelneemt. Daarom zal het Bestuur het op prijs stel len uiterlijk morgen 26 Mei een briefkaartje te ontvangen. In Soest, zijn nog weinig, zeer weinig leden van U.M.O. En toch hebben wij inwoners van Soest zooveel te danken aan deze ver eeniging. Hoeveel mooie paden loopen door onze gemeente en brengen ons langs helde, bosschen, duinen en weiden naar de om liggende plaatsen. Al die paden zijn het werk van U,M.O. Het Bestuur zal zorgen, dat de 10de ver jaardag van U.M.O. een feestdag wordt. La ten vele lezers, die tot nu toe nog geen lid zijn, het Bestuur verrassen met een opgave voor het lidmaatschap, dat slechts een mini mum contributie heeft van f l.50 per jaar of 3 cent per weck. Geeft U nog heden op als lid bij een der leden in Soest: E. J. ten Raa, Kerkstraat 10, Soest. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN PLUIMVEENIEUWS antwoord Insluiten. EVENTJES DENKEN OPLOSSINGEN DER PUZZLES uit ons voorlaatste nummer. No. 1. De Slechte Weegschaal. De kaas weegt 12 pond. Dit soort vraag stukken wordt opgelost door den vierkairio- wortel te trekken uit het product der beide gewichten. In dit geval 9 x 16 is 144 en de wortel V144 is 12. No. 2. De Politieagent. Het sloeg juist 12 uur. Telt men de breu ken 1/2, 1/3 en 1/4 (die beschouwd wor den als onderdeden van een uur) te samen, dan krijgt men 13/12 van een uur. Om het surplus tot een geheel te maken, moet 't met twaalf vermenigvuldigd worden en dus sloeg het 12 'uur. NIEUWE OPGAVEN VRAAGSTUK No. 1. Een Lastige vraag? Welke drie cijfers geven zes tot som als ze met vijf vermenigvuldigd worden? VRAAGSTUK No. 2. De Ooren Jenever. Een herbergier had in zijn kelder menig oor jenever. Eiken dag daalde hij in zijn kel der af en nam dan drie ooren mee naar boven. In negen dageu was de kelder leeg. Hoeveel oor jenever was er aanvankelijk in den kelder? met de vitaminen alles te bereiken is en dat men ze grijpen kan alsof het aardappelen in den kelder betrof. Niets is minder waar. De vitaminen waar ieder vol van is, heeft niemand ooit gezien en ze laten zich voor- loopig nog niet grijpen al meent men er enkele tegenwoordig ook zuiver afgescheiden te hebben. Tot voor korten tijd kon men ze het beste aantoonen op plaatsen, waar ze niet waren. Gekker kan het al haast niet en toch is het zoo. In Indië is de wereld-veroverende zege tocht der vitaminen in de moderne vot- dingsleer begonnen en was het de Neder- landsche professor Eijktnan, wiens naam voor altijd aan deze ontdekking verbonden is. Hij bewees n.T., dat een bepaalde, zeer gevrees de ziekte der #ilanders de berri-berri ver oorzaakt werd door het eten van gepolijste rijst en dat deze ziekte te genezen was door toediening van rijst met het zilvervliesje er om heen en andere stoffen. Deze geheim zinnige ziekte bleek dus niet direct een ver giftigingsziekte te zijn, doch een ziekte die ontstond bij gebrek aan bepaalde stoffen in het voer, een voer.gebreks.ziekte zou men kunnen zeggen. Toen men eenmaal daarop ging letten vond men steeds meer van dergelijke ziekten. De van ouds beruchte scheurbuik, die zich bij schepelingen voordeed, die langen tijd geen versche groenten kregen, bleek te genezen te zijn met versch Citroensap of sinaasappel sap, de Engelsche ziekte kon men genezen met levertraan en bij dieren kon men ver schillende van dergelijke ziekten genezen met versch, jong groen voer. Maar men ging verder. Men voerde aan ratten en kuikens een dieet, dat scheikundig alle stoffen bevatte, die men wist dat noodig waren voor het lichaam en het resuiiaat was, dat de dieren allen stierven. Aan het schei kundig uitstekende voer ontbrak dus eigen lijk de levenskracht, en omdat de ontbre kende stoffen, die ontbraken, absoluut nood- zekelijk voor het behoud van het leven ble ken te zijn, noemde men ze met een vreemd woord vitaminen, daarbij tevens uitdruk king gevende aan de gebleken foutieve veronderstelling, dat ze tot de groep der „aminen" behoorden. Zoodoende had men dus deze onbeken de stoffen een naam gegeven, terwijl men ze alleen herkende aan de ziekten, die bij hun afwezigheid ontstonden. Op dit oogen- blik is de litteratuur over de vitaminen al ontzettend groot en kent men al verschillen de soorten van vitaminen. Men noemde ze óf met de letters van het alphabeth óf vol gens de ziekten, die bij afwezigheid ont staan. Zoo kent men bij kippen en andere die ren een oogziekte, die te genezen is door toediening van gele mais of levertraan. Ver der blijkt ook, dat de normale groei van het jonge dier afhankelijk is van de aanwe zigheid van dit vitamine. Tot een geheel andere groep behoort het B vitamine. Als men duiven of kippen ge durende een paar weken niets anders dan water en gepolijste rijst voert, krijgen zij allen hevige zenuwverschijnselen. Ze raken verlamd en sterven als men er verder niets aan doet. Deze ziekte gelijkt heel veel op beri-beri bij den inensch. Als men derge lijke patiënten, die totaal verlamd neerlig gen, een klein beetje versche gist ingeeft, Hoe we beenzwakte genezen. Om de verschijnselen zooals beenzwakte en elkaar pikken goed te kunnen begrijpen, moeten wij een inzicht hebben in de stof wisseling der minerale zouten en vitaminen. Vooral bij de vitaminen raken we tegenwoor dig aan de geheimzinnigste wonderen van het moderne natuuronderzoek zooals we zien zullen. Over vitaminen wordt tegenwoordig geweldig veel geschreven en gesproken en de leek krijgt zoo zoetjes aan het idee, dat x 29A. Wit dan 33 x 24, 24—19, 32—28, 43— 39 en 38 x wint. Hoewel niet zoo overbluf fend van ontleding, als we van Van Rijn ge wend zijn, maakt toch ook dit vraagstuk je een mooi effect. VRAAGSTUK No. 3 van A. D. QUERIDO, Amsterdam. Zwart: 10. 1 2 3 4 5 VOOR ONZE DAMMERS OPLOSSING PROBLEEM No. 3 van E. J. VAN RIJN, Rotterdam, (voorlaatste nummer.) De diagramstand in cijfers was: Zwart 12 schijven op 2, 4, 810, 1214, 17, 18, 22, en 26. Wit 12 schijven op 21, 23 25, 29, 32, 33, 38, 39, 42 en 43. Wit speelt 25—20, 24—19, 29 x 20. Zwart 14x25A, 32—28, 33 x 24, 24—19, .43—39, 38 x 7, 21x5; zwart: 18 46 47 48 49 Wit: 12. De diagramstand in cijfers behoort te lui den: Zwart 9 schijven op 2, 79, 12, 14, 15, 23, 36 en een dam op 32. Wit 12 schij ven op 22, 24, 25, 26, 27, 30, 33, 38, 40 en 46_48. Wit speelt en wint. VOOR ONZE SCHAKERS OPLOSSING PROBLEEM No. 4 van J. FRIDLIZIUS (voorlaatste nummer.) De diagramstand was: Wit K g7, D hl, T c3, L d6, P d5 en drie pionnen op a4, c4 en c2. Zwart K d4, L a7, L e2, P a5 en vijf pionnen op b7a b6, d2, f7 en g5. Wit speelt en geeft mat in drie zetten door den sleu- telzet: T c3—f3, dreigt D h4. Op zwart' kalmeeren U en houden Uwgeest helder Glazen Buisje 75ct8ij Apoth en Drogisten. L c4, volgt wit 2, c3 enz. Op zwart P c4 volgt wit 2. T d3, terwijl op zwart's L f3 zou volgen wit 2. D al enz. Steeds met mat op den derden zet. Een fraai voorbeeld van het Boheemsch constructie principe: „mat- reinheid". VRAAGSTUK No. 4 van W. A. SHINKMAN. Zwart: 3. Voor het M PROF. BADKACHELS Overal verkrijgbaar. Adres voor den handel JOH. v. d. MEIDEN - A'FOORT kan men het verbazingwekkende feit bele ven, dat ze soms na eenige uren weer ge- hijel op de been zijn en schijnbaar geheel nprmaal. Dit gist-vitamine nu noemt men het anti-beri.beri vitamine, of B vitamine. 'Zoo kunnen we dus met het alphabeth dèorgaan, maar gelukkig kunnen wij bij onze knpen den Ietter C overslaan. Het C vita- ne is n.I. de stof, die in citroenen en sin asappels zit en die de scheurbuik geneest, heurbuik is een ziekte van menschen en sdtnmige dieren, doch zij komt bij kippen nfet voor. Wij hebben dus bij de pluimvee- vóeding met C vitamine niets te maken. Het D vitamine is echter voor het pluim- e een der belangrijkste. Dit is n.1. het vita- ne, dat de Engelsche ziekte geneest en t vooral 'in levertraan voorkomt. Tenslotte meent men ook al een E vita- ne gevonden te hebben, dat noodig is or een vormale bevruchting en ontwikke- lii.g der jonge vruchten, doch daarover hoort n in de pluimveewereld nog weinig. BANKIERS (BAARM - SOEST - BUSSUM De raad onzer gemeente kwam j.1. Woens dagavond in openbare vergadering bijeen, tei afdoening van een oogenschijnlijk onbelang rijke agenda. Alle leden waren aanwezig. Na opening door den voorzitter en voor lezing van het gebed komt de agenda in be handeling. 1. Vaststelling van de notulen der verga dering dd- 25 April j.1. Na een opmerking van den heer De Bruijn, betreffende het gesprokene door den heer Grootewal, goedgekeurd. 2. Vaststelling van: a. een besluit tot wijziging der gemeen. tebegrooting 1927. b. een besluit tot wijziging der begroo ting gasbedrijf 1927. c. een besluit tot belegging van gelden. Genoemde drie besluiten worden achter eenvolgens 1 z.h.st. goedgekeurd. 3, Aanbieding verslag der Volkshuisves ting 1927. De heer Doorman maakt hierbij de opmer king, dat in genoemd verslag wel wat te op timistisch gesproken wordt met betrekking tot het uitbreidingsplan. Spr. meent, dat hier over nog wel een woordje zal worden ge sproken in den raad en verwacht niet, dat de behandeling hierover zoo bijzonder vlot zal loopen. 4i. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School Beetzlaan. Op de voordracht zijn geplaatst: R. Broek te Meppel en P. Sevens te Berkel (N. Br.). Bij stemming worden op den heer Broek 12 en op den heer Sevens 1 stem uitge bracht. De heer Broek is hierdoor benoemd. 5. Behandeling van het verzoek van het R.K. Schoolbestuur H.H. Petrus en Paulus om medewerking te verleenen bij den aan koop van schoolbanken en leermiddelen ten behoeve der meisjesschool. B. en W. stellen voor goedgunstig te be schikken. Z.h.st. wordt hiertoe besloten. 6. Adres van de Afd. Soesterberg der Vereeniging Volksonderwijs en het Bestuur der R.K. Par. School te Soesterberg, ver zoekende beschikbaarstelling van een gemeen schappelijk gymnastieklokaal. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den raad: De afdeeling Soesterberg der Vereeniging „Volksonderwijs" en het Bestuur der R.K. Parochiale School te Soesterberg hebben zich tot Uwen Raad gericht met het verzoek, om te besluiten tot den bouw van een gym nastieklokaal te Soesterberg. Aan dit ver zoek heeft de Vereeniging „Soesterberg's Bloei" adhaesie betuigd. Zooals U bekend zal zijn bestaan bij den Rijkswaterstaat plaivien om over te gaan tot verbreeding van den Sijksstraatweg te Soes terberg. Een en ander zou tengevolge kunnen hebben, dat aan de openbare school aldaar een andere bestemming zal moeten worden gegeven. In verband daarmede achten wij het raadzaam de definitieve vaststelLing dier plannehn af te wachten, alvorens een beslis sing te nemen op het ingediende adres. Wij verzoeken U aldus te willen handelen. Voor den heer Busch is het onbegrijpelijk, dat B. en W. met dit voorstel komen. Spr. noemt de gymnastiek^ op jchole^ ^en stuk volksgezondheid, waartoe de ge meente verplicht is mede te werken. Spr. wenscht daarom zoo spoedig mogelijk een gelegenheid hiervoor te zoeken en niet te wachten tot de plannen van Waterstaat tot uitvoering komen. De heer Grootewal kan zich met de ge dachte van B. en W. vereenigen, doch wenscht, dat door den raad een uitspraak zal worden gedaan waarin de noodzakelijk heid betreffende een dergelijke gelegenheid tot uiting komt. Weth. Endendijk deelt mede met de desbe treffende hoofden der scholen te hebben ge sproken. Deze heeren kunnen zich met de gedachte van B. en W. vereenigen. De heer Doorman stelt zich de vraag, wanneer de plannen van Waterstaat werke lijkheid zullen worden en vraagt of het noo dig is, een lokaal aan de bestaande school toe te voegen, als men thans tot deze gym nastieklessen wil overgaan. Spr. vraagt of niet een bestaand lokaal hiervoor kan wor den gebruikt. Weth. Endendijk wijst er nog op, dat niet EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. 't Verbergen van den traan, die oprijst naar uw oogen, Is grooter soms dan die van anderen at te drogen. MAANDAG. Er is niets, hetzij goed, hetzij kwaad, of eerst onze gedachte maakt het er toe. DINSDAG. Woorden, door uw moeder eens gesprokea, leven soms na jaren nog in 't hart. WOENSDAG. Een blijde blik is zonneschijn Die soms het donkerst hart doet gloeien. Wil toch, waarzooveel tranen vloeien Niet zuinig op een glimlach zijn. DONDERDAG. Wat heden moet gedaan worden, stelle men niet uit tot morgen, allicht zegt men dan weer: „morgen". Ja, velen hebben het voort gezet, totdat er geen morgen meer kwam. VRIJDAG. Menschenmin en humaniteit te prediken is goed; haar toe te passen is beter. ZATERDAG. En wacht niet van uw naaste bloed Al wat gij sellef niet en doet. (Cats) Hoofdpijn-Tabletten 63 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ot Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. cn Drogisten behoeft te worden gewacht tot alles klaar is. Als de plannen voor den. rijksweg te Soesterberg zijn vastgesteld, kan een besluit worden genomen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.st. aangenomen. 7. Vaststelling van het jaarbesluit tot ver huur van gronden. B. en W. stellen hierbij Voor nog een kleine wijziging in de voorwaarden op te nemen.. De heer Busch wijst er op, dat voor gron den aan de Bosstraat hooger prijzen worden genoteerd dan voor gronden aan Laanstraat en Lange Brinkweg enz., welke laatste gron den toch aanmerkelijk beter zijn. Sjf^: "wil cteze huurprijzen in de toekomst herzien. Punt 7 wordt hierna goedgekeurd. 8. Vaststelling voljaars kohier Hondenbe lasting. Z.h.st. vastgesteld. 9. Opnieuw behandeling van het adres van J. Vos, pensionhouder alhier, verzoe kende hem een gedeelte der wegens aankoop van gemeentegrond betaalde registratiekos ten terug te betalen. De heer Grootewal heeft genoemde Vos gesproken, die hem heeft medegedeeld, dat hij den heer Van Vliet over deze zaak heeft gesproken, waarom hij meende zelf geen maatregelen te moeten treffen. Spr. meent, dat genoemde Vos niet goed is ingelicht. Waar dus de fout bij de gemeente berust* wenscht spr. aan de wensch van verzoeken tegemoet te komen. Het heeft den heer Busch bevreemd, dat van deze zaak, welke in de vorige verga dering is aangehouden, voor nader onder zoek, niets bij te stukken was te vinden, wat een ander licht op de zaak werpt. Spr. heeft 1 Wit: 4. De diagramstand in cijfers behoort te lui den: Wit K d7, D bl, T c8 en een pion op d4. Zwart K g7 en twee pionnen op a5 en g2. Wit speelt en forceert in drie zetten mat. ONS VROUWENHOEKJE Nuttige wenken. Koffiedik wordt gewoonlijk als niet meer bruikbaar weggegooid. Als men het echter goed droogt en er speldenkussens mee vult, zal men nimmer roestige spelden en naal den hebben. Een aangesneden citroen kan men bewa ren, door op den aangesneden kant wat zout te strooien. Bloemvazen kan men schoonmaken met warm water en krantensnippers. Indien U zakdoeken strijkt als ze nog voch tig zijn, zullen ze mooier glanzen en ze zullen langer schoon blijven. Om linoleum te reinigen, zonder het al te veel te wrijven, is het raadzaam, het soms met verdunde melk af te nemen. Harsvlekken verwijdert men door ze te wrijven met flanellen lappen, gedrenkt in zui vere spiritus. Sponzen kan men reinigen in koud water, waarin men een weinig zoutzuur doet. De geneeskundige kan gevaar bij de ge boorte voorkomen, mits hij vooraf de om standigheden kent. Daarom moet de jonge vrouw zich zoo vroeg mogelijk tot haar dpkter wenden. Het best is, dat het meisje, dat wil gaan trouwen, zich vóór haar hu welijk tot den dokter wendt, vooral wanneer zij als kind rachitis „Engelsche ziekte" ge had heeft. Gebruik geen electrisch speelgoed, dat op de lichtleiding wordt aangesloten door mid del van een voorschakelweerstand in den vorm van een lamp, maar schaf daarvoor een kleinen, deugdelijken, transformator aan, waardoor de spanning op het speelgoed niet hooger wordt dan twintig volt. ONS KINDERHOEKJE OPLOSSINGEN DER RAADSELS uit ons voorlaatste „Hoekje". 1. Haringvliet. Vlieg, graat, vlier, vlet, haring. 2. Bloemkool. B elf klomp mazelen Bloemkool muskiet groen bok r 3. Wij hadden het bosch in alle richtingen doorkruist. (China). Heeft Piet Spit al iets van zich laten hoo- ren? (Italië). De boot dreef tegen halt vier landwaarts. (Ierland). Is Jaap er ziek van geworden? (Perzië). 4. Bos, ton; Boston. 1Almelo, b a Ar s hulst zomer Breda hulde stoom 2. Boek, koek, Loek, snoek. 3. Brood, rood, room. 4. In, pin, spin. NIEUWE RAADSELS Voor grooteren. 1. Mijn geheel noemt een stad in Rus land, die met 9 letters geschreven wordt. De 5, 9, 2, 4 is een rivier, die door Duitsch- land stroomt. 1, 2, 3, 2, 7 is een jongensnaam. Een 4, 5, 6 is een visch. Een 1, 8, 8, 7, 9 is een viervoetig dier. Een 9, 4, 2, 6 is een reddingswerktuig. 2. Kam raadsel. Op den rug van den kam komt de naam van een stad in Duitschland. C O O O O Opden len tand de naam eener maand. Op den 2en tand een welriekende gom. Op den 3en tand een mooi dorp in de pro vincie Utrecht. Op den 4en tand een windstreek. Op den 5en tand een stad in Italië. Op den 6en tand een kleur. 3. Mijn beide eerste deelen vormen sa men een edelman, mijn derde is een gebouw en mijn geheel een dorp in Zuid-Holland. 4. Op de kruisjeslijnen komt de naam van een voorwerp, dat 'dikwijls door ons geraadpleegd wordt, als we een uitstapje zullen maken. X X X X X X X X X XX X X - X X X X lste rij een medeklinker. 2de rij een voertuig. 3de rij een jongensnaam. 4de rij het laatste gedeelte van den zomer. 5de rij 't gevraagde woord. 6de rij een ander woord voor overlevering. 7de rij de naam eener bloem'. 8ste rij een lichaamsdeel van een dier. 9de rij een medeklinker. Voor kleineren. 1. Verborgen Iichaamsdeelen. Was Loek niet erg verkouden geweest? Wat een leuke, elegante poppetjes heeft zij geteekend. Heeft Jan van den Bosch andere boeken besteld? Hij heeft Piet ongezouten de waarheid gezegd. 2. Welken vruchtboom kun je maken van: mol bep opa 3. Ik ben een voorwerp, dat met 5 letters geschreven wordt en in elke keuken te vin den is. Neem mijn middelste letter weg en ik word een lichaamsdeel. 4. Met p ben ik een hoofddeksel, met m een voorzetsel, met v niet mager, met w mag men mij niet overtreden en met pr ben ik plezier. Wie raadt dit?

Soester Courant | 1928 | | pagina 1