RINGEN J, Th. Voskuilen TE KOOF Stormschade Luxe Auto verhuur. SGIILDESSTOIIEI P. Garage AUTO-KLUIS Onze groote sorteering nieuwe modellen. Garage AUTO-KLUIS Wensoht gij Fa. Kareisen Rademaker Berijdt Raleigh Garage AUTO KLUIS f 72.00 Dr. J. Dr. P.G. RtlPERT. ])E VOS Dagmeisje al uieittr, Voor de PINKSTERDAGEN HET KINDERPARADIJS Luxe Auto-verhuur ook zonder chauffeur. VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 ~4~ Besluit niet goedgekeurd. KOOLRAAPZAAD W.S. VELTMAN - Soest GAZELLE RIJWIELEN vanaf A. Fugers - Kerkstraat 3 fietstochten Voor groote afstanden speciale prijzen. B.'tLam - Kerkstraat 15 Adverto ntiën. flinke dienstbode Te huur Flink Dagmeisje Ter overname Kuikenren eenige meisjes en een strijkster. Canoboot Dag-Kindermeisje, J. Visser - Utrech Butselaar's VUREN EN GRE i Vliegende Hollanders, Fietsjes, Autopeds, Ballen, Rackets, Emmers, Gieters, Zandvor men, Scheppen, Trek- en Zandwagens. GROOTE SORTEERING POPPEN. LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel 2175 in de vorige vergadering een ernstige be schuldiging geuit aan het adres van den, heer Van Vliet en zou daarom gaarne willen we ten, of de schuld bij den heer Van Vliet moet worden gezocht. De heer Dammers zal volgens spr. eenig licht in deze zaak kunnen brengen. De heer Dammers merkt hierbij op, dat hij, na het ontvangen van een besluit tot ver koop, zich tot den kooper wendt, wanneer kooper een cliënt van hem is. In deze zaak heeft hij met Vos den gemeente-werkman gesproken. Een andere persoon met den naam Vos was hem niet bekend, ook niet als cliënt, waarom hij de zaak heeft laten rusten, leder persoon is vrij in de keuze van notaris en ook deze persoon kon het plan hebben bij een anderen notaris de acte te passeeren. Wel is door hem na dien het gemeentehuis nog opgebeld. Als gevolg van het reeds bebouwd zijn van den grond moest aan den heer Vos f 175.meer kosten in reke ning worden gebracht, dan genoemde per soon zou hebben moeten betalen, wanneer het transport direct had plaats gehad. De heeren Van Doorne en De Bruijn zien de zaak thans iets duidelijker, doch meenen toch, dat vermeld is geweest J. Vos, pen sionhouder te Soestduinen. Met deze ge gevens moet genoemde Vos toch te vin den zijn. Met het oog op de vermelding van Soest of Soestduinen zal het desbetreffende stuk even worden opgezocht. De Voorzitter stelt intusschen aan de or de een verzoek van de Voetbalvereeniginj „Esvac'', tot beschikbaarstelling van grond voor het clubhuis van genoemde vereeni- ging, die het terrein van Van Lennep's sport park heeft gehuurd. De heer Van Doorne noemt het bedrag van f25.door B. en W. genoemd, te hoog in verhouding tot den prijs voor het geheele terrein en zou f 15.willen be dingen. baar slachthuis, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen den raad voor: le. het besluit van 17 Juni 1927 in te trekken. 2e. In beginsel te verklaren, dat tegen de oprichting van een particuliere centrale slachtplaats in deze gemeente geen bezwaar bestaat, en dat binnen de eerste 10 jaren na de opening van een dergelijke centrale slacht plaats, niet tot de stichting van een gemeen telijk slachthuis zal worden overgegaan, zulks onder de bepaling, dat de gemeente, bedoelde particuliere centrale slachtplaats tegen een nader te bepalen som naast, zoodra de ex ploitatie der inrichting naar het oordeel van Uwe vergadering niet voldoet, of andere be langrijke bezwaren tegen de voortzetting van het bedrijf zich voordoen, en dat bouw en inrichting van gemelde slachtplaats zal ge schieden in overleg met Burgemeester en Wethouders. De heer Busch spreekt zijn bevreemding er over uit, dat B. en W. met dit voorstel komen. Spr. noemt de totstandkoming van een abattoir een stuk volksgezondheid en vanzelfs een overheidszaak. De vorige raad was op den goeden weg. Spr. begrijpt niet, waarom dit besluit moet worden ingetrok ken. Het benoodigde kapitaal bedraagt f70.000.waarvan f 14.000.— wordt ge stort. Welke slagers kunnen dit bedrag four- neeren. Dat zij voor eigen exploitatie zijn en grossiertje willen spelen, kan spr. begrijpen. In een dergelijk bedrijf kan spr. echter geen vertrouwen stellen. De Voorzitter merkt op, dat de zaak heel eenvoudig is. De slagers wenschen geen N.V. en daar deze personen voor bedoelde N.V. noodig zijn, kan dit besluit niet worden uit gevoerd. De slager brengen het liefst hun slachtplaatsen in overeenstemming met de eischen der wet. Dit wordt door B. en W. echter niet wenschelijk geacht. Wanneer men daarbij niet wenscht, dat de slagers verplicht woiden in een naburige gemeente te gaan slachten, dan blijft alleen over een centrale slachtplaats uitgaande van de gemeente of van particulieren. De heer De Bruijn vraagt, welke regeling zal worden getroffen voor de particulieren. Hoe gaat het verder met de slagers te Soes- terberg. De heer Endendijk wijst er op, dat, wan neer een slachthuis tot stand komt, een ver ordening in het leven moet worden geroe pen, dat men in een slachthuis moet slach ten. Men kan echter ook in een andere ge meente gaan slachten, terwijl voor particu lieren alleen huur voor het slachthuis in re kening mag worden gebracht. Aan de ge meentebesturen is het echter geoorloofd ge deelten van gemeenten vrij te stellen van verplicht gebruik van het slachthuis. GLADDE ZEGEL FANTASIE hierin is nog uitgebreid mét Voordeelige aanbieding in diamanten ringen Burgem. Grothestraat 11A - Telefoon 2251 TELEFOON No. 2152 SOESTDIJK De heer De Bruijn wijst er op, dat deze grond bouwterrein is en acht f25.niet te hoog. De heer Grootewal wil voor de eerste 2 jaren f 15.noteeren. Later kunnen we weer zien. Ook de heeren Busch en Dammers steu nen het voorstel Van Doorne. Het voorstel tot heffing van f15.in stemming gebracht, wordt verworpen met 76 stemmen. -43e zaak. Vos komt .hierna, yeer in be handeling. Uit het desbetreffende stuk blijkt, dat ver meld 'is geworden J. Vos te Soestduinen. Volgens den heer Van Doorne komt hier door geen verandering in de zaak. De heer Dammers heeft het Gemeentehuis opge beld en geen goed antwoord ontvangen en waar het gemeentebestuur verantwoordelijk is voor het werk door zijn ambtenaren ver richt, schaart spr. zich aan de zijde van ver zoeker. De heer Van Klooster meent te weten, dat vroeger bericht werd gezonden aan den kooper en niet, zooals nu, aan een notaris. Deze regeling zou spr. wederom willen toe passen. Ook meent spr., dat Ged, Staten geen goedkeuring zullen hechten aan 'n goed gunstige beschikking op bedoeld verzoek. De heer Van Doorne wil dit afwachten. Door den raad is dan toch de rechtvaardig heid betracht. Ook de heer Den Bliek vraagt zich af, waarom geen bericht werd gezonden aan den kooper en wel aan den notaris. Weth. Koenders deelt mede, dat in prin cipe reeds overeenstemming is verkregen. Die zaak komt wel in orde. De heer Grootewal wijst op de te Soester- berg gevestigde Bouwvereeniging „Ons Belang''. Van algemeene bekendheid is het, dat van deze Bouwvereeniging steeds veel woningen leeg staan. Volgens spr. wordt de toestand daar nu onhoudbaar. De huurders spannen thans samen en een algeheele ontvolking is niet buiten gesloten. De ontevredenheid, wel ke daar heerscht, komt voort uit het z.i slechte beleid van het bestuur, door welk bestuur o.a. een regeling werd getroffen, dat nieuwe huurders een lagere huur mogen betalen, terwijl de oude huurders gehand haafd blijven op de oude huurprijzen. Op de balans komt reeds een tekort voor van f33000.en ter voorkoming van grootere stroppen voor de gemeente beziet spr. de wenschelijkheid om deze woningen door de gemeente te doen overnemen. Tevens pleit spr. voor beter brandblusch. materiaal voor Soesterberg. De heer Van Doorne vraagt of, nu de ver schillende rapporten betreffende het grond bedrijf in het bezit van den raad zijn, niet een afzonderlijke vergadering ter bespreking van dit punt kan worden gehouden. De heer Hilhorst pleit voor waterleiding aan den Postweg, terwijl de heer Pronk «eni ge verbetering vraagt voor den Maatweg. De Voorzitter zegt toe al deze zaken onder de oogen te zien. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Chevrolet, 4 drs. Sedan, 1926 f1500 Citroen, B 14, Torpedo, 1927 f 950 Beide wagens nog als nieuw. TELEFOON No. 2152 SOESTDIJK een solied en goedkoop adres voor Schilder en Behangwerk, Glas- en Verfwaren, Behang selpapier, Zeil en Linoleum? Wendt U dan tot SCHILDERS EN BEHANGERS LAANSTRAAT 8c en 13 - Glasverzekering. De Voorzitter kan niet meegaan met de gedachte, dat een fout is gemaakt. Gewoon, lijk wordt een schrijven verzonden; of dit thans oök heeft plaats gehad, kan niet on derzocht worden. Aanteekening wordt hier van niet gehouden. Door verschillende personen wordt hier over nog het woord gevoerd, waarna de heer Van Klooster nog mededeelt, dat hem be kend is, dat bedoeld schrijven aan den heer Vos alsnog werd toegezonden, nadat laatst genoemde zijn beklag over deze zaak had ingebracht. Besloten wordt, dat bedoeld bedrag aan Vos zal Worden uitbetaald, wanneer laatst genoemde mededeelt na het genomen be sluit geen bericht te hebben ontvangen. Hierna komt in behandeling een tweede verzoek, van „Esvac'', beoogende het aan brengen van eenige afscheidingen met coni feren, hoog 1.75 M., waardoor voorkomen wordt, dat men vanat den weg het voetbal spel kan volgen. De kosten hieraan verbonden bedragen f450.—. Op dit verzoek wordt z.h.st. goedgun stig beschikt. 10. Vaststelling van een besluit tot in trekking van een vergunning verleend aan de Utr. Waterleiding Maatschappij tot het hebben van telefoonpalen op gemeente- wegen. Vastgesteld. 11. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfer der Inkomstenbelasting 1928-'29. De factor wordt zonder eenige discussie vastgesteld op 1.9. 12. Aanbieding van het advies der raads commissie inzake oprichting van een open- De heer Hilhorst wenscht nog geen uit spraak te doen in verband met de verorde ning, welk uitstel volgens den voorzitter niet mogelijk is, daar anders de slagers direct ver. plicht .warden» Jiyn^lachtplaatsenin., over eenstemming te brengen met de wet. Het heeft den heer Den Bliek getroffen, dat geen statuten aanwezig waren. Spr. wenscht aan de slagers een zekere tijdsruim te te geven, om zekerheid van deze zijde te krijgen. De heer Van Doorne wijst er op, dat de aandeelen door de Coöp. Slagersvereeniging worden genomen. De zaak is goed voorbe- heid en de statuten zijn klaar. De geheele zaak is in orde, als de slagers met het geld komen. De Voorzitter wil een besluit nemen voor een particulier slachthuis met dien verstande, dat dit besluit automatisch vervalt, wanneer de slagers-vereeniging binnen één maand nog geen waarborgen voor het geld hebben gegeven. De heer Van Doorne wenscht dan de lezing te doen zijn één maand na goedkeu ring der statuten. Bij het Dep. van Justitie kan dan op spoedige goedkeuring der sta tuten worden aangedrongen. De heer Busch stelt geen vertrouwen in particulieren, in het bijzonder niet in die sla gers. Spr. kan geen vertrouwen stellen in personen, die reeds unfair handelen bij de onderhandelingen. (Zoowel van den raad als van de publieke tribune komen uitingen van afkeuring over deze woorden). Na nog heel veel verwarde besprekingen wordt door den heer Van Doorne het vol gende voorstel gedaan: De Raad besluit zijn medewerking te ver- leenen tot het oprichten van een particuliere centrale slachtplaats onder de voorwaarden: le. dat binnen een maand na de Koninklij ke goedkeuring op de statuten der Coöp. Soester Slagersvereeniging voor de fournee ring der benoodigde gelden garantie wordt gegeven; 2e. dat de Raad zich vereenigt met de statuten der op te richten N.V. Centrale Slachtplaats te Soest: Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, nadat een voorstel tot stichting van een gemeentelijk slachthuis was verworpen met 11 stemmen tegen, 1 voor (v. d. Bremer) en 1 onthouding (Busch). VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk 13. Behandeling van reclames Schoolgeld en Straatbelasting en eenige verzoeken, tot vermindering der retributie voor heide- en zandgronden. Wordt behandeld "in geheime vergadering. RONDVRAAG. De heer Van de Bremer vraagt eenige ver betering van den Zwartexveg. De heer Doorman vraagt inlichtingen be treffende de Talmalaan. Naar spr. verneemt zöuden de daar zoo noodige verbeteringen afstuiten op een bedrag van f300.—, welke gelden voor veranderingen noodig zijn. de wet, maar ook' met het algemeen ng.' 'ij noodigen U uit vorenstaande bezwaren aark den raad over *te brengen, met verzoek hei bedoelde besluit in te trekken. Gaarne [en wij spoedig, uiterlijk 16 Juni 1928, inejt 's raads beslissing in kennis worden gesteld. SPORTKRONIEK The all steel bycycle Het beste rijwiel der wereld. Hoofdagent voor Soest: TELEFOON No. 2152 SOESTDIJK Zooals bekend werd op voorstel van den heer Busch in het begin van dit jaar door den raad een besluit genomen, waarbij de amb tenaren, bij afwezigheid van den Burge meester, Wethouders en Secretaris, werden verplicht aan de raadsleden alle gewenschte inlichtingen te verstrekken en/of inzage te geven van de gewenschte bescheiden. Met betrekking tot dit besluit schrijven Ged. Staten thans-aan B. en W- 'het volgende. Tegen het raadsbesluit van 31 Januari '28, waarbij is bepaald, dat de ambtenaren, in dienst der gemeente, bij afwezigheid van den burgemeester, wethouder en secretaris, verplicht zijn aan de raadsleden inzage van bescheiden en inlichtingen te geven, een en ander onder verantwoordelijkheid van bur gemeester en wethouders, welk besluit wij ontvingen bij Uw brief van 19 April 192S, le afd. no. 2-1-65, hebben wij de volgende be zwaren. In de eerste plaats wordt het geacht in strijd te zijn met art. 183 der Gemeentewet. De verplichting van Burgemeester en Wet houders, om verantwoording at te leggen aan den Raad en om aan die vergadering alle verlangde inlichtingen te verstrekken, strekt zich niet verder uit dan het dagelijksch be stuur, zooals dat in art. 179 der Gemeente wet is omschreven. Dit raadsbesluit zou on der de verplichting tot verantwoording even wel ook betrekken de taak van Burgemeester en Wethouders, bedoeld in art. 126 der Ge meentewet, waaromtrent dit college aan den raad geen verantwoording schuldig is. VOETBAL V.V. „SOEST" Zondag 27 Mei a.s. is den laatsten dag vah onze seriewedstrijden. jammer, dat het eerste elftal Zondag ver- loijen heeft, want nu is de kans, om den be kert te winnen, weg. Te 1.30 uur wordt aangevangen met de finale van de tweede afdeeling. ipoest IISoestdijk II en daarna volgt te 3 uur de finale voor de eerste afdeeling; Stichtsche Boys IScherpenzeel 1. De 'winnaars van deze wedstrijden krijgen den eersten prijs en de verliezers den twee den prijs. Dus Soest II, toon, dat je het beter kan als het eerste elftal en tracht den eer-sten prijs in de wacht te sleepen. Maandag 28 Mei (tweede Pinksterdag),, speelt Soest I in Amersfoort, bij de feesten vqji Amsvorde, den eere-wedstrijd tegen A. V4-C., eveneens uit Amersfoort. Er wordt gespeeld om 2 uur op het Amsvorde.terrein aan den Leusderweg. Vertrek om 1 uur vanaf dé Soesterbergschestraat. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" 4n een matig gespeelden wedstrijd wist elftal A met 31 van elftal B te winnen. De elftal-commissie, die na den wedstrijd ver gaderde, verkoos de volgende spelers. fKeeper A. Majoor (L.V.V.). ^Rechtsback W. Post (S.D.O.), linksback W. L'ankrijer (E.M.M.), rechtshalf J. v. d. Weert (De Ploeg), midhalf P. v. Laar (L.V.V.), linkshalf J. v. d. Poel (S.D.O.), rechtsbuiten PT Proost (E.M.M.), rechtsbinnen A. Post (S.D.O.), midvoor J. v. Keeken (Limvio), linksbinnen P. v. d. Brink (Actief), linksbui ten G. Haarmans (Limvio). Reserves: Z. Oosterlaak (E.M.M.), M. Kla vers (S.D.O.), A. Tops (De Ploeg). Bovenstaand elftal speelt 2den Pinksterdag een wedstrijd tegen het Utrechtsch elftal, om half 3, op het P.V.C.-terrein aan het Mer- w^edekanaal. Wie gaat de reis medemaken per fiets? o— V.V. SOESTDIJK Soestdijk I—Amsvorde II. Soestdijk 2Scherpenzeel 3. Amsvorde heeft Zondagnamiddag hier op de Kostverlorenweide het loodje moeten leiden. Soestdijk wist den stand tot de rust met 40 te handhaven. Na de thee speelde Amsvorde met den wind in den rug en Soestdijk wist het dan dok niet verder te brengen dan 60. Eenige tcgenpuntjes had Amsvorde wel verdiend, raaar Verwoerd was steeds op zijn post, gesteund door de backs, kon hij ons doel schoonhouden. Het 2de elftal ging bij V.V. Soest op vi- om aan de seriewedstrijden deel te êmen. I Zij werden geplaatst tegen de vereeniging reherpenzeel, welke een flink tegenstander half tweeheiden de strijders zich op nadat de Hcl/ Steenbeek het beginsein laf, lag al heel gauw de bal in het doel van •joestdijk. per pond f 0.50. (Gele Blauwkop). Door\ Rijks-Landbouwproefstation te Wage- ningeri gegarandeerd op grond van onderzoek ZAADHANDEL - Nieuweweg 3 Doch het raadsbesluit spreekt niet van den raad, maar van de raadsleden. Een raadslid heeft als zoodanig slechts bevoegdheid in de raadsvergadering. Alleen dan kan hij ge bruik maken van dc hem door de wet toe gekende rechten. Wenscht een lid van den raad Burgemeester en Wethouders ter ver antwoording te roepen, of aan dit college inlichtingen te vragen, dan kan hij zulks al leen krachtens een besluit van den raad, waardoor het de raad is, die de inlichtingen vraagt. Uitbreiding van het recht van den raad, tot dat van hare leden, is een toeken ning van een recht, hetwelk de wetgever kennelijk niet heeft gewild. Ook in dit op zicht is het raadsbesluit in strijd met de wet. Van hoever strekkenden aard dit besluit kan zijn, blijkt, als men in aanmerking neemt, dat onder het begrip ambtenaren niet alleen vallen de secretarie-ambtenaren, doch ook de ambtenaren der politie, de onderwijzers, enz. Op grond van dit besluit zouden de politie-ambtenaren verplicht zijn omtrent justitieele aangelegenheden, ook al is strenge geheimhouding opgelegd, en al betreffen zij rijkszaken, waarvan de burgemeester kennis neemt als hulp-officier van Justitie, aan de raadsleden individueel inlichtingen te ver strekken. Ook zou het besluit tot gevolg kunnen heb ben, dat door de raadsleden zooveel beslag werd gelegd op de gemeente-ambtenaren, dat het een storenden invloed zou hebben op hunne werkzaamheden. Het slot van het besluit kan de bezwaren niet verzachten, doch slechts verergeren. Het is toch practisch onmogelijk Burgemeester en Wethouders verantwoordelijk te stellen voor inlichtingen, welke zij niet hebben kun nen nagaan. Het besluit is dan ook niet alleen in strijd .Scherpenzeel had zoodoende de leiding en dachten al in de winnaarsronde gearriveerd te zijn. De Soestdijkers smeden andere plan nen en kort voor de rust wist M. v. d. Lin den den gelijkmaker over de doellijn te plaatsen, hetgeen voor hun een verlichting was. Na de pauze pakte Scherpenzeel 'flink aan om een voorsprong te krijgen, hetgeen hun niet gelukte, totdat J. Geitenbeek (Soestdijk) met een prachtig doelpunt de leiding met 2—1 bezorgde. Na een flink spel over en weer, wat geen verandering in den stand meer bracht, liet de heer Steenbeek inruk ken en Soestdijk 2 had zich in de finale ge plaatst, wat wil zeggen, dat ze met onze buren (Soest 2), om den eersten prijs zulle^ kampen. Wat dat beduidt, weten de heeren zelf wel, want Soest 2 is niet mis. o E. S. V. A. C. Zondag 20 Mei j.1. speelde het 2de elftal een oefenwedstrijd tegen M.E.V.O. I, uit Utrecht. Een gelijk spel (22) was het re sultaat. Maandag 28 Mei a.s. (2e Pinksterdag), Esvac II tegen D.V.V. uit Amersfoort. Aan vang half drie; terrein einde Bosstraat. Het 1ste elftal neemt deel aan de serie- wedstrijden van D.U.C. te Den Dolder, op 3, 10 en 17 Juni. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60. Tube 80 ct. PUROL BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Jan Adolf, z. v. H. W. Montauban en S. M. Talmon, v. Maarenstr. 20. Everdina Wil- helmina, d. v. H, Kok en E. Zietjes, Veen- zoom 6. Anna Gossina, d. v. P. Bakker en M. Oldenhot, Postweg 5h. Hendrientje, d. v. E. Verschuur en M. Floor, Molenstraat W.Z. 12. Hendrikus Albertus, z. v. C. 'Kok en A. Huijskes, Klaarwaterweg 25. ONDERTROUWD: J. J. Engel en C. Mensinga. C. v. d. Hoff en D. Wijnands. L. M. v. Hattum en W. A. Zieltjes. H. Colvoort en D. Koopman. F. A. Kuijper en E. M. Kuijer. GETROUWD: H. Plekkepoel en J. M. Licht. OVERLEDEN: Cornelis PJooij, 75 j., echtgen. v. J. de Hoop. KERKBERICHTEN SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Eerste Pinksterdag. Voorin. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds geen dienst. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Rembrandtzaaf. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. C. J. v. der Graaf, uit Nijkerk. Hees. Eerste Pinksterdag. Nam. 2.30 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. In alle diensten op beide dagen zal de 3e collecte gehouden worden voor de uitwen dige zending. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Tweede Pinksterdag. 's Avonds 6 uur Ds. Salomons, Amersfoort ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Tweede Pinksterdag als Zondag. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 urn- Hoogmis. Tweede Pinksterdag als Zondag. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10.30 uur Mevr. Z. van Beugen- Balsem, van Nijmegen. Solo-zang van Mejuffrouw Schippers, van Soestdijk. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Eerste Pinksterdag. Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School aan den Postweg te Soesterberg Ds. Vethake, van Utrecht. Huis ter Heide: Voorin. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. werd bij "het dalen uitsluitend gebruik ge maakt van den nieuwen schijnwerper, dien dan ook ten zeerste voldeed. LANDDAG TE SOEST Maandag 28 Mei a.s. (2de Pinksterdag), zal de landdag der Democratische Partij plaats vinden. Het terrein waar de verschillende sprekers der partij het woord zullen voeren, is ge legen aan de Soesterbergschestraat (waar de openluchtspelen plaats vonden) en is onge veer 2 minuten gaans van het station Soest. De optocht, voorat gegaan door muziek, vertrekt 1 uur van het station Soest naar genoemd terrein. Verschillende partijgenooten uit Rotter dam, Den Haag, Meppel en Zandvoort zul len op dezen landdag het woord voeren over de onderwerpen achter hun naam vermeld. Mevr. Elink SchuurmanWeegenaar: „Ver. beterde Huwelijkswetgeving is gewenscht". De heer J. A. van Sijn: „Nationale Ontwa pening". Ir. D. de Clercq: „De exploitatie der Zui- derzeegronden". De heer Dilling: „Verbetering in het alge meen van Landbbouw- en Visscherij-toe standen". De heer M. de Hes: „Staatspensioen" Uit alle oorden van het land worden partij genooten en belangstellenden verwacht, zoo dat bij gunstig weer Soest op dien dag een druk vreemdelingen.bezoek kan tegemoet zien. Voor ASIeei die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. PLAATSELIJK NIEUWS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Op Woensdag 30 Mei a.s. zal de vereeni ging Eerste Hulp Bij Ongelukken, afdeeling Soest, een propaganda-avond organiseeren, welke, ter gelegenheid van het eindigen van haar eersten cursus, een eenigszins feestelijk karakter zal dragen. Daar de vereeniging voornemens is op dien avond bijzonder te laten uitkomen het nut van de eerste hulp verleening in het algemeen, terwijl Dr. G. O. Meulman, secretaris van het hoofdbestuur te Amsterdam, tevens een toespraak zal hou den, wordt ieder, die nader kennis wil maken met het werk der vereeniging en het doel der E.H.B.O., uitgenoodigd dien avond vrij te houden en in Hotel „Eemland" aanwe zig te zijn. Tevens zal de uitreiking der di ploma's plaats vinden aan cursisten, die voor het door de plaatselijke doktoren afgenomen examen in het afgeloopen cursusjaar, zijn Leden, donateurs en belangstellenden wor den verder verwezen naar de advertentie, voorkomende in dit blad. TEN PALEIZE SOESTDIJK Maandagavond te ruim zeven uur is de Koningin Moeder per auto te Soestdijk aan gekomen voor haar zomerverblijf ten pa- leize, waar de burgemeester van Baarn ter begroeting aanwezig was. GESLAAGD Bij het gehouden examen te 's Graven- hage, slaagde voor costumière Mej. B. E. van Schaik, alhier. Genoemde dame is opgeleid aan de Mode vakschool, Nassaulaan 41, Baarn. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 50 werkeloozen, verdeeld als volgt: 4 Metselaars, 15 Opperlieden, 14 Grond- arbeiders, 11 Losse arbeiders, 1 Schilder, 1 Kantoorbediende, 1 Typiste, 1 Koetsier en 2 Timmerlieden. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Handdoek, Rijwielbelastinginerk, Boord, Si garettenkoker inhoudende lorgnet, Gouden ring, Schaartje, Vijl. VLIEGEN BIJ AVOND Vrijdagavond zijn te Soesterberg proeven genomen met een schijnwerpers-installatie op een vliegtuig. Het was gemonteerd op een drie.motorig Fokker-vliegtuig van de Lucht- vaart.afd. te Soesterberg. Toen de schemering was ingetreden, steeg 't Fokkertoestel op, bestuurd door kapi tein Versteeg en luit. Koppen. Ais passagiers vlogen mede de commandant, overste Har- denberg, eenige heeren van de Philips-fabrie- ken en een mecanicien. Reeds dadelijk was te zien, hoe geweldig de lichtbundel van den schijnwerper was. De eerste landing geschiedde bij nog niet volslagen duisternis, opdat zij de waarde van het nieuwe licht konden beoordeelen. Daarna werd nog tweemaal opgestegen en HULDEBLIJK H.M. KONINGIN MOEDER Met veel dank aan allen, die teekenden, deelt Mevrouw Deketh mede, dat op de lijst voor het huldeblijk van de Nederland- sche vrouw aan H.M. de Koningin Moeder, hebben geteekend, te Soest 1650 vrouwen en te Soesterberg 190 vrouwen en dat de gezamenlijke collecte heeft opgebracht f832.50. AANRIJDING Maandagavond is het 7-jarig zoontje van den heer Z. alhier op de Beetzlaan door een luxe auto aangereden. Het rijwiel van den jongen was ernstig beschadigd, terwijl hij zelf eenige verwondingen opliep. De zaak zal in der minne worden geschikt. ZANGVER. „KUNST EN HARMONIE" Alhier is opgericht de gemengde zang- vereeniging der Democratische Partij van bo- vengenoemden naam. De repetities worden gehouden eiken Woensdagavond te 8 uur in de groote zaal van het Stations-koffiehuis Van Kooy, Torenstraat. Directeur is de heer Joh. van Maarschalkerweerd uit Utrecht. Adres der vereeniging de heer F. Busch, Wieksloot. GESLAAGD De heer A. J. Veenendaal alhier slaagde een dezer dagen te Utrecht voor het candi- daats-examen Geschiedenis en verwierf daar- bij het praedicaat „cum Iaude'\ PROCESSENVERBAAL Door de politie werden j.L Zondag een groot aantal autobestuurders bekeurd we gens het rijden met een snelheid boven het vastgestelde minimum van 30 K.M. per uur. VLIEGONGEVAL TE SOESTERBERG Maandagmorgen, omstreeks 11 uur, wilden de vliegtuigmakers Barendregt en Van de Geest van de A. R. V. A. een 400 P.K. Li- berty-motor van een Fokjfer C.IV aanzet ten. De reserve 2e luitenant-vlieger Viruly zat in het toestel voor de bediening. De motor was op dien dag nog niet ^ge- bruikt en dus koud. Bij het aanzuigen, het geen geschiedt door het ronddraaien van de propeller, begon de moter, zonder dat de vliegtuigmakers „contact" hadden gecomman deerd, te loopen. Door dit ontijdig loopen, kreeg Barendregt eenige klappen van de propeller, waardoor zijn link er .bovenarm werd stukgeslagen en hij bovendien een klap in zijn linker zij kreeg. Na voorloopig te Soesterberg ver bonden te zijn, is Barendregt naar het Hos pitaal te Utrecht vervoerd. De vliegtuigmaker Van de Geest, die pas uit het Hospitaal te Utrecht is ontslagen, waarin hij eenige maanden werd verpleegd, na een val en brand met een vliegtuig, be stuurd door den luitenant-vlieger Blink, werd aan beide handen verwond en kan voorloopig geen dienst doen. Kleine advert. bij le PINKSTERDAl 2e PINKSTERDA aanwezig i aanwezig Den 29en Mei ze geliefde ouder G. HOPPENI c. VANOEST hunne 55-jarige ec ïtvereeniging te herdenken. G- HOPpfeNBROUWER. J. HOPP :N BROUW ER. M. HOPP ïNBROUWER. Korte Hartweg 5 Couranten >ezorger Gevraagd voor een dagblad een soon. Br. fr. ond reau van dit blad. ooruitbetaling ,s. hopen on- ekouwER bezorgen van accuraat per- no. 505 bu- Villa of pandhuis met 5 a 6 kamerJ van particulier te koop gevraagp. Ruime suite vereischte. Br. met prijsopgaaf ligging enz. ondejno. 506 bureau van dit blad. Zoo spoedig mojelijk gevraagd voor dag of dag «i nacht, 's Zon dags vrij. De Soestduinen. kifortlaan no. 6, aan de Acacialaai, Gemeentewo ning. Huurprijs §500.Te be vragen bij den Makelaar J. D. T. v. d. Veen, l|ieuw Baarns.tr., Baarn. Net meisje'gevraagd P.G., voor dag era-nacht, met hui selijk verkeer, bijJT. van Middel koop, KI. Engendaalweg 24, Soest Te huur oif te koop een burgerwoonAiis, mooi gele gen aan den Rilsstr.weg. Bene den 3 kam., keuL, bijkeuk., hall; boven overl., 3 |am., vlier., 800 M. grond. Te aaiv. 1 Aug. 192S. Ook zeer geschiet voor winkel. Tevens bouwterrein te koop met bouwvergunning. Alles zeer bil lijk. Br. franco céder no. 507 bu reau van dit blafl. gevraagd. W. Pater, Brinkstraat 15, Baarn. Meisje ievraagd voor din winkel Fofohandel F. A. Voskuijl, Baajm. Direct gevraagd) niet ben. 18 jaarj van half 9 tot half 2, in klein .gezin. Adres te vernemen bur. van dit blad. Ford-VRACHTWAGENS TE tfUUR tegen billijk tarief. Gesloten en open. J. v. Goor, Spoorstraat 26, Soestdijk. Tel. 256. rek, een grama- met 12 platen, :f met vloerplaat ipieerpers f2.50. d. Ven's Boekh. wegens plaatsgel phoon, „Odeon' f20.—, een kacïi f 10.— en een c Adres te bevr Baarn. In de ontsteking van den motor, die na het'te koop. Nieuw. Kerkpad Z.Z. 6. ongeval direct werd onderzocht, bleken geen storingen te zijn, VALSCHHEID IN GESCHRIFTE Bij de politie werd door G. v. d. H. al hier aangifte gedaan van vermoedelijke valschheid -in geschrifte. Deze zaak is bij de politie in onderzoek. AANRIJDING Maandagavond werd door de politie alhier op de Middelwijkstraat een juffrouw in be- wusteloozen toestand gevonden. Bij onder zoek bleek zij te zijn een dienstbode van den heer W. aan het Kerkpad. Nadat zij in het café van den heer B. was binnengedragen en medische hulp was verleend, is zij naar haar woning vervoerd. Later tot bewustzijn gek omen bleek, dat zij vermoedelijk door een auto met felle lichten is aangereden. De bestuurder der auto is tot nog toe onbekend. De toestand van het meisje is bevredigend. ALGEMEEN BELANG Men verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf 24 Mei, een permanent Secretariaat der Vereeniging „Algemeen Belang", afdee ling Soest, is gevestigd aan de Molenstraat W.Z. No. 43. Het secretariaat beoogt werkzaam te zijn op informatorisch, adviseerend en publicee- rend gebied, zoowel in 't particuliere als in 't algemeen belang. Met nadruk wordt de aandacht gevestigd, geenerlei politieke doeleinden, mogen of kun nen gelden als dekmantel, integendeel zullen, waar deze zoo dikwerf in 't nadeel van par ticuliere en 't algemeene misbruikt worden, veeleer punten tot bestrijding vinden. Het secretariaat stelt zich, uitsluitend op vooraf schriftelijke aanvraag, gaarne beschik baar, óók voor besprekingen. Dus voor 't opgeven van lidmaatschap, donateur(trice) en alle verdere corresponden tie, wende men zich tot het secretariaat der vereen. „Algemeen Belang", afd. Soest, Mo lenstraat W.Z. 43, Soest. Door deze mededeeling vervalt het voor loopig secretariaat Molenstraat W.Z. 42. Aan de Hyg- Sfcomwasch- en Strijkinrichting fa- W- G. v. d Veen, kunnen geplaatst worder Aanmelden AesMaan 20, Baarn te koop. C. ?chimmel, Veen huizerstraat 30, Soest. Begin Juni gevf|agd_in kl. gezii te Baarn flink blsch. v.g.g.v., gen- kinprwasch te beh k. koken °en naafn. Hulp v. vast dienstb. aanwezig- Br. ond. nc 489 Van de Ven's Boekhande Baarn. op doek en paneel. Met en zonder l#en in div. matei Stillevens; Bloemen en Landschappen. Twijnstraat 14 bis Vrat I BurgGrothestr, 21-< LhhiMhb

Soester Courant | 1928 | | pagina 2