Luxe Auto-verhuur Hst Wüggekmd POMOL LA PORTE Go. Uitvoering van Etlecienorders. VENEMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedesfraat 35, Telefoon 2181 Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit Qorlogs-wreedheden. C. Verschoor, Nieuwstr.57 JUNKERS D, F, VOIGT Drogist. KLEERMAKERIJ MIJNHARDT's Droogte. 7e Jaargang Vrijdag 22 Juni 1928 No4>"25 DE SOESTER CCLDAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn eu C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK Bl/deagen. niet qrooter dan 48 en niet kleiner dan 36 regels. moge voor deie rubriek worden Ingezonden. Bij opname vergoeden w$ voc actueele (niet plaatselijke) gedichten f 2.50. (Ingezonden.) „ZOMER" De weide baadt in zonnelicht En boterbloempjes bloeien, Het slootje ïs een zilverschicht Waar boven mugjes stoeien. De duinen in het ver verschiet, Met hunne witte toppen, Zij heffen hoog in blauwe lucht Hun fiere, trotsche koppen. De beukenboschjes in vallei, Zij nooden ons tot rusten, O zomer, heerlijk, lichtend blij Aan Holland's lage kusten. W. L. o— „VEREERING" Gelijk de kerke haar toren Rijst boven wat aan haren voet, Zich voortbeweegt en haastig spoedt, Zoo munt gij uit met gouden sporen. Gelijk de roos, met hare g'euren, De gaarde maakt tot paradijs, En daar verkrijgt gij den eereprijs, Zoo wilt ook gij ons leven kleuren. Gelijk vrouw Luna, met hare pracht van zilverstralen, ons verrukt, Zoo troost gij hen, die gaan gebukt En zwerven door een duisteren nacht. Zoo troost De Tijd en schikgodinnen, Zij weven het oneindig kleed Van liefde en van droevig leed, Dat slechts hen past, die trouw beminnen. W. L. BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. bladzijden af en bedenkt dan, als troost, dat zóó iets in onze „beschaafde" wereld ge lukkig niet meer mogelijk zal zijn. Het bovenstaande kijkje achter de scher men leert ons anders. Op de eerste plaats kunnen we ons niet indenken, dat een natie zóó verdorven, zóó laag zou kunnen zijn om aan zulke duivel- sche inblazingen van „menschen?", die niet anders dan tot de laagste trap van degenera tie gezonken zijn, gehoor te geven. Toch was het zonder den hardnekkigen tegenstand van Keizer Willem 11 bijna zoover gekomen. Hij was een der weinigen die inzag, dat dit geen krijg voeren meer was, maar een mis daad in het groot. Zelfs de hoogste leger-aanvoerders drongen er op aan. Wel teekenend voor de wijze, waarop de Duitschers den oorlog hebben opgevat. Wat men nu oojc van den ex-keizer moge zeggen of denken: Dit geeft ons wel een indruk van zijn karakter-grootheid, een ka rakter-grootheid, die maar al te vaak zonder eenigen basis tegen den grond is gesleurd. Zeker, hij had óók zijn fouten, maar wie onzer heeft die niet? - Dat ook de andere landen niet afkeerig zouden zijn geweest van middelen als de bovenstaanden, mogen we niet onmogelijk achten, trouwens de voorvallen in den groo- ten oorlog, die geen strategie doch slechts misdadigen opzet lieten zien, zijn van beide zijden legio en getuigen dus niet ten gunste. Doch tot op heden is iets dergelijks van Duitschland's tegenpartij toch nog niet be kend geworden. Hoe het ook zij. Laat het bovenstaande ons een les zijn. Laten wij oorlog, absoluut onmogelijk maken. Anders hebben we in de toekomst dit en bij den tegenwoordigen stand der wetenschap en techniek nog véél meer te wachten. Men denke slechts eens aan de in den Iaatsten tijd geschapen moge lijkheden om met één enkelen aanval met een luchtvloot, die met gasbommen bewapend is, een geheele streek tot ondergang te bren gen. Het kleine voorval te Hamburg, waar, door onvoorzichtigheid bij een chemische fa briek, die zich op het vervaardigen van zulk doodend gas had toegelegd, een tank met dergelijk moordgas „lekte" (hetgeen den dood van ettelijke menschen in een oogwenk tijd tengevolge had, terwijl er honderden in de ziekenhuizen moesten worden opgeno men), moest ons zóó verstandig doen zijn van onze ervaringen te willenleeren. In een te Londen verschenen boek, geti teld „The Zeppelins" en geschreven door kapitein Lehmann, den leider van de Duit- sche luchtaanvallen in den oorlog, en Ho- w'ard Mingos, vertelt de eerste, dat er aan Duitschen kant plannen gemaakt waren om Londen met brandbommen te laten besto ken door 20 Zeppelins. Zij zouden tegelij kertijd 6000 van die bommen op de stad werpen. Als men aannam, dat slechts een vijfde van deze projectielen uitwerking had, zou Londen door meer dan 1000 branden tegelijk geteisterd worden, waartegen geen brandweer ter wereld opgewassen kon zijn. Men hield er rekening mede, dat een derde van de Zeppelins neergeschoten zou worden, maar pas nadat zij de bommen geworpen hadden. Het plan ontstond in het begin van 1915, toen er uit het Duitsche publiek een sterke aandrang kwam om Londen en andere En- gelsche steden te verwoesten. Volgens Leh mann, wilde echter geen van de gezagheb bende mannen van de luchtmacht hiertoe medewerken, omdat men begreep, dat ten minsteeen millioen vrouwen en kinde ren slachtoffers van zulk een aanval zouden worden en omdat Londen met zijn nobele gebouwen en kunschatten als een kostbaar bezit van de beschaafde menschheid be schouwd werd. Het plan kon ook niet uit gevoerd worden zonder de vergunning van den Keizer. Van de eerste dagen van Üen wereldoorlog af was Willem II echter sterk gekant geweest tegen luchtaanvallen op En geland. Toen zijn generaals en admiraals maar bleven aandringen, gaf hij ten slotte zijn toestemming tot de eerste sporadische aan vallen, onder uitdrukkelijk beding echter, dat men enkel doeleinden van werkelijk militair belang zou bombardeeren. Hij bepaalde, dat gebouwen als het Buckingham-Palace, de Westminstersche Abdij-kerk en de St. Paul alsmede de woonwijken niet bestookt moch ten worden, ook nietbij abuis. Van het groote meedoogenlooze plan kon zoodoende niets komen. De keizer was er altijd op bedacht de vorstelijke personen onder zijn vijanden te ontzien. Toen bekend werd, dat de Koning van Engeland en Koning Albert der Belgen elkaar in een geheime conferentie te St. Omer zouden ontmoeten en in verband hier mede het Duitsche opperbevel een lucht aanval op die plaats had beraamd, werd dit plan ten slotte door 's Keizers toedoen gewij zigd en in plaats daarvan een aanval op Po- peringhe ondernomen. Dit uittreksel uit een werk, dat we al? officieel mogen aanmerken, geeft ons een goed inzicht in de hoedanigheden van een volk in het algemeen en van zijn ex-keizer in het bijzonder. In vroeger tijden gebeurden dergelijke wreedheden als het uitmoorden van geheele steden en landstreken herhaaldelijk in alle landen, vooral in de oudheid was zoo iets scheering en inslag, zelfs nu is het nog aan de orde in verwilderde, in overgangs-toestam. den verkeerende landen als Mexico en China. Een ieder haalt bij het lezen van zulke som bere, donkere, ja misdadige geschiedkundige feiten thans met afschuw de oogen van die PROF. BADKACHELS Overal verkrijgbaar. Adres voor den handel JOH. v. d. MEIDEN - A'FOORT rijmdheden van zijn verklaringen, gelooven zeer velen, dat de avonturierinderdaad grootvorst Alexei Nikolajewitsj, de ex-kroon prins van Rusland is. De Poolsche autoritei ten bewaken hem en laten de Russen, die hem willen spreken, niet tot den „kroon prins" toe. Te Londen is Mrs. Emmeline Pankhurst, de welbekende figuur uit den tijd, dat dq suffragettes in Engeland hoogtij vierden, aan wier moed en talent het is te danken, zegt mevrouw Pethick Laurence, presidente van de Womens Treedom League, dat de vrou- Gediplomeerd Opticidn. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk »T Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Voor een liefhebber van een tuintje is er niets vervelender dan veel regen, als de grond al doornat is, of groote droogte, als een dikke grondlaag al weken lang aan sterke uitdrooging is blootgesteld geweest. - Toch wordt er in deze veel overdreven, wen, die positie m het openbare leven '"-(Want wdcea lang regen of even lange droog- neze thans bekleeden. j ,e geeft zooveei gem0pper, zooveel geroep: Acht en zestig jaar oud is de thans over- r komt niefs fcrecht„ daf wn buj_ leden Mrs. Pankhurst geworden, wier naamtenstaander minstens moet gaa„ denkeIli dat nog alleen maar tooneelen van vechtende Jer een natuurra te wachte„ staat. En vrouwen met verwarde haren, gehavende po-,toch va,len de resultaten nog weer mee. litieagenten en veel gebroken spiegelruiten T te vee, kmnm we weini in de herinnering roept, schrijft het Hsbl. doe„ L me, O1,dooriatenden bo- o.in.: „Acht en zestig jaar te oud zullen|dem gre[)pL[ellj js wej wat gewonnen, maar misschien enkele onverzoenlijke mannen zeg-1 a|s maar blijft regenen ondervinde„ We gen die maar niet kunnen vergeten hoe de ,och den ,ast; de d bIijft (e koud e„ suffragettes in de zes jaren, welke aan den;bij 2it er j in onze gewassen. oorlog zijn vooraf gegaan, het maatschappe. Een jn ee„ is nu niet direct een lijk leven op s elten hebben gezet. Maar, verfraaitag. Toch moet er een plaats zijn, die dan toch ook de haast dramatische fel- waar ,t water af kan vjoeienÉ Een diepe he.d zijn vergeten, waarmede deze strijders, n_ den bodem wat takken. met verwerping van alle vrouwelijke waar-l bossen tot aan een sjoot toe, verder digheid, zich gaven aan den strijd voor de de 0 vu|len raet gronden verwezenlijking van haar politiek ideaal, dathet moet gezegdbereikt is. Ook in Japan is het niet altijd rozengeur en maneschijn; op den schoonvader van den Mikado werd een aanslag gepleegd, die ge lukkig mislukte. De correspondent van de „Daily Mail" te Tokio meldt, dat de censuur na een maand toestemming heeft gegeven tot de publicatie van dit bericht. Deze aan slag heeft plaats gehad op 14 Mei j,l. te Taitsjoe (Formosa). De prins en zijn gevolg reden door de straten van Taitsjou, toen een Koreaan, Tsjomcha geheeten, op den auto van den prins toekwam en den prins trachtte dood te steken. De chauffeur, die den aan- klaar is de zaak. Er is op die manier een onzichtbare greppel gemaakt, die jarenlang prima werkt. Goed diep spitten werkt ook zeer gunstig. De bodem is dan losser en geeft het regen water spoediger doorgang naar beneden. Op de paden, waar de grond te vast is, blijft dan ook meestal water staan. Een teeken dus, dat Uw bouwgrond los moet zijn, om hei overtollige water kwijt te kunnen. Droogte wordt door velen van ons als een grooter kwaad beschouwd dan veel regen. Droogte is ook lastig. Maar o, wat zijn wij gauw bevreesd er voor. Als de bovenlaag wat uitdroogt, denken we al, dat de grond nu watergebrek heeft. Niets is minder waar. De ondergrond bevat nog voldoende water, slag ontdekte, versnelde de vaart om aan En daar de plant haar wortels niet naai den aanvaller te ontkomen. De chauffeur boven stuurt, maar juist naar beneden, naar werd door den aanvaller gewond. De dader 'f water, heeft de plant nog zoo gauw geen werd gearresteerd. Het is een 21-jarige man, die sinds 1924 in Japan vertoeft als agent van de Koreaansche revolutionairen met het doel aanslagen te plegen op de politieke lei ders. Binnenland. HET WERELDGEBEUREN IN DEZE WEEK Buitenland. De liefhebbers voor den Russischen troon zijn nog niet uitgestorven, niettegenstaande het bezit daarvan ons levensgevaarlijk toe schijnt, zelfs dan nog als men werkelijk rech ten kan doen gelden. Terwijl de z.g. „groot vorstin Anastasia" in Amerika vertoeft, waar haar optreden in den strijd om het bezit van de erfenis van Tzaar Nicolaas II voorbereid wordt, verscheen in Polen een nieuwe pre tendent, die voorgeeft de ex-kroonprins van Rusland, grootvorst Alexei te zijn. Evenals vele andere avonturiers, die beweerden aan den dood ontsnapte kinderen van den Tzaar te zijn, verscheen „Alexei" in Wolhynië, het door Polen geannexeerde klein-Russische ge west, dat steeds keizers-gezind was. De „kroonprins" werd aangehouden aan de Poolsche grens, die hij zonder visum over schreed. Bij het verhoor verklaarde „Alexei Nikolajewitsj, de zoon van Tzaar II" te zijn. Na het verhoor bracht de Poolsche politie den „kroonprins" onder sterk geleide naar de gevangenis te Rowno over. De gearres teerde is uit centraal Rusland gekomen, waar hij lange jaren in een gevangenis opgesloten zat. Volgens zijn zeggen heeft hij jaren door gebracht in de ondergrondsche gevangenis der Boetykri en in de kelders van de beruchte Loebjanka (de centrale gevangenis van de Tjeka). De pseudo kroonprins beweert, dat het geheele keizerlijke gezin nog leeft, maar dat alle leden van het gezin zijn opgeslo ten in verschillende verwijderde gevangenis sen. Nicolaas II zou zich in een concentra tie-kamp op een der Solowjetsky.eilanden bevinden. De avonturier kent geen enkele vreemde taal, wat wel „bevreemdend" is voor een lid eener keizerlijke familie. Het Russisch spreekt hij met een vreemd accent, dat eenigszins aan het Georisch doet den ken. Te oordeelen naar zijn uiterlijk moet hij 28—30 jaar oud zijn. Hij vertoont niet de minste gelijkenis met de keizerlijke fa- watergebrek. 't Kan dagen lang drogen eer de droogte werkelijk veel kwaad gaat doen. 't Is waar, de planten staan niet meer zoo fleurig, in de zon zelfs verflenscht, maar 's nachts fleuren ze weer op en herstellen zich. Tegen groote warmte is niet één plant Het wetsontwerp tot wijziging van den.opgewassen. Daar treedt door sterke ver, ,i op den middag vaak een toestand op, die op verwelken lijkt. Een schrale wind onttrekt aan teere blaadjes vaak zooveel vocht, dat ze totaal verschrompelen en zwart worden. Dit gebeurt nog al eens in het voor jaar. Velen noemen dit bevriezen, maar de thermometer stond toch boven nul. Blijft de droogte heerschen, dan gaan we hulp bieden, wat in kleine tuintjes vaak wel mooglijk is. We gieten of sproeien dan. Liefst 's avonds of 's morgens vroeg. In geen geval als de zon schijnt. We maken den grond kletsnat. Te veel geven we niet gauw. We weten zelf bij ondervinding, dat een sterke regenbui soms maar een millimeter in den grond is gedrongen, terwijl de regen op ons den indruk maakte, diep te zijn door gedrongen. De grond moet vochtig worden tot bij de wortels. We gieten ook niet eiken dag, dat is heel niet noodig, als 't goed ge beurt. Het sproeien, wat vaak gebeurt met een slang op de waterleiding, zoo heel even tjes over het gras, de bloemen, de groen ten, het is heel mooi voor opfrissching, maar voor groote droogte helpt het totaal niets. Het dringt niet door. De Franschman zegt: Neem de hak (of schoffel) en ga Uw tuin besproeien. De be doeling is duidelijk. We willen den zetter niet plagen met een lang stukje en verklaren dit gezegde dan ook heel kort: Door hakken en schoffelen wordt de bovenste grondlaag verbroken, de deeltjes komen zonder eenig verband naast elkaar te liggen. Het gevolg is, dat het bodemwater niet verder opstijgt Dienstplichtwet, j.1. Donderdag in de Tweede Kamer, is aangenomen; dit geschiedde met algemeene stemmen (65), doch niet alvorens door den minister verschillende concessies waren gedaan, waardoor, ondanks aller in stemming, van een uitbundig succes voor den minister niet kan worden gesproken. Tot de voornaamste amendementen, die werden ingediend, behoorde die van den heer Ter Laan (S.D.A.P.), om de vrijstelling voor geestelijken en aanstaande geestelijken op te heffen. Alleen Ds. Lingbeek ging in deze met de s.d.a.p. mee. Alle anderen verklaarden zich ep tegen, zoodat het amendement met 60 tegen 19 stemmen werd verworpen. Een ander amendement van den heer Ter Laan, om de jaarlijksche lichting op hoog stens 13000 man te brengen, in plaats van 19.500, werd eveneens verworpen, terwijl nog een derde om voor vrijgestelde gees telijken (plm. 600 man) geen anderen aan te wijzen, met 51 tegen 23 stemmen hetzelfde lot onderging. Het amendement-Ter Laan om de ver korting van den eersten oefeningstijd voor voorgeoefenden op vier maanden te hand haven, werd aangenomen met 52 tegen 22 stemmen. Het amendement-Ter Laan om de bepa ling te handhaven, dat zee-miliciens bij on voorziene omstandigheden zonder hun toe stemming niet langer dan 12 maanden in dienst gehouden kunnen worden, werd even- ONDERTROUWD: A. Rademaker en E. Batavier. H. P. Ross- berg en J. G. Kouw. GETROUWD: H. Birkhoff en F. M. Schmidtke. A. C. Posthuma en F. J. Mechelse. D. J. Derksen en H. Brandt. OVERLEDEN: Hilletje Molenaar, 57 j., geh. met J. M. de Wolff. Adrianus van Vliet, 74 j., geh. met G. C. van Oudenallen. PLAATSELIJK NIEUWS HULDIGING H.M. KONINGIN MOEDER Zooals wel reeds algemeen bekend, zal aan H.M. de Koningin Moeder, bij de aan bieding van het huldeblijk, tevens een zang- hulde worden gebracht. Aangenaam is het ons te kunnen mede- deelen, dat het koor, wat deze zanghulde zal brengen, thans reeds bestaat uit circa 150 dames en heeren, terwijl ook de Soester Har monie aan deze huldiging zal medewerken. Het geheel staat onder leiding van den heer Horvers. De huldiging zal plaats hebben in den namiddag van 2 Augustus voor het Paleis Soestdijk. UITGEKOCHT De Poth is een oude inrichting te Amers foort, die armen steunt. Voorheen werd ook buiten Amersfoort bedeeld. Zoo werd op St. Remigiusdag (1 October) uitgedeeld aan de armen in Soest. Reeds in 1595 werd deze brooduitdeeling vervangen door een gift in geld van f 8.dit werd later f 9.en weer later f 10. In 1870 werd Soest uitgekocht. Deze verplichting aan de Soester armen was overgenomen van de Celzusteren, die zich in De Poth vestigden in 1547. Het eenige landbezit, dat deze arme zus steren inbrachten was de Schayenweerd. Het voorgaande doet vermoeden, dat dit land, waarvan men thans geen notie van de ligging meer heeft, moét gelegen hebben onder Soest en als een waard zal men het te zoeken hebben aan den Eemkant. Kan een onzer lezers ons wellicht inlichten of de Schayenweerd nog in Soest te vinden is? Een 2e gift buiten Amersfoort gold klom pen aan de armen uit Bunschoten. Ook hier is het omgezet in een kleine geldsom, die nog jaarlijks wordt uitgekeerd, want tot een uitkoopen zooals met Soest heeft plaats ge had, is het met Bunschoten nog niet ge komen. HAGEPREEK De Hagepreek, die tegen j.1. Zondag was aangekondigd in het Gemeeniebusch, is gens het slechte weer op den morgen van dien dag niet doorgegaan. In de Ned. Herv. kerk heeft daarom des avonds een gewone jeugddienst plaats gehad. PENSIONGIDS Door de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit" is een pensiongids uitgegeven. ZONDAG. Zeer groote hoogmoed of diepe zelfver^ achting duiden op zwakheid van ziel. MAANDAG. Vrijheid is slechts een schat in de handen van dengene, die er grens aan weet te stellen. DINSDAG. De zonden der jeugd verduisteren het ge laat in den ouderdom. WOENSDAG. Al is een kruis verguld, drukken doet 't toch. DONDERDAG. Hoop op het beste, bereidt u op het erg ste en neem wat God zendt. VRIJDAG. Het leven kan alleen tot schoonheid wor den als zijn smart wordt beseft. ZATERDAG. Ieder moet ten slotte met eigen gaven en krachten en naar eigen inzichten zijn eigen opvoedingstaak vervullen. DAMES- EN HEEREN- HEEREN MODE-MAGAZIJN F.C.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 eens aangenomen en wel met 62 tegen 13 de plantenwortelS| dus niet kan ver. stemmen. Het voorstel van den minister was geweest om den diensttijd van zee-miliciens op 14 maanden te brengen. Gezien de tegenkan ting, welke echter tegen dit voorstel bestond, werd het door den minister teruggenomen, zoodat genoemde diensttijd op 3 maanden blijft bepaald. Het amendement Ter Laan op art. 33 om de ziekenverplegers in de toekomst vrij te blijven stellen van herhalings-oefeningen en dus den toestand te laten zooals hij tot he den geweest is, werd na bestrijding van den minister met zitten en opstaan verworpen. Nog enkele andere amendementen van min of meer ondergeschikte beteekenis passeer den de revue, waarna de eindstemming van het wetsvoorstel plaats had met het reeds in het begin genoemde gevolg. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ tgeo. deie rublek betreffende, kunnen worden gezonden aan d< rr G. J. Lleehout, Dlr. Landbouwschool, Montfoort, Postzegel gro> zeven eu een halve cent voor antwoord Insluiten. Het voorjaar heeft ons met droogte niet erg geplaagd en of de zomer het doen zal, is voor ons nog onbekend. Toch is het goed, deze kwestie eens nader te bezien, dan zijn uc ituHon. -- W1J ingelicht, als de droogte probeert, ons mili& Ondanks'aT'deze feiten en de' onge-1 parten te spelen. dampen de lucht in. We houden dus ons water in den grond. Zoo'n rulle bovenlaag neemt ook spoediger het regenwater aan dan een vaste grond. Droogte is dus nog niet zoo'n vreeselijk iets en wilt ge Uw planten te hulp komen, hakt en schoffelt dan en geeft zoo noodig overvloedig water. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Rijkje Johanna, d. v. G. Onwezen en A. Westerveld, Middelwijkstraat 32. Dirk, z. v. C. van Dijk en N. v. Zijtveld, Wieksl.weg O.Z. 5. Wilhelmus, z. v. Ch. Th. Rornbout en H. Arkeveld, Amersf.str. 97. Karei Peter Joseph, z. v. J. Wiss en B. J. v. Vliet, Bos straat 21c. Abraham Marinus, z. v. P. H. A. v. Aken en H. A. v. d. Toom, AmersJ. str. 92. ONDERTROUWD: J. de Jong en H. J. v. d. Heuvel. GETROUWD: P. C. W. Foeken en J. A. Schoemaker. OVERLEDEN: Gerrit Harskamp, 4 jaar. Mathilda Petro- nella de Jong, 1 jaar. Jacoba Hendrika Groothedde, 22 jaar. BAARN GEBOREN: Marti na Anna Johanna, d. v. C. H. Jansen en R. van Dijk. Thimothea Petronella Elisa- beth, d. v. G. J. Th. Beuken en L. A. Keijzer. Johannes, z. v. J. Beumer en J. S. B. A. Tel- legen. Clara Johanna Wilhelmina, d. v. Th. F. H. Blom en C. J. Adolfse. Geertje Aafje, d. v. A. van Lambalgen en A. Hartog. Wil helmina Hillegonda, d. v. W. Boterenbrood en W. Buitenhuis. DE TWEEDE KERK DER NED. HERV. GEM. Wij lezen in „De Microfoon": „Er wordt gewerkt. Een commissie heeft zich gevormd, die zich ten doel stelt toe zeggingen van steun te verzamelen voor de bevordering van den bouw. De commissie gaat uit van het oordeel, dat het terrein, in dertijd door Burgemeester Loten van Doe len Grothe geschonken, gunstig gelegen is en wil in ieder geval geen tijd verknoeien met nog langer hierover te redetwisten. 't- Schijnt, dat ook in de kerkvoogdij-ver gadering de zaak aan de orde is gesteld. Wij wachten nog even af, voor we verdere berichten hierover de wereld insturen". GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer H. G. Rupert, slaagde dezer dagen op 'het te Amsterdam gehouden examen als candidaat arts. IN FUNCTIE De heer W. Kerkhof, die voor eenigen tijd door den raad onzer gemeente benoemd werd als technisch ambtenaar bij het gemeen telijk gasbedrijf, is 11 Juni j.1. als zoodanig in dienst getreden. BENOEMD De WelEerw. Heer A. P. G. Schaepman, kapelaan aan de Parochie „St. Petrus Pauulus", Steenhofstraat, werd dezer dagen door Z.D.H. den Aartsbisschop van Utrecht benoemd tot pastoor te De Bilt. Naar wij nader vernemen zal Z.E. a.s. Vrijdag door de geloovigen aldaar op fees telijke wijze worden ingehaald. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar- van de afzenders onbekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest in de eerste helft der maand Juni 1928. Brieven: 1. J. v. d. Berg, Bussum. Briefkaarten. 2. Mej. H. Poalus, Hilligersberg, R'dam. WEGENBELASTING Door de Rijkscommiezen is in samenwer king met de gerneente-politie in deze ge meente een controle gehouden, in verband met eventueele overtredingen der Wegenbé- lastingwet. Het resultaat was nog al bevredigend. Slechts tegen een tweetal personen werd procesverbaal opgemaakt. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG aV Moeders nemen voor de roode, A gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Dooa 30 en 50 ct. Tube SO ct Bij Apoth. cn Drogisten ONDERWIJZERS IN OVERVLOED Naar de vacante betrekking van onderwij zer aan de Chr. lagere school aan de School straat (Hees) hebben zich niet minder dan 100 gegadigden aangemeld. GESLAAGD Voor het onderwijzers-examen slaagden de zer dagen de leerlingen der Rijkskweekschool te Amersfoort, uit deze gemeente, n.1. de heeren F. J. v. d. Vlugt en N. M. J. de VogeL AANBESTEDING Maandagnamiddag werd door de kerkvoog den der Ned. Herv. gem. te Soesterberg on der aannemers, leden der N. H. kerk, aanbe steed het bouwen eener pastorie onder dei archit. ir. C. A. Meischke (Rotterdam) den Utrechtschen Straatweg hoek Dold^che weg. De uitslag was als volgt: (a met en b zonder luiken en waschbakken). Blom en Van Ee, Amersfoort f23.451. f22.765; G. Lagervveij, Amersf. f21.440. f20.400; Gebr. Voskuilen, Groenekan f19.780, f 18.81; Gebr. Van Lunteren, Woudenberg f19.734, f19.119; R. de Groot, Den Dolder f18.750, f17.765; F. de Bruin, Zeist f18.670, f 17.999; Van Vliet en Van Duist, Rotterdam f18.600, f17.980; J. W. de Vries, Driebergen f 18.477, f 17.747; G. van Santen, Zeist a f18.400; Gebr. Barlo, Zeist f17.485, f 16.830; Mulder's Handelsmij. Soesterberg f 16.800, f 16.200; P. J. van Eek, Zeist f 16.600, f 15.720; J. Goorman, Utrecht f16.500, f16.200; L. J. Goossen, Zeist f16.500, f15.900. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN Tijdens het kort doch hevig onweer, dat Vrijdagnacht boven deze gemeente woedde, werd 'n koe van den landbouwer E. Zwan, alhier, door den bliksem gedood. VEEL BELOVEND Door de oplitie alhier werd tegen de 11- jarige J. de V. alhier procesverbaal opge maakt, terzake diefstal van 25 gulden. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 76 werkeloozen, verdeeld als volgt: 7 Metselaars, 19 Opperlieden, 16 Grond- arbeiders, 16 Losse arbeiders, 2 Schilders, 1 Kantoorbediende, 1 Typiste, 1 Reiziger, 4 Timmerlieden, 4 Winkeljuffr., 1 Looper, 1 Naaister, 1 Letterzetter en 2 Land- en tuin- bouwarbeiders. 'GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dins dag 26 Juni a.s., des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling van de' notulen der verga dering dd. 13 Juni 1928. 2. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1927 en '28. 3. Adres van Mej. H. M. Meijburg, ver zoekende eervol ontslag als onderwijzeres aan de O.L. School Beetzlaan. B. en W. stellen den raad voor het gevraag de ontslag te verleenen met ingang van een door B. en W. te bepalen dag. 4. Adres van het Bestuur der R.K. U.L.O. School, verzoekende medewerking tot het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve dier school. B. en W. stellen den raad voor goedgunstig op dit adres te beschikken. 5. CredieLaanvrage van B. en W. voor het door het verificatie-bureau der Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten doen na zien der gemeente-rekening over 1927. In de vergadering van den raad van 13 Dec. 1927 werd besloten de controle op de ge- meente.finantiën met ingang van het dienst jaar 1928 op te dragen aan het Centr. Bu reau voor Verificatie en Finanfieele Advie zen. der Vereen, voor Nederl. Gemeenten te 's Gravenhage. B. en W. stellen den raad thans voor ook de gemeente-rekening 1927 door genoemd bureau te doen controleeren, waarvoor zij een crediet vragen van f175. 6. Vaststelling van de lijst van oninbare posten behoorende tot de gemeente-rekening 1927. Na afloop der openbare vergadering wordt overgegaan tot de officieuze vergadering, zooals op 13 Juni j.1. is bepaald.

Soester Courant | 1928 | | pagina 1