De Soester Oranjefeesten. f VEN EMA Luxe Auto-verhuur Dat heelt loch maar alleen Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van IWeedestraat 35, Telefoon 2181 KLEERMAKERIJ Reparatie - inrichting Van Popta Service Ford Dealer 0. Verschoor, Nieuwstr.57 IK F, VOIGT Drogist. Voor de feesten. W. REITH GAZELLE RIJWIELEN A. Fugers - Kerkstraat 3 Fietstochten Ufc ttnSlt HULPBANK SCHESVSERLAfvlP CADEAU Groote Zomer-Uitverkoop W5LLEIVS REITH Transpireerende Voeten HET KINDERPARADIJS T 7e Jaargang Vrijdag 27'Jull£1928 No. 30 DE SOESTER CDLDAM Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK Bijdragen, niet grooter dan 48 en niet kletni voor deie rubriek worden lngeionden. Bij opi nciueete (niet plaatselijke) gedichten f 2.50. sn 36 regels, mogen vergoeden wij voor (Nadruk verboden.) (Ingezonden.) NACHTLEVEN Als het daglicht is verdwenen, En het maantje vriend-Tijk lacht, Dan begint er pas een leven Dat geen daglicht mag omzweven, 't Leven van den stillen nacht, 't Jonge paartje gaat dan wand'len, Fluistert woordjes lief en zoet. 't Licht der maan wordt nog gemeden, 't Donkerst laantje 't liefst betreden, Saampjes hebben zij 't zoo goed. In de schaduw van de huizen Treedt behoedzaam iemand voort, En als hij slechts zacht hoort fluist'ren Spitst hij 't oor en gaat hij luist'ren Of hij jets verdachts soms hoort. Spiedend loert hij in het ronde, Heeft zijn loopers al gereed, Opent straks de sterkste deuren Gaat in kast en lade speuren Of hij iets te vinden weet. Maar de man met gladde knoopen Waakt ook in de stille nacht. Als de dief iets denkt te gappen, Komt een diender hem vaak snappen, Heeft hem spoedig opgebracht. In het speelhol of in drankhuis Zit een troepje dronkaards neer. 't Sluitingsuur heeft al geslaagen, Maar ze willen 't nog wat wagen, Want het spel behaagt hun zeer. Eindelijk toch gaan ze huiswaarts, Waggelen in 't duister voort, 't Maantje kan zulks niet gedoogen, Trekt een wolkje voor de oogen, Slechts hun voetstap wordt gehoord. En straks in de schaam'le woning Hoort men dan de ruwe vloek, 't Maantje richt den blik daarhenen, Ziet een vrouw wanhopig weenen, Kind'ren schuilen in een hoek. Ja. Als 't daglicht is verdwenen, "En het maantje vriend'lijk lacht, Dan begint er pas een leven Dat geen daglicht mag omzweven, 't Leven van den stillen nacht. Zooals we weten, zal Soest feest vieren op 2 en 3 Aug. a:s. en we zullen hopen vroolijk en mooi. We beginnen om 8 uur voorin, met het inluiden van het feest door de klokken van de Ned. Herv. en de beide Katholieke kerken, waarna koraalmuziek zal klinken vanaf de toren der Ned. Herv. Kerk, Kerkebuurt. Dan spoeden we ons naar het feestterrein, waar Apollo's kinderkoor (plm. 100 .kinde ren) zal zingen, waarna zal worden aange vangen met de groote volksspelen, als mast- klimmen, tonsteken, ver- en hoogspringen, zakloopen, hardloopen met hindernissen, bloempotslaan, eierloopen, turfrapen, knip pen, estafetteloop, bahverpen enz. Wanneer men hiermede klaar is, wordt er gepauseerd en krijgen we dus gelegenheid te gaan eten. 's Middags de groote historische en recla me optocht met bloemencorso naar het Pa leis, waar het huldeblijk aan H.M. de Ko ningin Moeder zal worden aangeboden en een zanghulde zal worden gebracht door 150 dames en heeren. Ook de drie hoogste klas sen van de scholen zullen meegaan naar het Paleis. Daarna zullen op het feestterrein de huldjgings.liederen voor het publiek wor den uitgevoerd, gevolgd door een rondgang van optocht en bloemencorso door de ge- "flieeiue. - - - Hierna volgt weer een pauze van plm. 2 uur, waarna we het feest voortzetten op het feestterrein, waar een 4.tal zangverenigingen afwisselend zullen optreden. Als het zonnetje van ons gaat scheiden, zal de illuminatie haar keurig werk verrich ten. We hopen, dat naast verschillende ge meente-plantsoentjes vele particulieren hunne tuinen, tuintjes, huizen of gevels zullen il- lumineeren en we alzoo zullen genieten van de mooie lichteffecten. Op den tweeden dag, 3 Aug., vangen we aan met ringsteken voor "dames en heeren per fiets en met twee.wielige wagens; na tuurlijk alles op het feestterrein achter de Spoorstraat. Intusschen worden onze oudjes vergast op een autotocht en zullen ze, evenals verle den jaar, weer worden onthaald ten huize van den Burgemeester. Daarmede is de morgen gevuld en zorgt een ieder, dat zij of hij om uiterlijk kwart voor twee in het Baarnsche Bosch is bij de Groote Kom, waar om 2 uur het zoo hoog geroemde openluchtspel Je Maintiendrai (Ik zal handhaven) door ruim 250 medespelen- de personen zal worden opgevoerd. Voor 5000 zitplaatsen is zorg gedragen Autobussen zullen zooveel mogelijk gega digden naar Baarn brengen, terwijl door de spoorwegen maatregelen zijn genomen voor veel personenvervoer. Des avonds om 7 uur beginnen de voet balwedstrijden op het terrein van de Voetbal vereen. „Soest" aan de Soesterb.straat. Te 8 uur zal de Soester Harmonie een concert geven, waarna een fakkeloptocht zal plaats hebben langs de ook op dezen avond weer geïllumineerde plantsoenen, tuinen enz. Aan dezen optocht kan zich een jeder, loo- liefst met lampions, transparanten enz. aan sluiten. Waar de winkelweek eerst eindigt op Za terdag 4 Aug., stelt de feestcommissie 'het op hoogen prijs, wanneer de ingezetenen ook des Zaterdagavonds zullen illumineeren. Voor uitvoeriger beschrijvingen verwijzen wij naar het officieele feestprogramma, dat begin volgende week verkrijgbaar zal zijn. De Voetbalwedstrijd. Zooals hiervoor reeds gemeld, zal Don derdag 2 Augustus, des avonds te 7 uur, een voetbalwedstrijd worden gespeeld op het terrein der Voetbalvereniging „Soest" aan de Soesterbergschestraat, tusschen het le elftal der Voetbalvereen. „Soesterberg" en een gecombineerd elftal uit Soest. Het elftal uit Soest zal als volgt worden samengesteld: J. Verwoerd, Soestdijk (doel) J. Arts, E.S.V.A.C. en P. Heinhuis, Soest (backs); W. A. Deijs, Soestdijk, P. Koppen Soest, G. Holdorp, E.S.V.A.C. (halfbacks) C. Hoek, Soestdijk, W. Heinhuis, Soest, W. Veenendaal, Soest, J. Kamper, Soestdijk en H. van Slooten, E.S.V.A.C., (voorlinie). Voor dezen wedstrijd heeft het Comité groote herinnerings-medaille en 11 draagm dailles uitgeloofd, terwijl het Fanfarecorps „Avia" uit Soesterberg de wedstrijd zal op luisteren. De entrée hiervoor is bepaald op 25 ct. De Volksspelen. Voor de volksspelen op de ochtend van den eersten dag hebben zich reeds plm. 125 personen Opgegeven. Dit onderdeel zal dus ook zfeer zeker slagen. Als één der mooiste attracties, zoowel voor jongens als grootere personen, kan zeker DAMES- EN HEEREN. HEEREN MODE-MAGAZIJN F. G. KuiperstraattO - Telefoon 2169 HET WERELDGEBEUREN IN DEZE WEEK worden genoemd het tonsteken. Voor aangifte van deze volksspelen bestaat nog gelegenheid ten huize van den heer Budding, Kruisweg en Maandagavond van 6—8 uur in het St. Josephgebouw. De Illuminatie. De Illuminatie belooft schitterend te wor den. Vele ingezetenen hebben hiervoor mooie en grootsche plannen gemaakt. Sommigen weten nog niet, dat het illumineeren met vetglaasjes volstrekt niet duur is. De prijs wan glas en blokje (5 branduren), komt op on geveer 5 cent. Laat men dus per avond 'twee en een half uur branden, dan kost de verlichting per potje slechts 5 cent. Wie dus 100 vetpotjes in zijn tuin plaatst, geeft slechts f5.— uit. En 100 potjes geeft al een pracht-effect. Wie nog potjes noodig heeft kan dit nog opgeven tot uiterlijk a.s. Maandag bij den secretaris van de feestcommissie, den Heer G. J. Smit, Van Weedesfraat 35. Voor het illumineeren van gebouwen moe ten uog ijzerdraadjes worden gebezigd. Ook deze zijn te bestellen a f 1.90 per 100 stuks. Fakkel- en Lampion-optocht. 3 Aug. zal des avonds een fakkel- en Lam pion-optocht worden georganiseerd. Ieder kan daaraan deelnemen. En de feestcommissie vvim?n|Fmg~ - craar«?.ar ~ztrr= len meedoen. Daarvoor is slechts noodig een lampion aan een stokje. Ook deze zijn in den inkel te verkrijgen. De optocht begint na afloop van het concert (ongeveer half 10 uur). Opstellen op het feestterrein. De Feestdrukte. Waar in verband met de feestelijkheden te Soest en Baarn op'2 en 3 Aug. veel perso nen uit de omgeving worden verwacht, zul len op die dagen de treinen van en naar Utrecht aanmerkelijk worden versterkt, ter- Uwijl des avonds extra treinen zullen loopen naar Utrecht, vertrekkende 11.52 uur van Baarn, 11.58 uur van Soestdijk en 12.02 uur van Soest. Huldeblijk der gemeente Soest. De 12 aquarellen, welke in het album voor H.M. de Koningin Moeder zullen worden opgenomen, zijn dezer dagen gereed gekomen. Dinsdag 31 Juli, 's middags van 2—5 uur i 's avonds van 78 uur zal op het ge meentehuis gelegenheid bestaan tot bezich tiging van de aquarellen, band, oorkonde en titelplaat. De organisatie's, welke nog geen verte genwoordiger opgaven, om bij de huldiging aanwezig te zijn, kunnen dit alsnog doen bij den Burgemeester. Verzamelen. In ons eerste stukje hebben wij reeds me degedeeld, dat het feesterrein zal zijn gelegen aan de Paulus Potterlaan (achter de Chr. U.L.O. School aan de Spoorstraat). De deelnemers aan de volksspelen moeten op 2 Aug. aldaar aanwezig zijn te 10 uur morgens. Op dit terrein zal des 's middags ook de opstelling voor optocht en bloemen corso plaats hebben. De deelnemers hier voor moeten op 2 Aug. a.s. te 1 uur aan wezig zijn. Voor de deelnemers aan het ring- rijden, zoowel per rijwiel als met twee.wie lige wagens wordt 3 Aug., 's morgens te 9 uur verzamelen geblazen. De leden van Apollo's Kinderkoor (zoo- zei kleine als groote klas), moeten 2 Aug. s morgens te half 9 aanwezig zijn in het repetitie-lokaal. Optocht en bloemencorso. De verschillende thans reeds opgegeven versierde rijwielen, wagens, auto's, reclame wagens enz. vormen thans reeds een groote stoet. De uitbeelding van een historisch feit zal mede op grootsche wijze in de optocht zijn opgenomen. Dit alles te saam verzekert ons dus een grootsche stoet naar het Koninklijk Paleis en door onze straten. De deelname voor een dergelijke optocht is echter nooit te groot. Zij, die zich dus nog wenschen op te ge ven, verzoeken wij hiervan nog kennis te geven bij de heeren G. J. Smit, Van Weef destraat 35, E. J. ten Raa, Kerkstraat 10, J. J. Doeser, Molenstraat O.Z. 23, J. H. Hom, Molenstraat W.Z. 22 en H. J. v. Hal, Wal deck Pyrmontlaan 2a. De Vlaggen uit. De inwoners worden verzocht op beide dagen te vlaggen. De zaken gesloten. Mede namens de verschillende Midden- stands.organisaties noodigt de feestcommis sie de winkeliers uit op 2 en 3 Aug. hun zaken te sluiten en het regelmatig bezorgen na te laten. Buitenland. Een belangrijke kwestie is opnieuw ter sprake gekomen. De aansluiting van Oos tenrijk bij Duitschland. Loebe, de voorzit ter van den Duitschen Rijksdag en president van den Duitsch.Oostenrijkschen, Volksbond, heeft als besluit van het Weensche zangers feest, ter gelegenheid van de Schubert-her- denking, een redevoering gehouden. Hierin bracht hij opnieuw het gevoelen van zijn volk tot uiting, dat gaarne de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland zou willen zien, terwijl het bekend is, dat het Oosten- rijksche volk dit eveneens graag zou zien, Hij betoogde, dat de Duitschers en Oosten rijkers toch feitelijk één volk zijn, met een zelfde taal, en zij dus ook één staat willen. Wat zijn de conclusies, 'die we hieruit moe ten trekken? Het is duidelijk, dat Oostenrijk met zijn twee millioen zielen buitengewoon veel voordeel zou hebben van „Anschluss" bij het economisch zoo veel kansrijker Duitsch land met een bevolking van zeventig mil lioen. Oostenrijk ligt thans vrijwel geïsoleerd en bestaat in hoofdzaak uit... „Weenen". Al het verdere zou men kunnen beschouwen als tot de omgeving te behooren, temeer daar ruim de helft der geheele bevolking in Weenen onderdak vindt. Het is dus als het ware één groote stad en anders niets. Het mist een zeehaven en is ook door zijn ligging geheel op zich zelf aangewezen, ter wijl het niettemin verreweg het grootste deel van de levensbehoeften uit Duitschland be trekt. Iets anders is het wanneer we de zaak vanuit een politiek standpunt gaan bekijken. De Fransche bladen achten het een betreu renswaardig feit, dat het Zangersfeest ge leid heeft tot uitingen, die aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland voorstaan. De „Petit Parisien" wijst op het gevaar, dat hiervan uitgaat nu de tiende verjaardag van het einde van den wereldoorlog op handen is. Het blad acht een Oostenrijk, dat aan de Duitsche leiding toevertrouwd wordt, een ge- ten had, om weer op eigen houtje te gaan op<reeren. We zullen het beste ér maar van honen. In Amerika is het nog steeds een drukte van belang over de candidaat.stellingen van Hébver en Smith, en begeeft men zich nog steeds in allerlei gissingen en zelfs wedden schappen wie tot president gekozen zal wor de,-:. Belangrijke opmerkingen zijn hierover mc menteel echter nog niet te maken en hou den wij dezen dus in de pen tot het werke lijk* eens zoover is. Binnenland. Liet jaarverslag der Algemeene Rekenka- mir over 1927 bevat een opmerking over het feiï, dat voor de berekening der loodsgelden op-de Schelde nog steeds de Belgische Franc ge'dt tegen een koers van47 1/2 ct., ter- wi'J men kalmweg genoegen neemt met den franc van tegenwoordig en dit al de na-oor- loj^che jaren óók reeds gedaan heeft. Ge- du ende 1919 is dit voor den Nederlandschen sL.it opgeloopen tot een schadepost van nuTr eventjes 4 3/4 millioen, doordat de po gingen van de Nederlandsche regeering 'om hieraan een einde te maken, op onwil van de Belgische regeering zijn afgestuit. Niette- rnu is het duidelijk, dat het verdrag van 18:17 op deze werkelijke waarde is gebaseerd en*het pleit niet voor België, dat men de bil lijkheid hiervan niet wil erkennen. Als België opiieuw de onderhandeingen over het Ne- deilandsch-Belgisch verdrag wil openen, zal hei eerst deze onverkwikkelijke kwestie uit de.' weg moeten ruimen. Eerder zal van ee voor beide'partijen voordeelige overeen komst geen sprake kunnen zijn. Het is voor den Nederlandschen belastingbetaler heusch niet aangenaam te moeten weten, dat zelfs buitenlanders, met name de Belgen, mede- hemen zijn steeds meer drukkende belastin- ge i te verhoogen. VOOR AUTOMOBIELEN EN MOTOREN Telefoon 2282 Lange Brinkweg 39 - Soest Gelegenheid tot Autostalling. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. ook bij meer koelte. Frissche lucht geeft kracht. De tijd om de hennen aan te drijven is pas gekomen, als ze uitgegroeid zijn. Dit is bij goeden opfok pas na 5 maanden. Dan pas, maar ook niet eerder, gaan we de voe- derwijze zoo wijzigen, dat de legorganen hun beurt krijgen. De morgenvoedering van graan verdwijnt geleidelijk en van nu af ont vangen de dieren alleen 's avonds graan en verder den ganschen dag ochtendvoer (droog natuurlijk). Als ons hok verder goed is, zul len we van den winter over den leg niet te klagen hebben. Maar denkt er wel aan: het beste hok baat ons niets, als de opfok niet in orde was. (Voor kleine hennetjes geldt de boven staande voederwijze niet. Hierover later eens). BURGELIJKE STAND Gediplomeerd Opticien. BURQEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk SST Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. Cu'OÖTE SÖRTF.ERING FOTO-ARTIKELEN PLUIMVEE, J TUINBOUW ENZ Vrt sen. dcie rublek betrerreiiut. kunnen worden gezonden a Het, G J. Lle.hout, Dir. Landt-. De verzorging der jonge hennen. jDe verzorging iTe oude hennen Wat hebben we van dit alles te denken? Voor de politieke aansluiting hebben we rekening te houden met drie factoren, n.1. Berlijn, Weenen en Genève. In Duitschland is men er uit den aard der zaak sterk vóór, ten eerste om de machtsuitbreiding en ten tweede omdat de sociaal-democraten in Duitschland dan een versterking hebben te verwachten van het roode Weenen. In Oos tenrijk is men wat minder enthousiast, voor al het oudere geslacht kan zich moeilijk bij de gedachte neerleggen, dat Weenen eens de trotsche hoofdstad van het vereenigde Oostenrijk.Hongarije, de woonplaats en re sidentie van hun beminden keizer Frans Jo zef dan gedegradeerd zou moeten worden tot een tweede.rangs plaats als München, Dresden enz. Toch laat ook Dr. Seipel zich vaak ten gunste van een toekomstige aan sluiting uit en met hem vele andere voor aanstaande Oostenrijksche politici. Natuurlijk zal er voorloopig in den Vol kenbond geen meerderheid te vinden zijn, die „Anschluss" zal steunen, want men is nog steeds bevreesd voor machtsuitbreiding van Duitschland. Niettemin gaan er nu al in het buitenland stemmen op, die Oostenrijk het zelfbeschikkingsrecht willen geven. Deze stemmen worden ook zelfs reeds in Frankrijk en Italië gehoord. In de toekomst zal dus dit ideaal wel wer kelijkheid worden en zal de staat „Oosten rijk" geheel van den aardbol verdwenen zijn, opgelost in de groote Duitsche republiek, die druk bezig is zich geheel te herstellen en, voor zoover we kunnen nagaan, niet nogmaals een terugslag wil meemaken door een nieuwen wereldbrand, zoodat we dan als die aansluiting te zijner tijd onder toezicht en met goedvinden van den Vol kenbond tot stand komt ook in dit opzicht geen oorlogsgevaar behoeven te vreezen. In China is de burgeroorlog geëindigd, waarmede niet gezegd is, dat de rust is te ruggekeerd. Dit zal nog wel een tijdje du ren, maar in ieder geval is men ook daar nu op den goeden weg. Als er thans geen nieuw verraad in het spel komt van de zijde van een der vier Chineesche machthebbers, de gene raals Tsjang-kai-sjek, Yen-hsi-sjan, Pa-i- tsoeng.hai en Feng-yoe-hsiang, waarvan de laatste echter reeds weer een beetje vreemd begint te doen. Hij verliet namelijk plotseling zijn collega's, waarmede hij pas vrede geslo- el en hun best gedaan 's voorbij en no. pak verwisseld hebben voor een massa door- ruiende veerstonipjes of wel voor een glim mende oliejas in den soeppot. Wat zijn ze 'nu mooi die jonge hennetjes. Ze loopen deftig te pronken in hun nieuwe plunje alsof ze zeg gen willen: Hier loopt de toekomst. En ge lijk hebben ze. Ze moesten nog veel meer pronken. De waarde van een jonge hen wordt door velen nog te licht geschat. An ders zou de opfok wel iets secuurder gaan en zouden er door onachtzaamheid niet zul ke groote fouten gemaakt worden. In jonge hennen stel ik altijd veel belang en waar ik kom, zal ik steeds informeeren naar de groei, voedering, enz. En telkens verwonder je je er over, ho everkeerd dit dikwijls nog gaat. Deze week nog ontmoette ik iemand, die zijn kuikens van 4 weken oud al volop voer de met ochtendvoer Een ander gaf zijn driemaandsch hennetjes bijna geen graan, wel ochtendvoer. Weer een ander had gras in overvloed, maar de jonge hennen kregen een stukje grond wat veel te klein was. Een vierdemaar laat ik ophouden en U zeg gen hoe het wel moet, om met succes de jonge hennen groot te brengen en winter- eIeren te rapen. SOEST GEBOREN: Jan, z. v. J. Floor en G. v. d. Bunt, Becke- ringstr. 28. Ca-rel Lodewijk, z. v. B. H. Hoepner en M. Kroon, Ossendamweg 24. Emma Alida, d. v. E. de Heer en J. Lek- kerkerker, Beetzlaan 113- Nicolaas Wilhelmus., z. v. Th. P. van Fulpen en A. M. v. Ha- mersveld, Ossendamweg 12. Willem, z. v. E. J. van Essen en A. D. de Haan, Amers*. foortsche str. 70. ONDERTROUWD: P, Kok en G. Schimmel. N. M. v. Dor- resteijn en C. M. v. d. Kleij. A. A. v. d. Wel en O. Leeuwenkamp. OVERLEDEN: Heintje Matthes, 79 j., wed .v. W. v. d. Essenburg. Jan Marie Derk Stroink, 60 jaar. BAARN GEBOREN: Augustina Josephina, d. v. J. van der Pas en F. L. Broné. ONDERTROUWD: W. H. Onwezen en W. Hooi. W. J. Vedder en M. Rebel. J. E. M. Kwint en M. de Ruig. GETROUWD: F. A. van Duijne en M. E. de Vos. J. Ph. Seton en W. van der Laan. Te huur electrische illuminatie-artikelen en geheele verlichting-installaties. LAANSTRAAT No. 48 TELEFOON 79 EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. De optimist bezit de gave om het wezen der dingen in hun volheid en hun juiste ver houdingen te zien. De pessimist beschouwt ze daarentegen uit een begrensd en eenzijdig oogpunt. MAANDAG. De mensch schept zich zijn eigen grenzen, alleen omdat hij zichzelf niet kent. DINSDAG. Neem niet den schijn aan anders te zijn dan gij zijt, want elke schijn is een belemmering voor het zuivere licht der waarheid, dat door u schijnen moet gelijk het zonlicht door het helder glas schijnt. WOENSDAG. Spreek tot zijn hart en op hetzelfde oogenblik is de mensch deugdzaam. DONDERDAG. In een rijk hart vindt eigenliefde geen VRIJDAG. Alle kwaad komt voort uit onwetendheid. ZATERDAG. Het doel van alle leeren is niet anders dani de verloren ziel te zoeken. Agens Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL so-Egr- VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEPJ OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN QEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. KERKBER1CHTEN bij aankoop van minstens f 10. Buitengewoon lage prijzen, bij LAANSTR. 48, BAARN TELEFOON 79 Onze grootsche Zomer-Uitverkoop is nog met eehige dagen verlengd. Bij aankoop van tenminste TIEN GULDEN geven wij gedurende den uitverkoop EEN SCHEMERLAMP CADEAU. Zie verder onze zeer lage prijzen. Tuinslangen 54 ct. per M. Huiskamerlamp f3.—. Electrische Strijkbouten f4.50. Eén- pits gascomfoor, groen emaille fl.75. Vlie- genpapier, groote maat, 40 ct. per vel. Le pels en vorken, per dozijn f4.—. Messen, pea^dozijn f -l.ftOcfr<:'h.emerlamp.ies p- £•.- z rr~> LAANSTR. 48, BAARN TELEFOON 79 Men moet niet denken, dat het zoo'n kunst is zijn jonge hennen aan den leg te krijgen. Dat kan een klein kind wel met het slecht ste voer, maar de kunst is, de hennen zoo groot te brengen, dat ze ons werkelijk voor deel bezorgen en gedurende de wintermaan den ook leggen. Ons doel moet zijn de hen nen gezond en doelmatig op te fokken, zoo dat ze tegen den tijd, dat de leg aanvangt, ook werkelijk uitgegroeid zijn. En dat is de kunst, die nog maar weinigen verstaan. Anders zou je niet zoo dikwijls hooren, dat de jonge hennen al leggen na 41/2 maand en ook niet, dat het ei niet grooter is dan een duivenei en minder, dat in de winter maanden de leg gestaakt wordt. Vaak is het al gezegd, maar nog niet ge noeg. Hennen moeten na 3 maanden pas afgaan van het opfokvoer. Dan pas nemen we ochtendvoer of overgangsvoeder. Maar et volop. Mondjesmaat. .Ze moeten niet geprikkeld worden en aangespoord tot de vroege ontwikkeling der legorganen. Die lust tot het eten van veël ochtendvoer raakt wel iets over, als wij de jonge hennen tweemaal per dag volop graan geven, dat wil zeggen: zoo veel ze lusten, 's Morgens en 's avonds volop graan en laat ze verder den droog- ochtendvoerbak maar opzoeken. Beweging is ook beslist noodzakelijk. Een ruimen loop of als het kan heelemaal geen loop. Laat ze dartelen en rondvliegen. Het beenderstelsel en de spieren moeten tot flinke ontwikkeling komen. Daar moet bloed stroo men door het lichaam, niet kruipen. Zoo opgefokt krijgt ge geen zwakke kippen, die bij het minste stootje vair den leg zijn. Ze zullen er tegen kunnen. Frissche lucht, niet alleen overdag, maar ook 's nachts. Ramen open, niet alleen bij dit warme weer, maar SOEST Zondag 29 Juli. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Spek, alhier, 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. Douma, van 's Gra- venhage. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. J. Douma. CHR. GEREFORjMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. De Bruin, van Veenendaal. Woensdag 1 Aug. Weeshuisdag. Sprekers: Voorm 10 uur Ds. v. d. Meiden, van Den Haag. Nam. 2 uur Ds. Wisse, van Utrecht. VEREEN, v. VRIJZ. QODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. Voorni. 10.30 uur Ds. E. L. Nauta, van Leiden. BAARN Zondag 29 Juli. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. In beide beuriten collecte voor Christelijke belangen. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. R„ E. van Arkel, van Utrecht. QEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. C. Venna at. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. D. Driesen, van Amsterdam. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Ds. G. J. Sirks, van Den Haag. Schaalcollecte. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur geen Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. Voorm. 10.30 uur Ds. A. A. Sepp, van Veenwouden. Onderwerp: „Kampioenschap voor de we reld en kampioenschap voor God". en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol.Strooipoeder, zijnde de est afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. BAARNSCHE EVANGELISATIE Zondagavond 8 uur Evangelisatiesamen komst, Gebouw Weteringstraat. Donderdagavond 8 uur, BaListraat 11, Bij belavond. LEGER DES HE1LS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Geleid door Mevrouw Grimyser-Kropf. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Elisabethstraat. Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Winters. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School de Heer v. d. Heuvel, van A'foorL Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. H. Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Nabetrachting.- Autopeds vanaff 1.25 Kinderfietsjes, vanaf f4.65 Vliegende Hollanders, vanaf f 5.75 Poppenwagens gebloemd m. kap, vanaf f 2.45 Poppenwagens miet gummibanden f 7.75 Kruiwagens, vanaf f0.70 Kindertrekwagentjes op 2 wielen met gum mibanden, vanaff3.35 1LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - TeL217B

Soester Courant | 1928 | | pagina 1