Miulisen Co., ueeiuizersM 67a anapfe RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK" llraagt hei oordeel ix onze alma I besluit iaa zeher'o! saasluidng. r&.'M srf./s ss wil Bel op s.v.p. 2282 E N E M A Luxe Auto-verhuur D. F.VOIGT Uitgave: G. SMIT, Soestdijk, Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 Taxi noodig? Sta even stil. Gemakkelijke betalbigsconditiën C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 Drinkwatervoorziening. bij Verkoudheden en Rheumatiek DE EERSTE GODISCHE HULPBANK 's Morgens en 's Avonds 7e Jaargang Vrijdag 19 Oetober 1928 Ne. 4 DE HE5TEB CDLDAM Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Raderaakerstr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: v«a 1—5 regels f0.75. Elke regel me* 15 eent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK dan 36 regelf. mogen ne vergoeden wij voor (Nadruk verboden HEER DER SCHEPPING Ingezonden. Sport staalt spieren, sport veredelt, Sport verbroedert, sport kweekt kracht, Ach hoe vaak toch werd die spreekwijs Reeds in discrediet gebracht. Waar is, dat voor vele dingen Sport werkt als een medicijn, Maar hoe vaak ook, dat na sporten Medicijnen noodig zijn. Neem de boksmatch Tunney-Dempsy, De millioenen.knockpartij, Waarbij men haast het idee kreeg Van een stokvischbeukerij. Thans weer kan men constateerren Op 't hooggeprezen trappersveld, Dat 't met zich gaan verbroed'ren Allertreurigst is gesteld. „Alle menschen werden brüder" Schoon parool van korten duur, d' Ontketening van 1914 Wordt herhaald in miniatuur. Alhoewel geen menscbenslachting, Althans niet lichaam'lijk nog, Toch moreel een ruw verkrachten Van het ware menschzijn toch. 'k Zou het haast beestachtig noemen, Maar dat hoort verzachtend aan, Daar toch in zoo meing opzicht, Dieren boven menschen staan. Wereld, hoedt U voor den afgrond, Aan wiens rand ge reeds al staat, Nog een kwarteeuw in deez' richting Maakt Uw toestand disolaat. We vragen hier geen Hunnenleger En geen Middeleeuwsch tournooi, Maar slechts kwieke faire spelers Zonder nationaal octrooi. Of 't nu Duitschers zijn die winnen, Of wel lui van Uruguay, Hoofdzaak blijft toch maar het spelpeil, Natie hoogstens nummer twee. S. J. d. V. Sta even stilUw hart, uw ontroerd, geschokt en uit zijn gewonen klop of uit andere ontroeringen opgeschrikt hart en uw crevoel van menschelijk medeleven, vragen het U. Sta even stilGij doet dat immers ook, wanneer gij plotseling een harden slag, een gil, een kreet of iets dergelijks, verneemt. Sta even stil met uw geest, en laat een plot selinge verandering van gevoelen en denken U een pooze geheel in beslag nemen. Want er is iets ernstigs gebeurd, neen, iets hoog ernstigs, te midden van uw gewoon gevoe len en denken, van uw werken en plannen maken. Er heeft iets plaats gegrepen dat, al thans een wijle, alles onderbreekt wat U zoo juist nog geheel in beslag nam, maar dat uw geest en uw gevoel plotseling in een geheel andere richting heeft gebracht, dat een traan naar uw oog doet schieten, of uw zelfbe- heersching in werking stelt om die te weer houden iets dat u verwonderd doet vra gen- „Waarom? Waarom? Waartoe was dit noodig? Waarom moest dit vreeselijke komen? Waarom werd dit toegelaten door die Macht, die wij boven de onze erken nen die Macht die alles weet, die aües be stiert, die alles leiden en alles voorkomen kan?'' Er is iets gebeurdniets ver wonderlijks, voorwaar iets, dat meermalen zelfs dikwijls plaats grijpt iets zeer tref fends, dat ditmaal evenwel weer eens in uw eigen kleine vaderland wat verder af of wat korter bij U is voorgevallen. Mis schien kent gij de slachtoffers van de ramp, die u ter oore kwam wel van naam of van meer nabij, en treft u daarom het ongeval des te meer. Neen, gij zijt niet stil. Gij zijt bewogen, zelfs diep bewogen. Maar even toch, even vertraagde uw hart, naar 't scheen zijn 'slag. En dit pleit voor u, dit toont dat gij mensch" zijt in den mooien zin van t eerbiedig en aandachtig te luisteren naar wat dat gebeuren ons te zeggen heeft. Dat wij toch den tekst van zulk een weisprekenden dag goed mochten verstaan en voor oogen mochten blijven houdenongeacht of het leven, hetzij heden of morgen, een blijspel dan wel een treurspel voor ons opvoert. Want die tekst luidt immers: „Alles is ver gankelijk alles gaat voorbij. Wij allen worden, vroeg of laat, soms geheel onvoor bereid, weggeroepen"Sta daarom even stil, o mensch, bij elk ernstig levensgebeuren. Luister" daarom met geest en hart toe, wan neer gij bijv. aan het sterfbed of aan het doodsbed van een geliefden bloedverwantt, van een dierbaren vriend of van wie dan ook staat. Die tekst toch, moet de hoofdtekst, de hoofdwet van ons leven zijn. Doch het leven geeft vele andere dagteksten aan, die zich nauw bij den hoofdtekst aanpassen. Het zegt ons o.a.: besteedt uw tijd nauwgezet, herstel uw ongelijk, zoek geen uitvluchten, stel niet uit, leef niet bij den dag doch denk steeds aan den dag van morgen, die voortdurend en goed hoorbaar aan de deur van het heden klopt. Sta even stil bij elk ingrijpend hetzij blij of droef gebeuren, in het leven of in uw leven. En als gij eerbiedig vragend daarbij stil staat en stil zijtwanhoop of twijfel dan nimmer. Want zie naast u staat dan steeds een onverdenkbaar trouwe en hulpvaardige vriendin, die u zacht de hand drukt en u toefluistert: „Wees nooit zonder mij en doe niets zonder mijIk heet „Liefde". Ik heel wonden, ik schenk moed en geef u blijdschap. Laat slechts mijn hand niet los, en volg mijne raadgevingen" Neen, laten wij niet wachten met onze liefde te geven en duidelijk zichtbaar te too- nen zonder schroom, voor anderen. Laten wij dat dadelijk en openlijk doen voor het misschien te laat is. Laten wij zooveel mogelijk bloemen in onzen levenshof kwee ken en die met gelijke liefde en toewijding verzorgen. Laten wij toch vooral trouw zijn en ons niet door egoïsme en onze jaloezie laten raden. Die beide eigenschappen verla gen en vernederen ons. Laten wij toch niet uitsluitend bij onze eigen belangen, bij onze eigen wenschen en lusten stil staan en niet steeds onvoldaan en veeleischend zijn. Laten wij blij maken en vooral ook blijde laten. Dat wij toch nimmer goede stemmingen verstoren of an deren grieven door woord of gebaar. Hoe licht toch wordt onze blik, onze wenk, on ze spotlach onbemerkt opgevangen, en plant deze misschien voor altijd, een wantrouwen r'n het hart, dat ons warm toegenegen zou zijn geweest, indien wij het door onze on oprechtheid en onopenhartigheid niet hadden gegriefd en niet tot mistrouwen aan kinderen aanleiding hadden gegeven. Wanneer geen grievende wanplooi ons gelaat in beweging brengt en ontsiert, maar daarentegen wel- meenendheid en goede trouw daarop waar neembaar zijn, dan zullen wij geen wan trouwen opwekken, geen hart van ons ver vreemden, maar zeer zeker genegenheid en welwillendheid inoogsten. Hoe kunnen wij ons verbeelden hoog te staan of boven de onaangename dingen, die wij van anderen wedervaren verheven te zijn, wanneer wij ons niet boven onze eigen zelfzucht, onze jaloezie en kleinzielig heid weten te verheffen. In vele kringen be staat de conversatie, voor een groot deel in het uitoefenen van kritiek op het doen en laten van afwezigen, die zich daartegen niet kunnen verdedigen en slechts, ais bij toeval, zich van al die afkeuringen bewust kunnen worden. Die zich aan dergelijke kritiek schuldig maken, mogen in de eerste plaats wel zorgdragen: boven hunne eigen feiten Intusschen keken Burgemeester en Wet houders het raadsbesluit nog eens in, ver geleken de voorwaarden nog eens bij die van andere gemeenten en onderhandelden nog eens met de directie van de Arnhemsche Waterl.-Mij-, met 't gevolg, dat nog weer gun stiger voorwaarden voor de gemeente werden bedongen in den vorm van een gratis leve ring aan de gemeente van 2 maal zooveel kubieke meters water als de gemeente inwo ners telt, in tegenstelling met de eerste ge dachte, waardoor slechts een gratis levering van de helft dezer hoeveelheid zou plaats hebben. Hoewel het ons bekend is, dat deze rege ling ver uitsteekt boven de oude regeling, lijkt het ons toch toe, zelfs na de mededeelingen van de heeren Endendijk en v. Doorne in de laatste raadsvergadering, dat er reden was in deze zaak voorloopig nog geen besluit te nemen. Hoewel wij gaarne aannemen, dat bij waterlevering door de Arnhemsche Maatsch. geen grootere voordeelen waren te verkrij gen, lijkt het ons toe, dat de andere zijde van deze zaak niet voldoende is bezien. Uit de behandeling dezer zaak door den vorigen raad meenen wij te weten, dat naast 't verleenen van concessie er voor de gemeen te n.I. gelegenheid bestond, het zich in ge meentegrond bevindende buizennet en ande re zaken de waterlevering betreffende over te nemen en juist deze zaak is 't, waaraan het vorig raadscollege niet de noodige aandacht heeft geschonken. Als we hierbij aannemen, dat in de thans loopende regeling toch wel een bedrag zal zijn genoemd, waarvoor de overname kon plaats hebben, dan vragen wij ons af, of dit niet een reden te meer was, om de gedachte tot overname en stichting van een eigen be drijf ernstig te bezien, vooral omdat een eventueel bedrag voor overname ongetwij feld gebaseerd zal zijn op den kostprijs bij aanleg jaren geleden, waarbij het vrijzeker is, dat de prijzen der materialen en de toen betaalde arbeidsloonen een hemelsbreed ver schil zullen geven met aanlegkosten, welke nu zouden moeten gelden. Mogen er voor andere gemeenten aan een eigen waterleiding vaak zeer veel bezwaren zijn verbonden, het lijkt ons toe, dat Soest hierin een bevoorrechte plaats inneemt. Het water toch door ons nu jaren lang gebruikt en betaald zou ons niets hebben gekost, omdat dit aan onze eigen Soester bodem wordt onttrokken en het is juist dit feit, waarom wij meenen, dat de waterlevering aan onze gemeentenaren in de toekomst voordeeliger had kunnen geschieden. Als we hierbij bedenken, dat de gemeente Baarn tot 1932 met de Utrechtsche Waterlei- ding-Maatsch. een regeling voor waterleve ring heeft, welke ongeveer met onze oude voorwaarden overeenkomt en dat men daar thans hetzelfde vraagstuk (levering door de Arnhemsche Waterleiding op voorwaarden wetentyioeveel humus de grond bevat. Door zeven sorteert m^n de gronden in grint en keien,-zand en door afslibben klei. Ook het gehalte aan koolzure kalk is te bepalen. Ma;.r na al die onderzoekingen weten we nog maar o zoo weinig van den grond- Schei kundig onderzoek is noodig en dit is niet zoo eenvoudig. Dat moet geschieden in een laboratorium. Het Bodemkundig Instituut van het Rijksproefstation' te Groningen zorgt tegen geringe vergoeding hiervoor. W/behoeven dus niets anders te doen, dan een monster grond op te zenden. Monster, (expres met een dikke letter), omdat een schep grond zoo maar uit den tuin gestoken, geen 'monster is. Een monster moet zijn een hoeveelheid grond, die in samenstelling over eenkomt met het land, waar we meer van wetgiu willen. Om zoo'n monster goed te nemen is niet veel meer noodig dan een schop of spa en een groote portie securiteit. Per hectare moeten we ongeveer een tiental monsters nemen en deze door elkaar werken. Hieruit neemt men een paar K.G. en verzendt deze in blikken sigarenkistje bijv. Om succes te hebben met het onderzoek moeten we wel weten waarvoor we het laten doen. Wat we zelf van den gronld weter, wordt er dus bijgeschreven, bijv.: hoog., of laaggelegen, gauw korstig of niet, hoe! het bemest is geweest, wat er op ge- boutvd is en wat er het volgende jaar op verbouwd zal worden. Want hoe meer er bij geschreven wordt, hoe zekerder het onder zoek ons zal helpen. SV1 S- EN HEEREN- KLEERMAKER IJ KEF.REN MODE-MAGAZIJN F.C.KuiperstreatTG - Telefoon 2169 naar 's Levens stem Laat, waar het zonlicht gaat verduist'ren het woord aan hem. schouwburg ie Amsterdam werd, na de be kendwording van de spoorwegramp bij Lei den. aan het publiek, dat samengekomen was om een blijspel te genieten, dat volgens het reportoire was aangekondigd, veracht, om eenige seconden op te staan en stil een twee tal van de slachtoffers van het ongeval te gedenken. Tragische voorvallen ontroeren. Het publiek stond als één man 'op, om eemge korte^ogenblikken bij 't treurspel dat had plaats gehad te vertoeven - met geest en hart. Daarna wijdden de aanwezigen him aandacht aan het blijspel - «aaxvoo rij ge, komen waren, doch dat geen blijspel wezen k°r De to van menschelijk gevoel was betaald, maar geest en gevoel bleveni nog steeds stilstaan bij het °ntrMrf schillende te staan. Een onverwacht gebeuren kan gdp als te Soest o[ vorming van een zwaar berouw te dragen geven. Daar s - —oi- omsta even stil, o mensch en laat het leven met zijn indrukwekkende stem, althans nu en dan, aan het woord terwijl gij zwijgt en toeluistert. Misschien kan het leven door zijn groote aangrijpende gebeurtenissen U zeggen en overtuigen: hoe gij dwaalt hoeveel gij praat en gist en afkeurt en hoe onbedui dend weinig gij zelf doet of althans goed doet en tevens: hoe weinig liefde gij zelf geeft tot verhouding van uw eigen te hooge eischen. Sta even stil. Er wordt gesprokenHet leven spreekt. Sta even stildaar wordt gesproken het leven spreekt: „Eén Macht heeft weer den toorts ontstoken die 't duister breekt" een eigen "bedrijf) bestudeert, welke zaak men aldaar zoo belangrijk ziet, dat door den gemeenteraad een crediet van f 1500. - werd toegestaan voor een deskundig onderzoek, dan vragen wij ons af, of het besluit met betrekking tot deze voor de gemeenschap zoo belangrijke zaak, niet wat al te haastig werd genomen. 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247- Drogist. Gediplomeerd Opticiön BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. BriHenslijperij GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Vrogeo. due rublek betreffende, kunnen worden gezonden oan den Heer G. J. Lie»hout, Oir. Lnndbouw.chool. Montfoort. Postzegel groot teven en een halve cent voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden.) Grondkennis. gen vragen en hebben in uo« aandacht; maar nu en dan Snjpt "":,]eleven dere bizondere gebeurtenis in ons n^evcn en vraagt een wijle de volle aan medeleven van onzen geest en J Dan moeten wij wel even sta s zijn. De gebeurtenis eischtdit, maar ook het gevoel van menschelijkheid vraa£j ons. En er is méér. Het leerrijke Leven roept ons door schokkende ingrijpende g beurtenissen luide en dringend naar j school om ons te leeren leven. wij dan toch even blijven stil staan In de laatstgehouden raadsvergadering werd aan de Arnhemsche Waterleiding-Maatschap pij vergunning verleend drinkwater te le veren aan de ingezetenen onzer gemeente, De vorige raad had de voorwaarden voor deze levering in Augustus 1927 reeds behan deld en aangenomen. Gedeputeerde Staten, die de goedkeuring op de uitvoering van dit raadstuk moesten geven, wenschten dit niet te doen, vóór een provinciale drinkwatervoorzienings-verorde- ning was tot stand gekomen. Deze veror dening erlangde in den loop van 1928 de Koninklijke goedkeuring en zoo konden Ge deputeerde Staten dus het Soester raadsbe sluit toetsen aan de Provinciale verordening. De tijd, dat men precies kon zeggen, hoe en waarmee en met welke hoeveelheden men zijn grond mesten moest om de beste re sultaten te zien, is al eenige jaren voorbij. Het is, zooals voor eenige dagen een pro fessor te Wageningen op een pluimveedag ongeveer zei: „Als ik voor vele jaren een voederwijze voor kippen had moeten opgeven, had ik dit precies gekund, maar nu, na zoo vele jaren van studie en ondervinding op voe dergebied, weet ik bet niet". Zoo is het. De wetenschap van heden is de dwaling der toekomst. Hoe meer men leert, hoe meer men in gaat zien, dat onze kennis zoo uiterst gering is. De bemestingsleer heeft dit bewezen. Grondonderzoek, grondkennis is noodig om doelmatig onzen grond te kunnen gebrui ken. Wat op de eene grond werkt, behoeft dit lang niet altijd op een andere grond te doen. Wij moeten onzen grond beter lee ren kennen. En dat is niet anders mogelijk dan door grondonderzoek. Grondonderzoek kan op vele wijzen ge schieden. Door drogen vinden we de hoe veelheid water. Door gloeien komen we te Zoo'n tiental steken dus per H.A. door elkaar gemengd leveren ons het monster. Maar zoo'n steek nemen is niet zoo een voudig. Als het heel eenvoudig was, zou een spa alleen al voldoende zijn, maar ik schreef ook nog: een groote portie securiteit. Men steekt om te beginnen een steek bovengrond weg met loodrechten kant. Van dien kant steken we een dunne reep af en die dunne reep is onze steek, die we op een kruiwagen gooien en waarbij ook de andere op dezelf de manier verkregen steken bijkomen. Die repen moeten even dik zijn. Dus op een tiental plaatsen in het land wordt een steek verzameld en hieruit worden eenige K.G. genomen en dit is het monster. Ook de ondergrond speelt bij den ver bouw een groote rol. We verzenden daar om ook een monster ondergrond. Nu we weten wat een monster is, gaat het ook wel een monster ondergrond te nemen. Deze twee verzendt men dus. Het wordt be schouwd als één monster voor het onder zoek en geeft dus geen prijsverhooging. Ko men er in ons land afwijkende stukken voor, dan is het gewenscht hiervan een apart monster op te zenden. Ook dit geeft geen prijsverhooging. Na het onderzoek weet men welke plan- tenvoedingsstoffen in groote of kleine hoe veelheden voorkomen, maar men weet nog iets meer, namelijk hoe zuur de grond is en welke hoeveelheden kalk noodig zijn om den grond in goeden toestand té brengen. Want juist de meerdere mate van zuurheid en kalkgebrek doen vele bemestingen niet tot hun waarde komen, terwijl verschillende planten al heel gauw last krijgen van kalkge- brek. Er zijn er ook, die het niet zoo nauw nemen met kalk of met zuur, maar dit zijn juist meesttijds de onkruiden. Het is noo dig, dat er een zeker evenwicht komt tus schen de zuurheid van den grond en de aan wezige kalk. Een volgende keer meer hierover. P. Beukman met vrouw, Molenstr. O.Z. 23. J. J. Swart met gezin, Julianastr. 28. I. v. d. Meulen met gezin, Soesterb.str. lf. Wed. A. A. Kleijm, Heideweg 14. R. W. v. Flier, Lindenlaan 16. A. v. Koningsdaal, Smitsweg 4. P. Koole, Kolonieweg 7. J. C. d. Pol, Staalwijklaan 4. J. D. Gundelach, Kerkstr. 13. P. Klinkert met vrouw, Hartweg A. Varkevisser met gezin, Andriessestr. 13. J. v. Rijn, Andriessestr. 13. G. Brouwer met gezin, Molenstr. O.Z. 11. J. W. v. Bu ren, Vliegkamp, pol. tr. A. v. d. Ent Braat, Torenstraat 9. C. v. Loenén, Molenstr. W.Z. 50. L. M. v. Hattum, L. Brinkweg 37. F. H. J. M. Dissen, Kolonieweg 24. VERTROKKEN: Lijst van personen, welke in het tijdvak 11—17 Oct. 1928 deze gemeente hebben ver laten. J. A. Dorrenboom met vrouw, naar Bre da, Veemarkt 30a. J. Marée, naar Geertrui- denberg, Branderstr. B 20. P. J. A. Sleijster, naar Scheveningen, Jac. Pronkstr. 2. J. Muis met gezin, naar Haarl.meer, IJ weg. 8b. W. Baas, naar Apeldoorn, depot Koninkl. Ma- rechaussée. H. C. Bresser met gezin, naar Almelo, Grootestr. 170. A. Lodder, naar Hil versum, H. Laarderweg 180. A. de Ruiter, Mooij, naar Nijmegen, St. Annastraat 7. P. naar Utrecht, Vleutenscheweg 24. A. A. de Bout met gezin, naar R'dam, Frederik- str. 139. J. Pluim, naar Ti-el, Hoogestr. 462. A. M. v. Apeldoorn, naar Bennebroek, Ken- nemerbeekweg 5. L. W. v. d. Muijzenberg, naar Eindhoven, Groote Berg 8. T. H. Kla- renbeek, naar Assen, Witterweg 28. A. W. Levering, naar Utrecht, Gr. Eligensteeg 33. A. M. Höfer, naar Achttienhoven, Vecht- dijk 105. F. G. Ros, naar A'dam, Wanning- str. 5. G. M. Vunderink, naar A'foort, Soes- terweg lb. J. Vermeer met gezin, naar H.meer, Aalsmeerderw. 230. A. Tierie, naar Loenen a.d. Vecht, bij ouders. C. v. Kwa- wegen, naar Hilversum, Hilvertsweg 209. J. v. Elten met gezin, naar Nijmegen, Berg en Dalscheweg 254. N. Blokker, naar Ede, Bet ter Kamperpad 6. ADRESVERANDERING Lijst van personen, welke in het tijdvak 11 -17 Oct. 1928 in deze gemeente van adres veranderden. J. A. v. Schaik, van Hartweg 2 naar Nieu- weweg 24. A. v. Logtensteijn, van Kerkpad .Z. 39 naar Heuvelweg 39. A. Poutsma, van Veenh.str. 84 naar Veenh.str. 64. P. J. Bartels, van Kampweg 48cc naar Kampweg 64. S. A. Vunderink, van Kampweg 18 naar Rademakerstr. 22. H. v. Fulpen, van Mo lenstr. W.Z. 3 naar Molenstr. W.Z. 20. Wed. J. F. Hobbelen, van Soesterb.str. 52 naar Soesterb.str. 23a. P. J. Borrias, van Ferd. Huijcklaan. 4a naar v. Lennepl. 12. P. Wil- lemse, van F. Huijckl. 4a naar v. Lennepl. 12. C. v. Hazendonk, van v. Maarenstr. 1 naar Wieksl.weg W.Z. 5a. J. v. d. Broek, van Beckeringhstr. 8 naar Kerkpad N.Z. 33a. M. C. H. v. Oest, van Utr. weg 4 naar Kerkpad N.Z. 33a. A. W. Brehler, van KL Engend.weg 21 naar Beetzlaan 79. O. v. d. Bedum, van Molenstr. W.Z. 56 naar Molenstr. W.Z. 50. BAARN EEN WIJS WOORD VOOR IEDER EN DAG ZONDAG. Menigmaal droomt een mensch zoodanig van een toekomstig geluk, dat hij het tegen woordige verdroomt. MAANDAG. De weg naar het kwaad is gemakkelijk en eften, en de weg naar de deugd in 'het begin lastig, steil en ruw, maar als men den top heeft bereikt, dan is hij gemakkelijker, hoe wel nog steeds moeilijk. DINSDAG. Er is slechts één soort van geluk hier op aarde, en dat is: bezig zijn voor het gelui van anderen. WOENSDAO. Zelfzucht, die eigen geluk bouwt op de pujnhoopen van dat van anderen, zal dra be merken, dat de fundamenten met soliede rijn. DONDERDAG. Spreek niet over uw geluk met iemand, die oongelukkiger is dan gijzelf. VRIJDAG. In het huwelijk neemt groote vriendschap de plaats in der liefde. Wee hun, die dit niet bijtijds beseffen. ZATERDAG. Een enkele ondeugd kost meer dan twee kinderen grootbrengen. Svuplrio du gta uiu»k «o v.rv«l»clit.>g Pril. 23. 10 7? et. GEBOREN: Lambertha Johanna, d. v. H. P. van We gen en A. H. Boerssen. Hendrika Odilia Maria, d. v. A. M. Kerkhof en Th. G. Schou ten. Conrad, z. v. P. Hartog en W. Daub. Pe- tronella Aaltje, d. v. W. Onwezen en G. v. d. Berg. GETROUWD: R. de Beer en M. Schouten. H. van Sol- kema en G. van Gelder. W. F. Hessels en A. van Lambalgen. OVERLEDEN: Gorn el-ia van de Kuil, 73 j-, wed. B. Kooij. Wilhelmus Hendrikus Joannes, 12 j., z. v. H. A. ter Rele en G. Natter. Wilhelmma Margaretha Gerritdina van de Koppel, 72 j, Jan Jilles van Buuren, 70 j., geh. met A. W, Peters. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CRED1ETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: Franciscus Henricus, z. v. M. M. Sips en M. J- C. Vos, Steenhofstr. 18. Pieter Mengi- nes, z. v. D. Schouten en -A. J. de Ruig, Beetzlaan 25. "Petrus Anthonius, z. v. P. A. Kuijer en J. v. d. Breemer, Kerkpad Z.Z. 57, Hendrika Wilhelmina, d. v. D. Hornsveld en A. M. Klaassen, Nieuwe weg 77. GETROUWD: j, v. d. Broek en M. C. H. v. Oest. J. Praag en P. J. v. 't Klooster. J. v. Leeuwen en H. W. v. den Berg. G. Burgwal en J. v. d. Broek. OVERLEDEN: Gerrit Jan Kruseman, 80 j., geh. met A. v. Essen. Rijk Stalenhoef, 54 j., geh. met W. Roeten. GEVESTIGD: Lijst van personen, welke zich in het tijd vak van 11—17 Oetober 1928 alhier ves tigden. OEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 65 werkeloozen, verdeeld als volgt: 5 Metselaars, 10 Opperlieden, 11 Grond- arbeiders, 15 Losse arbeiders, 2 Schilders, 1 Typiste, 6 Timmerlieden, 1 Waterbouwk. onz 1 Kantoorbediende, 5 Landarbeiders, 1 Bode-huisbew.-inc., 1 Metaalslijper, 1 Broodbakker, 1 Chauffeur-monteur, 1 Pan- nendekker, 1 Loopjongen, 1 Magazijn-wm- kelbed., 1 Stratenmaker. VERLOTING V.V. „SOEST" De trekking van deze verloting heeft in het openbaar plaats gehad op Maandag 15 Oct. j.1., 's avonds 8 uur, in liet Hotel Bosch en Duin" aan den Koudhoornweg. Alvorens tot de trekking, over te gaan, be dankt de voorzitter der V.V. „Soest", Bur gemeester en Wethouders voor de toestem ming tot het houden van deze verloting en verder allen, die medegewerkt hebben om deze verloting te doen slagen. Hierna wordt tot de trekking overgegaan, waarvan de uitslag is als volgt: No. 217 6 stoelen met leer, 691 kapstok met kleed, 726 Hobbelpaard, 181 Motorhand- schoenen, 737 Doos postpapier, 309 borstel- hanger (2 b.), 693 flesch Kinawijn, 896 flesch Samos, 756 flesch witte Port, 442 werk mandje, 865 zaklantaarn, 852 stel vorkjes, 712 bloemhanger, 733 flesch roode Port, 288 flesch Bisschopwijn, 329 doos postpapier, 683 doos bonbons, 828 roomklopper, 415 tabaks pot, 463 zeef met lekbak, 179 theemuts, 596 doos postpapier, 129 bloemenvaas, 720 fl. h'monade, 477 flesch limonade, 351 bloem pot, 481 borstelhanger (1 b.), 451 bloempot, 921 schilderijtje, 932 stuk zeep, 223 tabaks doos, 23 tabakspijp, 677 aschbakje, 117 be ker, 85 aschbakje, 908 beker, 75 roestvrij mesje, 431 beker, 952 pot jam, 29 gasaan- steker, 93 potje uien, 780 aschbakje, 197 busje leverpastei, 941 fleschje piccallily, 587 bus abrikozen, 395 blik sardines, 679 busje wrijf- wasch, 389 pot pindakaas, 886 busje zalm, 856 bus chocolade, 230 doosje sigaren, 378 pak tabak, 144 doosje sigaren, 943 doosj« sigaren. FEESTAVOND V.V. „SOEST" Op 23 Oct. (Dinsdag a.s.), 's avonds te 7.30 uur, houdt de V.V. „Soest" een feest avond voor leden en amateurs in Hotel „De Gouden Ploeg" te Soest. Door leden der vereeniging zal worden opgevoerd „Het sprekend portret van Oom Toon", blijspel in drie bedrijven, en „Goo chem zijn is maar alles", blijspel in één be drijf. Na afloof zal een bal gehouden worden, terwijl het geheel zal worden opgeluisterd door muziek. Mocht er onverhoopt een lid of dona- teur(trice) zijn, die geen toegangsbewijs ont vangen heeft, wordt hij (zij) beleefd ver zocht daarvan kennis te willen geven aan den Heer A. Roest, Soesterb.straat 27. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rugontvangen, te Soest, waarvan de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland. 1. R. G. Grothe Beverborg, Utrecht. 2. Officier van Justitie, Utrecht. Briefkaarten binnenland. 3. Annie Harting, Utrecht 4. Jansen, Heelsum. 5. G. Rietdijk, Venlo. 6. Briefkaart zonder adres. LEZINGEN De Christen Vrouwenbond, afd. Soest en omstreken, heeft Mr. van Proosdij, advocaat te Amsterdam, uitgenoodigd een drietal le zingen te houden over de huwelijkswetge ving. De eerste lezing zal plaats hebben op 24 Oct., 's avonds 8 uur, in de Rembrandtzaal, inplaats van bij Mevrouw Deketh. De toegang voor leden is vrij, voor echt- genooten van leden fl.voor de drie avon den. Niet-leden, echtparen f5.voor de 3 studieavonden; voor één persoon f3. De te behandelen punten aan te vragen bij de Presidente Mevrouw Deketh en bij de secretaresse Mej. Westra, Julianastraat 53, Soestdijk. FEESTAVOND E.S.V.A.C. Wij vernemen, dat het Esvac-bestuur Maan- ig 29 Octob-er a.s., des avonds 8 uur, ter herdenking van het eerste lustrum, hare le den, donateurs en begunstigers een feest avond. aanbied in hotel „De Gouden Ploeg". Het programma, hetwelk schitterend b-e- looofd te worden, zal in ons volgend num mer bekend worden gemaakt. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen; daarom behoort op iedere slaap kamer 'n doos of tub® Purol aanwezig te zijn.

Soester Courant | 1928 | | pagina 1