t Purol bij Ruwe en Schrale Huid Hendels- Meten Stormschade Isilillirtii P.DIi GEBRS. DE ROND, Kathe Kruse POPPEN HET KINDERPARADIJS Garage Afliddelwijk NEDEKLAND5CHE IDDENSTAND5BANK EFFECTEN BANKZAKEN [V uan uieeflBSip.il I VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Ons Grondbedrijf^ Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. z*°- j LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel. 2175 aangesteld Bij beschikking van den chef der Generale, Staf, zijn de reserve-sergeant Th. W. van Weijtnather en de reserve-korporaals O. Bax en S. J. de Wes als militair vliegenier ge plaatst bij de Luchtv.-afd. alhier. WEGENBELASTING De Directeur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Utrecht deelt ons mede, dat ingevolge de resolutie van den Minister van Financiën van 5 November '27, no. 42, inzake uitvoering van de Wegenbe lastingwet, door hem de weeginrichting ge legen te Baarn, Accacialaan no. 40, is aan gewezen voor vrijwillige weging van mo torrijtuigen. Kosten van weging zijn voor rekening van de houders van de te wegen voertuigen, terwijl bovendien ambtelijke toezicht-kosten moeten worden betaald. Kosten van bedoeld ambtelijk toezicht zijn evenwel niet verschuldigd wanneer de we ging plaats heeft Woensdags 2—4 uur. Houders van motorrijtuigen, die hunne voertuigen op boven bedoelden voet willen doen wegen, kunnen den Inspecteur der di recte belastingen te Baarn verzoeken, op een, in overleg met genoemden inspecteur te be palen tijdstip de weging te doen plaats hebben. Bij de aanvragen om weging worden de kenmerken van het te wegen voertuig zoo nauwkeurig mogelijk omschreven. Verdere inlichtingen worden door den In specteur voornoemd verstrekt. H.M. DE KONINGIN MOEDER H.M. de Koningin Moeder, die thans ver blijf houdt te Liebenstein in Thüringen, is 16 dezer naar Arolsen vertrokken om aldaar nog enkele dagen te verblijven alvorens naar ons land terug te keeren. H.M. heeft van de mooie omstreken zeer kunnen genieten dn van uit Liebenstein o.m. een bezoek gebracht bij den Hertog van Coburg, een neef van H.M., op den Callenberg, terwijl H.M. ook de „Veste"' Coburg heeft bezocht. BILJARD-WEDSTR1JD Door de Soester Biljartclub O. B. K. is een wedstrijd uitgeschreven tegen de Baarnsche Biljartclub „Onder Ons''. De wedstrijd wordt gespeeld te Baarn in café „Bloemzicht" van den heer Radstok aan de Nieuw Baarnstraat en te Soest bij den heer G. v. Ee. De vorige wedstrijd werd door Soest gewonnen. De da tums der wedstrijden zijn 22 Oct. en 5 No vember in Soest en 23 Oct. en 6 Nov. in Baarn, 's avonds 7 uur. kon verhinderen, dat het meisje werd aange reden. Met gebroken beentje en ernstig bloe dend aan het hoofd werd het kind in 't café van Van Kooij binnen gedragen, waar Dr. ^Donker de eerste hulp verleende. Het kind is daama naar de ouderlijke woning over gebracht. Den heer Van Mill treft hier geen schuld. PROCESVERBAAL Wederom werd döpr cje politie proces verbaal opgemaakt tegen eenige caféhouders in deze gemeente, wegens het aanwezig zijn van personen in hun zaak na sluitingstijd. HET ZIELESPEL J.l. Dinsdagavond had in Hotel „Bosch en Duin'' voor een volle zaal de opvoering plaats 'van bovengenoemd tooneelwerk. Op voortreffelijke wijze had de vertolking van genoemd spel door de leden van het Bus- sumsch Tooneelgezelschap en onder leiding van den heer Bern. Vermij plaats. De muzikale afwisseling werd op uitne mende wijze verzorgd door het duo Booy uit Ankeveen, terwijl een geanimeerd bal onder leiding van den heer Johny Hopman de aanwezigen nog lang bijeen hield. KONIJNENFOKKERS-VEREEN. De Konijnenfokkers-vereeniging houdt a.s. Dinsdagavond om 8 uur weer een verga dering in het Stationskoffiehuis in de Ker- kebuurt, waar de Heer Ham uit Amersfoort weer zal spreken. Hij zal nu het prepareeren der huidjes behandelen. 't Belooft weer een belangrijke avond te worden. Iedere fokker of liefhebber is wel kom. VEROORDEELD Wegens het in een bocht met auto niet de rechterzijde van den weg houden werd G. v. d. B. alhier dezer dagen door den Kan tonrechter veroordeeld tot f 40.boete of 20 dagen hechtenis. Niet malsch. Men zij dus gewaarschuwd. DIEFSTAL VAN KNOLLEN Waar in de laatste tijden veel klachten inkomen over het stelen van knollen, heeft de inspecteur van politie ter bestrijding hier van de hulp ingeroepen van de hoofden der scholen. Een schrijven met verzoek de kin deren op deze onhebbelijkheid te wijzen is daartoe aan genoemde hoofden verzonden. BEVAARBAARMAKING VAN DE EEM Zooals bekend levert de onvoldoende be vaarbaarheid van de Eem aan de scheepvaart zeer veel ongerief. Legio klachten zijn daar over reeds geuit, breedvoerige besprekingen zijn gehouden, maar het resultaat is tot nu toe nihil geweest en wel hoofdzakelijk ten gevolge van het feit, dat er geen bepaald lichaam viel aan te wijzen, waarop de onder houdsplicht rustte. Ged. Staten van Utrecht, klaarblijkelijk in ziende, dat de huidige toestand niet langer bestendigd mag worden, hebben thans de knoop doorgehakt en stellen voor, dat de provincie Utrecht het beheer en het onder houd der Eem op zich neemt. Zij willen dan een zoodanige verbetering aanbrengen, dat de Eem een goede scheepvaartweg zal worden voor vaartuigen tot ongeveer 500 ton. De kosten van deze verbetering worden geschat op f200.000.Het Rijk zal vermoe delijk een derde van deze kosten willen dra gen, de gemeenten Amersfoort, Baarn en Soest gezamenlijk ook een derde en de pro vincie ten slotte het laatste derde. De jaarlijksche kosten van onderhoud en toezicht worden geraamd op f3250. In deze kosten zal op een bijdrage van het Rijk niet kunnen gerekend worden, waarom wordt voorgesteld, dat de provincie twee-derde en de bovengenoemde belang hebbende gemeenten elk één-derde zullen be talen. MOTORONGELUK Maandag raakte het 9-jarig dochtertje van den heer Barneveld, wonend^ vr'Lenneplaan, in de Torenstraat onder een motor, bestuurd door den heer Van Mill. De heer Van Isselt, die in zijn tuin bezig was wortelen uit te trekken, gooide daarbij eenige wortels naar passeérende en hunke rende schoolkinderen. Juist toen het meisje toeschoot om een wortel op te rapen, pas seerde de motor, waarvan de berijder niet Telefoon 2001 15 ct. en 20 cr. per Kilometer. Wachten wordt niet berekend. Ruime en solide 7 persoons toerwagens. OVERNEMING VAN WEGEN DOOR DE PROVINCIE UTRECHT Ged. Staten van Utrecht doen aan de Sta ten uitvoerige mededeelingen omtrent hun bemoeiingen tot overneming van wegen en opheffing van tollen. Zij deelen op de eerste plaats mede, dat zij nog geen voorstel kunnen doen tot overne ming van den weg UtrechtMaartensdijk, zoodat van opheffing der beide tollen op dien weg voorloopig nog geen sprake kan zijn. Ten aanzien van niet minder dan drie an dere wegen stellen zij echter voor, dat de provincie met ingang van 31 Dec. a.s. het beheer en het onderhoud zal overnemen. Het zijn de weg van den Rijksstraatweg Utrecht—Zeist naar Soestdijk, de weg van Amersfoort naar den Nijkerkerstraatweg en de weg van de Noord-Holl. grens over Loos- drecht tot den Vechtdijk (deel van weg no. 2 van het Provinciaal Wegenplan). De overneming van deze drie wegen heeft het groote voordeel, dat daardoor een deel van de in de provincie Utrecht aanwezige tollen zal verdwijnen. De beginselen betreffende de overneming hebben reeds een punt van bespreking uit gemaakt in de Raden van Hoogland, Bun schoten en Loosdrecht en bij concessiona rissen van den weg De Bilt—Soestdijk. Allen hebben tot medewerking besloten. UIT HET RAAM GEVALLEN Een dochter van een alhier wonende fam. G., in Amsterdam in betrekking, had dezer dagen het ongeluk aldaar uit een raam van de 3e verdieping te vallen. In zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis overge bracht. De politie te Amsterdam verzocht de po litie alhier genoemde familie met het onge val in kennis te stellen. COLLECTE KERSTFEEST Wij verwijzen onze lezers naar één in dit blad voorkomende advertentie, waarin de col lecte voor het Kerstfeest der Ned. Herv. Zon dagsscholen wordt aangekondigd. VEROORDEELD Voor eenige weken hebben wij melding gemaakt'van de behandeling eener zaak, waarbij aan een alhier woonachtig 70-jarig landbouwer en zijn zoon mishandeling van een te Amersfoort woonachtig persoon werd ten laste gelegd. Beide personen zouden laatstgenoemde hebben mishandeld, omdat deze op hun grond bezig was gras te snijden. Door den zoon was hierbij met een zeis een levensgevaarlijke wonde toegebracht. De oude man werd dezer dagen veroor deeld tot f50.-- boete of 25 dagen hechte nis, terwijl aan den zoon 9 maanden ge vangenisstraf werd opgelegd. DE RIJZENDE KERK De constitueerende vergadering van „De Rijzende Kerk"', de organisatie voor vrijz. chr. jeugdarbeid tot welker oprichting op de conferentie te Arnhem besloten is, wordt gehouden op 21 en 22 Oct. te Soesterberg, in het Bondshuis van den Ned. Protestanten bond. Het programma vermeldt o.m. Zon dagavond acht uur opening door ds. C. B. Burger; half negen vaststelling der vertegen woordigde organisaties en bespreking van de wijze van stemming in de volgorde der te behandelen punten Maandag half negen en twee uur vergadering. ONGELUK Terwijl Zondagmiddag enkele kinderen aan 't spelen waren met een bal bij het huis van den bakker C. H. van Brummelen in de Ker- kebuurt, kwam een zoontje van genoemden bakker uit te glijden en viel met zijn hand door een ruit van een deur. Hij verwondde zich zoodanig, dat hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Snijwonden moesten worden gehecht. OPENING CHR. SCHOOL Donderdagavond is de nieuwe Chr. School in de Kerkebuurt officieel geopend en het personeel geïnstalleerd. Het gymnastieklokaal, daartoe welwillend door de gemeente afgestaan, was met bloe men en planten versierd, terwijl een honderd tal personen aanwezig waren. Ds. Kruishoop, voorzitter der schoolveree- niging, hield de openingsrede, waarbij hij dank bracht aan allen, die aan de totstand koming dezêr'school hadden medegewerkt. Burgemeester Deketh, hierna het wqoj^ verkrijgend, sprak de beste wenschen uit voor deze school. ■- r«gnin Hierna kregen achtèreenvolgens nog het woord de heer J. v. d. Spek, Inspecteur van het Chr. Nationaal Schoolverband, de heer Endendijk, wethouder van onderwijs; de heer Fokkens, hoofd der Chr. U.L.O. School; de heer Van Amerom, namens de Ned. Herv. Gemeente; Ds. v. d. Meuten na mens de kerkeraad der Geref. Kerk; terwijl mej. Trees de Boer, leerlinge der Chr. U.fc.O. School de heer Holst dankte als oud-opder- wijzer dezer inrichting. Na een dankwoord van den heer Holst, hoofd der nieuwe school, aan het bestuur en 4e aanwezigen en een slotwoord vai (Ds. Alkema, werd gelegenheid gegeven de nieu- vve School tëibezichtigen. ST. ELISABETH-VEREENIQINO j Zondag herdacht de St. Elisabeth-Veremi- ging in de parochie van de H.H. Petrusjen Paulus haar 12,5-jarig bestaan. De plechtge Hoogmis met assistentie werd opgedragen door den Zeer Eerw. heer Pastoor Vosse- naar, die een pakkende predicatie hield over de naastenliefde. Na de Hoogmis had in de Pastorie de fees telijke bijeenkomst der damesleden plakts. 's Avonds half acht openbare feestviering in de St. Joseph Jongelingen-Vereenigjng. Na het openingswoord van de presidente, mej. G. de Munckde Bruin, gaf Pastoor Vossenaar verslag van het ontstaan der Ver- eeniging, hare werking en vooruitganglot op heden. Daarna was er feest in de door den liter Alders ingerichte Japansche theetuin, waar verschillende attracties de bezoekers aange naam bezig hielden. De theesalon, welke ook Maandagavond geopend was, werd ook dien avond dïiik bezocht. GEMEENTERAADSVERGADERING i De Raad dezer gemeente is in openblre vergadering bijeengeroepen, tegen Maandag 22 October a.s., des namiddags 2.30 uur, zéo- noodig met voortzetting des avonds 7i30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 2 October 1928. I 2. Voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening 1927. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan yan een tijdelijke kasgeldleening, groot f 180.000.— Op 15 Nov. 1928 moet worden afgelost de tijdelijke kasgeldleening (Alg. Burgerlijk Pensioenfonds) groot f220.000.—. Waar de ontvangsten der gewone midde len nogal ruim binnen komen, stellen B. en W. voor een kasgeldleening aan te gaan van f 180.000.—. 4. Vaststelling van een besluit tot wijn- ging der begrooting Gasbedrijf 1928. 5. Vaststelling van het kohier Straatbt- lasting over 1928. 6. Behandeling en voorloopige vaststelling van de balans Grondbedrijf over 1924. De Commissie van Bijstand voor hèt Grondbedrijf schrijft betreffende dit punt aan den Raad: Kantoor Soest p De Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf, kennis genomen hebbende van de haar onder no. 5-1-50, door haren voor zitter aangeboden Balans en Verlies- en Winstrekening met toelichting, betreffende het Grondbedrijf over 1924, deelt Uw Col lege mede: dat zij zich, wat betreft het onderzoek dier stukken, niet heeft gesteld op het stand punt van een cijferonderzoek, gelijk dat door een accountant zou worden verricht, doch in het oog heeft gehouden de algemeene lijnen, welke tot grondslag voor het opmaken dezer stukken hebben gestrekt. Op grond hiervan, verklaart zij, dat de stukken h.i. zijn opgemaakt overeenkomstig de in de officieuse raadsvergadering dd. 26 Juni 1928 genomen beslissing omtrent de interpretatie der „Verordening regelende het beheer van het Grondbedrijf der gemeente Soest"'. Zij geeft hierbij in overweging, de aan geboden Balans te doen aanvullen met een afzonderlijke splitsing in: a. patriarchale gronden; b. niet-patriarchale gronden, op 1 Janua ri 1923 in het bezit der gemeente; c. na 1 Januari 1923 aangekochte gron den; aan de debetzijde aan te brengen een vermelding van de waarde der op de balans gebrachte gronden, op den basis van de laat ste 5 jaarlijksche taxatie, en de specificatie van „schuld" en „meerwaarde", thans aan de debetzijde van de balans voorkomende, onder te brengen aan de creditzijde, bij de vermelding der „schuld aan de gemeente". Een minderheid der Commissie verklaart evenwel, dat zij de stukken, zooals hierbo ven aangeboden, niet acht te zijn opgemaakt overeenkomstig de evengenoemde verorde ning. 7. Vaststelling van besluiten tot aanvaar ding van grond. Dit punt betreft aanvaarding van grond aan den Nieuweweg, aangeboden door C. Erix en C. B. de Zwart en aan het Oude Grachtje, aangeboden door W. Roest. Deze gronden zijn bestemd voor later aan te leggen wegen. 8. ^Behandeling van het adres van de Wed. w^. rarK efi H. J. Geubbels verzoekende tf$$§Hflp'kin0O&$t het totstandbrengen van een weg, ultloopende op de Van Weedet s'tfaat,' zulks in verband met hun voornemen tot den bouw van een dubbel en een enkel winkelhuis en enkele landhuisjes. 9. Verzoek van J. K. de Gee, wonende te Scheveningen om hun vergunning te verlee- nen tot het bouwen langs de in hit uitbrei dingsplan aangegeven wegen geprojecteerd over zijn eigendommen, gelegen aan den Nieuweweg. 10. Behandeling van een verzoek om aan koop van grond. Dit verzoek betreft een aankoop van grond aan de Van Lijndenlaan door den heer J. van Raaij, ter grootte van 225 M2. tegen den prijs van fl.80 per M2. 11. Vaststelling van een ónfWerp-besluit betreffende den openbardö'vefkoó'b vah eelti ge noodwoningen. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, omdat het uitbrei dingsplan nog niet is goedgekeurd. 12. Adres van de Voetbalvereeniging E. S. V. A. C., verzoekende van gemeentewege over te gaan tot beplanting van de zijkanten van het voetbalterrein, en voorziening in waterleiding. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar zij de meening zijn toegedaan, dat niet de gemeente, doch de Vereen. Van Lennep's Sportpark, welke huurster dezer terreinen is, hierin moet voor zien. 13. Voorstel van B. en W. tot het uitbrei den van het waterleidingnet in een gedeelte van de Birktstraat, vanaf de Politiewoning tot Gallenkamp Peisweg (bestaande leiding). 14. Behandeling van het voorstel van het raadslid G. J. Grootewal inzake wijziging der verordening, houdende aanwijzing van een gedeelte dezer gemeente, bestemd vopr het oprichten, hebben of gebruiken van eeni ge inrichtingen, vallende onder de Hinderwet. Dit punt bedoelt gelegenheid te geven tot stichting of het houden in de kom der ge meente van wasscherijen en bleekerijen, zon der stoommachines. 15. Behandeling van het nieuw ontwerp- reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk CRESCENDO In de gisteravond gehouden ledenvergade ring der Chr. Zangvereeniging „Crescendo" alhier, werd met algemeene stemmen be sloten zich aan te sluiten bij den bond van Chr. Zangvereenigingen in Nederland. CORRESPONDENTIE v. d. B-, Soest. Wegens plaatsgebrek kun nen wij Uw ingezonden stuk heden niet op nemen. Volgende week zullen wij tot plaat sing overgaan. SPORTKRONIEK CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest I Ehnck wijk I 53. Bondag j.l. heeft onder groote belangstel ling deze wedstrijd plaats gehad. Het prach tige weer en de belangrijkheid van dezen wedstrijd waren oorzaak, dat er om 2 uur op het „Soest'Merrein aan den Koudhoorn- weg een zeer groote belangstelling was, een belangstelling zooals we in de 2e klasse niet gekend hebben; alzoo een verblijdend teeken. Wat de wedstrijd zelve betreft kunnen we gerust zeggen, dat „Soest" verdiend gewon nen heeft; er is door alle spelers van begin tot einde geweldig gesjouwd. Ook toen „Soest" met 31 achter stond, was er van verslappen geen sprake en de belooning voor het taaie volhouden, was een sprekende over winning. Als „Soest" in dezen vorm blijft spelen, zal zij in de le klasse geen slecht figuur siaan. Zondag a.s. gaat de wedstrijd Soest I— Bussum I niet door. Het 2e elftal speelt om 2 uur in A'foort tegen Sopla III. Vertrek per fiets één uur vanaf den Heer v. Veenendaal, Soesterberg- schestraat. Tweede elftalspelers, jelui staan ook nog ongeslagen. Tracht de punten mee naar huis te brengen, doch speel vooral open spel. R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" Zondag a.s. begint ook voor het 1ste elf tal de competitie te draaien. Het 1ste zal dan den strijd moeten aanbinden tegen Lim- vio 2 uit Amersfoort. Aangenomen, dat ons elftal niet zoo heel sterk is, zullen we ons niet aan voorspel lingen wagen. We gelooven echter wel, dat de spelers in de komende wedstrijden hun best zullen doen, om toch een fatsoenlijke plaats op de competitie-ladder in te nemen. De wedstrijd wordt gespeeld op eigen terrein aan de Birktstraat en vangt aan om 2 uur. Het 2de elftal moet wederom naar Bus sum, thans echter naar de nieuwe vereeni- ging D.W.S.B. 2. We kennen de krachten dezer vereeniging niet, daarom spelers van het 2de elftal, pakt wederom flink aan. Doet allen uw best, dat is de hoofdzaak. De trein vertrekt wederom vanaf Baarn om 12.35 uur. E. S.~vTa. C. Het 1ste elftal was Zondag 14 Oct. 1.1. vrij, terwijl „Alten Weerbaar" IV uit Bus sum hier op bezoek, met 74 de meerdere in E.S.V.A.C. II moest erkennen. Gaat zoo door Esvac-reserves. Zondag 21 Oct. komt D.E.S. uit Drie bergen in het Burg. Dekethpark Esvac I be kampen. Daar beide elftalten in spelkwaliteit niet voor elkaar onderdoen, wordt een spannen de wedstrijd verwacht. .5; - - Aanvang 2 uur. Het 2e elftal is vrij. Morgenmiddag (Zaterdagd) hal fdrië spe len de Esvac-adspiranten haar eersten compe titie-wedstrijd tegen 't Gooi-adspiranten uit Hilversum, terrein Burgem. Dekethparic» V.V. SOESTERBERG Zondag j.l. spoelde de Voetbalvereeniging „Soesterberg" tegen de V.V. „Patria". Vóór de rust werd er door Soesterberg laks ge speeld, waardoor de rust kwam met 2 Q in 't voordeel van „Patria". Na de rust kwam er bij Soesterberg meer leven en wisten zij ook tweemaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 22. Had Soesterberg zich voor rust beter ge geven, dan zou deze wedstrijd zeer zeker zijn gewonnen. Zondag a^.-kdiht Woudenberg op bezoek. Soesterbergers, igij kent de kracht,vanWou denborg. Geeft u du£ geJjeeh Ook deze wed- ij45 kan door u woeden,, gewonnen. Zooals uit de Raadsagenda blijkt, is aan den raad onzer gemeente de balans van het Grondbedrijf over 1924 aangeboden ter be handeling en voorloopige vaststelling. Ter voorloopige vaststelling schrijven B. en W., hetgeen ongetwijfeld verband houdt met de interpretatie, welke door den raad in de officieuse vergadering van 26 Juni j.l. werd aangenomen voor de toepassing der verordening op het Grondbedrijf. Waarom B. en W. hier spreken van voor loopige vastelllng, is ons onbegrijpelijk. De balans 1924 (och is opgemaakt volgens de door den raad gékozen interpretatie,welke interpretatie toevallig dezelfde is, welke door den gemeente-architect voor de balans 1923 is aangenomen. Het jaar 1924 is dus een voortzetting van 1923 en deze laatste balans is indertijd toch evenmin aangeboden ter voorloopige vaststelling. Dat wij momenteel reeds weten, dat Ged. Staten zich met de zienswijze van den raad niet direct zullen vereenigen, doet aan deze zaak niets af, daar het toch zeker de bedoe ling van den raad niet zal zijn, om, wanneer Ged. Staten zich tegen de aangenomen lezing gaan verzetten, het geheel maar weer direct te laten omwerken naar de inzichten, van dit college. Aan deze zaak zit een te groot gemeentebelang vast. (Zooals onze lezers uit vroegere artikelen in ons blad reeds weten, hul digen Ged. Staten een lezing der verorde ning, welke voor onze gemeente hoogst na- deelig is.) Voor wat de balans 1924 betreft willen wij nog mededeelen, dat deze aan in gebrachte gronden een bedrag aangeeft van f 1.548.422.43. De kapitaaldienst geeft over 1924 een winst-saldo van f 12.722.20, terwijl de netto winst van den gewonen dienst wordt aange geven met een bedrag van f294.33. Onze lezers zullen hierbij wellicht de op merking maken, dat dit laatste winstsaldo bij een waarde aan gronden van f 1.548.422.43 niet hoog is te noemen. Men moet hierbij echter bedenken, dat dit ook niet mogelijk is, daar bij het Grondbedrijf alles om den bui tengewonen dienst draait, en- het leeuwen aandeel in de gemeentegronden patriarchale gronden zijn, waarvan alle gemaakte winsten moeten worden belegd en bewaard voor het nageslacht. Aan de eene zijde kan men Soest dus zien met een spaarpot Van ontzaglijke afmeting, welke steeds meer overstroomt en aan welke gelden de gemeenschap niet mag komen en aan de andere zijde met een portemonnaie, waarin zoo weinig is bijeen te brengen, dat de gelden, benoodigd voor het zich steeds meer uitbreidend gemeente-gezin, verreweg niet toereikend zijn. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 6 uur Ds. H. Hoogendoorn, van Bunschoten. Dinsdag 23 Oct., 's avonds 7.30 uur, Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. -Voorm. 10.30 uur Ds. A. P. van de Water, van hier. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. Geen dienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. BAARNSCHE EVANGELISATIE Zondagavond 8 uur Evangelisatiesamen. komst, Gebouw Weteringstraat. Donderdagavond 8 uur, Balistraat 11, Bij belavond. LEGER DES HE1LS De Wetstraat 25. Oogst en dankstond. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Al deze samenkomsten worden geleid door kolonel Brouwer. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Oosterstraat. Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Winters. UIT DEN OMTREK KERKBERICHTEN SOEST Zondag 21 October. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Voorm. 10 uur Ds. Gerritsen, van A'foort. Rembrandtzaai. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal. Nani. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Dankzegging. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur CancLidaat Ponstein. Woensdag 24 Oct., 's avonds 7 uur, Ds. Salomons, van Amersfoort. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENST1GEN Gebouw „Religie en Kunst'", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. Fr. Kleyn, van Den Haag. 1 SOESTERBERG Zondag 21 October. NED. HERV. KJïRK Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds geen dienst. BAARN Zondag 21 October. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. In beide beurten collecte voor. het Tehuis. VEREENIGING, „CAL,YIJf^ Tromplaan. «n flT Vöprm. 10" uiir Ds. Lökl?orst1Jvan Hil- yéisutn. W" hnc .4 GEREFORMEERDE KERK Oude Ufréchtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. GBREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. C. Vermaat. Deze dienst wordt per radio uitgezonden. Nam. 5 uur Ds. C. Vermaat. POPULAIRE CURSUS Als uitvloeisel van het besluit der jaarver gadering van de afd. Baarn van den Volks bond tegen Drankmisbruik, gehouden op 19 Juni 1928, zal een populaire cursus gehou den worden over radio-toestellen. Wij vertrouwen, dat velen, die er voor voelen, zelf een zoodanig toestel te vervaar digen, aan deze oproeping zullen gevolg geven. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie, voorkomende in dit blad. HET PHYTOPATHOLOGISCH LABORATORIUM Daartoe in staat gesteld door een aanzien lijke gift van den heer O. van Vloten, heeft het bestuur van het phytopathologisch labo ratorium Willie Commelin Scholten alhier de instelling in de afgeloopen maanden kunnen doei» verbouwen en uitbreiden. Daardoor is er niet alleen meer plaatsruimte voor studen ten verkregen, maar vooral een betere huis vesting van de schimmelcollectie van het centraal-bureau voor schimmelcultures. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van de verbouwde lokalen zal Vrijdag (mor gen) in de aula van het lyceum een bijeen komst worden gehóuden, waar het woord gevoerd zal worden door den voorzitter, prof. F. A. F. C. Went en de directrice mej. prof. Joh. Westerdijk. Na de redevoeringen zal de bezichtiging plaats hebben van het ver bouwde laboratorium en van de proeftuinen en proefkas in Cantonspark. VEROORDEELD Door den Kantonrechter te Amersfoort werden dezer dagen o.m. veroordeeld: We gens luidkeels op straat zingen, C. v. d. H. alhier; wegens autorijden met verblindende verlichting, J. de J. alhier, f2.— of 1 d.; we gens het in een bocht met auto niet de rechterzijde houdend, A. de B. alhier, f15.- of 10 d. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende voorwerpen, wel ke in de afgeloopen week als gevonden zijn aangegeven, kunnen ten politiebureele Sta tionsweg 22B, inlichtingen worden verstrekt: Ring met sleutels, Muts, zwarte Kip, Hond, gouden Speld met paarlen, Rijwielbelasting- merk, Portemonnaie met inhoud, Poes, Hon denzweep, Kindermuts, Parelketting, doublé Speld, Handschoen, Rijwielbelastingmerk in étui. GEM. ARBEIDSBEURS Zaterdag waren ingeschreven 74 werkloo- 'zen, verdeeld als volgt: 2 Boekhouders, 1 Verpleger, 1 le klas Let terzetter, 5 Opperlieden, 25 Arbeiders, 6 Grondwerkers, 1 Machinist-stoker, 5 Timmer- ledien, 1 Metselaar, 2 Meubelmakers, 2 Be hangers, 3 Chauffeurs, 1 Tuinman, 3 Behan ger stoffeerders, 1 Rijwielhersteller, 1 Voer man, 1 Rietdekker, 2 Sjouwerlieden, 1 Schil der, 1 Expeditieknecht, 1 Kantoorbediende, 1 halfwas stucadoor, 1 Tuinarbeider, 1 Sla ger, 1 hulp Monteur centr. verwarming, 1 Dienstbode, 1 Tuinman, 1 Incasseerder en 1 Telef oon-lijnwerker. DAMVEREENIGING OEFENING KWEEKT KENNIS Donderdag 25 Oct. a.s. hoopt de heer H. A. Staal, kampioen van bovengenoemde ver eeniging, een simultaan-seance te geven in ééri der bovenzalen van het Kasteel van Antwerpen. Aan deze seance kunnen ook nietJeden der vereeniging deelnemen. Yij kunnen damliefhebbers niet genoeg aanraden dezen wedstrijd te bezoeken. Aan vang uiterlijk 8 uur. LEZINGEN Mén'verzoekt ons de aandacht te vestigen óp.l,ëen drietal lezingen door Ds. Vermaat ,te h0.u4pmj.jn; het Kerkgebouw Korte School straat':" Qe eerste lezing (Dinsdag 30 October) zal hatidelen over „Het Koninkrijk Gods". De twéede lezing (Dinsdag 20 Nov.) over „Het Kqninkrijk Gods en de Kerk". En de derde lezing' (Dinsdag 18 Dec.) over „De Eenheid dg; Gëlpovigen". Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de toegang vrij

Soester Courant | 1928 | | pagina 2