Sanap StormschadeE Iiilillirui r.ltli PUROL bij Brand- en Snijwonden irm- Adverteert in een blad waarnaar men grijpt Haitdels- Credleten GEBRS. DE ROND. NEDEBLAND5CHE IDDENSTAND5BANK illan Uleeneslr.il y\ j Eiken schoorsteenklokken met Gongslag f18 50 H. W. Spijker VERZEKERT^ tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Niet zeggen, maar doen. vernieuwing en verneiering «wegen. Garage^Middelwijk ABERPERGWM Wales Arithracïet voor ïurenns Haarden 12.25 p. Hl N.V. L. ÜE RUITER Co's BRANDSTGFFENHANDEL EFFECTEN BANKZAKEN Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. bij Verkoudheden en Rheumatiek tabletten Met garantie. Haast U. Slechts eenige stuks voor dezen prijs verkrijgbaar. Van Weedestraat 25 Telefoon 2043 deze zaak is ontstaan, omdat dit alles een gevolg is van het bewuste artikel „Donker Soest". Hij wenscht er echter met nadruk op te wijzen, dat de inhoud van bedoeld artikel geen fantasie is, doch verklaringen door de beide personen zelf gedaan. Spr. kan personen noemen, die dit onder eede kunnen verklaren. Veel is er tegen dit artikel geageerd, doch hij vraagt zich af, of na de plaatsing van dit artikel van andere zijde al eens pogingen zijn aangewend. Mijnheer En dendijk kan hier wellicht eenige inlichtingen geven. De Voorz. wijst er nogmaals op, dat deze handeling als tijdelijke maatregel is bedoeld, terwijl de weth. Koenders mededeelt, dat het in de bedoeling ligt nog 6 semi-permanente woningen van kleiner omvang te bouwen ivaarin deze personen dan ook kunnen wor den ondergebracht. De heer Grootewal informeert of het wel mogelijk is in de toekomst maatregelen te treffen en deze personen zoo noodig te dwingen. De Voorzitter meent, dat dit mogelijk is. Voorheen waren het zgn. holbewoners, waartegen men met de verordening niets kan doen; nu bewonen zij een'huis en zijn gebonden aan regelen. De heer De Bruijn spreekt er zijn afkeu ring over uit, dat B. en W. deze zaak zeil' op deze wijze geregeld hebben. Spr. noemt het een puzzle, die beter door 13 dan door 3 personen had kunnen worden opgelost. De heer Busch kan hoogstens een tijd van 6 maanden toestaan om een ander oplossing te zoeken. De heer Den Bliek wijst er op, dat het gaat om een besluit op bedoeld request. Waar de raad toch dezen middag in officieuse vergadering bijeen komt, vraagt hij zich af, waarom dit punt niet eerst in die vergade ring wordt bezien. De Voorz.: De raad kan het ook stellen in handen van B. en W. voor prae-advies, waartoe wordt besloten. RONDVRAAG. De heer Grootewal informeert naar het wegnemen van de bordjes op hoogte 50 De Voorzitter meent, dat hieraan niets kan worden gedaan. Een ieder mag op zijn ter rein zetten wat hij wil. Bij het betreden van den weg wordt echter geen procesverbaal opgemaakt. De heer Doorman vraagt naar de gronden van het Julianaplein. Verkooop heeft reeds lang plaats gehad. Hij meent dat deze zaken echter nog niet zijn geregeld. Komt binnenkort in orde. Verder wijst spr. op de snelheid, waarmee in de vorige vergadering het reglement van ord<f is behandeld. Spr. wenscht voor zulke zaken in de toekomst meer tijd. De Voorz. kan dit niet onderschrijven. Twee maanden voor de behandeling waren de concepten in het bezit der leden. Wanneer in dien tijd de noodige op- of aanmerkingen waren opgeteekend, had de behandeling nog vlugger kunnen geschieden zonder het ge heel te schaden. De heer Busch heeft eenige maanden gele den gevraagd naar het woonwagenkamp. Spr. zou gaarne weten hoe het daarmee staat. De noodwoningen aan de Bosstraat wil spr. ook ten spoedigste opruimen. Voor de daar ge vestigde pensions is dit een groot nadeel. Verder informeert hij naar de beantwoording van zijn vragen betreffende de gasgeschiede- nis. De comm. heeft thans in geen 3 maanden kunnen vergaderen en zou gaarne een eind aan de zaak maken. Spr. dringt op spoed aan. Ook de heer Pronk vraagt verplaatsing van het woonwagenkamp. De heer Van Doorne zou gaarne zoo min mogelijk officieuse of geheime vergaderin gen willen houden. Alles is toch direct be kend. Verder wijst hij op een bord, waarbij het verboden is de Korte Bergstraat te berei den. Dit bord is totaal doorgeroest en on leesbaar. Ook vraagt spr. eenige inlichtingen omtrent het door B. en W. niet verleenen van verlof. Het officieele gedeelte der vergadering wordt hiermede gesloten. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. BIJ het station Soestdük komen moet trachten rond te komen, zoo dat we maar zeggen willen, dat belastinghef fing progressief behoort te zijn. Er is echter ook nog iets anders, wat bij belastingheffing behoort te wezen. En dat is: „Hoeveel minderjarige kinderen heeft een aangeslagene in de gemeentebelas ting?" In onze gemeente Soest wordt daar niet naar gevraagd. Als iemand bijv. tien kinderen heeft, bij een inkomen van zeg f 3000.moet hij evenveel belasting betalen als iemand, die ook f3000.— verdiend en maar één kind heeft. Ja, we gaan nog verder, waarschijnlijk zal degene met 10 kinderen, méér belasting moe ten betalen, omdat hij allicht een grooter huis bewoont en meer meubilair heeft. Dit nu is een schreeuwende onbillijkheid. De rijksbelasting staat aftrek voor minder jarige kinderen toe en dat is billijk. De ge meenten kunnen ieder voor zich zulk een re geling maken. In dit artikeltje willen we nu eens wijzen op de regeling, welke in de gemeente De Bilt (w.o. ook Bilthoven) te dezer zake ge troffen is. In de raadsvergadering van 1 Oct. 2.1. werd met algemeene stemmen een regeling aan genomen, waarbij voor één kind f75.— mag worden afgetrokken van het belastbaar in komen; voor 2 kinderen f80.— per kind; voor 3 kinderen f85.per pind; voor 4 kinderen f95.per kind; voor 5 kinderen f120.per kind; voor 6 kinderen f 150.per kind voor 7 kinderen f 185.— per kind voor 8 kinderen f225.per kind. Dat deze regeling voor groote gezinnen een geweldige verbetering is, laat zich ge makkelijk begrijpen. De raad in De Bilt bestaat, als we goed ingelicht zijn, uit 6 linksche en 7 rechtsche leden, zoodat wel mag geconstateerd wor den, dat het hier geen zaak of eenige lief hebberij van de eene of andere politieke par tij d was, maar een toepassing van een rechtsbeginsel, waartoe èn Grondwet èn Be-? lastingwetten èn Gemeentewet, aan de ge meenteraden vrijheid heeft gegeven. Mogen we voor onze gemeente ook eens op deze zaak wijzen en ons college van B. en W. verzoeken te zijner tijd een soortge lijke regeling bij den Raad aanhangig te ma ken, waardoor in elk geval voor de gemeen tebelasting kinderaftrek wordt toegestaan. 't Lijkt ons toe, dat ook bij ons alle raads leden hun stem aan een dergelijk voorstel zouden geven. Wie in onze gemeente Soest over belas tingen spreekt of schrijft, heeft veelal een aandachtig gehoor. Dat behoeft ook niet te verwonderen, om dat hier de belastingen nu niet bepaald laag te noemen zijn. Nu is het niet onze bedoeling, na te gaan, wat hiervan de oorzaak is, al zou dat een zeer dankbaar object zijn om over te schrijven. 't Staat voor ons allen wel vast, dat het gemeentebestuur, om de diverse diensten, welke het zijn opgelegd, naar behooren te verrichten, ook geld noodig heeft. En dat dit geld voor een groot deel, als belas ting moet worden opgebracht. >t Kan ons echter niet onverschillig zijn, op welke wijze en door wien dat geld op gebracht wordt. De sociaal-democraten zeggen: „Men moet het geld halen waar het zit". En 't spreekt vanzelf, dat iemand, die niets heeft, ook niets kan betalen aan den fiscus. Daarin ligt tevens opgesloten, dat iemand, die een groot inkomen heeft, procentsgewijze meer kan missen, dan die met een klein in- Naar wij vernemen, is Dinsdag in officieu se Raadsvergadering, welke gehouden is na de openbare vergadering, een wegenrapport behandeld, waarvan wij het volgende thans reeds aan onze lezers willen mededeelen. De totale lengte der wegen in Soest be draagt 85 K.M., waarvan 51 K.M. verhard is. Hiervan worden nu direct onderhanden ge nomen in werkverschaffing: 10 K.M. om totaal te vernieuwen en waar op dus een geheel nieuw wegdek zal worden aangebracht; 6 K.M. om te herstellen; dit heeft plaats met de vrijgekomen, nog te gebruiken ma terialen van het eerste complex en 11 K.M. om te verbeteren. In totaal dus 27 K.M. Een goede oplossing is gevonden om deze plannen te financieren. Prachtig. Dit is ten minste iets beters dan het aanleggen van wegen in bosschen, waar aan de gemeenschap niets heeft. Ons compliment aan B. en W. en in 't bijzonder aan Weth. Koenders. Volgende week hopen we hierop nadei terug te komen. Telefoon 2001 15 cf. en 20 ct. per Kilomeier. Wachten wordt niet berekend. Ruime en solide 7 perseons toerwagens. BURGELIJKE STAND SOEST GEBOREN: George Wilhelmus en Robert Marius, z. v. J. J. Snor en C. Blombergen, Soesterb. straat le. Gerritje, d. v. B. v. Brienen en J. v. Es, Veenpad 6. Maria Therese, d. v. J. L. Plasman en E. S. Lansheer, Amersf.str. 10. Johannes, z. v. G. Hilhorst en A. P. de Kruijf, Oude Utr.weg. 1. ONDERTROUWD: G. G. Hilhorst en A. M. v. d. Brink. GEHUWD: B. de Bes <en Th. A. Wotfsen. OVERLEDEN: Abraham Hulshoff, 67 j., geh. met A. J. C. de Leijser. Maria Dedrika Janetta Oben- huijsen, 78 j., wed. v. J. W. Hendriks. Kor- nelis Koster, 62 j., geh. met C. Graafland. BAARN GEBOREN: Maria Petronella, d. v. C. H. Hilhorst en A. G. Kok. ONDERTROUWD: C. H. de Jong en R. van Kessel. C. Aalde- rink en G. Meerveld. OVERLEDEN: Abraham de Goede, 74 j., geh. met H. J. van der Wiel. R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De wedstrijden van verleden week Zondag werden afgelast wegens het 40-urengebed. Voor Zandag a.s. zijn vastgesteld voor onze elftallen: De Ploeg I-E.M.M. II. Actif 2De Ploeg 2. Vooral ons 1ste elftal wacht een zwaren wedstrijd. E.M.M. II schijnt dit jaar over een goed elftal te beschikken. Van "de 3 gespeel de wedstrijden hebben zij deze allen gewon nen met nogal flinke cijfers. Het zal er dus zeer zeker spannen en dit kunnen we wel zeggen, ze zullen de punten niet gemakke lijk uit Soest kunnen medenemen. Indien dit wel zoo mocht zijn, zal er verbazend hard voor gewerkt moeten worden. We zullen dus de uitslag maar afwachten. Sportliefhebbers, die een aardigen wed strijd willen zien, moeten eens een kijkje komen nemen. De wedstrijd vangt aan nam. 2 uur. Het 2de elftal moet naar Hilversum om AÉ- t-if 2 te gaan bekampen. We gelooven echter niet, dat Actif 2 tot een der sterkste elftallen behoort en met een klein beetje aanpakken vertrouwen we, dat hier wel gewonnen kan worden. Dus jongelui, zorgt er voor. Vertrek per trein uit Baarn om 1.16 uur. VRAAGT ONZE Alleenvertegenwoordigers v. Baarn en Soest. SOEST: Nieuwstraat 14 Telefoon 2103 BAARN: Terrein B.S. Telefoon 274. Na 6 uur Huis LAANSTRAAT 118 Telefoon 83 PLAATSELIJK NIEUWS SPORTKRONIEK VOETBAL V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. maakte de voetbal-vereeniging Soesterb-erg een vergeefsche reis naar Hil versum, daar het terrein werd afgekeurd. Zondag a.s., nam. 2 uur, komt V.Q.P. I hier op bezoek (terrein Kampweg). Denk er om heeren, 't is een van de sterkste clubs, waartegen U Zondag speelt, maar de punt jes kunnen hier blijven, als er maar gewerkt wordt. j BIJBELAVOND De Evang. Vereeniging „'t Hart", welke Vrijdag 26 Oct. j.1. haar eersten bijbelavond hield in dit seizoen, zal haar 2den avond houden in de zaal „Verschoor", Laanstraat, op 9 Nov. a.s., 's avonds half acht. De toegang is vrij. Veraf komenden kunnen hun rijwiel plaatsen. DE AMSTERDAM-RIJN-VERBINDING Volgens de Tel. heeft de minister van wa terstaat aan den burgemeester van Amster dam meegedeeld, dat waarschijnlijk binnen kort een wetsontwerp zal worden ingediend tot uitvoering van het Geldersche-vallei-pla.a, waaromtrent tusschen de regeering en het gemeentebestuur van Amsterdam nog nadele besprekingen zullen worden gevoerd. r KERKMEESTER Door Z. D. H. de Aartsbisschop is wege vertrek aan den heer J. v. Elten eervol on slag verleend als kerkmeester van de pad ch-ie „St. Petras -en Paulus" en in diens pla* benoemd de heer C. G. v. d. Berg, alhier. CHR. BESTUREN BOND, SOEST Maandag 29 Oct. 1.1. vergaderde bovenge noemde bond in de Chr. U.L.O.-school aan de Spoorstraat. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den voorzitter, terwijl door hem eveneens verslag werd uitgebracht van de districtvergadering te Utrecht. Over het algemeen werd geklaagd over te weinig activiteit, wat later bij de bespre kingen over den toestand hier ter plaatse, ook een euvel bleek te zijn. Een enkele afd. vergadert als sinds langen tijd niet meer; er zal getracht worden deze nieuw leven in te blazen. Periodiek traden van het bestuur af de H.H. A. G. de Beste en A. Hornsveld, welke beide herkozen werden. Toen het bestuur aldus weer was aange vuld, moest uit dat bestuur door de leden vergadering een voorzitter worden gekozen. Hiervoor werd door de vergadering na eeni ge stemmingen de heer P. C. Zonneveld, gekozen, welke evenwel een beslissing over het al of niet aannnemen eerst wenschte mede te deelen op de eerstvolgende bestuurs vergadering. OVERNEMING VAN DE EEM In de Dinsdag gehouden zitting der Prov. Staten van Utrecht werd op voorstel van Ged. Staten besloten, de Eem in beheer en onderhoud te brengen bij de prov. Utrecht en haar vervolgens zoodanig te verbeteren, dat zij een goede scheepvaartweg zal worden voor vaartuigen tot ongeveer 500 ton. Het Rijk zal vermoedelijk 1 ƒ3 gedeelte in de verbetering der kosten bijdragen. Ten laste van Amersfoort, Baarn en Soest zal eveneens 1/3 der kosten moeten komen. De totale kosten zullen f200.000.— niet te bo ven gaan. De jaarlijksche kosten van onderhoud na de voorgestelde verbetering zullen bedragen f8250.Het Rijk zal in deze kosten niet bijdragen, waarom op voorstel van Ged. Sta ten besloten wordt twee-derde dezer kosten voor rekening der provincie te nemen; het restant zou dan eveneens door de gemeente Baarn, Soest en Amersfoort moeten worden gedekt. De heer Van den Brink uit Baarn, bracht dank aan Ged. Staten voor deze voordracht en zéide, dat zij in Baarn met gejuich ont vangen was. Hij hoopte, dat ook de andere betrokken gemeenten van het groote belang dezer voordracht overtuigd zullen zijn. De heer Wijkamp, Baarn (lid van Ged. St.) dankt voor de woorden van den heer v. d. Brink en hoopt, dat ten spoedigste van het Rijk de toezegging voor de subsidie moge afkomen. (Onze hoop is, dat zoowel de gemeente als het rijk anders over deze zaak zullen denken, vooral nu het Geldersche Valleiplan, zooals ook uit een ander bericht onder plaat selijk nieuws blijkt, steeds meer naar voren komt en een goede kans maakt om uitgevoerd te worden. Red.) BENOEMD Aan mej. C. H. A. Rijke is op haar ver zoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Mariaschool en in haar plaats be noemd mej. M. J. Janssen te Baarn. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 75 werke- loozen, verdeeld als volgt: 4 Metselaars, 12 Opperlieden, 14 Grondar- beiders, 15 Losse arbeiders, 3 Schilders, 1 Typiste, 1 Vertegenwoordiger, 8 Timmerlie den, 1 Waterbouwk. opzichter, 1 Kantoor bediende, 6 Landarbeiders, 1 Bode-huisbew.- inc., 1 Metaalslijper, 1 Broodbakker, 1 Chauf feur-monteur, 1 Pannendekker, 1 Looper, 1 Magazijn-winkelbediende, 1 Stratenmaker, 1 Costimière. Voor buiten Soest gevraagd: j Stucadoors, voor dadelijk, indien bekwaam, vast werk. Rieters voor stucadoorswerk. Steno-typiste, voor Nederl., Fransch en Duitsch, 1 Dec. e.k. Een doctor (andus) in de chemie of een chemisch-ingenieur, voorloopig tijdelijk, bij gebleken geschiktheid kan aanstelling voor vast volgen. Een beschaafd heer, met kennis van het goede moderne meubel- en stoffeerdersvak. voor het aanbrengen van relatiën (particulie ren en architecten). Een photograaf-laboraat, speciaal voor don kere kamer, voor ontwikkelen en afdrukken, bekend met gaslichtpapier, voor dadelijk. Een bekwaam strijkster, goed loon, vast werk. Een bekwaam calqueur, voor een vlieg- tuigenfabriek. 40 Loodgieters, dadelijk. Een pannendekker, direct, werk gedurende den geheelen winter. Een boekhouder, indiensttreding 1 Januari 1929, in het bezit van akte M.O. boekhouden of diploma 5-jarigen cursus H.B.S., benevens een boekhouddiploma. Vaste betrekking. Boekhouder-reiziger, le klas kracht, bekend met den verkoop van hout- en bouwmateria len, moet patroon kunnen vervangen, bij voorkeur R.K., dadelijk, goed salaris plus aandeel in de winst, voor vast. Reiskosten worden vergoed. R.K. WERKLIEDEN-VEREEN. In de gehouden vergadering der R.K. Werklieden-vereeniging in de parochie „Ma ria Onbevlekt Ontvangen" is 't bestuur sa mengesteld als volgt: B. Rademaker, Voorzitter. J. v. Breuke- len, Secretaris. W. v. Breukelen, Penning meester. A. Beijer, 2e Secretaris. P. Majoor, 2e Penningmeester. BEËEDIGD Vrijdag 28 Oct. werd de reserve 2de luite nant Jessurun bij de Luchtvaart-afd. alhier be- eedigd als officier. r-i Kantoor Soest r"! VERLAGING POSTTARIEVEN Met ingang van 1 November zijn de vol gende posttarieven verlaagd: Het locaal port is thans ook geldig voor brieven van 20 tot 100 gram en bedraagt 10 cent. Het tarief der brieven voor België is thans tot 20 gram 10 ct., voor ieder volgend ge wicht van 20 gram 7,5 ct. Het tarief der brieven voor andere landen is verlaagd tot 12,5 ct. voor de eerste 20 gram en 7,5 ct. voor iedere volgende 20 gram. Het port der briefkaarten voor het bui tenland bedraagt 7,5 ct.6 Het port der drukwerken, akten en mon sters is thans 2,5 ct. per 50 gram, de akten en monsters met een minimum van resp. 12,5 en 5 cent. Het expnessrecht voor briefpostzendingen naar het buitenland is verlaagd tot 25 cent. TRAP VAN EEN PAARD Toen Dinsdagmorgen de landbouwer B. te Soesterberg van Amersfoort kwam, al waar hij varkens had afgeleverd, schrok zijn paard voor het passeeren van de tram. B. kreeg hierbij een trap tegen zijn been. Onder hevige pijnen werd hij naar huis ver voerd, waar bleek, dat een enkel was ge broken. NOODLANDING Maandagmiddag moest de 2de luitenant Roembeek met zijn vliegtuig No. 121, we gens een motordefect een noodlanding ma ken in een weiland in de Zuidzijder polder, achter het fort Wierekerschans. Het vliegtuig kwam met den kop in een sloot terecht doch werd niet ernstig beschadigd. De vlie genier kwam met den schrik vrij. DE CHEF-WERKMAN DER GEMEENTE Het schijnt, dat de gezondheidstoestand van den chef-werkmaan dezer gemeente J. Vos te vvenschen overlaat. Vandaar dat hij een keuring heeft aangevraagd. Meenen de doktoren met hem, dat hij niet in staat is zijn functie naar behooren te kunnen ver vullen en wordt hij dus afgekeurd, dan zal Vos met 1 Januari a.s. den gemeentedienst met pensioen verlaten. VEREENIGING „SCHOOL MET DEN BIJBEL" Vrijdag 9 November 1928, 's avonds te half 8, houdt bovengenoemde vereeniging een le denvergadering in het lokaal der Chr. U.L.O.- School aan de Spoorstraat, ter behandeling van de volgende agenda: Opening. Lezing notulen. Jaarverslag secretaris. Begrooting penningmeester. Uitloting van aandeden. Be noeming comm. van controle. Bestuursver kiezing, wegens atreden van de H.H. C. H. v. Brummelen en S. Postmus, welke even wel herkiesbaar zijn. Goedkeuring afstand grond. Opwekkend woord van Ds. J. v. d. Meulen. Rondvraag. Sluiting. WINTERLEZINGEN Het Chr. Comité voor Winterlezingen heeft, evenals vorige jaren, voor het komende winterseizoen wederom een viertal lezingen vastgesteld, welke lezingen worden gehouden in de Rembrandtzaal, steeds des avonds te 7.30 uur. De volgende 4 lezingen zijn georganiseerd: Woensdag 14 Nov. 1928: Ds. Timmer, Ned. Herv. pred. te Ermelo, over: Savonarola, de profeet van Florence; Donderdag 13 Dec. 1928: Dr. A. C. G. den Hertog, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, over: Ons geloof en het intellectualisme, ons geloof en het mysticisme en 'ons geloof en de werkheiligheid; Vrijdag 18 Januari 1929: Ds. R. E. van Ar- kel, Geref. pred. te Utrecht, over: Bileam; Vrijdag 8 Maart 1929: Prof. Dr. J. Wate rink, van de V. U. te Amsterdam, over: Moei lijke kinderen. Bestetk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. RADIO-CENTRALE SOESTDIJK Belangstellenden kunnen wij mededeelen, dat door de Radio-Centrale Soestdijk (Steen- huijsen Co.), dezer dagen een belangrijke uitbreiding aan haar net zal worden gegeven. Waar dezer dagen verschillende aanvragen inkwamen van bewoners in de Molenstraat, Beukenlaan en omgeving, zal dezer dagen worden overgegaan tot aansluiting van dit gedeelte der gemeente. Bewoners van die omgeving, welke over aansluiting denken, geven wij daarom in over weging zich ten spoedigste op te geven, in lichtingen bij genoemde firma in te winnen of de uitzending bij één der abonné's of bij genoemde firma te beluisteren. De winteravonden zijn reeds aanwezig. Maakt deze gezellig en vol afwisseling door de radio. NIEUWE ZAAK We verwijzen onze lezers naar één jn dit blad voorkomende advertentie, waarin door den heer Middelman, Torenstraat, de opening van een tweeden winkel wordt aangekondigd tegen Zaterdag (morgen). In het pand Torenstraat 1, waarin voor heen de Drogisterij van den heer Mans was gevestigd, heeft genoemde heer een speciaal Bedden huis ingericht. Als we de andere zaak van den heer Middelman zien, dan twijfelen wij niet, of ook deze zaak zal zich Zaterdag avond op waardige wijze aan het publiek toonen. Het zal niet noodig zijn aan te ruden een kijkje te gaan nemen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier: manteltje, damesportemonname, damesportemonnaie met inhoud, 2 jute zak ken, aktetasch, hondenzweep, duimstok, zwar te kam in etui. Te Soesterberg: R.K. kerkboekje en lede ren etui met motorsleutels. AANRIJDING Op den hoek Birktstraat, Kerkstraat en Soesterbergsche straat had dezer dagen een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, hetgeen nogal goed afliep. Het rijwiel werd vernield, doch de wielrijder be kwam geen noemenswaardig letsel. WONING VERROLD De verplaatsing van de houten noodwo ning, bestemd voor Frans de Rooij en Teu- nis Kinderdijk, de zaak, welke in den raad van Woensdagmiddag zooveel stof heeft op gewaaid, is een kranig stuk werk geworden, waarvoor onze afdeeling publieke werken de eer toekomt. Een der noodwoningen, welke geplaatst waren aan den Heetakkerweg en welke wo ningen thans allen gaan verdwijnen, is n.I. van deze plaats in haar geheel verrold naar den Smidsweg, een afstand van eenige kilo meters. Na de noodige en zorgvuldige voorberei ding, werd in den namiddag van Donderdag 25 October, het perceel eenige honderden meters vooruit gebracht in de richting van de Beukenlaan en Vrijdag d.a.v. werd de ver plaatsing voortgezet over de Beukenlaan tot op den Smidsweg, alwaar het gebouw keu rig geplaatst werd. Deze verplaatsing had veel bekijks, het was dan ook een grootsch gezicht, het statige gebouw, langzaam te zien vooruitgaan, de geheele breedte van den weg beslaande en bochten daarvan keurig nemende. De woning zal nu worden geschilderd om in de toekomst, (naar odk wij hopen, voor niet te langen tijd) als betere huisvesting van beide personen te dienen. ACCORDEON-CONCERT Wij verwijzen onze lezers naar één in dit blad voorkomende advertentie, waarin een groot Accordeon-concert, te geven door het Utrechtsch Accordeon-gezelschap, tegen mor gen (Zaterdag 3 Nov.) in hotel „Bosch en Duin" wordt aangekondigd. Waar dit gezelschap in Utrecht een goeden Unaam heeft, kunnen wij een bezoek aan dit in Soest niet alledaagsche concert wel aan bevelen. BRAND Woensdagavond loeide de sirene om aan te kondigen, dat brand was uitgebroken aan de Kortevveg in een groote schuur, eigendom van den heer v. Dijk, waarvan een gedeelte als garage in gebruik was bij den heer Van den Broek. Even nadat door genoemde v. d. B. zijn vrachtauto was gestald, is op onverklaarbare wijze brand uitgebroken, waardoor de ge heel van hout opgetrokken schuur en gara ge spoedig -een vuurzee was geworden. Hoewel de brandweer ook ditmaal zeer spoe dig ter plaatse was en in koTte oogenblikken de noodige werkzaamheden had verricht, duurde het nog ai lang voor dat water kon worden gegeven, doordat het water moest worden geput uit het tusschen de Veenhui- zerstraat en Praamgracht loopende Oude Grachtje, terwijl een bewoner van de Veen- huizerstraat (v. Duinkerken) niet wilde, dat men de slangen over zijn erf naar "het Oude Grachtje voerde. Toen met blussching kon worden begon nen, was het geheel spoedig gebluscht. Verschillende andere zaken, welke in de schuur geborgen waren, gingen, evenals de auto, geheel verloren. L*t voo»»l op dtn nam S«n»plrin d»»r dext «bleue» wettig beecbtimd xljo legen n*m»ak en verv»]»chlng PrtJ» 25. 10 eo 75- et. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 4 November. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Candidaat Uitman, van Zeist. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Bediening H. Doop. Dortderdag 8 Nov., 's avonds 7.30 uur, Ds. J. C. W. Kruishoop. Dankstond voor het gewas. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur de heer C. Vonk, theol. cand .te Nieuw-Loosdrecht. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur de heer C. Vonk, theol. cand. te Nieuw-Loosdrecht. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Donderdag 8 November, 's avonds 7 uur, Ds. De Groot, van Rotterdam. Dankuurvoor het gewas. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. A. Klaver, Hoorn. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Zondag 4 November. Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Huis ter Heide: Geen opgave. BAARN Zondag 4 November. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. In beide beurten collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap. Woensdag 7 November, 's avonds 7.30 uur, Ds. Adrian. Lit. Zendingssamenkomst. VEREENIGING „GALVIJN" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdag 7 Nov., 's avonds 7 uur, Ds. Kievit. Voortzetting Lezing over Abraham. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. GBREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 6 uur Ds. H. Hoogendoorn, van Bunschoten. Vrijdag 8 November, 's avonds 7.30 uur, Ds. P. de Groot, van Rotterdam. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Prof. Dr. B. D. Eerd- mans, van Leiden. Dinsdag 6 Nov., 's avonds 8 uur, Dr. J. D. Bierens de Haan. Onderwerp: Plato als ze denleeraar. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eeinnesserweg 63b. Geen dienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. BAARNSCHE EVANGELISATIE Zondagavond 8 uur Evangelisatiesamen- komst, Gebouw Weteringstraat. Donderdagavond 8 uur, Balistraat 11, Bij belavond. LEGER DES HE1LS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Oosterstraat. i Donderdagavond heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Winters.

Soester Courant | 1928 | | pagina 2