SMiuiisen Co., Muizerstraal 67a RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK VENEMA LA PORTE Co. Luxe Auto-verhuur Uitgave: G. J, SMIT, Soestdijk. Burea Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 Expositie Bontmantels. Het onherstelbare vermijden. Maak de Winteravondtn gezellig en vraag nog heden aansluiting op ons Radio-net. Uitvoering van Eiiecienorders. incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit KRABBELS Het wegenplan. C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 SINT NICOLAAS CADEAUX Hoover Stofzuiger Willem Reith D, F, VOIGT Drogist. 7e Jaargang Vrijdag j> November 1(21 No. 45 DE SCE5TED COURANT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN"S Boekhandel, Bnm C. J. VAN DAM, Rademafcerstr. 15, Soestertoerg ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijdragen. voor den rubrieï word. •ctueele (niet plaaUellj»c ONZE RIJMKRONIEK don dS en met kleiner dan 36 regel», mogen i Ingeionden. Bi) opname vergoeden wij voor gedichten f 2.50. (Nadruk verboden.) (Ingezonden.) ZOMER WINTER Als in schitt'rend warme zomer, Alles draagt het feestgewaad, De natuur ons dwingt te loven G'nieten vaak tot 's avonds laat. 't Leven is dan buiten leven, Noode gaan wij in ons huis, 's Morgens gaan wij vroeg naar buiten, Buiten voelen wij ons „thuis''. En de avonden, ze brengen Veel verkwikking, heerlijk frisch, 's Avonds gaan wij fietsen, wand'len Ied'ren keer weer na den disch. Hoort ge bij dat blij genieten Soms ook niet een enk'le klacht? O, wat heb ik deze week weer Weinig werk tot stand gebracht. 't Is een kille natte winter, Donker is het ied'ren dag Buiten is niets te beleven, Weg is thans de zomerlach. Binnen in de warme kamer Doet men vroeg de lampen aan, Gezelligheid houdt ons binnen, Niemand wenscht er uit te gaan. O, die avonden ze fluist'ren Met intiemen sterken drang: „Voelt den rijkdom Uwer woning, Dankt hiervoor Uw leven lang". Zomer, winter, twee contrasten, Biedt het leven der natuur. Maar de winter geeft den menschen Menig rustig arbeidsuur. Heerüjk, die in zomerleven Heimwee krijgt naar huis en haard, Want het huiselijke leven Blijft een groot geluk op aard. G. G. Dames- en Heeren Kleermakerij F.C.KuiperstraatIO - Telefoon 2169 VOSSEN, MARTERS e.a. Waar het in de bedoeling ligt, in dit op stel den nadruk te leggen op de dringende noodzakelijkheid, om het onherstelbare te vermijden, door gedachte en daad, door over weging en vooruit zien, daar dient onmid dellijk de toevoeging te volgen: voor zoover zulks voor den mensch uitvoerbaar is. Voor den menschden kortzichtigen. De mensch is, ten deele, soms grootelijks, de bereider van eigen levenslot somtijds, doch alsdan meer als ontwerper, ook van het lot van anderen. De mensch zelve ont werpt in waarheid slechts weinig het eigen levensplan, daar hij toch door herkomst, i door erfelijkheid en door opvoeding, üi eeni- gerlei richting aangelegd, en door karakter trekken en door hartstochten beïnvloed wordt. Hij is veel meer de bedrijver, onder inspira ties, die niet uitsluitend door zijn geesteswer- king, maar voor een soms aanzienlijk deel door toevallige aanrakingen en uit niet te voorziene levensomstandigheden zijn ontstaan. In vele gevallen wil de mensch den dwaal gang van zijn leven van zich afschuiven en voor rekening stellen van de Godskracht of van het noodlot, dat in oppositie is met de Goddelijke voorbereiding en beschikking. de mensch evenwel overtuigd, dat zijn le venslot voor een groot deel in eigen handen ligt en mede aan zijn bestuur is onderwor pen, dan gewis peinst hij op de middelen om aan dat lot een richting te geven volgens zijn ideaal, dan wel, als volgeling zijner begeer ten, die immers ver beneden een hoog ideaal staan, en aan slaafsche ketenen liggen. Neemt hij (de mensch), beseffende dat hij zelf in zijn levenslot raedezegging heeft, zijn levensplan tot uitwerking ter hand, dan eerst wordt hij indachtig aan de moeilijkheden, en op de groote verantwoordelijkheid, die hem bij de tenuitvoerlegging van zijn levensbestek wachten. En dan ook ziet hij eerst recht, op de verschillende wegen, die het leven, de le vensomstandigheden en de menschen hem noodzaken te begaan, de waarschuwingsbor den, die hem voorhouden: toch bij al zijn streven, het „onherstelbare'' te vermijden. Er .is'wellicht niets wat den mensch op zijn levensweg en bij zijn levensarbeid, hetzij dan tijdelijk of voor altijd, méér verlangt of blijft hinderen, dan het bewustzijn, dat hij door woord of daad iets wat onherstelbaar blijkt, heeft verricht, heeft in de hand gewerkt of, ten eigen nadeele, van buitenaf heeft erva ren Het is daarom, dat hij in ernstige le vensgevallen, bij onverwachte gebeurtenissen en onder omstandigheden, die een snelle be slissing, een haastige daad van hem vragen of schijnen te eischen, inzonderheid moet trachten zijn tegenwoordigheid van geest en zijn zeifbeheersching met te verliezen. Doch vooral moet hij alsdan traehten vooru.11 e zien, en het genomen besluit, hoe detijd ook dringt, wel te overwegen. Dit altete doen is niet altijd in 's menschen macht maar nochtans komt het menigmaal voor dat tijds ook de handeling van een medetnensch, die ernstige, onherstelbare gevolgen bleek te hebben, hadden kunnen voorkomen. Ook in koelen bloede, als er ruimschoots tijd van beraad en voor ernstige overweging beschikbaar is, nemen wij menigmaal een besluit, zonder vooraf de gevolgen te over wegen, of gaan wij haastig over tot een handeling die schromelijke gevolgen draagt, die door geen berouw, zelfs niet door groote schranderheid en door ernstige, onvermoeide pogingen is weg te nemen of te herstellen. Het leedwezen daarover, kan vele onzer beste levensjaren vergallen, ja zelfs onzen verderen levensloop in een richting leiden, die diep be treurenswaardig is. Wij weten dit alles bij eigen of door anderer ervaring, en evenwel nemen wij menigmaal een besluit of gaan wij over tot een daad, waarvan wij kunnen be vroeden, dat deze in een verkeerde richting gaat en volkomen onherstelbaar is. Hoe dit te verklaren is?Het ant woord is moeilijk. Ongetwijfeld kunnen ve lerlei oorzaken aanleiding geven tot het be^ gaan van inconsequenties, tot de verkrach ting van menschenverstand en menschelijk doorzicht. Tot die oorzaken mag voorzeker ook gerekend worden, de inwerking van verschillende invloeden uit eigen geestestoe stand of uit eigenschappen van bizonderen aard geboren, en door bizondere aanleidingen naar voren gebracht. Doch niet minder moe ten onverantwoordelijke handelingen onzer zijds, worden toegeschreven aan 'invloeden van buitenaf. Er zijn inderdaad onherstelbare gebeurtenissen in ieders leven, die buiten de schuld van hen, ten wiens nadeele zij plaats grepen, moeten worden gesteld. Door samenloop van velerlei omstandig heden, door ongevallen, door ziekte en dood, kunnen onherstelbare dingen gebeuren, kun nen toestanden ontstaan, die op het geheele verdere leven van den mensch ingrijpen en hem een geheel andere toekomst tegemoet voeren dan hij zich had gedacht en in daden heeft voorbereid. En met zekere voorliefde grijpt de mensch, wiens leven mislukte, der gelijke gevallen te zijner verdediging aan; zonder te zoeken naar eigen schuld of naar eigen dwaling. Hij werpt de verantwoorde lijkheid van ongewenschte gebeurtenissen of van een droevigen verderen levensloop maar al te gaarne van zich af zonder een zuiver en eerlijk onderzoek in te stellen naar eigen tekortkomingen in gedrag in optreden en in verstandelijk overleg. Dwalen is menschelijk; doch niet iedereen wil erkennen, dat hij of zij, in verstandelijk overleg en ir. verstandig handelen, te kort schoot, „ledereen roemt zijn uil een valk''. Maar Minerva had een uil aan hare voeten - als zinnebeeld, dat zij in het duister kon zien. Laten wij menschen reeds daarom onzen uil niet voor een valk aanzien, en niet grooter, niet sterker en niet scherper van gezicht wil len wezen, dan wij inderdaad zijn. Laten wij, met den uil aan onze voeten, onzen somtijds zeer donkeren levensweg bewan delen, en trachten datgene, wat ons niet hel der is, zooveel mogelijk in het duister te onderscheiden opdat wij in het toch grootendeels moeilijk leven, op dat vaak don kere levenspad, zooveel wij vermogen: het onherstelbare vermijden. VIKING. 99 Steeds 2 afwisselende projramma's fe beluisteren. Vraagt het oordeel jan onze abonné's. lenkamp Pelsweg. Al deze wegen worden uitgebroken en voorzien van klinkerbestrating in keperver- band, zooals dat bijv. in de Nieuwe Steeg ligt. Met het uitgebroken en dus vrijkomende materiaal, wat natuurlijk nog niet geheel ver nield is, worden dan de volgende wegen her steld tot een totale lengte van 6 K.M. Beckeringstraat, Laanstraat, Beetzlaan, Beu kenlaan, Nieuwe weg en de Ossendamweg, benevens een gedeelte van de Bosstraat en de Schoolstraat. En eindelijk zullen diverse steenslagwegen verbeterd worden, met een gezamenlijke leng te van 11 K.M. en wel: W-ieksloterweg, Bos straat, Molenstraat, Vossenveldlaan, Bartilot- tilaan, Van Lyndenlaan, Heuvelweg, Post weg, Van Maarenstraat, Anna Paulownalaan, Prins Hendriklaan, Julianaplein, Genestet- laan, Hildebrandtlaan, Vondellaan, Da Cos- talaan en de Van Lenneplaan. Ja 'n kwestie van 2 ton, waaraan ook Soest eer een flink sommetje zal moeten bij j ragen. Natuurlijk, de belastingbetalers zijn er weer e dupe van. BANKIERS BAARN - SOEST BUSSUM Het vernieuwen is een werk van 2 ton, of te wel tweemaal honderdduizend gulden. Wie zal dat betalen? Want dat is voor een ge meente als de onze een geweldig bedrag. De bedoeling is het geheel in vier jaren te bewerken en dan in hoofdzaak in .de wintermaanden. Dan kan het in werkver schaffing gebeuren. Voor de vernieuwing mag geleend worden en B. en W. stellen voor, om dit bedrag te leenen in vier gedeelten en het dan in 20 ja ren af te lossen. Terzelfder tijd wordt echter het tweede ge deelte onderhanden genomen om te worden hersteld. Daarvoor is noodig een bedrag van rond f12.400. Hiervoor mag niet geleend worden, dit moet betaald worden uit den gewonen dienst. Ook over vier jaren ver deeld, geeft dit een jaarlijksch bedrag van f3100. - Complex III, de steenslagwegen zullen f50.000.— vorderen, dus over 4 jaren is dit f 12.500.— per jaar op gewonen dienst. In al deze werken, de drie complexen te zamen, is zoowat een arbeidsloon begrepen (nog zonder de straatmakers) van rond f36000.- of ongeveer f9000.per jaar. Het vorige jaar heeft de werkverschaffing hier nog al een aardig bedrag gekost. Als we daarvoor eens f14000.— rekenen, zullen we nog wel niet te hoog zijn. Welnu als dit bedrag nu aangewend wordt voor arbeids- loonen aan de wegen, houdt de gemeente per jaar nog f5000. - over, waarmee zij een gedeelte van de aflossing der leening kan betalen. Wat de gemeente dus anders toch aan werkverschaffing moet uitgeven, daarvoor krijgt zij nu een groot gedeelte van haar we gen piek-fijn in orde. 't Geheele plan zit prachtig in elkaar. 't Is dan ook te begrijpen, dat de Gemeen teraad dit plan zeer goed ontving. Een woord van lof is dan ook ons inziens wel op z'n plaats voor het Gemeentebestuur, dat het deze zaak zoo energiek heeft aangepakt. Ik doe ook „m'n duit in 't zakje" en hoop, dat de Raad dit plan aannemen en bekrach tigen zal en nog dezen winter in bewerking zal geven. S Maar luister nu eens eventjes en val me 'dan niet in de re'de. Je weet misschien wel, éat de gemeente Amsterdam al jaren bezig js,! om een goede directe verbinding met <i3i Rijn te bekomen. Daarvoor zijn diverse plannen. Jen der meest gunstigste is den kortsten wig, 't z.g. Geldersche kanaalplan. Wordt ditj plan uitgevoerd (en bedriegen de voor tekenen niet, dan heeft dit de meeste kans), dal komt dit kanaal vlak langs de gemeente So»st, en dat wordt -een kanaal voor schepen val minstens 2000 ton. Je begrijpt, dat dit bnjtengewoon voordeelig voor onze gemeen te .zou zijn. 't Heeft daarom een goede kafs, omdat het van groote beteekenis zou kujnen worden als straks ook de Zuiderzee dri'pg zal zijn. daarom ze dan nu toch zoo hals oveij kop met dit treurig plannetje komen? Jl, dat is mij ook een groot raadsel, 't Is deze vraag, waarmee ik mijn kop steeds pijiig en nog ben ik er niet achter, dat Ged. St. deze zaak, die jarenlang met een enkele aanteekening achter in het vergeetboek heeft gestaan en welk vergeetboek jarenlang op de hanenbalken van het provinciehuis in de stoi lag, zich zoo plotseling hebben her in ïferd. |>at zij zich die slechte Eem juist herin neren als het rijk bezig is de Eem in haar gefceel op te slokken om tegelijkertijd op rijljs kosten het genomene wellicht honderd voudig terug te schenken. Dat zij direct 2CJÖ.OCO. el, daarna ^ei.s" onteit>..i-c- maien plm. f9000.— wil uittrekken, terwijl men voor niets, totaal nfets, het beste kan krijgen, wat verlangd wordt. VAN KNELIS. zeer goed een daad van Waarvoor nu die geheimzinnigheid dient, is mij een raadsel. In elke andere gemeente zou de pers een exemplaar van zulk een voorstel hebben ontvangen, opdat het ook door de publieke opinie van voren tot ach teren bekeken zou zijn, voor het in den Raad in behandeling komt. Dat men zooiets niet doet bij de voor bereiding der plannen, vooruit, dat versta ik, maar wanneer er een plan is, dat van zoo groot belang is, als dit wegenplan, dan is mij al die geheimdoenerij een raadsel en ook een gruwel. Als ik dit schrijf, denk ik ook nog even" aan de woorden van den heer Van Doorne in dc laatste raadsvergadering, om toch zoo min mogelijk geheijpe of officieuse verga deringen te houden, daar na afloop van zul ke vergaderingen toch alles direct bekend is. Zoo is 't precies. Maar ter zake. We kennen ook dit wegen plan, al is dit dan niet langs officieelen weg en zullen daarom een en ander mededeelen. Voorop sta hier al vast, dat we het een goed geslaagd plan vinden. Niet minder dan 27 K.M. wegen en straten zullen onder behandeling genomen worden, om die te vernieuwen, te herstellen of te verbeteren. Tien kilometers zullen totaal vernieuwd worden. En wel: "de Soesterbergschestraat en de Banningstraat; de Spoorstraat, Julia- nastraat en Waldeck Pyrmontlaan, een ge deelte van de Wilhelnvinalaan; de Veenhui- ons zelf, som-zerstraat, de F. C. Kuijperstraat en de Gal- Rrrrrrt Rrrrrr. Ja, hallo. Met Knelis. Met wie? Met Sijmen? Welke Sijmen. O, Sijmen de belastingbetaler. Wel, wat heb je nu weer op je geweten? Weer een of ander dwangbevel? Niet, nu dan zou ik zeggen, dat ik op je ga winnen. Dus toch over belastingen. O, die Eem-kwestie. Ja, dat is weer een nieuwe kwestie er bij. Ik dacht ook, dat het nu anders welletjes was. We hebben nu al een grondbedrijf-kwestie, een gas-kwestie, 'n woonwagenkamp-puzzle, een Teus-de-kat- en Frans-de-Rooij.won-ing-puzzIe, een uitbrei dingsplan-vraagstuk, een onopgelost ambte naren-reglement enz. Nu ik moet zeggen, dat ik je wel eens dommer dingen heb hooren zeggen. Ja, ik heb die berichten in „De Soester Courant'' ook gelezen, over de bevaarbaar- making van de Eem. Waarom Ged. Staten van Utrecht en de Provinciale Staten daar zoo erg vóór zijn? En dan voor schepen van 500 ton? Dat ben ik met 'je eens. Een kwestie van hooge politiek. Je weet wel wat de bedoe ling is. Die twee scherpe bochten uit den loop van de Eem halen en deze in z'n geheel uitdiepen en verbreeden. 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. Net, twee ton is een groot bedrag. Maar er is nog een ander plan ook. Het plan van het Merwede kanaal. Wordt dit plan uitgevoerd, deui komt het kanaal langs de gemeente Utrecht en je begrijpt, dat men in 'Utrecht daarvoor lang niet onverschillig is, want als de groote scheepvaartweg van den Rijn naar Amsterdam over Utrecht loopt, kan dat niet anders als voordeelig voor die gemeente zijn. Ja, dat merk je goed op. Als die weg over Soest loopt, is dat altijd voordeelig voor onze gemeente. Want alle groote plaatsen danken hun opkomst aan het feit, dat ze aan groot vaarwater liggen en goede verbindingen hebben. Waarom ze dan Amersfoort, Baarn en Soest de simpele bevaarbaarmaking van de Eem willen geven? Zooals ik al zei, hooge politiek man. Ja, dat zou ik maar doen Sijmen, ga de raadsleden van Soest maar eens opzoeken, want als ze niet op hun hoede zijn, voorspel ik, dat ze weer voor een'klaargemaakte zaak komen te staan, die aan de gemeente vast geen voordeel bezorgt. Doe je best maar. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. igtn, deze rublelc betreffende, kunnen worden gezonden ruu cr G. J. Lleehout, Dlr. Landbouwschool. Montfoort, Postzegel en en een halve cent voor antwoord insluiten. (Nadruk verboden.) EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DA< i Wat is bemesten? Na vorige maal gezien te hebben, dat de- kunstmest in geen geval bij stalmest ten ach ter staat, zullen we eens meer precies gaan zien, wat bemesten eigenlijk is. Heel kort kunnen we zeggen: Bemesten is het in den grond brengen van die stoffen, welke noodig zijn voor. de voeding en groei van onze gewassen. Welke die stoffen zijn? Dat zijn er vele. Gelukkig bevatten bijna alle grondsoorten de meeste. Een gebrek aan voedingsstoffen, aan alle, is er nooit, maar wel aan enkele. En dat zijn: Stikstof, Kali, Phosphor en Kalk. De bemesting dient dan ook om een of meerdere van deze stof fen aan te brengen. Slechts enkele nieuwe gronden bevatten voldoende voorraad van alle voedingsstoffen, ook van deze vier. De meeste gronden bevatten te weinig voedings stoffen, zoodat mesten noodzakelijk js om hooge opbrengsten te verkrijgen. Geeft haar een KLOPT ZUIGT VEEGT Hooofdagent: LAANSTRAAT 48, BAARN - TELEF. 79 Gratis demonstratie. Gratis demonstratie. Ja, dat kan ook, maar dat mag je niet zeg gen, daar heb je geen bewijzen voor. Ik ver onderstel liever, dat ze voor het geheel een regeling zo-eken. Maar wil ik je mijn meening eens zeg gen? Dan denk ik, dat Ged. Staten zóó re deneeren. Als wij medewerken aan het Gel dersche Valleiplan, krijgen wel Amersfoort, Baarn en Soest de voordeelen, maar Utrecht komt er naast te liggen. Dan gaat Utrecht reclameeren enz. Werken we voor het Mer- wede-kanaalplan, dan gaan Amersfoort, Baarn en Soest de groote trom roeren. Eerst dus nu een zoethoudertje aan de gemeenten Amersfoort, Soest en Baarn en dan straks zullen Ged. Staten van Utrecht hun gewicht in de schaal leggen om de groo te vaart langs Utrecht te krijgen. Natuurlijk, het spreekwoord zegt, het hemd is nader dan de rok en wij dienen op onze onze hoede te zijn, dat wij niet aan deze fopspeen mee gaan zuigen. Juist, nu geen overhaast besluit. Eerst; zien welk kanaalplan van Amsterdam naar de Rijn uitgevoerd zal worden. Wordt het onverhoopt het kanaal langs Utrecht, dan is het nog tijd genoeg voor bevaarbaarma king van de Eem. Wat zeg je me nou? Hebben de gemeen tebesturen van Amersfoort, Baarn en Soest al over deze zaak geconfereerd en bespre kingen gehad? Neen, ik begreep hen ook al niet in die kwestie van de verordening op het grondbe drijf en nu dit weer. Als wij onze inkoopen gaan doen, is een voorraad guldens een groot gemak. Maar bij gebrek daaraan kunnen wij ons ook red den met rijksdaalders of met kwartjes of desnoods ook wel met gouden tientjes. Wanneer een plant zich voedt is er wel eens gebrek aan bijv. kali. Maar al is er nu nog zoo'n groote voorraad van alle andere voedingstoffen, de kali is niet te vervangen en de plant groeit niet meer. Het is dus heel dc. "w c-rt- coi ■"►Kij >3«v:C SfSircnjW!: gaan doen. Bij gebrek aan een of andere voedingsstof houdt de groei op. De plant zal dan geen andere voedingsstof daarvoor in de plaats nemen. Dit is iets, wat niet ver geten moet worden. Nu zal dus al iets duidelijker geworden zijn, wat ik bedoel met de eerste regels van dit stukje, namelijk: wat is mesten? Nu weten wij, dat het is, het aanbrengen van de noodige voedingsstoffen. Vroeger wist men niet, waarmee de planten zich voed den. Men zei: met grond; later wist men het beter: met humus. Nu weten we, dat het is met mineralen. En ook, dat het voornamelijk gaat om deze vier: Stikstof, Kali, Phosphor en Kalk. Stalmest bevat deze vier mineralen. Dus kunnen we hiermee mesten. Maar niet alle planten eten hetzelfde, net zoo min als men schen en dieren. De eene plantensoort houdt verbazend veel van kalk en andere van stik stof, een derde van phosphor of kali. Weer een ander gebruikt van elke stof heel weinig, terwijl er ook zijn, die altijd honger schij nen te hebben. Iedereen voelt nu wel, dat stalmest dus nooit het ware voedsel kan zijn voor alle planten. De eene soort zal het er mee kunnen stellen, terwijl een ander soort er noodgedwongen genoegen mee zal moeten nemen, ook al is het totaal onvol doende. Dat de opbrengst hieronder lijden moet, behoeft geen betoog. Konden we bij stalmest maar een weinig kali doen voor planten, die veel kali gebruiken en stikstof voor de grage gebruikers hiervan, enz., dan waren we klaar. Alleen stalmest is niet vol doende. Nu zijn er stoffen, die, gevonden in den grond of bereid in fabrieken, slechts één voedende stof bevatten. Deze stoffen noemt men kunstmeststoffen. Een kunstmeststof geeft dus maar óf stikstof, óf kali, óf phos phor of kalk. Wil men volledig mesten, dan is één kunst meststof dus niet voldoende, omdat wij moe ten mesten met zoo noodig alle vier. En bij stalmest is het een kostelijke vervollediging. Bovendien: wie heeft voldoende stalmest om al zijn land hiermee te bemesten? En hoe duur is dit niet als we het moeten koopen? En zoo'n lolletje is het toch niet om stalmest te verwerken? Kunstmest vult de stalmest aan, vervangt het, is goedkoop-er, strooit gemakkelijker uit en is vooordeeliger. Bij stalmest geven we van het eene te weinig of van het andere te veel. Kunstmest werkt economisch, wij ge ven wat noodig is, niet te weinig en niet te veel. Door den grond werken is lang niet altijd nooodig, zoodat we kunnen mesten vaak over een gewas heen. Dit is zoo ge makkelijk als we zien, dat er niet genoeg groei is aan gebrek aan een of andere voe dingsstof. Volgende maal zullen we verschillende te genwerpingen bespreken, want de „stalmes- ters" geven zich niet zoo gauw gewonnen. Volhouden hoor. ZONDAG. Verlangens, die u trekken in de richtin r van uw plicht, moet gij steeds volgen. MAANDAG. Gebruik slechts woorden en uitdrukkingen die als een rechtmatig verworven goed tei uwer beschikking staan. DINSDAG. Elke gewoonte, die onze ontwikkeling te genhoudt, -is verkeerd. WOENSDAG. Het leven mag niet toevallig werktuigelijk ontwikkeld worden, de arbeid mag daarom niet gedaan worden, al naardat het een mensch invalt, hij moet volgens de orde plaats hebben, het doel moet steeds voof oogen worden gehouden. DONDERDAG. De boeien der gewoonten zijn aanvankelijk te zwak om ze te gevoelen, totdat zij te sterk zijn geworden om nog te kunnen worden verbroken. VRIJDAG. Volgen wij de bevelen der gewoonten op, wij moeten waken, dat wij nooit de slaaf der gewoonten worden. Gebruik steeds uw oordeel. ZATERDAG. Voor toenemende helderheid van het den ken is noodig een voortdurende verrijking van den woordenschat. Daarom hoor overal goed, neem op alles, wat u goeddunkt en verwerk het practisch. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soeatdijk jgp" Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERiNG FOTO-ARTIKELEN PLAATSELIJK NIEUWS V(0o\eV^_ MUZIEKWEDSTRIJDEN TE SOEST In de algem. ledenvergadering van onze Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", gehou den op 6 dezer, is het besluit genomen op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag '29 h/ïfièï \iiQ/rëku cuijUete Si TFoüutfsi. Het bestuur hoopt ccnïgc vooraanstaande/^ personen uit de gemeente bereid te vinden om toe te treden tot een „uitvoerend comi té" en verder, dat ook nu weer, evenals in 1923, heel Soest zal medewerken om dit feest t-e doen slagen. De terreinkeuze is nog niet geschied. Verder werden in de vergadering slechts huishoudelijke aangelegenheden behandeld. BRANDWEER SOESTERBERO Dinsdagavond a.s. te 8.30 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening worden gehouden. OPGERICHT Hier ter plaatse werd dezer dagen gevormd een afdeeling van den Alg. Ned. Geheel Ont houders-Bond (A.N.G.O.B.). Als secretares se treedt op Mej. Judith van der Hoff, „Zon negloren", Soesterbergschestraat, die zich aanbevolen houdt voor nieuwe leden, wer- kers(sters) en abonné's op het weekblad „De Geheel-Onthouder". Wij hopen, dat de afd. Soest van den met zooveel succes werkenden A.N.G.O.B. ook hier nuttig werk zal vermogen te doen. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest, in de 2e helft van de maand October. Brieven Binnenland- Raad van Arbeid, Soest. Brieven Buitenland. Dr. H. Freihern v. d. Kettenburg, Berlin. Kuimel Port Gen til. Briefkaarten Binnenland-. N. Haren, Wassenaar. Mevr. N. v. d. Lugt, Amsterdam. B. v. d. Steen, Amsterdam. Mej. L. W-iskerke, Rotterdam. ROODE KRUIS SOESTERBERG Op uitnoodiging van het Gemeentebestuur heeft zich te Soesterberg een comité ge vormd tot het inzamelen van gelden voor het Nederlandsche Roode Kruis. Gelijk bekend zal zijn, is het doel dier vereeniging om ook in vredestijd den ge zondheidstoestand in Nederland te verbete ren, ziekten te voorkomen en vooral nood te lenigen bij rampen. Ten einde dit goede doel te kunnen berei ken is natuurlijk veel geld noodig en ver zoekt het comité de ingezetenen van Soes terberg vriendelijk, maar dringend, te tee kenen op een lijst, die in den loop der vol gende week zal worden aangeboden. KENMERK Ingevolge besluit van het Internationaal -Luchtvaart-congres, zal vanaf 1 Januari 1929 het nationale kenmerk der Nederlandsche burger vliegtuigen niet meer zijn de letter i 1, doch de letters P H. VEROORDEELD Door het Kantongerecht te Amersfoort werden dezer dagen de volgende plaatsge noten veroordeeld wegens: Strooperij: P. V. f 10.— of 2 weken tucht school; H. S. f7.50 of 1 week tuchtschool, A. K. idem, H. S. idem, A. v. A. idem, R. K. idem.

Soester Courant | 1928 | | pagina 1