EeneersieHMres Siaatsmiin producten RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK" Steeniiuiisen Co., Useohnizerstraai 67a Stormschade ulonlngDiireao r. hm lil L DE RUITER&C0 S üieuuistr. 14, Teiel. 2103 Terrein SI Telefoon 274 Laanstraat f18, telefoon 83 LA PORTE Co. D, F+ VOIGT VEN E MA Luxe Auto-verhuur Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 voor Uiiuoering van Eiiecienorders. Incasso - Coupons Prolongatie - Deposito Safe-Deposit Vergadering Geldersche Vallei-Kanaal. De lieancjeeie verhouding lussctien hel Rijk en de Bimeime. Laat Uw St. Nicolaas-Cadeau dit jaar 'n Philips-Luidspreker zijn. zorgt, dat deze de mooiste programma's laat hooren. Onze belastingen. Ruime Keuze Heerenmode-arti- Kelen voor SI. Nisolaas cadeau». C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 VERKOOPHUIS A. BENNING - 0p8er^hAVN882 Sp00r™a'ar8 420 UITNOODIGING. Willem Reith VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 7e Jaargang Vrijdag 23 November 1928 No. 47 DE 50E2TER CÜUGAM Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. OMZE RIJMKRONIEK Bijdragen, niet grooter dan 43 en niet kleiner dan 36 regel, mogen voor d«e rubriek worden Ingezonden. Bi) opname vergoeden wn voor actueelc (niet plaaUclljkc) gedichten f 2,50. Nadruk verboden) (Ingezonden.) DE NIEUWE TIJD Wat hoort men toch rare dingen, In deez' wondervreemden tijd. 't Is om uit je vel te springen, En te bersten haast van nijd. Als men alles toch eens nagaat, Wat een zotte boel het is, Moet toch iedereen bekennen, Met ons landje gaat het mis. Veel belasting te betalen, Is de orde van den dag, Al bezwijkt men haast daaronder, Eischt gehoorzaam zijn 't gezag. Geld mo-et er bij massa wezen, Hoe 't er komt dat hindert niet, Anders pakken ze je boeltje, Of verklaren je failliet. Allerhande dwaze wetten, Worden er thans uitgedacht, In het landje van de vrijheid, Had men dat toch niet verwacht, Hoe dat alles kan gebeuren, Snap ik niet, ik vind het mal. In het land van kaas en boter, Maakt men thans venijn en gal. Wat een zwerm van ambtenaren Zijn onnoodig aangesteld. Wanneer zal men toch bedaren, Met vermorsen van het geld, Wil men zich ervan ontlasten, Dan zal 't heel wat beter gaan, Als men al die baantjesgasten Zendt per vliegtuig naar de maan. Als men alles nogmaals nagaat, Hoe verkeerd de wereld is, Komt men toch tot die conclusie, Dat het alles larie is. Menigeen zal 't met mij eens zijn, Dat het vroeger beter was, Men verdiende wel wat minder, Maar toch kwam er meer in kas. Daarom zullen wij maar hopen, Dat het gauw veranderen mag. Al gaat het een beetje langzaam, Toch vooruit zoo dag aan dag, Als de tijd terug zal komen, Van voorheen, zooals het moet. En daarbij wat meer salaris, Dan voorzeker gaat het goed. J. B. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baant en C. J. VAN DAM, Rndemakeralr. 15, Soesterberg men waren gekomen, eens in te lichten om trent die meermalen genoemde verbinding AmsterdamBovenrijn en daarbij vooral te doen uitkomen de ernstige bezwaren, wel ke volgens haar aan de uitvoering van het Geldersche Valleiplan voor de stad Utrecht verbonden zijn. En op een gisteravond ge houden volksmeeting in Tivoli heeft genoem de heer andermaal het woord gevoerd en m'et hem de heer Rinke Tolman alhier, die vermoedelijk in de veronderstelling leeft, dat het natuurschoon onzer omgeving te veel zal lijden door een kanaal, dat langs onze gemeente zal loopen, terwijl nog eenige sprekers de wenschen der stad Utrecht zou den bepleiten. Is dit niet zeer handig, maar gee'ft het toch ook weer niet veel te denken? Is het geen bewijs van zwakheid? Het lijkt er wel op, dat Utrecht zich toch wel een beetje schaamt, zelve zoo voor eigen belangen op te komen met verwaarloozing van de groote algemeene belangen. Valt dit ook niet te beluisteren in hetgeen de Burgemeester van Utrecht in die bijeen komst der Kamerleden zeide. toen hij op merkte, dat er een Nederlandsch belang be trokken is bij het Valleiplan, doch het is toch ook wel een gewichtig algemeen be lang, als Utrecht, vierde stad des lands blijft. Nog eens: verzuim de gelegenheid niet Uw kennis met betrekking tot het Vallei kanaal te verrijken door een bezoek aan de groote vergadering op Dinsdagavond te 8 uur. BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM Turfstrooisel voor tuin en stal Per baal en per zak. Gij heeren, die geroepen zijt of gaarne me de willen werken om Soest te behoeden voor de doodelijke omhelzing der achter uitgang, hebt gij al studie gemaakt van het Geldersche Valleiplan? Dat plan van groot Nederlandsch belang maarvoor ons ook van groot gemeentebelang. Hebt ge u al eens ingedacht wat het kan gaan beteekenen voor onze gemeente, als dit plan door de Regeering aangenomen wordt? In verband hiermee vernemen wij, dat Dinsdagavond a.s. te Soest in de groote zaal van Hotel Ockhuijsen Burgem. Grothe- straat dit plan zal worden besproken en toe gelicht door den heer Mr. Joh. Scheurer, se cretaris der Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amersfoort. De Middenstands-vereenigingen alhier, het groote belang van dit plan ook voor onze gemeente ziende, heeft de gelukkige gedach te gehad door middel van deze vergadering meerdere bekendheid aan dit plan te geven. Ik vraag mij af: is het niet onzen plicht de uiteenzetting van dit plan bij te wonen en ons op de hoogte te stellen? Wie niet veel met dit plan op heeft is de stad Utrecht. Zij ziet in deze verbinding van Amsterdam met den Bovenrijn een ge vaar voor haar zelf. 't Is daarom, dat de gemeente Utrecht thans met hand en tand het plan Utrecht- Wijk bij Duurstede verdedigt en waarom zij den strijd aanbond tegen het plan Gel dersche Vallei. Vooral in de laatste weken toont zich Utrecht zeer actief en het moet gezegd: zij strijdt zeer handig voor haar belangen. Wij noemen het zeer handig van de stad Utrecht, dat zij de verdedigers van haar wenschen juist pikt uit de gemeenten, wier bloei of opbloei juist van de verwerkelijking van het Geld. Vallei-plan afhangt. Zoo droeg zij, n.b. den heer jlir. Ir. van Lidt de Jeude te Baam, lid van den Baarnschen Gemeenteraad nog wel, op, verschillende Ka merleden, die op verzoek van die stad Utrecht, aldaar oj> het Gemeentehuis te za* Door den neer Batenburg, gemeente-se cretaris werd voor de leden van onzen raad een overzicht samengesteld van de financiee- le gevolgen voor onze gemeente bij aanne ming van het wetsontwerp regelende de fi- nancieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeente. Waar ook onze lezers hierin ongetwijfeld belang zullen stellen, laten wij bedoeld over zicht hier in haar geheel volgen. Het door dc Regeering den Staten Gene raal aangeboden Ontwerp van wet tot her ziening van de financieele verhouding tus schen het Rijk en de Gemeenten heeft aan leiding gegeven een berekening te maken van de financieele gevolgen welke, bij aanneming van dat ontwerp, daaruit voor de Gemeente Soest zullen voortvloeien. Daar niet alle gegevens, benoodigd voor een volledige becijfering bekend zijn (deze zijn n.1. door de Regeering niet alle gepubli ceerd) kan slechts een berekening worden gegeven van het meest gunstige en het meest ongunstige resultaat, waarbij dan ge bruik is gemaakt van eenige zij het met grond aangenomen gegevens. De becijfering is gebaseerd op de rekening- cijfers van 1927 en opgezet als volgt: 1. De gemeente zal verliezen: a. de opbrengst der gemeentelijke Ink. Be lasting (netto) 1247.317.21 b. de uitkeering van het rijk in gevolge de wet 1897 f 8.327.35 c. de opbrengst der gemeentelijke opcenten op de Rijks personeele belasting f 36.715.57 In totaal zal de gemeente alzoo minder ontvangen f292.360.13 2. Behalve de uitkeering van het Rijk uit de gemeentefondsbelastüng, zal de ge meente aan nieuwe inkomsten ontvangen: a. de hoofdsom der rijks grondbelasting op gebouwde eigendommen (deze is voor Soest hooger dan die der onbebouwde eigen dommen) daar de gemeente tusschen deze twee mag kiezen wordt genomen de eerste zijnde de hoogste alzoo f 30.512.21 b. de opbrengst van de do-or de gemeente in te voeren en zelf in te vorderen nieuwe belasting, n.1. „Verteringsbelasting''. i Aangenomen is, dat deze belas ting geregeld wordt op denzelf den voet als de thans bestaande Rijks personeele belasting, welke bij aanneming van het wetsont werp komt te vervallen. De verte ringsbelasting zal dan kunnen op brengen een bedrag gelijk aan de opbrengst der Rijks personeele be lasting plus de gemeentelijke op centen, zijnde f 110.146.71 De gemeente ontvangt dus méér f 140.658.92 Naast deze f 140.658.92 zal de gemeente van het Rijk ontvangen een uitkeering uit de door het Rijk te heffen „Gemeente fonds belasting''. Hoe groot deze uitkeering zal zijn, is bij gebreke van gegevens van het Rijk, niet op té geven. (Zie bij no. 9). Even wel: het wets-ontwerp gerandeert der Ge meente een uitkeering die: 3a. niet lager is dan de helft van de ge middelde opbrengst der gemeentelijke in komstenbelasting over de jaren 1926, 1927 en 1928, en A ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bewoners van Beukenlaan, Molenstraat en omgeving gelieven zich voor aansluiting op te geven, daar een dezer dagen dit gedeelte in bedrijf zal worden gesteld. b. niet hooger is dan 3/4 van die gemid delde opbrengst. 4. In het ongunstigste geval (alzoo ge val 3a) zal de gemeente uit de gemeente fondsbelasting ontvangen de helft van f 254.870.09 (zijnde de bedoelde gemiddelde opbrengst) of f 127.435.04 Dit ongunstigste geval leidt tot de vol gende slotsom: De gemeente ontvangt minder (zie 1) f292.360.13 De gemeente ontvangt méér (zie 2) f 140.658.92 pl. f 127.435.04 is f268.093.96 zoodat de gemeente om gelijke inkomsten te blijven houden een bedrag van f 24.266.17 moet vinden door opcenten te heffen op de nieuwe gemeentefondsbelasting. 5. Een aan de hand der rijkskohieren 1927-'28 ter secretarie gemaakte becijfering wees uit, dat de gemeente fondsbelasting ■in deze gemeente in hoofdsom over dat jaar zoy opbrengen rond f 188.670.—zoodat, om de nog ontbrekende f 24.266.17 te vinden, een heffing van rond 21 opcenten op de ge meente fondsbelasting noodig zou' zijn. 6. Bij het hiervoor becijferde ongunstigste geval zal de belastingdruk, voor zoover de meente financiën ten goede komende en alle belastingplichtigen in de gemeente Soest als één geheel genomen, minder worden, en wel met een totaal van f 103.726.51 (42 pCt.) berekend als volgt: De gemeentelijke inkomsten-belasting bracht tot dusverre netto op f247.317.21 (zie la); daarvoor in de plaats treedt: de gemeente-fondsbelasting, die van de belastingplichtigen in de gemeente Soest vordert de som van f 118.670.- (zie 5). De gemeente vordert daarenboven 21 opcenten, uitmaken de de som van f24.920.70 f 143.590.70 (zie 5) zoodat van de belasting- plichtigen in Soest minder gevor derd wordt in totaal f 103.726.51 zijnde vergeleken bij den bestaanden druk van f247.317.21 een verlichting van rond 42 pCt. 8. Hierbij zij opgemerkt, dat deze ver lichting ^voor een groot deel slechts goed maakt een sedert de wet van 1897 voor deze gemeente bestaanden zeer ongunstigen toe stand, n.1. dat zij telken jare een vast bedrag als rijksuitkeering geniet, en niet een bedrag per inwoner. Of de gemeente, zooals in 1900, heeft een aantal inwoners van 4376 dan een aantal van 12.668 (in 1928) steeds ontving zij slechts f7727.35 (n.1. 8.327.35 zie lb min f600.—). 9. Voor uitwerking van het gunstigste geval bestaat vooralsnog geen aanleiding, daar volgens heden van de Vereeniging voor Nederlandsche Gemeenten ontvangen gege vens volgens hare berekening de gemeente zou ontvangën wegens (nieuwe) rijksuitkee ring de som van f79.887.—, zoodat alleen de garantie van het minimum ad f 127.435.04 van toepassing is. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Hoewel wij weten, dat de in onze ge meente gevraagde belastingen niet het laagst zijn te noemen, wil het ons voorkomen, dat het gejammer over de hooge belastingen in Soest sterk overdreven is en lijkt het ons daarom niet ondienstig nog eens een over zicht te geven van de gemeentebelasting in Soest in vergelijking met andere gemeenten in de prov. Utrecht. Allereerst een overzicht der gemeentelijke inkomstenbelasting, berejeend naar een zui ver inkomen (gehuwden zonder kinderen) van: f2000 f5000 f 10.000 De Bildt f29.37 f 127.37 f318.62 Driebergen f31.23 f 143.28 f368.28 Baarn f34.92 f 174.12 f 429.32 Veenendaal f35.07 f161.67 f 423.52 Zeist f39.52 f 165.62 f 434.07 Soest f57.76 f242.06 f661.67 Utrecht f61.85 f318.40 f773.40 Rhenen f70.94 f 271.78 f 703.20 Amersfoort f75.33 f306.38 f757.77 Zuilen f86.35 f 344.47 f 1060.69 Men ziet, dat de gemeente Soest rang nummer 6 inneemt in deze provincie. Goed, zegt men, doch de bijkomende be lastingen zijn zeer hoog. Laten we eens bezien. De Inkomstenbelasting bedroeg (ramings- cijfer 1928) f262.000.—. De bijkomende 80-20 opc. Grondbelasting f23.500.— 50 opc. Personeele belasting f32.000.— 50 opc. Vermogens belasting f 12.500.— Straatbelasting f28.500.— Zonder de progressie enz. te laten mee tellen, zou dus de bijkomende belastingen (totaal f 96.500.37 pCt. van de som der inkomsten-belasting uitmaken. Even dit thema vasthoudende zouden dus alle belasting van Soest (f57.76 plus 37 pCt. is f79.12, resp. f242.06 plus 37 pCt. is f333.62, resp. f661.67 plus 37 pCt. is f906.49) slechts even boven alleen de gemeentebelas- vang van Amersfoort en zelfs beneden Zuilen blijven. En deze gemeenten zijn ook niet /ónder bijbelastingen. Dit waren de gemeenten in de Provincie Utrecht. Van verbazend hoog kan in deze proj vincie niet gesproken worden. Ter vergelijking eenige andere gemeenten: f2000 f5000 f 10.000 Aftlten f 106.90 f542.80 f 1489.80 Zevenbergen f 102.66 f366.10 f 921.39 Cantumadeel f113.40 f 538.65 f 1556.52 A nbt Hardenberg f 150.56 f 628.16 f 1545.56 Oude Pekela f 145.53 f 679.72 f 1830.60 Silttard f 147.45 f646.03 f2007.77 JMMCulperstraatlQ - Telefoon 2169 INGEZONDEN STUKKEN RADIO-MANIEREN Mijnheer de Redacteur, érzoeke voor het onderstaande een plaats je Jïn Uw veelgelezen blad. ic.ige.k lijd als luisteraar aangeslo ft eilt op de Radio-Centrale Soestdijk, ben ik 't algemeen zeer tevreden over de pro gramma's, welke gedistribueerd worden. Er zijil echter de laatste weken eenige storingen voorgekomen, welke de muziekprogramma's dusdanig verminkten, dat er van luisterge not geen sprake was. Op mijn informatie bij de R.-C. S., over de oorzaak der voorge komen storingen, vernam ik tot mijn verba zing, dat deze storingen veroorzaakt worden door menschen, die niet aangesloten zijn op de Radio-Centrale en toch op ongeoorloof de wijze trachten mede te luisteren of nog erger, de geleidingen onklaar maken. Dat door deze unfaire handelwijze een groot aantal radio-luistertfars de dupe worden, komt mogelijk niet bij de menschen op; ook in dit verband moet deze menschen eenige lessen bijgebracht worden met be trekking tot de samenleving. Vertrouwende, dat deze regelen er toe mogen bijdragen, dat genoemde praktijken achterwege blijven, opdat het bijbrengen der lessen tot samenleving niet langs gerech telijken weg aan de daders worden bekend gemaakt. Met dank voor de plaatsing, EEN RADIO-ABONNE. Wij kregen inzage van het bovenstaande. Verder commentaar lijkt ons overbodig, al leen zij hier nog vermeldt, dat genoemde strafbare aansluitingen of gevallen van Sa botage zonder voorafgaande waarschu wing in handen der politie worden ge steld. De Radio-Centrale Soestdijk, STEENHUIJSEN Co. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Vragen, deze rublek betreffende, kunnen worden gezonden aan den Heer G. J. Lleehout. Dtr. Landbouwrchool. Montfoort. Postzegel groot zeven en een halve cent voor aotwoord Insluiten. (Nadruk verboden.) f 96.500.- Kunstmest. Bij de beoordeeling der verschillende kunst meststoffen, moeten we steeds het oog hier op gevestigd houden, dat we te doen heb ben m-et vier geheel verschillende bemestin gen, namelijk, die met stikstof, met kali, met fosfor en met kalk. Tweedens nïoeten we letten op de oplosbaarheid, derdens op het gehalte, vierdens op den prijs, vijfdens op den invloed op den grond, enz. We zullen de verschillende meststoffen zelf bespreken, dat zal het inzicht wel verduide lijken. Stikstof. We beginnen met de stikstofineststoffen. We kennen allemaal wel stikstof. Vier-vijfds der lucht bestaat er uit. Hieraan hebben de planten totaal niets, want de lichtstikstof kan niet voor voeding dienen. Alleen de vlin derbloemige planten, zooals klavers, lupinen, erwten, boonen, enz. profiteeren van het voorrecht, dat ze, geholpen door de stikstof- bacteriën, de luchtstikstof kunnen benutten. Die bacteriën huizen in de kleine knolletjes, die wij aan de wortels van klavers, enz. aan treffen. Voldoende is de stikstofvoorziening voor die plantengroepen niet. In stalmest zit eiwitstikstof en amidestiikstof. Dit is een ver binding, die voor de planten niet opneem baar is. De bodembacteriën zetten deze eiwitstikstof echter om in een vorm, die voor de planten wel opneembaar is. We zien wel, hoe groot het nut van die kleine wezentjes is. Om voor alle planten direct opneembaar te zijn, moet de stikstof zich bevinden in den vorm van salpeter (HN03), terwijl verschil lende planten ook wel genoegen nemen met den ammoniakvorm (NH3). Met N wordt stikstof bedoeld. Het is de eerste letter van het Lat. woord Nitrogenium, wat stikstof beteekent. De stikstofkunstmeststoffen zijn te verkrij gen ib verschillende vormen en wel in sal- petervorm, bijv. chilisalpeteir, kalksalpeter, in ammoniakvorm, bijv. zwavelzure ammoniak, in salpeter en ammoniakvorm, bijv. Leunasal- peter, terwijl als amidevorin voorkomt: Ureum en kalkstikstof. De bodembacteriën maken van al deze meststoffen salpetermest stoffen, zoodat de planten er toch wel voed sel van hebben. Alleen is salpetermest direct opneembaar voor alle planten, terwijl de an dere meststoffen dit niet zijn. Voor de om zetting is noodig een zekere warmte, zoodat EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Wat in het leven het m/eest opvalt, is de kleinheid van het groote en de grootheid van het kleine. MAANDAG. Wie verspilt voordat hij genoeg wint, zal bedelen voordat hij het denkt. DINSDAG. Arbeid is de beste troost. WOENSDAG. De zwaarste spijzen voeden niet het best. DONDERDAG. Niemand weet wat hij kan, voordat hij het heeft geprobeerd. VRIJDAG. Een vrouw heeft op sommige punten zulke fijne voelhorens, dat zij dikwijls de dingen voelt zonder ze te kunnen bewijzen en dan heeft ze 't heel dikwijls bij het rechte eind. ZATERDAG. Des werelds gunst is als de wind Die lieflijk suist door 't woud. Zorg dat, hoe vleiend gij ze ook vindt, Ge haar niet te veel vertrouwt. Onze Si. Nicolaas-collectie is thans volledig. Wij raden U aan „tijdig" Uw inkoopen te doen, U kunt dan rustig worden geholpen, terwijl U uit de volledige collectie kunt kiezen. Denkt U er om, op elk gebied voor CADEAUX vindt U bij ons als van ouds een enorme sorteering tegen „STADSPRIJZEN". in den zomer elke meststof betrekkelijk gauw in salpeter is omgezet, 's Winters kunnen we dit niet zeggen. Willen we dus stikstofmest zaaien voor direct gebruik, dan is steeds aan te raden: salpetermest. Bij de omzetting van arnide naar ammoniak en van dit naar salpeter gaat wel iets ver loren. Hoe. veel is echter niet te zeggen. Het gahelte van de stoffen verschilt nog al iets. Chili bevat nagenoeg 15,5 pCt. stikstof. Kalksalpeter tegenwoordig ook 15,5 pCt. stikstof. Zwavelzure ammorfiak 20,5 pCt. stikstof. Leunasalpeter 26 pCt. stikstof. Ureum 46 pCt. stikstof. KaLkstikstof 20,5 pCt. stikstof. De omzettingen schijnen het gunstigst te verloopen op niet-zure gronden. Als men den prijs per 100 K.G. weet, kan men zelf wel uitrekenen, welke mest voor stikstof de goedkoopste is. De meeste kunstmeststoffen worden be trekkelijk gauw vochtig en brokkig, wat het uitstrooien zeer bemoeilijkt. Daarom is de verpakking dermate, dat vochtopname zoo veel mogelijk wordt tegengegaan. We zullen bjj de verschillende meststoffen de scheikundige formules er bij vermelden. Dit ter opfrissching van degenen, die al eens een land- of tuinbouwcursus volgden of op andere wijze zich die kennis hebben eigen Wij noodigen U beleefd uit onze prachtige Sint Nicolaas-cadeaux een te komen bezich tigen. Electrische Strijkboutf 4.— Huiskamerlamp f 3.— Schitterend Schemerlampje f 2.50 Staande Schemerlamp vanaf f 20. Nog enkele stuks bad en geijser, compl. f115.-. LAANSTRAAT 48, BAARN - TELEF. 79 BURGELIJKE STAND KERKBERICHTEN SOEST GEBOREN: Anthonius Franciscus, z. v. B. v. d. Valk en P. Struijlaart, Beukenlaan 13a. Lamberta Hendrica, d. v. H. J. Ruijer en A. Lam, Molenstr. W.Z. 18. Wilhelmus Johannes, z. v. D. H. Lambermont en J. W. H. v. Wijk, Birktstraat 15. ONDERTROUWD W. Los en P. Houtkooper. GETROUWD: J. Huigen en M. H. Bosboom. H. Willem- se en A. Werkhoven. W. J. Hogeweg en M. H. Bantjes. OVERLEDEN: Harinen Kool, 64 j., geh. met J. Palenstein. Adriaan Goverdina van Os, 63 j., wedr. v. W. Hemmes. Hendricus v. Daatselaar, 67 j., geh. met C. v. d. Hengel. BAARN GEBOREN: Martha, d. v. O. v. d. Meent en B. Teeuw- sen. ONDERTROUWD: W. Vossestein en M. J. Labots. H. K. C. Foeken en A. de Zoete. A. van Ginkel en M. van Ginkel. GETROUWD: M. Meester en H. van Bennekom. D. C. van Stempvoort en F. B. L. Ostermann. H. van den Broek en G. Smit. W. Broerze en E. M. Pouw. OVERLEDEN: Jantiena Tiessina Kruize, 62 j., wed. van C. Fossen. SOEST Zondag 25 November. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. Klinkenberg, Herst. Luth. pred. te Amsterdam (voor Ds. J. I. v. Schaick). Nam. 6 uur Ds. Klomp, van Westbroek. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur de heer Uitman, caod. te Zeist (voor Ds. Kruishoop). 's Avonds 6 uur geen dienst. Woensdagavond 7 uur, Chr. U.L.O. School. Spoorstraat, Ds. J. C. W. Kruishoop'. Bij bellezing over het boek Ruth. De kerkelijke ontvanger houdt zitting Za terdag 24 Nov., van 25 uur, in de Kerke- kamer, voor het innen van den hoofdelijken omslag. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst- Dinsdag 27 Nov., 's avonds 7 uur, Ds. Bij- leveld, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. OODSDIENSTIQEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Zondag 25 November. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds geen dienst. Dinsdag 27 Nov., 's avonds van 8—9 uur, Bijbellezing door Ds. Tuinstra. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk BAARN Zondag 25 November. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. Adriani. Voorbereiding H. Avondmaal. In beide beurten collecte voor het Tehuis. JEUGDDIENST (Gebouw Baarn's Mannenkoor.) Voorm. 10.30 uur Ds. I. v. Schaick, van Soest. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. GEB. VOOR CHR. BELANGEN Weteringstraat. 's Avonds 7 uur Ds. Adriani. Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK Ou4e Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Q. Meijnen. GBREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. C. Vermaat. Nam. 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. Woud stra, van Woerden.

Soester Courant | 1928 | | pagina 1