Stormschade Ijsbaan „Soest Vooruit" imai „ME! Speciale MUI naarJDGn inlilDire» MM BE HERST ETILAGE GEBRS. DE ROND. Prima SlactHHoniinen - Prachtige Kerstgeschenken H. W. SPIJKER ARN. BROUWER ARCHITECT OPTIEK H. W. SPIJKER Garage Middelwijk VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Oagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Vervoag U voor een passend Kerstcadbau in FEENSTRA's BOEKHANDEL Voor Kerst-I en Nieuwjaarskaarten Joh, Rademaker keukenmeisje Naaiwerktafeltje Woning te huur Te koop of te huur Zaak te koop. Goed onderlegd Boennouder J. GEIJTENBEEK VISSERS Boekhandel J. C. van Haarlem Meisje gevraagd Beste waakhond Te koop iYIELK TE KOOP HALLO MET WIE? Te koop Ik zoek Nette loopjongen Beschaafde vrouw Jongste bediende. Soesterbergsches Gouden Ringen, Colliers, Hangers, Medail lons, Horloges, Beursjes, Kettingen, Potloo- den, Theelepels, Fotolijsten, Manchetknoopen, Armbanden, Servetbanden, Bloemvaasjes, Theezeefjes, Oud-Hoflandsch Zilverwerk, Ta felzilver, Kristal met zilver, enz. enz. BELEEFD AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 2S - TELEF. 2043 Spr. meent, dat een verhooging tot f6000.— noodig zal zijn, waarom hij nu geen besluit wenscht te nemen. Spr. verzoekt een vroe gere inzending der stukken. De heer Busch ondersteunt deze ge dachte. Ook de heer Orooteyvai wil thans niet goedkeuren. Indien noodig moet het werk maar worden stop gezet. De Voorz. zegt, dat, met uitzondering van een afdeeling, 14 dagen te voren steeds de voorstellen bij B. en W. inkomen. De heer Hilhorst zegt, dat de heer Van Vliet op verzoek van de R.K. fractie eenige inlichtingen heeft verstrekt, waaruit hij moet opmaken, dat de schuld bij B. en W. moet worden gezocht. Na nog verschillende besprekingen wordt besloten, dat de financieele commissie deze zaak nog eens zal onderzoeken en even tueel haar goedkeuring verleenen, welke goedkeuring dan later door de vergadering kan worden bevestigd. 4. Behandeling van de ontwerp-overeen- komst aan te gaan met de N.V. Centrale Slachtplaats, gevestigd te Soest inzake ex ploitatie van de door genoemde N.V. op te richten abattoir. De heer Busch, voorstander van gemeen te-exploitatie, wenscht enkele wijzigingen aan te brengen. Spr. wenscht de slachtloonen te doen vastleggen door den raad in overleg met de slagers en deze vaststelling niet over te laten aan B. en W. Verder wenscht hij 3 scheidsmannen inplaats van één en een verband voor 10 jaar; voorgesteld wordt 29 jaar. De heer Endendijk bespreekt hierna de door den heer Busch aangehaalde punten. In vorige vergadering heeft de raad zich uit gesproken voor een samengaan met de sla gers, waardoor deze menschen de risico dra gen en toch niets kunnen doen buiten de gemeente. De slachtloonen moeten naast een behoorlijke exploitatie zoo laag mogelijk worden gesteld, opdat de voordeden aan de verbruikers ten goede komen. Wi ntèrhanden V/i ntervoeten Schrale Lippen Ruwe Huid Potgj<M>0;90ct Tube 80ct Bij Apoth en Drogisten De Voorz. deelt mede, dat men door zich uit te spreken tot niets bindt. Een plan' voor een gemeenschappelijke badinrichting is ook nog in bewerking. De heer Den Bliek vraagt, waar nog niets der plannen bekend is, of de gemeente wel eenige toezegging kan doen omtrent rente en aflossing. Men zou verwachtingen kun nen wekken, die niet vervuld kunnen wor den. De raad spreekt zich hierna in beginsel tot medewerking uit. 7. Behandeling van het adres der Ver eeniging tot bevordering van het Vreemde lingen Verkeer „Soest Vooruit", verzoekende de mogelijkheid te overwegen de exploitatie van den nachttelefoondienst overeenkomstig de rijksvoorschriften voor rekening der Ge meente te nemen. B. en W. stellen voor den nachttelefoon dienst met ingang van 1 Jan. a.s. voor reke ning der gemeente te nemen. De kosten hier aan verbonden zullen rond flOOO.— bedra gen. Tot heden werd hiervoor jaarlijks door yk gemeente 'n bedrag van f250.- bijgedra gen, terwijl het resteerende bedrag door de telefoonhouders moest worden bijeenge bracht. In ons volgend nummer zal gelegenheid' bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARS GROETEN tegen den prijs van 50 CENT. Spoedige inzending gewenscht. Ter voorkoming van veie kosten is de ge legenheid geopend voor één scheidsman, de gelegenheid om drie scheidsmannen te be noemen, blijft altijd bestaan. De heer Busch noemt het profijt voor de verbruikers boerenbedrog. Spr. stelt geen vertrouwen in deze menschen; alles kan worden gedaan, om winst te voorkomen. De heer Van Doónne wijst op een alge meen streven om geschillen zooveel moge lijk door één persoon te doen uitmaken. Hij ondersteunt daarom de gedachte van den heer Endendijk. Van de voorstellen van den heer Busch wordt de gedachte van 3 scheidsmannen ver worpen; hét vaststellen der slachtprijzen wordt door den raad aangenomen en een samengaan met de slagers voor den tijd van 10 jaar eveneens verworpen. Weth. Endendijk deelt hierna mede, dat hem door Notaris Dammers is verzocht he denavond 6 personen te kiezen, waaruit de slagers morgenavond 3 commissarissen kun nen kiezen. Een en ander houdt verband met de overdracht uit den faillieten boedel van het perceel voor abbattoir bestemd. Waar hiertegen geen bezwaar bestaat, wor den, nadat hierover eenige malen is gestemd, aangewezen de heeren v. Klooster, v. Doorne, Den Bliek, Busch, De Bruijn en Doorman. Hierna bespreekt de Voorz. de redactie wijzigingen in het in de vorige vergadering behandelde reglement op de werkverschaf fing, welke worden goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd een nader besluit tot aanvaarding van grond van de Bouwvereeniging „Ons Belang" te Soester berg, zulks in verband met een onteigening van een gedeelte der vroeger bedoelde gron den door het rijk. De heer Van Doorne steunt dit voorstel. Met betrekking tot de nachttelefoon zijn er veel klaploopers, hetwelk voor de vereen. „Soest Vooruit" veel moeilijkheden geeft. De heer De Bruijn bespreekt hierbij te vens de wenschelijkheid een publiek telefoon station te vestigen op Hees, hetgeen vooral van belang kan zijn in spoedgevallen. De Voorz. meent, dat dit thans niet aan de orde is. Dit kan bij de begrooting be handeld worden. Spr. kan zich indenken, dat „Soest Vooruit" de regeling gaarne over geeft. Meermalen zijn tegenover „Soest Vooruit" minder fraaie gezegden gebezigd. De heer Busch wenscht, dat het rijk de kosten zal dragen. De heer Den Bliek deelt mede, dat het rijk dit niet doet. Meerdere en zelfs groo- tere plaatsen hebben een dergelijke regeling en zouden ook geen nachttelefoon hebben, als de aangeslotenen dit niet zelf bekostigden. Voor Soest ziet spr. wel een gedachte, waarop kan worden gewezen. Soest en Baarn vormen één geheel en één rayon. De groote onbillijkheid is nu, dat Baarn een nachttelefoon heeft op rijkskosten, terwijl Soest dit zelf moet bekostigen. Dit is een onbillijkheid. Hierna wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. 8. Behandeling van het adres van een viertal gemeente-ambtenaren, verzoekende hen wederom kindertoeslag uit te keeren, alsmede vaststelling van een besluit tot al- gemeene regeling van de uitbetaling van kindertoeslagen. In ons volgend nummer zal gelegenheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARS GROETEN tegen den prijs van 50 CENT, Spoedige inzending gewenscht 5. Stemming over het voorstel van het raadslid Hilhorst, inzake wijziging van art. 86 van het ontwerp Algemeene Politiever ordening, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt, als mede vaststelling van de algemeene Politie verordening. De heer Endendijk wenscht zijn stem, wel ke hij thans anders zal uitbrengen, te mo tiveer en. Spr. heeft bezoek gehad van eenige belang hebbende, terwijl nog een verzoek van een organisatie der boeren is ingekomen. Spr. is hierdoor tot een ander inzicht gekomen en zal thans voor het voorstel Hilhorst stemmen. De heer Van Doorne voelt ook de moei- aan de Banningstraat. De heer Hilhorst f^eft hierop reeds vroeger gewezen en achtüit een oplossing. De heer Den Bliek wil dit besluit nietbij verrassing nemen. De bewoners daar iilde omgeving weten van niets. De heer Van Doorne wil den toegangsjeg tot het kamp zoo slecht mogelijk laten. Zo veel minder wagens komen er. Ook de heer Busch verzet zich telen Koudhoorn en zegt op de door den lier Van Klooster genoemde plaats meermaleirte hebben gewezen. Na verschillende besprekingen wordt be sloten het kamp te plaatsen rechts van'de Banningstraat komende van Soest, op en afstand van 50 a 100 M. van den weg.-^ Wegens plaatsgebrek kunnen wij as raadsverslag thans niet geheel opnemen. Ver schillende plaatselijke berichten moeten evfn- eens tot volgend nummer overstaan. PLAATSELIJK NIEUWS uijn, thLs Brillen m alle gewenschte modellen voorra dig. Levert brillen op voorschrift van H.H. Oogartsen. Eigen slijperij. Reparatie-inrichting. BELEEFD AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 25 - TELEF. 2043 BEVORDERD Met ingang van 20 Dec. 1928 zijn,de navolgende adsp.-res.-officieren.waarn. Jan de Luchtv.-afd. te Soesterberg, bevorderdtot korporaal: J. J. Abspoel, E. Bakker, F. mn Breemen, P. van Dijk, J. H. Frenken, A. P. W. v. der Ham, H. C, Heideman-^P. J. Holstein, C. A. Kenemans, A. J. Rccst Crollius, A. C. van Rijn, J. P. Schouw^F. C. Stok en M. v. der Voo. AANGESTELD Onze plaatsgenoot M. de Bruij; buitengewoon gemeenteveldwachter, wofdt met ingang van 1 Jan. a.s. aangesteld lot agent van politie 2e klas. gevonden voorwerpen j Omtrent de navolgende gevonden voior- erpen zijn inlichtingen te bekomen bijlde politie: Beitel, Halskettinkje, Handschoen, Knipmes, paar Handschoenen en lederen Handschoen. 4 Aangeloopen Poes en jonge Holl. Herders hond. KERSTMELODIE Evenals vorige jaren zullen de Gebr. But- sefaar met medewerking van eenige plaats- genooten, in den nacht van 24 op 25 Decem ber, te 12 uur precies, voor hun woning in de Burg. Grothestraat, wederom hun kerst melodie ten gehoore brengen. Deze stemmingsvolle inwijding van het Kerstfeest zal ook ongetwijfeld ditmaal we derom vele luisteraars trekken. KERSTFEEST Op den tweeden Kerstdag, 's middags te uur, zal, zoowel in de Ned. Herv. Kerk als in de school op Hees, het kerstfeest voor de Zondagsscholen der Ned. Herv. Kerk worden gehouden. IJSBAAN „SOEST VOORUIT" Wij verwijzen onze lezers naar een in dit blad voorkomende advertentie betreffende de ijsbaan „Soest Vooruit", welke voor het schaatsenrijdend publiek zeker van groot belang is. f Bij opening der baan zal, door miaiel van 3 doeken, geplaatst langs den hoofdje dit' den gemeentenaren worden aangekoril! Nader vernemen wij nog, dat de ba; achter het Paleis Soestdijk dit jaar niet vl het publiek zullen worden opengesteld. verblindende verlichting aan zijn motorrijtuig binnen de bebouwde kom dezer gemeente, is Dinsdag 18 December j.1. voor den krijgsraad te 's Hertogenbosch hiervoor ver oordeeld. Men zij dps gewaarschuwd. R.K. WERKLIEDEN-VEREEN. Uitgaande van het Centraal Bestuur der R.K. Werklieden-vereeniging, is voor Donderdag 27 December, 's avonds 8 uur, een propaganda-vergadering belegd, waar als spreker zal optreden de heer H. Brouwer, uit Hilversum, met het onderwerp: „Ge meente-politiek en Arbeidsbeweging". In de eerste plaats worden hierbij uitge- noodigd alle leden der beide parochiale werklieden-vereenigingen, waarvan het cen traal bestuur hoopt, dat zoo veel mogelijk allen zullen tegenwoordig zijn. Tevens is deze vergadering toegankelijk voor iedere R.K., welke belang stelt in bovengenoemd onderwerp. KERSTBOOMFEEST Evenals vorige jaren zal ook thans weder voor de kinderen der leden van de R.K. Werklieden-vereenigingen een kerstboom1- feest worden gehouden. Tijd en plaats zffllen echter nog napier aan de leden worden bekend gemaakt. Daar de werklieden-vereeniging slechts korten tijd parochieel is geworden, zal dit feest nog gezamenlijk worden gevierd. Telefoon 2001 15 ct. en 20 ot. per Kilometer. Wachten wordt niet berekend. Ruime en solide 7 persoons toerwagens. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij bet station Soestdijk De lieer Busch wenscht dit bij de begroo ting te bezien. De heer Van Doorne steunt het voorstel van B. en W. De heer Busch deelt mede, dat hij geen voorstander is van fokpremies. Als de Voorz. een ho-ho Iaat hooren, noemt de heer Busch het geven van kindertoeslag een aankweeken van séksueele neigingen. De heer Hilhorst protesteert tegen deze uitlatingen. De heer Grootewal wenscht dit ook bij de begrooting te bezien. De salarissen kunnen dan worden bezien. Spr. is geen voorstander van kindertoeslag en wenscht een salaris, dat in overeenstemming is met de werkzaam heden. De heer Van Doorne wijst op de onbillijk heid, dat juist deze menschen geen kinder toeslag ontvangen. Alle lagere en hoogere ambtenaren ontvangen wel kindertoeslag. Waar dit algemeen als een onbillijkheid wordt gevoeld, wordt op voorstel van den heer Gasille besloten bedoelde personen over 1928 den toeslag alsnog te verleenen. 9. Behandeling van het adres van den Alg. Ned. Stucadoorsbond, verzoekende bij zonderen steun ingeval van werkloosheid. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, daar de hier bedoelde personen evenals de anderen in de voordeeten van het regle- lijkheden voor personen van buiten dege Werkverschaffing kunnen deelen. meente, die remmen op de wagens zouden AIJ s moeten hebben, wanneer ze in onze ge meente komen. Het voorstel Hilhorst wordt hierna aange nomen. 6. Behandeling van het adres van het plaatselijk Comité tot oprichting van een bad- en zweminrichting, verzoekende in be ginsel tot medewerking te besluiten. B. en W. stellen voor-medewerking te verleenen wanneer voldoende waarborgen worden gegeven, dat het algemeen volksbe lang bij het tot stand komen der inrichting in de toekomst wordt gediend. In tegenstel ling met het verzoek van genoemd comité stellen B. en W. voor gemeentesteun te ver leenen in den vorm van het garandeeren der rente en in het hoogstnoodige geval van de aflossing van het benoodigd kapitaal een en ander onder nader te stellen voorwaarden. Hoewel de heer Busch zich voor gemeen te-exploitatie uitspreekt, wil hij, gezien de hooge kosten hieraan verbonden, meegaan met voorstellen, waarbij het algemeen be lang in het oog is gehouden. Aldus besloten. 10. Behandeling van een adres van be woners der Birk, verzoekende verplaatsing van het woonwagenkamp. B. en W. stellen voor het woonwagenkamp over te plaatsen naar de open gemeenteter- reinen gelegen langs de spoorlijn Utrecht— Baarn in de richting van het buurtschap Koudhoorn. De kosten hieraan verbonden bedragen f 1400.Waar op de begrooting een past van f900.zal moeten worden ge bracht voor verbetering van het bestaande woonwagenkamp, zal met de overplaatsing slechts een bedrag van f500.— gemoeid zijn. De Voorz. doet hierbij voorlezing van 'n tweetal adressen tegen dit voorstel. Eén van den heer Insinger en één van de bewoners in de omgeving van Koudhoorn. De heer Van Klooster vindt het meer dan tijd, dat het woonwagenkamp wordt ver plaatst, doch noemt het vormen van een kamp aan den Koudhoornweg een verplaat sing der ellende. Spr. wenscht hiervoor aan te wijzen een terrein achter de Waterl. Mij ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS Met het oog op den voortdurenden aan was dezer gemeente is deze week de Alge meene Begraafplaats door aankoop met een oppervlakte van 'ruim 1000 vierkante M. vergroot. OEM. ARBEIDSBEURS Ingeschreven zijn plm. 250 werkeloozen (vorst), w.o. een hulp in de huishouding (Duitsche), goede getuigen, benevens een huishoudster. Aanvragen om werkkrachten buiten Soest. Twee geroutineerde bouwk. opz. teeke- naars, in tijdelijke» dienst en een adjunct- bouwk. teekenaar. Aanbiedingen met af schrift van getuigschriften aan de Arbeids beurs te Haarlem. BEVORDERD Bij beschikking van den inspecteur der Infanterie is aan de korporaals-kok, van de Luchtv.-afd. te Soesterberg, G. van Ek en L. Hanneman, met ingang van 1 Dec. j.1. den militairen rang van sergeant verleend. PATRIMONIUM Maandagavond had de gecombineerde ver gadering van Patrimonium plaats. De zaal was vrij goed bezet. De voorzitter, de heer P. Beekman, open de om 8 uur deze vergadering met gebed en las Psalm 103 en sprak een kort ope ningswoord. De voorzitter stelde aan de orde bestuurs verkiezing, terwijl hij te kennen gaf geen bestuursfunctie te kunnen aanvaarden. Uit slag was, dat gekozen werden de heeren W. Kerkhof, J. H. G. v. d. Wou.de, G. Ger- ritse, P. C. Zonneveld en v. Esch. De heer v. d. Woude brengt verslag uit over den toestand der vereeniging en spreekt den wensch uit, dat er dezen winter meer actie mag zijn dan de laatste jaren, Ds. v. d. Meulen hield een voordracht over de consequenties van ongeloof en ge loof, welke rede met onverdeelde aandacht werd aangehoord. Verschillende aanwezigen gaven zich op als lid. Te ruim 10 uur sloot Ds. v. d. Meulen deze vergadering met dankzegging. JEUGDDIENST Tweede Kerstdag zal 's morgens om 10 uur in de Rembrandtzaal een kerst-jeugd dienst worden gehouden. Ds. Van Schaick zal den dienst leiden. Het jeugdkoor en een dubbel kwartet zullen medewerken. VEROORDEELD De kapitein-vliegenier W. C. J. V., van de Luchtv.-afd. Soesterberg, die begin October j.1. werd verbaliseerd terzake het rijden met WIJKVERPLEGING „SOESTERBERG" Dinsdag 11 Dec. 1928 had in Hotel Huis ter Heide, onder voorzitterschap van Dr. Engelhard een algemeene ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging, met als onderwerp van bespreking: Wijziging der statuten in verband met de fusie met de Groene Kruis-vereeniging „Soesterberg". Het bestuur had waarschijnlijk niet gere kend op een zoo groot ledenaantal, daar zij dan niet vergaderd zou hebben in zulk een klein lokaal, waarin een atmosfeer ontstond, die het openzetten van ramen, zelfs in dit jaargetijde, noodzakelijk maakten. Met veel goeden wil werden toch een vijf tigtal leden samengepakt. Van de ruim 60 leden uit Soesterberg, waren slechts 6 op gekomen. Door den voorzitter werden de aanwezigen welkom geheeten en werd overgegaan tot voorlezing der gewijzigde statuten, die door een commissie uit de besturen der beide ver- eenigingen waren samengesteld. Opgemerkt werd, dat deze gewijzigde statuten door de Groene Kruisvereeniging „Soesterberg" op hare ledenvergadering gehouden 5 Maart 1928 met groote meerderheid waren aange nomen, rnet het eenige voorbehoud, dat het weren uit het bestuur van een praktiseerend arts niet werd goedgekeurd, 'Door den voorzitter werden de motieven naar voren gebracht die een'dergelijke uit sluiting gewenscht maakten, waarbij o.a. ter sprake kwam de vroeger ondervonden tegen werking van een arts, die thans gelukkig in medewerking was veranderd. In plaats van daarna tot stemming te doen .overgaan van de ontwerp-statuten, zooals de agenda vermeldde, achtte de voorz. het ge wenscht aan de vergadering mede te dee len, dat het bestuur thans van meening was veranderd en de eertijds aangenomen fusie plannen ongewenscht achtten. Door het ver vallen van de bovenvermelde tegenwerking en niet het minst door de groote activiteit van de tegenwoordige verpleegster, bestond er zakelijk beschouwd, voor de fusie minder belang, terwijl ook zonder samenvoe ging voor de zuster meer dan voldoende werk was. Het bestuur stelde dus voor, niet tot fusie te besluiten. Bij het hierop volgend debat, verklaarde Mevr. Desta, dat zij een dergelijke handel wijze tegenover de Groene Kruis-vereeniging „Soesterberg" niet fair achtte, terwijl' naar hare meening het werk der wijkzuster niet in het minst afhankelijk was van "het al: of niet doorgaan der samenvoeging. Ook de heer Janssen ontried de vergade ring het nemen van een dergelijk besluit en protesteerde met klem, dat het bestuur met een dergelijk voorstel kwam. Welk een in druk moest het maken in Soesterberg, dat het bestuur der wijkverpleging, nadat zij twee jaren achtereen met een voorstel' tot fusie kwamen, nadat zij hierin hadden ge mengd ter ondersteuning der groote wenschelijkheid den Burgemeester van Soest en den Voorzitter der Alg. en Prov. Vereen. Het Groene Kruis, nadat de Groene Kruis Vereeniging te Soesterberg tot fusie was besloten, dat het bestuur hierin thans zag een „mariage de raison". Bij stemming werd het bestuursvoorstel, niet tot fusie over te gaan, met drie stemmen tegen, aangenomen. Met een woord van dank voor de opkomst werd de vergadering omstreeks 10 uur ge sloten. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nleuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. SPORTKRONIEK VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Het was voor „Soest" j.1. Zondag een for tuinlijke dag. Alle drie de elftallen boekten een overwinning. Het 1ste elftal speelde in Amersfoort tegen Amersfoortsche Boys I en won dezen wed strijd met 72. Met rust was de stand 1-1. Na de thee werd er meer op de vleugels ge speeld, wat één van de oorzaken was van deze groote overwinning. Het 2de elftal speelde aan den Koudhoorn weg tegen Sopla 111 en bleef met 5—2 de meerdere. Het 3de elftal, dat in Bilthoven speelde tegen B.V.C. IV, kwam liefst met een 6—0 overwinning thuis. Op het oogenblik staat zoowel het 1ste en 2de als het 3de elftal er prachtig voor. Zondag a.s. speelt Soest 1 te Bilthoven tegen All Ready I. Deze vereeniging staat pnder aan het ranglijstje, doch bekijkt het niet te slecht heeren, want een kat in het nauw maakt soms rare sprongen. Vertrek per trein 12.40 uur Nieuweweg. Hef 2de elftal ontvangt aan den Koud hoornweg Baarn 4. Een van de sterkste te? genstanders van ons 2e elftal. Oppassen is hier dus zeer zeker gewenscht. Aanvang des namiddags 2 uur. Het 3e elftal is vrij. j o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG' Zondag j.1. stond ons 1ste elftal tevergeefs te wachten op L.V.V. II uit Laren. Deze ver eeniging was echter zoo onsportief zich niet te laten zien en kreeg ons 1ste elftal du9 een papieren overwinning. Het 2de elftal, dat met 4 a 5 invallers ver trok naar Amersfoort, moest daar de pun ten achterlaten en verloor met 31. Indien koningin vorst geen spelrbeker zal zijn, staat voor a.s. Zondag vastgesteld Be Fair 1 De Ploeg I en voor het 2de elftal Eemland 2—De Ploeg 2. Voor het 1ste elftal beteekent dit een zwaren uitwedstrijd, vooral daar ons elftal nu in verschillende weken niet heeft gespeeld. Laten echter alle spelers hun best doen, op dat getracht wordt de punten mede naar Soest te brengen. Het ligt aan u. We kunnen de punten niet missen. Ook voor het 2de elftal geldt hetzelfde als voor het 1ste. Allen opgepast spelers en veel succes. o V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. speelde Soesterberg I op eigen terrein tegen Scherpenzeel. Voor rust speel- 'uayundpop aj. [eeuiaiap hz uajsjM saapds Scherpenzeel eenmaal te doelpunten, zoodat de rust kwam met 10 in 't voordeel van Scherpenzeel. Na rust kwam Soesterberg opzetten en was toen in de meerderheid. De keeper was, even als vele andere spelers, schitterend en wist veel weg te werken. Door 't vlugge spel der }sia\ uo do J3pue>f|3 iraSay uafpjed apiaq uap zoodat het einde kwam met 3—1 voor Soesterberg. Het spel was mooi, doch jam mer was 't, dat er niet meer publiek opge komen was. BURGEL1JKE STAND GEBOREN: Maartje, d. v. W. van Bloemendal en H. Kuijer, Wieksiooterweg O.Z. 19. Marinus Jo- hannes Hendrik, z. v. B. v. d. Brink en J. v. Putten, Molenstr. W.Z. 69. Adriaan Jo- sephus Martinus Michaël, z. v. J. H. A. F. Stalpers en E. M. M. v. de Sande, Dijkhuis straat 3. Jannetje, d. v. F. J. Kuus en W. Oudenes, L. Brinkweg 54. Antonia Theó- dora, d. v. A. Hilhorst en Th. Botterblom, Birktstraat 67. Jacoba Elisabeth Petronella, d. v. H. P. J. Beuke en W. A. v. d. Brink Nieuweweg' 58. Aleida Theodora Theresia, d. v. O. J. Smit en A. J. Bosboom, Van Wee- destraat 35. ONDERTROUWD: Jhr. O. A. Berg en A. A. Pous Koolhaas. GEHUWD: A. P. v. Bekkum en J. A. v. Lambalgen. OVERLEDEN: Derk Mussche, 68 j., geh. met R. Schu ring. KERKBERICHTEN Zondag 23 December. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorin. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur K. v. d. Burg*. van A'foart. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds 6 uur geen dienst. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. 's Avonds geen dienst. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. 1. v. Schaick. (Jeugddienst.) ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Eerste Kerstdag. Voorm. 4, 7 en 9.15 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Tweede Kerstdag. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Eerste Kerstdag. Voorm. 4 en 9 uur H. Mas en te 10 uur Hoogmis. Tweede Kerstdag. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur, Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. F. A. den Boeft, van Amersfoort. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Tweede Kerstdag. 's Avonds 6 uur Ds. Salomons, van Amersfoort. VEREEN, v. VRIJZ. QODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. Eerste Kerstdag. Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo, van Naarden. Tweede Kerstdag. 's Avonds 7 uur Kerstfeestviering met de leerlingen der Zondagsschool in „Religie en Kunst". SOESTERBERO NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg de Heer Hijtman, van Zeist. Huis ter Heide: Eerste Kerstdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. B;| T uinstra. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. Het Bestuur der Vereeniging „Soest Vooruitmaakt bekend, dat vanaf heden doorloopende toegangskaarten (ook voor feesten, wedstrijden e.d.) voor de ijsbaan verkrijgbaar zijn bij dtln Heer J. STALENHOEF, café „De Gouden Ploeg", Soest. De prijzen der kaarten, seisoen 1928-1929bedragen, mik vóór 1 Januari 1929 genomen, voor: bet eerste lid van een guzin f2.- (Ieden vaar „Soest Vooruit" f 1.50), elk volgend lid van het ge zin fl. en kinderen, een lagere school bezoekende, fOj50. Na 1 Jan. '29 zal voor elke kaart f 1 entrée extra geheven ivorden. SOESTDIJK VAN WEEDESTRAAT no. 61 SOESTDIJK Geboren ALEIDA dochter van G. J. SMIT. A. J. SMIT - BOSBOOM. Soest, 18 Dec. 1928. Van Wc edestraat 35. NAAR Laanstraat hoek DorrJsteinweg. verloofd: carta wüst en c. w. stants „carina". molenstraat o.z. 8, soest. nassaulaan 13, soest, ontvangdag 23 dec. 1928, 3-5 uur. Gevraagd een bekwaam voor dc Vereen. „Buitenzorg". Loon naar bekwaamheid. Zich te melden bij D. A. de Bruijn, Korte Brinkweg 13. Te koop gevraagd een ouder- wetsch mahonie naaiwerktafeltje. Br. no. 683 bur. van dit blad. staande Tatmalaan. Huurprijs f7.—. Te bevragen H. J. Broek huizen, Julianastraat 60. 60 ct. per pond. Emmalaan no. 7, Soestdijk. huis met 40 roeden grond, staan de L. Brinkweg 44. Te bevragen bij H. Butselaar, Korte Brink weg 23. Kruideniers- en aanverwante ar tikelen. Koopsom f500.—. Alles inbegrepen. Br. fr. ond. no. 680 bureau van dit blad. met jarenl. erv. en prima ref., vraagt werk aan huis. Br. franco letter A., Feenstra's Boekhandel, Soestdijk. •is in het Bloemenmagazijn „OPHELIA" genjed. BLOEMIST Burg. Grothestr. 4 - Tel. 2113. Ruim voorzien van alld KERST ARTIKELEN, Roode Tulpen, Kerstrozen, Ciclamen, Begonia's, Hulst met bes, Kerstsparren in verschillende maten vanaf 50 ct. Beleefd aanbevelend. Bij ons voorhanden de actueeleprachtuitgave PRIJS f 15,00 Kerkstr. 20a, Tel. 2272 2 Ponds blik abrikozen f 0.65 2 Ponds blik Perziken- f 0.65 2 Ponds blik appelmoes (goudreinetten) f 0.55 Heerlijke Ananas, 10 schijven f 0.50 2 Ponds blik Doperwten f050, fÓ.55, f 0.60 10 Stuks gesorteerd 5, pCt. kort. Kersthammetjes (zonder been) f0.90 per pond. Fijn. BELEEFD AANBEVELEND, 4BEVE HET ZUIVELfjüIS v. WEEDESTR. 45 -TEL. 2159 Het adres voor iets fijns voor de boterham. voor kinderen en voor de huis houding, voor dag of dag en nacht. Mevr. Plesman, Laanstraat 77. Baarn. te koop of in ruil tegen kleiner hondje. Adres: Soêsterbergsche- straat lc, alhier. een winterjas (DUFFEL) weinig gedragen. Prijs f 10.Lange Bergstraat 24. Adres te bevragen bureau van dit blad. Met T. van Klooster Zn., Os- sendamweg 1, Soest. Wij betalen de hoogste waarde voor konijnenvellen, fl.10; voor de wilde 40 ct. Bi een zoo goed als nieuwe haard voor f65.—. Dagelijks te bezich tigen. Adres C. H. Schneider, Heuvelweg 34, Soestdijk. 6 mah. stoelen, 't liefst met losse zitting; oud model. Mogen de fect zijn. Br. fr. onder no. 682 bureau van dit blad. gevraagd. Manufacturen-maga- zijn MIDDELMAN, Torenstr 3b, Soest. zangeres en pianiste, zoekt gelij ke dame, pianiste, om voor ont spanning te musieeren. Br. no. 681 bureau van dit blad. Op kantoor te Baarn gevraagd per 1 Januari a.s. een Leeftijd plm. 14 jaar. Br. fr. uo. 1151 aan v. d. Ven's Boekhan del, Baarn. Nieuwe abrikozéi, per pond appelen (stukjes) per pi Pruimen, pN" pond Pruim edantén, per ponc Tutti-Frutti, per pond Vijgen, per pond Krenten, per pond Sultana Rozijnen, per p< Sun Maid Rozijnen, pe Sun Maid, per pak Sucade, per ons i Snippers, per ons Poedersuiker. Bakolie, per litej Boterolie, per liter Slaolie (Franschej), per Eter Boterolie (extra), per flesch Slaolie, Delftsche per flesch Slaolie, Fransche, extra, per Delf ia, per pak Delfrita, per pak Liebïg Rundvet, per pond Fransche FerrnicejlE, grof en Fransche FerinicélE, fijn, per Gern. Meel (Gnittemeel), pi K Ons Paardenrooftvïeesch lijkt Gesneden op e>n speciaal dc altijd begeerd. Niet zout, m; op te knappen jvan het afg besluit onze zurp Haring, F Zure haring, potten van 15 s Zure haring, potjen van 5 s Sardines, Zalm, Haring in Komt U «ionze nieuwe Zuw 1 kijkt c Hooi U weet het, töor een aa Als U onze ijijzen kent,

Soester Courant | 1928 | | pagina 2