Stormschade! 1 iiiiiiiireiu r. hm J. Th. Voskuilen Luxe Auto-verhuur Garage Middelwijk Wintervoeten PROFITEERT NJ NOG van de BELANGRJKE OPRUIMING bij Burgemeester Grotheraat 11A, Telefoon 2251 In Schoorsteenklokken en fegulateurs extra aanbiedingen Goud - Zilver Klokken - Horloges Wekkers. Optiek - Reparatie-Inrichting H. W. SPIJKER ARN. BROUWER ARCHITECT SOEST. VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. «2045 KRABBELS C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 Telefoon 2001 15 c«. en 20 ct. per Kilometer. Wachten wordt niet berekend. Ruime en solide 7 persoons toerwagens. PLAATSELIJK NIEUWS 3e WINTERLEZING VOOR DE EVANGELISATIE Als spreker trad daarvoor in de Rembrandt- zaal op Dr. J. A. v. Selins te Nijmegen, met het onderwerp: „Gösta Berling", door Sel- ma Lagerhof. Na 't gebed zegt spr., dat de schrijfster, liever gezegd de dichteres, er een is bij de gratie Gods, een groot genie en dat haar boek nooit verveeld. Op haar 70ste jaar vol tooide zij dit werk;, het is of de personen veraf staan, maar dit is schijn; alles leeft en allen worden sprekend ingevoerd. Tien jaar lang heeft zij naar ëenig verband gezocht, maar bij het lezen loopt een geheele draad door het boek, zij voelt alles, wordt be- heerscht door de liefde. Zij laat den mensch zien in zijn zonde en genade; zij voelt de realiteit van het kwaad en goed. Alles ademt liefde. Daarna leidt spr. zijn gehoor in het voorportaal van het werk en laat verschil lende teere passages de revue passeeren. Vooral het leven van Gösta Berling, de af gezette predikant; hij laat hem zien in zijn afval, berouw, boete en bekeering, teekent den booze en den Verlosser op geheel eenige wijze en laat zien, dat, waai berouw leidt tot ware liefde. De conclusie laat spr. aan de lezers over, maar geeft toe, dat het een werk is van onschatbare waarde in verband met het Evangelie. Met ingehouden adem werd geluisterd. R.K. KIESVEREEN. SOESTERBERG Op de j.1. Zondag gehouden vergadering van de R.K. Kiesvereeniging te Soesterberg werden tot leden der Tweede Kamer gesteld Kwaliteitzetel: de heer J. G. Suring en als zetel: de heer G. Bulten en als plaatsvervanger plaatsvervanger de Heer G. Bulten. Vrije de Heer Max van PoL HUWELIJKSWETGEVING Voor de 3e of laatste maal gaf Mr. A. v. Prostdij uit Amsterdam voor de Nat. Chr. Vr. Bond, afd. Soest, eene uiteenzetting over genoemd onderwerp. Spr. behandelde allereerst het ontwerp wet, de kwestie of het huwelijk al of niet kerke lijk moet worden ingezegend, en de echt scheiding. Over de wetsvoorstellen is weinig gepu bliceerd, wel wordt er al jaren aan gewerkt en heeft de Staatscommissie een rapport uit- gebfacht evenals het comité van Vrijzinnig denkenden. Spr. gelooft dat de Minister daarbij wel aansluiting zal zoeken. Voorzeker zal er re kening met de vrouw worden gehouden. Wat de gehoorzaamheid betreft, deze wordt als onrechtsgeldig geschrapt, terwijl de man als de arbeid verrichtende, als het hoofd wordt aangemerkt. De vrouw vervult dus geen ondergeschikte positie meer. Ook wat de huwelijksvoorwaarden betreft komt daar in verandering. Men kan in het huwelijk nog huwelijksvoorwaarden laten gelden. Verder -4§-er-©¥€F deiafe-HieL-vee! principieels en komt meer en meer naar voren, dat het huwelijk geen één- maar een tweeheid is. Wat de inzegening betreft, daarover wordt in de Schrift niet gesproken. Wel werd oud tijds bij de kerk het huwelijk voltrokken, zoodat de R.K. hun voorstel er wel door zullen halen, dat de kerk het huwelijk sluit voor hechter gemeenschap. Wat de echtscheiding betreft, dit is een zeer moeilijk probleem, daar er met het oog op de kinderen veel aan vast zit. Daar zal dan ook nog wel het een en ander over te doen zijn. Na dankzegging aan spr. voor zijn gloedvol betoog, sloot Ds. v. d. Spek met dankgebed. SOESTER COöP. ZUIVEFABRIEK EN MELKINRICHTING Sedert korten tijd wordt door bovenstaan de inrichting een aardige reclame uitgegeven. In elk pakje Roomboter met Rijksmerk wordt een plaatje verpakt, voorstellende oud- Hollandsche leefwijzen en gebruiken. Voor- loopig worden deze plaatjes uitgegeven in 80 verschillende series. Een album met num mer en verklaring der bijpassende plaatjes wordt tegen een kleinen prijs verkrijgbaar gesteld aan de fabriek of bij de winkeliers, om door opplakking een mooi geheel te krijgen. Vooral voor kinderen een aardig en een leerzame verzameling. „HULP IN NOOD" De vereeniging „Hulp in Nood" moet de alarmklok luiden, omdat 1928 haar financiën zoo uitgeput heeft, dat, wil zij in 1929 zoo veel mogelijk helpen, zij ook moet trachten geld in kas te krijgen. Nu dachten de werkende leden in het begin van Mei D.V. een ééndaagschen verkoopdag te houden van handwerken en al wat ver koopbaar is. Nu begint de klok te luiden. Helpt ons vrienden. Zendt ons en geeft ons wat gij missen kunt en maakt, dat wij weer voort kunnen gaan met ons liefdewerk. Gedachtig aan de woorden van onzen Heiland, die sprak: Matth. 25 :40 Voorwaar zeg ik u, voor zooveel gij dit één van deze mijne minste broeders gedaan hebt, zoo hebt gij dat mij gedaan. Moge de liefde tot Christus u dringe. Gaarne worden giften ontvangen en goe deren afgehaald; ook kunnen zij worden be zorgd aan onderstaande adressen der wer kende leden: Dames Smit en Van Galen, Rembrandtlaan 3; Dames Moesman en Jan sen, Kruisweg 1. Mevrouw van As, Rem brandtlaan 22; Mevrouw Van Eek, Waldeck Pyrmontlaan la; Mevrouw Kamphorst, Lan ge Bergstraat 24. HET VALLEI KANAAL 'AANVAARD? Brief aan Amsterdam's gemeentebestuur. B. en W. van Amsterdam hebben voor de leden van den gemeenteraad ter visie ge legd een brief van den minister van water staat, waarin deze er vooorloopig mededee- ling van doet, dat hij, na nauwgezette over wegingen, het Geldersche Valleiplan aan vaardt als het plan, waarmede de Rijnvaart op Amsterdam in het algemeen het beste zal worden gediend. Zooals men zich herinneren zal, zoo voegt de N. R. Ct. hieraan toe, heeft burgemees ter De Vlugt bij de behandeling van de ge- meentebegrooting voor dit jaar zijn vertrou wen uitgesproken, dat de minister rijn be lofte zou nakomen en nog vóór hef einde van 1928 bij de Staten-Generaal een wets ontwerp inzake de verbinding van Amster dam met den Boven-Rijn zou indienen. Zoo ver is het niet gekomen, maar de brief van den minister aan het gemeentebestuur van Amsterdam schijnt de bedoeling te hebben, althans tot zekere hoogte zijn belofte na te komen. Volgens het rapport inzake een scheep vaartweg van Amsterdam naar den Rijn, door dr. ir. L. B. Wentholt, hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, samengesteld in op dracht van den minister van waterstaat, waarin de verschillende plannen werden be keken, zou het tracé van dit kanaal als volgt zijn: van Amsterdam in Z.O. richting door de toekomstige IJ- en Eemmeeren langs Muiderberg, Huizen, Eembrugge, Baarn Soest, noordelijk van Amersfoort, ten Oos ten van Scherpenzeel, ten westen van het sta tion De Klomp, langs Veenendaal, om ten westen van Wageningen in den Rijn uit te monden, en verder de Betuwe over te steken tusschen Dodewaard en Hien, totdat het ka naal een weinig oostelijk van het op den anderen oever gelegen Deest in de Waal zou uitkomen. DE RIJWIELPLAATJES De rijwiefplaatjes 1928 zijn geldig tot en met 31 Juli a.s. Voor dien tijd behoeven zij, die in het bezit van een rijwielbelastingmerk zijn, dat dus niet te vernieuwen. BIJBELTENTOONSTELLING Voor de Bijbeltentoonstelling, welke ge houden wordt in de Aula van het Baarnsch Lyceum, 29 Jan.1 Febr., georganiseerd door de afd. Baarn v.h. Ned. Bijbelgenoot schap, hebben zich bereid verklaard tot het vormen van een eere-comité voor deze ten toonstelling, de navolgende heeren: Jhr. Dr. G. C. van Reenen, Burgemeester van Baarn; Jhr. F. E. P. Sandberg, weth, van onderwijs te Baarn; Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, intendant v.h. Paleis Soestdijk; G. Deketh, Burgemeester van Soest; P. Besselaar, Burgemeester van Bun- schoten; Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Ro zenburg, voorzitter Bestuur Baarnsche Ly ceum; Dr. J. A. Vor der Hake, rector Baarn sche Lyceum; Jhr. W. L. Quarles van Uf- ford, voorzitter Hoofdbestuur Ned. Bijbel- genoootschapDs. D. E. Boeke, secr. Bin nenland Ned. Bijbelgenootschap; Dr. J. A. Rast, voorz. prov. com. Utrecht, Ned. Bij belgenootschap; F. Wesseling, voorz. afd. Amersfoort Ned. Bijbelgenootschap; B. Keu len, secr. afd. Amersfoort Ned. Bijbelgenoot schap; Voorzitter Kerkeraad Ned. Herv. Gem. te Baarn; Voorzitter Kerkeraad Ger. Gem. te Baarn; Voorzitter Kerkeraad Doopsgezin de Gem. te Baarn; Voorzitter afd. Baarn Ned. Prot. Bond; voorz. Kerkeraad Ned. Herv. Gem. te Soest; Voorz. Kerkeraad Ger. Kerk te Soest; Voorz. Kerkeraad Ned. Herv. Gem. Eemnes-Binnen; Voorzitter Kerkeraad Ned. Herv. Gem. te Soesterberg. winterhanden en pijnlijke kloven ver zacht men direct en geneest men snel door deze goed in te wrijven met Doos 30-60-90 ct. Tube 80 ct. PUROL NOODLANDING Maandagmorgen moest een militair vlieg tuig van de Luchtvaart-afd. Soesterberg, we gens een motordefect een noodlanding ma ken op den Groenenkansche weg, gemeente de Bilt. Het toestel werd ernstig beschadigd. De inzittende sergeant-vlieger F. v. d. Berg en de sergeant-monteur Engelberts bleven ongedeerd. VERLOTING „DE PLOEG" De uitslag der verloting, ten bate van de Voetbalvereeniging „De Ploeg" gehouden, is als volgt: No. 27 2 gebrande glazen, 755 theelichtje, 135 groote flesch eau de cologne, 319 pot jam, 333 bus sigaren, 985 vaas, 356 kist si garen (100), 49 bonbonschaaltje, 385 kistje sigaren (20), 804 doosje parfum, 768 doos frou-frou, 832 tabakspijp, 808 doos zeep, 587 tabakspijp, 58 pakje sigaretten, 88 tabakspijp, 439 doos sigaretten, 956 pak tabak, 664 flesch odeur, 874 vaasje, 904 pakje sigaretten, 554 groote doos sigaretten, 426 1 paar dames handschoenen, 855 aschbakje, 128 bonbon schaaltje, 151 voetballer, 716 sigarettenkoker, 383 haarborstel, 814 1 bus vloerlak, 133 asch bakje, 859 sigarettenkoker, 358 een worst, 53 doos tandpasta, 736 koperen aschbakje, heerensjaal, 720 sigarettenkoker, 672 doos tandpasta, 388 sigarenkist, 737 doos tandpas ta, 5 heerensjaal, 702 doos tandpasta, 154 fruitschaal, 24 doos tandpasta, 102 doosje sigaren, 258 verkeersagent, 60 doos sigaret ten, 623 boek, 871 tabakspijp, 740 sigaretten- pijp in etui, 537 een worst, 341 tabakspijp, 560 rijwiel, 685 groote doos sigaretten, 166 pakje sigaretten, 380 flesch abrikozen, 586 flesch picalilli, 70 gebrande glazen, 323 doos biscuits, 48 pakje sigaretten, 698 ge haakt kleedje, 236 heerendas, 754 1 paar sokken, 931 100 visitekaartjes (bedr.), 512 doos bonbons, 46 kist sigaren (50), 864 flesch pindakaas, 45 gemberkoek, 714 heerendas, 193 tabakspijp, 523 pakje sigaretten, 239 doos toffee, 262 doos sigaretten, 73 doos sigaret ten, 13 doos zeep, 137 pakje sigaretten, 994 groote doos sigaretten, 194 een worst, 806 borstel, 693 1 paar sokken, 87 kistje borst plaat, 647 heerendas, 63 pakje sigaretten, 979 een worst, 657 sigarettenkoker, 878 ta bakspijp, 935 sigarettenpijp, 116 rookgarni- tuur, 550 tabakspijp, 779 doos zeep, 694 thee servies, 94 gehaakt kleedje, 490 sigarenpijpje, 226 tabakspijp, 773 wandkoffiemolen, 284 doos zeep, 449 borstelgarnituur, 853 flesch- je eau de cologne, 659 kistje sigaren (10), 435 Heerendas, 654 doos toffee. A.R. KIESVEREENIGING Maandagavond vergaderde de A.R. Kies vereeniging alhier. Nadat de advieslijst van het Centraal Comité was behandeld, werd Prof. Hugo Visscher no. 1 gesteld voor de a.s. verkiezingen van de Tweede Kamer, waarna de heer Endendijk, wethouder, gele genheid kreeg tot het houden van een be spreking der gemeentebegrooting 1929. Na een algemeene inleiding, waarbij ge wezen werd op de niet ongunstige finanoiee- le positie onzer gemeente, werden verschil lende posten toegelicht. Voor het groote verlies, dat de Woning- bouwvereen. „Ons Belang" te Soesterberg heeft opgeleverd, zal een reserve worden ge maakt, verdeeld over een tiental jaren. Een post van f 7000.— is op de begrooting opgenomen, voor een gemeentelijhen reini gingsdienst. Een post om radio te brengen op de openbare en eventueel bijzondere scl- len ontlokte nogal eenige discusies. De begrooting van het gasbedrijf is ig niet ingediend. Toch kan worden gezel, dat het dit bedrijf goed gaat. Waar het soms voorkomt, dat versfl- lende vergaderingen op één avond worin vastgesteld, zal een commissie worden .'- noemd, die een en ander zal coupeeren; HERV. KERK Als administreerend diaken der Ned. Hiv. Kerk fungeert sedert 1 Jan. j.1. de heefA Legemaat. INSCHRIJVING MILITIE I Voor de militie werden op 9 en 10 zer 101 jongelingen ingeschreven. Van ;lit aantal hebben 49 personen broederdien DOOR DE GLADHEID Mej. L. uit Hilversum kwam door de glad heid zoodanig te vallen, dat zij een arm brak. Zij werd door Dr. Rupert behandeld. GOEDKOOP EN DUUR RITJE Toen dezer dagen 2 ingezetenen zonder geld in Zeist vertoefden en toch geen lust gevoelden loopende naar Soest terug te kee- ren, besloten zij in een auto naar huis te gaan. Daar aangekomen, kon betaling niet plaats hebben, terwijl, bij nader onderzoek door den chauffeur, een luxe aschbak uit de auto was verdwenen. Bij huiszoeking door de politie, werd deze bij een der personen gevonden. Procesverbaal volgde. Het zal nu wel op een duur ritje en een duur aschbakje uit draaien. vereeniging gezongen liederen werden op uit nemende wijze vertolkt. Vooral de dames wa ren zeer goed. De heer M. Visser van Gro ningen, welke met ernstige en luimige voor drachten tusschen de zang optrad, was zeer goed en boekte veel succes. Na de pauze had bij monde van den heer B. J. ter Haar de aanbieding van het vaan del plaats, hetwelk, modern opgevat, er schit terend uitziet. De heer J. J. Wiersma gaf een korte verklaring van het vaandel. Den heer Smid, komt voor dit vaandel alle lof toe. Het was een waardige viering van Cres cendo's 4e lustrum. R.K. WERKLIEDEN-VEREEN. Maandagavond a.s., te 7.45 uur, vergadert de R.K. Werklieden-vereeniging in het St. Joseph-gebouw. De agenda vermeldt o.m.: Verslag Centra le Raadsvergadering; verslag kinderfeest; be spreking centrale spaarkas en bespreking feestavond. PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS-VEREEN. J.1. Dinsdag vergaderde de Pluimvee eeniging alhier in „De Gouden Ploeg' Het bestuursvoorstel voor gezamenlJjen voeraankoop vond algemeene sympathie, de Coöp. Landbouwvereen. „Soest" wa mededeeling ingekomen, dat zij het ocht voer zou leveren voor f 16.per 100 1 samenstelling Rijks Pluimvee-consulent ker. Waar genoemde coöperatie geen lidijer Pluimvee-vereen, is en enkele leden weliht ook in de gelegenheid zijn, dit voer te lie ren, werd besloten van deze personen aanbiedingen af te wachten. Voor genu graan was laagste inschrijver Graan- Meelbedrijf „Labor" a f6.25 per 50 I^G franco thuis. Op voorstel van het bestuur werd helo ten ook konijnenfokkers als lid toe te Iapri. De naam der vereeniging werd daarom Ver anderd in Pluimvee- en Konijnenfokkersier. eeniging te Soest. Ons Maandblad" zal ook in 1929 grtis aan de leden worden toegezonden. Wegens bedanken van den heer Van Meel en uitbreiding van het bestuur met 2 léien werden als bestuursleden gekozen één dane en de heeren Buxtorff ene Witberg. Besloten werd een Pluimvee- en Konijmn- beurs op te richten voor de leden. Le<fcn die dieren willen koopen of verkoopen, kin nen dit melden aan den Penningmeester Kfrk- straat 10, Soest. DEMONSTRATIE WERKLOOZEN Als gevolg van de vele sneeuw mèest vorige week de werkverschaffing woijden stopgezet, als gevolg waarvan een steusre- geling intreedt, welke lager is dan de locnen in werkverschaffing betaald. Waar het ditmaal te voorzien was, dat niet spoedig wederom in werkverschffingjjcan worden gewerkt, is het heel begrijpelijk,,.dat men ontevreden was met de financieels in komsten. Dientengevolge hadden ee/,:sv ties van werkloozen plaats. Een deputatie van 2 personen werd M; dagmorgen door den Burgemeester ont' gen. VEREEN. BEVORDERING BIJENTEl De Vereeniging tot Bevordering der Bijen teelt, afd. Soest, houdt Vrijdag 25 Jan'uari s avonds 7.30 uur, de jaarvergadering in „De Gouden Ploeg". De agenda vermeldt o.m. verkiezing van 3 bestuursleden, wegens aftreden van voor zitter en 2 commissarissen; benoeming af gevaardigden voor de Hoofdbestuursverga dering; voorstel gezamenlijke studiereis; aan koop sluitzegels enz. VERANDERING Als de geruchten juist zijn, zal het van ouds bekende Hotel oefé-restaurant ,,'t Zwaantje", op den hoek van de Banningstraat te Soesterberg, eerlang verdwijnen. Een nieuw hotel zal gebouwd worden aan den overkant, op den hoek van den Kamp weg. Het oude hotel zal dan voor andere doeleinden gebruikt worden. RAADSVERGADERING Naar we vernemen komt de raad onzer gemeente vermoedelijk 28 of 29 Jan. bijeen BELEEFD AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 25 TELEF. 2043 IJS De liefhebbers van schaatsenrijden kunnen dit seizoen wel genieten. Kwam de plotseling ingevallen dooi Zon dag aanvankelijk weer de zaak bederven, gis teren konden de banen voor het publiek we derom worden opengesteld. J.1. Vrijdagmiddag had voor de jongens een hardrijderij plaats, terwijl voor de meis jes van 9—12 turfrapen en van 1316 jaar ringsteken werd gehouden. Zaterdagavond had er een gecostumeerd ijsfeest plaats met 18 deelnemers. In dit nummer haalden de volgende per sonen prijzen: le Prijs: J. v. d. Berg (Delftsche Wonder dokter). 2e Prijs: Mej. F. van Lemel (Witte Paljes). 3e Prijs: Mej. M. van Lemel ('n Sigaret) 4e Prijs: A. v. d. Leur en Mej. Gerritse (Torriador en Spaansche danseres). 5e Prijs: Van de Putten, Baarn, (Italiaan- sche clown). Prijs voor eigenaardigste uitbeelding: Fu- gers (zwerver). A.s. Zaterdagmiddag zullen wedstrijden plaats hebben rin schoonrijden voor dames, neerén en paren. Aangifte hiervoor Kan plaats hebben tot Zaterdagmiddag 12 uur in de tent op de baan. Zaterdagmiddag en -avond zal een jasz- band wederom op het ijs aanwezig zijn. Van belang is het verder, dat de baan, ook na de gevallen sneeuw, wederom in goede conditie is gebracht. I VOOR VILLA'S 10.60 PER MILLE EN-IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk APOLLO Gisterenavond werd door de Mannenzang- vereeniging „Apollo" in hotel „Bosch en Duin" een goed geslaagde uitvoering ge geven. Reeds bij de uitvoering van Salve Regina bleek, dat Apollo over goede krachten be schikt. Ook de uitvoering der volgende num mers, waaronder Sterrennacht, was subliem.' Het klokkenspel in dit nummer was zeer mooi. In „Beda" van Heinze kwam als bariton solist naar voren de heer A. v. d. Weert. Zeer beschaafd en klankvol liet de^e solist zich hooren en het complimentje van den directeur was hier ten volle verdiend. Een gezellig bal, onder leiding van den heer Hopman, sloot dezen, voor Appollo mooien avond. te zenden 'aan den uitgever en zie het resul taat. F(ingeer) L(istig) A(ndere) N(aam voor) O(nzen) R(edacteur). Prachtig gevonden. Een eeresaluut voor Jan en Grootje. Dus tóch Brandnetel, tóch Jan weer de schrijver. Jan, Jan, wat zal je moeite gehad hebben, om afgeloopen \yeek zoo'n belabberd ding in mekaar te draaien. Kom toch terug jö en schrijf weer als 'n Brandnetel, want dat wordt niks zoo. Wat kan 't jou schelen, wat ze van je zeggen. Verbeter desnoods je leven of zeg, dat je je vergist heb. Als je 't doen wil, kan je naam nog best goed worden. Ik zei je helpen. Je kent mijn goeie hart. In haast. De groeten van KNELIS. VAN KNELIS. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. GEVONDEN VOORWERPEN: Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie alhier: zilveren Geldstuk, Dainespor- temonnaie, 2 kinderportemonnaie's, Vulpen, doos Closetpapier, Handschoen, partijtje mu ziek, gedeelte ketting van een auto en een Schaats. OVERPLAATSING In aansluiting aan ons bericht betreffende voor de behandeling der gemeentebegroting^ de overplaatsing van den heer Assink, als agent van politie van Soesterberg naar hier, kan worden medegedeeld, dat de heer Van Hummel de plaats van den heer Assink zal 1929. GEM. ARBEIDSBEURS Ingeschreven zijn plm. 266 werkloozen (vorstperiode). Buiten Soest worden gevraagd: 2e Machinist, gemeentebetrekking. Ongehuwd huisknecht. Conservator aan de bibliotheek der Rijks universiteit te Leiden. Adjunct-inspectrice bij het Nijverheidson derwijs. Inlichtingen Gem. Arbeidsbeurs. ORANJE-RADIO-AVOND Donderdagavond in de vorige week heeft het bestuur der Chr. Oranje-vereen. „Juliana van Stolberg" haar leden in de gelegenlieid gesteld de radio-uitzending der muziek- en zanguitvoering in de Groote Kerk te Den Haag, ter gelegenheid van het 50-jarig ver blijf der Koningin Moeder in Nederland te beluisteren in de Rembrandtzaal. Waar de avond algemeen beluisterd wtrd, meenen wij te kunnen volstaan met de ne- dedeeling, dat het geheel prachtig werd wter- gegëven. De zaal was goed bezet. De fitma Steenhuijsen Co., welke dezen avond ge heel belangeloos had verzorgd, had hieitoe een dozijn luidsprekers geplaatst. Voor de fa. Steenhuijsen was deze avond zeker een .41c- zces. Een treffend moment was 't, toen, bij het hooren van 't Wilhelmus, de aanwizi- gen dit staande meezongen. Voor de Chr. Oranje-Verecniging was hel een mooie avond. BEVORDERD Luitenant-kolonel Hardenberg, commantant der Luchtvaart-afdeeling te Soesterberg, werd dezer dagen bevorderd tot kolonel. X y NIET ERG STEMMIG Toen j.1. Zondag 2 personen gelijktijdig naar de kerk gingen, kregen rij onderveg zoo'n hooggaande ruzie, dat de politie te hulp moest komen. Procesverbaal werd op gemaakt. TOONEELUITVOERINGEN J.1. Zondag en Maandag werd in het St. Joseph-gebouw door de R.K. Dameszangver- eeniging opgevoerd: „Maria's macht te Lour- des", drama met zang en apothéose in 4 bedrijven en „Een mislukte speculatie", blij spel in één bedrijf. Beide ayonden was de zaal goed bezet. De dames gaven goed spel te zien, terwijl de heer Alders ook nu weer voor prachtige cos- tuums en fraaie tooneelen had zorg gedragen. De symphonie met den heer Horvers aan het hoofd, zorgde voor de muzikale afwis seling. Aan het duo Alders en Horvers onze complimenten. QP HOOP VAN ZEGEN Kon Zaterdagavond de eerste bioscoop avond wegens te weinig publiek geen door gang hebben, Maandagavond was de zaal van Hotel „Eemland" goed beziet. Naast een aardig bij programma, waarin aardige natuurtafereelen, ging dien avond „Op hoop van zegen", een mooie uitbeel ding van het zoo gevaarlijke visschersleven, in 6 acten. Deze film is gedeeltelijk opgenomen te Katwijk aan Zee met zijn oude vuurtoren, zijn oude typische smalle straatjes, de mooie kleeding der stoere visschers een de vis- scherswoningen. Dit alles gevoegd tusschen de mooie spel momenten, maakt dit filmwerk tot een waar juweeltje, wat van het begin tot het einde boeide. EXCELSIOR Ter gelegenheid van het 4e lustrum gaf de Chr. Zangvereen. en Kinderkoor „Cres cendo" een feestuitvoering in de Rembrandt zaal. Nadat de lotgevallen van het koor gedu rende de 20 jaren wanen gememoreerd, werd het programma vlot afgewerkt. De door de TELEGRAM. Aan lezers van De Soester Courant. Deze week geen tijd om veel te schrijven. Ontzettend druk. Bij Knelis 2 koeien gekalfd, Heb vannacht akelig gedroomd. Heb in mijn droom het sensatiestük „De hulpsecre tarie" op zien voeren. Op verzoek van belanghebbenden had op voering plaats. le Bedrijf: Zitting van gemeenteraad Be sluit wordt genomen tot stichting van hulp secretarie „Overdeberg". Huis van politie agent wordt gehuurd tegen vergoeding van f 225.— per jaar, voor huur, verwarming, ver- lichting, schoonhouden en meerder werk. Huurregeling wordt getroffen. 2e Bedrijf (speelt eenige jaren later, begin 192S): Gemeente is platzak; heeft wel spaar bankboekje met veel geld, doch mag daar van niets gebruiken; is voor het nageslacht. Bezuinigen het eenige middel. Weer besluit van den raad. Kunnen voor huur hulpsecre tarie niet meer betalen dan f125.—. Hij kan 't er best voor doen. Politieagent zwijgt, daar huurder zijn patroon is en omdat huurder ook verhuurder en verhuurder huurder van huurder is. 3e Bedrijf (speelt einde 1928): Huishoud boek van politieagent sluit met een tekort van f 100.- Vraagt daarom beleefd, met petje in de hand, wederom verhooging van huur tot f225.—. 4e Bedrijf: Zitting gemeenteraad. B. en W. stellen voor anders te beslissen. Alle le den tegelijk: Politieagent heeft recht op oor spronkelijk bedrag (f225.—). De huurover eenkomst werd door gemeente als huurder verbroken. Besluit valt op f225.—. Politieagent met ega: Hiep, hiep, hoera! We hebben het overwonnen! Verzuchting van Burgemeester: Ik heb nog wel andere middelen om je klein te krijgen. Tableau: Knelis leest in De Soester Cou rant van 11 Januari 1929: OVERGEPLAATST Zijn de geruchten juist, dan gaat met ingang van 1 Maart a.s. de hoofdagent van politie G. H. Assink, Soesterberg verlaten om op dien datum overgeplaatst te worden naar Soest. Voor velen zal dit vertrek, vooral daar Assink de belangen van allen in deze gemeente, gedurende plm. 10 jaren onafgebroken op uittne- mende wijze heeft behartigd, een teleur stelling zijn. Wij hebben hem leeren kennen als een plichtsgetrouw, oprecht en eerlijk mensch. Toen ik Griet, mjjn vrouw, dat bericht liet lezen, riep ze: Das gemeen. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEFTIGHEER Een groote verrassing. De jongens waren weer twee dagen Bij Zilverbaardje op de maan En deze richtte, hun ter eere, Aldoor maar groote feesten aan. Vuurwerken werden afgestoken, Dat was een prachtig-mooi gezicht, Vooral die groote blauwe sterren En dan dat schitt'rend roode licht. De pijlen suisden in de hoogte, Het was voorwaar een genot; En sissend pangden zevenklappers, Die leken wel gewoonweg zot. En dan was er een gouden regen, Die groene en witte stralen spoot; En ook een heele groote vuur-zon, Die een schitt'renden aanblik bood. En vlagjes waren uitgestoken En lampions wuifden in 't rond, Dit feest was zeker wel het mooiste. Dat men ooit in de wereld vondf Effies wachten. De oude Blaer loeit zoq naar. Effies gaan kijkenAlles weer rus tig. De ouwe lag met zijn ribben op een ouwe klomp van me. Heb Zaterdag ook nog nachtmerrie ge had over FLANOR, alias BRANDNETEL, alias MEESTER JAN. Ben door Nel de waarzegster beet geno men. Twee gulden foetsie. Had ik er maar een nieuwe gieremmer voor gekocht of een stuk spek. Heb een aanklacht ingediend te gen Nel wegens beduvelderij. Nel zegt Offi cier van Justitie doet alles van Soest in de prullemand. Heb Zondag 54 maal WEEK-REVUE van FLANOR overgelezen. Klein lichtje omtrent schrijver toen opgegaan. Zondag weer nacht merrie gehad. Twee maal. Toen alles opge helderd. Direct aanklacht tegen Nel inge trokken. Het heele raadsel is mij toen duidelijk ge worden. Zie hier de oplossing. Brandnetel liep te veel in de gaten. Ieder een wist wie hij was. De aardigheid was er af. Dat moest uit zijn. Uitgever krijgt een idee. Hij zal een prijsvraag uitschrijven on der alle redactieleden en medewerkers. Eén prijs van f 100.wordt uitgeloofd, gedach tig de 100 filmen. Opdracht aan allen luidt: „Fingeer listig andere naam voor onzen redacteur". Jan Brandnetel heeft de 100 pop verdiend of eigenlijk Grootje. Zij gaf Jan in overwe ging onder de voorletters van de woorden in de opdracht een streepje met zwarte inkt te zetten en dat ding, die opdracht, zóó terug En Vederzwart deed flinke kunsten Hoog boven de vuurwerken uit, De maanman riep maar steeds wat angstig: Pas op, zeg, val jij maar niet, guit. Maar Vederzwart zijn sterke vleugels Waren vermoeienis gewend, En dat was hem en onzen vrienden Dan ook maar al te goed bekend. Het mooiste moest nog echter komen, Daarmee had Zilverbaard verrast, Want midden in de prett'ge feestvreugd' Kwam plotseling een nieuwe gast. En Piet en Teun vergaten alles Ja, heel hun vuurpijlen-pleizier Want zie, de gast was niemand ander Dan onze vriend, de Groot-Vizier. De jongens keken heel verwonderd Met beide oogen in het rond, Omdat die Groot-Vizier warempel Op twee stevige beenen stond. En Groot-Vizier, die hield rijn buikje Gewoonweg van het lachen vast, En vroeg schakerend aan de jongens: Zeg, ben 'k een ongenoode gast? Neen maar, neen maar, wat is dat heerlijk, Riep Piet en Teun uit volle borst, En Zilverbaard vroeg aan Viziertje: Vriend, hebt gij bij geval ook dorst? Ik kom wel uit het natte water Zei onze Groot-Vizier subiet Maar daarom, beste Zilverbaardje, Versmaad ik limonade niet. Ja, ik zou best een glaasje lusten En ik was dan nog dubbel blij, Als ik van de beroemde maantaart Ook nog een stukje kreeg erbij'. En Zilverbaard zei Pinkeliichtje, Dat het dan zoo gebeuren moet, En na een twee of drie minuutjes Deed Groot-Vizier zich fijn te goed. Nadruk verboden. (Wordt vervolgd.)

Soester Courant | 1929 | | pagina 2