Iiiliglirus r. li w Stormschade 1 „HetRadiohuis" Mjeien GEBRS. DE ROND. NEDERUND5CHE EPDEN5TAND5BAHK VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Gramofoons in luxe staan de kast f47.50 EFFECTEN BANKZAKEN VOOR VILLA'S 10.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk leden aanwezig met uitzondering van den heer Van Klooster, die wegens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen. De Voorz. deelt hierna mede, dat de be grooting, als gevolg van de in de vorige vergadering aangebrachte wijzigingen thans een totaal aangeeft van t'726.137.06 en sluit met een onvoorzien van f 14.939.14 De agenda komt hierna in behandeling. 1. Voorstel van B. en W. tot het vast aanstellen van personeel, thans in tijdelijken dienst der gemeente. B. en W. stellen hierbij voor, voor vast aan te stellen de navolgende personen: D. J. v. d. Broek, tuinman (f30.— p. w.); A. Vos, werkman (f24.— p. w.); N. v. Ooijen, L. v. d. Kooy, H. v. Fulpen, J. v. Manen, O. Westerbeek, werklieden (f22.— p. w.); C. F. W. Rietveld, teekenaar 2e klasse (jaar wedde f1500.—); S. v. Qorkum en J. H. Mat- thesius, fitters (f30.—) p. w.); P. Kuiper, meteropnemer (f22.— p. w.) en J. J. Ger- ritse, klerk-typist (jaarwedde f900.—). Genoemde salarissen zijn allen aanvangs salarissen. De heer Busch wenscht de heeren Rietveld, Kuiper en Gerritse thans niet voor vast aan te stellen. Deze personen zijn allen voor tij delijk aangesteld. Tegen een inschuiving van deze personen protesteert hij ten sterkste en wenscht een oproep voor deze betrekkin gen te doen. De voorz. begrijpt deze houding niet, waar door den heer Busch meermalen op vaste aanstelling van het tijdelijk personeel is aan gedrongen. De heer Endendijk wijst er op, dat de gas- commissie met algemeene stemmen voor vaste aanstelling der twee personen van het gasbedrijf adviseert. Ook de heer Van Doorne wenscht deze personen niet in te schuiven en ondersteunt het voorstel Busch. De heer Den Bliek zegt, dat hij niet was voor een benoeming op deze wijze, waarop de heer Endendijk mededeelt, dat dit besluit genomen is in een vergadering, waarop de heer Den Bliek niet aanwezig was. De heer Grootewal ondersteunt eveneens het voorstel Busch. De heer Hilhorst begrijpt de tegenwer pingen niet. Meermalen is op vaste aanstel ling aangedrongen. Spr. had verwacht, dat hiertoe met algemeene stemmen zou worden besloten. Het voorstel Busch in stemming gebracht wordt verworpen, waarna de genoemde per sonen met 8 stemmen werden benoemd.. De andere 4 stemmen werden blanco uitgebracht. 2. Ter kennisneming aanbieding van de door B. en W. geredigeerde Verordening regelende de salarissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente, vastgesteld bij besluit van den Raad d.d. 20 Febr. 1929. Wordt voorkennisgeving aangenomen. 3. Vaststelling van een besluit: a. tot openbare verhuur van groenland; b. tot onderhandsche verhuur van een boerderij. De heer Van de Bremer wenscht een ver huring van jaar tot jaar, terwijl de heer Éasch hierbij de vuilnisberging wenscht te bezien. Een gedeelte der terreinen wenscht spr. hiervoor te gebruiken. De heer De Bruijn wil deze goede, dure grond hiervoor niet gebruiken, en wenscht hiervoor een perceel heide aan te wijzen. De heer Hilhorst ontraadt dit gemeente- perceel voor vuilstorting te gebruiken, daar bij hoog water dit terrein niet kan worden gebruikt. De heer Gasille wenscht geen verhuring voor 1 jaar. Onderhoud van het land heeft dan niet plaats. Spr. ondersteunt de gedach te van den heer Hilhorst. De heer Busch doet hierna het voorstel een commissie te benoemen, die het vuil- verwijderings-vraagstuk zal bezien. Ook de plaats aan den Kostverlorenweg, welke thans wordt genoemd, noemt spr. ongunstig. Het voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. Hierna komt in behandeling een nog aan de agenda toegevoegd punt, betreffende de in Soesterberg te bouwen openbare school. De heer Doorman begrijpt niet, waarom het terrein, dat reeds vroeger voor dit doel werd aangekocht, niet gebruikt wordt. Hier uit zou moeten blijken, dat de inzichten bij aankoop van dien grond niet juist geweest zijn. De heer Endendijk wijst er op, dat van de drie in 't voorstel genoemde terreinen, het terrein door den heer Doorman bedoeld, door den Inspecteur op het onderwijs als het minst gunstige wordt beschouwd. De heer Busch geeft toe, dat na de gege ven critiek, groote spoed met deze zaak is betracht. Waar de voorstellen echter Iaat in 't bezit van den raad zijn gekomen, wenscht spr. thans geen besluit te nemen. De heer Endendijk begrijpt de houding van den heer Busch niet. In de vorige vergade ring heeft spr. de zaak uiteen gezet. De heer Grootewal ging hiermede volkomen accoord* en dezelfde uiting, toen ook gebezigd, werd toen door den heer Busch terug genomen. Bij uitstel is de verantwoording voor den raad. Ook thans zal, gezien de beslissing van Ged- Staten enz. nog lang moeten worden gewacht, voor met bouwen kan worden be gonnen. De heer Grootewal wil hedenavond een be slissing nemen. Spr. meent echter, dat de voorstelling van zaken niet juist is. De grond kost geen 50 ct. doch 73 ct. Spr. wijst tevens op de boomen. De heer Gasille wenscht ook thans een beslissing, doch "kant zich tegen de f500.—, die door De Goede thans meer wordt ge vraagd voor de boomen. Besloten wordt tot het voorstel van B- en W., doch zonder de f500.— voor de boomen. Mocht de heer De Goede hiermede niet accoord gaan, dan zal de school ge bouwd worden op het gemeenteterrein aan de Luitenant Koppenlaan. Hierna komt in behandeling: 4. Behandeling van het rapport der Com missie van ^Onderzoek inzake Grondbedrijf. De Voorzitter, die een inleiding in deze zaak geeft, zegt, dat aan deze zaak 2 kanten teneen zakelijke en een persoonlijke kant. De persoonlijke kant is een niet voldoend administratief doorzicht van den directeur Daarnaast is er sprake geweest van oneerlijke praktijk en gepleegde fraude. Het college van B. en W. werpt deze gedachte ver van zich. Nooit werd dit door hen verondersteld. Ook de comm. heeft, blijkens haar rapport, dit niet geconstateerd. Waar hiervan niets is gebleken, wenscht spr. een bespreking van den zakelijken kant en alleen een behande ling van het rapport. De heer Van Doorne wijst er op, dat aan oneerlijke praktijken door de comm. nooit is gedacht. Spr. wenscht in algemeene trek ken over de zaak te spreken. De voorz. vraagt, waarom wel is ingegaan op courantengeschrijf. Tevens begrijpt spr, niet waarvoor momenteel nog algemeene be schouwingen noodig zijn. Spr. zou dan moe ten concludeeren, dat het rapport niet volledig is, hoewel we toch mogen aannemen dat de comm. haar bevindingen in het rap port heeft neergelegd. Spr. betreurt het daar om nogmaals, dat de comm. niet met con clusies is gekomen. Conclusies van een min derheid en een meerderheid acht spr. zeer goed bestaanbaar. Algemeene beschouwen- gen acht spr. daarom niet Op zijn plaats. De heer Van Doorne zeg-t het rapport te willen bespreken, doch wenscht zich niet aan de volgorde te binden; tevens zal het wel licht noodig zijn iets meer te zeggen. De heer Hilhorst begrijpt dit niet. In de vorige vergadering heeft spr. voorgesteld de behandeling der conclusie van B. en W. uit te stellen. Daarna werd besloten het rapport te behandelen. Spr. wil zich daarom bij het rapport houden. De heer Van Doorne vangt hierna zijn be spreking aan, waarvoor hij terug gaat naar het tijdstip der stichting van het Grondbedrijf. Door den heer Foeken werd er toen zeer te recht op gewezen, dat een grondbedrijf hoofdzakelijk een administratief bedrijf was. De Voorz.: Mijnheer Van Doorne U moet zich bepalen tot het beleid in het bedrijf. Beslissingen van een vroegere raadscal,lerra hebben hiermede niets uitstaande. De heer Van Doorne: Ik wil U hiermede bewijzen, dat de directeur te veel naar de technische zijde heeft gezien. Nov. 1924 werden op voorstel van den directeur gronden ingebracht, welke inbreng op de toen gegeven cijfers door den raad werd goedgekeurd. Niettegenstaande deze vaststelling zijn de cijfers gewijzigd, waar voor de directeur een verklaring heeft gege ven, welke door spreker niet, door de an dere commissieleden wel als aanneemlijk werd beschouwd. Het veranderen van door den raad vastgestelde zaken noemt spr. be drog; de andere leden noemden het -een ernstige fout. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: NIeuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. Spr. heeft lof voor de wijze waarop de ambtenaren inlichtingen hebben verstrekt. De heer Van Vliet heeft hierop echter -een uit-: zondering gemaakt. De heer Van Vliet heeft de touwtjes steeds zelf in handen gehouden; v. d. Woude kon dus niets doen zonder Van Vli^t. Van de Woude is een werkezel, die voor alles gebruikt'werd; in ver verwijderd verband is hem dan ook maar schuld met betrekking tot de boekhuoding te verwijten. Van Vliet wist, dat administratie nummer: één was; hij heeft echter de zaak laten rotten in plaats van zich tot den raad te wenden. Spr. wil er den secretaris geen verwijt van maken; hij kan zich indenken, dat deze de zedelijke moed gemist heeft het hoofd er tegen in te gooien. Spr. deelt mede, dat ook een onderzoek is ingesteld naar de artikelen in het Soester Nieuwsblad. In dié artikelen is een winst van f53000.- tot uiting gekomen. Dit was het stokpaardje van Van Vliet, in werkelijkheid bleek het een kreupele knol te zijn. Spr. noemt deze artikelen misleidend. In dé pers is geschreven, dat de notulen aan den heer v. d. Berg zijn verstrekt. Dit is door de comm. als zoodanig niet gedaan. De heer v. d. Berg wenschte niet voor de comm. te verschijnen, waarna door den heer Doorman de notulen zijn afgegeven, zoodat de heer v. d. Berg in de gelegenheid zou zijn inlichtingen te verstrekken. De comm. heeft deze afgifte der notulen ten sterkste afge keurd. Dat de notulen niet aan den heer Van Vliet zijn verstrekt vindt spr. heel gewoon; dit was nu eenmaal bepaald en mijnheer Van Vliet zou anders precies geweten hebben, wat de andere ambtenaren over hem hadden gezegd. Spr. moet een ernstig verwijt laten hooren aan het adres van Ged. Staten voor het slap pe toezicht en niet minder aan het toen malige college ven B- en W., die de teugels niet in handen hebben gehouden. De heer Van Vliet verwijt hij een groote zorgeloos heid, een eigenmachtig optreden, een ver- waarloozing van voorschriften door het niet indienen der rapporten en een opzettelijke onjuiste voorlichting van het publiek. De door B. en W. voorgestelde motie vindt spr. te slap, waarom hij zelf een motie indient. (Deze motie werd in de volgende besprekin gen nog aangevuld en opgenomen in ons vorig nummer). De heer Busch doet de behandeling dezer zaak in het openbaar leed. Volgens spr. is de groote fout gelegen in het eigenzinnig op treden van den directeur en 'het heerschen als een dictator. Ook de politiek heeft in deze zaak een groote rol gespeeld. Spr. brengt dank aan den heer Monsma, die in deze zaak veel goed werk heeft ver richt. Spr. wil hier geen ontslag toepassen, hoewel hij begrijpt, dat de uitwerking dezer gedachte ook geen succes zou hebben. Een opzettelijke Vervalsching noemt spr. de verandering der staat, welke in den raad van 24 Nov. 1925 was goedgekeurd. Ook in deze zaak wil spr. het college van B. en W. een college zonder ruggegraat noemen. Spr. heeft hiernaast waardeering voor zijn werk. Veel goed is van hem nog te verwach ten, als zijn krachten goed geëxploiteerd wor den. Bij 'n goede kracht zal hij 'n goede kracht zijn. Spr. wil het verwijt niet zoo zeer doen aan Van Vliet, doch wel aan de politieke hetze. Spr. acht de motie van B. en W. eveneens te slap. Er is een wanbeleid geweest -en dit moet tot uiting komen. De heer Doorman wijst op een meerder heid en een minderheid in de commissie en noemt de motie van B. en W. ook te slap. Door vroeger schrijven in de bladen heeft spr. het met den heer Van Vliet wel eens aan den stok gehad, doch wil er op wijzen, dat hij in deze zaak eerlijk heeft geoordeeld De reeds meer genoemde verandering der staat zonder voorkennis is afgekeurd, vol gens spr. was de door den heer Van Vliet gegeven uitlegging aanneembaar. De eerste staat was opgezet naar kadastrale gegevens. Bij een verdeeling der gronden in complexen bleken deze gegevens met de werkelijkheid niet overeen te komen. Dat Van Vliet toen het zekere voor het onzekere heeft genomen acht spr. heel begrijpelijk. Tevens zegt spr., dat door den heer .Van Vliet nooit is geschreven van een winst, wel van een voordeel voor de gemeente en dat is zeer juist. De heer Gasille zegt, dat het werk der com missie veel is geweest. Dat geen conclusies werden genomen, moet betreurt worden, daar de besprekingen hierdoor zeer zouden zijn verkort. Uit het gehouden onderzoek door de comm. is volgens spr. komen vast te staan, dat het beleid onvoldoende is ge weest; dat in 1922 een administrateur is be noemd; dat in 1926 Van Arkel moest worden benoemd voor de balans 1923; dat, toen Kraaikamp de balansen 1924—'25 moesten gereed maken, deze eerst de boekhouding in orde moest brengen; dat dit de gemeente veel geld gekost heeft en dus schade aan de gemeente is toegebracht; dat het college van B. en W. zeer slap is opgetreden; dat de di recteur eigenmachtig optreedt»en eigenzinnig is; dat geen rapporten zijn uitgebracht; dat gronden zonder waardebepaling zijn opgeno men; dat hij B. en W. niet van den stand der zaken op de hoogte heeft gesteld; dat hij geen kennis heeft gegeven van de veranderde staat en dat men twijfelt aan zijn waarheids liefde. Ook deze spr. acht de motie van B. en W. te zwak. Spr. dient daarom zelf een motie in. De heer Hilhorst heeft niets anders ge hoord dan kritiek. Van fraude is .geen sprake. Deze gedachte was echter wel gewekt door het schrijven in één der bladen. Spr. meent, dat het onderzoek niet onpartijdig is geweest- Spr. vraagt zich af, waarom de notulen niet aan den heer Van Vliet zijn verstrekt. Tot de grootst mogelijke openbaarheid werd toch besloten. De medeelingen staan nu soms tegenover elkaar. Spr. wijst er op, dat hier gezocht moest worden naar een opzet voor een voor Soest onbekende zaak. Spr. gelooft, dat Van Vliet bij een volgenden opzet ver schillende zaken wel anders zou behandelen. Spr. wil daarbij de omstandigheden bezien, waaronder gewerkt moest worden. Spr. is zelf getuige geweest van een uiting van woor den, tegen den directeur, waarover spr. zich boos maakte. 4 Spr. is er tevens van overtuigd, dat meer grondverkoopen zouden hebben plaats ge had, wanneer hij de zaken geheel had mogen regelen. Spr. zal voor de motie van B. en W. stemmen. De heer Endendijk onderschrijft veel van de woorden van den heer Hilhorst. Veel kan gezegd worden zonder de geheele waarheid te zeggen. Over de capaciteiten van den heer Van Vliet is in het geheel niet gesproken. Als illustratie hiervan noemt spr. de grond' verkoop „Zonnegloren". Dat B. en W. niet blind zijn voor de administratie, kan men zien in de conclusie van B. en W. Met betrekking tot de woorden van den heer Busch, dat de heer Van Vliet een ge- importeert! teckenaactje uit Deventer is, wil spr. er op te wijz.en, dat genoemde is bemtfemd op de aanbevelingen, die de heeren Bes^sen en'v. ch Broek, dus de S.D.A.P., die toen als raadslid zitting hadden, over hem hadden verkregen. De heer Busch zegt, dat hij dan wel andere inlichtingen heeft. Met betrekking tot de door den heer Ga sille bedoelde schade, wijst spr. er op, dat het uittrekken der gelden voor 't verrichten van extra werk, wel eens 2 ambtenaren kon heb- ben uitgespaard, waarop de heer Gasille ant woord, dat, al zou de schade maar 2 dub beltjes zijn, de schade als zoodanig blijft be staan. De Voorz. beantwoordt hierna de verschil lende sprekers, waarbij enkele zaken de ad ministratie betreffen, naar voren komen, ter wijl er naar zijn meening, zaken naar voren, worden gebracht, die de interpretatie raken en dus niet bij het beleid mogen worden be zien. Tevens wil spr. zich kwijten van een hem gedaan verzoek door den heer Van den Berg, om er op te wijzen, dat genoemde v. d. Berg slechts 11 maanden het Grondbedrijf heeft gehad, in welken tijd hij de balans niet heeft willen accepteeren, omdat er gronden ver meld waren, die op nul stonden. De heer Van Doorne wijst er nog op, dat besloten was de notulen niet te verstrekken, terwijl het onderzoek zich uitsluitend heeft bepaald tot het beleid. Van technische zaken heeft de comm. geen verstand. Oneerlijk noemt spr. het stellen van gron den op nul, oneerlijk de verandering der be wuste staat en eveneens oneerlijk de voorlich ting van het publiek als door den heer Van Vliet gegeven. De heer Hilhorst zegt, dat hij bij de in stelling van het grondbedrijf gewaarschuwd heeft. De verordening moest arme ouders en rijke kinderen maken. Spr. ziet de geheele zaak als een achterstand als gevolg van de interpretatie. -De heer Endendijk komt op tegen de woor den van den heer Van Doorne, waar over oneerlijkheid wordt gesproken. Evenmin is het door den heer Van Vliet geschrevene oneerlijk. Nooit is over winst ge schreven en dat het een voordeel voor de gemeentenaren is geweest, valt niet te ont kennen. Als geen grondbedrijf zou hebben bestaan, zou uit den gewonen dienst (dat is belastingen) veel meer moeten worden bij gepast, welke gedachte door den Voorz. wordt ondersteunt en nog eens verduidelijkt. De heer Gasille kan dit moeilijk begrijpen. De heer De Bruijn kan zich den tijd van 1923 moeilijk indenken. Wel weet spreker, dat 't een bui tengewone toestand was in die dagen, waar tegen vele ambtenaren niet waren opgewas- schen. De heer v. Vliet werd overal bijgehaald, waarvoor hij zich niet had moeten geven, Geen vergadering van B. en W. werd er ge houden of Van Vliet moest er bij komen. In veel zaken, waarmede hij niets te maken had, werd hij gemoeid. Fouten zijn er ge maakt, maar de grootste fouten zitten bij Ged. Staten en het toenmalige college van B. en W. Moet voor dit alles een persoon gedoodverfd worden Dat de administratie direct een vraagstuk is geweest, blijkt wel uit het feit, dat reeds spoedig een administrateur werd toegewezen. Volgens spr. moet deze geheele zaak be zien worden in het licht van 1923. Volgens reglement van orde komt hierna de motie Van Doorne als zijnde het verst Laanstraat No. 30 Baarn strekkende, het eerst in stemming. De motie, in ons vorig nummer reeds opgenomen, wordt met 75 stemmen aangenomen. RONDVRAAG. De heer Busch vraagt hoe het thans met de plannen voor het woonwagenkamp is ge steld. Tevens vraagt spr. wat er staat te gebeuren met de vuilnisbelt. Het is hem bekend, dat het vuil met ingang van morgen wederom zal worden opgeslagen op een terrein aan den Kostverlorenweg. Spr. weet nu al wel te zeg gen, aan wie bij aanbesteding de ophaling van vuilnis zal worden gegund. Tevens stelt hij aan den heer Endendijk in verband hier mee de vraag, of zijn patroon soms binnen kort wederom goedkoope mest noodig heeft. De heer Endendijk protesteert tegen deze uitlating en noemt het een verdachtmaking van zeer laag allooi. Ook de Voorz. protesteert tegen deze uit lating. De heer De Bruijn deelt mede, dat hem is bekena geworden, dat mijnheer Iburg Maan dag met den ambtenaar Monsma, des avonds van half 10 tot half 1 op het gemeentehuis heeft vertoefd. Spr. vraagt of een ambtenaar gerechtigd is een gewoon burger na bureau tijd in het gemeentehuis toe te laten. Het ligt volgens spr. voor de hand, wat hier moest geschieden. De noodige gegevens omtrent financiën moesten worden verstrekt. Spr. wenscht openbaarheid en verzoekt een onderzoek naar dit geval in te stellen, het geen wordt toegezegd. De heer Gasille brengt B. en W. dank voor de vlugge en afdoende regeling in de water voorziening in deze vorstperiode. De heer Doorman vraagt inlichtingen in verband met het hoogspanningsnet van 100000 volt, wat door onze gemeente zal worden gelegd, waarop door den Voorz. de noodige inlichtingen worden gegeven. Hierna sluiting. PLAATSELIJK NIEUWS BRANDWEER SOESTERBERG Dinsdag 12 Maart a.s., 's avonds te 7.30 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening gehouden worden. BRAND Zondagmiddag werd de Vrijwillige Brand weer te Soesterberg gealarmeerd voor een heidebrandje op het vliegterrein alhier. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was de brand alreeds door de militairen der Luchtv. afd. gebluscht. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s., terrein Koudhoornweg, 12 uur nam., Soest 2—Soestdijk 2. 2 Uur nam. Soest 3—B.V.C. 4. Het lsté- elftal speelt om 2 uur in Utrecht tegen Elinckwijk 1. Vertrek per trein 12.30 uur vanaf den Nieuweweg. PAARD DOOD GEVALLEN Toen dezer dagen een gemeentelijke wa- terwagen, bespannen met een der gemeente- paarden, op de Molenstraat reed, viel het paard plotseling dood neer. Een schadepostje voor de gemeenschap. ge, Heuvelweg 3; D, L. van Peursen, Beetz- laan 45; L. J. Raseli, Veenhuizerstraat 9c P. C. Zonneveld, Talmalaan 22. DEPOT VAN FRANKEERZEGELS e.d. De wn. Directeur van het Post- en Tele graafkantoor verzoekt ons de aandacht erop te vestigen, dat de heer J. A. Rademaker, Laanstraat 8c, is aangewezen als depothouder van frankeerzegels enz. HULDIGINGS-COMITE Te Soesterberg heeft zich j.1. Zondagmor gen uit eenige vooraanstaande personen, een comité gevormd, met het doel het feest van den ZeerEerw. Heer Pastoor der parochie, die in den loop van dit jaar alhier 12,5 jaar pastoor is, waardig te vieren. NOODLANDING VAN EEN LEGERVLIEGTUIG Gisterenmorgen moest het vliegtuig 126 uit Soesterberg, bestuurd door den tweede luitenant-vlieger Jhr. H. J. M. van Asch van Wyck op een weiland onder de gemeente Harmeien een noodlanding maken wegens een defect aan den motor. De machine werd ernstig beschadigd, zoodat zij gedemonteerd zal moeten worden en naar Soesterberg wor den overgebracht. De bestuurder bekwam geen letsel. Kantoor Soest GEEN SPREEKUUR Men verzoekt ons er op te wijzen, dat door den Weth. van publieke werken (weth. Koen- ders) a.s. Woensdagavond geen spreekuur zal worden gehouden. HET IS VOLBRACHT In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummer omtrent de filinvertooning van het grootsche kunstwerk „Het is volbracht", ver wijzen wij thans naar één in dit blad voorko mende advertentie, waarin een kinder- en avondvoorstelling wordt aangekondigd. Deze passi-meditatie, welke in 8 afdeelin- gen op zoo schitterende wijze -de lijdensge schiedenis van Christus uitbeeldt, is verwerkt in een film van niet mindet dan 3400 Meter. Een aanbeveling, om vooral dit prachtstuk van filmkunst te gaan zien, zal zeker over bodig zijn. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: autoband, kinderhandschoentje, zak met motorgereedschap, jongensjasje, tabaksdoos en een portemonnaie. Aangevlogen een duif. STILLE OMGANG Men verzoekt ons er nog even op te wij zen, dat de Stille Omgang voor de Katholie ken van Soest zal plaats hebben in den nacht van 16 op 17 Maart a.s. Zij, die wenschen deel te nemen, worden verzocht dit schriftelijk kenbaar te maiken aan den heer Benschop, Steenhofstraat 17. De onkosten hiervoor bedragen: trein, bus en kerk f2.50; trein en kerk f2.10; bus en kerk f 0.90alleen kerk f0.50. Vertrek autobus Zaterdagavond 10.47 uur vanaf Koudehoekstraat. Stopplaatsen Kerk straat (v. d. Weert), De Gouden Ploeg, Mo lenstraat, Steenhofstraat (Wagner), R.K. kerk, postkantoor, F. C. Kuijperstraat, Nieuwer- hoek. Zondagmorgen extra autobus te 7.45 uur vanaf station Baarn. PLEIZIERVLUCHTEN Door de K-L.M. zullen in de Paaschweek weder pleiziervluchten gehouden worden te Soesterberg. Verleden jaar waren er in en kele dagen zes honderd vliegbewijzen uit gereikt. Er zal gevlogen worden vanaf Don derdag voor Paschen tot en met den twee den Paaschdag, van 's morgens 11 tot 6 uur, met de vliegtuigen, welke op de internatio nale lijnen gebruikt worden. NAT. BOND TEGEN REVOLUTIE Maandag 11 Maart a.s. hoopt de Afd. Soest van den Natinoalen Bond tegen revolutie een vergadering te houden in de Rembrandtzaal te Soestdijk. De heer A. van Batenburg, lid van het Hoofdbestuur van de N. B. t. R. hoopt daar te spreken over het onderwerp „De Onder- miiningspropaganda in Nederland". Deze vergadering is voor genoodigden en zijn kaarten voor hen, die belang stellen in dit werk, verkrijgbaar bij de heeren: J. J. van Amerom, Vinken weg 33; W. van Breuke- len, Veenhuizerstraat; H. Butselaar, Noor- derweg; H. van Dongen, Burg. Grothestraat; J. van der F lier, Stationsweg 12; E. de Lan- OPENBARE BIJEENKOMST Dinsdag a.s., 's avonds 8 uur, zal in de Rembrandtzaal (kleine), een openbare bijeen komst worden gehouden van de onlangs op gerichte afdeeling „Kerk en Vrede". Verwacht wordt, dat christenen in en bui ten de kerken, die niet alleen den oorlog ha ten, maar bovenal voor den vrede willen werken, deze bijeenkomst zullen bezoeken. De grondslag van „Kerk en Vrede" zal daar van rechtzinnig en vrijzinnig standpunt wor den besproken, terwijl er ruimschoots ge legenheid zal zijn voor gedachtenwisseling. Nog eens: wie voor 't behoud van den vrede is en daarvoor werken en getuigen wil, bezoeke deze bijeenkomst, want 't geheim Fransch-Belgisch militair verdrag heeft toch wel dit geleerd, dat de vrede in onze wereld nog niet gewaarborgd is. STILLE OMGANG Door ongeveer een 30 ingezetenen van Soesterberg, zal in den nacht van Zaterdag op Zondag deelgenomen worden aan den stillen omgang, welke dien nacht in Amster dam gehouden wordt. NIET MIS Door de meervoudige kamer der Utrecht- sch eRechtbank werd heden tegen den in genieur C. S. van Soesterberg, f 400.boete of 160 dagen hechtenis geëischt, wegens het met zijn auto veroorzaken van lichamelijk letsel van een tuin, die op zijn rijwiel in de richting De Bilt reed en zoodanig werd aan-, gereden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. ADRES AAN DEN RAAD Door verschillende bewoners van de Veen huizerstraat is 't volgende adres aan den Raad gezonden. Aan den Raad der Gemeente Soest. Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen. de ondergeteekenden, allen bewoners aan de Veenhuizerstraat te Soest; dat zij, adressanten, met leedgevoel hebben opgemerkt, dat het weggedeelte, genaamd „Veenhuizerstraat", gelegen tusschen het Nieuwerhoek-plein en de Nieuwstraat in on- begaanbaren staat verkeert; dat het publiek hierdoor gedwongen wordt, zoo weinig mogelijk genoemd gedeelte der Veenhuizerstraat te betreden; dat voor ondergeteekende in het bijzonder voor de winkeliers aan de Veenhuizerstraat hierdoor groote schade ontstaat; dat, in weerwil van de bestaande straatbe lasting tot op heden geen werkzaamheden tot het verbeteren dezer straat werden ver richt; dat zij, adressanten, den naam „Veenhui zerstraat" voor genoemden weg misplaatst achten dat deze naam een ongunstige klank en een onjuisten indruk voor de vreemdelingen wekt; dat ondergeteekenden in verband met de straatnamen der omgeving den naam „Regen- tefcsestraat" beter geschikt en ge wenscht achten redenen waarom adressanten zich tot Uw EdelAchtbaren Raad wenden, verzoekende het weggedeelte der Veenhuizerstraat, ge legen tusschen het Nieuwerhoekplein en de Nieuwstraat ten spoedigste te verbeteren; den naam „Veenhuizerstraat" te wijzigen in „Regentessestraat". Hetwelk doende enz. ten aan de redactie van dit blad, waarna daarop, voor zoover hel binnen ons ver mogen ligt, geantwoord zal worden. Vragen dienen, vergezeld van een postze gel voor antwoord, schriftelijk aan den des- betreffenden medewerker (medewerkende fir ma) gezonden. De beantwoording^ geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Lambertha, d. v. H. v. d. Pol en R. A. Hekkers, L- Brinkweg 27. Petrus Franciscus Maria, z. v. P. v. Schalkwijk en M. A. M. Kcssels, Kostverlorenweg 5. Johannes Baptist, z. v. J. B. Lensink en P. Majoor, Verl. Post weg 10. Johanna Maria Aloysia, d. v. J. D. L. Zoetelief en A. M. v. Geffen, Korte Kerk straat 5. GETROUWD: L. Eijgelaar en N. J. de Bruin. OVERLEDEN: Adriana Hermina Roelofje Struve, 72 jaar, wed. J. D. Struve. Pieter Hacquébard, 74 j., wedr. van J. v. d. Steen. Johannes Versteeg, 70 j., geh. met A. M. Timmermans. Johannes Pieter v. d. Hoogt, 64 j., geh. met M. Bloot. Geertrui Johanna v. Dorp, 80 j., wed. D. v. Wijck. BAARN ONDERTROUWD: N. Bleichrodt en H. de Ruig. W. A. de Vries Robbé en A. M. Bergmans. GETROUWD: C. J. Groenesteijn en E. Hoeve. OVERLEDEN: Johannes Bieshaar, 97 j., wednr. van M. Elbertsen. Maria Johanna Moltzer, 57 j., ge huwd met M. G. van Hoorn. Pieter Hacquie- bard, 74 j., wednr. van J. v. d. Steen. Lo- dewikus Johannes van Schaffelaar, 80^., geh. met D. Kuipers. Maria van Burgeier, 63 j., wed. van T. Haneveld. KERKÖER1CHTEN VRAGENBUS Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, betrekking hebbende op: LAND- en TUINBOUW of PLUIMVEE TEELT bij: G. J. LIESHOUT, Dir. Rijks Landbouwschool, Montfoort. BOUWKUNDE bij: JAN BOS, Architect, Acaciastraat 6, Den Haag. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VR1JLANDT, Corn. de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- en BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag. Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: DE REDACTIE VAN DIT BLAD. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM—SAMUELS, Santhorstlaan 72, Wassenaar. VRAGEN, niet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te rich- SOEST NED. HERV. KERK Zondag 10 Maart. Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. TCniishoop. Bediening van den H. Doop. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. Donderdagavond half 8, Ds. J. C. W. Kruis- hoop. Biduur voor het gewas. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Mjettj^ii. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meiden, Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Donderdag 14 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Smeden, van Haarlem. Biduur voor het ge was. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Zondag 10 Maart. NED. HERV. KERK Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk, voor kin deren van 6 tot 13 jaar. Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg Ds. Vethake, van Utrecht. Dinsdag 12 Maart, 's avonds 8—9 uur, Bijbellezing door Ds. B- Tuinstra, in het Christ. Militair tehuis te Soesterberg. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. Vethake, uit Utrecht. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. - BAARN NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Bediening van den H. Poop. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaaui. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uut en nam. 6 uur Prof. Dr, Q. Ch- Aalders, van Hilversum. GEREF. KERK IN H. V. Korte Schoolstraat. Voorm. -10.15 uur Ds. C. Vermaat. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Prof. F. Leng- keek, van Apeldoorn. Vrijdag 15 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. H. Bijteveld, van Haarlem. Biduur voor het gewas. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Ds. A. P. van de Water. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Geen dienst. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 830 uur H. Mi9 en te 10 uur Hoogmis. LEGER DES HEILS De Wetstraat 25. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3.15 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond openluchtmeetuig aan de Sparrelaan. 'Z Donderdagavond heiligingsdienst Allen geleid door kapiteine Winters.

Soester Courant | 1929 | | pagina 2