Mantelmagazijn DE ADELAAR Varkensmarkt 9, Amersfoort i. l se m co. Stormschade Luxe Auto-verhuur Brandstoffen- en Grindhandel. Iiiiiilirui PJi Dames-en Kinder-mantels Japonnen Hoeden Kinderjurken Aparte Modellen Moderne Stoffen Voordeelige prijzen Grootst, meest gesorteerd en goedkoopst speciaal huis in Dames- en Meisjes-Confectie en Hoeden. Ziet de Etalages! C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 ARN. BROUWER ARCHITECT Wist U dat „Het Radiohuis" ,y\0^>T* Vóór het inzeepen PUROL VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Sproeten komen vroeg in tiét Sprutol. Bij alle Drogisten. OPENING VOORJAARSSEfZOEN 15 cent per K.M, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. met betrekking tot het ontmaskeren van den persoon Knelis. Na verloop van eenige dagen werd Knelis door U genoemd een reiziger in schild wachthuisjes en na het afdrukken van het blad werd ook deze blunder in de voor naamste lade van Uw bureau, de blunderla, gedeponeerd. Heel vlug hierna, werd iemand, wiens ouders een bijzondere liefde voor vogels schijnen gehad te hebben, voor Knelis ge houden en ook deze uiting werd, als een overgroote blunder bij de anderen geborgen. Daarna was Knelis iemand, die dicht bij de bron zat, hetgeen voor dien persoon of de bron heel gevaarlijk was. Blunder nummer zooveel. Nog verschillende andere personen werden door U genoemd en even zooveel blunders werden hiermee door U geslagen. De laatste en niet onaardigste blunder maakt U in den laatsten Soester, als U Kne lis schelt voor Anti-Revolutionair. Jammer voor U, dat ditmaal Uw courant zoo vroeg gedrukt was (zeker niet erg druk). Vooral jammer, omdat ik me vorige week juist zoo bloot gaf met de mededeeling, dat ik beter linksch was, als U en mijnheer Busch samen. Nou moet U wel begrijpen mijnheer Van Doorne, dat ik niet aan den gang kan blijven met U steeds op Uw blunders te wijzen. Als ik er geen stokje voor steek, acht ik U in staat om alle gemeentenaren achtereenvolgens op te noemen en als ik daarop dan steeds zou moeten zeggen, dat U wederom een blundertje sloeg, dan zou niet alleen Uw reputatie en de achting voor Uw persoon als vertrouwensman in belastingzaken, als raads lid, als adspirant-wethouder enz. geheel ver loren gaan, maar wat erger is, Knelis zou net zoo vervelend worden als U veelal met Uw artikelen in „De Soester". O, bent U daar nieuwsgierig naar? 'k Zal het U zeggen. Wat waarheid is, kan nooit met meerder heid van stemmen worden bepaald. In zeer vele gevallen komt'de waarheid bij zulke stemmingen in het gedrang. En al heb ik al een grijzenden kop, ik hoop het nog te beleven, dat er een andere wind door de Soester raadszaal gaat waaien, een wind (van welken kant deze komt is mij onverschillg), waarin de eerlijkheid eens haar voren komt, waarin het gemeentebelang eens flink in de oogen wordt gezien en uit welken wind de verpestende en verpolitiekte atmosfeer zal zijn verdreven. Maar ik ga door. „Kolommen vol hebben zij geschreven om hun lezers maar wijs te maken"enz. schrijft U; maar U heeft 100 films geschre ven, U heeft al wel duizend kolommen over het Grondbedrijf volgepent en zeker wel 25 fouten opgelepeld, waarover het rapport in alle talen zwijgt. En zoudt U nou verwach ten, dat ik op Uw commando zwijg. Nog niet half. Zoolang ik denk, dat het groote gemeentebelang van mij eischt, dat ik spreek, zal ik daarvoor aan U geen vergunning vragen. Wat zegt U? O. U is wel vriendelijk, dat ik dat niet aan U behoef te vragen. Maar weet U, hoe U de lezers van Uw blad heeft willen suggereeren? Wel vijf en twintig maal heeft U in Uw artikel het woord leugen en laster en verdere synoniemen gebruikt. Wat 'n armoede aan argumenten. Allerlei insinuaties, maar bewijzen? Ho maar. Het meest krachtige bewijs, dat U kunt bijbren gen is, dat de Raad Uw motie heeft aange nomen en zooals gezegd, wat waarheid is wordt nu eenmaal niet uitgemaakt met meer derheid van stemmen. Wat zegt U? Zullen mijnheer De Bruijn en andere personen erg boos op mij zijn als ik dit zeg? Laat ik U zeggen, dat het mij Siberisch koud laat, of iemand boos op mij is, maar wat mij meer interesseert is, dat U blijkbaar ook een oordeel heeft over de houding van verschillende leden van den raad in deze zaak. Ook Knelis heeft een oordeel, maar Knelis zal dit oordeel opschorten tot hij precies weet, wat deze personen heeft bewogen de door hen aangenomen houding aan te nemen en mijn naam zou geen Knelis zijn, als ik U binnenkort hierover niet méér zal "kunnen zeggen. Maar excuseer, hiijnheer de advekaat. Ik heb nu heusch geen tijd meer. Een volgen de keer spreken wij wel wat langer. Alleen wilde ik U nog even vragen, is Uw courant deze week weer zoo schunnig en zoo vol banaliteiten? Vorige week was het nu heusch geen exemplaar om er mee huis aan huis te leuren. Saluut hoor. VERVOLG INGEZONDEN STUKKEN GEDENK DE ARMEN Het welwillende medewerking van de Zeer Eerwaarde Heeren Geestelijken onzer beide Parochiën zal in beide kerken op a.s. Zondag na eene predicatie eene collecte worden ge houden ten bate der Conferentiën der St. Vincentius Vereeniging. In dezen tijd van versterving en boete ter gedachtenis aan het lijden van Christus, wordt het geven van een aalmoes voor de armen als een der schoonste liefdewerken aanbe volen. Het zal niet noodlg zijn de lezere te over tuigen van de groote nooden onder de vele arme gezinnen, wier belangen door de Con ferentiën behartigd worden, en daarbij de ver zekering te verschaffen, dat de geldmiddelen na de strenge winterperiode der laatste maan den zijn uitgeput. Helpt daarom a.s. Zondag door een ruime aalmoes te schenken. Gedenkt, dat gij het doet ter eere van God en tot heil van U zelve. De Bijzondere Raad der St. Vin- cenfius Vereeniging te Soest: J. G. A. RUPERT, Voorzitter. A. C. B. TRAUTWE1N, Secret. J. KRUIJTZER, lid. J. G. A. BATENBURG, lid. P. H. HESP, lid. J. H. PIEPER, lid. Soest, 14 Maart 1929. 'T GRONDBEDRIJF Wie 't verslag der Raadsvergadering in de bladen en 't commentaar daarop in „De Soester" van 9 Maart heeft gelezen, zal nu wel begrepen hebben, dat het geheele relle tje tegen den heer Van Vliet uitsluitend een persoonlijk tintje had. Het gemeentebelang, dat de raadsleden v. Doorne en Busch altijd (met hun mond ten minste) dienen, was hier zeer zeker geheel op den achtergrond geraakt. Ze hebben de gelegenheid aangegrepen om hun afkeer van een „ijverig, hard werkend ambtenaar" (Busch) uit te schreeuwen. 't Soester publiek was in den waan ge bracht, dat er nu eens onthullingen zouden gedaan worden, die op z'n minst op fraude wezen. Edoch niets, maar dan ook niets kon den heer Van Vliet als oneerlijk worden ten laste gélegd. Want dat er door den heer v. Doorne en den heer Busch en den onzichtbaren heer fdie is alleen 's avonds van half 10 tot half 12 te zien) naarstig gespeurd is om ook maar Jets ie ontdekken, dat weet nu onder hand heel Soest wel, zelfs van het aannemen van steekpenningen is niets gebleken. Feitelijk is de heer Van Vliet door dit mi- nitieuse onderzoek van op ontslag beluste speurders, als ongerept hoogstaand ambte naar te voorschijn getreden. De meerderheid der commissie (de heeren Doorman, De Bruijn en Van Klooster) heeft hem gebrek aan administratieve kennis ten laste gelegd. Maar nu is mijn vraag: Moet een ambtenaar daarover in een open bare raadszitting worden gekapitteld? Waar gaan we heen, als de Soester Raad steeds de intentie der heeren Busch en Van Doorne volgt en de ambtenaren voor admi nistratieve fouten in 't openbaar kapittelt. De Soester ambtenaren zijn in dat opzicht geenszins te benijden. Dit behoort tot de competentie van Bur gemeester en Wethouders en gaarne hadden we ook wat meer ruggegraat bij dit college ontmoet, om, toen van geen fraude was ge bleken, te zeggen: „Heeren, dat varkentje zullen wij wel wasschen". Jammer dat de heeren De Bruijn, Den Bliek en Doorman voor de motie gestemd hebben. Toch geloof fk niet, dat deze heeren die beteekenis aan de motie geven, welke de voorsteller, blijkens zijn commentaar in „De Soester" van 9 Maart, daarin leest. Zou het weldenkend deel der Soester be volking nu eindelijk den waren toeleg van het stokend drietal doorzien en zich evenals „een abonné" in „De Soester Courant" van 8 Maart van zulk gedoe afwenden met een: Bah". OPMERKER. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75,40,25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS BRAND In den nacht van Zaterdag op Zondag brak, tijdens afwezigheid van den eigenaar, brand uit in de Angoa-konijnen-stal van W. H. I. aan de Veenhuizerstraat. De politie werd hiervan onmiddellijk in. kennis gesteld, terwijl de buren met eenige emmers water den brand in den aanvang hebben gebluscht. De politie, die direct een onderzoek in stelde, oordeelde het noodig de heer I. na zijn thuiskomst te arresteeren. "Dinsdag is genoemde persoon naar den Officier van Justitie overgebracht, door wien hij is aangehouden. AANGEHOUUDEN Woensdag werd alhier door de politie aan gehouden en op transport gesteld de zwerver G-, die nog 1K dagen hechtenis te goed had. AUTO-ONGELUK Zondag 1.1. werd de heer J. J. van Amerom, komende van de Stichting „Zonnegloren" op den Soesterbergschen straatweg door een auto aangereden, waardoor zijn fiets vernield en hij zelf aan zijn been verwond werd. Later bleek, dat de verwonding van ernstiger aard was dan men vermoedde, zoodat hij den volgenden dag naar het ziekenhuis te Amersfoort moest worden vervoerd. bij aankoop van een Radio-installatie, Uw Pianoof Orgel ingeruild kan worden bij Laanstraat 30 - Baarn STILLE OMGANG TE AMSTERDAM Men verzoekt ons er nog even op te wij zen, dat de Stille Omgang voor de Katholie ken van Soest zal plaats hebben in den nacht van 16 op 17 Maart a.s. Zij, die wenschen deel te nemen, worden verzocht dit schriftelijk kenbaar te maken aan den heer Benschop, Steenhofstraat 17. De onkosten hervioor bedragen: trein, bus en kerk f2.50; trein en kerk f2.10; bus en kerk fü.90; alleen kerk f0.50. Vertrek autobus Zaterdagavond 10.47 uur vanaf Koudehoekstraat. Stopplaatsen Kerk straat (v. d. Weert), De Gouden Ploeg, Mo lenstraat, Steenhofstraat (Wagner), R.K. kerk, postkantoor, F. C. Kuijperstraat, Wilhelmi- naboorn, Heuvelweg, Nieuwerhoek. Zondagmorgen extra autobus te 7.45 uur vanaf station Baarn. I De spoor-, autobus- en kerkkaarten met programma's zijn verkrijgbaar op Zaterdag 16 Maart, voorm. 11 uur, in de Mariaschool en namiddags 5 uur in het gebouw der St. Joseph Jongelingen-vereeniging. DE WORST WAS GOED Deze week werd door een inwoner van Soesterberg medegedeeld, dat een kind, ver moedelijk door het eten van worst ziek was geworden. De politie te Soesterberg heeft de worst in beslag genomen, als voorzorgs maatregel en voor nader onderzoek aangebo den aan het Hoofd van den Keuringsdienst. Door dezen dienst en het Centraal Laborato rium is zoowel worst als braaksel onder zocht, doch kon niet anders worden gecon stateerd, dan dat de worst geen verkeerde bestanddeelen bevatte en vrij was van scha delijke bacteriën. De betrokken slager v. d. Berg blijkt dus aan dat geval in het geheel geen schuld te hebben. AANBESTEDING ASCH EN VUILNIS J.i. Dinsdag had ten Gemeentehuize de aanbesteding plaats van het ophalen van asch en vuilnis voor het tijdvak van 15 Maart tot en met 31 Dec. 1929. Voor Soest werd ingeschreven door R. terbeek voor f848.met recht van soi ren f727.en door de Wed. Vierkant f 775 (met recht tot sorteeren f685. Voor Soesterberg werd ingeschreven door G. Tammer, voor f380.en door G. Sta lenhoef voor f448.—. De werkzaamheden werden gegund aan Wed. Vierkant en G. Tammer. Het vuil, komende uit Soest, blijft het eigendom der gemeente, waarvoor de Wed. Vierkant aan den Kostverlorenweg gratis een terrein aan de gemeente afstaat. Te Soester berg blijft het vuil voor den heer Tammer. CFfS- :or):ee- a. van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, tot ver strekking van gelden voor het aanschaffen van leermiddelen en meubelen voor de school te Hees; b. idem voor de aanschaffing van leermid delen voor de school aan de Middelwijkstraat; c. van het bestuur der R.K. Lagere School te Soesterberg tot verstrekking van gelden voor het aanschaffen van 12 schoolbanken; d. idem voor aanbouw van een 4e leslo kaal dier school. 8. Aanbieding ter beoordeeling van een plan tot den bouw eener nieuwe O.L. school te Soesterberg, met verzoek van B. en W. om hen te machtigen de voorbereidingen te treffen. 9.Benoeming van eed onderwijzeres aan de O.L. School aan de Beetzlaan. 10. Voorstel tot het opnieuw vaststellen der overeenkomst aan te gaan tusschen de gemeente Soest en die N.V. Centrale Slacht plaats te Soest, zulks naar aanleiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten. 11. Aanbiedingen van de door Ged. Staten vastgestelde gemeenterekening over het dienstjaar 1924, met voorstel van B. en W. in de beslissing van dat College te berusten. 12. Vaststelling van een tweetal besluiten tot het in schenking aanvaarden van eenige strooken grond. 13. Behandeling van eenige verzoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwveror dening. 14. Vaststelling van een besluit tot open bare verhuur der weidebrinken. 15. Vaststelling van een suppletoir kohier Straatbelasting 1928. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, zijn terug ont vangen te Soest. 1. Gemeente Soest. 2. Min. van Koloniën, Den Haag. 3. Techn. Bur. Alg. Ned. Zuivelbond, UUtrecht. 4. S. A. Maas, Den Haag. 5. Walboon, Utrecht. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 350 werkloo- zen, wegens vorstperiode. In Soest wordt gevraagd een jongen van 16 a 17 jaar, voor huis- en tuinwerk, voor ge- ruimen tijd. Inlichtingen aan de Gem. Ar beidsbeurs alhier. Buiten Soest worden gevraagd: 6 bekwa me stucadoors, 1 stoffeerder-matrassenmaker, 1 snelpersdrukker, 1 gemeente-vroedvrouw, hoog loon, voor tijdelijk. AUTOVAL Door de politie te Soesterberg is j.l. Zon dag tegen verschillende autorijders proces verbaal opgemaakt wegens het in de kom der gemeente te snel rijden. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 20 Maart 1929, des nam. 2.30 uur, ter af doening van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen dd. 11, 19 en 20 Febr. 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting en Grondsbedrijfs- begrooting 1929. 4. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een verhoogd crediet voor het bouwrijp maken van gronden van het Grondbedrijf door het agaliseeren van bestaande wegen (complex 3), met veststelling van een besluit tot wijziging der gemeente, en bedrijfsbe- grooting 1929. 5. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der waterleiding en aanvaarding van de daar aan te verleenen garantie. 6. Aanbieding en vaststelling van een plan tot verbetering van wegen in de komende jaren. 7. Behandeling van de navolgende ver zoekschriften ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920: GROENE KRUIS SOESTERBERG Maandag a.s., 18 Maart, 's avonds 7.30 uur, zal door de vereeniging het Groene Kruis te Soesterberg een algemeene ledenvergadering worden gehouden in de concertzaal van 't Hotel,'t Zaantje". BRAND TE SOESTERBERG Zaterdagmorgen werd de Vrijwillige Brand weer gealarmeerd voor een brandje bij Van Hoofd aan de Verl. Tempellaan. De brand weer was spoedig ter plaatse en wist het vuur, wat boven in een bed aangekomen was, met eenige emmers water te blusschen. SOEST, NIEUWSTR. 14 TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 TELEFOON 83 GEZONDHEIDS-COMMISSIE Aan het verslag van de bevindingen en handelingen der gezondheids-commissie voor de gemeenten Eemnes, Bunschoten, Baarn, Hoogland, Soest, Stoutenburg, Leusden, Maartensdijk, Achttienhoven, Westbroek en De Bilt, over het jaar 1928 ontleenen wij de volgende gegevens. In het verslagjaar vergaderde de commissie acht malen. Genoemde gemeenten keurden de rekening over 1927 goed; de uitgaven over dat jaar bedroegen f 2428.03 1 ƒ2, waarvan f 400.— ten laste kwam van het Rijk en f 1763.86 of 31/2 cent per hoofd van de bevolking voor reke ning van genoemde gemeenten. Het aantal ingekomen stukken bedroeg 204, dat der uitgaande brieven 187. De toestand der volksgezondheid in het ressort der commissie was in 1928 over het algemeen gunstig te noemen. De commissie bereikten onrustbarende be richten omtrent de vervuiling van de rivier de Eem, welke reeds aanleiding gegeven had tot het sluiten van de zweminrichting te Amersfoort. Een door den Inspecteur der Volksgezondheid en het Centraal Laborato rium voor de volksgezondheid te Utrecht ingesteld onderzoek naar het Eemwater, in en nabij de gemeentelijke zweminrichting, wees uit, dat de toestand van het water niet zoodanig was, dat buitengewone maatregelen genomen dienden te worden. Aan het ge meentebestuur van Baarn werd bericht, dat er geen aanleiding bestond tot het sluiten der inrichting; ook de Burgemeester van Soest werd met een en ander in kennis ge steld. Klachten omtrent besmetting bij het zwemmen werden niet vernomen. Te Soest werd een klacht van een ingeze tene, die overlast ondervond van <le beerput van zijn buurman, na onderzoek, in der minne geregeld. De volgende gevallen van besmettelijke ziekten kwamen voor: Febris Typhoidea, 1 te Baarn en 2 te Maartensdijk; Roodvonk, 1 te Eemnes, 14 te Baarn, 12 te Hoogland, 16 te Soest en 12 te De Bilt; Diphterie, 1 te te Baarn, 1 te Soest, 3 te Stoutenburg, 9 te Leusden en 3 te De Bilt. De noodige aandacht werd in het ressort gewijd aan de tuberculosebestrijding. Het kring-consultatie-bureau te Baarn werd druk bezocht. De besmettelijke ziekte roodvonk nam in de parochie Hooglanderveen een epidemisch karakter aan. Bij een -ingesteld onderzoek bleek, dat er onder de leerlingen der R.K. school aldaar 21 verdachte gevallen voorkwa men, terwijl ook de beide onderwijzeressen verdacht werden. Nadat gebleken was, dat onder de 44 gezinnen er 23 waren, waarin roodvonk voorkwam, werd geadviseerd de school na afloop van de vacantie nog niet te openen. Tevens werd in overweging gege ven de Bewaarschool tijdelijk te sluiten. Hier toe werd overgegaan. Van de prophilactische inenting werd door 30 kinderen gebruik ge maakt. Ten aanzien van een geval van Febris Ty phoidea in een gezin te Maartensdijk werd de mogelijke herkomst dier ziekte onder zocht.' Daarbij bleek, dat mogelijk het drin ken van Vechtwater uit een sloot langs het huis de oorzaak was. Ook bestond de moge lijkheid, dat een naburige beenderenfabriek, berucht om haar tallooze groote vliegen, hier een rol speelde. Op verzoek van het gemeentebestuur van Baarn werd van advies gediend inzake bestrij ding van de, vooral in en nabij de Laanstraat heerschende rattenplaag. Nadat in de plaatse lijke bladen doeltreffende maatregelen wa ren aangegeven, werd nadien van deze plaag wemig meer vernomen. VERLOTING De verloting van de sprei, door Mevrouw Van der Spek voor de Wijkverpleging te Soest gehaakt, had 1.1. Maandag plaats. 199 is het prijsnummer. De sprei is bij Mevrouw Deketh te bekomen. LEZING RIJKSVEETEELTCONSULENT Op verzoek van de afdeelingd Soest van den A. T. T. B. zal Ir. Swierstra, rijksvee teeltconsulent te Utrecht, alhier een lezing houden over veeteelt. Deze lezing wordt ge houden in de jaarvergadering van den A. B. T. B. op Woensdag 20 Maart a.s., des avonds te 7 uur in de zaal van den heer P. Dijkman aan het Kerkpad N.Z. 6. Bij de lezing wor den lichtbeelden vertoond. Veehouders en belangstellenden worden uitgenoodigd om te komen kijken en luiste- Het belooft een leerzame avond te worden. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten tot volgend nummer overstaan. roth, van Amersf.str. 91a, naar Zeist, Baarn- schelaan 6. H. v. Daatselaar met gezin, van Veenh.str.' 51 naar Leusden, Zwarteweg F 12. M. de Leeuw met gezin, van Birktstr. •12b, naar België. M. E. v. Waveren, van Nas- saulaan 27, naar Utrecht, J- v. Scornlstr. 51. J. W. J. Lukkesen, van Vliegkamp naar Eind hoven, Kloosterdreef 46. J. Blankensteijn, van Paltz 14 naar Zeist, Oud Arnh.weg 66. J. G. M. Stenvers, van Andriessest 3 naar Eg- mon daan Zee, Voorstr. Ir. VERHUISD: P. v. d. Broek, van Schoolstr. 38 naar Ak- kerweg 4. A. J. J. v. Marfe, van Verl. Post weg 14 naar Andriessestr. 21. A. v. 't Kloos-. ter, van Schoutenkampw. 15 naar Beetzl. 76; Wed. J. J. A. In 't Velt, van Bartolottilaan 23 naar Eiken hor ststr. 4. C. M. J. Mets, van - v. Weedestr. 46 naar B. Grothestr. 55. E. E. Venema, van Beetzlaan 85 naar Beetzlaan 64. J. Buis, van Banningstr. 22 naar VerL Postweg 28. H. W. Montauban, van v. Maa- renstr. 20 naar Banningstr. 22. C. Rietveld, van Verl. Postweg 9 naar Verl. Postweg"26. L. Vervat, van Heuvelweg 1 naar, B. Gsófte- straat 28a. J. Huigen, van Krommeweg 12 naar H. Blaekweg 2a. B. v. Vliet, van Veenh. straat 74a naar Vinkenweg 9. F. C. Everaars, van Nassaulaan 27 naar Talmalaan 'la. A. C. Horch, van Nieuweweg 59, naar Julianastraat 17. A. v. d. Broek, van Veenh.str. 55 naar Birktstraat 38. KERKBERICHTEN VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0-30 PER MILLE. Btj het station Soestdijk BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Hendrik Jacob, z. v. M. v. Leeuwen en W. A. Jansen, Sinnemaplein 12. Alida Cornelia Susanna, d. v. J. P. J. de Wildt en A. G. Rossewij, Verl. Postweg 3c. Hendröca Pe- tronella, d. v. H. G. Groen en N. P. Bak ker, Dorresteinweg la. Albert Jan, z. v. A. v. d. Broek en B. E. Birkhoff, Birktstr. 38. ONDERTROUWD: J. Breunesse en J. v. Rouwendaal. OVERLEDEN: Petrus Franciscus Maria v. Schalkwijk, 2 d. Gerrit Jan v. Soest, 81 j., geh. met J. For- tuijn. Rijkje v. Herwaarden, 71 j., ongeh. Ge- rarda Aleida Kinderdijk, 7 mnd. Jacoba Ma ria de Kok, 93 j., wed. v. N. J. v. Heijl. Jan Teunis v. Amijden, 75 j., geh. met J. H. Spoormaker. GEVESTIGD: A. Slot, v. Maarenstr. 3. W. v. d. Kraats, Kerkpad N.Z. 37. R. Hagenbeek, Eigendom weg 4. J. C. Gijtenbeek, Andriessestr. 23. Wed. J. v. Steeg met gezin, Soesterb.str. 16. W. A. Weenink, Nieuwstr. 38a. Wed. W. H. Heuven, Amersf.str. 104. J. M. Houdijker, Rademakerstr. 26a. C. v. Geerestein, v. Len- neplaan 20. A. de Meijere, B. Grothestr. 28. B. v. Zuilichem, Julianastr. 58. H. L. Dijst met vrouw, Birktstr. 12. A. C. Voorhoeve. Heideweg 14. A. M. F. Scheffer, .Heideweg 14. F. G. v. d. Meulen, v. Weedestr. fl. D. de Keijzer met gezin, Beetzlaan 85- W. J. P. Blok, Kerkpad Z.Z. 44. D. A. A. Zijderveld, Parklaan 13. J. J. v. Roest, Beetzlaan 87. VERTROKKEN: M. Krol, van Nieuweweg 24 naar A'dam, Corn. Schuitstr. 61. H. B. Middelkamp met gezin, van Soesterb.str. 13a naar Bergen, Dorpstr. 82. R. W. v. d. Flier, van Lindenlaan 16 naar Baarn, Lindenlaan 48. W. H. Donks, van Vliegkamp naar Waspik A 23. M. Lang kamp met gezin, van v. Lennepl. 20 naar A'dam, Rietlanden 53. V. A. v. Swieten, Veld weg 16 naar Londen. A. v. d. Poel, van Kerk- str. 28 naar A'dam, Ringdijk 26b. S. O. Schoonhagen, van Amersf.str. 65, naar Zeist, Christ. sanat. v. zenuwlijders. A. H. M. Harm- sen, van Laanstr. 7a naar Weesp, Muiderbin- nenweg 24. J. Fernin, van Noordervv. 20 naar Beverwijk, WiJhelminastr. 8. Th. G. fri- rer, van Dijkhuisstr. 24, naar 's Bosch, Hin- thammereind 43. J. C. v. Dorresteijn, van Ossendamw. 14 naar Hilversum, Huizerstr. 16. P. T. v. Hofwegen, naar Amersf.str. 20, Amersfoort, Langegracht 40. C. C. Bekker- Zeegelaar met gezin, van F. Huijcklaan 4c naar Hilversum, Chrysantenstr. 57. B. Ber- SOEST NED. HERV. KERK Zondag 17 Maart. Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. Bevestiging van lidmaten en doopsbediening. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. 3 GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Lëesdienst. Dinsdag 19 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Bij- Leveld, van Haarlem. VEREEN, v. VRIJZ. QODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. L. Faber, van Zutphen. Solozang door Mej. Klaassen te Hoorn. SOESTERBERG Zondag 17 Maart. NED. HERV. KERK Nam. 23 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Dinsdag 19 Maart, 's avond van 8-9 uur, Bijbellezing door Ds. B. Tuinstra, in het Christ. Militair tehuis te Soesterberg. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. voorjaar, koop tijdig een pot SPORTKRONIEK VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" „Soest" I, II en III staan bovenaan. De uitslag der Zondag j.l. gespeelde wed strijden zijn: Elinckwijk I—Soest I 35. Soest IISoestdijk II 31. Soest 111—B.V.C. IV 11—0. Ons 1ste elftal had een zeer moeilijke taak, het moset Elinckwijk bevechten in eigen huis, dat wil zeggen op een kleiveld, waar op sommige plaatsen nog het water stond. Het geheele terrein was dan ook één glibbe rige massa. Dit en het feit, dat Elinckwijk één van de gevaarlijkste concurrenten was, deed ons met een bang voorgevoel naar Utrecht gaan. Maar niettegenstaande de groo te moeilijkheden, waarvoor zij geplaatst wer den, heeft Soest I gezegevierd. Bravo Soest- spelers, 'door je taaie vasthouden heb je zelfs de tegenstanders bewondering afge dwongen. Ze kregen de eerste nederlaag op hun terrein van „Soest". Jelui hebt man voor man je beste kracht gegeven. Door deze overwinning staat ons 1ste elftal vrij stevig op de bovenste plaats. Het 2de elftal ontmoette Soestdijk II aan den Koudhoornweg en bleef winnaar met 3—1, waardoor ook Soest II de leiding in haar afdeeling behoudt. Het 3de elftal stuurde B.V.C. IV met niet minder dan een 11—0 nederlaag naar Bilt- hoven terug, waardoor ook „Soest" III bo- van aan het ranglijstje staat. Zondag a.s., terreun Koudhoornweg: Soest I—En Avant I. Aanvang 3 uur.. Soest II—H.V.C. IV. Aanvang 1 uur. Soest IIIN.S.T. II in Hilversum»

Soester Courant | 1929 | | pagina 2