DEKENS Leidsche wollen RIJWIELEN VEN EMA Luxe Auto-verhuur Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V, Cramer's Behangerij en Meubileer-lnrichting 10°|o korting. J. W. van Breukelen Voor alle kwalen. KRABBELS D, F. VOIGT Drogist. REGENJASSEN C. Verschoor, Nieuwtsr. 57 DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK 8» J—rg«m Vrijdag 22 februari 1028 No. 8 DE SOESTER COURANT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN*S Boekhandel, Baarn en C. J. VAN DAM, Rademaker*tr. 15, Sonstecterf ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN ONZE RIJMKRONIEK Btydragea. olct grooter d*o IS en atet kleiner dan 36 regele (Ingezonden.) VERZORG DE VOGELS Als gij in de warme kamer Prettig bij elkander zit, Zijn voor ons de goede plekjes Door den killen ijzel wit; Als gij evenals des zomers Uw gedekte tafel vindt, Zitten wij met leege magen Rillend in den Oostenwind; Honger lijden is een kruis. Toe, bedenk het in uw huis. Kinders, zie ons 's winters zitten, In den wit besneeuwden hof, Wilt gij ons een beetje helpen Ook al is ons kleed wat dof? Wilt gij ons wat water geven, Als het vriest? Neen, niet slechts brood Meer nog dan van honger gaan we Door gebrek aan drinken dood. Zet een schoteltje met nat In een perk of op het pad. Denk eens, dat de kleine vogel Op zijn dorren zwarten tak, 's Winters ook de hulp moet missen Van 't beschermend bladerdak, Dat de katten en de bunzings Hem zooveel te eerder zien. Waar hij roerloos stil blijft zitten, Door de kou verstijfd misschien, Dat de kraaien vaak verwoed Jagen achter 't kleine goed. Daarom ook: verzorg de vogels Door een hokje hier en daar Aan een boom of muur ie hangen, Wat geknutsel en 't is klaar. Daarin kan de stumper rusten, Daar deert hem geen sneeuw of wind, En wanneer hij bovendien nog Water en wat voedsel vindt, Dan ik sta U borg ervoor, Komt hij wel den winter door. Th. v. d. V. tegen fabrieksprijzen vf. f 37,50 MET VOLLE GARANTIE. Rijwielhandel Veenhuizerstraat 37, Soestdijk aloude recept wensch te maken. De naam. daarvan is: „Wat gij niet wilt, dat u ge schiedt, doe dat ook aan een ander niet". Oud en afgezaagd nietwaar? Naar mijn vaste overtuiging, zal ik echter met dit onschatbaar huismiddel, wel niet in het „Maandblad tegen Kwakzalverij" worden gehekeld, en ook wel niet voor de wereldlijke rechtbank worden gedaagdwegens het onbevoegd uitoefenen van het Apothekers bedrijf. Het genoemde middel is heusch, zoo- al niet voor alle levensgebreken en ongeriefe- lijkheden doeltreffend, zeer aanbevelenswaar dig, om met de menschen, die naast ons gaan op het hier en daar niet geasphalteerde, maar soms zeer hobbelige levenspad, zoo veel doenlijk in gelijken tred en op goeden voet te blijven. De zichzelf kennende mensch zou tot zichzelf kunnen zeggen: „Wat gij niet wilt, dat u zal gebeuren, dat moet gij een ander niet doen ervaren. Als dit hoogst onschuldig en toch zeker- en snelwerkend middel nauwgezet wordt toegepast, dan kunt gij het in de vriendschap en de achting der menschen heel wat verder brengen, dan door het aannemen van een houding van meer derheid. Als gij u den meerdere gevoelt van iemand, dien gij in het leven ontmoet, en hem of haar uw gevoelde meerderheid (wat op zich zelf nog hoegenaamd niets bewijst) óók laat gevoelen, dan zoudt gij ongetwij feld zeer tactloos te werk gaan, en de persoon in quaestie zal U natuurlijk onverdragelijk aanmatigend vinden zichzelve niet den mindere, en U niet zijn of haar meerdere gevoelen. Als gij daarentegen zoudt beden ken, dat, zoo iemand U als zijn of haar mindere bejegende, gij U in uw waardigheid als mensch en vermeende meerdere zeer ge krenkt, zeer beleedigd en zeer onaangenaam gestemd zoudt gevoelen wèl, dan zoudt ge uw aangenomen pedante air onmiddellijk laten varen en U ter goeder ure nog herinne ren: dat gij zelf ook uwe eigenaardigheden hebt, zeer feilbaar zijt en op z'n gunstigst, nog slechts op het niet hooge voetstuk staat van een doodgewoon mensch ondanks uw zelfachting" Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75,40,25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Drogisten. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN KIEZERSLIJST Burgemeester en Wethouders van Soest herinneren de ingezetenen aan de hun bij wet en verordening opgelegde verplichting, welker niet-nakoming strafbaar is gesteld, om aangifte te doen van iedere verandering van woonplaats binnen de gemeente. Mede in verband met de verkiezingen welke dit jaar voor de Tweede Kamer worden gehouden, is het noodzakelijk, dat het adres van ieder ingezetene bij de bevolkings-administratie nauwkeurig bekend is, teneinde terugont vangst van niet te bestellen oproepingskaar- ten zooveel mogelijk te voorkomen. Soest, 20 Februari 1029. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de kiezers lijst 1929—1930 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. op de secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd en dat tot en met 9 Maart a^. een ieder bevoegd is bij hun college verbetering der lijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Soest, 22 Februari 1929. Wi nierhanden \Vi ntervoeten Schrale Lippen Ruwe Huid VAN KNELIS. Rrrrrrrring! Hallo juffrouw, mag ik nummer 2048 van U? Ja, hallo, met wie? O, spreek ik met Mr. v. Doorne zelf? Wat zegt U? Of ik advies moet hebben in belastingzaken? Neen, ik geef altijd ge woon op wat ik aan de boerestelling heb gewonnen in het afgeloopen jaar, dan heb ik geen last met de belasting-ambtenaren en ik heb ook geen last van gewetensgeld. Met wie of U spreekt? Met Knelis! Nou, zoo moet U nou niet beginnen, m'nheer Van Doorne. Er staan mooie woor den genoeg in het Nederlandsche woorden boek. Wat of ik wensch?Weinig tijd zegt U. ja, dat begrijp ik. Druk met het uitplui zen van het rapport zeker. U bent zeker bezig er ook nog een advocaten-uitleg voor te zoeken. Neen neen, nou moet U eens wat meer mooie woorden gebruiken. Of ik 't woord faecaliën-boer van athleet Busch mooi genoeg vind? Ik niet, maar 't schijnt, dat het een deftig woord is; deftige menschen geven altijd een glimp aan een leelijk woord voor een leelijke zaak, wij boe ren noemen de dingen maar liefst bij den naam. „Men kan een hart met één slag zoo geheel verbrijzelen, dat men het met duizend zalven niet kan genezen." Nelly van Kol. Het ligt geenszins in mijn voornemen, als wonderdokter op te treden. Dit ter gerust stelling van de lezeressen en lezers, die, met een angstig voorgevoel, (wellicht met een rilling) bovenstaand opschrift mochten lezen. Zóó kwaad is het evenwel niet gemeend, dat ik een middel voor alle lichaamskwalen zou willen aanprijzen: „Honni soit qui mal y pense"Mijn bedoeling is slechts, U met bescheidenheid een oud, beproefd huismid del voor moreelgeestelijke ongesteldheden, onder de aandacht te brengen en ook aan te bevelen, omdat het middel zoo radikaal is gebleken; al is het debiet daarvan, tot nog toe, niet zeer groot. Dergelijke huismiddel tjes evenwel, behoeven, evenals goede wijn, geen krans. Dit opstel zal dus de eenige re clame zijn, die ik voor de leverantie van dat Als wij zóó tot ons zelf zouden spreken, zou dat een doorslaand bewijs zijn van een ontwaakt geweten, van een vruchtbaar na denken en van een eerlijken goeden wil. Doch, wij leven meestal niet volgens het aangegeven levensrecept: dat n-fen anderen niet moet aandoen, wat men zelve niet wenscht gedaan te worden. Wij blijven veelal volharden bij onze eigen opvattingen en be sluiten, hoewel wij menigmaal met vrij groo- te zekerheid, of wel volkomen kunnen weten, dat ons doen voor anderen verlies, smart of ergernis tengevolge zal hebben. Bij zulk handelen kan opzet in het spel zijn. Doch niet zeldzaam ook, is gebrek aan nadenken en aan zelfbeheersching de aan leiding tot een langdurig verdriet of wel groote ellende voor hem of haar, die daar van het slachtoffer is. Waar evenwel haat jaloezie of heerschzucht een opzet bewerken, daar is de daad beslist onvergeefelijk en onmenschelijk. Voor men schen, die voorbedacht in het nadeel of tot verdriet en lijden van hunne medemenschen handelen, is het oude recept als aangewezen. Zij vooral moeten bedenken: hoe erg of hoe vreeselijk zij zelf het zouden vinden, als hun datgene wedervoer, wat zij anderen opzet telijk laten wedervaren. Werkelijk ernstige en inderdaad fijn be schaafde en fijngevoelende menschen zullen het bedoelde levensrecept zeker ter harte nemen en ten allen tijde in toepassing bren gen. Het voorgeschreven, baatgevende re cept is ook zoo duidelijk en overtuigend. Het is niet uitsluitend in het Latijn, maar in alle talen geschreven; en als men het letter lijk opvolgt, weet men precies, hoe men ten aanzien van anderen niet moet handelen. Men kan zich hierbij onmogelijk vergissen. Men behoeft slechts zichzelf af te vragen: „Hoe zou ik het vinden, indien ik insgelijks aldus werd bejegend? Het antwoord kan immers niet uitblijven; dat toch weet men opperbest. Dwaling is hierbij niet mogelijk. Al weet men misschien niet altijd juist, hoedanig men zijn medemensch moet be jegenen, zoo kan men nochtans met veel zekerheid weten, hoe men hem of haar niet moet bejegenen. Als men dat dan ook maar niet doet, dan is men heel zeker op den goeden weg, om vrede en vriendschap met zijn medemensch te bevorderen en rijn achting en waardeering te verdienen. Doch bij de juiste lezing van dit middel voor alle- of althans voor vele levenskwa len, dient men vooral veel ruimte van zien, veel ruimte van gevoelen, en geen ruim ge weten te hebben. Menschen, die een engen, bekrompen gezichtskring hebben, die niet ruim gevoelen, maar er wel een ruiin geweten op na houden, zullen aan hunne medemen schen, bij voortduring, veel leed berokkenen en het zichzelf te wijten hebben, dat men hen niet hef heeft en niet hoogacht. Menschen, die geen ruimen gezichtskring hebben, worden bovendien, van lieverlede eigenwijs. Men kan, bijna ten allen tijde, op hun gelaat lezen: dat alléén rij 't weten dat alle tegenspraak overbodig en dat hunne eigenwaan (of laat ons liever zeggen, hunne zelfmisleiding) onherroepelijk is. Voor hen ook kan het genoemd recept zeer aanbevelenswaardig rijn. Anderen niet aandoen, wat men zelf vree selijk zou vinden, als men het moest onder gaan, is een zeker middel om z'n medemensch niet te hinderen, niet te kwellen, niet te er geren en te verbitteren. Het is een vertrouw baar middel om heel wat levensgeluk on gestoord te laten. De herlezing van het bo venstaand motto verdient daarom aanbeve ling. VIKING. Goed. Ik wilde alleen maar opmerken, dat U niet zoo uit moet pakken, over wat U noemt een raadslid of een commissielid, die bij handslag geheimhouding heeft beloofd en nu alles verklapt, want de commissie zelf heeft zich daaraan vergaloppeerd. Ja, m'nheer de advocaat. Mag ik U dan eens vragen, hoe mijnheer d. Berg er toe gekomen is, om een schrif telijk rapport of verweer, of aanklacht, of hoe het meer kan heeten, bij de commissie in te dienen? Dat was z'n goed recht, zegt U? Da's een advocaten-antwoord, of wel, er omheen draaien. Heb ik daar eigenlijk niets mee te maken? Maar ik betaal ook belasting, dus als zoo danig heb ik er wel degelijk inee te maken. De commissie heeft toch mijnheer v. d. Berg opgeroepen om voor haar te verschij nen, teneinde ondervraagd te worden? Neen U moet bij het onderwerp blij ven; is toen mijnheer v. d. Berg voor de com missie verschenen? Dat kan ik me begrijpen, dat U daarover tegen mij niet spreken wilt; maar ik wil er daarom wel met U over spreken. Luister. De commissie heeft een en andermaal de Heer v. d. Berg opgeroepen, maar hij ver draaide het te komen. En zeg nu eens eerlijk, Mr. v. Doorne, wat is er toen gebeurd? Gediplomeerd Opticien. BURQEM. GROTHESTRAAT 28 Soestdijk F* Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN (Wilt U eens een goed woordje voor me doen m'nheer de advocaat?) Tegen U gezegd, ik heb iemand naar den heer v. Vliet gestuurd, om van hem inlich tingen over dit punt los te krijgen en niet alleen over dit punt, maar ook nog over an dere zaken, maar die scheepte hem af met de boodschap, dat hij alleen aan B. en W. inlichtingen geeft en voorloopig z'n tijd af wacht. Maar ik vraag U, mijnheer Van Doorne, zouden die gronden nog niet onverkocht zijn en op 0 (nul) staan, als mijnheer Iburg de omgeving van zijn huis niet had willen op knappen? verdedigen. Maar ter zake. Zooals ik zeide, kregen de Burgemeester en Van Vliet geen kans de notulen in te zien, maar aan den Heer v. d. Berg werden ze wel ter inzage afgestaan. Neen, Mr. v. Doorne, m'n achting voor de rechtspraak en rechtspractijk der commissie i9 beneden het nulpunt en ik noem zoo iets niet*recht en niet-onpartijdig. En mopper nu maar niet, want de schending van geheim houding is van de commissie zelve uitgegaan. Nv'cn, meer maar niet over deze zaak, mis schien later. Ik heb nog wat anders. Dat stuk over het grondbedrijf van m'n heer P.(rul) in. de laatste Soester. Als dat ingezonden is, waarom hebt U dat dan, niet gecorrigeerd? Dtar staan heel veel halve waarheden in en c.en schrijver, welke ik niet noem, omdat hij >p de „Index" staat zegt: „Twee halve waarheden vormen een heele leugen". Ik heb eers, gedacht, dat het stuk van m'nheer P(irl) met medewerking van een advocaat was opgesteld, maar mij dunkt, zoo iemand verkronkeld en verkreukeld toch het recht niet zooals deze m'nheer P(rul)? Bovendien doet die m'nheer Prul het voor komen, alsof Knelis heeft uitgevonden, dat er geen conclusies in het rapport staan. Dat heeft toch zeker de commissie zelf ver teld en geconstateerd? O neen. Punt 6. Als je nu nergens anders aan kunt zien als aan dit punt, dat P. 't zelf de is als Prul, dan is 't al voldoende. Want als al die gemeente-rekeningen zijn goedge keurd, waarom wordt dan de uitkeering aan de besturen der bijzondere scholen niet uit betaald? Zeg maar tegen m'nheer Prul, dat dit laffe laster is. 7e. Prul was zeker om veel punten verle gen? Hierover heb ik al bij punt 3 gehandeld. 8e. Nou gaat m'n lamp uit. De commissie zegt zelf, dat de balans 1923 is goedgekeurd. Uames- en Hesrenkleermakerij en Heerenmodemagazijn F.C. Kuiperstraat 10 - Telefoon 2169 f gemaakt en naar maat. Gaat mij dat niet aan? Dan zal ik 't U zeggen. Toen zijn hem de notulen uit die buitengewone geheime vergaderingen ter hand gesteld Hoe ik dat weet? Ja, dat is nu iets, dat gaat U niet aan. En naar men mij mededeel de, was de inzage der notulen zelfs aan den burgemeester en den betrokkene (Van Vliet) geweigerd, hoewel toch de laatste als be schuldigde daarop toch zeker wel recht had. Hoe noemt U dat? Een vermeend recht? Maar dan schijnt U de rechtspleging niet ge heel te kennen. Als de rechter van instructie iemand in verhoor neemt, dan wordt daarvan procesverbaal opgemaakt; niet als hij weg is en niet zoo, dat hij bij z'n veroordeeling er wat of niets van hoort. Neen, dat wordt gedaan waar hij bij is en dan wordt het ver baal hem voorgelezen en kan hij daarin nog correcties doen aanbrengen. Gaat hij er mede accoord, dan onderteekend hij het. Dat alles weet U, als Mr. in de rechten beter als ik. Van nog grooter belang is, dat de heer Van Vliet gevraagd heeft om openbare behande ling van die geheele zaak, zoodat de beschul digers hun aanklachten konden uitbrengen in het bijzijn van den beschuldigde. Waarom is dit niet gebeurd? Waarom moest deze zaak meer dan een half jaar worden opgehouden? Of wensch te U en m'nheer Busch deze persoon zelf eerst als een citroen uit te knijpen, om, na hem weer aan de gemeenschap te hebben overgegeven, meer steenen te hebben verzameld, om naar hem te werpen? Door Uw verzoek om de zaak nu nog eens in openbare vergadering te behandelen, heeft U zelf al Uw werk en dat van de ge heele comm. nietig verklaard en tot een groote nul teruggebracht We zijn nu pre- cies zoo ver als voor een half jaar geleden, toen Van Vliet zich voor behandeling in openbar evergadering uitsprak. Dit verschil is er alleen in gelegen, dat men hem nu naar hartelust kan beschuldigen, zonder dat de persoon zich in het openbaar zal kunnen En als nu m'nheer Prul wil beweren, dat er toch wel conclusies in staan, nou, dan zegt Knelis „een fijn compliment voor de commissie van onderzoek", want die zegt geen conclusies te hebben genomen en als zij nu toch stiekum meer dan 18 conclusies er in heeft gefrommeld, dan gaat dat beden* kelijk veel op huichelarij lijken. Of is het soms de bedoeling van eenige Heer en, om in den Raad, waar ze onschend baar zijn (zie art. 43 Gem. Wet) te zeggen wat ze willen? Nou, behangerslinnen van 1 cent per el is geen fijne kwaliteit, inaar Raadsleden, die dit beoogen Ja, ja, m'nheer v. Doorne, wordt U maar niet ongeduldig, ik kom nu aan de punten. Punt 1 van m'nheer P.(rul). Ik dacht dat de administratie achter was, maar niet verwaarloosd. Bewijst U mijnheer Prul nu die verwaarloozing eens. Tot instelling van een grondbedrijf werd besloten in Maart '23 met ingang van 1 Januari '23. Ged staten keurden de veror dening niet goed. 't Beroep op de Kroon bleef twee jaren hangen. Toen werd alles in rekening courant geboekt. Zie punt 16. Wist U dat niet meer mijnheer Van Doorne? En de Griffie van Ged. Staten heeft toch zeker de boeken gehad ter controleering van de balans? Weineen, dat is toch logisch? Anders is toch geen controle mogelijk? Punt 2 is geen aanklacht en het laatste heel begrijpelijk. Alleen zou ik willen vragen: „Is de heer Van Vliet in alles gekend?'* Ja, ja, ik doe het zoo kort mogelijk. Punt 3. Dat is langs elkaar heen praten De commissie heeft een idee over een op richtingsbalans, waarschijnlijk de heer Van Vliet ook. Als er nu geen oprichtingsbalans is (Kne lis heeft geen verstand van die dingen) maai nóch de wethouders, nóch B. en W., nóch de gemeente-accountant, nóch Ged. Staten vragen naar zoo'n ding, waarom moet de commissie er dan een hebben? Is dit een ontdekking van de comm. zelf? Of is deze gedachte overgenomen van een bekende specialist in boekhouden in onze gemeente. Bovendien zegt de commissie zelf, dat zij alk gegevens 'heeft. Waar of dat staat? Wel in dat snert-rapport 9e. Dat is de kwestie van de interpretatie der verordening. De meerderheid van den Raad gaat daarmede accoord. Wat heeft de heer v. Vliet daarmede te maken? Hij heeft te handelen als ambtenaar. 10e. De heer Prul moet dit maar eens be wijzen; zoolang hij hiermee in gebreke blijft, zegt Knelis: Laster. 11e. Zie punt 5. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Zorg voor een krachtig uithoudingsvermo gen, staal uw lichaam. MAANDAG. Denk in de eenzaamheid na en besluit nooit uit een enkel geval tot een algemeen heid. DINSDAG. De zelfdwang is een klassiek opvoedings middel. Past gij hem toe, zoo geniet gij ware persoonlijke vrijheid. WOENSDAG. Men moet in het zakenleven niets aan het toeval overlaten, ook de kleinste kleinigheid niet. DONDERDAG. Het nuttig gebruik van onzen tijd is onze gemeenschapsplicht. VRIJDAG. De gedachtekracht, ontwikkeld in het sa menleven, werkt als paardenkracht. ZATERDAG. Denk na, vóórdat gij doet en doende denk dan nog. Wat zegt U? Weet U dat niet meer? Nou lees dan Zaterdag de krabbel maar, dan hebt U 't gedrukt voor U. Natuurlijk zet ik dit gesprek in de krant. 12e. Dat kan ik zoo niet beoordeelen. Zie ook al punt 5. 13e. Dat is een raar getal en ik kan er niet bij, dat zoo'n Prul zoo op de hoogte meent te zijn. Hij krijgt zeker z'n gegevens van een of ander raadslid, die van de heele zaak niets snapt. Maar één vraag Mr. v. Doorne, want U zult wel beter ingelicht zijn dan „Prul". Als het drie jaren duurde voor de koninklijke beslissing over het grondbedrijf kwam en er dus formeel nog geen grondbedrijf was, wie moest er dan vragen om rapporten? 14e. Weer zoo'n knol voor een citroen. Er was geen kasboek, zegt Prul. Ik weet het niet. Maar in punt 16 zegt hij, dat er een rekeningcouranl was. O, is dat wat anders? Zijn dat rekeningen in een courant geplakt? Kunt U mij ook zeg gen, mijnheer Van Doorne, waarom alles in het Grondbedrijf thans nog berust op het allereerste werk en de allereerste balans? 15e. Nu breekt m'n klomp. Heeft de heer v. Vliet die Heeren een honorarium toege zegd en uitbetaald of B. en W.? Wat heeft de Heer v. Vliet er dan mede te maken? 16e. Wie bewaart die rekeningen in de courant? En wie doet de nieuwe er bij? Wat zegt U, was hij directeur. Nou ja, ik weet het niet. Maar als hij die dingen niet behoeft te bewaren, wat heeft hij er dan wel mee te maken? 17e. Weer zoo'n punt met veel schijn- wetenschap over den toestand ten Raadhuize. Knelis heeft ook wel eens wat gehoord. Maar dit. Dat het wèl eens zou kunnen, dat er nu veel grooter verwarring, want Prul noemt achterstand verwarring, in de administratie is, dan voordat de Heer Monsma hier kwam. U moet mijnheer Prul aanraden mei be trekking hiertoe eens zijn licht op te steken en te overtuigen op het raadhuis. Ja, ja, m'nheer v. Doorne, 'k ben haast klaar, 't Laatste punt no. 18. Daar verschiet weer een ster, 't lijkt wel een film-ster van die Brandnetel, je weet wel, wie ik bedoel. Meester Jan. Prul heeft het rapport bepaald niet gele zen, want de commissie zegt, dat er mis schien een verschil is in de cijfers van f 600.-, maar overigens laten ze die f50.000.— onaan getast. Wat zegt U, het slot van dat artikel? Dat krijgt Prul van Knelis cadeau. Er blijkt alleen maar uit, dat hij een Prul is en van het Grondbedrijf geen jota snapt. Zou IJ, m'nheer de advocaat, zulke enor miteiten in de Raadsvergadering durven zeg gen? Ik denk van niet, want dan zou het weer net eender gaan als met die 28 bezwa ren, je weet nog wel. Hallo, hallo. Ja juffrouw, ik was in gesprek. Wat zegt U?Hang hem maar op? Wie bedoeld U? Mijnheer Prul?O, de hoorn. Daar kom ik nu toe. Hier punt 4. U schijnt dit nog al een belangrijk punt te vinden. Knelis niet. Want, kijk eens Mr. v. Doorne, ik begrijp niet waar mijnheer Prul heen wil. De administratie, de gemeente-accountant, wethouder v. d. Berg enz., allemaal reuzen boekenwurmen, konden geen schuld aan de administratie hebben, die hebben geen van allen boekhoudkundige kennis noodig, maar de heer v. Vliet als techn. man wordt het als een reuzengebrek gerekend. Waar is hier de logica? Wat zegt U? Bij de commissie? Punt 5. Als Knelis nou ook de notulen van de commissie-vergaderingen eens ter inzage kreeg, net als de Heer v. d. Berg, dan kon ik dit puntje eens goed onderhanden nemen. 15 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. INGEZONDEN STUKKEN VOOR DOOR ARMOEDE VERZWAKTE NEDERLANDSCHE KINDEREN Geachte Redactie. Mogen we beleefd een klein plaatsje in Uw blad voor een echt Nederlandsch kin- derbelang? Bij voorbaat hartelijk dank. Er is te Leiden sedert begin 1927 in wer king gesteld een inrichting, waarin Neder landsche kinderen, die door armoede ver zwakt rijn, worden opgenomen. Holland mag er prat opgaan, zooveel arme kleinen van VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDE** GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 78 UUR. heel ver te hebben opgekweekt. Dat er in onze onmiddellijke nabijheid on der de kleinen van ons eigen Land velen zijn, die schreuwend hulp noodig hebben, blijkt wel uit het feit, dat in korten tijd van het bestaan dezer inrichting reeds veertig door armoede verzwakte Nederlandsche kleinen als geheel hersteld en normaal in gewicht en kracht konden ontslagen worden. Veertig kleinen reeds gered voor T. B. C. of andere chronische kwalen. Bewaard om met een ver zwakt lichaam straks het slagveld voor het Maatschappelijk bestaan te moeten u'etfeaón. Kinderen uit alle steden van ons land, en zon der eenige eischen wat geloof of politieke richting de ouders zijn toegedaan, doch die doof armoede verzwakt rijn, worden er op genomen. Ook ouders of jeugdbeschermers van hier kunnen zich melden. Gratis worclf voor alles gezorgd, zoodat ook geen onmo gelijke uitzeteischen worden voorgeschreven. De directie wordt belangeloos gevoerd als mede belangelooze leiding door Dr. A. J. B. Poortman van Leiden. B. en W. van deze gemeente hebben toe gestaan dat dezer dagen alhier een collecte- lijst rondgaat, want alle kosten moeten we kelijks uit vrijwillige gaven bijeengezameld worden, doch waar het voor een zoo hoog doel gaat, vertrouwt men op aller steun, 't Is juist zoo sympathiek omdat hier ge probeerd wordt een nameloos leed te voor komen, voordat getracht moet worden naar genezen. Het moderamen van het bestuur is: F. H. v. d. HORST, Voorzitter. A. KRUIT, Secretaris. W. F. MOENE, le Penningm., Oude Rijn 114, Tel. 876 G. S. BOOGAARDS, 2e Penningm. Voor eventueele opnamen schrijve men aan: Het tehuis voor door armoede verzwak te Nederlandsche Kinderen, MiddeLstegracht 3, Leiden. Open brief aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest. Ik beschuldig bovengenoemd College, dat rij in gebreke is gebleven, om zorg te dragen, dat in Soesterberg een motorisch voertuig aanwezig is, noodig voor het vervoer van het brandweer-materiaal. Tot in den treure is door den brandraad geadviseerd en geconfereerd, begrootmgen en teekeningen gezonden en de dringende noodzaak aangetoond en alles wordt op den langen baan geschoven. Het is een onverantwoordelijke toestand, en alle inwoners ven Soesterberg hebben het recht en de gemeente heeft den plicht te zorgen, dat het brandblusch-fnateriaal in orde is. Hoogachtend, J. NOODER, Comm. Vrijw. Brandweer. Soesterberg, 18 Februari 1929. o OPROEPING TOT BEHOUD VAN ONS NATUURSCHOON Men is bezig een tracee Uit te zetten voor den aanleg van een Hoogspanningsleiding van 100.000 volt voor stroomlevering van de Utr. Prov. Electr. Mij. te Utrecht voor de Ge meente Amersfoort. Deze aanleg met haar groote ijzeren mas ten 20 Meter hoogte zal voor de Gemeente Soest loopen vanaf de Lage Vuursche ko mende door de bosschen van Pijnenburg dwars over onze duinen en bosschen, dwars over de bekende heuvelrij achter de Van Beuningenlaan. Verder over weilanden naar den straatweg Soest—Amersfoort. Waar deze zware leiding dwars door de lucht gaande met groote bogen en masten op verren afstand zichbaar zal zijn, zal rij absoluut het landschap overheerschen en ontwijden. Bovenal zal rij ook een niet denkbeeh

Soester Courant | 1929 | | pagina 5