Stormschade 1 li.HL OE RUITER CO. Brandstoffen- en Grindhande). P. GEBRS, DE ROND. HET KINDERPARADiJS VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. MIJNHARDT's Sproeten komen vroeg in het DE EERSTE GOOiSCHE HULPBANK /X T~ i AUTOPEDS f3.25, f2.50, f 1.75, 1.25 VLIEGENDE HOLLANDERS f 9.50, f 8.50, f 7.25, 4.75 DRIEWIELER KINDERFIETSJES f8.75, f7.75, f .645, 4.75 POPPENKL1N1EK LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 zien werd, die den kapitein, die uit het toe stel gekomen was, hierop attent maakte. Deze begaf zich onmiddellijk weer in het toestel, om het benzine-reservoir af te slui ten, terwijl eenige toegeschoten burgers moeite deden met zand de vlammen te doo- ven, wat hun gelukte. Was dit niet gebeurd, dan zou dit ongeval minstens een menschen- leven hebben gekost. In het toestel zaten behalve den bestuur der nog 4 ofiicieren en een sergeant. Eén officier en de sergeant werden aan het hoofd verwond en in de politiewoning verbonden, terwijl luit. Sissing, van hier, door personeel en eenige doctoren van de Luchtvaart aïd., die spoedig aanwezig waren, met moeite uit het toestel kon worden gehaald. Met de ziekenauto is hij naar 't vliegterrein vervoerd, waar bij onderzoek bleek, dat hij een arm en een rib had gebroken. Dat dit ongeval geen menschenlevens heeft gekost, is haast onbegrijpelijk. OPENING ZAAK Belangstellenden verwijzen wij naar één in dit blad voorkomende advertentie, waarin de heropening van het Stations-koffiehuis wordt aangekondigd. JUBILEUM-UITVOERING. J.l. Dinsdag had in hotel „Bosch en Duin" de jubileum-uitvoering plaats, welke gege ven werd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van genoemd hotel. Veel bloemen waren den heer v. d. Kui len dien dag aangeboden, waarmede de zaal niet weinig was opgesierd. Door de leden van het Hollandsch Tooneel werd de heer v. d. Kuilen eveneens met bloe men gehuldigd, terwijl door een der mede spelenden een passend gedicht op het Hotel en den heer v. d. Kuilen werd gegeven. De vele bezoekers(sters), die opgekomen waren (de zaal was eivol), hebben genoten van dezen buitengewonen avond. Door het Hollandsch Tooneel werd op gevoerd „Rooie Anna of het meisje uit de cabaret", hetwelk zeer vlot werd gespeeld. Na afloop had een zeer druk en gezellig bal plaats, onder leiding van den heer Johnny Hopman. Ook het strijkje Van Ree uit Zeist mocht voor goed spel veel bijval oogsten. EINDLES LANDBOUWCURSUS In de O.L. School in de Kerkebuurt had de eindles plaats voor een 12-tal leerlingen, mede bijgewoond door het bestuur van de Coöperatieve Landbouwvereeniging. De leeraar, de heer J. E. v. d. Pol uit Amersfoort behandelde plantenteelt en be mesting, de heer G. Monsma uit Leusder- broek pluimveeteelt. Uit de gegeven ant woorden bleek, dat de cursus vrucht heeft afgeworpen. E>e heer A. Morrema, leeraar L. W. S. te Utrech^ hoopte, dat de leerstof vruchten zal afwerpen voor de gemeente Hij raadde de cursisten aaan een landbouw blad te gaan lezen. De cursisten J. Hilhorst en N. W. Kok behaalden 98 punten. 10 Cursisten kregen het diploma. DE RIJKSWEG TE SOESTERBERG Nadat de werkzaamheden aan den rijksweg AmersfoortUtrecht een viertal maanden stil hebben gelegen, tot groot ongerief der be woners te Soesterberg, zijn de werkzaam heden dezer dagen weer hervat. In de be bouwde kom wordt a.s. Maandag begonnen met het leggen der bovenste laag op het wegdek. Daar beginnen de werkzaamheden dus op te schieten. Het wordt zoo zachtjes aan tijd. UITSPRAKEN KANTONGERECHT IJkwet: J. M. te Soesterberg tot 5 maal 50 cent of 5 maal 1 dag en verb. verkla ring gewichten. Autorijden zonder goed werkende rem men: C. v. G. te Soest tot f40.— of 20 d. Met auto te snel rijden in Soest: F. K te Gorkum, tot f 10.of 5 dagen; H. J. F. M. S. te Utrecht tot f20.— of 10 dagen AANBESTEDING J.l. Dinsdag werd door B. en W. aanbe steed het bouwen eener 4-klassige openbare school te Soesterberg. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Mulder te Soesterberg f29475.—, M. Hornsveld te Soest f32867.—, Fa. Van Beusekom te Zeist f32948.—, J. Veldhuijzen te Zeist f33800.—, Van der Pol te Hooglanderveen f34209.—, De Goede te Soesterberg f34390.—, Fa. Kloosterboer te Broek op Langendijk f35600, Fa. Hóekstra te Leeuwarden f36480.—, Ka reisen en Rademaker te Soest f37742.J. Mets te Soest f38347.— en J. Vlug te Soest f 38850.-. NOODLANDING Het militaire vliegtuig no. 113 van de Luchtvaart-afd. alhier, met twee personen van Soesterberg naar Rotterdam, heeft j.l. Dinsdag op de grens van Lekkerkerk en Ouderkerk aan den IJssel, een noodlanding moeten maken. Er is geen schade veroor zaakt. Eenigen tijd later is een vliegtuig van Soesterberg gekomen voor reparatie. DE SOESTER TURNCLUB De uitvoeringen Donderdag- en Vrijdag avond door deze nog zeer jonge vereeniging gegeven, zijn een groot succes geworden. Een goede maatregel van het bestuur mag genoemd worden het besluit om 2 avonden de uitvoering te geven. Beide avonden was de Rembrandtzaal eivol en beide avonden is er genoten van het voor treffelijke spel dezer nog zoo jonge vereeni ging. Op schitterende wijze werden door de verschillende afdeelingen de oefeningen op muziek uitgevoerd; iets wat voor Soest nog onbekend was, doch zeer in den smaak viel. Het applaus was niet van de lucht en ver schillende nummers van het programma moesten worden herhaald. Zoowel door de kleintjes, als de grootere dames en heeren werden de verschillende oefeningen schitterend uitgevoerd en tijdens het werken der dames en heeren viel menig maal een mooi stuk werk te bewonderen. Onder de kleinere meisjes en jongens ble ken thans reeds goede kleine krachten te schuilen, welke voor de vereeniging in de toekomst veel zullen gaan beteekenen. Zeer leuk waren ook de door de kleintjes uitgevoerde Klompendans en Volendaramer costuum en de volksdansjes „Een fraaie man", „Het Kwezelke" en het „Linnenwe versdansje", welke allen op tel en op gym nastische bewegingen werden uitgevoerd. Wij bewonderen den moed van directeur en bestuur, om met de vereeniging, welke thans 3 maanden bestaat, een uitvoering te durven geven. Iets ongekends is 't tevens, dat, zooals de voorzitter zeide, deze ver eeniging thans reeds 118 leden telt. Voor het bereikte resultaat onze beste wenschen. Aan den directeur werd tijdens de uitvoe ring een polshorloge met inscriptie aange boden, terwijl aan inej. v. Kooij voor de muziekbegeleiding rijdens de lessen een da- mestaschje werd overhandigd. Van de aankleeding der zaal was zeer veel werk gemaakt. De firma Van Nelle schonk thee ten bate van de kas en tot dekking van de vele on kosten der vereeniging. Het waren mooie avonden; jammer, dat de zalen voor dergelijke uitvoeringen niet zijn ingericht. Het geheel zou hierdoor nog beter tot zijn recht zijn gekomen. SCHIETVEREENIGING „BAARN EN OMSTREKEN," De heer T. Pluim schrijft ons: Nu deze vereeniging zich opmaakt om bin nenkort het 10-jarig bestaan van haar schiet baan feestelijk te vieren, is misschien een kojt overzicht van haar geschiedenis niet onwelkom. 12 April 1915 kwamen eenige heeren bij el kaar in Hotel „Central" te Baarn, om te trach ten een zelfstandige schietvereeniging op te richten,' daar deze heeren niet langer lid wil den blijven van de Hilversumsche schiet vereeniging. Het resultaat van genoemde vergadering was dan ook, dat werd opgericht: „de Schietvereeniging „Baarn en Omstreken". Er lieten zich 21 leden inschrijven en 1 dona teur. Het bestuur werd als volgt samenge steld: W. Bakkenes, voorz.; WP v. d. Berg, secr.; Knaap, penningm.; C. Hilhorst en Vomfelde, commiss. De oefeningen werden gehouden in Hotel „Central" en des zomers achter Hotel „De Pauw" te Baarn. Op 28 Dec. 1915 verkreeg de jonge vereeniging de Kon. goedkeuring op haar statuten. Toen tel de ze reeds 44 leden en 1 donateur. De eerste 5 jaar moest de vereen, het stellen zonder de geweren en munitie van 't Rijk, zoodat toen alleen buks geschoten werd. Reeds in 1916 deed men pogingen om een scherpbaan te verkrijgen. Allerlei terreinen werden bezichtigd, maardaar bleef 't ook bij, want de dure mobilisatie-tijd was voor de vereeniging niet gunstig. Dit bleek ook uit de vermindering van 't ledental. Den toenmaals nieuw benoemden Burgemeestei van Baarn, Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg werd het eere-voorzitterschap aangeboden, dat welwillend aanvaard werd. De druk der tijden deed zich gaandeweg zwaarder gevoelen, zoodat het aantal buks patronen in 1917 sterk ingekrompen moest worden een omstandigheid, die niet gun stig was voor 't aanwinnen van nieuwe leden. SOEST, NIEUWSTR. 14 - TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 TELEFOON 83 Grind wordt tevens in den tuin verspreid, 't Volgende jaar (1918) bracht in Novem ber een buitengewoon spannenden tijd (de dusgenaamde „Roode Week"): de Vereen, bood haar diensten aan en men richtte een Burgerwacht in Baarn op (n.1. 15 Dec.). Intusschen was men weer over een scherpbaan beginnen te denken. Men liet het oog vallen op een terrein van 't Domein der Koningin Moeder en men verzocht aan de Normaal-Schietschool de vereischte goedkeu ring. Deze werd verkregen en H.M. de Ko ningin Moeder gaf welwillend toestemming voor den aanleg. Maarde benoodigde gelden ontbraken nog, zoodat, vooreerst die baan tot de vrome wenschen bleef behooren. Doch in 1919 zou de langgekoesterde wensch vervuld worden, In samenwerking met de Baarnsche Bur gerwacht en eenige vooraanstaande personen werd ten Gemeentehuize een vergadering be legd met het gevolg, dat het vereischte be drag (f9000.—) bijeengebracht werd, zoo dat met den aanleg van de scherpbaan be gonnen kon worden. Op 30 Aug. 1919 werd zij geopend met een tweedaagschen wedstrijd, waaraan Baarn en omstreken, benevens de Baarnsche Bur gerwacht konden deelnemen. Zooals te verwachten was, nam nu ook 't ledental toe. In 't Bestuur hadden enkele wij zigingen plaats, zooals dat gewoonlijk gaat; de penningmeester bedankte en als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren C. Veth en Mr. L. L. F- André de Ia Porte» te Baarn. De heer Veth werd later beschermheer tot 1927, toen hij bedankte. In 1926 na 't vertrek van den heer Van den Berg, werd de heer L. ten Harkef tot secretaris verkozen; hij trad echter reeds in 't volgend jaar weer af. Thans is het Bestuur als volgt samenger steld: W. Bakkenes, Hilversum, voorz.; F. J. L. de Ruiter, secr.; C. Hilhorst, penningm.; F. E. baron van Heerdt en G. J. van Dijen, commissarissen. Ter viering van 't a.s. 10-jarig bestaan der baan zal de Vereeniging bij voldoenden steun een nationalen wedstrijd houden op geweer en buks. PAKKETPOST Met ingang van 15 April a.s. wordt het maximum-gewicht voor postpakketten in het Binnenlandsch verkeer gesteld op 7 K.G. Het tarief voor pakketten van 5—7 K.G. zal 60 cent bedragen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Dameshandschoen, ring met sleutels, kosteloos belastingmerk, bankbiljet van f 10, manchetknoop, 2 belasfingmerken, sierspeld- je, handschoen, pakje kindergoed, autoslin ger, dolkmes, bonte kinderschort, zilveren potlood, jongensoverjas, portefeuille me; f 60.barnsteen sigarenpijpje, slinger van een auto en een handschoen. PROCESVERBAAL Tegen A. v. G. uit Nijkerk, die dronken met paard en wagen op de Van Weedestraat reed, het verkeer belemmerde en daarbij zelf nog door een auto werd aangereden, werd' procesverbaal opgemaakt. HEIDEBRAND Zaterdag ontstond een heidebrand achter het terrein van de waterleiding, waarbij 2 H.A. heide verloren ging. AUTO-ONGEVAL Het 8-jarig zoontje van den heer Post had Dinsdagmiddag bij het oversteken van de Van Weedestraat het ongeluk door een auto te worden aangereden, waarbij hij tus- schen de voorwielen terecht kwam, zonder echter door deze wielen te worden geraakt. Dat deze aanrijding flink aankwam, bleek toen de jongen bij den heer Gielen, was bim nen gedragen, alwaar door Dr. Donker een gebroken been en sleutelbeen werd gecon- staeertd. De jongen is per politiebrancard naar de ouderlijke woning vervoerd. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. 5 Bi) het station Soestdifk HULDIGING Geheel onverwacht voor den betrokkene had j.l. Zaterdagmiddag in de gemeente- werkplaats aan den Lange Brinkweg de hul diging plaats van den heer Vos, ter gelegen heid van zijn 25-jarige dienstbetrekking bij de gemeente. In een gedeelte der werkplaatsen, voor dit doe! met groen en vlaggen versierd, waren ipijeen B. en W., de secretaris, de directeur van openbare werken, eenige ambtenaren en het gemeente-personeel. Bij monde van den Burgemeester werd de jubilaris namens het gemeentebestuur gefeli citeerd, waarbij hem een enveloppe met in houd werd overhandigd. De jubilaris werd hierna nog toegesproken door den directeur van openbare werken en een der werklie den, namens welke personen hem een leun stoel werd aangeboden. Hoewel onverwacht was het een aangena me middag voor den heer Vos en zijn fa milie. CORRESPONDENTIE Wegens te late inzending kunnen de Krab bels van Knelis deze week niet worden op genomen. VERVOLG BURGERLIJKE STAND GEVESTIGD: A. Bos, Vredehofstraat 1. A. Verhagen met gezin, le Heeserl. 1. A. Kruijffde Smid; K. Kerkstraat 3. N. A. Oroenenlijk, Heide weg 14. A. E. Olthuis—Brand, Heideweg' ^Hoofdpijn-Tabletten 60 Ct „Soesterberg" op haar terrein aan den Kamp weg, tegen A.V.C. uit Amersfoort. „Soesterberg" wist met 5—3 te winnen. Zondag a.s .komt rood-wit hier op bezoek. Met een beetje goeden wil kunnen dan ook: de puntjes weer hier blijven en is de zaak nog niet verloren. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" Het 1ste elftal deed mooi werk door S.D.O, II, welk elftal boven aan de ranglijst stond op eigen terrein een 32 nederlaag toe te brengen. Het was voor de rust niet te zien, dat S.D.O. een nederlaag zou krijgen. Zij had den zich toen een 20 voorsprong verzekerd. Na de rust waren de bordjes omgehangen en speelde „De Ploeg" een goede partij voetbal. Toen dan ook het einde kwam, had „De Ploeg" verdiend gewonnen. Het 2e elftal wist het op eigen terrein tot een gelijk spel, 3—3 te brengen tegen Lim vio 4. Zondag a.s. moet het 1ste elftal naar Amersfoort, om den strijd aan te binden te gen Limvio 2. Laten allen flink aanpakken én met even veel enthousiasme spelen als verleden week, dan kan ook deze wedstrijd worden wonnen. Het 2de elftal speelt om 2 uur op eigen- terrein tegen D.W.S.B. 2 uit Bussum. De reserves houden zeker de punten in Soest, nietwaar? Veel succes lui. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag j.l. speelde Soest I in A'foort te gen S.O.P.L.A. I. Er werd van weerskanten direct flink aan gepakt, waardoor zich een spannende vlug gespeelde strijd ontwikkelde. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke momenten. De rust ging in met 0—0. In de tweede helft wordt Soest sterker, Als er 10 minuten gespeeld zijn, nemen de gasten de leiding. 10. S.O.P.L.A. spant nu zijn uiterste kracht in om gelijk te maken, maar de Soest-achterhoede is paraat en re tourneert alles. Dc Soest-voorhoede, luch tig gesteund door de halflinie, zit ook niet stil en een uitbundig gejuich gaat op, als 10 minuten voor het einde de stand op 20 gebracht wordt, waarmede tevens het einde komt. AIzoo 14 wedstrijden gespeeld, waar van 12 gewonnen en 2 ^gelijk. Het 2e elftal behield zijn kans, door La ren 3 met 2—0 te kloppen. Er is hard voor gewerkt, want de gastheeren gaven het niet cadeau. Nog even aangepakt, 2e elftalspe lers, jelui kans is reusachtig. A,s, Zondag spelen en niet praten* alleen de aanvoerder doet het woord. Het 3e elftal verloor tegen Z.N.C. IV. Den moed niet laten zakken, jongens, je weef nooit wat er nog kan gebeuren. Zondag a.s. Soest I—Harderw. Boys I. Aanvang 2 uur, terrein Koudhoornweg. Soest IIBaarn IV. Aanvang 2 uur, te Baarn. Soest III speelt om 12 uur op het Soest- terrein tegen Soestdijk III. Het publiek wordt beleefd verzocht zich niet met de spelers te bemoeien tijdens den wedstrijd, daar dit voor hen evenals voor den scheidsrechter zeer hinderlijk is. Bestetk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. 14. J. F. Ansink, v. Weedestraat 59. Th. v. d. Pol met gezin, Koninginnelaan 74a. A. E. Hartman, Banningstraat 43. J. G. v. d. Berg met vrouw, Schoutenkampweg 9a. H. Puister, Vredehofstr. 9. G. v. d. Tak, Gal- lenk. Pelsweg 9. P. G. A. v. Krieken, Eigen domweg 12. M. C. Uithoven, v. Lennepiaan 12. W. Groenesteijn, Wieksl. weg W.Z. 29. R. W. Overdijkink met vrouw, Nieuwstraat 30. R. Blapuwendraad met gezin, Eigen domweg 4z. N. W, Rijff met gezin, Van Maarenstraat 18. D. Romijn met vrouw, Ko- lonieweg 6a. H. Hooft, Verl. Tempellaan 3. A. J. v. d. Beerekamp-Wortelboer, Ko-. ninginnelaan 52. M. W. J. de Ruiter, Spoor straat 23. G. Kortenbosch, F. C. Kuiper straat 1. VERTROKKEN: H. v. d. Akker met gezin, van Hartweg 25 naar Barneveld, Lunterschestraat 4. Th. A. v. Aalten, van Dorresteinweg 2 naar Arnhem, v. Spaanstraat 3. M. Krikken, van v. Maarenstraat 21 naar Monster, Molenstraat 70d. W. MaroschekBenkei, van Nieuwe- weg 62 naar Essen (Dld.), Grafweg 76. J. Doeser, van K. Brinkweg 15 naar Utrecht, W. van Noortstr. 25. K. P. Donk, van Soesterb. str. 41c naar Utrecht, Goedestraat 18. C. ten Hoven, van Amersf.str. 15 naar Barneveld, H 56. J. Besselsen, van Amersf.str. 122, naar Amersfoort, A. Paulownastraat 27. J. Truijens mgt gezin, van Kamp\yeg 38 naar Bilthoven, Latiriflardlaan 34- B. J. Schoondgrbeek, van Kampweg 38 naar Bilthoven, Laurillardlaaji 34. W. C. Ottenheim, van Kampweg 32 naar Amsterdam, Legmeerstraat 135huis. J. M. Scheffer, van Schoolstraat 24 naar Rotter dam, N. Binnenweg 165. W. Stalenhoef, van Postweg 3 naar St. Michielsgestel, zusterhuis Nieuw Herlaar. B. v. Woudenberg met vrouw, van Noorderweg lh naar Gorssel, Eefde E 453. A. A. Westerveld, van Pias- weg 10 naar Utrecht, Amsterd.straatw. 295. H. Wolf, van Sophialaan 13 naar Utrecht, Amsterd.straatw. 248bis. J.'H. W. Hirdes, van Sophialaan 13 naar Almelo, Ootmarsumsche- straat 23. I. J. Limburg Brouwer, van Steen hofstraat 14, naar Haarlem, Spionkopstr. 58. J. H. A. F. Stalpers, van Dijkhuisstraat 3, naast Zeist, Leliestraat 19. VERHUISD: H. de Jager, van Rademakerstr. 3c naar Rademakerstr. 5. H. v. d. Hoorn, van Post weg 9 naar Postweg 8h. J. de Bree, van Bosstr, la naar KI. Engendaalweg 21. W. Suijdam, van KI. Engendaalweg 15 naar Nachtegaalweg 2. J. Akkerman, van Hart weg 21, naar K. Kerkstr. 7. E. Steegeter, van Koninginnelaan 9h naar Middelwijkstr. 24. Wed. P. Bloemerts, van Laanstraat 29 naar Juliahaplein 8. L. M. NoÜet—Borgts, van Kerkpad N.Z. 39 naar Talmalaan 11a. J. Stui- venberg, van Eikenlaan 17 naar Beethoven- laan 12. W. M. P. Borgts, van Sophialaan 7 naar Burg. Grothestr. 7. J. v. Kasteel, van W. Toplaan 7 naar Kerkstraat 50. W. Akkerman, van Braamweg 13 naar Braamweg 13a. A. Gros, van O. Grachtje 15 naar Beukenlaan 25. J. v. d. Beefekamp, van Utr.straat 6 naar Koninginnelaan 52. SPORTKRONIEK VOETBAL V.V. SOESTERBERG Zondag j.l. speelde de Voetbalvereniging Kiespijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. UIT DEN OMTREK BAARN STUDIEREIS Zaterdag j.l. vervoegden zich ten huize van den Commissaris van Politie alhier twee heeren, die zich voorstelden als te zijn stu denten der Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Zij vertelden, dat zij van plan waren een studiereis naar Indië te maken en toonden een reisalbum met ver scheidene handteekeningen van hier te lande welbekende personen. Nadat de Commissa ris voornoemd zich als zoodanig aan hen be kend had gemaakt, verklaarden zij geen stu denten te zijn, de een was werkman, de ander kunstschilder. De heeren zijn hierop naar het politiebureau overgebracht, waar bij onderzoek bleek, dat zij al eerder in deze gemeente hadden „gewerkt" met gunstig re- sultaaat. Meerdere, villabewoners waren in de waan gebracht, dat zij met serieuze stu denten te doen hadden en hadden deelg penteekenmgen en etseq van beq gekopbt, deels ten bate van hun studiereis schenkin gen gedaan. Nadat tegen hen procesverbaal terzake oplichting is opgemaakt, is de hoofddader der beide pseudoTstudenten naar het Huis van Bewaring te Utrecht overge bracht. De andere is na verhoor op vrije voeten gesteld. VERKIEZING HEEMRAAD Donderdag had in hotel „Central" de ver kiezing plaats van een Heemraad voor het Hoogheemraadschap de rivier de Eem, Be ken en aankleve van dien, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. Eek te Eemnes. Uitgebracht werden 617 stemmen, terwijl 84 biljetten van onwaarde waren. De uitslag van deze stemming luid als volgt: J. C. van Eek, te Eemnes, 461 stemmen; H. L. Ba ron Taets van Amerongen, 47 stemmen; L. R. Baron Taets van Amerongen, 10 stem men; W. Eek, 5 stemmen en B. Meijer 10 stemmen. Gekozen werd alzoo de heer J. C. van, Eek te Eemnes. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 2 tot 6 April 1929). Kuipbaden: hoog tarief 17, laag tarief 24; Stortbaden: hoog tarief 102, laag tarief 153; Schoolbaden: 47, gratis 35. Totaal aantal baden 378. IN DE VEILING Ten overstaan van Notaris Mr. Dr. A. E. Schouten, werd Vrijdagavond in hotel „de la Promenade" in publieke veiling gebracht de villa „Edzardina" met schuur, erf en grond, staande aan den Dalweg No. 10. Het perceel werd bij opbod verhoogd tot f6400.— en bij afslag niet afgemijnd. De, gunning werd aangehouden. DRIETAL De vereeniging „de Band des Vredes" in de Ned. Herv. Kerk te 's Gravenhage heeft in de predikants-vacature van Gheel Gilde- meester een drietal ter aanbeveling aan het kiescollege gesteld. Ds. Adriani van hier staat nummer 2. A.R. KIESVEREENIGING Voor de A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" alhier, hoopt Vrijdag 19 April, des avonds 8 uur, in de Geref. Kerk op te tre den de heer J. Schouten, van Rotterdam, lid van de Tweede Kamer, met het onder werp „Bouwen en Strijden". HEIDEBRAND Vermoedelijk ten gevolge van kwaadwil ligheid ontstond verleden week tegen den avond een heidebrand achter de boerderij van den heer V. B. Streefkerk, bij het rij wielpad naar Laren. Door spoedig optreden van omwonenden werd de brand spoedig gebluscht, zoodat de brandweer, die gewaarschuwd was, geen dienst behoefde te doen. Voorzichtigheid met vuur langs de rijwiel paden, die door particuliere bosschen loo- pen, wordt ten zeerste verzocht. GESLAAGD Mej. S. E. Dyxhoorn is in het Juliana Zie kenhuis te Amsterdam geslaagd voor het examen ziekenverpleging. BENOEMD Burgemeester en Wethouders benoemden tot typist ter secretarie, in den rang van schrijver, de heer L. M. van Harten, te Baarn. JACHTRIT De Noord-Hollandsche Jachtvereen. houdt een jachtrit op Zaterdag 20 dezer. Jager- meester is de heer C. Huisken. Meet: 2 uur nam. boerderij „Witte Paard" bij den Hoor nenboeg. Einde plm. 3.30 uur nam. Lage Vuursche. Eenvoudige hindernissen, waarbij eenige slooten, heide- en weide-parcours. GEVALLEN Toen Vrijdagmorgen de achtienjarige gla- zenwasscher H. alhier zijne werkzaamheden verrichtte voor de rijwielzaak van den heer Westeneng aan de Teding van Berkhout straat, schoot het bovenste deel van den ladder op de plaats, waar die met het on derste deel was verbonden, los, waardoor H. zijn evenwicht verloor en van een hoogte van vijf meter naar beneden stortte, waar hij bewusteloos bleef liggen. Door omstan ders werd de gevallene binnengedragen in den winkel van den heer Last, waar spoe dig de doktoren Vriesendorp, Klijn en Doyer aanwezig waren. Deze constateerden een zware hersenschudding; ledematen waren er niet gebroken. Per politiebrancard werd H. naar zijn ouderlijke woning vervoerd. CHRISTELIJKE KWEEKSCHOLEN Alhier is opgericht de Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Kweekscholen ter opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen. Het do.el der vereeniging is de oprichting en instandhouding van christelijke kweek scholen ter vorming van onderwijzers en onderwijzeressen voor christelijke scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs. Het bestuur dezer vereeniging is als volgt samengesteld: Ds. K. J. van den Berg, ds. I. Kievit, T. Haarman, W. Boelhouwer en L. Blom. Het secretariaat is gevestigd te Baarn, Heemskerklaan 46. CONCOURS-HIPPIQUE Door de R. S. V. „Eemland" zal op Zon dag 23 Juni a.s. een concours-hippique wor den georganiseerd op het sportterrein „Birk- hoven" te Amersfoort. Het voorloopig programma bevat de vol gende nummers: Concours beste rijpaard. Springconcours B (3e en 4e klasse). Bar rière-springen. Hordenren (plm. 2000 M.), voor volbloedpaarden. Hordenren (plm. 2000 M.) voor niet-volbloedpaarden. JUBILEUM De heer M. van Schaffelaar herdacht het feit, dat hij 25 jaren geleden in dienst trad bij den bloemist Van Herwaarden alhier. Het was voor den jubilaris, die van talrijke vrienden en kennissen felicitaties in ontvangst had te nemen, een onvergetelijke dag. Van zijn patroon ontving hij een gouden hor loge met inscriptie, terwijl ook het personeel hem een stoffelijk blijk van waardeering over handigde. voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. FLINKE OPDRACHT Het bouwen van een landhuis aan den Eemnesserweg met bijkomende werken, o.a. het sloopen van de bestaande villa, voor mevr. de wed. Wolff alhier, onder directie zan den architect G. v- Bronkhorst, is opge dragen aan de firma J. Hartog alhier. Dezelfde firma ontving eveneens opdracht tot het bouwen van een landhuis aan den Soestdijkerstraatweg te Hilversum, onder di rectie van de architecten G. H. Kleinhout en Ir. A. J. van der Steur te Amsterdam. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende voorwerpen, wel ke tusschen 3 en 10 April j.l. als gevonden werden aangegeven, kunnen inlichtingen worden verstrekt aan het politiebureau, Sta tionsweg 22B, alhier. Theedoek,' sleutels, handbeschermer van een rijwiel, portemonnaie, zilveren beursje, tang, duimstok, wandelstok, horloge, hond handschoen, hoed, rijwielbelastingmerk, ak- tentasch. OPGEPAST Bij de in de afgeloopen week gehouden controle is gebleken, dat zich wederom auto mobilisten in deze gemeente schuldig ma ken aan overtreding der voorgeschreven maximum snelheid, en wel op wegen, waar zulks de veiligheid van het verkeer in hooge mate in gevaar brengt. Men zij gewaar schuwd. AANGEHOUDEN Vrijdag j.l. werd door de politie alhier iemand aangehouden, als verdacht van ver duistering. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. BALDADIGHEID In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben eenige half dronken jongelui hun baldadigheden geuit door verschillende straaatlantaarns zonder eenige aanleiding te vernielen. De lantaarns werden zoodanig met steenen en stukken hout bewerkt, dat het glas en de kappen het moesten opgeven. Het mocht de politie gelukken de daders te ach terhalen, tegen wie dan ook procesverbaal is opgemaakt. VRAGENBUS Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, betrekking hebbende op: LAND- en TUINBOUW of PLUIMVEE TEELT bij: G. J. LIESHOUT, Dir. Rijks Landbouwschool, Montfoort. BOUWKUNDE bij: JAN BOS, Architect, Acaciastraat 6, Den Haag. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJLANDT, Corn. de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- en BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag. Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: DE REDACTIE VAN DIT BLAD. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FRËDY VAN DAM-SAMÜELS, Santhorstlaan 72, Wassenaar. VRAGEN, niet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te rich ten aan de redactie van dit blad, waarna daarop, voor zoover het binnen ons ver mogen ligt, geantwoord zal worden. Vragen dienen, vergezeld van een postze gel voor antwoord, schriftelijk aan den des- betreffenden medewerker (medewerkende fir ma) gezonden. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. VAARTWES 4Ï HILVERSUM VERSCHAFT CREBIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. WETENSWAARDIGHEDEN Rozenolie. De heerlijke en kostbare rozenolie wordt op groote schaal bereid in de vallei van Ke- sanlek en Roemenië. De rozenplantages aldaar brengen jaarlijks gemiddeld 2200 kilo op en daar er ongeveer 130.000 rozen, tezamen plm. 28 pond wegende, noodig zijn om één ons olie te leveren, kan men zich een denk beeld vormen van de uitgestrektheid dier plantages. De bloemen worden geoogst in Mei en de oogst duurt drie weken. Op denzelfden dag waarop de bloemen verzameld worden, vindt de bewerking plaats, opdat niets van de geur verloren gaat. De rozen worden eerst in wa ter gedistilleerd, waarna het water alleen een distallatie ondergaat en de olie van de opper vlakte wordt afgeschuimd. Het werk wordt voornamelijk verricht door vrouwen en meis jes, die het schamele loon van 20 cent per dag verdienen. Ongelukkigerwijze wordt de olie voor den handel (de opdrachten van grof betalende Oostersche vorstenhuizen uitgezonderd) al tijd vervalscht met een derde, of een vijfde geranium-olie. Niettegenstaande dit kost zij dan toch nog een bedrag, dat varieert tus schen de 25 en 50 ets. perdruppel. Het korte leven van het bankpapier. In den laatsten tijd bemerkt men in de Vereenigde Staten het merkwaardig verschijn sel, dat de bankbiljetten, die men vroeger twintig maanden kon gebruiken, eer zij ver sleten waren door ouderdom en als onbruik baar uit de circulatie werden genomen, het tegenwoordig niet verder brengen dan een half jaar. Dit feit vindt ten deele zijn oor zaak hierin, dat er de laatste jaren zeer vele bankbiljetten in omlööp zijn, voor een ander deel komt het, doordat het papieren geld meestal een tamelijk onzachte behandeling van den bezitter ondervindt. In zooverre ia dit verschijnsel zorgwekkend, dat de staat voor vervanging van de onbruikbaar gewor den bankbiljetten in één jaar een verbruik van 1200 ton papier, dit is voor ongeveer 4 millioen doller, te boeken had. Wordt geen middel te baat genomen om het euvel te verhelpen, dan zal in de toekomst dit be drag zeker nog ver overschreden worden. De kracht van apen. In New-York hebben de autoriteiten van den dierentuin zich bezig gehouden met een onderzoek naar de kracht van een aap en hun conclusies zijn verbazingwekkend. Zij hebben bewezen, dat een aap van nor male grootte, ongeveer vier maal zoo veel gewicht kan trekken als een man van de zelfde zwaarte. De proeven werden geno men met behulp van een dynamo-meter. Tou wen werden aan den aap en de machine vastgemaakt en toen werd het dier aange moedigd, om met alle kracht te trekken. Sommige apen waren wat bang voor het apparaat, maar o.m. een oude circusaap, in de wandeling bekend als Zuster Susie, wijdde Sak met 3lIe vreugde aan de haar opgelegde Professor Arthur Brisbane heeft nu de vraag gesteld, wat de gorilla met zijn kolos- sa e lichaamskracht kan bereiken. En hij is ii conc,usie gekomen, dat dit dier gemakkelijk een Dempsey, wiens kracht ver honderdvoudigd is, zou kunnen bestrjjden, aan stukken zou kunnen scheuren en zelf ongedeerd uit den strijd zou komen.

Soester Courant | 1929 | | pagina 2