Zomerprijzen Steenhuijsen - ueenhoizerstraai m LA PORTE Co. - BANKIERS RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK" Zie de speciale KARPETTEN uitstalling. Luxe Auto-verhuur Uitsluitend prima beddengoed Brandstoffen handel VENEMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubileerlnrichting Autoriteiten. 0. Verschoor, Nieuwsfr. 57 is het voordeeligst in het gebruik. Wij leveren alleen het beste en toch billijk. Kapok-, Auping- en Vi-spring matrassen. SLAAPKAMERMEUBELEN H. L. GREEVE Het Matrassenhuis voor ieder. Kerkpad 19 nabij halte Soestdijk, Tel. 2133, Huis 2077 Augurkjes. REGENJASSEN Behandelen alle Bank en Effectenzaken Safe-Deposit Rentevergoeding voor Deposito's: o.a. voor een maand vast 4o|0 's jaars. Geniet van de zomerconcerten door mid del van een aansluiting op ons radionet D, F+ VOIGT Droaist- 8e Jaargang No. 19 Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren.'. Vrijdag 10 Mei 1929 DE SDESTER COUQAMT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Baard en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. IS, Soesterberg Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN ONZE RIJMKRONIEK e (niet plnaUelljkc) gedicl net kleiner dan 36 tegen, m 1 Bij opname vergoeden wij 2.50. fNadrvk verboden) (Ingezonden.) HET ZONNEKIND Grootmoedertje ligt op haar doodsbed ter neer! De zon speelt vriend'lijk over 't bleek gezicht. 't Is of zij zeggen wou: „Zij is niet meer! Haar taak op aard' is nu geheel verricht". De zon, die haar zoozeer heeft liefgehad, brengt streelend nog, aan haar heur laatsten groet, Zij scheen reeds tachtig jaren op haar pad en tachtig jaren ook in haar gemoed! Grootmoedertje toch was een zonnekind; 't Liep alles haar in 't lange leven mee! Zij wist zich schier door iedereen bemind Haar bootje gleed op effen levenszee. En dankbaar heeft zij altijd ook erkend: „Waar ik ook ga de zon bestraalt mijn pad ,,'k Ben aan haar koest'rend licht voorgoed gewend". „Zag ik een wolk zij was in goud gevat" Ééns echter ach, zij was toen tachtig jaar ging 't zonnelicht toch schuil in donk'ren nacht! Haar eerste leed scheen haar een groot gevaar: Zij viel bijd' eersten slag haar toegebracht! Toen zij haai; zon niet zag toen -ging zij 'heen vèr boven 't wolkgevaarte naar omhoog, naar 't zonnelicht, dat niet op aarde scheen! De Engel kwam en sloot haar brekend oog. Nu rust zij in het stille, koele graf in bloemenrijken, vreed'gen doodenhof! Haar ziele legde hier haar reiskleed af, gaf wat vergank'lijk was terug aan 't stof. Zij had het leven wel zeer liefgehad, doch slechts om 't schoone wat de wereld biedt: Zij, die naar 't Licht haar oog geheven had. zag slechts de zonne, maar de schaduw niet! Voor haar kon slechts de zon de voedster zijn. Haar méér dan tachtig jaar'ge levensduur Was, boven vele, rijk aan zonneschijn Bij 't zonnedalen sloeg haar stervensuur! 't Was bij het schoone waar zij 't liefst verbleef En toen de dood zijn eersten bode zond, trof hij haar in een aardsche tooverdreef waar 't oude hart de nieuwe lente vond. En uit die lente is zij heengegaan naar d' eeuw'ge met nooit dalend zonlicht. Zij had de roepstem stil getroost verstaan en sloot het oog met dankgefluister dicht. En toen men haar ter laatste rustplaats droeg, toen straalde ook met warmen gloed de zon, alsof voor haar geen laatste ure sloeg, alsof nu eerst haar levensdag begon!... Grootmoedertje is nu „naar Huis" gegaan! De „Bode" kwam en zij ging willig mee Zij haar haars Scheppers liefde-woord verstaan „Kom nu het duister wordt tot Eeuw'gen Vree!" VIKING. „Wees meester van uw ziel en dienaar van uw geweten!" Op dit wereldrond wonen millioenen men- schen van verschillende begaafdheden be kwame en onbekwame, beduidende en on beduidende. Onder deze millioenen, bevin den zich duizenden autoriteiten, van groot en klein kaliber; gezaghebbende en gezag voerende menschen. Van deze gezaghebbers is inderdaad een groot deel noodig als bestuurders, leiders, bewakers; en een deel ook.voor decoratie. Ja, zij zijn noodig; anders zou het er met ons wereld-gedoe treurig uitzien. Er moet gezag zijn en dat gezag moet gehandhaafd worden anders zouden de niet.goedwillenden onder de men schen al heel spoedig het record slaan bo ven Sodom en Gomorra. Doch de autoriteiten, die in dit opstel hoofdzakelijk worden bedoeld, zijn die vele eigenmachtige gezagvoerders, die, door hun. ne inbeelding, hunne waanwijsheid en be dilzucht, menigmaal het leven hunner me- demenschen onaangenaam, zoo niet ondra gelijk maken. De inrichting der groote Maatschappij brengf nu eenmaaai mede, dat het grootere, zoowel als het kleinere gezag, niet altijd in bekwame handen valt. De samenleving toch maakt een trapsgewijze verdeeling, een ver breeding, uitbreiding of versnippering van gezag noodzakelijk en zelfs onvermijdelijk. 15 cent per K.IV1. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. §ppQ0teri komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprUtol. B'i alle Drogisten. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter atgemeene kennis, dat op he den is afgekondigd de door den Raad dezer gemeente op 19 Februari 1929 vastgestelde verordening tot wijziging van de verordening op de heffing ven een plaatselijke inkom stenbelasting in de gemeente Soest, zijnde deze verordening goedgekeurd bij Kon. be sluit van 8 April 1929, No. 7. Soest, 8 Mei 1929. O- Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 15 Mei a.s. de Zomertijd zal aanvangen en dus in den nacht van 14 op 15 Mei a.s. te twee uur de klokken een uur zullen moeten worden vooruitgezet. Soest, 6 Mei 1929. —o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Nie - we Steeg op Maandag 13 Mei a.s. enop Dinsdag 14 Mei a.s. voor het verkeer beide richtingen gesloten zal zijn. Soest, 8 Mei 1929. Hierdoor ontstaan een groote menigte klei ne autoriteiten of beter gezegd kleine potentaten. Dit zijn gewichtig doende men schen, die hun brokje gezag als een wereld- gezag exploiteeren en daardoor alleronaan genaamst kunnen zijn voor anderen. Op dat misbruikt ondergezag zijn velen hunner zóó trotsch en naijverig, dat daaruit soms een niet gering gevaar voor anderen kan ont staan, bijv. voor personen, die, uit hoofde van de maatschappelijke indeeling, zich niet geheel aan hun ingrijpen kunnen onttrekken en daardoor niet zelden blootstaan aan be dekte vijandelijkheden van die kleine, eng hartige pofpntaten, die, door herhaaldelijk toegepaste speldeprikken, hunne vermeende ondergeschikten menigmaal niet wenig kun nen plagen en verbitteren. Zij hebben door hun bekrompenheid en zelfbewondering geen oog voor het feit: dat zij zich zelf bela chelijk en onuitstaanbaar maken. Zij zijn menigmaal zeer spitsvondig en onuitputte lijk in het uitdenken van nietige, maar daar om niet minder verachtelijke, plagerijen. De ze menschen kruipen vaak voor hun meer deren in gezag en slaan een belachelijk hoo- gen toon aan tegenover het groote of kleine publiek, dat zij moeten dienen en dat, afs het ware, de bron is van hun stoffelijk be staan. Met het „Eigenbelang" in het mid den, brengen deze miniatuur-autoriteiten niet zelden het levensgemak en het levensge not, waarvan hunne "functie mede de diena resse behoorde te zijn, zonder eenig plicht besef over, aan hen die, hetzij door ambts positie of door levensomstandigheden, hun meerdere zijnde, reeds ruim een aandeel hebben in 's levens groote voorrechten. Zij onttrekken dus doende, zonder eenig plichts besef, veel gemak en genot aan den reeds zoo kleinen voorraad levensgerief en levensvreugde van andere medegerechtigden, die dezen gemaks- of geluksroof zwijgend moeten aanzien, of althans niet kunnen ver. hinderen. Het groote publiek is inderdaad niet zelden de misdeelde van bijv. onder geschikte ambtenaren, die vergeten, dat zij vooral ook de dienaren en dienaressen van het belastingbetalend publiek zijn, dat het maatschappelijk gebouw, in al zijn onder deden, moet onderhouden en dus moet be kostigen. Hoe menigmaal toch worden be langhebbenden vóór het loket, van het een of ander kantoor of de een of andere instel ling, gebrutaliseerd of ten onrechte afge wezen, in hunne billijke eischen. Doch niet alleen in het openbare leven, maar ook in het meer intieme en zelfs in het familieleven, worden maar al te veel autoriteiten aangetroffen, die hunne ver plichtingen, uit een rechtvaardigheids- en gevoelsoogpunt beschouwd, maar weinig of in het geheel niet begrijpen. En deze ge zagvoerders hebben meestal zichzelf als auto riteit aangesteld en zulks wel geheel we derrechtelijk. Want het zijn immers de heerschzuchtige en zelfzuchtige karakters, die niet tevreden zijn met een gelijk men- schenrecht; maar zich ook nog de rechten van anderen toeëigenen, waarbij zij hunne capaciteiten meestal schromelijk overschat ten. Hun wil vraagt niet altijd aan hun ge wetenof hun optreden geen schade toe brengt aan de rechten en de levensvreugde van anderen. Deze selfmade-autoriteiten zijn juist zeer in het bijzonder op eigen vrijheid en de handhaving hunner rechten gesteld wat hun een overwegende reden zou moeten zijn, de rechten en het zelfbestuur van an deren te eerbiedigen en zich niet schuldig te maken aan bemoeizucht en geluksversto- ring. Want het leven van vele menschem wordt menigmaal partijdig beoordeeld en de meesten onzer hebben waarlijk van hunnen kleinen voorraad levensgeluk niets te mis sen. Door kleine potentaten wordt dit wel vaak in hooge mate voorbij gezien. Waar reeds van kleine machtsaanmatiging zooveel geluksverstoring kan uitgaan, zullen vooral de groote autoriteiten, wier gezag door wettige aanwijzing wordt gesanction- neerd en beschermd, een hoog verantwoor delijkheidsgevoel moeten bezitten... om ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels fO.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Kerkstraat 26-28-30 - HILVERSUM - Telefoon 411-412 DIVANBEDDEN - OPKLAPBARE LEDIKANTEN niet te kort te doen aan de rechten en het levensgeluk van de groote menigte, die op de nauwgezette plichtsbetrachting van hen, die zij dot beschermers hunner rechten en van hunne maatschappelijke welvaart hebben genoodigd en gekozen, ten volle vertrou wen. Hoe menigmaal toch is gebleken, dat een ter goeder trouw geschonken vertrou wen, op onverantwoordelijke wijze werd ge schonden, hoe het recht werd verkracht, door hen, aan wien de rechtsbescherming werd toevertrouwd en hoe er menigmaal met bevoorrechting en ongemotiveerd ontzien, of wel met niet gerechtvaardigde gestrengheid, ten aanzien van beklaagden, zoogenaamd wordt „recht" gesproken. Daar is één wettige autoriteit, die door vele groote en kleine autoriteiten maar al fe vaak brutaal wordt voorbijgezien. Deze hoo ge autoriteit is: „de plicht". Een ieder kan dezen gezaghebbende kennen, door zijn „ge weten" alléén te raadplegen en door geen drogredeneeringen hoe aannemelijk en door wie ook voorgesteld en bepleit, toe te laten. Ons geweten waarschuwt ons voortdurend: dat het recht op „geluk" een recht is voor allen zonder uitzondering zonder preferentie. VIKING. die vol water doen, zakt het in den grond, en houdt dezen onderaan goed vochtig. Voor al op niet erg vochthoudende gronden en zeker bij uitpoten is dit aan te radens Een tuinder zoekt zijn grond voor augur ken wel uit. Maar dien is 't ook begonnen om de hoogste opbrengsten. Dat is zijn. bestaan. Maar in eiken tuin ziet men wel gevyassen, die op anderen grond beter thuis zouden hooren. Zoo ook met de augurk. Maar bij een beetje verzorging kan de augurk in eiken niet te drogen tuin een be hoorlijke opbrengst geven. Wat de voedingstoestand van den bodem betreft, een augurk houdt van veel voedsel, De grond kan er niet te veel van bevatten. Een flinke gift extra op het augurkenbed beloont zich dubbel. De augurk maakt flinke ranken. Hieraan komen de augurken te groeien. De gele bloemen zitten in de oksels van de blade ren. Zoo'n augurkenbed groeit geheel vol. Ja, de ranken trekken zich weinig aan van. paa of bedje. Ze gaan er gerust een heel stuk overheen. Als het niet hindert met het oog op andere gewassen, laat ze dan maar groeien. Zitten ze ons in den weg, dan nijpe men ze af net voorbij een blad met de na- PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. >geo. dc-c rublrk brire/fendc, kunnen worden gezonden non den ;r G. Llobout. Dlr. Landbouwschool. Montfoort. Postzegel groot en en een halve cent voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden.) Een gemakkelijke teelt, die beloond wordt met een overvloed van vruchten, is die van augurken. Uitjes en augurken ingemaakt zijn een niet te versmaden eetlustopwekkend en verfr-isschend bijgerecht bij het middagmaal ofwel diner. Zoo eenvoudig de teelt was van de zilveruitjes (eenige weken geleden beschreven), zoo eenvoudig is ook de teelt van augurken. Een augurk houdt van warmte. Vroeg zaaien of uitpoten op den kouden grond gaat niet. De zaaitijd is Mei, maar voor dit jaar zal het wel einde Mei wordem. Uitzaaien in een bakje gaat heel goed. Het uitpoten later heeft een gunstigen invloed op de vruchtbaarheid. Daar de augurk voorloopig den grond nog niet geheel beslaat, kan er op het augurkenbed gevoegelijk sla gepoot worden ofwel op eenigen afstand van de augurken- planten spinazie gezaaid. De augurkenoogst begint pas in de tweede helft van den zo mer en dan is de spinazie of sla al weg. Dan staan de augurken in het begin goed be schut en daar houden ze van. Ze worden; dan liefst uitgepoot of gezaaid aan den zuidkant van de rijen. Een augurkenbed moet wel een Meter breed'zijn. Dit wordt later door de augurk geheel in beslag genomen. Midden op dit bed poot of zaait men nu de augurken en wel over de heele lengte van het bed in het midden, dus één rij op een bed van een Meter breed. Op die eene rij komen de planten op een afstand van 20—25 c.M. te staan. Op een bed van 10 M. lang komen, dus in het midden over de heele lengte te staan 4050 planten. Ik zeg nu: 10 Me ter. Voor huishoudelijk gebruik is dat veel te groot, daar de augurk soms zulke gewel dige opbrengsten kan geven, dat we er geen raad mee weten. 510 flinke planten geven wel zooveel, dat een behoorlijk groot gezin voor het heele jaar augurken genoeg krijgt in te maken. Een augurk vraagt veel water. Op een droge plaats moeten we ze dus niet zet ten. Om op tijd veel vocht te kunnen geven, wordt er wel bij -iedere plant een leege bloempot in den grond gezet. Wanneer we gels. Wanneer de ranken te veel één kant uitgroeien, kan men ze voorzichtig omleg gen. Als de plant eenmaal begint met vrucht vormen, gaat het vlug. Dagelijks moet er geplukt worden, anders worden ze te groot. Het -is hier: klein maar fijn. De veiling levert ze gesorteerd en wel, om met de beste te beginnen: No. 1, fijn, grootte van 35 c.M. No. 2, basterd, 6—9 c.M. No. 3, grof, 1016 c.M. No. 4, bommen, grooter dan 16 c.M. Voor eigen gebruik is het niet zoo erg, al is er al eens één buiten de maat, maar de smaak wil ook wat hebben en als moe der den inmaak wil laten zien, wil het oog ook wat hebben. Dagelijks plukken is dus noodig. De ran ken mogen niet beschadigd worden en er op getrapt evenmin. Als men de ranken op beurt, schuift men den voet er onder en' plukt de augurken af. Dan beschadigt men de ranken niet door er op te trappen. Het inmaken geschiedt in azijn, met kruiden naar ieders smaak, bij den drogist te verkrijgen. Ik wijs er echter op, dat het wenschelijk is, den azijn te koken. Dames- en Heerenkleermakerij en Heerenmodemagazijn F. C. Kuiperstraat 10 - Telefoon 2169 gemaakt en naar maat. Wat beoogt de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede?" De Volkenbond te Genève is het lichaam, door den gezamenlijken wil der Staten in 't leven geroepen, teneinde vorm en inhoud te geven aan het streven, dat zich steeds ster ker openbaart, om niet meer door geweld, doch door recht en overleg de geschillen op te lossen, die er tusschen de staten zijn en altijd zullen zijn. Staten en individuen zijn niet gemakkelijk te vergelijken, maar in dit opzicht valt een parallel te trekken. De individuen, die vroe ger hun veeten met de vuist uitvochten, hebben in den Staat geleerd zich te onder werpen aan de uitspraak der rechters. Zeker, er zijn uitzonderingen en de mogelijkheid ■is niet uitgesloten, dat zulke uitzonderingen op den regel in het verkeer der Staten ook altijd zullen zijn. Evenmin echter als dit een reden is om de rechtspraak tusschen in dividuen op te heffen of ter zijde te stellen, evenmin is het een reden om het pogeini waardoor de vredelievendheid der betrekkin gen tusschen de staten wordt versterkt, stop te zetten of te verminderen. De Volkenbond is echter een officieel, li chaam. Gelijk een staatsman zich er voor moet wachten om in het openbaar te veel te zeggen, teneinde niet het gevaar te loo- pen, dat hij door een deel zijner hoorders wordt misverstaan en dat hun misverstand als zijn oordeel verder door de wereld wordt gedragen, kan ook de Volkenbond niet met diezelfde vrijmoedigheid als aan niet-officieele lichamen openstaat, tot de groote massa gaan, om eigen arbeid, eigen voortreffelijkheid te propageeren. Het is ook beter, dat men deze taak aan anderen, goe de vrienden, overlaat. Daartoe bestaan nu in bijna alle landen Vereenigingen voor den Volkenbond; zoo ook in Nederland de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", opgericht 26 Juli 1919. Zij stelt zich evenals haar zusterver- eenigingen in het buitenland, met welken zij verbonden -is in de „Union Internationale des Associations pour la Société des Na- tions", te Brussel gevestigd en die haar EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Gij weet niet, hoever uw krachten reiken, vóórdat ge ze beproefd hebt. Tracht zelf uwe moeilijkheden op te lossen. MAANDAG. De zoogenaamde blinde ijver is een meng sel der innerlijke ontevredenheid, toorn, woede en uiterlijke woestheid en ruwheid, dus vormloos en kan dientengevolge ook geen enkelen vorm van arbeid scheppen. DINSDAG. Het geld is onmisbaar in ons leven, doch het moet steeds een hulpmiddel blijven. WOENSDAG. Tucht is de handhaving van de wetten en de voorschriften van het leven. DONDERDAG. Lezen is de kunst om hetgeen door een ander géschreven is, in ons verstand op te nemen. VRIJDAG. De gewoonte bevrijdt de aandacht van het letten op bijzonderheden. Het vormen van gewoonten ïs daarom de grootste arbeids besparing bij de menschelijke economie. ZATERDAG. De persoonlijke en daardoor fiere houding van den spreker tegenover zijn hoorders is eenvoudig deze, dat hij ais rnensch tot men schen spreekt. BAARN BUSSUM SOEST STEL UW AANVRAAG NIET UIT jaarlijksch congres in 1928 te Den Haag hield, ten doel den Volkenbond in zijn sa menstelling en grondgedachte bekend te ma ken-. een taak, die werkelijk niet zoo over bodig is als zij sommigen wel eens toe schijnt. Verder om den arbeid van den Vol- Kenbond nauwkeurig te volgen, daarvoor geregelde belangstelling te vragen en ande ren op te wekken aan dien arbeid indirect deel te nemen. Zoo kunnen in haar midden ook gedachten worden uitgesproken, wen- schen geformuleerd, die later door den Vol kenbond zeiven in daden kunnen worden omgezet. Met één woord „De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" tracht de openbare meening gunstig te stemmen voor het vele moeilijke en daarom zoo dikwijls schijn baar onvolmaakte en langzame werk van den Volkenbond. Juist een lichaaam als de Volkenbond moet steunen op de sympathie der openbare meening. De openbare mee ning in die richting te leiden, is de taak van „De Vereeniging voor Volkenbond- en Vre de" in ons land. Zij wil bovendien, dat men de belangstelling voor het Volkenbonds- werk toont door aan de regeering gevoelens, die men ten opzichte van dezen arbeid heeft, te doen blijken. Om dien arbeid over het geheele land goed te volbrengen, is een de centralisatie in haar werk noodig. Vandaar een hoofdbestuur, dat leiding geeft aan de Vereeniging en haar denkbeelden, maar daar- nevens in zooveel mogelijk plaatsen, afdee- lingen, die tot taak hebben in eigen inilieui regelmatig door woord en geschrift de be langstelling gaande houden voor de Vereen., de Volkenbond en al wat daartoe behoort. Teneinde nu eens per jaar haar propa- gandistischen arbeid te stimuleeren, bestaat de 18e Mei-Volkcnbondsdag. Dan wordt met alle middelen, die het moderne verkeer biedt, gepropageerd voor de Volkenbonds gedachte en wordt een ieder aangespoort toe te treden tot de „Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede". In haar werken samen mannen en vrouwen van de meest uiteen- loopende politieke en godsdienstige rich ting en gezindheid. Laat dan ook niemand aarzelen op den komenden 18 Mei-Volken bondsdag toe te treden als lid. Het Alge meen Secretariaat is gevestigd Jan van Nas- saustraat 93, Den Haag. Men kan zich ech ter ook als lid opgeven voor Baarn bij Ds. A. P. van de Water, Nassaulaan 26 en voor Soest bij Mevrouw Deketh—Putman Gra- mer, Beukenlaan 1, Soest, of bij Jhr. J. C,. de Ranitz, Van Lijndenlaan 10, Soestduinen. De normale contributie is f2.50 per jaar, de minimum-contributie f 0.50ieder bepale zijn bijdrage naar eigen kracht. Laten zooveel mogelijk menschen lid worden, opdat de vereeniging kan wijzen op een zoo groot' mogelijke belangstelling voor haar werk. leder die wil medehelpen, haar ideeën te verbreiden in eigen kring en leden fe wer ven, kan propaganda-literatuur verkrijgen bij bovengenoemde personen. Gaarne beveelt het bestuur van de Vre desgroep Baarn den arbeid van de „Vereen, voor Volkenbond en Vrede" aan. Naast an dere wegen, is zeker intensiever bekendma king van de wijze en inrichting van den- Volkenbond een krachtige propaganda voor den vrede, dien onze Vredesgroep zoo krach tig mogelijk wil steunen. Het bestuur hoopt dan ook zoo spoedig mogelijk in de gele genheid te zijn de bekende Volkenbonds film voor de schoolgaande jeugd en oude ren te vertoonen. Aiogen vele inwoners van Baarn en Soest hun belangstelling dan too- nen en die spoedig omzetten in een lid maatschap. Het Bestuur, Ds. A. P. v. d. WATER, Voorz. Zr. VAN DER MAAS, Krugerlaan, secretaresse. J. VAN DEN BRINK. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Soest, 1 Mei '29. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van 't volgen-de: De openbare fcestvergadering der S.D.A.P. en N.V.V., op 1 Mei j.1. in de zaal Ver schoor bijeen, protesteert ten sterkste tegen het optreden van den eigenaar van het Weekblad „De Soester" tegen het georgani seerd personeel en spoort de arbeiders aan hun abonnement van genoemd blad op te zeggen en verzoekt de neringdoenden hier ter plaatse rekening te houden met het plaat sen van hun advertentie's en besluit deze motie, welke met algemeene stemmen werd aangenomen, te publiceeren in de plaatse lijke bladen cn gaat over tot de orde van den dag. Namens de gezamenlijke Besturen, W. VAN ECK, Voorz. P. DE HAAN, Secr. o Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van het vol gende, waarvoor bij voorbaat dank. Ondergeteekende, vertegenwoordigster van de Vereeniging „Zomers Buiten", kennis ge-

Soester Courant | 1929 | | pagina 1