Stormschade i viiiniuriiu r.u Joh.v.SciialkwijkJr. MIJN HAggT'5 VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Zenuwstillend MIJNHARDT'S KRABBELS Electriciteit Radiohandel Utrecht vooruit. Levensroeping. Harde Baard Moeders, zet op elke VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk nomen hebbende van het raadsverslag in „De Soester Courant" van Vrijdag 3 Mei. waarin behandeld wordt de raadszitting van Maandag 29 April, omtrent het verplaatsen van het woonwagenkamp, heeft met ver wondering en ergernis kennis genomen van de uitlating van het raadslid Busch, dat voor plaatsing van dat kamp naar de Ban- ningstraat voor de Vereeniging „Zomers Buiten" geen bezwaren bestaan, protesteert ten sterkste tegen een derge lijke uitlating, daar er èn bij het Bestuur èn bij de leden èn pensiongasten terdege ern stige bezwaren hiervoor blijven bestaan en verzoeken het navolgende ter kennis Uwer lezers te brengen: De vertegenwoordigster der Vereeniging „Zomers Buiten" heeft bij het college van B. en W. protest aangeteekend tegen de uitlating van raadslid Busch, als zoude de vereeniging geen bezwaren hebben tegen verplaatsing van het woonwagenkamp naar de terreinen aan de Banningstraat. Hoogachtend, W. H. v. BUREN, Vertegenwoordigster van „Z. B.", Soestduinen. Soestdijk, 8 Mei 1929. Geachte Redactie. Vergun mij eenige plaatsruimte in Uw blad tot rechtzetting van hetgeen onder cor respondentie voorkomt in „De Soester" van Zaterdag 4 Mei j.L, gericht aan „G. J." te Soest, betreffende mededeeling van de re dactie van genoemd blad, over het salaris enz. van den bedrijfsleider. De redactie deelt hierin mede, dat de be- dreifsleider een salaris ontving van f32.50 per week, met vrij wonen, vuur en licht en 15 pCt. van de winst, totaal door hun geschat op f45.— per week, wat dan ook een behoorlijk loon zou geweest zijn onder behoorlijke omstandigheden. Maar wat is er gebeurd? De toestand tot en met 19 Dec. 1928 was: loon f32.50. Op hun advies moest ik in den Bakkersweg blijven wonen totdat het pand aan de Van Weedestraat 7 geheel klaar was. Tot dien datum moest ik zelf huur, licht en vuur betalen, wat geen afspraak was. Rekenen we nu f5.— huur, fl.licht en f 1.50 aan brandstof, dan was het loon niet f45.maar f25.—. Wat de 15 pCt. winst betreft, is mij medegedeeld, dat ik 10 pCt. zou ontvangen, maar tot mijn spijt heb ik nooit iets ontvangen. Op de vergoeding van de huur en electrisch licht heb ik meermalen aangedrongen, maar het mocht niet baten. Toen wij op 19 Deo. 1928 het perceel Van Weedestraat 7 betrokken, kregen wij wel vrij wonen en licht, maar brandstof moest ik zelf betalen. „Bovendien werd f5.vergoed voor win kelhulp". (Red. De Soester). Ook dit zou ik gaarne even rechtzetten. De winkeljuffrouw was in dienst van de N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij en ontving f5.loon, waar wij dus niets me de te maken hadden. Misschien is het niet onaardig hierbij even te vermelden, dat, toen ook Mej. v. Doornik in dienst van genoemde drukkerij kwam (19 Nov. 1928 tot 19 Maart 1929) gezamenlijk met de winkeljuffrouw 2 pCt. van de win kelopbrengst zou genieten. Maar tot heden blijft mijnheer Iburg weigeren ook deze 2 pCt. uit te betalen. Wat de tegemoetkoming in de personee- le belasting betreft, zou ik datgene vergoed krijgen, wat boven het bedrag van 1928 ge heven zou worden, wat niet noodig bleek. Hopende hiermede een en ander verdui delijkt te hebben en dus geen f45.maar slechts f25.per week verdiend te hebben, zeg ik U, mijnheer de Redacteur, dank voor de afgestane plaatsruimte. W. v. d. LEEDEN. en zenuwsterkend is de werking van zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VAN KNELIS. «„Belangrijke zaken wer pen hun schaduwen vooruit". (Woorden van Griet"). Zooals ik reeds meer malen heb verteld, heeft mijn Griet een zwak voor spreekwoorden en deze verzuchting slaakte zij Zondag voor 8 da gen, toen Hannes uit de Birkt de hofste kwam oploopen en met een1 „Knelis ben je d'r in" het voorhuis binnen stapte. Inwendig moest ik haar gelijk geven, want sinds de geboorte van Hannes' jongste doch ter, nu ongeveer 6 jaar geleden, bij welke ge legenheid Griet de onvoorzichtigheid beging te vertellen, dat het kind rood haar had, had hij geen voet meer op de hofste gezet. .De zaken moesten dus wel belangrijk zijn. Ik verzocht hem een stoel te vatten en bij de kachel te schuiven en met een „ja, je kan hem nog best hebben", begon hij me te vertellen, dat hij in de afgeloopen week al f80.voor 1000 kilo hooi had moeten betalen. Gekscheerend vroeg ik hem, of, nu zijn hooi al geheel verbruikt bleek te zijn, hij zooveel voor de woonwagenbebewoners voelde, dat hij dat kostbare goedje aan deze menschen bij stukjes en beetjes had cadeau gedaan. Zonder het zelf te weten, had ik het on derwerp aangesneden, waarover hij mij kwam spreken. Ik voel zooveel voor die menschen, sprak hij opgewonden, dat ik ze een heel mooie plaats toewensch, maar een plaats, zoo ver mogelijk van de Birkt gelegen en om dit te bereiken, kom ik je vragen, of je morgen avond met ons mee gaat naar de raadsver gadering. Je weet dan komt de verplaatasing van het kamp weer in behandeling en het eigenaardige is wel, dat B. en W. thans weer voorstellen doen, om het zaakje maar te laten zooals het nu al 5 lange jaren is. Alle boeren uit de Birkt gaan morgen avond in optocht naar het gemeentehuis en als dat niet helpt, dan zullen we eiken Zon dag protest-wandeltochten houden door de gemeenten. Gerrit van de Bunt (je weet, die is noj goed bij), heeft al een paar mooie opschrif ten klaar, om in die wandeltochten mee te dragen. Toen ik van de week bij hem was, was hij bezig met „De liefde van een woonwa genbewoner gaat door de maag van hem en zijn paard", terwijl hij er al een klaar had met „Een woonwagenbewoner zaait niet en maait niet en toch heeft hij te eten". Ik waagde het Hannes er op te wijzen, dat ze m.i. die zaak niet goed hadden aange pakt. Als men zelf niet iets beters kan aanwij zen, dan is de zaak al voor een groot ge deelte verloren, zei ik en dat B. en W. niet met dat volkje naar de hei willen, nou, daar is ook wel wat voor te zeggen. Waarom bijv. niet gevraagd om verplaat sing van het kamp naar den Zwarteweg of Isseltscheweg of naar de grens van Soest bij Birkhoven. Heusch daar zijn nog wel plaats, jes te vinden, waar ze zonder hinder en last geborgen kunnen worden. Griet, die gehoord had, dat B. en W. niets voor verplaatsing voelden, zong er tusschen door: „Ze dronken een glas, ze deden een plen lieten de zaak zooals het was". Dat Griet niet met haar tijd meegaat, bleek hieruit maar veel te goed. Vroeger, ja vroeger, in den ouden gemoe delijken tijd, toen kwam er nog wel eens een glaasje op tafel op kosten van de ge meente, toen was een raadsvergadering een feest. Tegenwoordig is het zoo heel anders. Nu is het een kopje thee, met of zonder sui ker, met of zonder lepeltje, met of zonder melk en waarvoor je, zooals Pronk mij al eens vertelde, je eigen portemonnaie nog moet aanspreken. Ik beloofde mee te gaan en me op de Middelwijkstraat bij de Birktstraat-collone te zullen aansluiten. Half acht waren we present en na wat gestommel met klompen en stoelen, welke laatste exemplaren ons door Beuzel wer den aangeboden, kon het spel beginnen. Men zou geneigd zijn te zeggen, dat met onze komst rekening was gehouden; het me nu was er geheel naar ingericht, want, niet alleen, dat de woonwagenkamp-verplaatsings geschiedenis (hemel, wat een woord) een bij uitstek boerenbelang was, de zaak v. Duin kerken was voor ons minstens even interes sant. Maar ik had het over de verplaatsing van het kamp. Jongen, jongen, wat is me dat voor mijn Birktstraatsche collega's meege vallen. Ik heb mij nooit kunnen indenken, dat men nog zooveel rekening houdt met de verlangens van de gemeentenaren. Van! belang is dit zeer zeker; het geeft vertrou wen. In dit verband kan ik mij niet indenken, hoe B. en W. er toe zijn gekomen, een voor stel te doen, om het kamp in de Birktstraat te handhaven. Uit de vroegere besprekingen moesten op de eerste plaats B. en W. toch een gevoelen hebben, dat de raad voor een handhaving niet te vinden was en dat, hoegaarne ook, men een andere plaats moest zoeken. En dat dit niet is gebeurd, moet worden betreurd, vooral, omdat niet alle leden zich even vlot voor een verplaatsing naar de heide aan de Soesterbergschestraat uitspraken. Wat mij hierbij verwonderde is, dat met de stemming over het al of niet verplaatsen, gelijktijdig werd uitgemaakt, dat het kamp naar de Soesterbergschestraat zou verhuizen. Dat men een besluit nam tot verplaatsing, dat begrijp ik en juich ook ik toe, maar of dit kamp nu 2 weken langer of korter daar is gevestigd, kan ik geen bezwaar noemen. Als ik niet een zekere vrees had gekoes terd, dat, wanneer ik mij met de zaak ging bemoeien, ik uit de vergadering zou worden gezet, dan zou ik een voorstel hebben inge diend, om door het uitschrijven van een prijsvraag deze zaak tot een oplossing te brengen en wanneer de raad hiertoe zou hebben besloten, zou hij zich heusch geen brevet van onbekwaamheid hebben gegeven. Neen, lach nu eens niet, beste lezers, want heusch 't is een puzzle. Het kamp moet weg en men zou gaarne een plaats kiezen, die blijvend geschikt geacht kan worden voor dit doel. Meermalen hebben we in de verslagen kunnen lezen, dat het een puzzle, een nacht merrie en wie weet wat nog meer is voor den raad en waar het publiek nu eenmaaJ een groote vaardigheid krijgt in het oplos sen van puzzles (we leven nu eenmaal in een puzzle-tijdj de tijd met zijn gewone puz zles, kruiswoord-puzzles, rekenkundige puz zles, geïllustreerde puzzles, advertentie-puz- zles enz.), daar twijfel ik niet, of met be trekking tot dit doel, zou door onze ge meentenaren wel minstens één oplossing worden ingezonden, die als zeer aanneem- lijk kon worden beschouwd. Ik geloof, dat een voor dit doel uitge-< loofde premie van bijv. f50.— wonderen zou doen. En dat het op 'het oogenblik meer zal gaaan kosten, dat is zeker. In de vergadering hebben we reeds kun nen beluisteren, dat, zoo noodig, in de om geving van het nieuwe kamp maar een po litiewoning moet worden gebouwd, omdat bet met de sterkte van het tegenwoordige politiekorps niet mogelijk was, voldoende toezicht uit te oefenen. We zouden dus krijgen öf uitbreiding van het politiekorps öf een politiewoning in de omgeving van Soestduinen. Ik zal het meteen maar zeggen, maar bei de zaken komen mij zeer ongewenscht voor. Bij een niet-bebouwing van deze omge ving in de toekomst zal zoo'n woning de omgeving zeker niet fraaier maken, terwijl bij wei-bebouwing een dergelijk pand ook zal blijken in die omgeving niet thuis te behooren. Daarbij komt nog, dat we binnen korteren of langeren tijd nog wel eens een verplaat sing van het kamp zullen krijgen, waarbij dan de politiewoning voor een gedeelte weer overbodig zou worden. Ook een kostbare verlichting van dit ge deelte van het wegennet kan zeker niet ur gent geacht worden, als nog veel andere wegen in de kom op verlichting of betere verlichting wachten. Mocht op één of andere wijze verandering noodig zijn, dan zou ik er op willen wijzen, dat Baarn een motorrijwiel met zijspan heeft. Niet, dat ik zoo'n snelvervoermiddel voor Soest zou wenschen, want ik vind altijd iets vrouwelijks aan zoo'n zijspan, hoewel ik ook weer direct moet toegeven, dat wan neer Van Leeuwen of Spies in zoo'n zijspan door de gemeente zouden toeren, men kwa lijk kan zeggen, daar gaat Juffrouw Van Leeuwen of Juffrouw Spies, want al mag men van een enkele dame soms zeggen, dat men haar niet zonder handschoenen moet aanpakken, van de hier bedoelde da mes Van Leeuwen en Spies zullen we zéker onze handen wel afhouden. Wat ik met dit alles maar zeggen wil is, dat, wanneer op één of andere wijze veran dering noodig is, we wellicht onze gedach ten het,beste kunnen zetten naaar een snel vervoermiddel, hetgeen, niet alleen voor het veraf gelegen woonwagenkamp, maar ook voor veel andere gevallen in onze zoo uitge strekte gemeente van groot belang kan zijn, Deze uitbreiding behoeft ons tevens niet veel te kosten, want een zwart geschilderd Fordje koop je al voor een paar honderd gulden. En als we de zaak dan nog heelemaal .in stijl willen brengen, vragen we een credietje van f10.We zetten de Ford dan netjes met een zilver biesje af en schilderen het Soester wapen op de portieren. Kleeding en uitrusting zijn dan geheel in overeen stemming. Soest, wat wil je nog meer? Soest Steenhofstraat 55 Tel. 2299 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Paul, z. v. P. Stuurman en C. C. M. Kool schijn, Molenstr. W.Z. 64. Gijsbertus Ri- chardus, z. v. W. de Beer en M. Voskui len, Smitsweg lc. Alida Antonia, d. v. A. Westerveld en H. v. Koutrik, Eigendom- weg 4. Pieter, z. v. D. de Keijzer en G. J„ v. den Dool, Beetzlaan 85. Johan Albert, z. v. J. v. d. Dijssel en A. Huurdeman, Lange Brinkweg 11. OVERLEDEN: Aaltje Onrust, 68 j., geh. met C. A. Zee.; Hoofden van land- en tuinbouwcursussen krijgen jaarlijks voor hun archief o.m. toe gezonden een exemplaar van het „Verslag over den landbouw in Nederland over het jaar voorafgaande aan het verstreken jaar, in 1929 krijgt men dus het verslag over '27". Dit verslag vormt een fiink boekdeel van ruim 100 pagina's, waarin allerlei belang rijke gegevens met betrekking tot den land en den tuinbouw en de veeteelt zijn te vin den. Het is voor belangstellenden te verkrij gen bij de Algemeene Landsdrukkerij te s Gravenhage. De prijs is fl. In dit verslag komt o.a. voor een overzicht van het oppervlak, dat èn in ons geheele land, èn in elke provincie afzonderlijk wordt ingenomen door hooi- en weilanden en dat, 't welk beteeld wordt met landbouwgewas sen. Zelfs wordt voor de meeste landbouw gewassen nog weer opgegeven, hoeveel H.A. ze innemen èn in ons geheele land, èn in elke provincie afzonderlijk. Deze getallen leeren ons, dat in ons land het grasland domineert. Tegenover een op pervlakte van bijna 900.000 H.A. bouwland staat een gebied van ruim 1 1 J4 millioen, H.A. grasland. Ook zien we met één oogopslag, in welke provincies akkerbouw, in welke weidebouw hoofdzaak is. Zoo blijkt, dat Utrecht van alle provincies het laagste procent bouwland heeft (7,5 pCt.), en dat alleen Friesland een hooger procent grasland bezit. (Utrecht 56,5 pCt.). Deze cijfers mogen voor de statistiek waarde hebben, de practische landbouwer heeft er weinig aan. Anders is het met eea andere reeks cijfers, n.1. die, welke aangeven, hoe groot de opbrengst per H.A. van ver schillende landbouwgewassen in de verschil lende provincies is en welke de gemiddelde opbrengst is voor het geheele land. Deze getallen toch zeggen den landbouwer, of hij een behoorlijke oogst van zijn grond haalt. Geen wonder, dat ondergeteeken.de als Utrechtenaar steeds het eerst kijkt naar de provincie Utrecht. En dan schaam ik me, dat ik Stichtenaar ben. Want voor haast alle landbouwgewassen is Utrecht de laagste en heel wat beneden de gemiddelden voor het heele land. Ziehier de cijfers voor de voor Utrecht belangrijkste gewassen. We geven naast de cijfers voor Utrecht en de gemiddelde cij fers voor ons land ook. die voor de pro- ;vincie Drente, een provincie, die van na ture stellig geen vruchtbaarder bodem heeft dan Utrecht. Gewassen: Opbrengst per H.A. in 1927 (in H.L.) Utr. Dr. Ned. 23.5 42.5 35.8 20.5 27.2 24.5, Haver 33.2 50.9 44.8; Consumptie-aardappelen 136.- 203.- 196.- Boonen 18.7 24.3 27,4 Erwten 18.4 17.4 22.9 Is het niet treurig, dat onze provincie voor bijna alle gemelde gewassen ver ach terblijft? Waarom presteert Drente zoo on eindig veel meer dan Utrecht? We merkten reeds op, dat het niet een gevolg kon zijn van de natuurlijke vruchtbaarheid van Dren- te's bodem. Wij moeten dus wel tot de conclusie ko men, dat er in Utrecht iets aan hapert. En wie geen vreemdeling is in deze provincie, weet, dat bij heel veel landbouwers èn de grondbewerking èn de verzorging van de gewassen, maar vooral de bemesting, zeer onvoldoende is. We willen slechts wijzen op een paar feiten. Is het niet teekenend, dat Utrecht per H.A. de kleinste hoeveelheid kali geeft? In het zeer lezenswaardige artikel „Een en an der over Kali-meststoffen", van de hand; van den heer H. Lindeman, directeur der N.V. Vereenigde Kali-maatschappij, dat ver scheen in het jubileum-nummer van het weekblad „Schakels", komt een staatje voor van het kaligebruik in de verschillende pro vincies van ons land in 1907 ('t eerste jaar, waarin de provinciale statistiek is gevoerd) en in 1927. En war blijkt? Utrecht geeft nog niet het zevende gedeelte van de hoe veelheid, welke de Drentsche landbouwer noodig oordeelt. Utrecht geeft 13.6 K.G zuivere kali, d.i. de hoeveelheid, voorko mende in ongeveer 50 K.G. patentkali h 26 pCL per H.A.; Drente daarentegen 96.521 K.G., welke hoeveelheid voorkomt in plm. 370 K.G. patentkali (in 1927). Wat de verzorging der gewassen betreft, durven we gerust beweren, dat in geen an dere provincie zooveel onkruid voorkomt als hier. Vooral de herikplaag is verschrikkelijk. In Juni zijn de haverakkers niet groen, zoo als elders, maar geel. 't Lijken bloeiende koolzaad- of mosterdvelden. Toch worden jaarlijks met succes proeven genomen door vooruitstrevende landbouwers, die in Utrecht gelukkig ook voorkomen, door landbouw- vereenigingen enz. met meerdere bestrij dingsmiddelen. Ik wijs alleen op de schitte rende resultaten, die reeds jaren achtereen verkregen zijn met fijngemalen kainiet. De landbouwers nemen kennis van deze resul taten enlaten het onkruid tieren. Komt, Stichtsche landbouwers, neemt een voorbeeld aan uw Drentsche collega's. Zorgt voor een degelijke grondbewerking, gebruikt deugdelijk zaaizaad en pootgoed, bemest oordeelkundig en bestrijdt het on kruid. Utrechtsche landbouwers, weest niet lan ger tevreden met een minimale opbrengst. Dwingt den bodem meer te geven. Wat in andere streken kan, kan ook hier. Meerdere Stichtsche landbouwers bewijzen dit. Ge bruikt naast stalmest, gier en bagger, kunst mest. Utrecht vooruit! verloop van het geheel rekenen we op Uw aller medewerking. Rijwielstalling op het terrein. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De uitslag van den Zondag j.1. gespeelden wedstrijd De Ploeg 2Actif 2 is in een 32 overwinning voor de onzen geëindigd. Zondag a.s. moet het 1ste elftal den strijd aanbinden tegen Eemland in Baarn. Van dezen wedstrijd hangt voor Eemland veel af. Indien zij winnen of gelijk spelen, behalen zij het kampioenschap van deze af deeling. Wint De Ploeg, dan moet Eemland een beslissingswedstrijd spelen tegen E.M.M. 2. De Ploeg zal met een aardig elftal ver schijnen en alhoewel we niet zoo direct aan een overwinning deuken, zal Eemland de punten niet cadeau krijgen. Wij zullen, den uitslag maar afwachten. De spelers van het 2de elftal zijn vrij en gaan natuurlijk het eerste op gepaste wijze aanmoedigen. Voor enkele wedstrijden is, wegens het, vergevorderd seizoen, dispensatie verleend voor het spelen op den tweeden Zondag der maand. PLAATSELIJK NIEUWS „Er ïs maar één schrede tusschei ons en den dood". (David en Jonathan. 1 Sam.20 :3). „Moeke", vroeg het kleine meisje, En zij keek haar moeder aan, „Mag ik één dier schoone bloemen, Die U in den tuin hebt staan?" Moeder sprak: „dat gaat niet meisje, Daar zijn ze te kostbaar voor. Als 'k ze pluk, dan gaat er stellig, Van 'hun schoonheid veel te loor". En vier dagen later, weende Moeder bij haar doode schat En zij dacht aan al de weelde Die haar kind gegeven had Plots'ling stormde zij naar buiten, Plukte, door de smart verblindt, Al die schoone witte bloemen, En zij gaf ze aan haar kind Er is slechts één enk'le schrede, Tusschen 't leven en den dood: »Zeg, gebruikt gij al de kansen Die het rijke leven U boodt?" Neen, geen bloemen als 't „te laat" is En geen bloemen slechts op 't graf, Maar geef bloemen in het leven, 't Leven, dat God zelf U gaf. In dit korte droeve leven, Vol van zorgen moeite en leed, Zult ge zelf voldoening vinden, In wat gij voor and'ren deed. 't Kost zoo weinig U te geven, Licht en warmt' en zonneschijn, Aan hen, die in 't donker worst'len, Of die „stil" en „éénzaam" zijn Laat Uw licht dan helder, schijnen, Helpt die vielen; troost in smart. Slechts 'één woord, één hand, éen glimlach Troosten soms 't verslagen hart. BRANDWEER SOESTERBERG Dinsdag aanstaande, 's avonds 7.30 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soester- berg een oefening worden gehouden. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg is tegen een spiritusdrinker procesverbaal opgemaakt wegens dronkenschap en voor het opgeven van een valschen naam. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Huissleutel, Belastingmerk, Portemonnaie, Dameshandtasch, Boodschappentasch, Be- lastingmerk, Strijkplank, Tafelkleed er papieren, groot wit Konijn, Kinderporteinon. naie, Rozenkrans, Schooltasch, zilveren Ro zenkrans. Te Soesterberg: Rentekaart, Brief voor Ned. O-I., Belastingmerk, paar Klompen. Aangeloopen een hond. BEKROOND Op het met Hemelvaartsdag te Zeist ge houden zangconcours, uitgeschreven door de Gero-Mannenzangvereen. aldaar, behaal de de R.K. Gemengde Zangvereen. „Sancta Secilia" te Soesterberg een 2en prijs in de, 3e afdeeling. De eerste prijs werd in die afdeeling niet toegekend. ZOMERTIJD De lezers worden er aan herinnerd, dat in den nacht van 14 op 15 Mei a.s. te 2 uur de Zomertijd aanvangt. Denkt er dus aan a.s. Dinsdagavond Uw klokken EEN UUR VOORUIT te zetten. Bij 't scheren van den meest harden baard en ook bij een gevoelige huid, geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Arm en koud en leeg is 't leven, Als ge voor U zelf slechts leeft; Als ge nooit eens weet te troosten, En aan niemand bloemen geeft O, wij zien het om ons henen En ervaren 't telkens weer: Het is slechts één enk'le schrede En dan dan géén kansen "meer.. Daarom: grijpt dan nu Uw kansen, Weest een zegen, weest een licht; Strooi dan bloemen om U henen, Dat is roeping. Levensplicht. lm i-zonder kramp of pijl f Doos 60 cent. SPORTKRONIEK Wintertarwe VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s., nam. 2 uur, terrein Koud- hoornweg, Soest IBussum I. A.s. Zondag speelt ons kampioenelftal zijn laatsten competitiewedstrijd in den U. P. V. B. (Ie klas). De „Soester Harmonie" zal dezen wed strijd door muziek opluisteren. „SoesF'-spelers, zet je beste beentje voor en tracht eervol den U. P. V. B. te verlaten. We verwachten zeer groote belangstel ling voor dezen wedstrijd. Voor het goede 'T WAS BAR 't Was bar, ja zelfs een mirakel. Hij, als gepensionneerd Oost-Indisch militair in de beklaagdenbank. En dan nog te weten waar voor. Hij had zich te verantwoorden voor mis handeling. Zijn strafregister was nu niet be paald schoon. Het vermeldde o.m. beleedi- ging, mishandeling en nog eens beleediging. De politie te Soest, de gemeente waar hij in alle rust genoot van z'n pensioentje, ge tuigde, dat hij een zeer lastig persoontje was, een ruziemaker, verontruster van de buurt, een man, die een uitgelezen stel lage scheldwoorden in z'n vocabulaire had. De mishandeling waarvoor hij zich nu weer te verantwoorden had, was eigenlijk de schuld van den mishandelde, want volgens verdachte had deze revanche willen nemen. Verdachte: „Edelachtbare heeren, U be grijpt toch wel, dat ik me niet alles kan la ten zeggen. Ik heb 24 jaar de Koningin ge diend en als ze je dan voor communist uit schelden Verdachte dreigt de allures van een snel afdraaiende sprekende film aan te nemen, doch de politierechter weet den stortvloed van woorden te stoppen. Het behoorde niet bij deze zaak. Verdachte beweerde, dat het er wel bij hoorde, doch het verband ertus- schen was niet te ontdekken, daar verdachte het zwijgen werd opgelegd. De beide getuigen, de mishandelde en de echtgenoote van verdachte legden tegen strijdige verklaringen af. Er zou naar ver dachte geschopt zijn, doch de mishandelde ontkende dit pertinent. De officier van justitie te Utrecht eischte 14 dagen gevangenisstraf, omdat verdachte bekend staat als een zeer lastig persoon. Verdachte beweert, dat zijn gezondheids toestand niet van dien aard is, dat hij in de gevangenis kan leven. De politierechter veroordeelt hem over eenkomstig den eisch tot 14 dagen gevange nisstraf. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest. Brieven binnenland. 1. Gem. ontv., Rotterdam. 2. Max R. Nunes, Amsterdam. Briefkaarten binnenland. 3. Hunens, alhier. 4. Bolle, Den Haag. 5. 2 Briefkaarten zonder adres. SCHENDING EERBAARHEID Door de politie te Soesterberg werd op een der rijwielpaden aldaar een persoon uit Utrecht aangehouden, die daar met minder goede bedoelingen aanwezig bleek te zijn. Tegen hem werd procesverbaal opge maakt wegens schending der openbare eer baarheid. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN BIJENTEELT De vereeniging tot bevordering van Bijen teelt, afd. Soest, vergaderde dezer dagen in het Stationskoffiehuis. Wegens verhindering van den voorzitter presideerde de heer H. A. Roos de verga dering. Na mededeeling van enkele ingekomen stukken, werd de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering van de vereeniging behandeld. Het voorstel van het bestuur om dezen zomer een studiereis te maken naar Wage- nipgen, in 't bizonder naar het „bijenhuis" werd aangenomen. Eveneens een voorstel om gezamelijk kunstraad enz. aan te koopen voor de leden. Het hierop volgende bijenpraatje was als altijd ani me erend. PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS- VEREENIGING Het bestuur van de Pluimvee- en Konij- nenfokkersvereeniging vergaderde in Hotel Eemland. In een vorige vergadering wasi door den voorzitter ter sprake gebracht de wenschelijkheid om dit najaar een clubten toonstelling van pluimvee en konijnen te houden. Men was toen niet tot een besluit gekomen en men zou in deze vergadering, deze belangrijke zaak nog eens onder de o ogen zien. Thans werd besloten contact te zoeken met het Bestuur van de Postduiven vereen.. alhier, om zoo mogelijk met hen plannen te beramen voor het gezamenlijk houden van een club show. Omtrent den verkoop van eieren werd besloten, op voorstel van de commissie, die daarvoor was aangewezen, nog eens een proef te nemen met het zenden van de eieren naar de veiling te Bussum. RUITERONGEVAL Kolonel J. H. Hardenberg, commandant van het vliegkamp, maakte dezer dagen een ochtendrit te paard op den rijweg bij Soes terberg. Nabij het hotel „Huis ten Halve" schrok het paard voor een aldaar passeeren- de electrische tram; de kolonel viel, kwam. onder het paard terecht, kreeg twee trappen en bleef bewusteloos liggen. Hij liep ver schillende schaafwonden op. Bij nader onderzoek bleek de algemeene toestand vrij gunstig te zijn. GEREF. KERK Wegens het bedanken van Ds. E. Vonk te Nieuw-Loosdrecht als consulent der Ge- ref. Kerk te dezer plaatse, wees de classis Amersfoort der Geref. Kerken als zoodanig aan Ds. J. v. d. Meulen te Soest. AANBESTEDING Bij de verleden week gehouden aanbe steding, door de genie te Amersfoort, van bestek 73, het uitbreiden van het magazijn- gebouw, het maken van een kelder daar, onder en aanmaken en opstellen van ijzeren rekken daarin, op een terrein der luchtv.-afd. te Soesterberg, raming f58.135, was laag ste inschrijver Mulder's Handelsmaatschappij alhier, voor f49.790.—. VORSTELIJKE BEZOEKEN AAN SOESTDIJK De heer T. Pluim schrijft ons: Misschien stellen de lezers belang in 't na volgende lijstje van vorstelijke personen, die een bezoek aan Soestdijk gebracht hebben tijdens het Koninklijk verblijf op 't Paleis. 12 Juli 1864: de Czaar van Rusland bezoekt de koningin-weduwe Anna Paulowna (naar ik meen z'n tante). 12 Aug. 1886: De koning van Portugal be zoekt koning Willem III, koningin Emma en 't Prinsesje. 17 Juni 1892: Markies Maha Yorka van Siam komt namens zijn keizer onze jonge koningin en haar moeder begroeten. 27 Juni 1892: Prinses Sophie van Saksen- Weimar (schoonzuster) en prinses Elisabeth van Waldeck-Pyrmont (zuster) bezoeken on ze koningin-regentes. 7 Juni 1898: Prinses Pauline van Wurtem- berg bezoekt onze a.s. 18tjarige Koningin. 30 Juni 189S: De sultan van Siak (id.). 15 Juli 1898: De vorsten van solo (id.)zij logeeren een paar dagen op „Peking" bij den heer G. H. v. Senden. 29 Aug. 1900: De Shach van Perzië. 27 Sept. 1904: De hertog en hertogin van Mecklenburg. 20 Juni 1905: De Japansche prins en prin ses Arisugawa. 10 Juli 1908: De sultan van Assaham 17 Sept. 1910: koning en koningin Albert van België. 15 Juli 1913: Kardinaal v. Rossum. (De nu volgende 10 oorlogsjaren ontving 't paleis geen bezoek). 6 Juni 1923: koning Haakon van Noor wegen. 19 Juni 1926: Ex-keizer Wilhelm en gema lin (ook op 9 Juni '27 en 26 Juni '28). 4 Aug. 1928: De vorst van Waldeck, voor een week (koningin moeder 70 jaar). 8 Aug. 1928: Prins en prinses Karei van Zweden (id.). 10 Aug. 1928: Aartshertog Albert van Oos tenrijk (id.). waschtafel of slaapkamer een doos of tube Purol, dan hebben ook Uw man en kinderen 't des avonds en des morgens voor de huid en 't onderhoud der handen alsmede voor haarver- zorging en scheren altijd bij de hand staan. KERKBERICHTEN NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. K. J. van den Berg, van Amersfoort. 's Avonds geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 730 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. A. G. Barkey Wolf, van 's Gravenhage. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Ds. A. G. Barkey Wolf, van 's Gravenhage. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Geen opgave. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERO NED. HERV. KERK Geen opgave. HUIS TER HEIDE Geen opgave. ■MMI

Soester Courant | 1929 | | pagina 2